Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26701) Puma K válasza - = Zk = - (#26700) üzenetére


Puma K
veterán

4 évig terveztem a 9900K-val. Hasonlóan mint az elődjével a 4790K-val.

2019-ben építettem meg a vízhűtést és pár hónappal később váltottam platformot 4790K-->9900K. Így jövőre esedékes lenne a csere. Ha látnám az okot rá... plusz ha a 3090 is kap vizet, akkor részemről nem lesz értelme cserélni még legalább 2-3 évig.

Persze ha a mostani vas full vízzel tudja teljesíteni az igényeimet és a monitor mellé nem veszek második megjelenítőnek egy G-Sync-es LG OLED 4k tévét... akkor nem lesz értelme cserélnem.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#26702) - = Zk = - válasza Puma K (#26701) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nekem csak a 2080Ti-t kell cserélnem.....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#26703) Csabis válasza - = Zk = - (#26702) üzenetére


Csabis
aktív tag

Nekem jó esetben CPU, MB , meg netán RAM .. De akkor is 350~400k a fene.. meg látom hogy melyik illetve milyen árban lesz majd.. most 50% igen nagy feláras minden..

[ Szerkesztve ]

(#26704) vakablak93


vakablak93
őstag

Sziasztok,
lenne egy kérdésem.
Adva van nálam egy i7 8086K, az lenne a kérdésem
van-e értelme ezt még felhasználni gépépítéshez?
Csak egy jövőbeli rtx4060 vagy hasonló Radeon kártyában gondolkodom kis gépigényű mmo játékokra csak 4K60-ban.

Szerintetek van még értelme ennek a procinak vagy már túl elavult/értelmetlen egy konfigfejlesztésnél megtartani?

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#26705) Papaj x válasza vakablak93 (#26704) üzenetére


Papaj x
tag

Üdv!

4060 mellé sajnos nincs értelme, nagyon nincs. Rx 6800 hozzávetőleg a párja, ezen procinak, maximum, aminek értelme van/lehet még, bár már az is "tú macs".. (személy szerint egy 6700xt-tvel párosítanám ezen cpu-t)
i7 8086K 50% a drop minimum, ezzel az rtx4060al...

[ Szerkesztve ]

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#26706) Milo629


Milo629
aktív tag

Sziasztok, a konfigom a következő:
ASUS WS Z390 PRO
i5-9600KF
G.SKILL TridentZ 3600Mhz CL16-16-16-36
és egy olyan problémám lenne, hogy ha a CPU Core/Cache Voltage Auto-n van, akkor simán boot-ol a gép és le is fut minden teszt, de ha ezt az értéket fixre állítom, akkor már a Windows betöltésnél elhasal. CPU-Z/AIDA64 szerint fura módon "nyugalmi" állapotban 1.252V, 1.305V, 1.35V-okat ír, terhelés/benchmark alatt pedig fix 1.180V-ot, ezért próbáltam kerek 1.2V-ot állítani de nem igen akarta az igazat. Jelenleg ott tartok, hogy (ha jól olvastam) az XMP profil miatt felrakta a VCCIO-t 1.325V körülre, a VCCSA-t 1.4V-ra, ezeket visszavettem 1.05V, illetve 1.15V-ra és beállítottam a 4.6Ghz-es Turbo órajelet mindegyik magra, így most teljesen stabil.
Próbáltam még a CPU Core/Cache Boot Voltage-et is 1.2V-ra állítani fixen, LLC-vel is variáltam, de nem jutottam semmire, illetve a Cache-hez nem nyúltam, az 4.3Ghz-en megy, nem tudom hogy ezt is érdemes-e húzni.

(#26707) Milka 78 válasza vakablak93 (#26704) üzenetére


Milka 78
nagyúr

4k/60-hoz egy 3070 ti környéki vga-val elvan az a proci.
Pl nekem 8700k@4.8ghz van egy húzott 3070-el (3070ti szint), 2560x1080-as felbonáson és bár hagy benne esetenként 5-15%-ot játéktól függően azért én vígan elvagyok vele, igaz én szimulátorozok/single player-ezek vele.
Nálad a felbontás miatt kb nem is lenne cpu limit a kérdés csak az, hogy egy RTX 4060 hol helyezkedik majd el a fent említett szinthez képest.

