Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26351) Csabis válasza zebra_hun (#26349) üzenetére


Csabis
aktív tag

800Mhz sosemlattam menni.. az fura
3Ghz feletti volt amit mindig láttam.

(#26352) Csabis válasza zebra_hun (#26349) üzenetére


Csabis
aktív tag

Ez elvileg a legrosszabb .
Annyiban hogy 1.260V
Adaptív core enable
CPU flex ratio enable
AVX offset 3 nagyobba nem tettem.
Tjmax 115fok. CPUt ameddig engedi.
viszont a mossfet az igen durva nem is engedtem sokat 126fok!!

(#26353) Hellwhatever válasza Csabis (#26352) üzenetére


Hellwhatever
aktív tag

Ahogy előttem is írták állítsd a Tjmax-ot lejjebb 95 fokra (nagyon NAGYON maximum 100 fokra), HWiNFO-t pedig angolra mert így nehéz segíteni.

Nekem azok az 1.4 feletti Vcore értékek nagyon nem tetszenek, valami beállítás szétfeszeli az egészet. Ha így folytatod el fogod küldeni az egészet.

Load-line Calibration mire van állítva?

(#26354) zebra_hun válasza Csabis (#26352) üzenetére


zebra_hun
addikt

Megkezdtem az éjszakás műszakot, reggel 7 után, vagy ha lesz időm éjjel írok.
Ezt kapcsold ki, lényegtelen jelen esetben a socket vagy die sense, 1.5V vcore terhelés alatt, 110C procihő...
Ez nem hinném hogy a default bios. A Giga leírás szerint ha figyelted, fix fesz/frekit ír. Adaptív később, sokkal egyszerűbb a fix megoldás. Olvasd el többször a gyári pdf-et. Nincs llc a világon, ami 1.5V load vcore-t ad.
Bocs, most nincs időm, de ezt ne, tönkremegy.
Posztolj egy totál defaultat. Ha a maghő eléri a 95°C-t, állítsd meg.
Ez most nagyon nem jó.

(#26355) Csabis válasza Hellwhatever (#26353) üzenetére


Csabis
aktív tag

Ezt úgy kaptam hogy az alap órajelet nem bántottam . 1.260V a CPU felé. Meg amit írtam ..
Alap bios szerint max 4.7Ghz küldi.. bár a cinebech 2x futásra már 4.9 is bekuldte de azon nem is járt.
Van 3 fesz típus ami beleket még állítani extrém turbó meg 3 is turbó ..
Valamerre fórumon olvastam hogy át lell állítani a CPU felé menet 3. Vagy 4 exrteme hogy megfelelő értéket adjon a CPU felé.
1.200 pl nem botoól be a hálózat.. csak maga win..
amit sikerült leszürnömhogy 80% a Ethernet nem bootol és nem jöttem rá miért.
AVX elvileg max 3 lehet 4 már komolyabbaknak.
Illetve z390 uefi nem ugyan az mint Z370 így lényegesebben kevesebb a beállítás..
Fő baj az hogy hiába van i9 támogatás ha Uefi beállítás csak i7 van..

(#26356) zebra_hun válasza Csabis (#26352) üzenetére


zebra_hun
addikt

Így gyorsba:
Az összes smart, drive=disable és hide. Nincs rá szükség.
Az első 2 oszlop adaraira van, megy az még lejjebb, látszik. Azok kellenek.
Megvolt amúgy az álmodott 5ghz-ed, de köszönhetően az avx e-nak, 4.7-re ledobta. Ezért talán túl is élte.
Avx 0=nem dobja le, marad 5ghz=leég.
Ez látszódott is a régi képeiden, hogy nem fog így menni az 5g. Ott már hűteni kell.
Ezért írtam a x46-ot, uncorra meg x43-at, és 1.2V-on. Egyébként annyi sem kell.
X46/X43-at kísérletezd ki, 5g ráér.

(#26357) Csabis


Csabis
aktív tag

Alap Uefi. Ha ez is segítség vagy valamely közelebb visz a stabilhoz.
Nem az uber 5ghz kell hanem stabi legyen .. ha 4.7 akkor az.
Annyit még fejtettem hogy Uncore az egyben a Systhem agent is.

