Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27201) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

egy kérdés... amíg még megvan a CPU
anno e videó szerint lőttem be a procit.... azthittem hú de fsza.. .hát CB23 alatt le is fagyott :DDD [lö videó]
adtam-elvettem a feszkóból semmi... nyekk

kérdem én, ha van olyan, akinek volna jobb video alternatívája, VAGY megsúgja hol LEHETNE módosítani, ami nálam is eredményezhet egy óvatos 5GHz-cet, azt megköszönném.... :R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27202) NFree válasza - = Zk = - (#27201) üzenetére


NFree
addikt

Nos megnéztem a vidit , kb így kell csinálni , a lényeg fesz kell még a cpu-nak , mennyi van beállítva neked biosban , és terhelés alatt mennyit droppol ? cpu-z mutatja terhelés alatt a feszt . én úgymond a gyengébb llc-t használok mostmár , többet kell adni feszt biosban többet droppol a lap de stabilabb , 8700k-mat is gyengébb llc-vel sikerült 5.1 en stabilizálni , holott erős llc vel (nincs akkora dropp) jobb kéne legyen de valahogy így stabilabb. szóval mennyi van beállítva biosban és mennyi -t droppol ezt derítsük ki . ;)
5ghz , hez tapasztalataim alapján komoly hűtés kell. annyit megtehetsz(lehet csalni) , hogy reggel amikor hidegebb van jól kiszelőztetsz, és úgy lövöd be stabilra , mert aztán (elvileg nem nagyon tekeri 100% a cpu-t semmi , ergo nem fog anyira meleg lenni hétköznapi használatban ;)
de kb én kezdésnek adnék a cpu-nak +0.03v ot
a jelenlegi -hez képest.

vga

(#27203) Benhill válasza - = Zk = - (#27201) üzenetére


Benhill
senior tag

Ez abszolút nem jó settings, én is próbáltam ezt a 9900k val... nem fagyott, de pillanatok alatt 96 fok lett cb alatt, állítottam is le.

Nekem biosban 5Ghz all core, 1.365V, valamint LLC3, és úgy stabil volt, max 80 fokkal.

(#27204) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

rálesek rálesek, köszi :R

jelenthet bármi gondot, hoyg 4 modulom van ramhoz? 4*8GB :U

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27205) NFree válasza - = Zk = - (#27204) üzenetére


NFree
addikt

igen azokat míg a proci nem lesz stabil ne is tuningold hagyd alapon, még xmp-t sem csak default .
habár én is abba bízom , hogy majd megbírkozik nekem is az asus a 4 modullal 3800xmp . mert a asrock az nem szereti csak a 2 őt . de még nem költöztem át .

[ Szerkesztve ]

vga

(#27206) - = Zk = - válasza NFree (#27205) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hmm. értem.. XMP nélkül első körben...
érdekes.. de miért?

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27207) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

nos...
LLC7, AVX0(?), biosban 1,345V.. ha jól írtam az adatokat.... oké, hogy csak 1,5 percig futott a teszt... de 88-90 között ugrált a hőmérséklet..
megnézem játékok alatt mit produkál

szóval köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27208) NFree válasza - = Zk = - (#27206) üzenetére


NFree
addikt

Mert ha stabil a proci akkor nem azt kell álítani , hanem a ram és akkor meg azzal kel foglalkozni , ha stabil a proci utána mehet xmp-vel a ram is , megint teszt ha fasza akkor lehet finomkodni vagy ramot tuningolni amit szeretnél a lényeg mindig csak 1 lépés , hogy tudja az ember mi okozhatja a galibát . hát igen a hűtés , :( én ezért küldtem egyből delidre , mert amíg 90 fok addig nem lehet vele mit csinálni. cpu_z ? nem használsz ? azzal lehet monitorozni úgy nagyjából a cpu feszkóját akár terhelés közben . mennyire droppol le terhelés alatt így 1,34 ről ?

vga

(#27209) - = Zk = - válasza NFree (#27208) üzenetére


- = Zk = -
félisten

cpu_z ? nem használsz ? azzal lehet monitorozni úgy nagyjából a cpu feszkóját akár terhelés közben . mennyire droppol le terhelés alatt így 1,34 ről ?

