Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15651) dorika87 válasza Noxy (#15650) üzenetére


dorika87
őstag

Persze az természetes, hogy csak egyet veszünk :) (hisz saját célra kell, nem eladásra)

(#15652) vadászcsiga válasza dorika87 (#15649) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Mindegyik apple garival v van. Más nem létezik.

(#15653) vadászcsiga válasza dorika87 (#15649) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ezzel tisztában vagyok, bár nem túl jogkövető viselkedés.

(#15655) galaxys80 válasza #05304832 (#15654) üzenetére


galaxys80
veterán

Soha az életben nem kértek ilyen listát tőlem.

(#15656) dorika87 válasza #05304832 (#15654) üzenetére


dorika87
őstag

Nem, ilyen lista tuti, hogy nincs. Soha nem kértek még tőlünk sem.
Meg aztán és ha valaki onnan jön Magyarországra...
Húgom úgy kapta a fényképezőt ajándékba, hogy sógornője aki kint lakik hozta neki Karácsonyra, és amikor haza utazott Amcsiba akkor meg azt nem vitte vissza, mert ide hozta. Ennyi erővel fordítva is megkérdezhetnék, hogy amit hoztál azt miért nem viszed vissza....
egész egyszerűen erre nem lehet szabályozást és ellenőrzést csinálni, mert lehetetlen nyomon követni.
Arról ne is beszéljünk, hogy ha egy 15fős csoport megy és pl. variálnak a csomagokkal, mert valakinek eléri a súlykorlátot a bőröndje a másiknak meg még sehol nincs akkor átpakolnak cuccokat ennek érdekében.
Szóval erre nincs semmi szabály.
Vehetsz te notebookot is és beleteszed egy laptoptáskába doboz nélkül. Lehet már hónapok óta kint vagy tönkrement a sajátod és vettél helyette egy másikat... és ez sehol nem érdekel senkit.

Szóval ezt így simán meg lehet oldani, és még soha nem származott belőle baj (hozzáteszem tényleg csak 1db-ról van ilyenkor szó)

[ Szerkesztve ]

(#15657) d.tiborz válasza dorika87 (#15656) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Azért az én emlékeimben él az, amikor (még az átkosban) bizony tételes listával mehettél Hegyeshalom túloldalára, visszafelé pedig ellenőrizte a finánc.

(#15658) galaxys80 válasza d.tiborz (#15657) üzenetére


galaxys80
veterán

Csak azóta eltelt közel 30 év.

(#15659) LordAxwell


LordAxwell
senior tag

Sziasztok!

Air2-t megéri most venni? Persze jobb áron mint boltban. 32gb cellular.

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#15660) Noxy válasza LordAxwell (#15659) üzenetére


Noxy
veterán

Basszus ha jobb áron van, akkor mi a kérdés?
VEDD MEG.
Hogy a fenébe vársz ötletet, ha még az összeget sem írod le.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#15662) vadászcsiga válasza LordAxwell (#15659) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Én, úgy hogy Airem van, nem vennek 2-t csak pro-t. Ha ez lenne az első ipaded akkor talán.

(#15663) Ragnar95 válasza vadászcsiga (#15662) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Szerintem nagyon nem éri meg a Pro a felárat jelenleg. Az Air 2 hardvere is bőven elég lesz még 1-2 évig minimum és aprós árakat nézve kb 1.5x annyiba kerül a Pro 9.7, mint az Air 2.
Ráadásul RAM pl ugyanannyi van mindkét készülékben, tehát ha nem kell Apple Pencil, szerintem nem éri meg a felárat a jobb SoC + kijelző átlagfelhasználásra.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15664) LordAxwell


LordAxwell
senior tag

Igen úgy gondoltam, hogy a hardvere elég erős lesz-e. ipad mini 2-m volt, 3 évig kihasznált, tavaly szeptember körül adtam el, ki akarom próbálni a rendes ipad méretet.

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#15666) Ragnar95 válasza #05304832 (#15665) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Említettem mindkettőt :U SoC = System on Chip --> magába foglalja mind CPU-t, mind a GPU-t...
A kamerát valóban nem említettem, illetve a hangszórót sem, szerintem a kamera pont a legkevésbé fontos szempont egy tabletnél, a hangszóró hibáját pedig valószínűleg javította az Apple, mivel már jó ideje nem lehet róla olvasni. Nálam amúgy sosem jelentkezett hangszóró hiba, bár én csak tavaly októberben vettem Air 2-t.
Persze mindenki döntse el magának, hogy számára mi a fontos, de szerintem átlagfelhasználásra jelenleg ár/érték arányban veri az Air 2 a Pro 9.7-et.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15667) ArrayOfLilly válasza Ragnar95 (#15666) üzenetére


ArrayOfLilly
aktív tag

Szerintem a Pencillel egy új dimenzió.