(#26358) hokuszpk válasza Csabis (#26352) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

te tenyleg inkabb olvashatatlanul fotozod a monitort, ahelyett, hogy egy prtscr utan valami ecceru paintba ctrl+v -vel bezuznad ?
biosban meg pendrive es F12 ajanlott, bar azok a kepek legalabb olvashato karakterhalmazt tartalmaznak.

** a Giganak szoktak lenni erosen tulfeszelos biosai, ez a legfrisebb, ami a lapon van ?

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#26359) Csabis válasza hokuszpk (#26358) üzenetére


Csabis
aktív tag

A legutolsó F15 van feltéve..
Telóval alkodtam a képet mert érdekes anomália is van .. konkrétan az ethernet nem jelez vissza.. van a képek közt olyan ahol egy kis kék fogaskerék is van .. akkor van hálozat is .. ha nincs akkor nincs net a gép felé..
Na meg van a kiindulási alap..Z370 OC guide alapján; amely szerin az ami a 8700K hoz van.. és én az szerint be is állítottam csak az órajelet 4.3 tettem az uncore is beirtam 43 ra igy nem auto.

Kérdés.. az 1.280V vegyem lejjebb?! más miatt megy felfelé a melegedés..

[ Szerkesztve ]

(#26360) hokuszpk válasza Csabis (#26359) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nemtom mi miatt megy fel a melegedes, en Ryzenhez vagyok szokva, ott a 95 fok gyari spec :D

de azert a 4.3 -as frekihez kepest a Package / Ring thermal throttling szine miatt elek a gyanuperrel, hogy a hutes nem illeszkedik patentul a procira.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#26361) Csabis válasza hokuszpk (#26360) üzenetére


Csabis
aktív tag

2 hete pasztáztam ujra, frissen vett pasztával . Mikor levettem akkor egyenletesen volt .. nem volt " foltos" paszta kimaradás.
Igyekeztem optimálisan rátenni mert a sok sem jó..
Visszább veszem 1.280 V 1.220V ra..
4.3 hagyom..

(#26362) Hellwhatever válasza Csabis (#26355) üzenetére


Hellwhatever
aktív tag

Igaz nem 1:1 olyan mint a te rendszered de futtottam egy 10 perces kört én is, referenciának itt hagyom hogy miért is probléma az 1.4 V feletti vcore (1.5 V egyenesen halál):

Annyi hogy nálam 24/7 5.0 Ghz-re van fixálva, AVX Offset 0 és dynamic vcore-ral undervoltolva (-100 mV ha jól emlékszem)

CPU Vcore-t próbáld meg fixálni (utolsó képed #26357-ben) 1.300 V-on és nézd meg úgy mit produkál.

Ha instabil kezdj el apró, 10 mV-os lépésekben felfelé haladni amíg stabil nem lesz. Ha elérsz egy stabil pontot vedd vissza 5 mV-tal és nézd meg hogy azzal jó-e. Ha nem akkor mehet vissza az 5 mV.

Egyelőre CB R23-mal próbáld stabilizálni, ha az megvan lehet nézni mást. AVX torture teszteket (pl.: Prime95) ezzel a setuppal kerülném.

#26359 Csabis: Hol van 1.280 V beállítva, screeneld már le légyszi.

[ Szerkesztve ]

(#26363) zebra_hun válasza Csabis (#26357) üzenetére


zebra_hun
addikt

Már rég volt z370 a kezemben, de a lényege mindnek ugyanaz.
Nem sok beállításra van szükséged, de azokat gondosan, többször visszaellenőrizve tedd meg. Nekem z490 van, az elmélete ugyanaz, csak picit másként neveznek. Összenéztem neten egy Giga bios-t, fejből nem megy. Lehet vmit keresned kell.

Először csinálj egy Load Default-ot, majd válaszd ki az Extreme Memory Profil-t: Profil1

Cpu Base Clock-ot tedd át 100-ra

Cpu Clock Ratio legyen 4600MHz. Lehet szorzót kell, akkor 46.

