Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27301) Cyberboy42 válasza Lathronos (#27294) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

nem kell semmit sem álítgatni, csak felfrissíted a biost, és bepattintod a procit oszt kész. ez az allítgatósdi csak a finomhagolóknak meg tuningosoknak való :)

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#27302) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

részemről mindent köszönök, lépek :R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27303) Maelephant válasza - = Zk = - (#27302) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Gratula!

[ Szerkesztve ]

(#27304) vezeralmos2


vezeralmos2
senior tag

Hali
Na lett a procim alá egy Asus XI Hero alaplapocska, meg is jött szépen a memória sebesség. :D :D
2x8GB Ballistix Sport 3200MHz, felraktam 3600-ra, indult, szalad hiba nélkül. Micron E-Die iszonyat jó, nem is melegszik.
A Strix b360-f gamingből nagyon hiányzott a RAM speed:D

A Sandy Bridge legendája

(#27305) NFree válasza vezeralmos2 (#27304) üzenetére


NFree
addikt

Gratt nekem az a lap 4db modullal tudta 24/7 re 4133mhz et brutális lap sok sikert . samsung b die 3866cl18.
[link] sajnos több időm nem volt vele , mert jöttek mentek a hardverek .

[ Szerkesztve ]

vga

(#27306) vezeralmos2 válasza NFree (#27305) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Nem célom szanaszét tuningolni, 3600-at megy stabilan, 3466MHz-re állítottam be.
Meg akkor már vennék Corsair Dominator Platinum/Ballistix Elite kitet aztán mehetne 4Ghz+, 60+ GB/s. :R :R

A Sandy Bridge legendája

(#27307) NFree válasza vezeralmos2 (#27306) üzenetére


NFree
addikt

Hát itt még épp nem szanaszét tuningolva volt ;) nem voltak adottak a lehetőségek , hogy igazán megnézzem . Én csak azt mondtam , hogy az alaplap bivaj és szinte a legjobb a ramkezelése kár lenne veszni hagyni . z370 be csak 3800 volt hajlandó működni és az is csak 2 modullal.

vga

(#27308) vezeralmos2 válasza NFree (#27307) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Nem csak a ram kezelése jobb. Csak 4 fázisos a VRM rajta de 8 darab 50 amperes brutál gyors FET ből áll. (4x2). Stock órajelhez alacsonyabb fesz elég a procinak, hűvösebben megy :D

A B360-F Gaming lapban manual 1.3v kellett neki, az alatt már fagyott. :D
De maga VRM brutál erős azon is, 200 wattig engedte a procit, nem volt vele gondja. 69 amperes 4C10B fetekkel van felszerelve, csak lassabbak. :)

A Sandy Bridge legendája

(#27309) NFree válasza vezeralmos2 (#27308) üzenetére


NFree
addikt

Többet z370 taichival használtam , csak az ram ban nem volt erős. kb egy hétig használtam a hero-t , nem volt időm megismerni de erős lap volt , aztán döntenem kellett és amellett döntöttem , hogy el kell adjam a jobbat mert több creditet kapok érte , aztán marad a taichi , de amikor megvettem a z790 et azon kaptam magam csak el kellett adnom az egész motyót pedig meg akartam tartani nagyon finom kombó volt . most , hogy lassan 2 hét kínlódás után . kezd összeálni az új azt mondom , 2x olyan gyors de nagyon nem érte meg a váltást . és a ram miatt szívok , z790 a 4 modul meg sem akart nyikkani xmp-n , vettem egy 2x16 kitet na onnan jött az igazi szopás , míg 2x8gigával vigan el volt a rendszer 4000mhz felett , 2x16 al fejre ált az egész . pedig a 4 modul miatt maradtam a ddr4 nél , aztán mégis csak vennem kellett másikat , 4x8 ból már 2x8 at elvittek , úgy volt marad a másik de talán ma sikerült végre stabilra kínlódni a 2x16 ot. Csak azért írom , jól gondold meg ha váltasz , és álítólag a ddr5 még nagyobb cumi . :(
Jó a kombó remélem sokáig jó lesz .

vga

(#27310) vezeralmos2 válasza NFree (#27309) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Mivel hűtötted?
Nekem most egy Burst Assasin van rajta.
De gondolkodom, hogy vissza teszem rá az Assasin King 90-et, mert az kisebb és jobban nézett ki rajta. Ahogy én használom úgy meg az is bőven elég rá.

