Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15701) vadászcsiga válasza zolikaDB (#15699) üzenetére


vadászcsiga
félisten

7-esen mindig volt, hiába töröltük. Ezért említettem hogy ha az adatlap szerint 7 van rajta akkor ott kellene lennie, de ha nem kapott netet akkor tényleg nem. Viszont így hogy láttad a 10-et, tárgytalan.

[ Szerkesztve ]

(#15702) bigsee


bigsee
addikt

Urak! Ha már szóbajött a 9.7-es és a fickálás, érdemes egy tollba beruházni, ha pl. csak szerkeszteni akarom a képeimet (LR, PS, stb...) és nem igazán a rajzolás az életcélom? Tehát kezelni szeretném a cerkával, nem rajzolni. Vagy erre más Pen is elég...?

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#15703) r3dsnake válasza bigsee (#15702) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Szerintem erre felesleges bármi.

(#15704) bigsee válasza r3dsnake (#15703) üzenetére


bigsee
addikt

Érted ezalatt, hogy nem erre kéne használni? Vagymi...?

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#15705) access_denied válasza bigsee (#15702) üzenetére


access_denied
senior tag

Szerkesztéshez abszolút értelmetlen. PS -> nagy monitor, egér, bill. Ezekből kevés van meg akármilyen tableten.

(#15706) r3dsnake válasza access_denied (#15705) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Lehet iPaden is fotót szerkeszteni, de bőven elég az ujj hozzá.

(#15707) bigsee válasza r3dsnake (#15706) üzenetére


bigsee
addikt

Igen, de többet/nagyobb területet látok a cerka alatt pl. Ezért kérdeztem. Hogy ennyit megér-e szerintetek?

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#15708) Tibi86


Tibi86
aktív tag

Sziasztok,

fontolgatom egy Air 2, esetleg az Istyle-os 12,9-es demo pro megvételét. Kérdésem arra vonatkozna, hogy amennyiben az Air 2-t a HA-ról venném, megbízható eladótól (karsaitomasz, kicsi1986), akkor az "érvényes vásárlási dátum" címen fog bekerülni valami az Apple rendszerébe?
Jól gondolom, hogy ez feltétel a gari/jótállás esetleges érvényesítéséhez?

Köszi :R

(#15709) ittakary válasza Tibi86 (#15708) üzenetére


ittakary
nagyúr

Persze.

Ha tőlük veszed, első indítástól kezdve él az 1 év garanciád.

Ha iStyle-tól veszed, bónuszként kapsz +1 év szavatosságot, azaz kvázi 2 év garit kapsz a készülékedre (ez igaz az összes hivatalos magyar Apple viszonteladóra)

[ Szerkesztve ]

(#15710) XFishboneHUN válasza ittakary (#15709) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

-

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#15711) Tibi86 válasza ittakary (#15709) üzenetére


Tibi86
aktív tag

Köszi az infót. Azért így akár HA-ról is vállalható a beszerzés. :K

(#15712) ittakary válasza Tibi86 (#15711) üzenetére


ittakary
nagyúr

vállalható, de ha nem cseréled évente, azaz legalább 2 évig meglesz, akkor jobban megéri a hivatalos forrás

(#15713) Watto1991


Watto1991
senior tag

Szerintem a +1 év szavatosságot ne kezeljük garanciaként ..

(#15714) ittakary válasza Watto1991 (#15713) üzenetére


ittakary
nagyúr

nyugodtan lehet annak kezelni ;)

számla birtokában ugyanúgy leadod egy APR szervizben garanciáztatni mint 1 éven belül

ha cserélni kell, akkor kapsz új készüléket, és a szavatosság a magyar jogszabályi kereteknek megfelelően újraindul, újra 1 év szavatosságod lesz rá

(#15715) r3dsnake válasza Watto1991 (#15713) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Pedig gyakorlatilag ugyanaz.

(#15716) Watto1991 válasza r3dsnake (#15715) üzenetére


Watto1991
senior tag

Szavatosságnál bizonyítanod kell, hogy a hiba már akkor is fennállt, mikor már megkaptad a készüléket.. az megint más, hogy az eladók nagy része átveszi javításra ügyfélélmény miatt, de egyáltalán nem kötelező. Személyes tapasztalat, 1,5 évesen elszállt egy ismerős iphone-ja, felküldte az Apple-nek, akik megállapították, hogy alaplaphibás majd visszaküldték ugyanúgy. Ezután elvitte a forgalmazóhoz, ahol elküldték, hogy ez nem gyártási hiba.

(#15717) ittakary válasza Watto1991 (#15716) üzenetére


ittakary
nagyúr

mikor is volt ez?