Cpu upgrade-t ne hasznàld, emlékeim szerint ott gyári oc profilok vannak, ne válaszd ki a cpu-dat

Cpu Uncore Ratio 4300MHz. Lehet szorzós, akkor 43. Íratlan szabály, hogy ~300MHz-el alacsonyabb a cpu-tól. Lehet több is a különbség, akár 40 is.

Ring to Core Offset Down bin, Disabled. Ezek most a fixált értékekhez nem kellenek.
Az Advancedben kapcsold még ki: speed shift, cpu enhanced halt c1e, c3, c6, c7 stb. ..

Voltage Optimization: Disabled

VT-d: Disabled (Chipset-ben, ha nem használsz virtualizálást)

Adv. Voltage Settings/Adv. Power Settings:

Cpu vcore Load Line Calibration: Turbo, kb. Közép érték jó. Ne a vízszintest! Ez felel majd a terheléses vcore értékért, hogy x Watt-nál mennyire esik be. Pl egy CbR23 terhel ~150Watt-tal, ha a 4.6GHz-hez adsz ~1.20V-ot, akkor terhelés alatt lesz ~1.16V VRVOUT (die sense).

Cpu vcore: 1.20V Ez lesz a vcore feszültséged, amely terhelésre normál esetben csökken (VDrop). Az a normális. Socket sense mérésben kicsit tréfás, egyenes LLC esetén akár növekszik is. Nem bonyolítom jobban, majd kiderül.

Avx offset=0. CbR23 pl avx, ha pl ez 3, akkor a 4600MHz beesik 4300MHz-re. Úgy kell egy rendszert beállítani, hogy bírja az avx feladatokat is, ne forrjon fel, tehát még 0.

Most jön egy olyan rész, amire fejből nem emlékszem. Ez a Turbo dolog. Ha jól emlékszem, mivel a cpu clock ratio 46, itt ezt ki is lehet kapcsolni. Az is lehet, hogy akkor 36 lesz, akkor meg be kell adni minden magra a 46-ot.
Ezt ki kell próbálni, Giga-nál emlékeim szerint volt vmi furmány.
A TDP limitet érdemes majd pontosan belőni, védi a cpu-t. Most írj neki 140Wattot, a rövidre pedig 165Wattot. Időt pedig max-ra.
A Tjmax-ot pedig ne írd 100°C fölé, de még addig sem.

Ezt megírni hosszabb volt, mint megcsinálni. Ha vmit nem jól írtam, majd kijavítanak mások, nem piszkálódom napi szinten Giga lapokkal, 9900k-t nem sosem használtam. Ezért a Watt érték csak tipp! Ahogy a vcore is az allcore 4.6GHz-hez.
Azon az értéken nem fog szerintem felforrni, aztán ha ezt sikerül belőni és bírja, léphetsz feljebb. A lapod vrm hőmérséklete is forró volt, meglátjuk. Hwinfo-t meg csiszold még, vannak ott fontos értékek.
A legfontosabb, hogy 95°C felett azonnal állítsd meg.
Ez egy ideiglenes beállítás, bár sokan használják így, tehát nincs idle visszaszabályozás. Beállítani, kiismerni ez a jó, később lehet energiatakarékosra, de ne most. Windowsban is válts át teljesítménycentrikusra.
Röviden ennyi.

(#26364) Csabis válasza zebra_hun (#26363) üzenetére


Csabis
aktív tag

Oks futom kozben a köröket..
Pontosan a CPU i9 9900KF .. lehet ezért is kicsit többet kajál ill melegszik mint a K

(#26365) zebra_hun válasza Hellwhatever (#26362) üzenetére


zebra_hun
addikt

Köszi, látom jött pár hasznos hsz amíg telón pötyögtem. 9900 tulaj vagy, jobban ismered. Nagyon sok a vcore neki, remélhetőleg azért ilyen meleg. A tiéd frankó, 1.24V load fesz, olyannak illene lenni. Azért írtam 4.6GHz-et neki, mert akkor visszavehet belőle. Melóban vagyok, így is már furcsán néznek rám, mit írkálok, csak megoldódik neki.
Amúgy neked valószínű a lejjebb említett ms betegség van a gépeden, a 4950MHz effektívből gondolom. 800-1000 pont veszteség van, jól fékeznek. Majd nézd meg a videót.
Majd figyelem, de ritkábban.