A Sandy Bridge legendája

(#27311) NFree válasza vezeralmos2 (#27310) üzenetére


NFree
addikt

Delidelés előtt , mind1 volt. utánna vízzel , de amikor már ugy volt hogy eladom , és be volt állítva , és már nem kapott komoly terhelést ,mert csak használtam akkor egy xigmatek achilles is elvitte 5ghz en , még last of us közben is szépen ment egy 3080 társaságában . .

vga

(#27312) vezeralmos2 válasza NFree (#27311) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Érdemes ezt deliddelni? Folyékony fém hány fokot hozna a forrasztáshoz képest? :D

A Sandy Bridge legendája

(#27313) NFree válasza vezeralmos2 (#27312) üzenetére


NFree
addikt

10 fokot nyertem vele , nem tudom neked kell eldönteni . hogy neked megéri-e? én 5ghz nem ment volna delid nélkül nekem 24/7re , de benchre kisfesszel 1,4v környékén még 5,4 is elérhető volt hidegvízzel. ha 1,25v alatt megy 5ghz et akkor érdemes lehet mert talán 1,3v környékén , még mehet 5,1 is talán 5,2 ha nagyon jó a chipp.

vga

(#27314) vezeralmos2 válasza NFree (#27313) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Hát akkor jó lenne amúgy...
Delid toolt tudsz kölcsön adni? Vagy kivel deliddelted?

A Sandy Bridge legendája

(#27315) NFree válasza vezeralmos2 (#27314) üzenetére


NFree
addikt

forrasztott a kupak , én nem mertem , hozzá nyúlni , pionner csinálta itt ph-n hirdet nem tudom most aktív-e .

vga

(#27316) Benhill válasza vezeralmos2 (#27312) üzenetére


Benhill
senior tag

Nálam anno a 9900k-n drp 4, meg 280-as víz is volt.

Úgy ment allcore 5ghz-en, hogy nem érte el a 80 fokot, ennek ellenére delidelni akartam, de végül Pioneer kollega tanácsát kikérve, maradt natúran.

Ha úgy gondolod, menne 5ghz fölé is a proci, de a hőmérséklet korlátoz, akkor érdemes lehet delid.

Feszültséggel 1.4V fölé delid esetén se menj, mert degradalodik a proci.

[ Szerkesztve ]

(#27317) vezeralmos2 válasza Benhill (#27316) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Most 1.2 volt stabil, stock órajellel, nem nagyon terveztem húzni, annyi teljesítményt nem ad, hőt viszont annál többet. Meg van erősebb gépem ha hiányozna a kraft. :) 16 szálat sem használom mert játszok rajta.
Így 105W max, 9784 pont Cinebench alatt, elég jó a fogyasztás így, játék közben 50-60 fok körül van, de az is inkább attól, mert a 980ti sugározza magából a hőt mindenfelé :C :C

A Sandy Bridge legendája

(#27318) gyula1990


gyula1990
csendes tag

Sziasztok! Lenne kérdésem, hozzátok még pedig, egy kis tuningal kapcsolatban,
adott egy asrock z390m pro4 deszka, meg egy 9600K-s proci. egyszerűen nem tudok vele mit kezdeni, valószínű én vagyok buta hozza :DDD 5ghz nem bírja sőt a 4,6ghz-et sem. (biztos bios beállítási gondok)
a Deszka bios verziója 4.30 most jön a csavar,
A gyári bios verzió 1.80-volt akkor csak a szorzot raktam fel, 5ghz-re és simán bírta gondnélkül. Frissítettem "valamiért :W " a bios-t 4.30-ra azóta amit leírtam fent 4,6ghz-en is kifagy. ha kell ki fotokat is rakokfel a bios-rol.Mit hogyan kell állítani? Köszönöm előre is a segítéget! Jó hétvégét !
Üdv! :C :DD