a képen a bal alsó sarokban ott van.. vagy rossz fülre kattintottam? :U :R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27210) NFree válasza - = Zk = - (#27209) üzenetére


NFree
addikt

Bocs igen debil vagyok , (fáradt) de ezt akkor nyomtad amikor már nem ment a teszt gondolom , teszt közben kéne megnézni mennyi vagy ez úgy volt ?
Meg a tesztben állísd be hogy avx2 ne teszteljen , mert felesleges . Ha nem akarod használni konvertálásra a procit ami használja azt az utasításkészletet. mert retenetesen befűt .látom teszt közbe csináltad és akkor 1.31 re droppol , ás ahogy nézem avx2 vel ne csodálkozz hogy befűt.

[ Szerkesztve ]

vga

(#27211) Baryka007 válasza NFree (#27208) üzenetére


Baryka007
őstag

De ennek sosincs vége ;]
Mert ha vége van, akkor is még szeretnél valamit kihozni a rendszerből... Mert az utolsó csepp naftát is megvásároltad ;] ;] ;] ;] És ezért sosem nyugszol! ;] ;] ;] ;]

(#27212) - = Zk = - válasza NFree (#27210) üzenetére


- = Zk = -
félisten

igen, ez teszt közben volt.... :K

Meg a tesztben állísd be hogy avx2 ne teszteljen..
éés azt hol? :U

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27213) NFree válasza - = Zk = - (#27212) üzenetére


NFree
addikt

a chinebench , le megy ? én leszedtem a realbenchet azzal teszteltem 15 percet nincs avx2 , és amire használom teljesen stabil. viszont linx el 3mp kékhalál, régen anno mikor megvettem a 8700k-t az 4,8 linxel teszteltem . de felesleges volt . csak fűt .

ami engem zavar , hogy lófaszt nem eszik így a proci , nincs igazi terhelés chine alatt 180w ot kajál . :(

Baryka007 az a baj ezeknek itt a vége , rengedeg vidit néztem tesztet , tényleg a hétköznapokban az az 1-200mhz szart nem ér , tesztekben jól mutat . De na és lenyugodtam . Ez akkor lenne valami , ha tudna 5.5 öt legalább. 24/7 re . de az 5ghz is jó ;) :R

[ Szerkesztve ]

vga

(#27214) - = Zk = - válasza NFree (#27213) üzenetére


- = Zk = -
félisten

lemegy, de nem megy ugye 4,2 fölé.... 1680pont
nekem a Cbr15 van fent... azzal már nem sokra megyek szvsz.... nem is értem, miért nem a 23 van fent...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27215) NFree válasza - = Zk = - (#27214) üzenetére


NFree
addikt

Akkor ott a biosban tdp limit be van állítva , de nem tudom hol kell állítani :B ezért nem szereltem még át mert taichi egyszerű mint a faék szorzó és fesz . . és megy még feljebb is ;) mármit a watt .
nézd meg a vidit még egyszer mert asszem a srác említi és mondja , hogy mit állít , hogy ne korlátozza le , de az is lehet hogy a hőfok miatt korlátozódik , ezért nekem alap a core temp és a cpu_z, hogy lássam mi mennyi . és elférnek.
megnéztem egyébként az occt-t avx2 vel és ott sem kért be 125w nál többet , lehet nincs annyira agresszívra írva vagy én nem tudok még beállítani valamit .

[ Szerkesztve ]

vga

(#27216) - = Zk = - válasza NFree (#27215) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hát bele nyalt 1 maggal a 100 fokba...
core temp nekem always on top és uccu neki :C.... DL2, Starfield alatt is... 75-88 fokos...95+ nagyon ritkán...
szerk. C-state asszem? na az disabled

lehet ha alákennék egy ThermalG-ét, akkor pár fokot nyernék?! mert skalpoltatni már nincs sok kedvem... eladni is nehezebb úgy, HA olyan helyen veszik meg, mint anno a 9700K-át... delidelt, rézkupakolt volt... de röhögve ment az 5,1 vele :C

