Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26101) Baryka007 válasza zebra_hun (#26100) üzenetére


Baryka007
őstag

Volt terhelés, az P95 volt :D Amúgy tényleg volt 1 WHEA :O Még tesztelgetem... a lényeg hogy a stock intel hűtés megfogja :))

Igen, az az oldala jön be nekem is... Hogy gyakorlatila a sok sztereotípiával ellentétben, még élettartam növelő is ez az egész proccedura, onnantól hogy kevesebb fesszel működik a gép...

Ennek ellenére, és tudatában is van olyan ismerősöm... Akinek 2017 ben raktam össze egy I7 6700K @ Z270 meg valami 240 es AIO hűtéses gépet 500,000 volt a vége gtx 1080 al...

És akkor 2021 vége felé hívott hogy kéne windows reinstall... Én meg odamentem delidelő toolal, meg minden mucsaröcsögével... És erre azt kapom, hogy ""de ne tuninoljuk meg pls, nem kell hidd el, még tönkre megy"" ... Aztán 2 óra győzködés után végül lekaptuk a kupakot mert a gyári paszta már beszáradt..... allcorera állítottam a cpu-t meg egy kis undervoltot kapott...

De nagyon húzta a szája szélét, hogy most hogy allcoreon van a CPU biztosan tönkre fog menni :DD :))

(#26102) Alpi. válasza Baryka007 (#26101) üzenetére


Alpi.
addikt

"És akkor 2021 vége felé hívott hogy kéne windows reinstall... Én meg odamentem delidelő toolal, meg minden mucsaröcsögével... " :D :D :D

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#26103) zebra_hun válasza Alpi. (#26102) üzenetére


zebra_hun
addikt

Ja :DD Windows telepítő kellék.

Egyébként én sose beszélnék rá senkit, max segítek ha a tulaj ezt szeretné, és elakad. Nem gondolnám, hogy ezekkel a feszültségekkel bármi gond lenne.
Pl itt a Royal tesztem, 1.63V SA :Y
[link]
100 évig illik működnie, hiszen default setting, emberek milliói így használják, akik nem matatnak BIOS-ban.

(#26104) Baryka007 válasza zebra_hun (#26103) üzenetére


Baryka007
őstag

Alpi: :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD

zebra_hun: Én is úgy gondolom.... Furcsa egy tapasztalat volt ez, még ebből is tanul az ember :C

Basszus, az nagyon durva OC amúgy :Y :Y :Y De ezt most elhatároztam, hogy megdöntöm ;] ;] ;] ;]

Amúgy az a TRFC nem túl magas? Vagy ennyit bírt?
Mi a top Aida memory sebesség, amit elértél? Van róla fényképed? :C :C :C

(#26105) zebra_hun válasza Baryka007 (#26104) üzenetére


zebra_hun
addikt

Nem tekertem meg a nyakát, mivel nem az enyém volt. Egyedül a 4600 cl16 volt egy kicsit erősebb. Gyárilag 1.63V az sa fesz, az első kép az xmp. Enyi időm volt rá, többet nem tudtam rá szánni. Már eladva, nincs meg. 4 db volt belőle, csak az Apexbe nem lehet 4-et rakni. Nem tudom melyik lapok T topology, ott domborítana a 4db sr kit. Hero azthiszem daisy chain, abba sem való 4 db, de meg nem esküszöm.

Mod:
4800MHz-en máshogy kell számolni, mint 4000-ren.

[ Szerkesztve ]

(#26106) Baryka007 válasza zebra_hun (#26105) üzenetére


Baryka007
őstag

Most nem szeretnék rajoskodni, de az Asus Prime Z370-A official weblaplapjára ki van írva, hogy T Topology, és 4 slotos is :DDD

(#26107) Baryka007 válasza zebra_hun (#26105) üzenetére


Baryka007
őstag

Mi a különbség 4000-4800 között? Az adattáblán láttam, hogy minden frekihez más trfc kell. Azt meg is értettem :K Hatalmas a tudásunk beli különbség... Eddig azt hittem értek hozzá :(