[ Szerkesztve ]

(#27319) laychi válasza gyula1990 (#27318) üzenetére


laychi
veterán

Asrock lapokat nem ismerem, MSI-t használok évek óta, de talán ki tudunk valamit belőle hozni. Illetve most a párom gépéban asus lap van a 8700k mellett.
Szóval nem állítottál feszültséget és LLC-t a procinak?
Mivel hűtöd?
Milyen órajelű/időzítésű ram van a rendszerben? Eddig is az volt? Csak a procival babráltál?
Valószínűleg a régi bios túlfeszelte aprocit az új pedig túl keveset ad.

(#27320) gyula1990 válasza laychi (#27319) üzenetére


gyula1990
csendes tag

Az LLC-t allítottam level 1-re a voltot fix-re is meg offsetre is, ha offsett 30 akkor ilyen 1,475v kap a proci 46x all core szorzoval, ha fix-re állítom pl: 1.300v-ra akkor 1,450v kap HWinfo szerint. meg persze akkor 100% terhelten 90+fok körül mozog a proci. A hűtés egy coolermaster hyper 212. neked Biztos jobban megy mit is :DD állítsak
a Ramok g.skill aegis 3000mhz 2x8gb. de linkelem a bios képeket is.

[ Szerkesztve ]

(#27321) laychi válasza gyula1990 (#27320) üzenetére


laychi
veterán

A hűtőd nem egy top hűtő, ezért próbáld meg a következőket kezdetnek.
VCore 1,15V
CPU Ratio 43
CPU cache ratio 39
C-state-eket tiltsd le(disable)
Amint a windowsban vagy nézd meg, hogy megközelítően ezt a feszt írja e tétlen módban a HWinfo.
Futtass egy Cinebench R23-at és közben figyeld, hogy terhelés alatt több feszt kap vagy kevesebbet, esetleg ugyanannyit, mint tétlen módban.
Ha megtörtént oszd meg velünk a tapasztalatokat.
Hwinfo kép esetleg, ahol látszanak a vcore értékek, illetve a cpu maghőmérsékletek.
Valami ehhez hasonlót:

(#27322) gyula1990 válasza laychi (#27321) üzenetére


gyula1990
csendes tag

A C-state-et letiltottam. A hőmérséklet, 70 fok körül mozgott.
hogyan tovább? :D mindjuk elég nagy drop van a beállított 1,15v és az átlag 1,83v között.

[ Szerkesztve ]

(#27323) laychi válasza gyula1990 (#27322) üzenetére


laychi
veterán

Az VID, nem vcore és átlag 1,183 , nem 1, 83... :D
A Vcore látszódjon, amit a cpu-z is mutat és a cpu-z nem fog kelleni akkor.
A HWinfo legyen úgy kinyitva, mint nálam.
Bal oldalt alul a kék <--> -><- nyilaknál lehet nyitni/zárni.
Így nem látszik a hőfok sem és sok más info sem.

Ez cb 2024, nem CB R23, ez nem terhel annyira. R23-at futtass.
A következő lépés az lesz, hogy ugyan ehhez a a feszhez emelsz az órajelen.
CPU Ratio 44
CPU cache ratio 40 és jöhet a teszt.
Ha az is stabil, akkor 45 és 41 és így tovább.
Fontos, hogy az is látszódjon, ami nálam jobb alul van. WHEA -"Total Errors"

(#27324) gyula1990 válasza laychi (#27323) üzenetére


gyula1990
csendes tag

Igen benéztem. és elírtam ahogy mondod, 4,7ghz-nél meg kell álni.
a biosban kikapcsoltam még párdolgot, amit a youtube-on meg angol forumokon olvastam. szerintem itt a vége ennek a léghűtésnek! a cache ratio-t auto-ra állítottam.
bios-ban a vcore feszültség 1.300v van beállíttva, mi a véleményed? az r23-t egymás után 3x futattam le nem akad meg.

