Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26501) jokeph válasza Baryka007 (#26500) üzenetére


jokeph
nagyúr

Igen, erre gondoltam, ugyanígy van megcsinálva az X470 Aorus Gaming 7 wifi lap is. elvben a kapscolók használatával ki lehet zárni, hogy a másik BIOS chipet töltse be, így biztos az a BIOS megy ami ki van választva ha úgy vannak a kapcsolók beállítva. :K

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#26502) Csabis válasza Baryka007 (#26500) üzenetére


Csabis
aktív tag

Az faca de ilyet nem látok. Shilden sem ill az alaplapon sem.
Bios környéke sem .
Viszont tegnap olyan futottam ami nekem is új volt..
Kb alap beállítással 3markt alatt be küldte 5.7Ghzre pár másodpecre.. és a CPU vrm nem ment 75fok felé. :F

(#26503) Baryka007 válasza Csabis (#26502) üzenetére


Baryka007
őstag

Belül a BIOS-ban nincs hozzá akkor valami ?
Nekem a pirossal "be karikázott" területen van. Nincsenek ilyen switcheid ?

Ha nincs, akkor nálad lehet automatikus, vagy BIOS-on belüli beállítás.

(#26504) Csabis válasza Baryka007 (#26503) üzenetére


Csabis
aktív tag

Nincs sajnos ilyen nekem, bioszban nem találtam hasonló beállítást.
De valami oka biztos van hogy nem akar bootolni rendesen. Táp rendben van, M.2 SSD helyén van . Tegnap is szétszedtem újra össze tettem, fél napot kivettem az elemet is. Teljes reszet. és mégis fenn van a probléma.. vagy sérült a bios, vagy valami más.. de nem jövök rá mi..
Héten lehet down 8600K lesz a végén hogy tényleg meg tudjam cpu e az oka..
Igaz fura nekem 8~134 beállitás is.. ekkora szórással nem láttam cpu -zben sosem A KF-et.

(#26505) Baryka007 válasza Csabis (#26504) üzenetére


Baryka007
őstag

Lehet, hogy már volt róla szó... Bár visszapörgettem nem olvastam... De próbálj bios-t frissíteni. Ha kell ugyan azt tedd rá vissza még egyszer ... Lehet, hogy segít... Meg tud mekkenni az a BIOS magától is....

(#26506) Csabis válasza Baryka007 (#26505) üzenetére


Csabis
aktív tag

Azt is meg csináltam, usb-re kitettem arról újra tettem. maradt ugyan az.. kb nem megy tovább csak hard reszet után. Passz hogy mia baja..
bát a héten figyeltem hogy mit csinál a cpu felé 3dmarkt alatt .. 1~2ms re beküldi hol 7.7ghzre hol 5.7ghzre.. de max 2ms. Szóval nem vágom .. Mi fene van ..
Nincs semmi korlátozás bekapcsolva C-sek benyomva, alap minden.. max az Cpu fesz.. ill Hard a feszültség része..

(#26507) zebra_hun válasza Csabis (#26506) üzenetére


zebra_hun
addikt

Egy másik bios-t tegyél fel, de gondosan olvasd el a lapod tipusát, rev számát.

(#26508) Csabis válasza zebra_hun (#26507) üzenetére


Csabis
aktív tag

Ami fent van F15, rev1.0 visszafelé F15b tudnám ha engedi.. mert azt irja, régebbit nem tehetek fel utána ha F15 uppoltam.
Vagy átvágható?!

(#26509) zebra_hun válasza Csabis (#26508) üzenetére


zebra_hun
addikt

Na látod, megfogtál. Én is frissítettem a Giga lapomat, de elolvastam a leírást, és nem tetszett az a sor, hogy nem lehet visszafelé menni.
Fejből meg nem mondom a z490-nél mi, talán f21, de az f20-ról bármikor visszaléphetek.
Ez okból kifolyólag nem a legfrissebbet tettem fel. Valahogy nem tetszett az a sor.
Nem tudom, hogy az a BIOS mit csinál, miért nem lehet visszalépni, de csakis ez tartott vissza.
Így már valószínű, hogy nem tudsz mást.
Gigabyte supportnak levél, segíteni fognak. Részletes beszámoló hwinfós képekkel.

(#26510) Csabis válasza zebra_hun (#26509) üzenetére


Csabis
aktív tag

Legutóbb írtam nekik igaz akkor hwinfó nélkül igaz i9 miatt Z370 settings érdeklődésemre .. sajna nemleges volt a válasz.
De sajnos valószínűleg ismét írni fogok nekik mert
1. instabil fesz.
2. bios valamiért nem megy tovább a win felé csak hard reset után.
3. majdnem 3x kell biost indítani hogy mentse az adatokat.. amik bevannak állítva.

