Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26201) bobalazs válasza Hellwhatever (#26199) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Annak mindig 300 Mhz-el a szorzó alatt kell lenni, tudom.
4300-on van az.

(#26202) Hellwhatever válasza bobalazs (#26201) üzenetére


Hellwhatever
aktív tag

Nem lehet hogy azért borul el 4800-on mert oda már kevés a 4300-as Uncore? Nekem mintha lett volna instabil OC-m hasonló miatt.

@Puma K: Eszerint nem ugyanaz a kettő. (Telóról vagyok, egyszerűbb így bedobni mint pötyögni.)

[ Szerkesztve ]

(#26203) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Egy valamit most már megint nem értek.
Az Az AVX.
cpu RATio offset when running AVX beállítás az AVX tartalmú terhelésre vonatkozik a biosban. Ahány leírást eddig láttam, mindenhol a -2 volt megadva, értelmes beállításként.
Na mármost, játékok alatt, ez a -2 úgy érvényesült, hogy a beállított szorzónál 2vel lejjebb vette az órajelet. 47nél 45-re, 46nál 43ra. Na wtf. ugye?
Most 0-ra raktam ezt a beállítást és a megfelelő szorzóval mennek a játékok is, 47-47 46-46.
A ring clock meg az a uncore szerintem ugyanaz csak másként irják a lapoknál.

[ Szerkesztve ]

(#26204) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

És ez is mit hazudozik?
4600 Mhzes órajel mellett 5100at mér?
és akkor fel is került hwbotra a hamisítvány... [link]

(#26205) bobalazs válasza bobalazs (#26203) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Mivel fogalmatok sincs, ezért elmondom, hogy az AVX annyira elterjedt az applikációkban hogy feltételezhető hogy elő fog fordulni, használva lesz, ezért ezt az AVX -2 beállítást jobb elfelejteni.

(#26206) Hauptmann válasza bobalazs (#26205) üzenetére


Hauptmann
addikt

Mire érdemes állítani az AVX-et? Az alapérték jó?

(#26207) zebra_hun válasza Hauptmann (#26206) üzenetére


zebra_hun
addikt

Ha nem melegszik túlságosan, akkor 0. Az azt jelenti, ha avx terhelés van, akkor is tartani fogja a kívánt, beállított core clockot.
Ha pl 2, és ac 4.8GHz van beállítva, akkor két lépcsőt visszavesz, tehát avx terhelésen ac 4.6GHz lesz.
Hőmérséklet kordában tartásához hasznos funkció, mert az avx nagyon melegít. Mai játékok elég sok ilyen már. Érdemes jó hűtőt használni, és 0 értéket megadni.
P95 jó tesztprogram, de nagyon dúrva, kicsit finomabban tesztelhető az Aida FPU teszten, alapon avx on, de kikapcsolható.

(#26208) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ez lett végül nálam a legstabilabb.
Igaz melegszik, teker a szerencsétlen tx3 Evo mint az állat,
AVX max még throttlingol i sszerencsétlen. de tartja legalább a 4600 Mhz.et.

(#26209) zebra_hun válasza bobalazs (#26208) üzenetére


zebra_hun
addikt

Ha segítségre van szükséged, ilyen esetekben rengetegszer le van írva, hogy terhelés alatti HWInfo bitte. Mivel változó frekit és feszültséget használsz, a min/max oszlopok nem relevánsak.
Az egész LLC dolgot pont két hsz-sal elötted írtam, ott olvashattad volna a hasznosságát. [26180]
Ok, ezen a fogyasztáson olyan hű de sokat nem lehet nyerni, de itt is illik olyan 50-70mV VDrop-pot beállítani a ~90-100W max terheléshez. Azt pedig csak úgy tudod mérni, vagy itt megosztani, ha van normális idle max, és terhelés alatti VCore (VRVOUT die Sense pl. Gigabyte) értéked. Az egész LLC mizéria a VDrop-ról szól, hogy terhelés alatt mennyire esik (droppol) be a magfeszültség.
Ez csak egy jótanács, nem kötözködés, remélem nem annak veszed. Egy db HWINFO futás alatt ezekkel az értékekkel mindent elmond, jobban kapsz segítséget. Terhelés lehet bármi, csak terheljen. P95, Aida FPU, vagy akár Cinebench, mindegy.
:R
[Példakép]

(#26210) bobalazs válasza zebra_hun (#26209) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Elolvastam a hszedet már korábban is, nem teljesen homályosan ugrottam neki.

