Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26301) laychi válasza Jacek (#26300) üzenetére


laychi
veterán

16-16-16-36?
Feszt mit kért hozza? Emlékszel még vagy van mentêsed?

(#26302) Jacek válasza laychi (#26301) üzenetére


Jacek
veterán

1.5+ :DDD keresgelek mert regen volt..w

(#26303) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Sziasztok, értelemö válasz kellene :D
Mi a HWinfón belül a Rest of chip power a cpunál?
Mert hülyeségeket próbál közölni :D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#26304) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ezt meg tudjátok nekem mondani, hogy képes ennyi wattot becuppantani a 8600K 4500 Mhz-en mint látjátok 1.288V mellett?
Prime95ot engedtem rá, de egyből le is állitottam mert ez brutális fogyasztás.

(#26305) zebra_hun válasza bobalazs (#26304) üzenetére


zebra_hun
addikt

Le is szabályzott volna, ha nem állítod meg ;) Minek tesztelsz állandóan P95-tel? Egyszer belövöd, aztán nem kell többé.
Ennyit fogyaszt, teljesen normális. Semmi nagy fogyasztás ez még. A hűtőd viszont gyenge, ha 147W-on 100C.

[ Szerkesztve ]

(#26306) bobalazs válasza zebra_hun (#26305) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Még 5 Ghzen 1.35ön megértem. de ez? ilyen számokat a tesztekben sem mutatnak Prime 5 ghzen se.

(#26307) bobalazs válasza zebra_hun (#26305) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Felraktam egy Matterhorn Pure hütőt rá, így 4800on elmegy, 1.385V mellett. Max terhelés is csak 92ig megy fel vele igy linx mellett.
39en maradt a ring ratio 43nál már 20 wattal többet kér sajnos.

(#26308) Werkly


Werkly
őstag

C state enable/disable kihat a játékok futtatásakor? Vagy teljesítménycentrikus power plan automatikusan disabled-nek felel meg? Kösz!

[ Szerkesztve ]

(#26309) cyber86


cyber86
őstag

Sziasztok. Bocsi az offért de mivel aránylag jól pörög a topik felteszem itt a kérdésemet. Biosba a fastbootot kiszoktátok kapcsolni?

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#26310) Puma K válasza cyber86 (#26309) üzenetére


Puma K
veterán

Nincs értelme külön operációs rendszernek fenntartott SSD-vel a gépben. Nem lesz annyival gyorsabb a boot folyamat.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#26311) cyber86 válasza Puma K (#26310) üzenetére


cyber86
őstag

A fastboot jól tudom csak bios szinten mármint az ellenörzést ugorja át vagy windows szinten is van valami lényege?

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#26312) Puma K válasza cyber86 (#26311) üzenetére


Puma K
veterán

Tudtommal BIOS szinten gyorsít a boot-on, de pont az az alapvető gond vele, hogy a BIOS-ba való bejutást is körülményesebbé teszi a fast boot.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#26313) pendre54 válasza cyber86 (#26309) üzenetére


pendre54
addikt

Én már rutinból évek óta kikapcsolom, miután évekkel ezelőtt, nem egyszer jártam úgy, hogy indításkor hiába nyomtam a Dell-t a BIOS-ba lépéshez, egyszerűen túllépett rajta a rendszer, és a Win töltött be.
Mivel mostanában már csak Asus lapjaim vannak, azokhoz meg van az Asusnak egy kis programja, az Asus Boot Setting, amit indítva, garantáltan a BIOS-ba rak be, tulajdonképpen felesleges lenne kikapcsolni, csak megszokásból kapcsolom ki.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#26314) cyber86


cyber86
őstag

Köszönöm a választ mind2-őtöknek :R

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#26315) bobalazs válasza pendre54 (#26313) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Windowsban ott az opció egyenesen biosba bootoláshoz!