(#26108) zebra_hun válasza Baryka007 (#26107) üzenetére


zebra_hun
addikt

Ne izgulj, én se értek hozzá, csak sok órát eltöltöttem ezzel. Ki kell tapasztalni, más értékekkel lehet stabilizálni normál fesz mellett egy 4800-as profilt. A 4000 egy teljesen más kategória, alacsonyabb számokkal, de szeretem látni a nagy sávszélt is. Ha ráérzel az ízére, megszereted ;) Soha véget nem érő történet :))

A t lapokkal 4 sr modullal lehet igazán jót elérni. 2 dual rank is szuper persze, viszont 2 sr, nem vagyok kibékülve vele. Gyenge copy, de a sr jobban engedelmeskedik. Elsőre ;)

[ Szerkesztve ]

(#26109) Alpi. válasza zebra_hun (#26108) üzenetére


Alpi.
addikt

T-top lapok (elvileg :DDD ) jobban mennek ha minden slotba van ram. A gond az, hogy ez a "jobban menés" általában még mindig rendesen elmarad (frekire ) egy daisy -hez képest, amiben 2 modul van. Azok viszont 4 modullal szenvednek. Kettővel is, amennyiben nem a jó slotokba vannak. :) T-top lappal, 1151 -nél, de talán írhatnék ddr4-et is akár, 4000 mhz sem igazán "garantált". Jobban mondva nem igazán láttam.
Nehezebb jó (ram ocra) T-top lapot készíteni, mint daisy-t. Hardver oldalról értem. Az, hogy a bios aztán partner vagy ellenség már egy újabb kérdés. :)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#26110) Baryka007 válasza zebra_hun (#26108) üzenetére


Baryka007
őstag

Én nem csak tapasztalatról beszéltem, rengeteg új kifejezést hallok mostanában... Pedig ahogyan mondtam is, eddig azt hittem hogy átfogóan azért tisztában vagyok/voltam a dolgokkal :DDD
Az ember mindig mikor valami újat tanul, akkor döbben rá hogy milyen keveset is tud...

Visszatérve... szerintetek egy Direct DIE guard nélkül, felmerjek pakolni egy vizet, direct die a CPU ra?

Min csúszhatok el ? Vagy egyáltalán nincs esélyem fel applikálni e nélkül ?
Ha nem, akkor valaki tud-e eladót? Ami nem aliexpress stb... hanem belföldön valakitől valahonnan ?

(#26111) zebra_hun válasza Alpi. (#26109) üzenetére


zebra_hun
addikt

Köszi a helyesbítést, igen, rosszul fogalmaztam. 4 modulnál a t top lapokban van esély. Nagy rutinom nincs, sosem volt olyanom. Elvileg akkor a Hero az T.
Itt elég jól produkálnak vele: [link]
Esetemben jó lett volna egy ilyesmi lap, mivel a 4 db Royalt is megkaptam volna tesztre, csak nem volt hova tenni.
Az biztos, 2 db dr modul, az a csúcs, 4 db sr-al pedig van esély megfelelő lapban ugyanazt kihozni. Nehezebb, az tuti ;)

Baryka:

Minél több időt töltök el ezzel, annál jobban rá kell jönnöm, ez bonyolultabb, mint bárki gondolná. Próbálkozz több profillal, teszteld ki valós körülmények közt, aztán döntsd el, melyik tetszik. Ahogy a prociknál is, itt is igaz, hogy az extrém oc az Benchmarkhuszárkodni tök jó, de napira nem azt fogod használni. Viszont találsz benne szépséget, hogy hogyan tudod legjobban optimalizálni, amit tényleg már lehet mutogatni, büszkének lenni. :))
A direct die eredményeket szívesen látom, de óvatosan ;)

(#26112) Baryka007 válasza zebra_hun (#26111) üzenetére


Baryka007
őstag

Ráírtam Garszára, mert hirdeti a 9900k direct die hűtésű Formula lapját hűtéssel rammal együtt...

