Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26151) Pioneer válasza Baryka007 (#26150) üzenetére


Pioneer
senior tag

Egy fokkal még az is jobb, mint a hibás, inkompatibilis felesleges driverekekel telepakolt fatebringer féle kókányolások...

[ Szerkesztve ]

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#26152) zebra_hun válasza Pioneer (#26151) üzenetére


zebra_hun
addikt

Újjúj, ezzel felhúztalak kicsit ;)
Bocs, nem tudtam hogy ez ennyire rossz lenne. Éjjel most otthon leszek, felteszem az eredetit az MS oldalról, drivereket meg az Asus oldalról. Tényleg nem szoktam ezekkel foglalkozni, ami a telepítőben nem volt, MS frissítéssel jött. Eszközkezelőben nem volt kérdőjel, gondoltam OK.
Lássuk milyen ha az ember a "Nagy Könyv" szerint jár el ;)
Esetleg valami jó tanács?

(#26153) Werkly


Werkly
őstag

Hihető játék összehasonlításos videóknál, hogy 8700K és 10900K nagyjából azonosan teljesít 1440p-ben főleg 5.0 Ghz-en?

(#26154) Pioneer válasza zebra_hun (#26152) üzenetére


Pioneer
senior tag

Ezen a Mega linken mindig megtalálod összegyűjtve az összes legújabb eredeti MSDN Windows verziókat, (garantáltan érintetlen .iso fájlok).
(Általában csak nappal van seed.)

[ Szerkesztve ]

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#26155) Puma K válasza Werkly (#26153) üzenetére


Puma K
veterán

Az a gondom a neve nincs videó csatornákkal youtube-on, hogy mióta tudom azt, hogy forintban akár milliókat euróban pedig akár több ezret lehet keresni videókészítéssel úgy hogy a tartalom nem egyezik a valósággal addig nem hiszem el amit látok azokon a neve nincs és arctalan csatornákon.

Táplálkozz több helyről _valós_ infók-mérések tekintetéből pl Digital Foundry, Gamers Nexus, JayzTwoCents és a többi ismertebb helyről. Aztán hozd meg a saját álláspontodat.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#26156) Baryka007 válasza Werkly (#26153) üzenetére


Baryka007
őstag

Ilyen tesztet találtam a neten Link
E-szerint tényleg nincs egy olyan hű-de nagy különbség a kettő között...

Viszont a 10.-gennek a ramkezelése és ram oc potenciálja sokkal nagyobb...

Csak példaként, mint fentebb is írtam, nem rég váltottam 8086k ról 10700k ra... single core teljesítmény azonos!

Viszont ugyan az a ram, ahol 8086k val még csak nem is postolt a rendszer, ott a 10700k nál ugyan az a ram 400mhz el feljebb is postol... Valamint 200mhz el feljebb stabil, mint a 8086k val volt...

Általánosságban innen nézve, elég szépet hozott a konyhára a 10.-gen nekem. De ha minden stockon van, akkor az van ami a videóban.

(#26157) zebra_hun válasza Baryka007 (#26156) üzenetére


zebra_hun
addikt

Jól látod, de ez magánvélemény. A 10-esnél rendkívül sokat jelent a Cache freki OC.
Alapesetben teljesen ugyanazokat mérem mint bárki más. Amikor elmegyek 4700-5000MHz uncore frekire, emellett legalább 4000MHz RAM frekire, simán elmegyek sok mindenki mellett. Van jó pár rekordom, mind extrém RAM és Cache OC-al csináltam.
Ott már 4600MHz Cl16 és min. 5200-5300MHz Cache frekivel mentem. A CPU Core nem sokat számít, a RAM és Uncore viszont igen. Más generációknál nincs ilyen, a Rockettől kezdve 4500 a max. AMD jól látta, Cache csodát művel. Ahol Cache limit van, ott a x3d nagyon jól teljesít. Ritka, de van. Viszont a Comet Lake mivel lehetőséget ad a freki emelésre, nagyot profitál a frekiből.
Alapesetben egyformák, de OC potenciál a Comet-ben sokkal több van, mint bármelyikben.
Megjelentek az x3d tesztek, ami nekem megvan, mindet hozom, sőt, ...
Kivétel a FireStrike, bár abból egyet sem láttam, az kimondottan L3 teszt, a világ legjobb tesztje.