(#26316) pendre54 válasza bobalazs (#26315) üzenetére


pendre54
addikt

Tudom, hogy ott van a gépházas megoldás, de ez sokkal gyorsabb. Az asztalon a progi ikonja, egy katt, és már irány a BIOS.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#26317) Picco


Picco
addikt

udv urak,

ismeros athozta a gepet hogy tegyem rendbe, voltak bajok boven, de tobbesuket mar javitottam. egyetlen "problema" maradt:
msi z390 mag gaming edge + 9600k, hiaba allitok pl1/pl2-ot, nem akar 90w fole menni meg rovid tavon sem es igy eleg siralmasan teljesit.
240mm AIO van rajta, hofokok rendben, valakinek van otlete esetleg?

eleg regota AMD vonalon mozgok, igy kicsit sutan/ertetlenul allok a dolog elott :B

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#26318) Puma K válasza Picco (#26317) üzenetére


Puma K
veterán

Kezdésnek egy BIOS resetet csinálnék és utána megterhelném valami CPU igényesebb (online-multi) játékkal vagy programmal (Cienbench R20/23) majd megnézném HWiNFO-ban milyen fogyasztást, feszültséget, órajelet és hőmérsékleti értéket látok.

Lehet valamit korábban beállított a tulaj csak megfeledkezett róla.

Esetleg még a Windows energiagazdálkodási sémát is megnézném, nincs-e ott valami limitálva.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#26319) pendre54 válasza Picco (#26317) üzenetére


pendre54
addikt

Szerintem is BIOS beállítási probléma. Én ugyan már nagyon régen Asus lapokat használok, de van ott egy olyan opció, ami más lapoknál is kellene hogy legyen. Ez az opció kilövi a procira megadott gyári fogyasztási korlátokat, így sokkal jobb, egyenletesebb teljesítmény van.
Az Asusnál ez az az opció: [link] , itt meg összehasonlítottam, hogy teljesítményben mit jelent a bekapcsolása, az alapértelmezett BIOS beállításhoz képest. Elég beszédes számok: [link]
Szóval, ezt az opciót kellene beazonosítani az MSI lapon, és engedélyezni, valószínű segítene.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#26320) palfitom válasza Picco (#26317) üzenetére


palfitom
félisten

Én is BIOS-ra gyanakszom, egy 9600K-val all-core 4,7-4,8 mellett 150W-ot simán meg lehet etetni CB R20/23 vagy akár IBT alatt is.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#26321) Picco válasza palfitom (#26320) üzenetére


Picco
addikt

koszonom a valaszokat, kicsit kifejtem jobban a helyzetet:

tehat amik az elso post irasa elott megtortentek:
3 stick memoria helyett csak ketto van bent, bios default, bios update (ez orvosolta azt a problemat hogy nem akart az uj (2x16 corsair vengence pro, micron chipek) xmp-vel stabilan mukodni 3200-n.
kapott egy reteg uj pasztat is es athelyeztem az AIOt a haz tetejere.

ezutan memtest lefutott ahogyan kell, nyomtam IBT-t es CB23-at HWinfo mellett. itt vettem eszre hogy a 90W-ot nem hajlando atlepni.
atallitottam a PL1/PL2-t autorol de ugy tunik hogy nem reagal ra valami miatt.
bios beallitasok

azota is boldogan dolgozik 90w-on (63fokos max 15p alatt) , figyelmenkivul hagyva a PL1/PL2-t amit beallitottam neki :)

[ Szerkesztve ]

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#26322) kicsipapucs válasza Picco (#26321) üzenetére


kicsipapucs
őstag

TVB clippinget tedd offra, az később majd okozna problémát, mert amikor melegedik a proci, elveszi a multikat.
Az én tippem a kérdésedre, hogy nézd meg a VRM menüben, asszem a tuningos menü alján van valahol a submenüje, hogy ott mik vannak beállítva. Szerintem ottani beállítás miatt throttlingol. Rakj fel onnan is egy képet, ha sikerül megtalálni.