(#26708) Baryka007 válasza Papaj x (#26705) üzenetére


Baryka007
őstag

Szerintem meg simán... Nekem is volt 8086k delidelve rézkupakkal stb... Ebben a fórumban ha visszalapoztok lehet látni, hogy 5,2ghz en volt dailybe 1,32v fesszel.... Ott meg kihajt mindent. Nem lennék rest 3090ti -t is alápakolni egy gyors 4000mhz + Samsung B-DIE ram kit társaságában...

Ui.: most i7 10700k van nálam, játékban nem éreztem a váltast..... :U

Most olvasom, hogy 4k60 ... Noh oda meg főleg elég az a cpu :K :K

[ Szerkesztve ]

(#26709) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Ha már szóbakerül,t a vga téma, 9900K-nak hol a vége? 3080?

(#26710) ReFleXx válasza Papaj x (#26705) üzenetére


ReFleXx
addikt

mi az hogy nagyon nincs?:DD 4k felbontas melle boven jo meg aza 8086k.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#26711) vakablak93


vakablak93
őstag

Huhh, köszi mindenkinek a válaszokat :R
Akkor a laptopom felét kb megiscsak megtarthatom :)

Így nem fog sokba kerülni, pláne ha az mxm kártyámat eladom.
Remélem valami értelmes de nem túl drága lapot még találok majd hozzá.

Mégegyszer köszi mindenkinek. :R

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#26712) Papaj x válasza ReFleXx (#26710) üzenetére


Papaj x
tag

És Baryka007.

Úgy értettem, hogy túl sok a kártya ehhez a procihoz, értelme meg úgy lehet, ha nem akar költeni most az ember egy új plattformra, s a vga legalább már adott lesz.
Tunningot nem vettem bele, értelem szerűen a kontektbe. :))

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#26713) - = Zk = - válasza Hauptmann (#26709) üzenetére


- = Zk = -
félisten

3090/Ti.. a 4080 már sok neki.... persze 4/8K-ban elég lenne...
most vettem 9900K-át, gondoltam.. hát, nem jól gondoltam...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#26714) Csabis válasza - = Zk = - (#26713) üzenetére


Csabis
aktív tag

I9 9900KF / 3080Ti vga még maradadt tartalék.. igaz hajtja is rendesen.. De 3dmark alatt látszik is hogy igencsak váltani kellhet majd..

[ Szerkesztve ]

(#26715) Hauptmann válasza - = Zk = - (#26713) üzenetére


Hauptmann
addikt

Pont 4K lenne a cél. Akkor elkezdem nézegetni a 3080/3090-eket.

(#26716) - = Zk = - válasza Hauptmann (#26715) üzenetére


- = Zk = -
félisten

kiindulásnak ez a videó is megteszi, sztem.... [link]
és ez, [link]

ez alapján a 9900K elég a 4080 alá, 1440p/4K-ra....

#26714Csabis
nekem a BF2042 a fura... 1440p ultra, és tekeri a cput 60-75% on simán.. vga ugye 92-3+... FPS 80 alatt nincs

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#26717) Baryka007


Baryka007
őstag

Nem tudom... Shadow of the tomb raidernek van összetett benchmark rendszere... cpu-t külön teszteli a vga tól, de együtt is terheli őket... Na most, amikor kijött a 13900k és a shadow of the tomb raider tesztje nálunk a comet lake topikban egy 10900k-t meghúztak 5,1 ac (nem a világ vége tuning) a 13900k szintjére... Persze ott volt mellette a 4400mhz ddr4 ram, ha jól emlékszem... Az én 10700k-m pedig dailybe tudja shadow of the tomb raider cpu tesztje szerint a 4090 szintjét.... 5,0 AC OC val 4,6 ringgel és 4266 cl17 ramokkal...

Szerintem ha egy 10700k egy 4090 et kitud hajtani ilyen kevés oc val, akkor a 8086k is bőven tud egy 3090ti-t .... De ha gondoljátok áthozom ide gépről ha hazaértem ezeket a bench képeket, nem blöffölök...