ADL megcincálva eszméletlen lever mindent. Ott van elegendő L3.
Az más kérdés, hogy a világon nincs vga, ami azt meg is jeleníti.

[ Szerkesztve ]

(#26158) Dönc válasza zebra_hun (#26152) üzenetére


Dönc
tag

Mióta letölthető hivatalosan is a Win telepítő én mindig onnan szedtem le a legújabbat. Sose volt semmi gond vele. Én mondjuk még a fentieknél is egyszerűbb megoldást választom és a Media Creation Toolt használom, pikk-pakk csinál neked egy legalább 8GB-os pendrivera bootolható Win10-11-es, frissítések tekintetében egészen naprakész telepítőt.

(#26159) zebra_hun válasza Dönc (#26158) üzenetére


zebra_hun
addikt

Köszi, ezt csináltam, csak W11 lett a rendszer. MS-tól, full eredeti Home verzió. Mivel először látom, tapogatok mint Tóth a sötétben.
Tapasztalatok:
Semmivel nem jobb nekem, de nem is rosszabb. Legalább nem találok semmit :))

(#26160) szika87


szika87
aktív tag

Sziasztok, vettem egy új CPU-t és a korábbi kiszerelésénél, a hyper evo 212 hűtő kis hülye fogai közül kettőnek kitört a kis műanyag pöcke. Így nem tud rendesen rácsatlakozni és lötyög, természetesen a gép se indul el, pittyeg egy hosszat és 4 rövidet. Tehát ha nincs rajta rendesen a hűtő tényleg el se indul a gép? A másik kérdésem hogy ilyen estetben a komplett hűtőt kell cserélni vagy ki lehet ezeket a kis hülye műanyag csatlakozókat?
Köszönöm

We are here for a good time, not a long time.

(#26161) bobalazs válasza szika87 (#26160) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Én ezt a milyen cput vegyek topikban kérdezném, azt olvassák is.

(#26162) szika87 válasza bobalazs (#26161) üzenetére


szika87
aktív tag

Köszi, közbe rájöttem, én marha nem a cpu fanra dugtam rá a csatlakozót, hanem a cpu opt-ra -.- tök ugyanúgy néz ki a kettő...
Ettől függetlenül néznem kell új hűtőt mert a fogak nem állnak a legjobban de legalább már tudom miért nem bootolt be a gép.

[ Szerkesztve ]

We are here for a good time, not a long time.

(#26163) palfitom válasza bobalazs (#26161) üzenetére


palfitom
félisten

:F Nem cpu-t akar venni, tehát nem oda való!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#26164) hokuszpk válasza szika87 (#26160) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

az alaplap kezikonyveben meg kell nezni, melyik beep code mit takar.
ha nincs benne, akkor vagy a gyarto oldalan rakeresni, vagy megnezni milyen bios van a lapon, es remelhetoleg itt bennevan a tablazatban.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#26165) bobalazs válasza palfitom (#26163) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Elírtam.
Milyen CPU léghűtést vegyek
én itt kérdeztem hasonlót, és azonnal kaptam is választ.

#26162szika87
Egyébként cpu push pin-nek hívják, hátha tudsz hozzá rendelni valahonnan.

[ Szerkesztve ]

(#26166) szika87 válasza hokuszpk (#26164) üzenetére


szika87
aktív tag

Jaja annak utána néztem, 1 hosszú sípolás 4 rövid (CPU FAN/CPU voltage/CPU Overheat)
Tehát tudtam hogy a procinál kell nézelődni mert nem memória.
De mondom időközben be bootolt a gép, gyorsan csináltam egy bios resetet az új proci miatt és ki is kapcsoltam, mert így hogy nem fekszik rá szorosan a hűtő a cpu-ra így gyorsan melegszik így nem használtam csak kipróbáltam. De mindig is utáltam az intelnek ezt a felfogatását, ezzel a műanyag vacak "pin"-ekkel. Közbe rosszul írtam mert nem hyper 212 van a gépbe hanem TX3 evo, és ennek ilyen műanyag pöcke van mint a gyári intel felfogatásnak.

