Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26451) zebra_hun válasza Csabis (#26450) üzenetére


zebra_hun
addikt

Ne zavarjon meg, hogy a terheléses teszt itt nem az AIDA FPU, az Y Cruncher is ugyanolyan, csak más, lényegtelen.
A VCore-t nézd, ilyen a helyes működés:
[link]
1.225V az idle, amikor jön a vadállat rész, beesik 1.17-1.18V-ra. Amikor vége, visszaáll 1.225V-ra. Nálad nem értem az 1.35V-ot, hogy az mikor keletkezik. LLC ugye nem auto, hanem fixáltad "High"-on?

(#26452) peu407 válasza Csabis (#26450) üzenetére


peu407
senior tag

Nekem a 4.8 ghz-et 1.225V+on tudja a 9900k. Stabil. LLC5

[ Szerkesztve ]

(#26453) Csabis válasza zebra_hun (#26451) üzenetére


Csabis
aktív tag

LLC igen HIGH
indulás után 2min.


2.kép 3 perc környékén


videót megnéztem, apránként akkor veszem lefelé.. az 1.240V a VCCSA részen
PL1 meg a 2 is alapon volt.. neki nekem be állított értéken van.. az kivegyem alapra?! Azzal is nézzek egyet ?!

(#26454) zebra_hun válasza Csabis (#26453) üzenetére


zebra_hun
addikt

Nos, bios beállítások rosszak. Ez nem fixált 48-as szorzó, hanem 43. Először azt kell rendbe tenni. Futás közben annak fixen 4800MHz-en kell lennie.
Az SA feszt hagy békén, teljesen más. Megint azt mondom, Baryka képeit nézd meg, ő fixálta a frekit.
2 helyen kell csak kattintanod, egyik a freki, másik a fesz.
Ma már nem tudok írni, gyerekek fürdetése, vacsi, mese stb..., holnap írok, de fogsz kapni itt másoktól segítséget.
Először a bios-t fixàld, utàna a feszt.

(#26455) Csabis válasza zebra_hun (#26454) üzenetére


Csabis
aktív tag

Leugrás oka a PL1 155W limit.. azt most kikapcsoltam..
Újra löttem 2 képet. remélhetőleg igy többet látni.
Illetve 4.8 Ghz marad.. nem ugrál el
A 2.kép lesz az érdekes inkább kb 4 perc, mert akkor érte el a 88fokot.. 92 re állítva a max..
AVX 0 van téve az nem írtam előbb.
1.

2. 88fok

Ha 1.260V lefelé elmozdítom ..fok is lefelé fog elmozdul.. remélhetőleg..
Vagy elsőnek ezt ne babráljam tovább egyenlőre.
Sac/kb amit ott láttam sorokat beállítva azokat megkeresve beállítottam.. SA is köztük volt.. A maga 1.2V val.
Vidiben látott progit meg nézem majd.

[ Szerkesztve ]

(#26456) Baryka007 válasza Csabis (#26450) üzenetére


Baryka007
őstag

Sokkal alacsonyabbak a Vcore feszültségeid ezen a képen, mint az előzőn. Ergo a VRM nem melegszik annyira --> Valószínűleg ezért nem hibázott most.

Ebből sajnos az jön le, hogy a CPU ban van kraft, a VRM kevés az alaplapon ahhoz, hogy kihúzd belőle a bentmaradt kraftot... De szerintem a 4,8 menne alacsonyabb feszen is. Persze nem tudhatom, csak tapasztalat

zebra_hun-nak igaza van

[ Szerkesztve ]

(#26457) Csabis válasza Baryka007 (#26456) üzenetére


Csabis
aktív tag

Viszem lefele Aida Stabil test előző 1.260 volt.. nemrég vittem be 1.210V ra 1.215V ~1.224V körül mozog üresen most.

1.210V le is kékelt.. emeltem vissza 1.220V
Lehet 1.220 alatt már nem bírja magát már. Vagy más lehet.