Ő mondta hogy fellehet tenni oc frame nélkül, de nagyon óvatosan egyenletesen kell lehúzni, mert lesarkazom a DIE-t... És semmiképp ne húzzam túl ( könnyen megszalad a kéz ) szóval, adtam fel hirdetést miszerint keresek frame guardot... Ha nem találok, akkor fent lesz így...

Szerk.: Attól félek, hogy a lap nagyon szűk keresztmetszetem lesz ebben az egyenletben majd...

De az is cserére kerül nem sokára...
Mindenesetre, nem sokára rakok fel képeket a dolgokról :R

[ Szerkesztve ]

(#26113) Baryka007


Baryka007
őstag

Végül úgy döntöttem, hogy Direct DIE még nem fogom megépíteni, amíg nincs oc frame guard...
Szóval mivel a proci szét lett szedve, és a folyékony fém eléggé beleitta magát a kupakba.. Azt kiszedtem belőle (hát jó vastagon lefolyt a rézben ....) de kiszedtem... többet már nem nagyon lehet ebből a kupakból elvenni, szóval lassan már békén lesz hagyva... Berakok pár képet ( bocsi ha hosszú lesz a poszt emiatt ! )






És mivel nem akarok még 1 posztot, ezért itt folytatom a memóriás mizériáimat is...

4000mhz @ CL 15-15-15-37-260 CR2



Viszon azon tűnödöm, ha még a 15-15-15 is elindul... akkor miért csak 17-18-18 tól stabil ?! Valami subtimingon nem lehetne ezen lazítani szerintetek? Vagy hagyjam, ne bántsam őket ?

(#26114) zebra_hun válasza Baryka007 (#26113) üzenetére


zebra_hun
addikt

Nem valami bizalomgerjesztő a látványa a folyékony fémnek ;)
Mondok valamit, ami az én számból furán hangzik. Kend fel a fémet a die és a kupak közé, a hűtőt meg sima pasztával. én is kerestem a végleteket, de inkább egy tényleg frankó 24/7-es profil belövése jobban izgat. Ahhoz pedig jó a sima paszta is a kupakon.
Egy AC 5 vagy 5.1GHz mire nem elég? Sztem az 4.8 vagy 4.9HGz-en is szépen teljesít gyönyörű fesz és hőmérsékletek mellett. ;)

A Ram mizériára:

Felejtsd el az ilyen 4000 Cl14 vagy Cl15-öt. A 24/7-es profil arról szól, hogy nem egy "Benchstabil", hanem tényleg stabil. Emberi feszültségen azt nem lehet stabilizálni, akik ilyeneket készítenek, azok arra a pár percre csinálják. Értelme sincsen. Ezekbe a percekbe is írom az 1200-es topik összefoglalóba a 3. ram oc részt. Ott hosszabban kifejtem. A Cl17 tökéletes ;)

(#26115) Baryka007 válasza zebra_hun (#26114) üzenetére


Baryka007
őstag

Pontosan úgy van most összekenve... Hogy DIE-IHS közt folyékonyfém, IHS CPU blok között MX5 paszta... Érdekessége az, hogy még így is többet hűt, mint a bqdr4 hűtőtt, pedig az folyékonyfémezve volt... Mindenhol is :DDD 5,1ghz et teljesen meghűti, 49-55fok között van több óra játék után is... 193w ot zabáló Aida FPU stress tesztben, pedig 71 fokba karcol 5 perc után... addig 68-69

Egyedül a VRM em, nem lett jobb.. Pedig felette van az 5cm es aktív hűtés, meg ez a cpu blokk is hűti a vrm et elvileg... Viszont ugyan úgy elmelegedik 120 fokra...

Amíg a proci 170w ot eszik, addig bírja magát tartani 65 fok körül.... 190w fogyasztásnál, már nem fogja meg a borda a VRM et, és elszáll...

(#26116) jokeph válasza Baryka007 (#26115) üzenetére


jokeph
nagyúr

Sanszosan elérted a lap VRM képessségének a határát. :U
9900k volt ebben a setupban ?