We are here for a good time, not a long time.

(#26167) palfitom válasza bobalazs (#26165) üzenetére


palfitom
félisten

Az úgy OK! :K

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#26168) Puma K


Puma K
veterán

Helló,

Asus Maximus Hero X (legfrissebb BIOS) és 9900K esetén melyik az a maximum RAM órajel amivel még biztosan működni fog bármiféle gond nélkül?

Az alaplap által támogatott 4166MHz-nél feljebb ne nézegessek memóriákat 2x 16 GB variációban?

A fent említett alaplap és proci esetén kimaxolnám a RAM-ot sebesség szempontjából. Persze RAM órajel mellé választanék valami értelmes késleltetésű példányt. Tuningolni-finomhangolni a RAM-ot nem akarnám.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#26169) Baryka007 válasza Puma K (#26168) üzenetére


Baryka007
őstag

Valahova oda is tenném... Nekem Z370 es lapban 8086k mellett volt egy 4000c19 es predator...

4133 on már nem is postolt a gép... 4100 on nem volt stabil....

Aztán váltottam Z490 re 10700k val, onnantól 4800 ig postolt a gép a rammal, és 4200 on lett stabil.


Mivel a te lapod is Z370 es... Viszont a proci IMC je kicsit jobb, mint a 8086k é volt... Ezért valahová 4100 ra tenném a biztos voksomat ! Ahol még stabil ugye

(#26170) zebra_hun válasza Baryka007 (#26169) üzenetére


zebra_hun
addikt

Szerintem Puma K arra gondolt, hogy melyik 2x16Gb Kit passzol a legjobban a cuccához úgy, hogy nem piszkálja.
Vannak 4000MHz Cl16-os Kit-tek, nem rosszak. Az aláírásában lévő párosból viszont ugyanazt ki lehet szerintem hozni. Feltételezés persze. A fenti Kitnél viszont nincs sok órás hangolás, tesztelés, kudarc..., belerak, xmp és megy. Ha nagyobbat venne mint 4133MHz, akkor szintén kézi beavatkozás, mivel vissza kell fogni, tehát az nem játszik.
Én persze adnék egy esélyt a meglévőnek, hiszen jó cucc, csak ha esetlegesen kevés idő áll rendelkezésre, akkor nem járható út.

[ Szerkesztve ]

(#26171) Puma K válasza zebra_hun (#26170) üzenetére


Puma K
veterán

A mostani memóriák nem ennek szinte semmit. Az előző tulaja aki ezeket a memóriákat és procit használta csak +100-200 MHz-cet tudott kisajnolni belőlük. Én is így tapasztalam. Nagyon nem tuningos darabok. El fogom őket adni.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#26172) zebra_hun válasza Puma K (#26171) üzenetére


zebra_hun
addikt

Azt sajnálom, ha nem akar menni. Ajánlani meg eléggé félős, ha antituning lesz az új szerzemény. Tapasztalatok azt mutatják, hogy a 8-9-10 gen szereti a 3200 Cl14 14 14 34 Kiteket. Nem oc bajnokok, hiszen az "álom" kategóriát nem lehet velük hozni, de rendes teljesítménynövekedést lehet velük hozni. Én most megint vettem ugyanezt, de csak próbára. Betettem egy nem oc-ra kihegyezett lapba, szintén nem oc bajnok proci mellé. Szerintem nem lett rossz, ahhoz képest, hogy az uncore freki max 3700MHz. Persze így általánosítani nem lehet, ez a második ilyen Kit, Apex-ben még nem volt időm sajnos. Lehet nem is lesz, család már mérges rám...