[ Szerkesztve ]

(#27325) kicsipapucs válasza gyula1990 (#27324) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Szerintem ez a CPU nem ennyire gyenge. A HWiNFO-dban jobb oldali oszlopban látszik a Vcore érték, 1,3 V körül járatod a procit, szerintem ez fölöslegesen sok 4700 MHz-hez. Valamint kifejezetten nem ajánlom az LLC1 használatát, inkább rakd át 2-re. Igen, többet fog ejteni terhelésre, de ez nem hátrány, hanem előny, mert cserébe nem lesz annyira tüskés a fesz (nagyon gyors tüskék, másodperc ezred részénél is rövidebb ideig tart, de fűti és instabillá teszi a procid).

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#27326) laychi válasza gyula1990 (#27324) üzenetére


laychi
veterán

Ahogy kicsipapucs írja, most olyan llc-t kellene találni, ami lefelé droppol minimum 20-30mV-ot terhelés alatt.
Abban is egyet tudok érteni vele, hogy 4,7GHz-hez nem kell ekkora fesz. Hacsaknem antituning a procid.
Te az előbbiekhez képest emelted a feszt is az órajellel együtt.
Én arra kértelek, hogy maradjon a fesz és csak az órajelet kezdd el emelni.
Minél magasabb fesz mellett járatod a procit emellett a hűtő mellett, annál forróbb lesz és ezáltal instabilabb.
Menj vissza a feszben minimum 1,2 V-ig és találj olyan LLC-t, ami lefelé droppol terhelés alatt. Csökkentsd vissza az órajelet is a biztonság kedvéért, hogy stabil legyen tutira.
"a biosban kikapcsoltam még párdolgot, amit a youtube-on meg angol forumokon olvastam."
Ne állíts el össze vissza mindent, mert ha valamin elmegy az OC, akkor nem fogod tudni, hogy mi miatt.
Legyenek meg az alapok és majd utána machinálsz vele egyedül tovább, ha akarsz.

(#27327) gyula1990 válasza laychi (#27326) üzenetére


gyula1990
csendes tag

amit kicsipapucs írt, átraktam LLc 2-re r23-ban az első egypercen kifagyott, igaz lefelé droppolt, 1.264v-ig. Mindegy azért köszönöm a tanácsokat, Bár se így se ugy nem tudom kihajtani a vga-t ezzel a procival.

[ Szerkesztve ]

(#27328) vezeralmos2 válasza gyula1990 (#27324) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Szerintem is sok lehet az a feszültség.
De nagyon sok múlik az alaplap VRM-jén is.
Milyen lapod van? Lehet rá lehetne keresni hogy milyen a VRM kapcsolás rajta, sok múlik azon hogy milyen gyorsak a FET-ek.

9900K nekem stock(4.7/5GHz) órajeleken a B360-F Gamingban 1.3 voltot kért, az alatt crashelt. Pedig 69/45 amperes power mosfetek vannak rajta, nem gyenge, nem okozott gondot neki a proci. (180 watton már kell aktív hűtés a VRM-nek)

ASUS Maximus Hero lapban meg most eddig 1.2 volt, és még szerintem mehetne lejjebb is, csak nem volt kedvem belépni a biosba játszani vele.
Fogyasztásban ez a különbség pedig kb. -25 wattot jelent az előző laphoz képest teljes terhelésen. Pontszámok változatlanok, csak hűvösebb és kevesebbet fogyaszt.
CB R23 all core 4.7GHz Stock:
8c/16t: 12700-800pts (165/140 watt) (b360/hero)
8c/8t: 9600-700pts (133/105 watt)

A Sandy Bridge legendája

(#27329) gyula1990 válasza vezeralmos2 (#27328) üzenetére


gyula1990
csendes tag

Asrock z390m pro4

(#27330) laychi válasza gyula1990 (#27327) üzenetére


laychi
veterán

Elég szűken fogalmazol, azt sem tudni ebből, amit írsz, hogy milyen feszt állítottál és milyen órajelen próbálkoztál.

