Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27051) - = Zk = - válasza Benhill (#27049) üzenetére


- = Zk = -
félisten

elindítok egy CPU Z stress tesztet, 93-99fok.. all core 5GHz... szerinte...
ami éredekes, mert ha jólemlékszem 4,7-re belövettem AVX-szel... mert gém alatt 4,7-en ketyeg.... 1.323V "alapból"... tesztnél 1,264V-ot mutat a cpu-z.... érdekes, nekem persze, aki nem ért hozzá :B
én nem értem már, hogy mivan...
volt egy video, aszerint belőttem és ennyi.... lehet keresnem kell másikat just in case

szerk.
igazság szerint hőfokot szeretnék nyerni és allcore 4,8-4,9-et... az 5 szerintem delid+északisarki fuvallattal lenne meg :DDD

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27052) Csabis válasza - = Zk = - (#27051) üzenetére


Csabis
aktív tag

Ez akkor van, ha Deafult Bios van belőve .. nekem is csinálta.. de nekem Wheat is járt mellé
DarkRock Pro 4 BK22 van rajta..
Jelenleg a z390 Deszka javitás alatt van .. ha sikerül .. költözik rá a cuc..
Jelenleg 4.587~4.6 Ghz közt , 1.206~1.422V
Cpu 46~88fok közt VRM max 73 Fok

(#27053) - = Zk = - válasza Csabis (#27052) üzenetére


- = Zk = -
félisten

pedig nem def bios, mókoltam...igaz nem allcore 5G-re....
most minden allcore 5GHz.... ingame 75-85 fokos a cpu...ilyenkor már az X72nek is megjön a hangja szal mindenképp delideltetem...

bár jobb lenne itt valahol bpesten.... valaki esetleg bkit tudna ajánlani bpesten?! :U

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27054) kzolee216


kzolee216
aktív tag

9700KF delidelésével foglalkozik valaki Budapesten? Tudnátok valakit ajánlani?

(#27055) - = Zk = - válasza kzolee216 (#27054) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ez a bp delid engem is érdekelne,....

am nekem 9700K volt delidelve+rézkupakolva... juj de jó eredményt produkált :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27056) kicsipapucs válasza kzolee216 (#27054) üzenetére


kicsipapucs
őstag

A legtöbb delides nem csinál megvárható delidet, szerintem nem sokat spórolsz ahhoz képest, ha/hogy feladod Pioneernek és ő csinálja meg. Vagy ennyire árérzékeny a téma, hogy a plusz 2-3.000 Ft nem fér bele?

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#27057) kzolee216 válasza kicsipapucs (#27056) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Nem árérzékeny, csak nem szívesen adom oda a futárnak. Ennyi össz vissz. De végül csak az lesz akkor a megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#27058) - = Zk = - válasza kzolee216 (#27057) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nekem is itt bukik a dolog...
kéz a kézbe, aki csinálja és ennyi... személyes kontakt bkivel, ha üzlet van...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27059) kzolee216 válasza - = Zk = - (#27058) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Én még képes lennék akár 50-100km-ert is utazni, csak ne a futáron keresztül menjen.

[ Szerkesztve ]

(#27060) - = Zk = - válasza kzolee216 (#27059) üzenetére


- = Zk = -
félisten

akk vidd le Neki, ha van ilyen opció

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27061) kzolee216 válasza - = Zk = - (#27060) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Ja, csak az nekem 300 km lenne oda, vissza.

(#27062) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Ha már szóba került a delid. Nem húzott 9900K-nál Cinebench R23 alatt max. 55 fok, érdemes egyáltalán delidben gondolkodni jelen pillanatban?

(#27063) - = Zk = - válasza Hauptmann (#27062) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nekem R0-ás a KF-em, hétvégén megkeresem a negatív végét...igaz nekem 5GHz... nem alap.. alapnál nem foglalkoznék deliddel

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27064) kzolee216 válasza Hauptmann (#27062) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Nekem a 9700K játék közben valahol beleharap a 73-75 fokba Noctua NH-U14S-el. Nincs semmi állitgatva a biosban, teljesen alapbeállításon all core 4.6 ghz-en.

(#27065) Hauptmann válasza kzolee216 (#27064) üzenetére


Hauptmann
addikt

Én vízzel hűtöm (LF 420). Viszont, most, hogy váltottam 1440p-re, elgondolkodtam a tuningon. Bár, értelme nem tudom, mennyi lenne, ha felhúznom a 9900K-t 5 GHz-re, illetve a memóriát 4000 körülire, a korlátozó tényező akkor is az RTX2060.