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27217) - = Zk = - válasza NFree (#27215) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nekem 6,5W a power.. neked 178W... valamit a biosban elkuytultam szerintem, csak nem emlékszem mit és hol?! :B
szerk. megvan CPU SVID Disabled volt... oppálá :Cmindjárt jobbak az eredmények

szerk
R20ra nekem 3820pötty

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27218) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

játékra melyik a jobb "teszt"?.... Cbr vagy OCCT?! :U
remélem az utóbbi :DDD

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27219) NFree válasza - = Zk = - (#27217) üzenetére


NFree
addikt

legalább 5000 körül kell lennie cpu current capability 170%?
meg ezek hogy vannak nállad ?

játék válogatja , last of us bekajál 150-160w ott procibol a wot meg vga val együtt nem eszik 250-nél többet .

[ Szerkesztve ]

vga

(#27220) jokeph válasza - = Zk = - (#27218) üzenetére


jokeph
nagyúr

Leginkább maga a játék. :)
CB csak prestest-nek jó, ha az sem megy le, akkor instabil a gép nagyon. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#27221) - = Zk = - válasza NFree (#27219) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Hazaèrek megnèzem, de szerintem nekem annyit nem is megy... 140%? Nem ugrik be hirtelen...
Megnèzem... :R

Jokeph.
Stimmt :R
Akkor marad így. Bár lehet a feszt elkezdem lefele adagolni... határon ketyeg a hőfok gèmek alatt is

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27222) zebra_hun válasza - = Zk = - (#27221) üzenetére


zebra_hun
addikt

Nocsak, nocsak :DD
Így kezdődik, ismerem :))

Pár éve egy totál anti oc emberke voltam, most meg... beleőrültem.
2 gépen fut jelenleg egy időben a stabilitás teszt, egy már nem is elég... :DDD

UV-t érdemes amúgy, hogy a témához is szóljak. Briketté nem kell égetni semmit, Cb R23 teljesen megfelelő terhelés.
15 perc elég is, felesleges tovább kínozni.

(#27223) - = Zk = - válasza zebra_hun (#27222) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nyugi, 40 vagyok...... nem kell ettől az OC örülettől tartani :C :R
Cb R23, 15perc... okés :R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27224) zebra_hun válasza - = Zk = - (#27223) üzenetére


zebra_hun
addikt

48, és ~2 éve azt sem tudtam, hogy mi az a Vcore...
Öregszem :DD

(#27225) - = Zk = - válasza zebra_hun (#27224) üzenetére


- = Zk = -
félisten

;] ;)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27226) zebra_hun válasza - = Zk = - (#27225) üzenetére


zebra_hun
addikt

Egy ilyet hozz össze :))

Kicsipapucs 9900k képét lopom most ide. Terhelés alatt ami a lényeg, 1.11V allcore 5 GHz-en.
Ha megy ilyen alacsony feszen, akkor fel sem forr. Persze ritka az ilyen.

(#27227) - = Zk = - válasza zebra_hun (#27226) üzenetére


- = Zk = -
félisten

bocs Főni... KF-em van :DDD
már buktuk.... pedig eskü, ÉN akartam...

szerk
valamiért nem megy 4GHz fölé nálam R20-ban.. 1,104V max.... igaz AllCore 97 fokos mind a 8 mag

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27228) zebra_hun válasza - = Zk = - (#27227) üzenetére


zebra_hun
addikt

Ajjajj, 4GHz, és 100°C, uhh, kemény. Miért nem szerelsz a hátára hűtőt? :DD
Lőjj futás közben egy HWINFO-s képet bitte. Bár beleokoskodni nem akarok, de érdekel a terhelés alatti magfesz.
Addig told fel a frekit, amit meg is tudsz hűteni.

Még egy kis bónusz 9900k (mindegy, hogy f) Kicsipapucstól:




Ez nem sámli játékteljesítmény. Tomb Raider Bench elmond mindent.
:K

(#27229) - = Zk = - válasza zebra_hun (#27228) üzenetére


- = Zk = -
félisten

így-e?! :R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27230) zebra_hun válasza - = Zk = - (#27229) üzenetére


zebra_hun
addikt

Azt hittem viccelsz, de nem. Ez ~3800MHz, 130W, 1.28V magfesz, ésssssss 100°C :Y
Ennek nincs a hátán semmi, vagy fűtés?
Hülyeséget félretéve, ez nagyon sok. Mivel akarod ezt hűteni?
Ez itt az én egyik 8 magos kazánom, messze a legforróbb a Rocket Lake.