(#26366) Csabis válasza zebra_hun (#26363) üzenetére


Csabis
aktív tag

Ahogy írtad, úgy finoman beállítottam bár a TDP értéket nem értettem elsőre.. de remélhetőleg jó helyre írtam be ... ha nem fentebb azt hiszem dobtam be képet BIOS bocsánat UEFi ; nekem bios marad .. azon részéről..
És ha jó sejtem akkor most az kéne hogy az 1.300V lefelé kéne tennem 0.05 V tal esetleg?
A Tjmax 98fokra tettem DE 94-nél feljebb nem ment csak egyszer a 10percben..
Remélem ami kell értékek, látszanak.

[ Szerkesztve ]

(#26367) zebra_hun válasza Csabis (#26366) üzenetére


zebra_hun
addikt

Itt állj is meg, és vedd vissza a vcore-t. 1.38V most úgy, hogy 4100MHz. Hol állítod és hogyan?
Nem kell a 10 perces futás, tedd off-ra. Akkor 1 kör. Ez nem manual vcore.

(#26368) Csabis válasza zebra_hun (#26367) üzenetére


Csabis
aktív tag

Dinamic core értéket tettem
- 0,020V az 1300V viszonyitva .. ..gondolom igy kalkulál az UEFI
Illetve fixáltam a 46x az összes magra..
A max hő az 90 állt meg.. 156W fogyasztással..

(#26369) Csabis válasza Csabis (#26368) üzenetére


Csabis
aktív tag

Az normális hogy nem a megadott pl 4.6Ghz megy hanem lejjebb veszi az órajelet? 4.1Ghz
Terhelés alatt gondolom rendesen kéne mennie a megadott 4.6Ghz..n
Vagy azt külön lehet fixálni.. ?!
Vagy hülyeséget kérdezek?

(#26370) zebra_hun válasza Csabis (#26368) üzenetére


zebra_hun
addikt

Nem gond ez, csak amit én írok az a fix variáció. Így bonyolultá teszed magadnak. A windows is leszabályoz 3600-ra, a sok energiatakarékos dolgot sem véletlen mondtam/ írtam, hogy ideiglenesen kikapcs. Így sosem fogod megtudni, hogy mi az alja, hogy meddig lehet levinni. Ahhoz, hogy így csináld, ki kell ismerned a procit. Ettől független idle 1.5V, terhelve 1.38V a 4100MHz, borzalmasan sok. Azzal a toronyhűtővel simán beállíthatnál egy szép ac 4.8-at ~85C-on maximalizálva.
Felőlem csináld így, csak ezzel lassítod a folyamatot. Kb 1 óra elég lett volna kitesztelni, hogy mekkora frekin hány volt, milyen meleg. Amit lejjebb írtam, az nem vonatkozik erre, így magadnak kell offsetelni. Az 1.5/1.38V-ot ne erőltesd, az kb az ac 5.3GHz-re is elegendő.

Szerk.:

Próbáld ki ha van időd amit írtam. Tudom hosszú, de minden kérdésedre benne a válasz. Auto szabályozást használsz, persze, sok mindenért szabályoz. Ki kell kapcsolni.
Ha nem sikerül, semmi gond, visszaállítod az eredetit. Amíg ki sem próbálod, addig ilyen lesz.

[ Szerkesztve ]

(#26371) Hellwhatever válasza zebra_hun (#26370) üzenetére


Hellwhatever
aktív tag

Csabis #26368:

Ezt a lépést megcsináltad?

Ha igen akkor állítsd vissza az értéket Auto-ra és úgy nézz egy CB-t.

(Zebra nem neked akart menni a válasz, bocsi.)