[ Szerkesztve ]

(#26458) zebra_hun válasza Csabis (#26455) üzenetére


zebra_hun
addikt

Fél szemmel ha kijövök cigizni itt vagyok. Így már ok. Teszten te vagy a "biztosíték", ki kell kapcsolni minden védelmet.
A meredek vörös vonal, a vrm, brutális. Applikálj egy hűtőt rá azonnal. Nem lesz stabil villany, szopatni fog az egész.
Tapasztalat:
Most 1.21V-on megy a 48x. Kb. elég az 1.15V, erre garancia nincs ugyan. Kísérletezz kevesebb fesszel, de hűtsd a vrm-et, mert ingadozik a fesz.

(#26459) Csabis válasza zebra_hun (#26458) üzenetére


Csabis
aktív tag

1.220~1.230~1.235 alatt bemegy 1.175~1.188V ra .. de nem birja, el kékel. vissza emeltem 1.240 körülire.. hogy ne legyen kék.

(#26460) zebra_hun válasza Csabis (#26459) üzenetére


zebra_hun
addikt

1.175V-nál vége, ok, megvan. Valahol 1.18V körül lesz a hibahatárod. Hagyd így, hogy bios-ban ez az 1.23V körüli érték van, játék és egyéb alkalmazásoknál úgysem esik be ennyire.
Hűtést komolyan eszkábálj rá vmit.
Ebbe a lapba ez túl sok.
Biztosra veszem, hogy működik, de nem ártana megnézni a hűtőborda alatt a hővezető padot, vagy sajnos egy jobb lapot beszerezni. Ez a proci egy vaddisznó a mai napig, de a teljesítménynek van ára. Kell a drágább alaplap. Mekk Mester megoldás a direkt hűtés, de kell.

[ Szerkesztve ]

(#26461) Csabis válasza zebra_hun (#26458) üzenetére


Csabis
aktív tag

1.240V~1.248V ami alá nem vihetem mert eldobja magát.
Képek beszéljenek ..

5. perc után lett 100fok a VRM..

Ennyi a minimum akit letudok faragni a CPU feszből 1.200V terhelve.. Aida Stabilitás test.
Ez a mostani.. ezt kellene valahogy finoman piszkálnom, ha nem tévedek.
Vagy ne piszkáljam és nézzem más testtel!?
- AVX 0 van nem auto.. :) most jutott eszembe pár perce kb..

[ Szerkesztve ]

(#26462) Csabis válasza peu407 (#26452) üzenetére


Csabis
aktív tag

Gondom részben az hogy LLC nem tudom sehova hozzá kötni mint adat.. mer nem látom hogy hol van.
Csoportos írást igen látom ..viszont ott telibe 0.000V ír ki.. Gondolom a HWbot nem tudja kiolvasni az alaplapbol.

(#26463) Csabis válasza Csabis (#26461) üzenetére


Csabis
aktív tag

Normál, 3dMarkt utáni érték..

(#26464) zebra_hun válasza Csabis (#26463) üzenetére


zebra_hun
addikt

Ez itt az én vrm hőmérsékletem. Ez is egy kis vakarcs, gyenge lap, de mégsem olyan meredek. Mindenféleképp applikálj oda valami hűtést. Ez is emelkedik az idővel, de közel sem olyan gyorsan, mint nálad.
36-ról 74°C-ra 18 perc alatt ért el. Nekem sincs rajta extra hűtő, de nem is lesz, mivel nem lesz így használva.
Ne tévesszen meg a nálam látott fesz, én energiatakarékoson használom, 800-5000MHz, 0.7-1.25V a fesz.
Idle, azaz BIOS, 1.30V, de az lényegtelen. 0.05V a Vdrop.
Ez is felforrna egy erősebb procitól, nálad a lap a 9900k-hoz elég gyengécske. 5GHz és felette, abszolut felejtős.
Addig ne is próbálkozz semmivel, amíg a vrm olyan gyorsan felmelegszik. Ez sem szép, de attól jobb.