Mindenféle tollat kipróbáltam előtte, tartósan egyiket sem tudtam használni komoly tevékenységre. De ezzel némi gyakorlás után olyan, mint papíron.

Ha valakinek az elmélyült gondolkodáshoz, kitaláláshoz, tervezéshez alap a firkálás vagy sokat kell jegyzetelnie - és ezek elég alapvető funkciók. Esetleg olyan a szakmája, hogy ügyfél jelenlétében kell feljegyeznie dolgokat, ahol a gépelés és egy élére állított eszköz elválaszt, akkor ez nagyon megéri. Iszonyat mennyiségű papírt spóroltam vele, szerintem összegszerűen is. Aláírásokon is, bár azt meg lehet előre rögzített aláírással is oldani, de ezt így csak előkapom, abban a percben, amikor igény van...

Engem eleinte csak érdekelt, nem hittem, hogy jelentős különbséget okoz, és azt tapasztaltam, hogy de, okoz.

És nekem a Smart Keyboard töltése is nagyon bejön, nem kell még egy olyan eszközt is töltenem, amit nem minden nap használok, észre se veszem, hogy mikor merül le, de amikor kéne éppen, akkor persze azonnal rájövök...

Ha megengedhetném magamnak és csak döntés kérdése lenne, akkor a fentiek figyelembe vételével döntenék a szokásaim alapján.

Ha csak vennék egy minél gazdaságosabb változatot, ami még jó hosszabb ideig, akkor nem, akkor jó az Air 2 valóban. De amire pl. én nem gépet, hanem direkt tabletet akarok használni, annál 90%-ban pont a Pro tulajdonságai jönnek be. Illetve, ha Airt vennék Pro helyett, akkor rá sem jönnék, hogy ez mennyivel szélesebb körben használható a saját tevékenységi körömben.

[ Szerkesztve ]

http://www.arrayoflilly.com

(#15668) LordAxwell


LordAxwell
senior tag

Akkor valószínűleg nekem tökéletes lesz az air 2-is.

Amikor megszülettél, mindenki mosolygott, csak Te sírtál! Élj úgy, hogy ha meghalsz, mindenki sírjon, csak Te mosolyogjál.

(#15669) Ragnar95 válasza ArrayOfLilly (#15667) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Pont ezért írtam, hogy mindenkinek magának kell eldöntenie, számára mi a fontos, mire használja a gépet.
Jegyzeteléshez valóban jobb a Pro, de ez egy réteg igény, nagyon sokan nem jegyzetelnek tableten.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15670) _ocsisajt


_ocsisajt
őstag

Mi a véleményetek erről?

Pro 9.7 smartcover

Vagy tudtok itthon (vagy ebay) boltot ami/akitől lehetne jó árban ilyen trifolderes covert venni?

Köszönöm

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#15671) ittakary


ittakary
nagyúr

Ide is beírom :)

iPad Pro 12.9" 32GB Silver (ezüst hátlap, fehér előlap) @ iStyle

-33% / -100k :)

295k ->>> 199.9k

ennyiért még az ÁFAcsaló aprós neppereknél is olcsóbb 30ezer forinttal, konkrétan a használt ára szokott 180-190k lenni.

ugyanúgy vonatkozik rá az 1+1 év garancia (1 év jótállás, 1 év szavatosság), és ahogy írják minden tartozék jár hozzá. Ma voltam átvenni egy hasonló demo gépet, és fóliás bontatlan dobozt adtak.

Azért demo, mert demo-iOS megy rajta (bolti iOS), hazamész, iTunesra rádugod, nyomsz egy Restore-t és rendes iPad-ed van.

(#15672) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Akit erdekel: MM-ban 90k a sima Air.

(#15673) leslieke válasza ittakary (#15671) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Hm, asszonynak jól jönne. Köszi a tippet.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#15674) Angie™ válasza zolikaDB (#15672) üzenetére


Angie™
addikt

huhuu az nagyon jó ár egy új air-ért :)

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#15675) ittakary válasza zolikaDB (#15672) üzenetére


ittakary
nagyúr

Annyit nem adnek erte. 10es iossel meg nagyon jol porog de jovore mar lassu lesz az 1GB RAM miatt

Air2 apros kereskedoknel 120k korul sokkal jobb (3magos bivaly CPU, 2GB ram) legalabb 3 evig porgős lesz. meg :)
Jelenleg pl alig marad el sebessegben a Pro9.7tol (tudok mert mind a ketton volt)

(#15676) Ragnar95 válasza ittakary (#15675) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