[ Szerkesztve ]

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#26323) szika87


szika87
aktív tag

Sziasztok,
Egy 8700K-t hajtok 4.6 ghz all coreclock-on, a fesz 1.25. fixen (tehát nem egy nagy oc). Egy fractal celsius s24-el vízhűtöm, létezik hogy ennyire rossz lenne a gépház légáramlása hogy játékok alatt 65fok körül mozog, a prime viszont kiakasztja 5perc után és felszökik 90-95fokra. 3 Venti van a gépben, kettő elől egy hátul, tény baromi meleg is van a szobába alapból is mostanában.

We are here for a good time, not a long time.

(#26324) Pioneer válasza szika87 (#26323) üzenetére


Pioneer
senior tag

Valószínűbb, hogy a kupak és a szilícium chip közötti gyári hővezető paszta már ki van száradva és az miatt rossz a hőátadás.

Valahogy így képzeld el:

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#26325) szika87 válasza Pioneer (#26324) üzenetére


szika87
aktív tag

Magyarán delidelni kéne?
Ha így van ahogy mondod akkor ez teljesen természetes hogy ekkora értékeket produkál vízhűtés esetén is nyáron?

[ Szerkesztve ]

We are here for a good time, not a long time.

(#26326) Pioneer válasza szika87 (#26325) üzenetére


Pioneer
senior tag

Ha még gyári állapotban van még a processzorod, akkor igen.

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#26327) Puma K válasza szika87 (#26325) üzenetére


Puma K
veterán

Azért azt vedd figyelembe hogy az nem egy rendes épített vízhűtés. Az még mindig egy játék víz virsli radiátorral.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#26328) szika87 válasza Pioneer (#26326) üzenetére


szika87
aktív tag

Akkor okés csak szerettem volna tudni hogy ez természetes-e így ebben formában.

Puma K: Magyarán ilyen nyári időben, egy kevésbé minőségi zárt gépházban ezek teljesen normál értékek, nem épített vízhűtés esetén is?

Egyébként arra gondoltam hogy leszedem a gép oldalát, és akkor jól átjárja a levegő. Mivel alapból is egy beépített szekrényben van, nem borul rá semmi, nincs nagy hangja levéve se. A port kell majd gyakrabban kifújnom belőle, esztétikailag se lesz nagyon feltűnő mert beépített rekeszben van. Emékszem annó évekig így használtam egy másik gépet és sose volt vele semmibaj.

We are here for a good time, not a long time.

(#26329) Pioneer válasza szika87 (#26328) üzenetére


Pioneer
senior tag

Ha leveszed a gép oldalát valószínűleg nyersz vele pár fokot, egy próbát megér, nem veszítesz vele semmit.

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#26330) Puma K válasza szika87 (#26328) üzenetére


Puma K
veterán

Igen: ilyen melegben, delid nélküli Intel proci, átlagon felüli terhelés mellett, zárt gépházban ha ennyire melegszik akkor az normális.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#26331) Csabis


Csabis
aktív tag

Sziasztok!
Hoztam egy saját de érdekes thémát szét szedésre , illetve javaslat érdekelne.
Alaplap: Gigabyte Aorus Ultra Gaming 2.0 Z370 F15 Uefi
CPU: Intel I9 9900KF 3.6GHz @ 5GHz de főként csak 4.7~4.8 Ghz
Hütés: B-quet Dark Rock Pro BK22 250W TDP
RAM: Aegis 3000 CL16 XMP1
Kérdésem a következő Van valami finomhangolása hogy menjen, működjön stabil 5GHz?!
Illetve belefut olyan hibába is hogy nem tölt be a rendszer rendesen..pl hálózatot nem érzékel vagy mi fene..
Amelyik képnél nincs CPUZ az amelyik nem tölt be rendesen.