(#26465) Csabis válasza zebra_hun (#26464) üzenetére


Csabis
aktív tag

Képeket lőttem mihogyan van beállitva.

Ha valami nem jó, nem kell .. írd meg.
Ha vcore auto, csak akkor lehet+ vagy - voltott adni egysorral lejjebb
a DViD nél.
Kb ez a minimum 1.255 alatta % terhelés kekdie
Pedig 3 5 12 v rendben is kapja.. a táptol.

(#26466) zebra_hun válasza Csabis (#26465) üzenetére


zebra_hun
addikt

Melóból csak gyorsba.
3 dolgot kell különösen rendbe tenni.
Az ac/dc ll szabályozza a vid-et, de ez okoz brutális fesz emelkedést is.
Tégy egy próbát. Emlékezetből írom, nincs előttem a Giga lapom.
Cpu Int AC/DC LL : Power save vagy mi, a lehető legrosszabbra.
Cpu Vcore LLC: Standard vagy normal. Ezeket is kezdésnek tartsd meredeken. Lényeg, hogy figyeld az idle és terhelt vcore-t!
Majd írok még, van egy pár dolog amit érdemes kikapcsolni.
Óvatosan, 1-2 másodperc elég, ha esetleg pozitívba menne át, azonnal kikapcs. Akkor vagy jó, ha a bios 1.25V, az idle ~1.245V, majd terhelésre leesik ~1.20V-ra. Persze stabil is. Az nem jó, ha bios 1.25V bármikor is 1.26V vagy felette van. Ac/dc ll tud szivatni. Ha nagy a drop, akkor az llc-vel high.

Vccio és sys agent: 1.10V, felesleges több.

[ Szerkesztve ]

(#26467) zebra_hun válasza zebra_hun (#26466) üzenetére


zebra_hun
addikt

Ha este vagy holnap lesz időm, kifotózom a bios-t, ugyanis nincs különbség a z370/90, z490/590 közt, 99%-ban teljesen egyformák. Én 24/7 48x/45x-en használom, ugyanazokon a feszültségeken mint a tiéd.
Bár jobb lenne ha magad jönnél rá, a bios-ban mozogj otthonosan. Ha ráérzel a bios ízére, többet csak tesztelni mész windows-ba :DD
Ideiglenesen tedd maxra az összes power limitet, tehát 4096 vagy vhogy ennyi.
Current limitet is 255 vagy mennyi. Bocs, fejből nem tudom, de ne fogja meg. Te viszont ha nem ok vmi, meg kell fognod, mert a védelmek kikapcsolásával meg is főzheted. Ok, a thermal 92C még ott van, azt biztonsági tartalékként nem bántjuk.
Avx 0
Ht enabled
Ring to core offset db. Disabled
Rth disabled
Voltage optimiz disabled

Baryka képeit kellene csak lemásolni, nincs különbség a biosokban. Max nem ott van, vhol viszont ott lesz.
A 3 lényeg az llc, ac dc ll, vcore manual, fixen érték beadás, majd teszt, ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#26468) Csabis válasza zebra_hun (#26467) üzenetére