(#26511) Csabis válasza zebra_hun (#26509) üzenetére


Csabis
aktív tag

F15b vissza engedte.
Majd este kiderül be tudok e lépni majd rendes kulturáltan.

(#26512) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

noh...
rézkupakolt 9700K lecserélve egy 9900KF-re.... 3 hó gari van rá, azt megvárom és mehet ennek is a rézkupakocska....
első benyomásra maradt minden, csak nincsenek akkora fps tüskék, ingadozások... 4,8-4,9 lesz/LENNE a cél, most 4,8on megy, CPU Z stressztesztje közben 89 fokos... nemtudom, ez mennyire mérvadó, de... 95 alatt szeretném tudni mindenképp a közeljövőben...
játék/ok alatt még nagyon nem néztem, leköt a meló.. mától 2 hétig itthon sem leszek.. namindegy :D

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#26513) kicsipapucs válasza - = Zk = - (#26512) üzenetére


kicsipapucs
őstag

4,8 GHz-hez minek delid és rézkupak? :)

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#26514) - = Zk = - válasza kicsipapucs (#26513) üzenetére


- = Zk = -
félisten

mert "lehet", "valamikor" azért megnézem mit megy felfelé ;)a 9700K-t is 5ön használtam évekig, csak... megnéztem, mi a vége...
puszta kíváncsiság...if u know what i mean ;)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#26515) palfitom válasza - = Zk = - (#26514) üzenetére


palfitom
félisten

Nagyon is érthető, ilyen ez a tunyingolás :K

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#26516) Csabis válasza - = Zk = - (#26514) üzenetére


Csabis
aktív tag

I5 3570 ~5ghz használtam asrock z77 extreme3 alaplappal.
Léghűtéses megoldással, hyper T4.
CPU K-ként kezelte..

(#26517) sid.:Rc211v válasza - = Zk = - (#26512) üzenetére


sid.:Rc211v
őstag

Hali. cpuz bench alatt 89 fokig fel megy 4,8-on ? Elég soknak tűnik. Mennyi a vcore ? Sztem biztos sok. Milyen hűtés ? Nekem 9900K-m alapon 4,7-en cpuz bench alatt. Vcore 1,2v

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#26518) - = Zk = - válasza sid.:Rc211v (#26517) üzenetére


- = Zk = -
félisten

netes első videó alapján lőttem be, majd finomhangolom delid után..
1,320v lett belőve neki, 4,9GHz... hűtés X72

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#26519) Dave567


Dave567
addikt

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni.

A jelenlegi konfigom.

Alaplap: Asus Prime Z390M- Plus
Processzor: Intel I7 9700 non-k
Cpu Hűtő: Cooler Master Masterair MA 410P
Ram: G.Skill Trident Z 16 GBx2 DDR4-3200 CL16-18-18-38 1.35v
VGA: Gigabyte 2080 Ti 11 gb
Táp: FSP 600 Hyper M


Mw 2019-el szoktam játszani 2560*1440 144hz-en, lehetséges itt, hogy Proci limites lenne a kártya?
Ugyan is NZXT Cam-ba figyelve a GPU egyáltalán nem teker, csak a CPU

(#26520) Zsohi


Zsohi
őstag

Jöttem egy kis érdekességgel. Lecseréltem a gépemet és mostanság eléggé elkezdett érdekelni mélyebben is a tuning témája és ha már lecseréltem, nekiestem a procinak kideríteni mi is rejlik benne valójában. A hűtőblokkot síkra csiszoltam amennyire ezt szabad kézzel ki is lehetett vitelezni, a chipet amennyire tudtam elvékonyítottam szintén szabad kézzel. A két felület között pedig folyékony fémet használtam. Korábban ezeket a köröket már egyszer megfutottam és már akkor is szép eredményeket sikerült elérnem, de ezzel a mostanival sikerült szintet emelni.