[AC 5GHz, 230W, ~80°C]
Ez egy sima, egyszerű 360-as AIO.

(#27231) - = Zk = - válasza zebra_hun (#27230) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ugye?... :DDD
nemtudom...vagy ennyire hurkalé a proci, vagy mehetek lefelé a feszkóval.. csoda lenne...
még arra tippelek, hogy a sokéves kencefice megfeküdt a cpu és a 360as X73 AiO között... noném ment oda... LEHET ha felkenek egy TG-t...javulna...
occt alatt meg megy neki az 5Ghz, 85 fokkal... másképp tesztel az meg gondolom...
vagy valamit nem jól lőttem be a BIOS-ban...

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27232) zebra_hun válasza - = Zk = - (#27231) üzenetére


zebra_hun
addikt

Applikáld le a blokkot, vmi nem stimmel. Cb avx-et is használ, de annak mennie kell.
Pasztacsere. Ha víz van rajta és jó is, 130W-nak nem szabadna fűteni. A legjobb paszták is fél év múlva gyengülnek.
Én egy utálatos pasztát használok, olyan mint az éppen kötő gipsz. Mx4 is teljesen jó.

(#27233) NFree válasza - = Zk = - (#27227) üzenetére


NFree
addikt

Valami nálad nem jó a hűtéssel , milyen hűtő van rajta ?
a hőfok miatt throtingol. én olyan 1,25v adnék max biosban a procinak , vagy 1,23 at és próbálnám , nem megsütni , és akkor all core 4,7-4,8ghz et stabilra lehet menne 1,2 v is .

[ Szerkesztve ]

vga

(#27234) Benhill válasza - = Zk = - (#27231) üzenetére


Benhill
senior tag

1.36V és LLC3, próbáld ki ;)

Ilyen LLC 6 meg 7, az felejtős szvsz. Ilyesmi lehet nálad beállítva, másképp nem menne 100 fok környékére. :Y

(#27235) - = Zk = - válasza Benhill (#27234) üzenetére


- = Zk = -
félisten

kékhalál winboot közben/előtt....

NFree, Zebra... rendelek egy Thermal Grizzly-t... megnézem azzal....
NZXT X73 a hűtés amúgy..

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27236) NFree válasza - = Zk = - (#27235) üzenetére


NFree
addikt

Nem csak paszta baj lesz , szerintem nincs rajta rendesen . az a hűtó 1,3v ig simán meg kéne fogja a procit . lehet iszonyat szar kupak domború vagy homorú esetleg a hűtő, nekem pl ki lett egyengetve . delid előtt 90 fok volt ez is . de 4,8 körül delid nélkül olyan load 1,26v al mennie kéne lazán . sima mx4 van az enyém alatt , előtte meg betonkemény mx2 volt kiszáradt.

vga

(#27237) - = Zk = - válasza NFree (#27236) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ez a hűtő volt a kupakcserélt 9700K-án... rézkupak, delid... hibátlanul hűtötte...
megeshet, hogy a 9900KF-nek lesz a baja... de ha megdörzsöltetem, ugye... nemtudom, annyira nem nagyon szeretnék költeni rá... ígymarad érzésre... OCCT alatt megvan a 88fok, 5GHz.. nemértem, komolyan... CbR20 alatt meg láttátok... :U
kap egy Grizzly-t és ennyi...

de 4,8 körül delid nélkül olyan load 1,26v al mennie kéne lazán
ezt nem is néztem, aszem... de volt valami 5G alatti effélém anno.. nememlékszem...