[ Szerkesztve ]

(#26372) Csabis


Csabis
aktív tag

Uefi-ben minden amit Írtál dissable van. Win is teljesítménycentrikus..
CPU Vcore normal beállítás 1.300V
Dynamic Vcore (DVID) - 0.020V
Igy van most.
Máshoz nem nyúltam bele..
Amit érték fentebb van azokat megoldottam..

(#26373) Csabis


Csabis
aktív tag

Vcore autora tettem.. utolsó Másodperces képmentés..

-0.020V 4.6Ghz

[ Szerkesztve ]

(#26374) zebra_hun válasza Csabis (#26373) üzenetére


zebra_hun
addikt

Sok órája többen azért imátkoznak, hogy írj már be neki egy fix értéket. Azóta volt auto vcore, dinamic vcore, 1.5V vcore.... de 1.20, vagy alatta, olyan még nem. Ez az auto vcore az eddigi legjobb. Nem forr fel, alacsonyabb fesz, stb.
A legelső kérésem az volt, hogy mutass egy default beállítást.
Ez már majdnem az.
Add be neki az 1.20V-ot így sokadik óra után.
Egyébként nem ez a cél, mert azt azért írtam, hogy ne forrjon fel a cuccod. Mostmár látni, hogy nem rossz ez, csak eszméletlen sok feszt adsz neki.
Vcore mező, 1.20V beír, ennyi. Ahogy Hellwhatever írta, dobd át az llc-t auto-ra, azzal sem komplikálódik.
Ha sikerül az 1.20V-ot beadnod és működik is, kipróbálod a mostani 44-et 45-re, ha megy 46-ra, ha ez is megy 47-re.
Idle lesz kb 1.20V, terhelésre kb 1.16V-ra esik.

(#26375) Csabis válasza zebra_hun (#26374) üzenetére


Csabis
aktív tag

Azt kell hogy mondjam.. írjam.. ugynevezett default biossal... igencsak vizforraló. Tehát kb tilos kategoria.. holnap folyt köv majd..
Eddig biztató aida everst cpu összes teszt lefutott kékhalál nélkül.

(#26376) laychi válasza Csabis (#26369) üzenetére


laychi
veterán

TVB miatt is visszaveheti.

(#26377) zebra_hun válasza Csabis (#26373) üzenetére


zebra_hun
addikt

"Most írj neki 140Wattot, a rövidre pedig 165Wattot. Időt pedig max-ra"

Igaz, én írtam a Power Limitet, de ez fogja meg. Ésszel, növeld meg, ideiglenesen írhatsz nagyobbat, de a legvégén érdemes beállítani. Látod, szépen teszi a dolgát. Ezek a védelmek nem véletlenül vannak. Egyébként ezen a feszültségen bőven tudsz feljebb menni frekivel. Mégis azt ajánlom, keresd meg a legalacsonyabb feszt a kívánt frekihez. Érdemes, hiszen láthatod, ha túl sok feszültség van, nagyon meleg. Így szépen meg lehet keresni adott frekihez tartozó legalacsonyabb core feszt. Jobb procik tudják az 5g-t 1.20V-on stabilan, de ez már szerencse kérdése. Ha tudja jó, ha nem, akkor megy annyin, amennyi ideális neki. 4.8GHz sem rossz, lehet tudod stabilizálni 1.16-1.18V-on, fogalmam sincs, de nem mindegy, hogy 95°C vagy 80°C full terhelésen. Én a hűvösre szavazok, az a legjobb.
Ez az utolsó kép már egész jó.

Nagyképűzök. Amikor készenvagy, vmi ilyesmit fogsz látni:
[kép]
Energiatakarékos, 4.8GHz "csak", mert nekem elég. Ha nincs terhelés szépen vissza is vesz. Avx FPU Aida teszt, stabilitást beállítani tökéletes. 40 perc elég, felesleges órákat kínozni.
Fontosabb értékek kiemelve. Ez egy 10850k, de a lényeg ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#26378) Csabis válasza zebra_hun (#26377) üzenetére


Csabis
aktív tag

Már óvatosan megyek frekivel.. stabil - 0.040V -al 4.8Ghz 77C° max..
145~165watt max.
Időt nem babráltam ami mellé volt írva azt írtam 10 ill 2.nál 33
Uncore ratio 43 hagytam vagy tegyem a közelébe a CPU hoz 45re?
45 nem jó nem okés nem megszokott módon indul a win.