1.5V vcore a biosban, 5.1Ghz és Cinebench R23. Itt egyenlőre csak azt a pontot kerestem amíg hűthető marad a proci. A héten érkezek valós eredményekkel és reménykedem elérhetem az all core 5.3Ghz-et bekapcsolt HT mellett, illetve megnézem mit tud kikapcsolt HT es s single core oc mit rejteget.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#26521) zebra_hun válasza Zsohi (#26520) üzenetére


zebra_hun
addikt

Gratula, alakul.
Ha viszont szabad kérdeznem, miért nem teszel vdrop-pot a die sense core feszhez?
1.49V-ról 1.48V-ra esik, stabilitást lehet nyerni egy jobban ejtetett LLC-el.
DDR 1.20V, azt feltételezem, hogy alap 2133MHz, pedig a RAM a lényeg.
Amíg CPU OC hoz +100MHz-en ~1%-ot, addig a memória hozhat 30-35% többletet is.
Tehát a proci oc mellé igenis érdemes időt fordítani a memóriára.
Persze ez nem rábeszélés, inkább egy ötlet.
Gondolom az 1.5V környéki Vcore nem lesz 24/7? ;)
Tetszik, szép lesz.

[ Szerkesztve ]

(#26522) Zsohi válasza zebra_hun (#26521) üzenetére


Zsohi
őstag

Egyenlore ezek az ertekek jelentektelenek, itt csak az erdekelt meddig mehetek meg mielott leolvad a proci. Az llc amugy turbon van, egy gigabyte z390 master alaplaprol van szo.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#26523) Baryka007 válasza Zsohi (#26522) üzenetére


Baryka007
őstag

Szép eredmény! Nagyon jól megvan hűtve! :C

Ha jól értelek, akkor a frekvencia lényegtelen itt, csak a feszültséget emelted addig, amíg még hűthető maradt a proci?

Csak mert, gondolom ezek a procik simán bírnának (hasraütök) 1,38v on az 5ghz AC-t nem ?

(#26524) zebra_hun válasza Baryka007 (#26523) üzenetére


zebra_hun
addikt

Szerintem jóval kevesebb. VRVOUT, tehát die sense értéket tud olvasni (ez nagy pozitív a Gigabyte-nak), saccolom terhelés alatti (legalább FPU/AVX) fesznek az 1.20-1.22V-ot. 5GHz-re értem.
Én félek a folyékony fémtől, hogy a gőze szétmar ott a környéken mindent. Tény, hogy nagyon jó az érték.

(#26525) Baryka007 válasza zebra_hun (#26524) üzenetére


Baryka007
őstag

Semmi vész! :DDD :DDD :DDD

Nekem a 8086k ilyen volt 4 hónap után bq! DR4 volt a tetején még :DDD

De ahogyan láthatod is, a gőz onnan nem jutt ki... Így körbe maszkolószalagoztam, az intel lefogató alatt, a CPU széleinél... Majd amikor a hűtőblokk rákerült, azt is körbemaszkoló szalagoztam, így nem mehet sehová, még a gőz sem! :DDD


Előtte meg ilyen volt :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26526) zebra_hun válasza Baryka007 (#26525) üzenetére


zebra_hun
addikt

Tisztítás után hogy nézett ki? Arról is van fotód? Előtte szépre políroztad.
Ami a csőröm piszkalja, hogy kupak nélkül, ahogy a gpu és a laptop procik is vannak, úgy.
Elvileg akkor nem is kellene f.fém, elég volna vékonyan a paszta.
Persze feltételezés, fene sem tudja.
Annak az ihs-nek mi szerepe van? Védelem, hogy ne sarkazzuk le? Laptopoknál és gpu-nál sem törjük le.

Amíg írogattam, eszembe jutott egy makkmarci mérése, elő is kerestem.

Thermal paszta: [link]

LM: [link]

CbR20 5500 alcore. 11900k-val, ami köztudottan forrófejü. Ok, golden chip, írta is az ürge, hogy rengeteget vett, úgy válogatta ki, de ~60°C az allcore 5.5GHz Rocketnél.

Én delidelt, de ihs visszaragasztva, rajta lekvárral 5.4GHz, ~70-80°C.
Kupak nélkül szerinted lenne nekem is ~60°C?
Akkor rányomnék egy 5.5GHz-et teszt erejére :))

(#26527) zebra_hun válasza zebra_hun (#26526) üzenetére


zebra_hun
addikt

Ha már ebben a topikban vagyok, hagyok itt valami idevaló szépet is :))

4800MHz Cl17 17 17 CR1: [link]

[link]

Kávé bevadult ;)

4000C14 GTRS 2X8GBRam.

[ Szerkesztve ]

(#26528) Pioneer válasza zebra_hun (#26526) üzenetére


Pioneer
senior tag

"Annak az ihs-nek mi szerepe van? Védelem, hogy ne sarkazzuk le?