Ui.: Egy 8086k pedig aztán OC ra született ;)

A driveomba feltöltöttem még régen egy komplex 8086k oc tuning tesztet... Feszültségekkel diákkal mindennel, itt a komplett mappa hozzá, ha valaki merítene belőle a saját tuningjához LInk

[ Szerkesztve ]

(#26718) Csabis


Csabis
aktív tag

Végére elmegyünk más irányba a Fórumon :D

(#26719) Csabis válasza - = Zk = - (#26716) üzenetére


Csabis
aktív tag

Ahogy irtad valóban meg tekeri most a CPU-t .
Valószínűleg a az utolsó win patch az oka hogy helyrekerült a dolog.
De hozok neked 2 gémet amit most pár perc alatt meg néztem .
Mind a 2 game 1440P és ami csövön kifért.. CP77 Kiegyensúlyozott a DLSS a AC:O meg DX11 de Maxon..
Az egyik a bőszen szidott hánytatott múltal rendelkező, baltával faragott és majd szikével finomították.. Cybepunkedli 77 [kép] a Másik meg KR. előttire ugrunk a Spártába azaz Görögbe.. [kép]
Nagy kép azért csak linket tettem .
De ahogy írták a patch nem tökéletes .. Feltűnően sok az érték.. CPU oldalon ..

[ Szerkesztve ]

(#26720) Csabis válasza Baryka007 (#26717) üzenetére


Csabis
aktív tag

Valójában Egy igen jól megválogatott I7 az a 8086.. mivel egyrészt jubileumi darabka..

(#26721) Puma K válasza - = Zk = - (#26716) üzenetére


Puma K
veterán

Az a gond az ilyen és ehhez hasonló youtube videókkal és csatornákkal, hogy úgy alakítják a grafikonokat ahogy szeretnék.

De inkább az lenne a kérdés, hogy az adott ember aki csinálja az adott csatornát az tényleg megveszi a hardvert? Tényleg van ideje ilyen méréseket összeállítani?

Még a több fős csapattal rendelkező youtube-os arcoknak is több nap-hét mire összeraknak egy-egy tesztet-összehasonlítást prezentálható formában és tartalommal.

Én ameddig nem látom, hogy az adott csatornát kik vezetik-készítik azaz nem adják az arcukat hozzá pl:
- Gamers Nexus
- Linus-LTT
- Hardware Unboxed
- Actually Hardcore Overclocking
- igorsLAB
- der8auer
stb. addig én kételkedem. Sőt ameddig nem látom, hogy az adott hardvert a kezükben fogják addig sem minden videósnak hiszem el azt, hogy van köze az adott hardverhez.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#26722) Papaj x válasza Csabis (#26714) üzenetére


Papaj x
tag

3d mark vga teszt, nem játékot szimulál az esetleges Gpu/Cpu felhasználására, ez nagy difi, nagyon nagy..
Egy valley lefuttatása esetleg, s CPU/GPU terhelés sokkal relevánsabb. Lehet más számok lesznek..
Minden esetre, ha az adott 8086k-val a 4060 többet tud fpsre mint az általam ajánlott 6700/6800xt, Nagyon meg fogok lepődni (amd vganál maradva)..

Minden esetre, mindenkinek saját posztja eldönteni. :)

[ Szerkesztve ]

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#26723) Csabis


Csabis
aktív tag

Tegnap fogtam és default BIOS frissitettem mert fura módon kérte a BIOS frissített...változatát.. F15 re .. !?
Meg csináltam.
Pár dolgot kikapcsoltam, amit eddig tapasztaltam hogy netán forró lenne utána..
Performance cpu részt.. a többit hagytam.
4.7 alapórajelet egészen 4.8 4.9 belőtte.
P1 P2 adtam meg azt is max 175W ig 168W volt a tetőzése.. de lehet finom hangoló ezzel..
TR64 tesztet nem komálta max TR32 teszt..
Elvileg a Bquet bk22 lenne fognia a cput ami 200W felett van de gyakorlat mást mutatott.. aio meg nem láttam amit i9 9900KF re tettek volna 280mm változatból.. illetve cseszett alap infó sincs.. grafikon nekem nem sokat mond Bquet oldalon az aio-nál de másnál sem..

(#26724) Puma K válasza Csabis (#26723) üzenetére


Puma K
veterán

Delideltesd a procidat mielőtt másik hűtőt vennél rá.