Túl kevés a megosztott információ, így nem tudunk kiindulni semmiből.
A legcélravezetőbb út az lett volna, amit korábban leírtam.
1,15V és haladni az órajellel felfelé.
Azon a feszültségen meg tudod hűteni a hűtőddel.
Ha az ki lett tapasztalva, hogy meddig stabil, akkor lehet feljebb menni feszültséggel is, ha látjuk, hogy mennyire hűthető és ott ismételten órajelet emelni.
Aztán jöhet az LLC és egyéb beállítások.
amikor auto LLC-n volt, kicsit droppolt lefelé, 1,15V volt biosban a beállításod, cb 2024 teszt alatt pedig 1,136V-ot mutatott a cpu z.

Nem tudom milyen indíttatásból kezdtél el mást csinálni.
minden féle netes találat alapján össze vissza állítottál mindent.

OC alap(/ököl)szabály: egyszerre csak 1 dolgot állítunk.

(#27331) gyula1990 válasza laychi (#27330) üzenetére


gyula1990
csendes tag

Tény, szűken fogalmaztam.
Biosban a "CPU C states support"-ot kapcsoltam ki, ezzel az összes CPU "C"-s state-t kikapcsolta. Ezek mellett még amit kikapcsoltam az "Intel SpeedStep Technology-t" illetve "BCLK Aware Adaptive Voltage"-t. Csak ezeket!
Ezek után állítottam be a CPU vcore voltage-t 1,15-ra! illetve az LLC-t Level 1-re! a CPU ratio-t 43x-ra! a CPU cache ratio-t pedig 39x-re!
Ezekkel a beállításokkal stabil is volt!

A Következő beállítás, CPU ratio 44x a vcore változatlan maradt ,illetve a cache ratio is. a Windows-ig sem jutottam el.
Mivel a cache ratio és cpu ratio közötti mhz különbséget nem tudtam hogy mennyi legyen,így a cache ratio-t vissza állítottam Auto-ra!
Ugyan így kifagyott. emeltem a Vcore-t +0,050v-al 1,20v-ra!. Stabil volt ezekután.

A cache ratio ezekután maradt Auto-n ahoz nem nyúltam. CSAK a CPU ratio-t emeltem 45x-re a vcore maradt ugyan ennyi 1,20v-t!
Természetesen kifagyott... A vcore-t emeltem +0,025v-al!
Utána már csak a Cpu ratio-t emeltem, mindig ha az előző beállítás stabil volt, ha nem volt az akkor +0,025v léptekkel emeltem a vcore-t amíg stabil nem lett, az a beállítás is.

így remélem, nem voltam annyira szűkszavú :D

(#27332) laychi válasza gyula1990 (#27331) üzenetére


laychi
veterán

Ez alapján elég antituning procit foghattál ki.
Nekem egy MSI z370 SLI lapom volt anno.
Az se egy erős lap.
AVX 2.0 stabil volt 5GHz-en 1.28V-on a 8600K-m.
Hétköznapokon ezen a feszen akár 5.2GHz-en is elment.
Szerettem azt a procit.

Egyébként milyen vga-d van amit nem hajt ki?
És milyen felbontáson nem hajtja ki?

(#27333) laychi válasza gyula1990 (#27331) üzenetére


laychi
veterán

Egyébként ha korábbi biossal ment 5ghz-et, akkor én a helyedben visszatenném azt a verziót és újra megpróbálnám azzal az OC-t.
Lehet a bios lett elcseszve vagy a frissítés nem sikerült.
Ha van deikált usb bios installra, akkor mindenképp abból az usb portból frissítsd.
Nekem is volt, hogy random port-ba dugtam és aztán cseszekedett a rendszer.

(#27334) gyula1990 válasza laychi (#27333) üzenetére


gyula1990
csendes tag

Most egy Rtx 3090 szotyizik a gépemben. 2560x1080 a maximális felbontása a monitoromnak (LG ultrawide) gondolkoztam azon is hogy egy 9900K-s procira lecserélem, csak nem tudom megéri-e? játékok szempontjából. Igen a régi biossal ment, probáltam usb-ről vissza frissíteni,de nem is látja a fájlt.Az mondjuk lehet azért nem látta mert nem a hátlapi usb-re dugtam rá?