-Igen a kupak védi a fizikai sérüléstől a szilícium chippet és a kerámi SMD alkatrészeket, ha van a DIE körül.

"Laptopoknál és gpu-nál sem törjük le."

-Laptopoknál nem a felhasználó szerelgeti a procira a 1-1,5 kilós toronyhűtőt, de még a vízhűtést sem! ;) Gyakorlatilag amíg garis a laptop bele sem nyúlhatsz még egy paszta cserére sem. :K

Egyébként a komolyabb gémer laptopokban nem kupaknélküli alaplapra forrasztott (BGA) procik vannal, hanem LGA tokozású asztali proci. Garancia időben márkaszervízben nyugodtan lehet upgradelni, gari vesztés nélkül.

GPU-nál még van általában a PCB szépén egy fém perem. Viszont ott inkább a kerámia SMD alkatrészek sérülnek (néha a GPU is) az userek által.

[ Szerkesztve ]

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#26529) zebra_hun válasza Pioneer (#26528) üzenetére


zebra_hun
addikt

Köszi a megerősítést.
Nem nyugszom :))
Igen valószínű, hogy marad a jelenlegi félkonfigom, így elgondolkodtató egy ilyen direct die. Persze ha marad, csak akkor. Úgyis veled csinálnám (tatnám), én nem fogom leszedni az tuti.
Egyedül a LM gőzétől tartok, nehogy roncsoljon valamit.
Gondolom a die az nem károsodik, a hűtőblokk meg a fenét érdekli, úgysem fog passzolni sehová, csak az lga1200-re.
Ha ez meglenne, akkor sem járatnám máshogy, max 4.8GHz ahogy most is.
Hogy 1 run benchmark megér e ennyit ;-), ... tuti nem, de a RL-et is igen valószínű, hogy kihagyom. Nem a marhaságok miatt amit itt írnak, hogy 400W, meg hűthetetlen stb., hanem az elmeroggyant árak miatt.
Egy AMD X3D-n még gondolkodom, az annyira nem vészes még.
Azt szokták delidelni vagy kupaktalanítani? Arról sosem olvasok, csak szidják mint a bokrot a hőmérséklet miatt.
Ok, ott már kicsi a felület, főleg a zen 4-nél, megy is a vakarózás.
Szóval valamelyiket meg szeretném lépni, vagy a direct die I9, vagy a x3d.
Azt azért illik tudni róla, hogy jelenleg a világ legjobb gémer cpu-ja, csak forrófejű. Nálam azért zavaró lenne az a hőmérséklet, nyári extrém kánikulában sem szertnék 35°C feletti hőmérsékletet látni, az a plafon. Ilyenkor már 20-25°C nálam terhelve, ezt nem tudom az amd tudná e hozni. (~15°C vízzel)

(#26530) Pioneer válasza zebra_hun (#26529) üzenetére


Pioneer
senior tag

Az AMD-hez nem gyártanak delid/relid KIT-et, a PGA tokozás miatt macerásabb is lenne delidelni. Viszont nagyobb probléma az AMD-nél, hogy a kupak alatt 2-3 chip is szokott lenni, ezek közül a APU (IGP) chip eltérő magasságú, mint a CPU (DIE) chip. A forrasztásnál ez nem gond, mert ott kiegyenlődik. Viszont a folyékonyfémnél már problémát jelent a szintkülönbség.

Ha majd nem lesz már garis a 10850k procid, akkor szerezz be egy Direct Die Kit -et, a többit meg majd privátban megbeszéljük. ;)

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#26531) RM007 válasza Pioneer (#26528) üzenetére


RM007
addikt

"Egyébként a komolyabb gémer laptopokban nem kupaknélküli alaplapra forrasztott (BGA) procik vannal, hanem LGA tokozású asztali proci."

Úgy van csak a tulajnak érteni is kellene hozzá. :) Aláírásom, nem régen van ez most nekem.