Válaszokat Előre is Köszönöm..
Csabis

[ Szerkesztve ]

(#26332) zebra_hun válasza Csabis (#26331) üzenetére


zebra_hun
addikt

Szia, örülök, hogy átjöttél ide, mivel ez a topik jobban látogatott. Látom képet is készítettél ahogy kértem, de készíts egy rendesebb terhelésről is majd, de nem most, ne így!
Ugyanis majdnem felforr a procid...
Azt írtad, hogy a vrm, hát a mag hőmérsékleted 90C felett van 4500MHz-nél. (Effektiv, hatékony órát kell nézni)
Egyébként érintett is lehetsz akár a ms vírussal, mivel még nem volt leszabályzásod, de épp a határán vagy.
A CPU-Z Bench egy kis vakarcs terhelés, ha egy normálisabbat használtál volna, le is szabályzott volna... Pl AIDA AVX, Cb R23, P95 non AVX stb. ...
Először old meg a hűtést.
Utána próbáld ki ms vírus nélkül a géped. Erről adok infót később, most még lényegtelen, nem ez a legfőbb probléma.
A magfesz (VCore, Gigabyte z 370/390 - 490-nél VRVOUT!!!) mező látszódjon. Az biztos vagyok benne, hogy túl sok, azért is ilyen meleg.
Nekem is van Giga cuccom, az a sor fontos a HWINFO-ban.
Ez itt z490, de lényegtelen most, vmi ilyesmit csinálj:

A VRVOUT nálam 0.97V terhelés alatt. Ilyen egy terheléses kép, de ezt nem fogod tudni még megcsinálni, mert ez terhel, tehát felforrna a procid.
De-Relid is jó megoldás, de arra nem beszéllek rá, az saját döntés. Ennyire nem lenne szabad felmelegednie.
Saccolom a ~4500MHz-es jelenlegihez, hogy 1.30V-ot tuti kap. Die sense lapod van sztem.

Jó helyen vagy, én nem vagyok mester, fogsz kapni itt jó ötleteket másoktól.

(#26333) Csabis válasza zebra_hun (#26332) üzenetére


Csabis
aktív tag

Alaplapon 110 ig engedve.. a max mielőtt tilt.. ill vissza folyt..
Igen jól gondoltad.. 1.300 V kap de nem Auto . Probáltam 1.250V adni neki.. na akkor volt max 4.5Ghz ~4.7Ghz

(#26334) zebra_hun válasza Csabis (#26333) üzenetére


zebra_hun
addikt

Bocs, munkából röviden. Ne engedd meg a 100C feletti hőmérsékletet. Nincs nálad sajnos 4700 és felette. Az effective clock mutatja (magyarban hatékony), hogy mennyi.
A core clock egy hülyeség, azt nem kell nézni.
A hűtésed miatt nem fog feljebb menni.
Puma K nevére itt rákeresel, a 9900k-val igen szépet hozott ki.
Ha nem tudod hűteni, nem fog menni, adhatsz akármennyit bioszban, sajnos ez van.
A procid az ac 5GHz-et tudná amúgy, a Giga lap is talán kis szerencsével. Itt most core (mag) hőmérséklet gond van.

(#26335) Csabis válasza zebra_hun (#26334) üzenetére


Csabis
aktív tag

Az számit hogy agent 1000 vagy 800 ?! Ezt nem vágom..
Holnap DE az reggeli órákban molyolok vele majd.
Illetve a hibas betoltést mi okozza vagy kevés a 850W 80+gold táp!?

(#26336) zebra_hun válasza Csabis (#26335) üzenetére


zebra_hun
addikt

Az bármi lehet, egyesével haladj.
Ismerd meg a procid, cuccod. Ne akarj egyből 5GHz-et, fokozatosan teszteld.
Készíts egy 4.6GHz-es profilt (uncore 4.3), és futás közben lőjj egy fotót. 10 perc hosszan elég. Ki fogsz rajta akadni. Vcore-t meg kísérletezd ki, hogy a hwinfóban ne legyen whea.
Ha ez sikerül, léphetsz feljebb.
Bízz benne, hogy rosszul láttam, de az ott ezen a frekin felforr.