Csabis
aktív tag

- Cpu Int AC/DC LL : Power save vagy mi, a lehető legrosszabbra.
=> power saving.. winboot bluedead
--- egyel up ugyan az +1 up performance ok.
- Cpu Vcore LLC: Standard vagy normal.
=> normal Blue died +up szintén , +1 up high
alap esetben is max 47 szorzóra teszi.. 48 lehet sok lenne?! de ezt nem vágom.. piszok sok teszt kellene hogy tényleg mi a fene.. vagy valami..
1.250 van most a fesz ami kb 1.248 dobja be
legalapra be téve el sem jut a windows-ig betöltő kép legeleje be fagy windows kövi indítás javítási opciót dobja be . Az kilőve..
1. Szint feljebb téve bejutok de stabil test .. nincs kihal..
2 szint. bejutok de kihal indítás után nem sokkal.
3.szint (high) elindul minden.. 1.236~1.248 közt van. de kb 2 perc után már throttle van pirosbasn max 10% nem is engedtem tovább.
Illetve amit említettem bios anomália nem kicsit jelen van , és nincs fixálva. Fura hogy a bios a mentés utáni második boot után van, azokkkal az értékeknél amire be is van állitva..
mentés utáni, közelében sincs.. pl 1.250V helyett 1.380 ~ 1.440V .
így piszok nehéz úgy belőnöm hogy stabil is maradjon, % vagy HT terhelés mellett ne legyen gond..
Vagy fogom és beteszem a i5 8600K -t azzal nem volt bajom vígan ment 5Ghz is

(#26469) zebra_hun válasza Csabis (#26468) üzenetére


zebra_hun
addikt

Nos, akkor mutatom.
Még mindig nem jó a BIOS beállításod.
AC/DC LoadLine az csakis az adaptív fesznél van. Írtam már, hogy kapcsold manuálra. Akkor nincs is. Azzal csak jól megbonyolítod a dolgodat.
Ezeket állítsd be, csak a feszültséggel kell kísérletezned.
BSOD, fagyi, np. Az csak azt jelenti, hogy nem elég.
Kezd el akkor 47x/44x-en.
Kb tudjuk, hogy 1,24V kell a stabil 48x-hez neked.
Ez a legegyszerűbb "OC", mindent kikapcsolni, fix fesz/fix freki.
A változó frekis OC, az már döfi, változó fesszel.
De nem azt akarjuk, azt lehet később, de előbb ki kell ismerned a saját cuccod.
Ez az enyém, ha nem indul, akkor válts vissza egyet, 47x/44x-re:


Nálam az 1,20V BIOS-ban (ez az idle, nyugalmi fesz) beesik FPU alatt 1,15V-ra. Ez a lényeg.
Ha pl meredekebb LLC-t használok, akkor BIOS-ban 1,25V-ot kell adnom, hogy tartani tudja az 1,15V-ot FPU alatt. Az nem érdekes, hogy a BIOS-ban mit adsz be, csakis a terheléses fesz.
Ott rontod el, hogy nem fix feszt csinálsz. Változó fesznél van csak ott az AC/DC LL.

Fél óra után ilyen ezekkel a beállításokkal. 1,15V VRVOUT (Vcore)
Itt még a ramokat nem tettem rendbe, 1,32V a System Agent az XMP miatt, de 1,10V is bőségesen elég. Ez most lényegtelen.

[ Szerkesztve ]

(#26470) Csabis válasza zebra_hun (#26469) üzenetére


Csabis
aktív tag

Egy eltérést találtam.. nem találom az enyémben olyat hogy fixed vcore mint neked..
Ez pont a 10% ami nem azonos.
Fixálni valószínűleg máshogyan lehet.
Fenti kép azután, hogy amit megtaláltam enyimben beállitottam.
Mentettem boot win ..
Ezt említettem..
2. Indítás lesz jó.. ha minden igaz.

[ Szerkesztve ]

(#26471) Csabis válasza zebra_hun (#26469) üzenetére


Csabis
aktív tag

1.240V értéken 4.7Ghz
Max kb11 percig engedtem..
Ezt produkálta..