Egyből LLC 4-el kezdtem, azóta is azon van LLC8? a max ezen az alaplapon.

1.35V -0.11V offsettel használom, adaptívan, a 3.6Ghz-es órajelet. 1.26.5 a VID-és 26-7 körüli adja a vcore. 1.24nél már elhasal, ha jól emlékszem.

3.7 ezen a feszen már elvérzik, kékhalál van AVX2 terhelés alatt. 3.9 Ghz 1.35 fix mellett még ment, de AVX terhelésen már PC shutdown. Gondolom túlmelegszik, nem bírja azt már ez a hűtő.
Nincs is nagyon értelme ennél az 1.26Vnál feljebb mennem, ezzel a setuppal, mert ami extra 100 Mhzhez kell voltage, az a fogyasztást, hőtermelést is emeli, akkor meg a végeredmény még gyengébb lesz, hisz vissza fogja venni az órajelet.

Idle lemegy 800 Mhz 0.7V körülire.

Hwinfo64-et átraktam 100ms frissítésűre hogy hűebb legyen a visszajelzés.
Igy mindjárt lett is 113W max a cpu package power.

A 26208-as képernyőmentés pont Intel Extreme Tuning Utility általi AVX2 stress test alatt készült. Éppen nyomtam rajta pár pillanattal előbb egy reset min-maxot azért egyenlő a min max érték.

CPU ventit egyébként cseréltem, illetve raktam fel egy másodikat is a hűtőre, szívó hatásra. Throttling most már nincsen, 86 fok a max már.

[ Szerkesztve ]

(#26211) zebra_hun válasza bobalazs (#26210) üzenetére


zebra_hun
addikt

Az a kép a legtöbbet mondó, azon meg az idle hiányzik ;) Mindegy, nem kötekedés volt, csak jótanács.
Ez mondjuk nekem a privát véleményem, tapasztalatom, hogy nem stresszeljük rommá a procit, egy normális terheléssel belőjük, mint max terhelés. Cinebench a leggyengébb, stabilizálásra én nem ajánlanám. Prime 95-öt tartom a legjobb maximum meghatározásra, ha egy gémer gép lesz.
Nagyon fontos, hogy avx kikapcsolva! Egy lehetetlen, soha fel nem lépő, irreális fogyasztást produkál avx-en, felesleges azzal kínozni. Az instabilitás határát meg a legkönnyebb megtarálni, ha tartós a stressz, tehát 45-60 perc. Először úgyis WHEA-t ad, nem fagy ki. Ha megtaláltad azt a legalacsonyabb feszültséget ahol nincs WHEA, akkor hozzáadsz egy kicsit a tuti működéshez, és kész. Pl ha neked 1.28V a terhelés alatti WHEA mentes magfesz, én használnám 1 29V terheléses értéken. Ez azt jelenti, hogy 1.27V-on WHEA. Idle 1.35V, az meg senkit nem érdekel, mert Amper nem folyik. Ez csak tipp, nem tudon az idle feszt, ráadásul az egyszálas boost is bekavar rendesen ott, én le is szoktam tiltani azt.
Jól összehoztad, sikerült. Lényeg, hogy ne hibázzon, neked feleljen meg, stabilan működjön.