(#27335) vezeralmos2 válasza gyula1990 (#27334) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Szerintem alap órajelen elbírja, főleg ha adsz neki egy kis undervoltot.
Viszont akkor ehhez a procihoz az alaplap VRM hűtőjére már kell majd barkácsolnod egy 80mm-es ventilátort, mert nagyon pici rajta a hűtőborda, aktív hűtés nélkül nem fogja bírni ezt a processzort.
Ez megfelelő lesz: [link]

A Sandy Bridge legendája

(#27336) laychi válasza gyula1990 (#27334) üzenetére


laychi
veterán

Ezt a procit sem tudod rendesen meghűteni, egy 9900K még melegebb.
Rendes hűtő sem ártana akkor.

Illetve, ha tényleg úgy van, ahogy

vezeralmos2
írja és a vrm ennyire befolyásolja, akkor itt méginkább teljesítményt fogsz veszíten.

Ha van ismerősi körben 1151v2 konfig én kipróbálnám a procid másik alaplapban.

Egyébként érdekes, hogy nem látja a bios file-t a lapod, én megpróbálnám újra, illetve a gyártó oldalán megnézném, hogy hogy és mint kell.
ASUS-nál pl van renamer és miután azzal átnevezteti az ember a bios file-t, onnantól kezdve használható tudtommal.

(#27337) vezeralmos2 válasza laychi (#27336) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Na, még lejjebb vettem, 1.15v is stabilnak tűnik. 8c/8t

A Sandy Bridge legendája

(#27338) gyula1990 válasza laychi (#27336) üzenetére


gyula1990
csendes tag

Egyértelmű, hogy másik hűtő is kell,ez nem volt kérdés. :)
Csak az hogy megéri-e szerintetek átváltani 9900k-ra? :C

Az alaplap biost P4.30 volt sikerült visszaupdatelni. viszont csak P4.00-ra,amin ment az 5ghz az P1.6 volt sajnos arra, nem tudom vissza updatelni. viszont ezzel a P4.00-es bios-al 10 fokkal hűvösebb lett, és 10w-al kevesebbet eszik, alapbeállításakon.

[ Szerkesztve ]

(#27339) vezeralmos2 válasza gyula1990 (#27338) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Nekem egyébként most egy [Thermalright Assasin King 90] van a 9900k-n, és 130 wattnál még csak nem is izzad a hűtő. Két ventilátorral 180 wattig lazán bírja, ha hidegebb van a szobában akkor súrolja a 200 wattot a proci 90+ fokon, kipróbáltam mennyit bír.
De van egy [Thermalright Burst Assassin 120] , ez még 200 wattal is lazán elbírta.

A Hyper 212 neked hogy ilyen meleg a 9600k 130 watton? Jól érintkezik?
Nekem amúgy volt régen ilyen de megváltam tőle mert nagyon rossz a felfogatása...

A Sandy Bridge legendája

(#27340) gyula1990 válasza vezeralmos2 (#27339) üzenetére


gyula1990
csendes tag

A mainap szetszedem és újrapasztázom, ebben egyetértek veled,hogy a felfogatása, nagyon nem a legjobb...meg persze olcsó kategóriás hütő! pár évvel ezzelőtt, ennyi volt a büdzse. ki kellet hozni. egy cooler master masterbox q300l házban van ahol a magassága a hütőnek is limitált.Beépíthető processzor hűtő magasság (mm): 159

(#27341) DPISTI00


DPISTI00
csendes tag

Sziasztok!
2015-ben vásároltam gépet ezzel a procival:
Intel Core i5-4440 3.10GHz
Win 8.1-et szeretném Win 11-re cserélni. Árajánlat kérésnél azt mondták ehhez a procihoz csak Win 10-et lehet telepíteni. Igaz ez?