[ Szerkesztve ]

(#26379) zebra_hun válasza Csabis (#26378) üzenetére


zebra_hun
addikt

Uncore frekire is érzéjeny. Sokaknak max 43, vagy annyi sem. Azt hiszem a 9900k x43 gyárilag, de nem vagyok benne biztos. Jó hűtéssel mindig húzható.
Ami már stabilitási problémát okoz, azt nem kell erőltetni.

(#26380) Csabis válasza zebra_hun (#26379) üzenetére


Csabis
aktív tag

Lassú megfontolt kísérletezés eredménye 82Fok max -0.040V
Kicsit kitoltam 150W~170W közöttire..

(#26381) zebra_hun válasza Csabis (#26380) üzenetére


zebra_hun
addikt

1.272V volt terhelés alatt, alakul. WHEA-t nézd, HWINFO utolsó sora. Az lesz a határ, amikor elkezdenek jönni. Az már nem jó, de határeset, mivel nincs kékhalál.
Szépül, ne add fel, kísérletezz tovább. Csinálj BIOS Profil mentéseket, hasznos tud lenni.

Csukd össze a lemezeket és a vga-t, csak a helyet foglalják ott.

[ Szerkesztve ]

(#26382) Csabis válasza zebra_hun (#26381) üzenetére


Csabis
aktív tag

Lejjebb tettem -0.045V-ra így 1.280V a legkisebb.
Szerintem az említett határ a -0.040V ~ -0.045V Közt van.. 82 ill 81 fok közt.
behatárolt 150W és 170W határon.. Vagy finoman engedjem feljebb a 150W ?! 170W nem bántom...
1.260 Vcore
WHEA nem vágom mire gondoltál vele..

[ Szerkesztve ]

(#26383) zebra_hun válasza Csabis (#26382) üzenetére


zebra_hun
addikt

A min oszlop árulkodik a 4.6GHz-ről. A 165W kevés, ütközik. Ezért is nem meleg. Ezért is mondtam, hogy kísérletezz alacsonyabb frekin, de azon ne szabályozzon le.
A vcore-t nem te adod még mindig, hanem vmi auto szabályozás. Nekem az idle annyira nem tetszik ezért.
Te add be neki, te add az LLC-t, tudj számolni a vdrop-pal.
CbR23 innentől legyen felejtős, térj át az Aida fpu avx-re. Kicsivel erősebb terhelés. Stab tesztre viszont már ajánlott kategória.
Ideiglenesen, hogy kiismerd, adj be 4096W max-ot, így nem fog tdp miatt leszabályozni, majd te kézzel megállítod, vagy a 100°C limit megfogja.
A vcore-t manuálisan add be. Az a jó, ha kb. 80-100mV vdrop van.
Pl ha stabil az 5G 1.25V-on, akkor bioszban 1.34V a beadott. Erről droppol le max terhelésre 1.25V-ra, és nincs WHEA.
Nézd meg az én képem. Utolsó sor.
Csinálj 2 képet. Érd el a WHEA határt, majd emeld egy picit, ahol még nincs.
Azon már ne legyen leszabályozás. Azt előtte kísérletezd ki.

(#26384) Csabis válasza zebra_hun (#26383) üzenetére


Csabis
aktív tag

-0.040V enged be utána -0.045 ~ 50 nél már everest pl kékéhalál..
Fentebbi értékkel stabil.
PL1: 150W első Power limit is határ a felett nincs értelme ugyan az lesz min nagyobb elvonás..
E felett eldobta ray számitásnál. Addig minden okés

- VCCPLL = LLC ?!
- PL1 nek írjam a 4096W vagy PL2?