(#26212) bobalazs válasza zebra_hun (#26211) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Köszi az infókat. Persze a múltban ragadtam, azért írtam 3.x órajeleket. A 4.x órajelek re gondoltam. ;]

(#26213) zebra_hun válasza bobalazs (#26212) üzenetére


zebra_hun
addikt

Np, lépcsősen érdemes kitesztelni több helyen. Azután lehet dönteni. Érdemes meghatározni magasabb frekin is, mert pl játékok alatt nem fog remélhetően 100%-on tekerni a cpu. Elképzelhetőnek tartom ha (bocs, nem tudom mi a fő felhasználási terület) játék a cél, hogy nem "csak" ac 4.6GHz lesz a plafon, hanem tudsz játszani akár ac 4.7GHz-en normális hőmérsékleten. Persze ez feltételezés, sok próba. Játékok általánosságban nem terhelnek fullosan.

(#26214) Hellwhatever válasza bobalazs (#26205) üzenetére


Hellwhatever
aktív tag

"Mivel fogalmatok sincs..."

Azért ez kicsit erős kijelentés olyantól aki tegnap még azt se tudta mi az az AVX offset és hogy működik, de sebaj. :P

Elég régóta használják játékok is, pl.: Dying Light.

[ Szerkesztve ]

(#26215) bobalazs válasza Hellwhatever (#26214) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Bocsi, valóban erős volt az a szöveg. A lényeg az hogy én pl. nem tudtam hogy játék alatt is avxes terhelés van.
zebra_hun
Lehet hogy menne a 4.7 is, de szeretem ha stabil a gép, jó lesz ez a 4.6 nekem.

(#26216) Hellwhatever válasza bobalazs (#26215) üzenetére


Hellwhatever
aktív tag

Semmi gond, így korrekt. :)

Úgy a legegyszerűbb amúgy az AVX-es játékokat észrevenni ha van offset beállítva és valamilyen OSD-vel kiíratod a CPU frekvenciát játék közben. Eddig amit láttam hogy nem folyamatos az AVX load hanem betöltésnél / shader fordításnál kerül elő. Játék közben is előfordulhat ha éppen akkor áll neki töltögetni valamit.

(#26217) laychi


laychi
veterán

Üdv urak.
Visszatérek kicsit a topikba.
Sikerült szereznem tegnap 100 ercsiért egy 8700k-t.
A régi lapom még megvolt, nemrég javítva lett(socket csere).
Sajnos ennek köszönhetően nem tudok komoly eredményeket elérni, olyan, mintha 115-120W-ot ha elérné a proci fogyasztása elfogyna a lap és kifagy.(korábban 5ghz-en hajtottam benne 9900k-t )
4,7GHz 1,18V-ig sikerült kitesztelnem cb r23-al. Mindennapokra jó lehet ez a beállítás)

Ezen a frekin ti mennyi pontot kaptok? Nekem 9300+ jön 4,4 GHz ring beállítással.
Így kb 110W-ot eszik a proci.

A proci nem delidelt(még) így 240-es aio-val kb 64 fok a max maghőmérséklet.

Majd sógornál kitesztelem, neki egybe van a lapja :DHa más nem apróról beszerzek egy új lapot, aztán asszonynak összedobok egy kisebb játszós konfigot belőle.

[ Szerkesztve ]

(#26218) laychi válasza laychi (#26217) üzenetére


laychi
veterán

Közben sikerült 4,8GHz-en is lefuttatni a cb r23-at 1,22V mellett
Úgy néz ki az IMC egy trotty
a 8600 k és a 9900k esetében is elegendő volt VCCSA 1,05V VCCIO 0,95V
10850k-nál is.
most felküldtem őket 1,25V-ra és 1,15V-ra, így lefutott a teszt 117W fogyasztással.
Még tesztelgetem.

(#26219) laychi


laychi
veterán

Eddig ennyi
8700k 4,9/4,6 1,27V bios 1,28V load

(#26220) zebra_hun válasza laychi (#26219) üzenetére


zebra_hun
addikt

Alakul ;)

(#26221) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Én is alakítottam ma
48x-2avx tdp limit 110Wra állitva, ez lett a nyertes.