(#27342) Cyberboy42 válasza vezeralmos2 (#27339) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

az hétszentség hogy az a 90-es hűtő nem bírja 180 wattot lehűteni, hosszútávon semmiképp, talán néhány másodpercig tartó tüskéket...

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#27343) vezeralmos2 válasza Cyberboy42 (#27342) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Nem kötelező elhinni, mindenki abban hisz amiben akar. :R

A Sandy Bridge legendája

(#27344) vezeralmos2 válasza Cyberboy42 (#27342) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Meg eleve 180 watton már inkább feltenném a nagyobbat, mert a kicsivel 90 fok fölé megy. De amúgy is undervoltolva használom, alap órajel, jelenleg 1.15v stabil.

A Sandy Bridge legendája

(#27345) vezeralmos2


vezeralmos2
senior tag

Levettem a VCORE-t 1.1 voltra és így is megy LOL

** na ez elkapkodtam, Cinebench lefutott de utána idle-ben kékhalál lett

[ Szerkesztve ]

A Sandy Bridge legendája

(#27346) vezeralmos2 válasza vezeralmos2 (#27345) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Prime 95 1.135V stabil Level 7 Load Line Calibrationnal

A Sandy Bridge legendája

(#27347) Milo629


Milo629
aktív tag

Sziasztok, most hogy itt vannak az ünnepek és van egy kis időm gondoltam belövöm én is a 9900K-t.

Az alapfelállás a következő:
ASUS WS Z390 PRO
i9-9900K (R0)
BeQuiet! Pure Rock (150W) + még egy Pure Wings 2
Zalman ZM-STC9 (kis "lapáttal" elhúzós módszerrel)

BIOS-ban minden [Auto]:
4.7 Ghz all core
1.199V - 1.208V (CPU-Z)
91°C (HWINFO)
169W (HWINFO)

Ha már másik gép összerakása miatt vettem Arctic MX-4-et gondoltam újrapasztázom, így már csak 88°C lett a plafon.
Aztán most kíváncsiságból kipróbáltam ezeket a random beállításokat:

SVID Behavior [Best-Case Scenario] és CPU Core Ratio [AI Optimized]:
4.7 Ghz all core
1.146V - 1.154V (CPU-Z)
80°C (HWINFO)
149W (HWINFO)

Cinebench R23.2 pontszám ugyan az, de -20W és -10°C, nem hittem volna hogy ezek a beállítások érdemben csinálnak is valamit.

(#27348) vezeralmos2 válasza Milo629 (#27347) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Hali, nem megy még lejjebb a feszültség? Egy próbát megérne.
Offsettel lépegess lejjebb amíg nem fagy ki, és utána adj hozzá kb. 0.03-0.04 voltot.
Meg Pure Rock-al kicsit soknak tűnik a hőfok, hűvös a gépház?

[ Szerkesztve ]

A Sandy Bridge legendája

(#27349) Milo629 válasza vezeralmos2 (#27348) üzenetére


Milo629
aktív tag

Gépház (Zalman Z9 U3) szerintem hűvös, mert a 2080Ti 65°C körül mozog terhelésen, bár azon is 2 db Pure Wings 2 van. :DDD
Szerintem a Pure Rock az simán csak limiten van, mert 150W hivatalosan, nem tudom mennyit tolhat még ki ezen a plusz ventilátor.

Ez még amúgy nem a végleges és mindenképp faragni fogok rajta, csak azért írtam le mert meglepett hogy ezek a húkusz-pókusz beállítások érnek is valamit és jók lehetnek azoknak akik nem akarnak szöszmötölni meg finomhangolni.

Meg a későbbiekben ha esetleg egy gyengébb pillanatomban szembejön valami jó áras Dark Rock 4 Pro akkor lehet beújítok, vizezni nem igen szeretném.

[ Szerkesztve ]

(#27350) vezeralmos2 válasza Milo629 (#27349) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Nekem kisebb hűtővel nem volt ilyen meleg 170 watton, ott biztos minden felfekszik rendesen?

A Sandy Bridge legendája

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.