Már egy ideje nézegetem a topikot és meg akartam kérdezni ti miért nem használjátok az UV-t a hőfokok csökkentése és a tartós órajel megtartása érdekében. Mindenkinél alapon és emellett még tudtok húzni ezt nem értem. Nálam szabályzás nélkül a túlzott fogyasztás miatt már vissza is veszi az órajelet. :U
Mindegy mert egy 4/8 MSI laptopról váltottam erre a 8/16 erősebb procira és laptopra és ez most nagyon hozza azt amit az előző cpu már nem tudott ezzel a 8 mag 4,3Ghz beállítás mellett. Így UV -0,125V mellett ezt az órajelet tudja ameddig csak akarom élesben is ezen a laptopon és nekem most egyenlőre ez elég is. Egy mxm adapteren keresztül használok asztali 3070-es VGA-t veszteségmentesen szóval olyan eGPU kategória. Heatsink átalakítva az mxm csati behelyezése miatt. Nyitott biosz is van, tudnék és tudok finomítani amit lehet. Jelenleg ez a 4300Mhz minden magon tudja átlag 90-100W terhelés mellett beállítva még jóval 90 fok alatt tartani magát stabilan.
Már rendeltem valami jó pasztát és persze a procim nincs delideltetve, majd az is lesz valamikor. :R

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#26532) zebra_hun válasza Pioneer (#26530) üzenetére


zebra_hun
addikt

Ezért éri meg itt hangosan agyalni. Erre nem gondoltam, köszi.
Szerintem már nem garis a procim, de meg kell nézni. A kukába nem dobnám a kupakot, ha eladás lenne, akkor menne hozzád úgyis visszaragasztásra ;)

@ RM007:

Szerintem mindenki használ alulfeszelést. Az más kérdés, hogy az így "nyert" hőmérsékletet feléli, vagy visszaforgatja frekire.
Nálam pl egy 10850k-nál 1.30V az idle, totál default BIOS-nál.
Egy eléggé elcseszett beállítás van mostanában divatban, hogy két magon boost-ol 5200MHz-ig, de a lényeg úgyis az allcore (10/20) terhelés, ami mind a 10 mag esetén 4800MHz.
Itt a lényeges terhelt fesz nálam 1.15V. Ez annyira nem is rossz, vannak lapok, amelyek jobban túllövik.
Az 1.15V elég az allcore 5100MHz-hez, csupán ennyire van túlfeszelve.
Én amúgy ac 4.8GHz-en használom, így elég az 1.06V az 1.15V gyári helyett.
Delidelve is van, illetve kapott egy vízhűtést, így jóval kevesebb Watt van, mint azoknak, akik alapon használják.
Döglesztő nyári kánikulában 30-35°C a max, egyébként 20°C körül van terhelve. (Játékban értve, Pime95 alatt bizony 40°C, de az nem normális fogyasztó)

Szerintem mindenki használ UV-ot, csak visszaforgatják frekire.
Nekem ilyen a Default BIOS: [link]
Ilyen meg egy ac 5.0/4.7GHz OC: [link]
[Terhelve]

Default BIOS:
VCore: 1,154V (Terhelés alatt)
Latch max.: 1,35V (Legnagyobb tüske)
Latch min.: 0,66V (legkisebb tüske)
VCCIO: 1,296V
VCCSA: 1,136V
CPU PP.: 175W
AC 4800/4300@3200MHz
CbR23: 16083
CPU Z: 7051
AC 5GHz:

VCore: 1,10V (Terhelés alatt)
Latch max.: 1,219V (Legnagyobb tüske)
Latch min.: 1.038V (legkisebb tüske)
VCCIO: 1,296V
VCCSA: 1,136V
CPU PP.: 168W
AC 5000/4700@3200MHz
CbR23: 16799
CPU Z: 7302.5

[ Szerkesztve ]

(#26533) Pioneer válasza zebra_hun (#26532) üzenetére


Pioneer
senior tag

Az említett Direct Die Kit -hez lehet kelleni fog a hozzá tervezett Intel Backplate is...

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#26534) zebra_hun válasza Pioneer (#26533) üzenetére


zebra_hun
addikt

Köszi az infót. Meg kell néznem, de az van ott szerintem.
Bár nem szoktam bámulni a lap hátulját, erre nem fogadnék.

(#26535) Pioneer válasza zebra_hun (#26534) üzenetére


Pioneer
senior tag

Biztos lesz, csak nem tudom mennyire kompatibilis és vagy gyengébb a rockitcool-éval.