(#27066) kzolee216


kzolee216
aktív tag

Szeretnék teljes stabil UV szintet elérni a 9700K processzorom alatt all core 4.6 ghz alatt úgy, hogy nyerek rajta pár celsius fokot lefele.

Ebben kérném a segítségetek.

Eddig azt hittem eltaláltam a szintet, de tévedtem. Alaplapom egy Gigabyte Z390 Gaming X, amit körülbelül fél éve állítottam be a következők szerint:
Vcore: Normal
Dynamic Vcore: -0.050
Minden más beállításhoz nem nyúltam.

Időnként észrevettem, hogy magától elrestartolgatott a gépem, amikor hosszabb időre magára hagytam (azt hittem a gyerek nyomogatja ki, de az eseménynaplo beigazolta, hogy nem :D ). Havi szinten 1, max 2x. Elmúlt napokban gondoltam kipróbálom a Cyberpunkot, ami körülbelül 10 perc alatt teljesen kifagyott. Hozzá teszem játékok és tesztek alatt soha nem volt problémám, úgy 1x se fagyott ki soha, csak most a fenti game esetén, így is kezdenék újra finomítani a beállításaimon.

Átállítottam a Vcore értékét 1.200-ra manuálisra, majd az offset-et visszaállítottam 0-ra. Ezzel így a rendszerem random dobálta a BSOD.

Visszaállitottam a Vcore ertékét auto-ra, ami minden problémát megoldott, Cyberpunk tökéletes, viszont a hőmérséklet is emelkedett körülbelül 8-10 fokot.

Arra tudok gondolni, hogy az üresjarati feszültségem nem volt elég, ezért történtek a fentiek. Elég amatör vagyok a mostani tunningoláshoz, de erre lenne talán jó az LLC? Ha igen, akkor mire ajanlott beállítani? A legagresszívra, a leggyengébbre. Gondolom a legagressziv alatt kettővel már lehet jól müködne a dolog. (Most nem vagyok otthon, de ha ez lenne a probléma futok ott egy kört)

Ha nem ajánlott az LLC, akkor valahogy a delid fele fogok kacsingatni.

Default bios beállítások alatt amúgy a proci bele belekacsingat a 75 fokba egy Noctua NH-U14S hűtővel. A pasztázással nincs probléma, 3 hónapja 3 különböző pasztával próbáltam és végül a Noctua gyári pasztája került rá fel, az nyert nálam a terhelésnél mért legalacsonyabb hőmérséklettel. Gépház jól szellőzik, 5 venti pörög benne és a 3080-am is maximum 63 fokos benne teljes terhelés alatt.

Köszönöm. :R

(#27067) LLKobe válasza kzolee216 (#27066) üzenetére


LLKobe
veterán

Amúgy mi értelme ezt buherálni, mi a baj a gyári beállításokkal? A 75 fokkal semmi baj nincs. Mit nyersz vele :F

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#27068) kzolee216 válasza LLKobe (#27067) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Igazad van, alapon használom inkább, azóta sincs fagyásom. A hőfokokkal is megbarátkoztam, maximum 73 fok volt a legmagasabb kiugrás. Idővel delidet fog kapni, mert lehehet elkell majd az 5ghz a 3080-hoz. (Jelenleg 4K felbontason hasznalom, most oda meg eleg a 4.6 ghz, viszobt a 1440p-hez lehet mar izmosabb proci kell)

(#27069) Dönc válasza kzolee216 (#27066) üzenetére


Dönc
tag

Ezt nekem is csinálta minimál UV mellett a 9700, ha terhelve volt ment rendesen, de idle restartolt. Mint kiderül a Vcore leesett idle alatt 0,650V környékére, ahol már instabil volt.

