Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-11-10 14:07:28

LOGOUT.hu

iPad topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15301) silentkiller válasza Scholes9 (#15293) üzenetére


silentkiller
senior tag

Én ezzel néztem de az AS is valami hasonlóval néztem meg a készüléken a ciklusokat távoli hozzáféréssel.

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#15302) Ragnar95 válasza r3dsnake (#15297) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Csak épp rosszat se :U

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15303) Chereiose


Chereiose
addikt

Szerintetek mennyire hülyeség most Ipad Air 1-et venni? Újonan van köztük (itt aprón) olyan 40K különbség, ami megfontolandó. Mondjuk gondolom azzal az 1 giga rammal már elég csiga lehet, Air 2 az még jó a mai napig is nem?

(#15304) blakey válasza Chereiose (#15303) üzenetére


blakey
titán

1 giga rammal már elég csiga lehet
Szerintem nem csiga, nyilván használattól függ. Ha újonnan veszed akkor minden ár kérdése, 40e-ért lehet, hogy bevállalnám, 80e-ért már nem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#15305) Chereiose válasza blakey (#15304) üzenetére


Chereiose
addikt

APrón 85K bontatlanul az Air 1, Air 2 122K :U Igazából nem magamnak venném, faternak, neki meg nem tudom mik az igényei, rég volt már Air-em is. (vagyis ősszel volt olyan 2 hétig egy, háát használható de gondolom 2 giga rammal az Air 2 kicsit más élmény lehet) Azért a safarin való böngészéshez is lehet jobb lenne egy Air 2-es.

(#15306) Ragnar95 válasza Chereiose (#15303) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Eredetileg én is az Air 1 és 2 között vacciláltam, végül a 2 mellett döntöttem és szerintem nagyon megérte. Újonnan mindenképp 2-t vennék már csak, használtan ha sikerül kifogni nagyon jó ajánlatot, akkor az 1 is megérheti.
Lassúnak nem lassú az 1GB RAM miatt az Air 1 sem, inkább az zavaró, hogyha váltogatsz az appok között, újratölti őket. Illetve a valós multitasking (2 app egyszerre a kijelzőn) az Air 2-vel jelent csak meg, ami szerintem egy nagyon hasznos feature, így én már csak emiatt is a 2-t választanám.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15307) Chereiose válasza Ragnar95 (#15306) üzenetére


Chereiose
addikt

Értem, igaz is. Használtan nem akarok neki venni, ha már használja szerintem hosszabb ideig majd, akkor legyen új :) Láttam 100K körül is régebben új Air 2-őt, most sajnos nem találok. Esetleg még garis használt szóba jöhet :U

(#15308) Ragnar95 válasza Chereiose (#15307) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Én még októberben vettem az Air 2-t, akkor is 122k volt, szóval hacsak valaki nem nézte be nagyon az árat, nem hiszem, hogy az bontatlan új volt 100k-ért.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15309) Chereiose válasza Ragnar95 (#15308) üzenetére


Chereiose
addikt

Pedig az volt, csak akkor még nem volt rá szükség. MInd1, ha ennyiért lesz akkor ennyiért kell venni...:) (még mindig jobb a bolti árnál)

(#15310) silmatauki válasza Ragnar95 (#15308) üzenetére


silmatauki
őstag

Legalábbis Ny-Eyurópában több helyen is volt elég szép árleszállítás. Itt Finnországban pl. 329 eur-ért adták pár napig a 16GB-os Air 2-t a Giganttiban, term. újonnan. (Persze azóta felment az ár 400 körülre.)

(#15312) Chereiose válasza #05304832 (#15311) üzenetére


Chereiose
addikt

A bontatlan Air-en gondolom a 8-as IOS lenne fent. SOk azért a 40K felár, de valószínűleg megérné..

(#15313) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Mióta sárgás az értesítés iPaden? Nem frissitettem, 10.1.1. Vagy csak a messengeré olyan?

[ Szerkesztve ]

(#15316) vadászcsiga válasza vadászcsiga (#15313) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Kicsereltem a hatterkepet, es vissza tert a fehér szín :D

(#15317) #63761920


#63761920
törölt tag

Sziasztok!
Szeretnék egy ipad-et. Már 20-ezer~ láttam ipad1-est
az almapiac-on és hasznaltalma oldalakon.
Böngészni és Youtube-re használná, szerintetek jó ötlet?

(#15318) Ragnar95 válasza #63761920 (#15317) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem.
Eszméletlenül elavult már a hardver benne, a 256MB RAM miatt kínszenvedés lesz a böngészés is.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15319) #63761920 válasza Ragnar95 (#15318) üzenetére


#63761920
törölt tag

Szia!
Esetleg tudnál ajánlani egy iPad-et "kedvező lehetőleg minél olcsóbban
áron amivel lehet is haladni, használtan?

(#15320) Alex91 válasza #63761920 (#15319) üzenetére


Alex91
félisten

iPad 4 alatt semmit! De hosszabb tavra akkor inkabb egy Air.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#15321) #63761920 válasza Alex91 (#15320) üzenetére


#63761920
törölt tag

Szia!
Esetleg tudnál egy megközelítőleg jónak mondható árt írni?
Megköszönném ha tudnál segíteni, hogy nagyon ne nyúljak mellé.

