Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8602) BeZol válasza Darth_Revan (#8588) üzenetére


BeZol
őstag

A linkelt képen a srác épphogy benyomta a tesztet és nyomott rá egy screenshotot? :F

Nekem volt régen Asus deszkám. Gari lejárta után 3 hónappal tönkre is ment, utána vettem egy másik Asus deszkát, az gari lejárta után 1 hónappal adta meg magát. Azóta nem vettem Asus alaplapot. Asus laptopot viszont vettem még. Az egyik gyári hibás volt (az alaplapja), és garanciában cserélték, majd jó lett. A másikat pedig most fogom gariztatni, ennek a wifi chipje döglött be. Az Asus Strix DSP fülesem pedig a gari lejárta után tönkrement (a dsp hangkeverő megadta magát), így kukáztam az egészet, pedig rohadt drága füles volt. Remélem a PG279Q monitorom nem szivat meg a gari lejártát követően...

Én azt furcsállottam a teszteken, mikor a 9900K kijött, h sok helyen fix 5ghz is problémás volt h lehűtsék, a jó ki guru3d-nek pedig 5.2ghz sem volt probléma.

Nos a guru3d-t azóta nem veszem komolyan, mióta:
- megvettem ugyanazt a típusú vga-t mint amit teszteltek, és felhúzva az OC értékekre nálam a 60%-os értékek körül volt egyáltalán stabil. Amit a srác a teszten összehozott, azzal nekem is lefutott 1-2 benchmark, egyébként használhatatlan.
- ugyanez a fentebbi szitu egy másik vga-val is előjött
- prociteszteknél a hűtőket 4magoson teszteli, aminél nem jönnek elő olyan problémák, hogy pl. a noctua nh-d15-ös kb. 45percig tartja a teszteken mért eredményeket, aztán elmelegszik +5-10fokkal, és arra fog beállni.
Érdekes módon a srác "csak" 30percekig stressz teszteli a hűtéseket, és eleve 4magoson 6-8magosok helyett...
- a procituning-értékei is olyanok, hogy nekem is lefut a teszt, de h 1-3 óra után crash lesz, az is fix. A srác csak benchmark oc-kat tol, nagyon nem életképes eredmények ezek, vagy csak mindig minden válogatott szuperdarab nála...

Sok sikert a procihoz egyébként.

Részemről a 14nm a 8700K személyében véget ért. A 8600K-ról tudjuk már, h Battlefieldben 64fős multiban 5ghz mellett 80%-on hajtja ki az 1070Ti-t fullHD-ban és mikrolaggoltat, így azt egy kompromisszumos procinak tartom továbbra is és nem ajánlom senkinek aki pl. BF-ezne. Egy 8700k/8086k esetleg 9700k viszont bőven ki kell h tartson évekig. A 9900K szerintem most még túlzás, csak ha streamer vagy és x264 kódoltatsz vagy meló miatt kéne, akkor oké, egyébként felesleges, mikor pedig jön végre a 10nm, akkor addigra AMD már 7nm-en lesz (ami elvileg "szarabb" mint az intel 10nm-e, de ez most mind1), és mindenképp nagyobb versenyre számítok, ezért mind az árakkal és teljesítménnyel kapcsolatosan javulást várok, DE ha lemegy tavaszra a procik ára (a ryzen 3xxx érkezése miatt és az intel gyártásának helyreállítása végett is), akkor lehet elcsábulok én is egy 9900K :U , viszont józanul nézve nekem pl. játékra tök felesleges, és a mostani 8700k-t is csak 4.7ghz-en járatom, mert nem kell az extra kakaó sehova, az 1080Ti így is 100%-on ketyeg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.