(#26472) zebra_hun válasza Csabis (#26470) üzenetére


zebra_hun
addikt

Mindegy hogy hol van, de a lényeg az a vcore. Minden biosban van vcore.
Itt nézd meg, 1,44V :Y Leesik 1,39V-ra, borzalom. Azonnal állítsd meg. 8000MHz-en sem használunk 1,44V-ot. Ok, viccnek szántam, de sokadik napja nem jutunk el oda, hogy a bios alapját beállítsd, megtaláld, a cpu feszt.
Ha oda beírsz 1,25V-ot, abból sehogy sem jön ki 1,44V.
Jöjj rá, hogy mit nem csinálsz jól, de ilyen képeket ne is tegyél be.
Egyrészt hatalmas fesz, másrészt print screen bitte.
Akkor a VCore mezőbe egyszerűen beírod, de ha ilyen magas, azonnal állítsd le.
Ez amit itt sokadik napja írogatunk, kb 3 perc egy ismeretlen bios-ban is.

Szerk.:

Alakul megint, de a vrm felforr. Tegyél rá egy hűtést, mert elpatkol a géped. Ne engedd 100C fölé, bátor vagy.

[ Szerkesztve ]

(#26473) Csabis válasza zebra_hun (#26472) üzenetére


Csabis
aktív tag

Beállitottam 1.200V be is ment 1.151V ra. De 11percre blue die.. kb bios reset. Mert nem lehet máshogy..
10 perc volt kb hogy felment 100fokra..
Azt nem tudom hogy miért kajál 1.4 miközben 1.240 volt akkor.. azért dobtam fentebb is a bios képet mert nem találok semmi olyat amivel Fixálni lehet..
Cpuvid az lehet máshol kell keresnem az értékét.?

(#26474) zebra_hun válasza Csabis (#26473) üzenetére


zebra_hun
addikt

Cpu vcore. Az ott az. Azt sose figyeld, hogy nálam vagy másnál mennyi az annyi. Két egyforma nincs. Ha elpusztul 1.15V terhelésen, emelsz. Aztán eljutsz oda ahol stabil is. Ha tovább emeled stabil lesz ugyan, de melegebb. Gyárilag beállítják a max feszt ami tuti jó, aztán győzze a gazdi hűteni. Ez a lényege az egésznek, mrgkeresni a leg ideálisabb feszt.
Itt már csak játszani kell a feszültséggel, ennyi.

(#26475) Csabis válasza zebra_hun (#26474) üzenetére


Csabis
aktív tag

Most 8 percest engedtem max 98Fokos Vrm ig.. 10percben valószínűleg 100 is lett volna..
Meg találtam amit kihagytam.. így most aránylag jó..

CPU Vore sornál van nekem egyel lejjebb egy Dinamikus Vcore.. na az bent maradt.. +0,000V bekevart.. most azt betettem normaira. Igy kaptam a fenti eredményt..
De a dinamikust nem is lehet babrálnom ha CPUVcore megadom.. igy arra figyelnem kell.
Gondolom megadott 1.200V meg ugye ami LLC annak függvénye lehet a Dinamikus Volt.. Gondolom. az én esetemben.

[ Szerkesztve ]

(#26476) zebra_hun válasza Csabis (#26475) üzenetére


zebra_hun
addikt

Ez már a hihetetlen :K
El sem hiszem, hogy 1.20V-ot látok ami beesik 1.14-1.15V-ra, a proci nem forr fel.
Vrm hűtést csináld meg feltétlen. B verzió, veszel egy jobb lapot.
Monfjuk egy Asust-t, MSI-t, és kezdhetsz mindent előről tanulni. :DDD
Csak vicceltem.

(#26477) Baryka007 válasza zebra_hun (#26476) üzenetére


Baryka007
őstag

Egyébként furcsállom én is, hogy 1,2v on az a lap nem tudja kiszolgálni a 9900k-t ... Valószínűleg akkor egy 9700k is épp elég lenne annak a VRM nek. De a teszteredmények, VRM hőfokok ezt mutatják. Ilyenkor mindig eszembejut az Asus Z370 Prime-A ex alaplapom... Amiben a 8086k nem ehetett többet 160w nál, mert a VRM nem bírta.... Pedig az a 8086k 5,3ghz AC-t tudott 1,35v on :O :O :O Mi tuning potenciál lett volna benne, ha normális lapot teszek alá, amit meg is érdemelt volna :))


De visszatérve, azért nem is elképzelhetetlen... a Z370 még a 8th genes cpu-khoz jött ki... Ahol a 8700k volt a király 6/12 vel... Most egy 8/16 os proci van benne, totál nem arra lett kitalálva az alaplap. Legalább 2x annyit tud enni egy 9900k.