(#26222) Werkly


Werkly
őstag

Kérdésem lenne, hogy MCE on mellett 4.7 GHz-ig kéne boostolni az összes magnak 8700K procinál? Ha auto az all sync beállítás BIOS-ban? Azt tudom, hogy MCE off all core 4.3GHz. Kösz a magyarázatot.

(#26223) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Egy olyan megfigyelést tettem, hogy különböző benchmarkok különbözőképpen reagálnak az OCra. Konkrétan itt a Per Core órajelbeállításról beszélek biosban, ami valahogy így néz ki 0tól 5-ig.
49 41 41 45 45 49 ez eltér az all core 46 tól.
Erre másképp reagál pl a geekbench 5 (magasabb single és multi pontszámmal )
és a cpu-z, userbenchmark (alacsonyabb single és multi pontszámmal.
Az alsó pontszám all core 46
A középső 49 41 45 45 45 46
A felső pedig a 49 41 41 45 45 49

(#26224) GEIL


GEIL
addikt

Sziasztok !

Láma kérdést szeretnék feltenni:

i5 9600k-m van jelenleg....alapon használom.

Mennyi jelentősége van játékok alatt hogy biosban a core beállításokat hogy állítom be ?

konkrétan ezt:

core ratio: auto / per cores / all cores

eddig automatán volt, de ugye itt össze vissza feszültségekkel és órajelekkel mentek a magok...játékok alatt néha felugrott a hőmérsékelt stb stb. (85-95 fok néha ! :/ )

most áttettem all cores-ra.....a hőmérsékletek nem ugrálnak olyan durván (max 75-80 fok), feszültségek és órajelek egyformák és lehethogy placebo, de mintha simábban futna minden.

Lehetséges hogy ennyit számítana hogy minden magot egyformán terhel és nem "random" módon ?

Még pár napig a gyári intel hűtő kerreg rajta....de jövő hét elején kap egy
"Be quiet dark rock 2 slim"-et (130 tdp-ig ajánlják...)....elvileg ezzel a mostani magas 75-80 fokok helyett talán meg lesz fogva 60-65 fok körül....jól gondolom ?

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#26225) bobalazs válasza GEIL (#26224) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

All core szimpatikusabb, és mehet mellé egy kellemes szorzó, overclock.
A gyári hűtőnél minden jobb, majd meglátod.

(#26226) Baryka007 válasza GEIL (#26224) üzenetére


Baryka007
őstag

Semmi extra, annyit jelent hogy minden magod azonos órajelen fog futni... Nem lesznek szétszórva mint gyárilag.... gyárilag általában úgy vannak a magok, hogy 2 mag kapja meg a maximális órajelet, amit a gyártó előírt... 2 100mhz el lejjebb még 2 megint 100 al lejjebb, és így tovább ahány magod van.

Ezzel csak be szinkronizáltad őket, azonos órajelre. Hozzáteszem, az sosem árt ;)

(#26227) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Megfigyeltem hogy ha a Ring Ratio (Adjusted Ring Frequency 40x alá megy, pl 39.re) akkor az 1.3x volt helyett elég neki az 1.24 is, pl 4500 Mhz.en.

Load line calibration is auton van.
Ezen a lapon a LLC 4 a közepes beállítás ahol se nem alá vagy fölé nem feszel.
Mindemellett Nem tudok intel burntestet lefuttatni 4600 Mhz még 1.32V mellett sem, mert elhasal. :U
45x meg elmegy 1.25V mellett is, Intelburntest, Linx, egyaránt.

[ Szerkesztve ]

(#26228) Baryka007 válasza bobalazs (#26227) üzenetére


Baryka007
őstag

Ez esetben, ha tudsz külön mV plusz feszkót adni a RING-nek... Úgy értem a BIOS-od támogat ilyet. Akkor betudod stabilizálni akár alacsonyabb Vcore-al.