1000MHz jó, tápoddal nem lehet probléma.

[ Szerkesztve ]

(#26337) laychi válasza Csabis (#26331) üzenetére


laychi
veterán

Az, hogy biosban milyen feszt állítassz be, nem biztos, hogy annyi terhelés alatt is, lehet LLC miatt elszáll 1,4V-ig vagy fölé, azért ilyen meleg.
Először a feszültségek körül kellene szétnézni.
Nekem volt 9900k-m, tudta az 5GHz-t, kb 1,34V körül, de például sógoré nem tudja, és a hűtője is hurka hozzá.
Én első körben 1,2V körül próbálnám meg mit tud stabilan, de az legyen tényleg 1,2V, ahogy zebra írta a VROUT-ot figyeld és figyelj a hőmérsékletre is.
Hűtéssel ne spórolj, tekerd maxra a ventiket.
Ha a feszültség optimalizálva van, akkor még amit megtehetsz:
Szedd le a hűtőt és nézd meg, hogy elterül e rendesen a paszta.
Ha jól emlékszem BQ hűtőknél volt probléma, hogy domború az aljuk.
Másrészt lehet a cpu kupakja is domború, nem ártana ezeket megnézni.
Milyen pasztát használsz?

Teszteléshez cinebench r23 megfelel, advanced mode 10 min-re állítva.
CPU és uncore/cache szorzók közt mindig tarts legeláb 3 lépcső különbséget. ahogy zebra is írta 46/43 vagy 48/45. De lehet kezdésnek nem ártana nagyobb különbség.
Ramot is állítsd alapra, ne XMP profillal. Ha van egy stabilnak tekinthető beállítás, akkor XMP is mehet.

Az op rendszer mennyire új?
Néhány win frissítés is instabillá teheti, mert ez már csak ilyen...
Illetve, ha előtte másik rendszerrel használtad ezt az oprendszert, akkor nem ártana egy windows clean install és az összes meghajtó programot feltenni.
Ha nem akarsz egyesével mindennel küzdeni, akkor driverboosterrel csináld, mindent megtalál és felpakol.

[ Szerkesztve ]

(#26338) Csabis válasza laychi (#26337) üzenetére


Csabis
aktív tag

B-Quet DR pro van BK 22
A paszta frissen vettem kb 2hete Noctua NT-H2
VROUT másnéven hogyn van ..mert itt kb minden van de Cpuvcore azt vágom melyik tobbihez eddig nem nyúltam.
Win tiszta telepités volt 1 éve kb

(#26339) zebra_hun válasza Csabis (#26338) üzenetére


zebra_hun
addikt

Egy ilyen képet csinálj bitte: [link]

Lenyitod a HWINFO összes részét, kb. 4-5 oszlopba el is fér. Ilyen nélkül sok választ nem tud adni senki. Puma mivel fix freki/feszt használ, ott jó az eredmény is, de ha változót használsz, akkor fontos a futás közbeni kép. Idle visszavesz, becsapós...
Cinebench, AIDA FPU, P95 non avx, mindegy melyik, csak terheljen.

(#26340) Csabis válasza laychi (#26337) üzenetére


Csabis
aktív tag

Betettem 1.200V a cpu feszültséget és kb rendesen be sem bootolt..
Hálozatott nem kapcsolta be..
Hőfok 85fok max tobbi feszültség nem állítottam, illetve az AVX offset hova állitsam valahol olvastam 3 a max
VT-d dissable tettem.

(#26341) laychi válasza Csabis (#26338) üzenetére


laychi
veterán

Igen, BQ vagyis Be Quiet!

Vagy BQT, ha úgy jobban tetszik.