(#26478) zebra_hun válasza Baryka007 (#26477) üzenetére


zebra_hun
addikt

Ezért írtam a lapcserét. Az a proci unatkozik, ráadásul egy ingatag feszt kap, ami minden, csak nem jó.
Ok, játékok alatt nincs fogyasztás, így 47-48-as szorzóval el fog ketyegni, de az a proci többet érdemel. Jó a Gigabyte, csak egy Master illik alá ;)
1200-esbe folytattam érdekességekkel. Nagyon jól muzsikál a kis vakarcs 6/12-es.

(#26479) Csabis válasza Baryka007 (#26477) üzenetére


Csabis
aktív tag

Legérdekebb pedig az hogy 2 biost is kapott a Gen 9 miatt.
Teszt képpel megnéztem high alá betéve.. ill standart
Jó véleményem nincs.
Megnéztem a másik opcióval. Hogy CPuvcore normál.. ami 1.300 kellene lennie. Na itt 1.380 4.7ghz.
Boot után ez 1.414V.
Alatta CpU dinamikus orajelet negativoltam -0.200v csodát vártam .. nem az lett betette 1.215V re
Ha tovább mentem egészen 1.176V ment le akkor már -0.295V a negatívan. Ezt út nem járható. Mert nem tudom azt az értéket biztosra amiből ez visszajön.
2. Verziót nézve..
I9 9900KF ki
I5 8600K be.. ezt tudom hogy képes 5Ghz is menni
Vagy valahogyan szerzek egy i7 kb

[ Szerkesztve ]

(#26480) Baryka007 válasza Csabis (#26479) üzenetére


Baryka007
őstag

Az érthető, hogy kapott új BIOS-t... Különben a CPU ban lévő micokódot nem tudná beolvasni az alaplapod, és fel sem ismerné a CPU-t ...

De ettől még nem lesz több VRM az alaplapodon, ettől az még mindig csak a 8th.-genhez lett felkészítve.


Az az i9 is képes 5ghz-t menni. Ne a CPU-t cserélgesd akkor már, hanem az alaplapot szerintem. Egyrészt olcsóbb, másrészt pedig többet profitálsz egy 5ghz 9900k ból mint egy 5ghz 8600k ból :U

(#26481) Csabis válasza Baryka007 (#26480) üzenetére


Csabis
aktív tag

Z390 közül melyik jó..
Meg kb alig fogok olyat találni. Mestert.
Asus utoljára P35 volt Asrock extreme3 volt ..
Kevés Z390 alapján lehet.. meg pláne fullATX méretben.

(#26482) Baryka007 válasza Csabis (#26481) üzenetére


Baryka007
őstag

Persze, itt egy táblázat ami VRM alapján rangsorolja a Coffe lake lapokat. Válogass nyugodtan, érdemed megnézni hogy most hányas Tierben van a tied, és attól mindenféleképpen jobbat venni !

VRM Table

(#26483) Csabis válasza Baryka007 (#26482) üzenetére


Csabis
aktív tag

Nekem az Aorus Ultra gaming 2.0 van .. Így már értem miért említettétek a 11VRM ..ezzel alá van támasztva.
Ha találok valahol majd beszerzek .. ha meg nem.. akkor így jártam .de mint említettem i5 8600K meg csak elvan téve pihen 2éve kb.
Vagy csere az alaplap proci.. ami még DDR4 támogatja.. már ha lesz még olyan mire odaérek.. mert jellemzően kb végét fogom ki a platformváltásnál..