(#26229) laychi válasza bobalazs (#26227) üzenetére


laychi
veterán

Nem lehet, hogy a te procid IMC-je is gyenge és kellene adni egy kis VCCIO,VCCSA feszt?
Nekem is csak 3200MHz-en ketyegett a ram mellette, régi 8600k-m és 10850k-mnak is elég 1,05 és 0,95V, de a 8700k bekéri vagy fagy.
Adj neki 1,2-1,1V-ot, hátha segít a problémádon.

(#26230) bobalazs válasza laychi (#26229) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Leteszteltem fix 1.26Vra a 4500 Mhz-et, 4100 cachesel stabil volt.
Amit mondasz mindkettőt 1.05Vra raktam.
4600 már csak 1.32 körül stabil, amit a lap felülfeszel hwinfoban 1.34et látok. Pedig LLC5 van beállítva, ezáltal inkább kevesebbet kellene hogy adjon. 4600at nem tudom 1.32 alá vinni, így pedig benyalja a 140W-ot is, amit meg már a hűtőm nem kezel. A HyperTX3 EVO amúgy is csak 130W TDPig lenne jó leírás szerint, viszont 120Wnál is már elhasal 100C a magok.
Teszten lefut ugyan a 4700 Mhz is, játékban a 4600 is, de ilyen extrém terhelést már nem bírt el a hűtőm.
Egyébként a Ringen nincs külön fesz szabályzó a biosban.

(#26231) laychi válasza bobalazs (#26230) üzenetére


laychi
veterán

Akkor oda először is egy valamire való hűtő kellene, hogy tesztelni tudd.
Valószínűleg azért válik instabillá, mert túlmelegszik.

8600k-m delidelve Noctua NH D14 alatt 80 fokot nyalta linx 0.6.5 alatt 1,335V 5GHz/4.7GHz ring.
Hétköznapokra a CB R23 stabilitás megteszi, ne kínozd.

Milyen lapod is van amúgy?
CPU voltage override vagy adaptív módban van?

VCCIO és VCCSA növelését írtam, abban az esetben tudtam jobban stabilizálni a 8700k-t, a 10850-emnek elég az 1.05/0.95 és a 8600k-nak is elég volt anno.
8700k-nak tolnom kellett 1-2/1.1V-ot. És mivel nem delidelt, nem is linxeltem.

De a lapom is javított, socketcserés volt, lehet, hogy nálam azzal van a bibi.
Sógornál kellene letesztelnem valamikor a procit, csak most nem-igen érek rá.

[ Szerkesztve ]

(#26232) bobalazs válasza laychi (#26231) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Milyen lapod is van amúgy?
370-A Pro, 8086Kot hajtott 5 Ghzen 1.35V körül.

CPU voltage override vagy adaptív módban van?
Teszteléskor override módban volt.

(#26233) laychi válasza bobalazs (#26232) üzenetére


laychi
veterán

MSI z370 SLI PLUS
9900k is ment anno benne 5ghz-en 1,33V cinebench stabil volt, ha emlékeim nem csalnak, ha a nevemre rákeresel, biztos az előzményekben megtalálod, igaz sokáig nem volt meg.
Ja igen,annak is elég volt az alacsony IO és SA.
De mint írtam, lehet a lapom a ludas, sógornál kellene kipróbálnom valamikor.

(#26234) GEIL


GEIL
addikt

Sziasztok !

Ismét láma kérdés:

Ha 2 eltérő felépítésű procinak egyforma a "tdp"-je, akkor elméletileg ugyanaz a hűtő képes lehet mindkettőt ugyanúgy lehűteni ?