Bár most visszanézve a dark rock pro 3-nál volt ez a jelenség,de nem lehetetlen a 4-nél sem, ha már egyszer sikerült elkövetniük a gyártás folyamán hibát
[link]

és milyen cpu és cache szorzót állítottál ahhoz az 1,2 V-hoz?

[ Szerkesztve ]

(#26342) Csabis válasza laychi (#26341) üzenetére


Csabis
aktív tag

Jelenlegi terhelés alatt , bár fura miért tette le a szorzót ennyire ..nem ennyire lett állítva
4GHz re állítva de passz miért 3.7Ghz. Van valami amiért annyira engedte?!
..

[ Szerkesztve ]

(#26343) laychi válasza Csabis (#26342) üzenetére


laychi
veterán

Adaptív módban van a cpu
Az már idle állapot, nincs terhelve, gondolom energia sémán belül nem megy le 800MHz-ig, mert cpu teljesítmény 100%-ra van állítva.
A 4 GHz meg a terhelés.
Ha a cpu ratio-t 4,5 Ghz-re állítod manuálisan és 1,2V -ot kap a proci,akkor nem indul?

(#26344) Csabis válasza laychi (#26343) üzenetére


Csabis
aktív tag

Mit értesz adaptiv módban van?
Multpler 8-50 közt van, ahhoz nem nyultam bele. Illetve nem fixáltam le mind a 8 magot 40x ra. Uefi kintebbi menuben írtam 43 most már.
De mint fentebb írta furcsa anomália is van . Amit nem tudok semmihez kötni..
Hogy nincs hálozat, leállítás hosszadalmas ha reszet akkor meg nem bootol be csak bios kép... konkrétan hardveres reszet kell az az alap bios.

(#26345) laychi válasza Csabis (#26344) üzenetére


laychi
veterán

Az, hogy változik terhelés alapján az órajel 800- pl 5000Mhz-ig
vele együtt a feszültség is.
tuningnál a szorzót és a feszt fixálni kell.
Ha össze vissza ugrál, úgy nehéz az 1-ről a 2-re jutni.
Egyébként nem lehet, hogy valami gebasz van a lapoddal?
Elhajlott socket pin, esetleg égett?
Az a baj, hogy totál láttatlanban nagyon nehéz bármilyen tanácsot is adni.
A legjobb talán az lenne, ha yt-on néznél valami tutoriált.
teljesen mindegy, hogy 8-9600k vagy 8-9700k vagy 9900k overclock giga lapban, hogy lásd mit és hogyan kell állítani.
Mert kicsit úgy tűnik, hogy neked tök idegen ez az egész OC téma.

[ Szerkesztve ]

(#26346) Csabis válasza laychi (#26345) üzenetére


Csabis
aktív tag

Kicsit igen, idegen.. 8600K minden gond nélkül ment ugyan ebben a lapban 5Ghz..
2 guidet találtam az egyik az alaplapomhoz az egy i7 8700K Z370
A másik i9 9900K Z390
Csak nem igen tudom hasznositani, ha az egyik 6mag másik meg Z390. Vagy alkotok képet a uefi hogy áll ugy könnyebb.
Gigabyte meg már nem foglalkozik guide hogy tényleg is menjen az I9 9900 hamár F12 től van..
Sérülést nem láttam mikor kivettem paszta tisztitáshoz.. a CPU-t

(#26347) laychi válasza Csabis (#26346) üzenetére


laychi
veterán

Arra a beállításra kéne kezdetnek visszameni, ahonnan indult a beszélgetés, és megnézni, hogy terhelés alatt valójában mennyire megy fel a fesz.
Az már sokat segítene elindulni valamerre, csak meg kellene találnod azt a bizonyos vrout-ot :)
A HWinfon belül a beállításoknál a layout fülön görgess végig,hátha ott van az és le van tiltva a monitoring.