[ Szerkesztve ]

(#26385) zebra_hun válasza Csabis (#26384) üzenetére


zebra_hun
addikt

Dehogy, azokhoz véletlenül sem. Csak azt, amit a lenti nagyon hosszú hsz-ban írtam. Az a baj, hogy mindenféle offsettel csinálod, ami nem rossz, csak bonyolultabb. Olyan nehéz beírni a vcore mezőbe egy számot? Már mindegy, akkor haladj ezen az úton, ha elfogadod a jelenlegit, akkor kapcsold vissza a speed shift, c1.... stb energiatakarékos funkciókat, win energiasémát is, és kész. Hagyd benn a power limitet, legalább nem forr fel.
Játék alatt akár fel is pöröghet 5GHz-ig, amíg nem éred el a 140Wattot. Azt pedig játék alatt nem lehet.
Nem rossz ez így már, de ha nem csinálod meg a kézi kitökölést, akkor majd offsetelve csinálod így. Tovább tart, és nem ismered ki a rendszered. Ne bántsd akkor a tdp keretet. Ez a sok sor amit írtam, mind a vcore beállításra lett volna, de nem írtad be, np.
Ez így már sokkal jobb, mint a 4100MHz-es, 120°C-os, 1.50V-os kezdet. Olvass sokat utána, pl itt az összefoglalót, kísérletezz, tesztelj, monitorozz. Mindig ments biosz profilt, ha gáz van, azt visszatöltöd. Mennem kell melózni, később a sokadik kísérlet múlva olvasd vissza ezeket a hsz-okat, és majd kitisztul. Elsőre tűnik csak bonyolultnak, ha a lényeget megérted, teljesen mindegy lesz, hogy egy asus, vagy egy gigabyte bioszban vagy, csak keresed, beállítod és kész. Akár a szépségét is megtalálod, na, az a jó, mert van. Már tudod hasznàlni normálisan, de a bios mindig csalogat, hív ;)
Üdv. Z

(#26386) Csabis válasza zebra_hun (#26385) üzenetére


Csabis
aktív tag

Fentebb az uefi ami kb behatárol.. részben.. azért is dodtam fel róla képet..
Nem mindegyik egyforma.
Remélhetőleg jó is marad. Azt rendesen tölti be a wint.. meg a hálozatott. Utobbit nem veszi észre.. de lehet win gond.

[ Szerkesztve ]

(#26387) bobalazs válasza zebra_hun (#26385) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Mi a különbség az 1.10v LLC1 = 1.15 V (LLC túlfeszelés)
és az 1.19V LLC6 = 1.15V között? (LLC alulfeszelés)
ha végülis a végeredmény ugyanaz?
Van erre valami magyarázat?
Jobb az LLC túlfeszelés?

(#26388) kicsipapucs válasza bobalazs (#26387) üzenetére


kicsipapucs
őstag

A vcore nem teljesen sík, nem egy pontbeli érték. A CPU-Z, meg hwinfo és társai szoftveres eszközök az alaplapi szenzorokat olvassák ki, tippre legfeljebb másodpercenként kétszer (500 ms-eként, vagyis 2 Hz-cel).
A VRM-ek kapcsolófrekvenciája az 1 MHz-et is elérheti, tehát ha fel tudjuk venni a feszültségnek mondjuk 1 másodpercét egy GHz-es oszcilloszkóppal, akkor ott szétbontva lesz 1 milliárd darab mintavételünk. És ebből az egy milliárd mintából nem egy sík vonalat rajzolnál ki, hanem ennyire "mikroszkóp alá téve" nagyon tüskés, össze-vissza változó a jeled.

Ha szarrá LLC-zed (erős, nagyon rákompenzáló LLC-t használsz), akkor bár az kis pontossággal mért fesz (pl.: CPU-Z vcore) ugyanúgy 1,15 V-ot fog mutatni, de "nagyító alatt" olyan tüskéid lesznek magasak, amiktől melegebb lesz a processzor, illetve alacsony tüskék, amitől meg instabil. Törekedni kell a sík jelalakra nagyító alatt, hogy ne legyen instabil és ne fűtsön, így a MAXIMUM sík, socket sense (az alaplapon mért feszültség) elvű méréses értéket eredményező LLC-t érdemes használni. Die sense (a proci belsejéből kiolvasott, "legbelső" fesz) esetében pedig mindig a dropolás a jó.

tl;dr: nem jobb az LLC túlfeszelés, nem ugyanaz az eredmény magas és alacsony LLC-vel, terhelés alatt jobb az alacsonyabb LLC, ami még nem dropol túl sokat.