(#15718) Watto1991 válasza ittakary (#15717) üzenetére


Watto1991
senior tag

~ 15 napja

(#15719) r3dsnake válasza Watto1991 (#15716) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Tisztában vagyok a szavatosság fogalmával, de az Apple nem várja el hogy te bizonyítsd. Nem kell szakvéleményt vinned.

(#15720) Sakab


Sakab
senior tag

sziasztok, adott egy ipad air 128gb 10.1 rendszer. Van egy OTG kabelem es egy 128 Gb pendriveom amire filmeket szeretnék tenni és az ipadon pedig lejátszanam. Ezt h tudom megoldani mit kellene feltelepítenem? Mert igy jelenleg hiába dugom rá valami importalo ablak bejon amibe nem látszik semmi sem :/

(#15721) galaxys80 válasza Sakab (#15720) üzenetére


galaxys80
veterán

Sehogy. Ez így soha nem is működött IOS alatt.
Illetve léteznek speciális Flash Drivek-ok amikkel működik, de ezek jellemzően aranyárban vannak a sima pendrive-hoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#15722) Süvi válasza Sakab (#15720) üzenetére


Süvi
őstag

Nekem ezekkel van tapasztalatom., ki lehet jönni egyébként olcsóbban is.

[ Szerkesztve ]

(#15723) Sakab


Sakab
senior tag

Ne már...akkor miért árulnak tonna számra ebayen ipad-hez OTG kábelt?Jailbreakkel?
Egyre jobban agyalok azon h eladom az airt meg a netbookom es a 2ő árából veszek egy win10es tabletet, mert ez a bekorlátozás kiakaszt.

(#15724) Noxy válasza Sakab (#15723) üzenetére


Noxy
veterán

16gb-s Air-t használok, még is több száz film között válogatok idehaza. Ha vidéken vagy külföldön vagyok, csak internett elérés kell hozzá.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#15725) galaxys80 válasza Sakab (#15723) üzenetére


galaxys80
veterán

Ennek azért a vásárlás előtt illett volna szerintem utána nézned.
De legjobb tudomásom szerint az androidos taboknak is csak egy része OTG képes.
A WIN-esek közül meg majdnem biztos, hogy egyik sem.

(#15726) Ragnar95 válasza Sakab (#15723) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Win10 tabletnél rosszabbat nehezen választhatnál szerintem. A hibrid rendszerek nagyon kiforratlanok még mindig. Az egyetlen használható a Surface Pro, de az meg méregdrága.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15727) r3dsnake válasza Sakab (#15723) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Tudsz rákötni billentyűzetet, midi keyboardot zenéléshez, külső hangeszközöket, DSLR fényképezőt. Csomó mindenre jó, fájlátvitelre pont nem.

(#15728) NGA válasza galaxys80 (#15725) üzenetére


NGA
addikt

"A WIN-esek közül meg majdnem biztos, hogy egyik sem"

Szinte mindegyik támogatja. Tulajdonképpen egy win10-es tabra bármit rádughatsz, amihez van win10 driver, kezelni fogja. (Scanner, nyomtató, külső hdd, pendrive, bill, egér stb.)

Sakab: pc-re fel kell telepiteni a serviio-t, majd ipadra a vlc-t és mehet a filmnézés.

[ Szerkesztve ]

(#15729) poisonborz


poisonborz
csendes tag

Sziasztok,
Anyumnak vettem egy ipadet nemrég, gondolva hogy egyszerűbb lesz mint egy Android tablet. A magyar billentyűzet hiánya sem piskóta, de komolyan, jól látom, nincs magyar Facebook alkalmazás??! A FB oldal pedig borzasztó élmény könyvjelzőként homescreenről... Van valamilyen megoldás/alternatív kliens?

(#15730) leslieke válasza poisonborz (#15729) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Tud magyarul a billentyűzet.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#15731) vadászcsiga válasza poisonborz (#15729) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Fb-n melyik szót nem érted?

(#15732) Ragnar95 válasza poisonborz (#15729) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Billentyűzet van magyar, FB app valóban nem tud magyarul, de nincs benne annyi szöveg, hogy ezt ne lehessen kibírni 0 angoltudással is akár...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15733) poisonborz válasza Ragnar95 (#15732) üzenetére


poisonborz
csendes tag

Ezt mondjátok egy 65 éves nőnek... lehet hogy idővel megszokható, de mikor 80%-ban FB miatt van a tablet, hát bassz.