Illetve a nyelvet is állítsd át magyarról angolra.
Beállításokon belül rögtön az első fülön a fő beállításoknál lesz.

[ Szerkesztve ]

(#26348) Csabis válasza laychi (#26347) üzenetére


Csabis
aktív tag

Rendben, hétvégén megoldom.
Akkor alap ahogy adja magát. Oks..
Vasárnapra igérem kb. Mindent amit lehet dokumentálok .

[ Szerkesztve ]

(#26349) zebra_hun válasza Csabis (#26348) üzenetére


zebra_hun
addikt

Ez egy kutyulmány, bocs :))
Rosszabb, mint amit először linkeltél. Első képen legalább 4520MHz volt az allcore clock:

Itt meg olyan, mintha a Turbo ki lenne kapcsolva:
3700MHz az allcore clock.

Az adaptív fesszel nincsen semmi baj, kicsit bonyolultabb, de ugyanúgy tartja az órajeleket, csak ha nincs igény, akkor visszavesz. Egy rendszert kiismerni, vcore-t kitökölni egyszerűbb a fixált értékekkel.

Itt látható, én is adaptív szabályozást használok, még a benchmarkokat is energiatakarékosban csinálom, ha nem a világrekord a cél. Ez itt a microsoft hivatalos vírusa, amit direkt a régebbi procikra fejlesztettek ki, mert túl jók, és így talán jobban fogynak majd az újak. Lényegtelen, jól látszik, hogy az energiatakarékos mód tökéletes.

[Cb R23 futás adaptív fesszel]

Ezt lehet nálad érdemesebb előröl kezdeni. Azt írtad, hogy a [Gigabyte OC Guide] szerint csináltál mindent. Ez amúgy a fix fesz/frekit mutatja be, sokkal egyszerűbb és átláthatóbb.
Én is így ajánlom, aztán ha szeretnéd, kitökölöd az adaptív, vagy az override módot, de az ráér.

Azért a Default BIOS eredményeket is megnézném, az sem olyan "rossz", a linkelt képeknél az is jobb sokkal, sorry.
Töltsd be az alapértelmezett BIOS-t, ha gondolod kábel ki, elem ki, reset a tüskéknél, akkor tuti az alap jön be.

Ez viszont tényleg szabályzott lesz, várd meg míg "megnyugszik" a géped, lemegy 800MHz-re, majd indítsd a Cb R23-at, és futás közben az utolsó másodpercekben készíts egy képet.
Az alapértelmezett beállításokkal.

Utána haladj végig a linkelt gyári Giga OC leíráson, pontosan úgy, ahogy ott leírják. Sztem kicsit módosíthatnál annyit, hogy az 5/4.7GHz helyett olyan 4.6/4.3GHz-et adsz neki, a manual vcore pedig max 1.20V.

Első képed alapján merem azt feltételezni, hogy 5GHz-en felforrna. Az a Giga OC gyorstalpaló vonatkozik rád is, teljesen mindegy, hogy z370 vagy 390, nem érdekes.

Ha az OC-t csinálod, a win energiasémát tedd át teljesítménycentrikusra, ha fixálod a freki/feszt!

Ne kapkodj, mindig HWINFO-val tesztelj, figyeld a hőmérsékleteket, ne főzd meg a cuccost ;)

Kb. 5 perc az egész, a vcore kitökölés majd tovább tart ha gondosan belövöd, mivel ott hosszabban illik tesztelni.
Jótanács: ne az ac 5GHz legyen az első, ismerd ki, hogy mire képes, alacsonyabb frekin, mennyire melegszik, stb...

Bocs, kicsit hosszúra sikeredett, de csak találsz benne vmi hasznosat.

[ Szerkesztve ]

(#26350) Csabis válasza zebra_hun (#26349) üzenetére


Csabis
aktív tag

Alapra tettem , elem ki jumper rövidre..
3 fura főleg utána.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.