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#26117) Baryka007 válasza jokeph (#26116) üzenetére


Baryka007
őstag

Nem, nem is merem belerakni ebbe a lapba... talán 5ghz allcore sem menne neki azzal... i7 8086k meg 8700k volt csak ebben a lapban... Plusz ha már forrasztott kupakos cpu-t kéne delidelni... Akkor 10 vagy 11.-gennel foglalkoznék inkább... Épp eladó amúgy a félkonfigom 10700k val szemezgetek, következő lépcsőfoknak jó upgrade lenne :DDD

Sajnos ezzel a lappal ez megy, 160w tdp felett elmelegszik a VRM nem bírja tovább :U
Ez még a 8th genre gyártott lap, talán azért is ilyen karcsú a VRM nem tudom... Meg amúgy sem enthusiast kategória :K

Ui.: Aki most csatlakozik bele a beszélgetésbe, csak annyit hogy 190w tdp nél a VRM 120°C fokig melegszik :DD

[ Szerkesztve ]

(#26118) Werkly


Werkly
őstag

Bocs ha konyhanyelves! Nos kaptam egy fórumtagtól BIOS képeket a tuningról. Be is állítottam. De 4995-ről ledobja 4395-re az órajelet majd vissza minden magon. Teljesítménycentrikus módban játékoknál. Ugye a tápom kétséges amíg nem cserélem. De ez valami más gond lehet, hogy nem tudok fixen frekit tartatni vele vagy a deszkán esetleg a prociban van valami gebasz? Kösz!

(#26119) Hellwhatever válasza Werkly (#26118) üzenetére


Hellwhatever
aktív tag

AVX offset véletlenül nincs 6-ra állítva?

(#26120) Werkly válasza Hellwhatever (#26119) üzenetére


Werkly
őstag

AUTO az állása.

(#26121) zebra_hun válasza Werkly (#26120) üzenetére


zebra_hun
addikt

Sztem oszd meg a képeket. Fél szemmel figyelek, érdekel. Az is segítség a fórumozóknak a segítségnyújtásban, ha egy futás közbeni hwinfo-t megosztasz, amikor épp letrottyol.

(#26122) Hellwhatever válasza Werkly (#26120) üzenetére


Hellwhatever
aktív tag

Az AUTO is állít be valamilyen értéket, ha jól emlékszem CPU típusonként eltérő hogy pontosan mennyit.

Próbáld 0-ra állítani, de készülj fel hogy AVX terhelés alatt a hőmérsékleteid nőni fognak és a most beállított / kitesztelt OC-d lehet hogy instabil lesz.

Ez az érték egyébként azt állítja hogy AVX terhelés alatt ennyivel kisebb szorzót alkalmazzon a processzor.

[ Szerkesztve ]

(#26123) Werkly


Werkly
őstag

Kapott a Taichi egy 3.10-es BIOS-t így nem dobálja le az órajelet. 5GHz-n ment. A BIOS vagy az AB-nek hihető a CPU temp monitorozása? Jó lesz ez ha lesz másik tápom! Ahogy mondjuk elindítom az AC-t blacksreenes restart hacsak nincs power limit 70-re korlátozva a VGA-nál. Megvárom mit ír Seasonic majd az Alza. Ha visszaadják a casht vagy becserélhetem másikra jó lenne! Soha-soha többet Seasonic PSU! Bocs az off részért!

(#26124) Werkly


Werkly
őstag

Alapon 4395 MHz a boost all core, single pedig 4695 az I7 8700K-nál amúgy?

[ Szerkesztve ]

(#26125) zebra_hun válasza Werkly (#26124) üzenetére


zebra_hun
addikt

1 core: 4.7 / 2 Core: 4.6 / 3 Core: 4.5 / 4 & 5 Core: 4.4 / 6 core: 4.3

(#26126) Werkly válasza zebra_hun (#26125) üzenetére


Werkly
őstag

Köszi! Jól fog ez muzsikálni. De ha meglesz az új táp akkor egy újrapasztázás is kell a procinál. Ez a BIOS update fixálta az órajel gondokat. Kérdeés a táppal mire jutok gar. ügyben jövő héten.