Magyar billentyűzet - erre gondoltok? Vagy van másik/gyári megoldás?
https://itunes.apple.com/us/app/hukey-magyar-billentyuzet/id445879505?mt=8

[ Szerkesztve ]

(#15734) Ragnar95 válasza poisonborz (#15733) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem kell semmit letölteni, ha a Beállítások>Általános>Billentyűzet alatt hozzá van adva a magyar billentyűzet, akkor ott lesznek az ékezetes billentyűk is. Ezek beírásához az adott magánhangzón hosszan nyomva kell tartani az ujjad és ekkor feldobja a hozzá tartozó ékezeteket.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15735) poisonborz válasza Ragnar95 (#15734) üzenetére


poisonborz
csendes tag

Kösz, bár magyar billentyűzet alatt magyar kiosztást értettem. Androidon rengeteg ilyen billentyűzet van, reméltem hogy ha újabban már iOS-en is lehetnek választható kiosztások, temérdek ilyen app lesz. Hát nem :(

[ Szerkesztve ]

(#15736) Ragnar95 válasza poisonborz (#15735) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

3rd party billentyűzet appok sajnos még mindig kritikán aluliak, de teljesértékű magyar billentyűzet valószínűleg azért nincs is, mert ha külön gombja lenne az ékezetes magánhangzóknak is, túl kicsik lennének a billentyűk és ez a használati élmény rovására menne.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15737) DJohnnyka


DJohnnyka
újonc

Win 10 alól tudom- e irányítani az iPad 4- et?

(#15738) r3dsnake válasza poisonborz (#15735) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Próbáld ki a Gboardot a Google app-ból.

(#15739) csabiks válasza DJohnnyka (#15737) üzenetére


csabiks
senior tag

teamviewerrel szerintem igen

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#15740) focvis válasza r3dsnake (#15738) üzenetére


focvis
veterán

Ez egész klassz! Majdnem azt tudja, mint a gyáriból az angol verzió.
A gyári megoldás mondjuk jobb az ékezetes magánhangzókra (antiepölfan vagyok).

(#15741) ittakary válasza csabiks (#15739) üzenetére


ittakary
nagyúr

max fordítva :)

(#15742) z67


z67
őstag

Sziasztok!

Elnézést, ha volt már, akinek Telenor Hipernet előfizetése van tudja használni valamilyen módon a Személyes Hotspot menüpontot? Az Apple oldala szerint mennie kellene, én azonban képtelen vagyok elővarázsolni.

iPhone-on állítólag működik.

Köszönöm!

zoltán

[ Szerkesztve ]

(#15743) csabiks válasza z67 (#15742) üzenetére


csabiks
senior tag

nekem Dolgozói Hipernet 21 -van és tudok netet osztani.

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#15744) z67 válasza csabiks (#15743) üzenetére


z67
őstag

Elnezest, csak a tisztánlátás végett kérdezek vissza, iPadrol? Megjelenik a személyes hotspot menüpont?

(#15745) r3dsnake válasza z67 (#15744) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

A mobile data alatt (ahol a 4G-t kapcsonáld ki/be) ott sincs olyan opció? Asszem először ide van elrejtve a menüpont, és ha már egyszer használtad, akkor kikerül a főmenübe is.

(#15746) z67 válasza r3dsnake (#15745) üzenetére


z67
őstag

Ennyi az összes.

(#15747) joey04 válasza z67 (#15742) üzenetére


joey04
titán

Telenorral sokan írják, hogy nem megy sajnos, keress rá a topikban. Legutóbb ilyen válasz érkezett:

[link]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#15748) csabiks válasza z67 (#15744) üzenetére


csabiks
senior tag

bocsánat, iphone-ról működik, tablet csak wifis nekem :(

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#15749) z67 válasza csabiks (#15748) üzenetére


z67
őstag

Köszönöm mindenkinek a segítséget, tartok tőle hogy a nem hivatalos forgalmazó dolog körül van a kutya elásva. Nem hiszem el, hogy olyan iszonyú nagy költség lenne egy konfig fájlt elfogadtatni az Apple-lel. Nem látom az ellenérdeket a gyártó részéről. Amiért fontosnak találom ezt, hogy az iPad legalább 2x annyi ideig vagy tovább is tud üzemelni, mint a külön kapott mifi, nem beszélve a plusz eszközök cipeléséről és a plusz kártyaigényről. Az ügyfélszolgálat meg annyira van képben az egész kapcsán, hogy még azt sem tudták, hogy minden iPad független.

(#15750) Chereiose


Chereiose
addikt

Ipad mini 1-et öngyilkosság már venni? Igazából nagyjábol tudom, hogy milyen sebességre kell számítani, de inkább úgy kérdezném, hogy mennyit érdemes kifizetni rá használtan? Én olyan ~30K körül gondolom, hogy annyit ér.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.