(#26484) Werkly


Werkly
őstag

Jól érzem, hogy Z370 deszkához fölösleges pénzkidobás lenne 8700K procit 9700 vagy 9900K procira upgradelni?

(#26485) laychi válasza Werkly (#26484) üzenetére


laychi
veterán

Ha a jelenlegi karidat kihajtja megfelelően, akkor felesleges.
Ha új, erősebb kari lesz később, ahhoz majd több procierő is kell majd, oda meg már lehet kevés lesz a 9900k is és jobban jársz majd egy upgrade-del cpu/lap/ram vonalon is.
9700-al egyébként semmiben nem lennél előrébb.

[ Szerkesztve ]

(#26486) Csabis válasza Werkly (#26484) üzenetére


Csabis
aktív tag

8700K a plafon.. igaz az már más kérdés hogy stabilan megy e azdott lappal a 9gen.
Ahogy látom a normálisabb Z390 nem nagyon van..
mATX deszkát meg nem veszek.. nekem az ördögtől való..
Maradok az ATX méretnél.

(#26487) NightGT válasza Werkly (#26484) üzenetére


NightGT
senior tag

Végzett munka függvénye, de alapvetően nem. Egyszálon nincs számottevő javulás, ha pedig a 16 szál számodra értékelhető többletet hoz a 12höz képest valamiben, akkor 2022-ben már nem biztos, hogy a 8-9xxx környékén kéne nézegetni...persze előfordulhatnak jó üzletek, de +20k-nál többet ebben az esetben sem érne a csere szvsz. 12 gen felmossa már ezekkel a padlót, 13 még inkább fel fogja (és akkor pirosakat nem is néztük) :) Legalábbis upgrade-en gondolkoztam én is a socket-en maradva, viszont erre jutottam.

Speed is the only truly modern sensation

(#26488) NightGT


NightGT
senior tag

Amúgy nekem ezt tudja most az alapvetően budget, non-k rendszerem, ami egyáltalán nem húzásra volt gondolva...építéskor még alig értettem hozzá, de mire kifutott ez a gen, némileg megtanultam használni is. Azért kíváncsi lennék mit tudna egy 5 - 5.2k Ghz 9700k-val...a következő gépembe azért már magasabb kategóriás komponenseket szeretnék :)




Speed is the only truly modern sensation

(#26489) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!
Sima 6700 és 7700 közül melyik melegszik kevésbé, illetve melyik fogyaszt kevesebbet?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26490) Baryka007 válasza AxBattler (#26489) üzenetére


Baryka007
őstag

Üdv!

Szerintem egy kutya, nincs közöttük különbség :D De ez a 1151v2 topic, az pedig a v1....

Hozzátenném, hogy most egyiket sem éri meg megvenni... nem olcsóbbak mint egy 9600k.... És az utóbbi sokkal többet tud, nem mellesleg az utóbbiban a csúcs proci 8/16... míg a nálad említettnél a 4/8... De ezt csak kiegészítő infónak írom :R

(#26491) AxBattler válasza Baryka007 (#26490) üzenetére


AxBattler
félisten

Upsz, elnéztem a házszámot, bocsi! :B

Valóban nem éri meg, de most hanyagolni szeretném a platformváltást, AM5 második generációjáig kellene kihúznom. 35k HUF körül azért bevállalható.
Persze Coffe lake-re minimális pénzért léphetnék föl, jó is lenne, de a piacon egyszerűen nincs normális alaplap, hiába kerestem.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26492) Baryka007 válasza AxBattler (#26491) üzenetére


Baryka007
őstag

Hááát, te tudod milyen lapot szeretnél hozzá :DDD

Mi nagyon a kés két éle vagyunk... :D 10.-th genes procim van, 160e ft os lappal ...