Vagy lehetséges olyan, hogy a tdp-jük egyforma, de mégis az egyik "forrófejűbb" és komolyabb hűtés kellhet neki ? :F

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#26235) Werkly


Werkly
őstag

Lehetséges, hogy pusztán RAM "OC" hoz 10-15 FPS-t? Bekapcsoltam az XMP-t BIOS szinten és mindjárt látszott pl. AC Originsben és Days Gone-ban. Viszont utóbbi néha lemerevedett játék közben majd kilépett és jelentés ablak nyílik meg a Sony felé. RAM okozhatja vajon ezt? Alapon 2133 a target. XMP=3200 kösz!

(#26236) hokuszpk válasza Werkly (#26235) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

korabeli Ryzennel alap, anno az Intel szakik aszontak a Skylake annyira nem fugg nemgyorsul ettol, de azert lehet talalni olyan tesztet amiszerint picit megis.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#26237) Puma K válasza GEIL (#26234) üzenetére


Puma K
veterán

A TDP az egy dolog a másik meg az, hogy hőmérséklet szempontjából sok függ attól, hogy miként van megoldva a szilícium és az IHS-hőelosztókupak közötti hőátadás: forrasztással vagy pasztával

Az Intel 9. generáció tagjai forrasztva vannak, de olyan silány minőségben (nem egy Xeon szint...), hogy ezt is simán tudod adott eszközökkel és tudással a birtokodban kupaktalanítani avagy delid-elni.

Milyen hűtőről lenne szó és milyen prociról-procikról?

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#26238) Puma K válasza Werkly (#26235) üzenetére


Puma K
veterán

Állítsd alaphelyzetbe a BIOS beállításokat. Majd csak a RAM-ra vonatkozó XMP beállítást használd és úgy nézd meg akkor is kifagy-e a Days Gone.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#26239) Werkly válasza Puma K (#26238) üzenetére


Werkly
őstag

RAM default 2133-on így nincs fagyi!

(#26240) hokuszpk válasza Werkly (#26239) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

esetleg probald xmp on, de egy lepcsovel vedd vissza, szoval ha 3200 -as ramod van, akkor 3066 -ra.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#26241) Puma K válasza Werkly (#26239) üzenetére


Puma K
veterán

Lehet valamit elállítottál máshol is amit elfelejtettél ezért még mindig érvényes az amit az előző hozzászólásomban írtam.

Ha továbbra is fennáll a probléma akkor még érdemes a RAM-okat is ki-be tenni az alaplapban.

Nekem egyszer egy korábbi gépemnél a kutyának a szőrét sikerült a 2. foglalat és a modul közé szorítanom... amúgy hibátlanul ment a gép csak adott RAM igényesebb folyamatoknál futottam problémába.

Az hogy plusz teljesítményt tapasztalsz az normális, mivel a memória majd 1000 MHz-cen gyorsabban jár. Ezért mindenképpen érdemes az XMP-t használnod, de az hogy miért hasal el a Days Gone azt meg ki kellene deríteni az alapján amit írtam.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#26242) bobalazs válasza Werkly (#26239) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem meg nem muszáj, ha XMP on 3200on fagy, és 3200as a ram, mégis hibázik, érdemes xmp off és kézileg lazább idözitést alkalmazni!

(#26243) Werkly


Werkly
őstag

Most minden alapon és nem laggol be! Gyári alapértékek. És a BIOS is a legelső 1.10-es. Valahogy a többivel mintha vacakabbul menne pár game. Pl.: ACO. Kösz mindkettőtöknek.

(#26244) Puma K válasza Werkly (#26243) üzenetére


Puma K
veterán

Valamilyen beállítást "túl szűkre vettél" és ezért lehetett baja a Days Gone-nak. Most ha XMP-vel rendben fut, akkor kellene megnézni a korábbi BIOS beállításaidat és akkor kiderülne mi volt a gond.

Az alaplapomnál el lehet menteni 5 profilt.

Ebből az 5 profilból van egy teljesen alapértelmezett beállításokhoz nagyon közeli verzió, amiben maximum a ventilátorokat, a boot módját és ehhez hasonló -számomra- alapvető dolgokat faragok személyre.
Hogyha egy BIOS visszaállítást csinálok, akkor azért ne kelljen teljesen mindent a 0-ról állítanom, de tudom hogy ezekkel a beállításokkal még nem okozok galibát. Így egy reset után visszatöltöm ezt a beállítás és utána paraméterezgetek ha valami újra vagyok kíváncsi.