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#26536) zebra_hun válasza Pioneer (#26535) üzenetére


zebra_hun
addikt

Utánajárok :R

Más:

Egy kis újdonság. 6GHz 1 szálon :DD
Zen4
[link]
Még az ájemdé topikban sem volt teszt, itt már van ;)

(#26537) RM007 válasza zebra_hun (#26532) üzenetére


RM007
addikt

Fincsi :) :R

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#26538) Zsohi válasza Zsohi (#26520) üzenetére


Zsohi
őstag

Az 5.3 Ghz-cel nem jártam sikerrel. Viszont valami szépet azért akartam volna gurítani ezért bepróbálkoztam a letiltott HT-vel, ami megint megragadtam egy nem túl impozáns 5.3-nál. Végül egy aktív maggal amit 5.5Ghz-ig sikerült emelni. Szóval ez ilyen, és nem olyan amit vártam volna. Legalább hűvős. :DDD

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#26539) Baryka007 válasza zebra_hun (#26526) üzenetére


Baryka007
őstag

Ez nagyjából tisztítás után is így nézett ki... Újra kellett csiszolni a kupakot.... Vagy 3mm mélyre berágta magát a rézbe a folyékonyfém... Mondtam is a haveromnak, még 2 folyékony fém pasztát bír el ez az IHS ... Aztán utána már annyit ki kellene venni az anyagból, hogy nem fognak rámenni a hűtők....

(#26540) Pioneer válasza Baryka007 (#26539) üzenetére


Pioneer
senior tag

A folyékonyfém fémben lévő gallium (a gőzze is) porózusra szétmarja az alumínumot 24 órán belül. Alapesetben (szobahőmérsékleten) a rézzel nem lép reakcióba, de a tartós nyomás és a viszonylag magas hőmérsékleten korrodálja a réz felszinét is. "Kráteresre" akár több tized milliméteres mélységbe is képes berágni magát az anyagba. (Az Inteles kupak vastagsága 2-2,5mm)

[ Szerkesztve ]

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#26541) zebra_hun válasza Pioneer (#26540) üzenetére


zebra_hun
addikt

Köszönöm szépen az infókat, ezek után nem biztos, hogy meglépem. Úgy terveztem, hogy ha én váltanék is, ez megmaradna a gyereknek. Ez több évet is jelenthet. Kettő biztos. Ha 3 hónap alatt képes megkezdeni a rezet is, az nekem nem stabil. Igazából pont ma volt egy mini challenge, igaz nincs 3°C víz, de ~15°C-on is hozom az 1.11V Cinebench stabilitást 40-50°C között.
Ez a beszélgetés most sokat ért, elgondolkodtató, hogy megéri e.
[link]

(#26542) Csabis


Csabis
aktív tag

Valószinuleg megtaláltam a helytelen leállás utáni nem boot okát..
Feltételezem az XMP beállithatóság gajdult be.. hogy miért nem vágom.. Lehet ramok ezen része morcos lett?!

(#26543) Pioneer válasza zebra_hun (#26541) üzenetére


Pioneer
senior tag

Esetleg Direct Die Kit + Indium hővezető fólia. Lehet nem hozna annyi javulást, mint folyékony fém, de nem is korrodál semmit, és nem szárad ki sem.

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#26544) Werkly


Werkly
őstag

Milyen frekire érdemes a RAM-ot fölhúzni egy 8700K mellé? Kösz!

(#26545) Baryka007 válasza Werkly (#26544) üzenetére


Baryka007
őstag

Nálam 8086k mellett 4100mhz felett nem postolt a gép ( a ramok 4600 mhz ig benchmarkozhatóak )

Szerintem egy 8700k nak is akörül van az IMC limitje... 4000-4100.... Ha csak nem vagy szilícium lottónyertes :DDD

Egyébiránt, addig ameddig bírja :DDD

(#26546) Csabis


Csabis
aktív tag

Z77 alaposan i5 3570 ment 5ghz...
Illetve mostani alapjában z370 i5 8600K is ment 5ghz-t. HyperT4 hűtéssel.
I9 most nem tekertem.. mert alaplap valamiért blokkolja a vgat.

(#26547) Werkly válasza Baryka007 (#26545) üzenetére


Werkly
őstag

Timing ügyileg van ajánlatod a RAM-ra? Most 3600 16-16-38 asszem.

(#26548) jokeph válasza Werkly (#26547) üzenetére


jokeph
nagyúr

Hát, ha van olyan ramod ami bírja 4000 körül (vagy amúgy is 4000 vagy nagyobb) egy CL15-15-15-36/38 érdekes lehet. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#26549) Werkly válasza jokeph (#26548) üzenetére


Werkly
őstag

3200 a RAM-om CL 15

(#26550) zebra_hun válasza Werkly (#26544) üzenetére


zebra_hun
addikt

Ez nem annyira egyszerű, hogy ennyi, vagy annyi.
Amennyit hibamentesen ki tudsz hozni. B die a legjobb memória.
Amit tudtam, itt leírtam: [link]
Ha tudsz belőle hasznosítani valamit, akkor egi!
Vesztenivalód nincs.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.