Olcsóbb és a tuningra is pozitív hatással van. Jobb a hőátadás, kisebb a szivárgó áram, alacsonyabb feszültség kellhet adott órajelhez vagy még feljebb is tud menni órajelben mindezek miatt (persze ez nem zárja ki azt hogy az adott sziliciumlapka ami a procidon van az annyit tud amennyit és nincs tovább)

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#26725) Csabis válasza Puma K (#26724) üzenetére


Csabis
aktív tag

Nem nagyon nyúlok hozzá már .. ha lesz elég tartalék zsebpénz építek új konfigot.. CPU alaplap.. mostani az kb z370 végén vettem z390 meg utána jött ki párhónappal.. 1.5 lassan a 9900Kf így alaulméretezettaz alaplap.. amit szereztem z390 meg foglalat cser mert kócos lett a papirtol a foglalat. Azt valószínűleg megoldom..
Csak Pesti kirándulás.. vasban nincs ilyen..
Vagy 1200 vagy 1700 lesz a következő.. és ahogy írta is valaki.. igen elnagyolt van a fesz..
De ahogy néztem a kettő közt is van .. többet ad a z370 mint z390 az i9 nek.. neten keresve sem találtam olyan standard adatot hogy alap fesz vcore mennyi is 1.300V vagy 1.380V enyim utóbbit adja... 1.200 már hibázik 1.225 aránylag oké.. azért is írtam default . Kikapcsoltam ami nem kell azt had menjen alap jelen.. igy max 1.410 plafon..4.9Ghz.. ahogy láttam

[ Szerkesztve ]

(#26726) - = Zk = - válasza Puma K (#26724) üzenetére


- = Zk = -
félisten

9700K-át én is megmókoltattam... nagyon tetszett az eredmény... lejár a gari a 9900KF-ről, ezt is tuti rézkupakoltatom :K

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#26727) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Megnéztem a 9900K árakat, és meglepődtem. Drágábban el tudnám most adni, mint ahogy 2 éve vettem.

(#26728) - = Zk = - válasza Hauptmann (#26727) üzenetére


- = Zk = -
félisten

én 120ért vettem a KF-et, 1,5-2 hónapja kb?!

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#26729) Csabis válasza - = Zk = - (#26728) üzenetére


Csabis
aktív tag

106k volt bőven 1 éve.. PCX ben.. én lecsaptam rá .. csak nem számitottam rá hogy 390 deszka fog kelleni..
Más ..
Lehetséges hogy esetemben a 43x uncore szorzót emelnem kell hogy stabillá váljon vagy nem felétele ?! a többi dolgot most nem vennénk figyelembe csak ami szorosan kapcsolódik hozzá.

(#26730) ReFleXx válasza Csabis (#26729) üzenetére


ReFleXx
addikt

mert nem is kell z390 de mar mondtuk, uncoret inkabb csokkentik a stabilizalashoz

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#26731) Csabis válasza ReFleXx (#26730) üzenetére


Csabis
aktív tag

Köszi, igaz most kérdeztem esetemben. Mert Z370 van Aoru ultra gaming 2.0 amire azt említették.. hogy vrm hűtés nem oké.. teljesen.. igaz gar nincs már rá.. 2018 vétel volt. Kb 22 csapdába csalt az Intel ezzel a z370-z390 gyors váltassal.. 9gen nem gondoltam én sem hogy most pl 9gen nem stabil z370 lapokkal.. 11vrmmel mert sac per kb túlfeszültség tol neki de ha lenyom 1.2 vagy középre akkor 1.25 is. Alapnak hagy nem csinálja de akkor még kb presscot szinet hozza 85 felett.
Ha lesz lehetőségem akkor 1 vagy 2 gent ugrok.. ill tokozás javítatok a másik lapon mert foglalat kócosan érkezett .z390 gaming x

[ Szerkesztve ]

(#26732) Csabis


Csabis
aktív tag

Na most meg lepedt az i9 9900KF a Z370ben ..
Uncore levettem 43 ról 41re.. ray 64 et nem hibázta el..
Viszont a hwboot égencsak számomra érdekes dolgokat mutatott konkrétam 5Ghz felettire is bement.. na ez eddig nem láttam tőle..
Délután még meg csekkolom.. de az ha jól sejtem nekem ez az irény elfogadható hogy stabil legyen..

(#26733) Hauptmann válasza - = Zk = - (#26728) üzenetére


Hauptmann
addikt

90-ért vettem, és most 120-ért simán tovább tudnám adni. Pedig a processzorokra annyira nem jellemző az értéknövekedés.