[ Szerkesztve ]

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#26389) bobalazs válasza kicsipapucs (#26388) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor ennyivel az LLC4 talán a legjobb ugye, mert az a sík, közepes érték.

(#26390) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Egyébként kikisérleteztem a nekem lehető legkisebb fogyasztást, feszt, 4300 Mhz-en, fixmódban. eljutottam 1.13V-ra.
Ahogy adaptiv-ra tettem, 1.13V beállítva. Már 1.22-27V körül pörgött load alatt, meg társult mellé egy jo +25W package power. LLC4- tehát ez a vizszintes se + se - fesz hozzáadása.
ez a msi z370-a pro bios, ez nagyon szereti a + feszelést
úgyhogy fejben kivontam a 1.27V-ból az 1.13V-ot és beállítottam neki offset 1.27 -0.09V
Igy megy 1.16ot és a fogyi sincs elszállva meg a hő sem.
Sőt, kisebb package powert mutat ezzel az 1.16-al (ibt stabil) mint az 1.14 fixel.
Elég érdekesnek találtam az ellentmondásokat.

(#26391) bobalazs válasza bobalazs (#26390) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt úgy értettem hogy

kivontam a 1.27V-ból az 1.13V-ot és beállítottam neki offset 1.27 -0.09V 1.13V - offset 0.09V
Igy 1.16ot mutat alapon és load alatt.
Logika azt diktálná hogy 1.13-0.09 = 1.04V kellene hogy legyen. Ezért mondtam hogy ellentmondásos.

[ Szerkesztve ]

(#26392) zebra_hun válasza bobalazs (#26391) üzenetére


zebra_hun
addikt

Haladsz szépen, de nem kell túlbonyolítani. Offset-tel vidd le a stabil vcore fesz-re, aztán kész. Ha van egy pici esés idle és load közt np.
Socket sense van nálad, nagyobb ne legyen a load.
Alakul ;)

(#26393) Csabis válasza zebra_hun (#26385) üzenetére


Csabis
aktív tag

Valami ok miatt nem megy .. amit a tervezett 48 Szorzóra tettem mindent..
Így nem megy, bár igy is generálja a Nem indul a bios.. Vagy a Win..
Valószinüleg újra kellene tennem akkor a Windowst.. is
De ez a Fals hálózat nélküli Windows indulást tököm tudja mi fene. Nem tudtam kideríteni.

(#26394) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog


Jó lesz ez így ugye srácok?

(#26395) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Mi ez a mi ez a izé ez BUG?

(#26396) Csabis válasza bobalazs (#26395) üzenetére


Csabis
aktív tag

Mire gondolsz?

(#26397) zebra_hun válasza Csabis (#26396) üzenetére


zebra_hun
addikt

A power limit valószínűleg ki van kapcsolva neki az mce vagy mi a szösz a neve. Lényeg, hogy engedi túlfutni.
Gondolom ez a kérdés.

(#26398) Csabis válasza zebra_hun (#26397) üzenetére


Csabis
aktív tag


PL1 ás 2 is 4 W és CPU packet power max 119W..
Bár fura.. 165W engedve elvileg ..
1.3V alatt van a CPu

[ Szerkesztve ]

(#26399) zebra_hun válasza Csabis (#26398) üzenetére


zebra_hun
addikt

Ki van kapcsolva, vagyis 4000W felett szabályozna vissza.

(#26400) Csabis válasza zebra_hun (#26399) üzenetére


Csabis
aktív tag

Köszi.. akkor beugrok majd UeFIBE.... bár így hogy csak a 1.275 V van belőve az i9 nem forró fejű..
attól lefele .. belefutok a szép kékbe..
Ray 32 ill 64 is kékes .. bukta

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.