(#26127) Werkly


Werkly
őstag

Mi számít normál hőfoknak kb. egy 8700K default clock CPU-nál játékok alatt?

(#26128) Baryka007 válasza Werkly (#26127) üzenetére


Baryka007
őstag

Attól függ milyen hűtéssel, és hogy volt e már delidelve.

De 75°C ig ne aggódj :K

(#26129) Werkly válasza Baryka007 (#26128) üzenetére


Werkly
őstag

Á! A közelébe sem szokott lenni. Akkor no problem.

(#26130) Psychopeti


Psychopeti
senior tag

Sziasztok! Próbálkozott már itt valaki olyannal a proci hűtés kapcsán hogy, a paszta helyett méretre vágott alufóliát rakott a processzor tetejére és úgy rakta rá a hűtőt? :B

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#26131) Alpi. válasza Psychopeti (#26130) üzenetére


Alpi.
addikt

Az miért lenne jó ? Az egy plusz réteg a 2 felület közé és a "légbuborékok" -ra sem igazán jó megoldás. Amire a paszta való. :)

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#26132) Baryka007 válasza Psychopeti (#26130) üzenetére


Baryka007
őstag

Folyékonyfémmel jobban jársz, ha komoly pasztát keresel ;)
Az enyém is úgy volt megcsinálva, felcsiszoltam a gyári kupakját rézig, majd kipolíroztam. Ezután az alaplapba, a látható módon, körbe maszkolószalagozva tettem be. Így nem tudott olyan helyre folyni, ahová nem lett volna neki szabad...

Aluminiumra ne rakd rá, mert megeszi 10 perc alatt !
Csak rézre, vagy nikkelezett rézre használd !

Ui.: Megdöbbentően többet tud, egy hagyományos pasztától ;)

(#26133) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

msi z370 a pro ban lehet i5 8500t alulfeszelni?

(#26134) Werkly


Werkly
őstag

Aki 8700K-t jasznál milyen CPU usage van neki mondjuk God of warnál 1440p fölbontáson? HT on vagy off ajánlott gamingre? Kösz!

(#26135) Werkly


Werkly
őstag

Egy 8700K sovány egy 3080-hoz?

(#26136) zebra_hun válasza Werkly (#26135) üzenetére


zebra_hun
addikt

1080 igen
2k határeset, van olyan játék ahol elég, de egy Bf-ben már nem lesz annyira fényes.
4k valószínű ok, mivel a vga amúgy sem tud sok képkockát kirajzolni.
Egyébként a hétvégén talán lesz időm tesztelni az új szerzeményem, egy 10400 személyében, kb hasonló mint a 8700 non k. Meglátom, hogy egy kis ram oc-al mit lehet belőle kihozni. Én annyira nem temetném a 8700k-t, bár már nem egy erőmű.
Csinálj vele olyan Benchmarkokat, ahol van cpu teszt is, akkor láthatod a cpu fps-eket, hogy mégis az mit tud kiköhögni, aztán hogy van e alá vga, az más kérdés.
Ilyenek pl a Shadow of the Tomb Raider, Forza Horizon 5, meg van még, de én ezeket ismerem csak.
Arra vagyok kiváncsi, mennyi az annyi egy emberi memória overclock-kal. Annó én a 8700k-ról léptem 10850k-ra, mert Battlefield-ben a 3080-nak kevésnek hittem. Akkor viszont azt sem tudtam, hogy van mem oc ;)
Cpu oc jó esetben 3-5% plusz, egy jól belőtt ram oc viszont sokkal, de sokkal több plusz. 1200-esbe beteszem majd az eredményeket, aztán lehet, hogy tévedek ;)

(#26137) bobalazs válasza zebra_hun (#26136) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Hát én azon (nem) röhögök már hogy a használt piacon milyen árak vannak annak fényében hogy 12400 megfektet egy 9900Kt és olcsóbban kapni boltban az új gent.https://www.youtube.com/watch?v=6d-FPB7BV3M
[link]