+1
Ráadásul sokaknak hasznos lehet a split screen mód, amit csak az Air 2 tud. 1GB RAM pedig már erősen megérződik az iPhone-okon is, hát még az iPaden.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15677) vadászcsiga válasza Ragnar95 (#15676) üzenetére


vadászcsiga
félisten

1Gb ram... viccesen hangzik ez már 2017-ben :)

(#15678) silmatauki válasza Ragnar95 (#15663) üzenetére


silmatauki
őstag

Egyettértek - ha nagy az árdifi. Márpedig az Air2-t soxor megkapni nagyon durva árengedménnyel: én a 2. sajátomat (igaz, “csak” 16GB-s modell, de sima fejlesztői / tesztergépnek az tökéletes) tavaly júniusban(!) 329 eur-ért vettem újonnan, hivatalosan.

Plusz gondolat: ha a Pencil miatt venné a Pro-t, akkor a Pro 9,7” helyett inkább a 12,9”-et érdemes meggondolni. A 12.9”-cel élmény a tollhasználat; sok Windowsos tollos gépnél jobb pl. PDF-annotálásra (amire főleg én használom).

(#15679) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Oké. Rossz helyre írtam be.
Nekem is Air 2 van, ezt láttam a MM-ban, bumm. Ha valaki ilyet akar venni, mert ennyit szán rá, és olvasgatás a cél, akkor annak jó lesz. Eleve ha tollas a sztori, eszébe nem jut a delikvensnek az Air 1.

(#15680) ittakary válasza zolikaDB (#15679) üzenetére


ittakary
nagyúr

bazze, annyiért az nagyon adja

rendelném is... ha MENNE A MM HONLAP :W

(#15682) vadászcsiga válasza ittakary (#15680) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Vicces kis áruház :|

[ Szerkesztve ]

(#15683) ittakary válasza ittakary (#15680) üzenetére


ittakary
nagyúr

basszus félreolvastam.. azt hittem ZOlika aztírta hogy Air 2-t látta MMben :D

(#15685) ittakary válasza #05304832 (#15684) üzenetére


ittakary
nagyúr

az a hivatalos Apple ár, annyit meg az nem ér, tekintve, hogy ennél már kevesebbért veszel kis iPad Pro-t :)

(#15686) zolikaDB válasza ittakary (#15683) üzenetére


zolikaDB
veterán

Én se egyértelműen fogalmaztam! :D

(#15688) vadászcsiga válasza #05304832 (#15687) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Akkor ott lenne egy egyes a beállításokon.

(#15689) Noxy válasza vadászcsiga (#15688) üzenetére


Noxy
veterán

JB, és volt, nincs. :))

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#15690) vadászcsiga válasza Noxy (#15689) üzenetére


vadászcsiga
félisten

MM-ben? ;)

(#15692) vadászcsiga válasza #05304832 (#15691) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ha így van ez egy ritkaság. Simán megvennem ha nem lenne egy, és soha többé nem frissitenem.

(#15693) ittakary válasza #05304832 (#15687) üzenetére


ittakary
nagyúr

az csak a leírása

(#15695) ittakary válasza #05304832 (#15694) üzenetére


ittakary
nagyúr

főleg hogy az az ios9 alap háttere

(#15696) r3dsnake válasza vadászcsiga (#15688) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nálam sincs ikon, pedig iOS9-en vagyok és dobni szokta a frissítés ablakot.

(#15697) ittakary válasza vadászcsiga (#15688) üzenetére


ittakary
nagyúr

DEMO szoftver van rajta, hogy a sok egybites alkalmi nyomorék ne rakjon rá jelkódzárat :)

(#15698) vadászcsiga válasza ittakary (#15697) üzenetére


vadászcsiga
félisten

:D

(#15699) zolikaDB válasza #05304832 (#15687) üzenetére


zolikaDB
veterán

A kiállított darabon 10.x.x volt. Hogy a dobozban mi van, nem tudom. Próba-szerence alapon veszel egyet, bekapcsolod, és ha nem az van rajta, akkor elállsz a vásárlástól. Még indokod is lehet rá :D

Urak: NINCS PIROS EGYES A BEÁLLÍTÁSOK IKONON NÁLAM SEM! :) Air 2, 9.3.1. Kitörlöm és kész. Ha van frissítés, jelez, törlöm, és nincs ikon.

[ Szerkesztve ]

(#15700) Ragnar95 válasza silmatauki (#15678) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Így van, sokszor érzem én is Air 2-nél, hogy jegyzeteléshez még a 9.7" is kicsi.
Mondjuk a 12.9-es Pronál már előjön az is, hogy nem nagyon tudod méretéből fakadóan kézben használni, tehát jól át kell gondolni, hogy mire is kell az embernek a tablet, csak jegyzetelésre, vagy menet közbeni netezésre, emailezésre is.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.