(#26734) Lathronos válasza Hauptmann (#26733) üzenetére


Lathronos
őstag

Mivel nagy a kereslet a használt alkatrészekre az újak túl árazása miatt. Nem csoda tehát, hogy a használt hardverek ára is az egekbe kezd emelkedni. Lesz ez még drágább is, olcsóbb viszont 1-2 évig valószínűleg semmiképpen. :O De ne legyen igazam.

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#26735) Puma K válasza Csabis (#26725) üzenetére


Puma K
veterán

Akkor minek említed sokadjára a hűtőt témát ha nem akarsz alkatrészt venni?

Látványosan szendvedsz a gépeddel holott már sokad magammal sokadjára írjuk mit hogy csinálj hogy jó legyen... de csak nem.

Annak a Gigabyte alaplapnak 2. verziója egy hulladék ami neked volt. Nem a chipset számít.

A delid meg minden Intel procinak a 9. szériáig bezárólag csak az előnyére van... én az enyémet azért nem csináltattam meg még ezidáig mert vígan megy 2019. szeptember óta 5100 MHz-cen 1,28v-on.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#26736) Csabis válasza Puma K (#26735) üzenetére


Csabis
aktív tag

Mert még garis a cpu. 1.5 éves kb..
De mire le is telne 3. Éve.. addigra meg .. sok lefolyik
Látványosak azért látványos mert amit az Intel gondolt hogy i9 z370 stabilan megy .. igencsak elég gorbe tükör lett. Neki..
Szívem szerint így a cpu alaplapot fognám és elküldeném az intelhez hogy amit kigondoltak q nem oké 90% sem.. ezért is utolsó felvonásban rákérdeztem az uncore szorzó értékre hogy Milán ha.. - vagy + indulok el.. + oké 45 elmentem de ray64 eldugott közben L0 3x hibázta..
Utána indultam lefelé.. most 41x az uncore..
Stabilnak nevezhető egyrészt nem 1 perc alatt ugrott 90~100° -rá.. hanem több. Illetve 90 alatt volt.. illetve bemenet úgy 5.6 ra hogy nem hibázott .. cpu core 1.290V.
Ma még meg tesztelem.. ha minden oké.. így marad..
Részben azért is úgy csináltam a képet Ray 64 lement.. mert az is egy támpont.. ha az sem megy le akkor bluescreen úgy is jön.
Most 4.7~5.6 között van illetve élmény addig és a bűvös 1.5V sem kajálja. Játék alatt oké 3dmarkt megy 80 főlé nem igen vitte.
Ha lesz kérdésem úgy is megkérdezem..
AIO esetén amit eddig nem találtam választ.. de valószínűleg nem fogok mert (tdp) érték nélkül nem tudok dönteni grafikon nekem nem mond semmit.. bquet nél láttam de semmi konkrétum hogy oké vagy nem . Most azért vegyek új kecot mert 360mm kellene.. 280mm ami elfér ezt kell beosztanom.
Ezt hosszúra engedtem.

(#26737) Alpi. válasza Csabis (#26736) üzenetére


Alpi.
addikt

Akkor még 1x : "Nem a chipset számít." :D
Az, hogy milyen vrm-et raknak egy lapra nem függ össze a chipsettel.
Nekem Z270-es lapba ment a 9900KF, semmi baj nem volt vele.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#26738) Puma K válasza Csabis (#26736) üzenetére


Puma K
veterán

Feleslegesen és értelmetlenül túlmisztifikálod a témát.

A 9900K procit már 2018-ban is használták Z170-es alaplapban 5,5GHz-en.

Még egyszer és sokadjára az alaplapok sarokpontja a VRM felépítése és annak a hűtése. A nálad lévő korábbi Z370 chipsetes Gigabyte Aorus Ultra Gaming 2.0 alaplap önmagában egy hulladék: [link]

Vannak olyan alaplapok amik adott generációból akár -kis túlzással- de akár a 3x annyi maggal rendelkező és adott foglalatba illeszkedő CPU-t is ki tudnák szolgálni, mert annyira túltervezett a VRM része és annak a hűtése. De ezek adott esetben a felső-csúcs kategóriás alaplapok.