(#26138) zebra_hun válasza bobalazs (#26137) üzenetére


zebra_hun
addikt

Igen, ez igaz, de a piac beárazza a dolgokat. Megmondom őszintén, fillérekért én sem dobnám el a félgépet. Nagyon szép és jó a 12400, de aki 9, 10, vagy 11-es gen cuccokkal van, nem nagyon éri meg. Hasznavehető teljesítményt nem ad, féláron meg nem fogom eladni, amikor teljesen megfelel. Így maradok még egy darabig.
Persze, ott van pl a 12900ks, egy álom cucc, vagy nemsoká kiderül milyen lesz az x3d.
Aki el akarja adni, úgyis értelmes árat kér, akinek meg annyira nem lényeges, az meg hirdeti ahogy akarja.

(#26139) Hellwhatever válasza zebra_hun (#26138) üzenetére


Hellwhatever
aktív tag

Egyelőre én is úgy vagyok vele hogy inkább megy majd a polcra dobozában a 9900KS minthogy gombokért adjak túl rajta.

(#26140) Baryka007 válasza bobalazs (#26137) üzenetére


Baryka007
őstag

Ha ez vígasztal, én pár hete 8086k ról váltottam 10700k ra... És nem érzek nagyobb különbséget, sőt semmit... Mintha csak 9900k ra váltottam volna... (próbáltam már 9900k-t is tudom mit tud)

Single Core-ban ugyan az mint a 8086k volt... hajszálpontosan ugyan olyan órajelen, ugyan annyit hoz a 10700k is mint a 8086k... Nekem előrelépés volt, mert 3D modellezek... ott számít a multi

A 9900k-t meg azért skippeltem, mert jó áron tudtam hozzájutni egy high end kategóriás laphoz, csak LGA 1200 ban.

Egy 12xxx gen meg ad is, meg nem is.... Ha tuningolni szeretném a gépet, ( márpedig szeretném ) akkor azt mondanám, hogy nem ad. Mert szerintem a vegyes felvágott magok miatt, elég macera belőni azt stabilra... Meg még ki kell tapasztalni, hogy hol mennyit mikor és hogyan éri meg... Ebben nekem még nincs

A DDR4 memóriakezelése pedig szerintem rosszabb mint a 10.-11.-gennél volt.

Szóval 12.-genre max DDR5 el érné meg felváltani, de szerintem az is még túlságosan gyerekcipőben jár... Raptor lake-t meg kell várni, jelenleg ez az én következtetésem.

[ Szerkesztve ]

(#26141) bobalazs válasza Baryka007 (#26140) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Igen, ez vigasztal. Köszönöm a beszámolót.

(#26142) keIdor válasza Baryka007 (#26140) üzenetére


keIdor
titán

Mivel mindegyik ugyanaz a Skylake architektúra, így nem csoda, hogy egy maggal ugyanazt tudja, mivel tök ugyanaz. :D Csak a magszámot emelték, meg csökkentették a mag magasságát.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#26143) bobalazs válasza Baryka007 (#26140) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

nemide.-

[ Szerkesztve ]

(#26144) zebra_hun


zebra_hun
addikt

Üdvözlet Mesterek!