Nekem amiket kiírtál nem tűnnek "normális lapnak" én egy felső kategóriás Z370 de inkább Z390 et vennék a helyedben :DDD

(#26493) AxBattler válasza Baryka007 (#26492) üzenetére


AxBattler
félisten

Venni én is tudnék, de ha nem használom ki, akkor csak áll benne a mani. ;)
Ja, kb. a H310M S2H lenne az én lapom, vagy valamelyik 2 RAM-os B365M.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26494) Csabis válasza Baryka007 (#26480) üzenetére


Csabis
aktív tag

Aorus ultra Gaming 2.0 max 11vrm van nem több.
Viszont kb 1 hete nem botol rendesen az alaplap, hardveres reszettel idul. Rendes vagy ujrainditás után. 2x fogja használni a rendes beállított feszültséget..
Más hibát nem láttam.

(#26495) Baryka007 válasza Csabis (#26494) üzenetére


Baryka007
őstag

Nekem is Gigám van most, bár ASUS párti vagyok, de ilyet fújt most a szél... Z490 Aorus Master

Nekem is csinál ilyet, de tudom az okát is!

A giga 2 bios között váltogat, ha 2x nem indul el normálisan, akkor "ő" űgy gondolja, hogy rossz BIOS beállítások miatt nem indul a lap. Ezért BIOS-t vált... Ezért áll át másik feszültségre valószínűleg.

Nem biztos, hogy ez a jelenség van nálad is, de 99% ra mondom :DDD

(#26496) jokeph válasza Baryka007 (#26495) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ezen a lapon vannak BIOS választó/tiltó kapcsolók ? :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#26497) Csabis válasza Baryka007 (#26495) üzenetére


Csabis
aktív tag

Lehet, igaz Dualbios.. de hogy miért akar váltogatni ..passz ..
Most fogtam defaultra tettem ..
És ugy boot. mentettem is ..
remélem igy oké, közben keresek nagyobb tesoját Z390 is. Elvileg találtam ..1 a dzsungelben..

(#26498) Csabis válasza Baryka007 (#26495) üzenetére


Csabis
aktív tag

Hát kb passz nekem, mert sima ujra inditás is Hard reset, ami nem értek ..
rendes leállitaás esetén is.
Vagy mind a 2 bios begajdult.. vagy a proci miatt csinálja..
Csipogást hallom hogy boot, csak éppenséggel a SSD felé nem indul tovább pedig okés.
Tegnapelött ellenöriztem le. akkor pasztáztam is .egyet .. mert pont takarja CPU borda fele.. :). Ha az utobbi a baja.. i5 8600K vissza teszem bele.. gond nélkül..
CPU-z is érdekesett mutatt , eddi 8-50x volt most meg már 8-134x mutat [kép]

[ Szerkesztve ]

(#26499) Csabis válasza Baryka007 (#26495) üzenetére


Csabis
aktív tag

MSI MAG Z390 TOMAHAWK ezt találtam itt.. más Z390 nem igen ..
ASRock Phantom Gaming 6 is találtam.

[ Szerkesztve ]

(#26500) Baryka007 válasza jokeph (#26496) üzenetére


Baryka007
őstag

Bios választó, és tilto is van gyakorlatilag. 2 bios switch button van, az Első az 1.- biosnak mondja meg mindig, hogy melyik induljon ha baj van, a második pedig a másodiknak... Ergo, ha úgy állítod be, hogy mindegyik 1.-es biost indítson ha baj van, akkor elvileg soha sem töltődik be a 2....

Tapasztalataim eddig ezt mutatják.

Csabis:
Ilyen bugot még nem láttam :DDD Nem hiszem, hogy egy CPU így pusztul meg... De továbbra is az alaplapott hibáztatnám...

Próbálj BIOS-resetet, ha nincs rá gomb az IO shielden, akkor vedd ki a BIOS elemet, és áramtalaníts 5-10mp re.... Nézzük utána is ezt csinálja -e... Ha nem még egy BIOS frissítés talán csinál vele valamit... De ha az sem, akkor tanácstalan vagyok :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.