Visszaraktam alapra, azóta béke van. :)

(#27070) evitiguF válasza kzolee216 (#27068) üzenetére


evitiguF
senior tag

Erősen játékfüggő, de túl nagy változásra ne számíts.
Én most csináltam meg magamnak ezeket a teszteket, hogy mit jelent.
8600k-val csináltam, 3 variáció -> minden alapon, ekkor 3.6 -4.1Ghz között ingadozott a sebessége terheléstől függően. Második variáció hogy all core 4.3on, harmadik pedig 5Ghz-en.
minimum fpsben hozott 4-8fps növekedést, hőmérsékletben viszont nagyon sokat romlott, így én úgy ítéltem meg, hogy ez a pár fps nem éri meg, hogy ennyire terhelve legyen, ennyi hőt termeljen.
pedig gondolatban én is elmentem olyan irányba, hogy akkor delidelni, meg egy LF-420as hűtőt rátenni.
Szerintem felesleges, ezt az összeget inkább el kell tenni az újabb proci, alaplap (ram) kombóra

(#27071) turbokappa


turbokappa
senior tag

Tiszteletem!
Segítséget szeretnék kérni 8600k oc-hoz.
Alaplap: msi z390 a-pro
4.8 ghz-ig nincs gond (4.9 nem tudja) , 5-5.2 ghz-re szeretném emelni hogyan tudnám beállítani?
:R

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#27072) turbokappa válasza turbokappa (#27071) üzenetére


turbokappa
senior tag

Nálam az oc kva sokat segített. (game: Warzone 2.0)
Setup:
- msi z-390 a-pro
- rx 6600xt
- 8600k
-2x16 gb ram, oc 4667 mhz ( g skill aegis 3200/ cl16 samsung b-die)
Hozott kb 25 fpst azaz most stabil 95-105 között mozog, előtte 65-re is beesett, igaz akkor 8 gb ramom volt.

[ Szerkesztve ]

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#27073) LLKobe válasza turbokappa (#27072) üzenetére


LLKobe
veterán

Dobnál egy screenshotot a ram beállításaidról?

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#27074) turbokappa válasza LLKobe (#27073) üzenetére


turbokappa
senior tag

2 hét múlva leszek otthon, ma jöttem el.
Eddig semmi feszt nem emeltem, csak a frekiket emelgettem. A 2x16 giga sokat hozott a 8-hoz képest, elméletileg ha megtoldom még 2x16 gigával az is hoz a konyhára főleg 0.1%-1% -nál:https://www.youtube.com/watch?v=LBmM4yq5-XU&ab_channel=CalibrashGaming
Tratottam az aegis szériától de eddig meg vagyok vele elégedve.

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#27075) turbokappa válasza turbokappa (#27074) üzenetére


turbokappa
senior tag

Itt egy túlhajtás: https://www.youtube.com/watch?v=4R894Y2UOPk&t=144s&ab_channel=TechnologyHive

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#27076) zebra_hun válasza turbokappa (#27072) üzenetére


zebra_hun
addikt

"-2x16 gb ram, oc 4667 mhz ( g skill aegis 3200/ cl16 samsung b-die)"

Erre én kivi lennék ;)

(#27077) turbokappa válasza zebra_hun (#27076) üzenetére


turbokappa
senior tag

Telefonról vagyok, elírtam, 3667 mhz.

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#27078) Acsi


Acsi
aktív tag

Sziasztok!

9900KS-ből Nekem egy ilyet sikerült kisajtolni:
CPU: 5,3GHz @ 1,395V
GPU: 2145MHz @ 1,05V
RAM: 4000 CL17 @ 1,35V

(#27079) Demo07


Demo07
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy 9900K amin kívül a kupakon volt folyékony fém, amitől a gyári kupak teteje beszürkült, és a gyári feliratok nem látszódnak, de Bios-ban a lap látja, olvassa 9900K, az ott lévő adatok elegendők lehetnek a garanciáztatáshoz? 2024 januárig garis.

Egyik napról a másikra megállt, bios-ban alapbeállítással,a bekapcsolás és bootot követőt 30-50mp belül win asztalon, terheletlenül is crashel.
(HW infoval annyi időm volt, hogy fokokat néztem azok minden magon 2-3 fokon belül voltak. 2évet használtam eddig a jelenlegi lapomban( Hero XI).)

Az alapomnak nincsen baja, mert most egy 8700K-val hibátlanul ketyeg 5Ghz, így a lapot kizárom, bios frissítés megvolt, az sem segített.

Szóval a kupakon nem látszódó de biosból olvasható adatokkal valaki már garanciáztatot, járt sikerrel?
(Gyári doboz,számla mindene is megvan, csak a kupak nem olvasható.)

Illetve a folyékony fémet mivel tudnám nagyjából letörölni, az alkoholos törlökendő, és denszesz már megvolt, nem sokat javult a helyzet, egyéb jótanács?