(#15322) Alex91 válasza #63761920 (#15321) üzenetére


Alex91
félisten

iPad 4-et nezve egy 16 GB-os sima WiFi-s 50k korul megy...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#15323) r3dsnake válasza Alex91 (#15322) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Annyiért van iPad mini 2 is, ami azért jobb egy fokkal.

(#15324) #63761920 válasza Alex91 (#15322) üzenetére


#63761920
törölt tag

És esetleg egy Air-hoz milyen áron lehet hozzá jutni?
Vagy a iPad mini 2 jobb?

[ Szerkesztve ]

(#15325) r3dsnake válasza #63761920 (#15324) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Az Air és iPad mini 2 teljesen ugyanaz. Méretben van csak különbség, ezt pedig neked kell tudnod melyik szimpatikusabb.

(#15326) Alex91 válasza r3dsnake (#15323) üzenetére


Alex91
félisten

Ha a kisebb kijelzo is eleg, akkor valoban jobb a hardvere.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#15327) #63761920 válasza Alex91 (#15326) üzenetére


#63761920
törölt tag

Szia!
Akkor megpróbálok keresni egy iPad mini 2-őt 50k~.

(#15328) LilProphet90


LilProphet90
senior tag

Kijött a 10.2.1, ahogy nézem csak biztonsági frissítés.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#15329) lacy86 válasza LilProphet90 (#15328) üzenetére


lacy86
addikt

Yap 😉

(#15330) SoldierL


SoldierL
senior tag

Sziasztok! Ipadet ill. iphonet használok egyszerre, azonos Account-al. Azt szeretném kérdezni, hogy lehetne a két készüléket abszolút elválasztani egymástól? Nem szeretném, hogy az egyik befolyásolja a másikat pl. ha az egyiket Jailbreakelném ne legyen hatással a másikra. Vagy ez butaság? Elővigyázatos vagyok, már semmin sem lepődnék meg.

A másik kérdésem Mini2 tulajokhoz szól: Ti melyik ios verzión vagytok? Várható lesz még sebességbeli javulás a jövőben, vagy um. "elindultunk a leejtőn?"

[ Szerkesztve ]

(#15331) r3dsnake válasza SoldierL (#15330) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nem lesz ilyen hatással egymásra.

(#15332) Noxy válasza SoldierL (#15330) üzenetére


Noxy
veterán

Vagy ez butaság?

:K
Ha 9.3.3-nál magasabb iOs van rajtuk, akkor a JB-re még várni kell egy ideig.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#15333) SoldierL válasza Noxy (#15332) üzenetére


SoldierL
senior tag

10.1 -re is van de sokat kell mókolni, és semi-tethered tehát újraindításnál elvész.

(#15334) Noxy válasza SoldierL (#15333) üzenetére


Noxy
veterán

10.1 -re is van

Ezt melyik YT videón vagy oldalon láttad, és mennyit kell érte fizetni? :U Esetleg link?
Viccet félretéve, nincs JB 10.1 -re. :(

My iOS device is on iOS 9.3.4 → 10.2
No jailbreak yet . Check back later! [link]
Ha csak akár nyomokban is lenne, akkor már a szifon.com is írt volna róla.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#15335) SoldierL válasza Noxy (#15334) üzenetére


SoldierL
senior tag

https://szifon.com/2016/12/22/reszlegesen-jailbreakelheto-lett-az-ios-10-1-1/

(#15336) Noxy válasza SoldierL (#15335) üzenetére


Noxy
veterán

Ezt olvastam, de ez gyakorlatilag sima mezei felhasz..nak használhatatlan, + melyik eszközöket lehet?

egy részletes leírást is, amellyel a vállalkozó kedvűek (technikailag) jailbreakelhetik iOS 10.1.1-et (build 14B100) futtató iPod Touch 6G vagy iPad mini 2 készülékeiket.

telepítéséhez szükségesek iOS-fejlesztői ismeretek, és nem töli a készülékre a Cydiát.

Ha meg is csinálod az iPad mini 2-n, a Cydia nélkül mit kezdesz vele?
Yalu semi-tethered jailbreak (ami leszedi a Cydia-t) meg csak a csak iPhone 7 és iPhone 7 Plus készülékekkel működik.
Semi-tethered lenne még a legkevesebb probléma.
Gyakorlatilag az iOs 9.3.2 - 9.3.3 JB is semi-tethered. [link]
Ettől függetlenül belevághatsz. Sok sikert hozzá.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#15337) SoldierL válasza Noxy (#15336) üzenetére


SoldierL
senior tag

Végre valaki elmagyarázta. Dehogy vágok bele, semmi kedvem a mini2-őt megint formázni, pláne azért mert már csak a 10.2.1-et tehetem rá. 6s plus-hoz meg nem nyúlok, túl drága volt ahhoz, hogy Játszadozzak vele. Köszi.