Az meg hogy melyik 280mm-es radiátor tudja lehűteni a 9900K/KF/KS-t vagy bármelyiket az onnan indul, hogy ha nem egy jól sikerült szilíciumlapka van a kupak alatt (ami nálad úgy tűnik, hogy lehet nem egy tuning bajnok), akkor delid-el kell kezdeni.

Ha meg van a delid, akkor utána kell megnézni úgy mit megy: hőfokok, órajel és az ahhoz tartozó feszültség. Ha még úgy sem jó akkor lehet-érdemes új CPU hűtőt venni.

Ami neked van be quiet! DARK ROCK PRO 4 (BK022) hűtő az egy felső kategóriás megoldás. Annak jónak kéne lennie. De lehet hogy domború a kupakkal érintkező alja és síkolni kéne. Nézd meg egy vonalzóval vagy plasztik kártyával (bankkártya, személyi stb), hogy sík-e.

Best CPU coolers for i9–9900K (Air and AIO) in 2022

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#26739) Csabis válasza Alpi. (#26737) üzenetére


Csabis
aktív tag

mégis más fesz z370 meg a z390.. nem kicsit amit láttan és nem tuningba.. csak alphangon..
De ahogy látom ill észrevettem az alplapomon kinyirta CSM dissable menü rész úgy ahogy van. Mert nem megy tovább ..csak szokásos bios kép. azt sehova.. még dell gombse..
Szóval .. sac per kb ha lesz keretem.. ebből fali disz lesz .. meg új gép ..

(#26740) Dönc válasza Csabis (#26739) üzenetére


Dönc
tag

Mint sokan, nálam sokkal tapasztaltabb kollégák is leírták nem feltétlenül a chipset a lényeg. Nekem is azért ketyeg jelenleg a gépem Giga z370p d3 alaplapon (szerintem ennél belépőbb z370 nem nagyon van), mert amikor nézelődtem ez rettenet olcsó volt. Igaz nem i9 (ezzel a lappal ki is hagynám) és nem is K-s, de a 9700 vígan elvan benne bárminemű hiba nélkül. AC 4.5 belőve és kész, még a vrm is él pedig, ha kap némi avx terhelést a cucc ez is simán megeszik 120-150W-ot, ahol nálam már a procihűtő könyörög, hogy ne szívassam (BQ pure rock). Nekem tökre belefért némi uv ezzel a beállítással, így sikerült 120W környékére redukálni a nagyon-nagyon max fogyasztást proci fronton. Játék közben meg bőven benne van a keretében. Kékhalállal csak a kezdeti időkben találkoztam, hónapok óta nem volt szerencsém hozzá.
Lássuk be, hogy ez a platform egy csúnya csapda, mert innen előre lépni nem tudsz hova, csak ha kukázol szinte mindent. Valszeg ezért is volt olcsó, amikor összeraktam 2 gépet itthonra 8-9. genre alapozva.
Mivel egyik se okoz senkinél se komoly fejfájást nekem így nem tervezek váltani még egy darabig, de, ha van pénz akkor érdemes elengedni, mert nem sokkal többért sokkal többet kaphatsz. Legalább is, amennyire követem az árakat mostanában.
De ha hozzáveszük, hogy mennyit szenvedtél már ezzel a csodával én hagynám a francba. Ennyi szívás nekem nem férne bele az életembe, azért van a számítógép, hogy használjam stabilan.

(#26741) Csabis válasza Dönc (#26740) üzenetére


Csabis
aktív tag

Foglalat kiosztás miatt .. elvileg gond nélkül nem 100% az i9 1xx 2xx lapban. Bár működik... amikor vettem híre hamva nem volt sem a teszt hogy szár vrm hűtés meg az 390 max tervezési túl volt.. 2018 szép környéke. Így kerültem bele ebbe.. plusz mosz3x annyi a normális lap .. 50 helyett 150 szóval csere újra egyelőre város.. mire lesz keret megint 3 gén arrébb. 5 éves periódust kitolodik.. többre kb annyit van..nekem.. vagy picivel több
Ezt akkor még is jegyezték.. 370 azért ennyire látványos. Hogy bukdácsolok.. mert itt kellene menni rendesen mikulás nélkül.
És közben keresem az a megoldást hogy oké is legyen..DE vagy az uncore lefelé fura módon ugyan ennyi vrm z390 is van mégsem hal le akkor hogy van.. nálam némán nézem hogy maga a vrm hanem maga a hutese lesz.. vagy a tököm tudja.. elcsépelt helyen kb 5 is.. felette kb van 4cm hely venti széle ér oda.. nem bolygattam meg a vrm környékét nem szedtem szét az alaplapot.. bordát meg nézem majd a cpu felett hogy sík e.. nem láttam hogy nem az.
150 p1 155W p2 van beállitva.. már 1 modora.. 0 ra nem rakom.