ELADÓ vízhűtés cuccok: EK HDC 16mm fittingek

(#27080) Baryka007 válasza Demo07 (#27079) üzenetére


Baryka007
őstag

A folyékonyfém belerágja magát az anyagba...

Itt az ezer éves i7 8086k -m... Arról lekaptam a kupakot, majd rézig felcsiszoltam a gyári kupakot.

4 hónapot folyékony fémmel volt összerakva mindenhol...
Csak újabb csiszolással lehetett kiszedni az anyagból a galliumot.

(#27081) Tomassy00 válasza Demo07 (#27079) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Ha nagyon durván bele van evődve, akkor a nagyját a legfinomabb csiszoló papírral sík felületen (üveglap) lágyan ... A maradékot pedig tubusos polírozó pasztával.

Szerk: Ja persze a csiszolgatás előtt a lágy részt le kell törölni, igen, és akkor lesz látható mennyire marta bele magát... Hallottam már olyat is hogy mezei konyhai törlő papírra vittek fel egy kis cseppnyi nivea arckrémet (:D) és azzal körkörös mozdulatokkal letörölhetővé vált szintén tiszta törlőpapírral, és ezt addig ismételve míg meg nem tisztul. Bár ezt nem próbáltam, szóval ne vedd kézpénznek...

[ Szerkesztve ]

(#27082) Baryka007 válasza Tomassy00 (#27081) üzenetére


Baryka007
őstag

Ebben az esetben a betűk és a felirat természetesen teljesen el fog tűnni!

És tegyük hozzá, hogy én nem ajánlom senkinek hogy úgy csiszoljon smirglivel (mert ugye ehhez vizes smirgli kellene) hogy közben a kupak ragaszkodik a CPU- hoz...

Teli fog menni minden fémrészecskékkel, és vízzel...

Persze a száraz smirglivel más a helyzet, de az meg ronda lesz :))

(#27083) Tomassy00 válasza Baryka007 (#27082) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Írta hogy a gyári feliratok nem látszódnak, akkor meg már teljesen mindegy szerintem.
De azt az arckrémes dolgot kipróbálhatná, arra kíváncsi lennék hogy működik :DD

(#27084) Baryka007 válasza Tomassy00 (#27083) üzenetére


Baryka007
őstag

Nem használ semmit.

Én a rézen azt a tükör polírt, alu pasztával csináltam.
Elmondom nincs nagy trükkje, van itthon sportmotor, simson minden k*f*a sok dolgot políroztam már.

Van pár egyéni trükköm is, amiket nem olvasol a neten sehol megosztom veletek :K

Szóval, vízes smirgli, rongykorong ( fúróba, flexbe akármibe ) WD40, alu polírkő.
Ezekre lesz szükség, az egész 5k ft ból megvan egy barkácsboltban.

Mivel ez sima felület, elkezdheted 1000 es smirglivel aztán 1400-1800-2000-4000 ...
A vizes sirmglit pedig WD40 el vizesísd ;)

Ha megvan a 4000 vagy 5000 es smirglivel a csiszolás (üveglapon vagy valamilyen sík felületen, ahogyan te is írtad... már ha fontos hogy síkba legyen a cucc :U )

Utána a rongykorongot befogod pl.: a fúróba, azt pedig kis fordulaton a polírkőbe belehúzod, így a rongykorongon lesz a paszta.

Ezután rámész a felületre, és addig dolgozod, míg meg nem látod benne magadat! :C

(#27085) Tomassy00 válasza Baryka007 (#27084) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Hát igen, így is jó. De lenne egy kérdésem: 5k-ban a fúró is benne van ? :DDD

(#27086) Baryka007


Baryka007
őstag

Jó kérdés, ez már megmarad nekem, mint szakmai titok! Magammal viszem a sírba! :P :P :P :DDD

(#27087) Demo07 válasza Tomassy00 (#27083) üzenetére


Demo07
aktív tag

Az arckrémes dolgot megprobálom, hátha, pont a felirat lenne a lényeg, hogy valamennyire láthatóvá váljon, mivel garanciáztatni akarom.
Illetve nem tudom mennyire kötnek bele hogy nem olvasható, este rakok képet.

Van itthon, kicsi precíz dremmel, és van hozzá polirozós fejem, azzal is rápróbálok, ha már kicsit előjönnek a feliratok akkor nyertem, mert amúgy a felülete nem egyenletlen, csak besötétedett.