(#15338) Chereiose


Chereiose
addikt

Ipad-hez milyen kábellel tudom kitenni a TV-re a tabletet? Illetve a tv Full HD, tehát ha az Ipadet csatlakoztatom rá akkor nem egész képernyős lesz, hanem csak egy ilyen csíkban középen, nem?

(#15339) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok,

Van egy Air 2-m, a szobai 2.1-es Logitech szettemhez vettem egy Logitech bluetooth adaptert, de az iPad egyszerűen nem látja. :F
Géppel pikk pakk rácsatlakozok és működik, de jó volna ha az iPad-del is menne a vezeték nélküli kapcsolódás, h a zenét rá tudjam lőni.
Mi lehet a gond?
Kösz!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#15340) Chereiose válasza Chereiose (#15338) üzenetére


Chereiose
addikt

Közben rátaláltam, EZ kellene nekem, ugye? Elég borsos az ára, esetleg valahonnan nem lehet olcsóbban beszerezni?

(#15341) vadászcsiga válasza Chereiose (#15340) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Talán valami kínai az ebayről de az vagy működik vagy nem.

(#15342) Chereiose válasza vadászcsiga (#15341) üzenetére


Chereiose
addikt

Hát igen, azzal meg inkább nem kísérletezgetek, egy az, hogy várok rá 1 hónapot, aztán nem is jó és több ezerbe kerül az is. Akkor marad az eredeti, az legalább tuti menni fog.

(#15343) r3dsnake válasza Chereiose (#15340) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nem lehet. És nincs kínai másolata sem. Ezekben egy komplett áramkör van, ami a lightningból kijövő jelet konvertálja, valamint nem is megy ki a kimeneten a FullHD felbontás. Ennyiért használtan AppleTV 3rd gen-t lehet kapni, ami lényegesen sokoldalúbb eszköz, és megkapja vezeték nélkül az iPadről a FullHD képet. De ilyen kábelre véletlenül se költs szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#15344) Chereiose válasza r3dsnake (#15343) üzenetére


Chereiose
addikt

Akkor hagyjam az egészet? Mondjuk nem lehet véletlen, hogy sehol nincs raktáron, szerintem senki nem veszi meg. Használtan nézzek 3rd gen apple tv-t?

(#15345) r3dsnake válasza Chereiose (#15344) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Hagyd. Jobban jársz az AppleTV-vel. Teljesen átmegy rá FullHD stream, miközben a tabletet használhatod bármire. (Pl. kidobsz tévére egy filmet nPlayer-ből és netezel a táblán tovább.)

(#15346) Chereiose válasza r3dsnake (#15345) üzenetére


Chereiose
addikt

Értem, akkor használtan kell valamit néznem, 20K körül. A 3rd gen apple tv is jól használható?

(#15347) silmatauki válasza r3dsnake (#15343) üzenetére


silmatauki
őstag

"Ezekben egy komplett áramkör van, ami a lightningból kijövő jelet konvertálja, valamint nem is megy ki a kimeneten a FullHD felbontás. "

Kivéve, ha natív hardvertámogatású videót (pl. mp4) játszol le. Akkor ui. a konverter saját video dekódere dekódolja a videót, azaz nincs felbontásveszteség. Sajna szoftveres mkv-kre stb. ez nem vonatkozik, csak az mp4 / m4v / mov-okra.

A lényeg: ha nagy TV-n akarsz játszani, akkor az Apple TV nem jó megoldás, ui. lényegesen magasabb a lag-e (min. 110 ms), mint a Lightning átalakítóé (kb. 30-40 ms). De a legjobb a régi konverter, annak se felbontásvesztesége, se lag-e. Kár, hogy az iPad 3 stb. lassúcska. Azaz a legjobb, ha az iOS TV-s játékot emiatt is(!) elfelejted, és veszel inkább egy normális konzolt.

[ Szerkesztve ]

(#15348) silmatauki válasza vadászcsiga (#15341) üzenetére


silmatauki
őstag

Nincsenek utángyártott VGA/HDMI-átalakítók. (és ha lennének, akkor is azt mondanám, hogy max. jailbreakelt gépen működnek / fognak működni vmilyen jövőbeli FW-frissítés után, ahogy a régi utángyártott pl. composite TV-kábelek is csak JB-vel működtek.

(#15349) Noxy válasza silmatauki (#15347) üzenetére


Noxy
veterán

Jól le írtad a lényeget.
Ezt saját tapasztalatból is meg tudom erősíteni, mert meg van még a 4S-hez az átalakítóm, + van Apple TV-m (3gen) is.
Sztm a magas árral az Apple TV felé akarják terelni a vásárlókat.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#15350) asuskiddd


asuskiddd
tag

Vettem egy iPad Pro tokot, de sajnos elnéztem és nincs hozzá Smart Cover. Az lenne a kérdésem utólag ehhez a verzióhoz lehet kapni?

gyerekemelőlvittedelakarácsonyiajándékát :DD, iPohne 20 Pro Ultra Max

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  iPad topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.