Segítséget szeretnék kérni. Itt fordul meg a PH! színe java, ezért merészkedem itt megkérdezni.
Eléggé halálán volt már a W10 rendszerem, gondoltam itt az ideje egy újratelepítésnek. Sosem volt gondom Windows telepítéssel. Legújabb letölt, pendrive készítése Rufusszal, másolások, frissítések stb megvan, restart, majd jön az eszközök előkészítése. Itt pusztul meg, keservesen halad, majd
"Driver PNP Watchdog" hibával BSOD.
Kipróbáltam másik pendrive, másik W10 és 11-et is, semmi.
Kivettem a hangkártyát, SATA ssd-t lehúztam, semmi.
BIOS alaphelyzetben visszaállítással, gyári default-on is, 2133 és xmp 3200MHz-en is igáig jut.
Secure Boot is kikapcsolásra került, bár emlékeim szerint mindig UEFI-be ment. Nálam a Windows telepítés 1 szál cigi volt mindig. Mire visszaértem, csak az idióta kérdésekre kellett válaszolni, aztán készen is volt.
Semmi nincs a gépben, csak az nvme, amire a rendszer menne. Nem tudok rájönni, hogy milyen eszközt akar előkészíteni. Már azon gondolkodom, hogy BIOS-t kellene visszatenni. Ez a legújabb, ami kb 1 hónapos sincs. Régi Windows kb fél éves, kb 3x lett alatt BIOS frissítve.
Elvileg ha load default -ot csinálok, legyen az bármilyen lap, arra mindenféle hókusz-pókusz nélkül illene felmenni bármilyen op rendszernek.
Az biztos, hogy most abbahagyom, hátha jön valami jó ötlet. 3 órája kepesztek, kicsit besokalltam.
Hetek óta nem is láttam a gépem, ma délelőtt lett volna egy kis időm, erre elcsesztem az egészet...
Megint hetek mire újra hazakeveredek erre a masinára. Ok, sz és v itthon leszek, de a family agyoncsap ha ezt nyomkodom.
Köszi, ha valaki tud mondani megoldást, hogy hol az a nyomi banánhéj, amin elcsúszom.
:R

(#26145) zebra_hun válasza zebra_hun (#26144) üzenetére


zebra_hun
addikt

Fatebringer modded+drivers W10 és 11 legújabbak az alanyok.

(#26146) bobalazs válasza zebra_hun (#26144) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ez nem a windows topik. Azért ezt nem itt kell megkérdezni.

(#26147) zebra_hun válasza bobalazs (#26146) üzenetére


zebra_hun
addikt

Nos, elnézésedet kérem. Mivel egy Skylake rendszer, új BIOS-szal, így gondoltam ott véreztem el.
A legjobb megoldás meghozta a gyümölcsét, kikapcsoltam, rágyújtottam, és a megoldás beugrott.
Mivel eszözök előkészítésénél fagyott, és módolt driveres W10, ezért felhasználtam a régit. Mindig elmentem az előzőt (W10 telepítő), majd frissítem a MS-tól aktuálisra.
Sosem fordult még elő Fatebringer kiadásokról, hogy hibázott volna a legújabb. 3 sec alatt most végzett. :))
Bocsánat a zavarásért, nem HW vagy BIOS probléma volt.

[ Szerkesztve ]

(#26148) Pioneer válasza zebra_hun (#26145) üzenetére


Pioneer
senior tag

A fatebringer féle kókányolások pár tízezer embernek már megnehezítették az életét.... :W
Nem igazán értelek, hogy mért jó az neked, ha inkompatibilis drivereket erőszakolsz a gépedre, ami rendellenes működéshez vezet és vagy BSOD-hez folyamatosan?! :F

A Windows oldaláról is ingyenesen is lelehet tölteni az aktuális Win 10-et, a napi frissítéseket meg pár perc alatt lelehet tölteni.
Az alaplapi drivereket meg KIZÁRÓLAG a gyártó oldaláról!

[ Szerkesztve ]

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#26149) zebra_hun válasza Pioneer (#26148) üzenetére


zebra_hun
addikt

Eddig sosem volt gondom vele. Így jártam, egyszerűbb volt vele az életem. Évek óta én nem drivereztem, W10 pen berak, indít, 1 cigaretta, voilá... kész a Windows. Mindenem a D meghajtón van, így semmit nem kell telepítenem, csak az exe-ket tűzöm a Startba. Fatebringer valószínűleg ugyanazt a hibás drivert pakolta a W11 telepítőbe, mint a 10-be.
Ez most rendesen megszivatott, már fent van a 10, 11 elmarad akkor most is.

(#26150) Baryka007 válasza Pioneer (#26148) üzenetére


Baryka007
őstag

Én meg Revision OS -t használok :U
Ezekben minden frissítés és Windows feature kikapcsolásra került / törlésre... Még Paint sincs a windowsban... Nekem így jó... 9gb feltelepítve, és 900mb a ramhasználat friss windows indítás után ...

Jah és a legjobb, hogy nem akar mindent jobban tudni nála :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.