Az hogy fél-1 percet tudom maximum használni az édes kevés. :( Ha nem lenne 8700k már megörültem volna.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ vízhűtés cuccok: EK HDC 16mm fittingek

(#27088) Baryka007 válasza Demo07 (#27087) üzenetére


Baryka007
őstag

Írd oda, hogy folyékonyfémmel volt használva ... hátha... Bár akkor meg lehet hogy azt mondják majd, hogy pont azért ment tönkre, mert olyan helyre folyt ahová nem kellett volna...

Őszintén remélem, hogy sikerrel jársz!
Ha valami nagykerhez van garid, akkor van azért esély szerintem :K

(#27089) Tomassy00 válasza Demo07 (#27087) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Hát a folyékony fémet én meg sem említeném nekik inkább. Valami hihető sztorit kéne kitalálni, de hogy mit azt nem tudom... :D Amúgy talán még abba is bele tudnak kötni hogy nem látszik a kupakon a proci egyedi azonosító száma, ami a dobozán, és a számlán is ott van. Bár azt gondolom valahogy szoftveresen is ki lehet olvasni... Ezért sem ajánlott amúgy garis procira fémet kenni a kupak és a hűtő közé, meghát amúgy sem. Delid/Relid a legjobb. Ott mehet a fém a cpu die és az ihs közé. Ihs és hűtő közé meg egy jó minőségű paszta. Ilyenkor ha gond is lenne a procival, akkor újra delid, fém letakarít, szutyok paszta ráken, szakszerű relid, és mehet is gariba :)

[ Szerkesztve ]

(#27090) kicsipapucs válasza Demo07 (#27087) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Ne dremelezd. Ha van otthon cif, azzal próbáld meg.

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#27091) Tomassy00 válasza kicsipapucs (#27090) üzenetére


Tomassy00
senior tag

A cif -nek nincs maró hatása ? Nem értek hozzá csak kérdezem.

[ Szerkesztve ]

(#27092) Csabis


Csabis
aktív tag

Lecseréltem a ramjaimat:
Agis 2x8 CL16 3000 ről Kingston Fury 2x16 CL16 3600re.
Kérdés hogy a ram befolyásolra valamely a cpu-t valamiben ..
Illetve alapban 1.35V eszik gyokorlatban meg 1.404V -gondolom az alaplap tolja rá.. azt állítsam ami kell 1.35re.

(#27093) Baryka007 válasza Csabis (#27092) üzenetére


Baryka007
őstag

Ha 3600 CL16, akkor inkább 4133 CL17-17-17 re állítsd, ~1,48v al ;] ;] ;]

(#27094) Csabis válasza Baryka007 (#27093) üzenetére


Csabis
aktív tag

Belöttem 1.35.. 3600 CL16.20.20.. 1.4 felett nem pantent .. CPU jusson craft :)
Éppen befért a BK22 alá.. :D
3dmarkt is többet adott :D

[ Szerkesztve ]

(#27095) Baryka007 válasza Csabis (#27094) üzenetére


Baryka007
őstag

Ez milyen típusú memória pontosan ?

(#27096) Milka 78 válasza Baryka007 (#27095) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Hynix-d, tehát nagyon nem B-die kategória.
Kb 3800 a vége, nagyon laza időzítésekkel, baromi magas trfc-vel.

(#27097) Csabis válasza Milka 78 (#27096) üzenetére


Csabis
aktív tag

2023/15. heti gyártás de holnapra meg írom mely chip lapul.

(#27098) Csabis válasza Milka 78 (#27096) üzenetére


Csabis
aktív tag

Én nem olvadstam Hynix -d, csak Hynix Meg DDR4 plafon 1801-MHz ..1.35V
Nem biztos hogy ugyan a már gyártásban mint amire gondolsz..

(#27099) Milka 78 válasza Csabis (#27098) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Hynix-d-vel szerelik a 3600-as Renegade sorozatot (bár valaki találkozott micron-e-vel is), de már a gyári időzítések is árulkodik gondolok itt a cl20-ra.
Ezt a ddr4 plafont nem értem, nekem G.Skill 3600c16 GTZN-em van. Most megy a nyúzás 4000c16-16-16-34-320@1.520v--n, de szerintem rápróbálok a 4100-re is, igaz én más foglalaton vagyok, meg ez Samu B-die ami kicsit más kávéház.

(#27100) zebra_hun válasza Milka 78 (#27099) üzenetére


zebra_hun
addikt

A B die az egyetlen ami jó. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.