(#26742) Jacikaaa válasza Chaser (#87) üzenetére


Jacikaaa
csendes tag

sajnos már akkor baromság volt amit ide írtál a 370 lapokkal mert az intel nem hulye tudják mit miért csinálnak úgy ahogy most is a sok barom veszi a 13. gen cpu meret azt jiszik jobb dehogy jobb

(#26743) jokeph válasza Jacikaaa (#26742) üzenetére


jokeph
nagyúr

Az Intel nem hülye, valóban, csak a népet hülyítették a 370/390-es lapszériával. :D
Volt képük übergyenge Z370-es lapokat kiadni a gyártóknak, egy normális Z170/270 után tiszta szégyen.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#26744) Csabis válasza jokeph (#26743) üzenetére


Csabis
aktív tag

Egyrészt igen .. utána meg nem sokkal jött a 390.. ami addigi úgy mondván x10 x50 x70 ranglétrát tönkre vágta..
Csak azért mert jött a i9.. ahelyett hogy egy rendes biost raktak volna alá a x70 nek rádobták a x90 .. hogy aki 2~4 hónappal vette a cuccost netán vegyen ujjat .. i9 miatt
365 nem is emlitettem .. az is egyfajta öszvér

[ Szerkesztve ]

(#26745) Alex18 válasza Puma K (#26721) üzenetére


Alex18
tag

100% ban fake cihenese tesztek csak a megtekintésre hajtanak na meg a bírkákra akik elhiszik és megnézik.... csinál pár ilyen videot és rácuppanak az emberek azért elég jó kis pénz folyik be a semmiért....

(#26746) jokeph válasza Csabis (#26744) üzenetére


jokeph
nagyúr

A B365-ben az volt a jó (Gigánál legalábbis), hogy alap BIOS-al is már támogatott volt a 9.gen, így nem volt vele meglepi. :D

Azért az elit Z170-es lapban 5,5 GHZ AC OC-val futatott i9-9900k elég beszédes. ;]

Ha "jók" akartak volna lenni, dobhattak volna legalább utólag hivatalos modd BIOS-t, úgy mint AM4-nél (csak itt nem kell semmit "reszelgetni"). :))

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#26747) Alex18


Alex18
tag

Sziasztok
Gondolkozok egy picit upgraden i7-9700K váltanám Ryzen 7 5800X vagy i5-12600k-ra
1440pe be játszok 165hz-en amit majd 240hz re váltok majd. Teszteket néztem 1440p be inkább GPU éhesek a játékok de hátha járt valaki hasonló cipőbe ... :D?
Érdemes költeni CPU upgradre vagy inkább rakjam félre GPU-ra ami persze tervben van hogy majd cserélek viszont így 165hz-re elég a RTX3070TI még....

(#26748) - = Zk = - válasza Alex18 (#26747) üzenetére


- = Zk = -
félisten

what?
9700K és 3070Ti elég 1440p 165Hz-re? milyen játékokhoz?!

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#26749) Papaj x válasza - = Zk = - (#26748) üzenetére


Papaj x
tag

Én csak csodálkozva látom mindenki írását. Nem értem.. Sokszor/kb. sosem..
https://pc-builds.com/, jó kiindulási alap lehet, de nem releváns esetleg..
Meg, ezek szerint, nem is Nekem kell okosat mondani, mindenki csinálja amit akar ..Felesleges karakter. Nem azért, mert okos vagyok, csak.. Én is kikérdezem, hogy hogyan kell kutya házat építeni..
Olyan proci/vga párosítást láttam mióta itt vagyok, hogy.. De mindenki maga posztja, persze..

[ Szerkesztve ]

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#26750) Alex18 válasza - = Zk = - (#26748) üzenetére


Alex18
tag

Irtam nem full grafikán játszok mert BR játéknak nem az a lényege hogy minden csillogjon villogjon de az Apex az Stabilan hozza úgy hogy a gpu 60%-75% megy a cpu meg 35-50% ....

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.