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27238) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

nos.
szétkaptam a gépet, megkapta a thermal grizzly-t...
emberek én ekkorát még nem égtem, mint mikor szétkaptam a gépet... :W igény esetén teszek fel képeket, egy része mobilos, másik telóval, monitorról....
ég a pofám, de nem kicsit... :B
nagyvonalakban....a kenőcs elpárolgott, huss. vízcseppes volt a két felület között... :DDD :U

gyors teszt hőfokok?!
OCCT alatt NEM MENT 73 FOK fölé... 95 volt a max régebben
lefutott a csoda CbR20 is.... és nem ám 100 fokos, 3,8GHz... neeem

:W (5092pötty)
hát na :B :U

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27239) jokeph válasza - = Zk = - (#27238) üzenetére


jokeph
nagyúr

:Y :F
Hát, MX4 ilyet nem csinál. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#27240) Pioneer válasza jokeph (#27239) üzenetére


Pioneer
senior tag

+1 :K

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#27241) - = Zk = - válasza jokeph (#27239) üzenetére


- = Zk = -
félisten

hát nem az vót'... no :B :DDD

én a TG-re esküszöm... rézkupakolt delidelt 9700K-óta használom, HA úgy adódik..
ideiglenesen felkentem ezt a fost, mondom lejár a bolti "ajigari" és megy fel a TG.... hát ennek már 1+ éve :DDD
nademost.. haha... ingame 85-90 fok volt eddig, most beállt 75-78 közé...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27242) Lathronos válasza - = Zk = - (#27241) üzenetére


Lathronos
őstag

A magas hőmérsékletnek is van előnye. Játék közben főzhetsz vagy süthetsz is a PC ház tetején. :DDD

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#27243) - = Zk = - válasza Lathronos (#27242) üzenetére


- = Zk = -
félisten

jah... odateszek egy jó kis csontos oldalast.... elrotyog az :C....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#27244) NFree


NFree
addikt

Csak kis érdekesség Xigmatek Achilles léghűtő . kb 7-8 éves lehet .
Hát beszarok , egyébként fogyasztást sokallom beleméri a cpu venti-t is . mert eddig nem volt ilyen míg vízzel ment és az alaplapra 1db venti sem volt kötve .

vga

(#27245) Baryka007 válasza NFree (#27244) üzenetére


Baryka007
őstag

Ez hiányzik az új genekből... 200w ot épített vízzel deliddel is épp hogy 80°C on tartasz 12.-gen felett... nem értem miért :F

(#27246) zebra_hun válasza NFree (#27244) üzenetére


zebra_hun
addikt

Én szeretem nézni mások tesztjeit. Lehetne kérni esetleg hwinfo-val? Egy szépen elrendezett, lényegretörő kép nagyon hasznos tud lenni. [Valahogy így]
Csak így tovább, tetszik :R

Bary:
Kicsi a felület, egyre rosszabb hűteni őket. Gpu-t a legjobb hűteni, ott még nem egy gombostű méretű a hőátadó felület.
Csak rosszabb lesz a jövőben. Sokan ennek örülnek...

(#27247) NFree válasza Baryka007 (#27245) üzenetére


NFree
addikt

Én is elég csalódott vagyok de csak a vízhűtés miatt mert kb 10 fokot nyerek az épített vizemmel (gondolkodom egy új blokkon. ) mondjuk ez a gép már így marad . Legutóbb eláztam úgy volt ez a lap megdöglött aztán egy hero-t használtam kb 2 hétig viszaraktam ezt és láss csodát ment , akkor szétszedtem a vizes benchtáblás, gépet ithon prosodott egy corsair 750d s bepakoltam mindent , jó lesz ez így .
Nincs elérhető leírás.a fogkefe eddig mint takarító eszköz szolgált de míg nem találok valamit addig vga kitámasztó szerepet fog betölteni . :D

vga

(#27248) NFree válasza zebra_hun (#27246) üzenetére


NFree
addikt

Hát nem tudom rajta-e van amit szeretnél , nekem nem fér el úgy minden . :(

vga

(#27249) Baryka007 válasza zebra_hun (#27246) üzenetére


Baryka007
őstag

Akkor elértünk a technológia végére?

Mindezzel egyidőben egyre nagyobbak a TDP-k is :C

(#27250) zebra_hun válasza NFree (#27248) üzenetére


zebra_hun
addikt

Köszi.
Tudod mozgatni benne a dolgokat, eltüntetni felesleges sorokat.
Ki tudod nyitni a magonkénti hőmérsékleteket, effektív órákat.
Hasznos volt így, szép :K

Bary:
Jós nem vagyok, de ez van. AMD-nél még jobban jelentkezik ez.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.