Két profilnál van a betonfix kitesztelt 24/7-re használható 5GHz és 5,1GHz beállításom. Meg lehet el van mentve az 5,3GHz is, de azt ide feltöltött képek alapján vissza tudom nézni :)

Lehet neked is érdemes lenne több profilt használnod ha tudja az alaplapod.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#26245) GEIL válasza Puma K (#26237) üzenetére


GEIL
addikt

Szia !

i5 9600k -ról volna szó.....de úgy tűnik sikerült "korrekt hűtőt" tenni rá, amivel nem melegszik végre 90 fok fölé ha 100%-on van terhelve. :o

Így 68 fok fölé eddig nem ment full terhelésen. :C

Még jelenleg alapon ketyeg.... :R

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#26246) bobalazs válasza GEIL (#26245) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

(#26247) Puma K válasza GEIL (#26245) üzenetére


Puma K
veterán

Ha nem pontokat hajhászol, akkor felesleges egy túlméretezett hűtő.

A képen látható be quiet! meg pont az észszerű kategóriába tartozik.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#26248) Puma K válasza bobalazs (#26246) üzenetére


Puma K
veterán

Minek?

Hogy olyan terhelést adjon a procinak és rajta lévő hűtőnek amit sosem fog kapni az említett szett mert nagy eséllyel csak játszik az említett gépen?

Cinebench R20 és R23 bőven elég tesztelgetésre. Aztán meg adott játék majd hosszabb távon eldönti, hogy milyen órajelhez milyen feszültség lesz szükséges, mert még értelmes hőfokon meg tudja fogni a procit.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#26249) bobalazs válasza Puma K (#26248) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Minek minek, én azzal tesztelem a proci OCt. Ha azt a beállított órajelet bírja, akkor mindet kibírja.
Te hogyan tesztelnéd a proci stabilitását? Cinebench nem fog neked visszajelzést adni róla ha hibázik a proci.

[ Szerkesztve ]

(#26250) Puma K válasza bobalazs (#26249) üzenetére


Puma K
veterán

Az Intelburntest meg a többi arra jó, hogy megnézd mi a határa a CPU és a VRM hűtésednek, mert mint írtam ezek a szintetikus tesztek olyan terhelést adnak amivel nem fog találkozni a proci játék közben: összes mag és összes feldolgozószál 100%-on teker olyan feszültségen amit az alaplap próbál adni az adott keretek között beállítottakhoz tehát akár még feleslegesen túl is feszeli olyan szintre ami játék közben látómezőben sincs.

Ha nem stabil a tuning akkor már a CB R20 és R23-nál megkotlik.

2019-ben tesztelt 5,1GHz@1,275v-ot néztem prime95-ben small FFT beállítással és azóta sem láttam játék közben 1,296v-on a procit, mert nagyon max 1,28v-ot ad az alaplap neki (1,275v helyett) de amúgy van mikor leveszi terhelés mellett is 1,264v-ra: [link]

Azóta nézegettem 5,4GHz-cen és 5,6GHz-cen a procit.

Játékokban meg így alakultak a hőmérsékletek és fogyasztási értékek: [link]

2019 szeptembere óta használt beállításokat használok amit a linkelt egyszeri alkalommal teszteltem. Azóta mindenféle újabbnál újabb játékkal játszottam amik adott esetben AVX-es terhelést is adnak de nem hasalt el a gép.

Szóval Interburntest-el meg prime 95-tel most már nem nyúznám a gépet. Főleg nem így melegebb időjárás mellett. Az 5,1GHz-ces prime 95-ös mérést 2019 szeptemberében olyan napon csináltam amikor baromi meleg volt még...

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.