[4133MHz Cl16 16 16]

Ez egy Apex lapon kicsit jobbat produkálna, de itt nem is ez volt a lényeg, csak brahiból csináltam. Feszültségeket nem kísérleteztem ki, hogy mi a legalacsonyabb.
Egyébként ha a max 4133MHz, az Asus lapomba ezt hoztam ki a másik ugyanilyen Kitből:

[4133MHz Cl17 17 17]

Ez az 5 órás teszt 1.395V VDimm feszültséggel is stabil, csak itt még nem vettem annyira vissza.

Félre ne értsd, nem dícsérni akarom a 3200Cl14 14 14 párost, inkább bemutatom, nekem mit sikerült kihozni. Garancia persze semmi, lottó ez is.

[ Szerkesztve ]

(#26173) gudpikcs


gudpikcs
tag

Uraim
adott egy corei5-8600k
asus maximus x formula lapban
nemrég raktam egybe
az a kérdésem hogy a cpum 4100 on megy fixen
nem használja a automata mhz levételt hogy visszább vegye magát ha nem kell
ezt hol tudom állitani?

(#26174) gudpikcs


gudpikcs
tag

jelenleg ez a biosban
beállitotam f5 el mindent alapra és mégis ezt irja és 4100 on megy

(#26175) zebra_hun válasza gudpikcs (#26174) üzenetére


zebra_hun
addikt

Ha a BIOS alapon van, akkor nézd meg a win energiagazdálkodást. Energiatakarékos és kiegyensúlyozottnál visszavesz.

(#26176) gudpikcs válasza zebra_hun (#26175) üzenetére


gudpikcs
tag

A speedstep is bekapcsolva
Winben is az energiatakarekos meg a kiegyensulyozotton van
4100 on megy
De netezek azt minek menjen teljesitmenyben
De ott a kepen is miaz a ln2 mode?
Legujabb bios van rajta
Lehet azis baj lehet?

(#26177) gudpikcs válasza zebra_hun (#26175) üzenetére


gudpikcs
tag

Meg láttod itt a kepen is a biosban hogy a sargaval irva van hogy 4300 ra van allitva stb
De beallitok optimálisra mindenhol es akkor is ez a kiiras marad es azin is megy..

(#26178) zebra_hun válasza gudpikcs (#26177) üzenetére


zebra_hun
addikt

Kiegyensúlyozott beállításnál most nekem sem vesz vissza, energiatakarékoson igen. 3 napos W10 van fent... valamit kutyultak MS-nál.
CPU-Z-t vagy HWINFO-t tegyél fel, várj 10 percet, és látod, hogy visszavesz.

[800MHz]

(#26179) gudpikcs válasza zebra_hun (#26178) üzenetére


gudpikcs
tag

Ok ,ezt megnezem este majd.
De gyarilag volt ugy hogy lattam a cpuzn hogy ugralt a mhz.
Meg a biosban nem ertem ezt a kiirast azt a 4300 atxmikor hiaba alitom be f5 el mindenhol.

(#26180) zebra_hun válasza gudpikcs (#26179) üzenetére


zebra_hun
addikt

A kiegyensúlyozottat én sem értem a mostani legújabb W10-en. A min cpu telj. 100%, hmm, fura. Energiatakarékoson normális, ott 5% a min.
Régen nálam a kiegyensúlyozott séma csak a Turbo-t vette le, azaz a 10850k-nál 3600MHz.
Csütörtökön tettem vissza az eredeti W10-et, hátha javították az egyik hibát, tehát teljeses friss, sémákat nem is figyeltem még.
Egyébként én így használom már jó egy ideje, Benchmarkokat is kiegyensúlyozott vagy energiatakarékosban futtatok, ugyanúgy felpörög ha kell a Kraft.

A BIOS kiírásokkal meg ne foglalkozz, az az elérhető max-ot írja.
Itt látsz egy rakat képet az én BIOS beállításaimról, Asus szintén, csak Comet Lake. Szinte ugyanaz mint a Kávé:

[1. Rész] Allcore 5GHz

[2. Rész] Adaptív Voltage

[3. Rész] RAM OC

Ez csak amolyan Bónusz, 10. gen Intel, lehet találsz benne hasznos képet, három cikket írtam az 1200 Topikösszefoglalóhoz. Mindig ugyanazok a kérdések, így egyszerüsítettem a dolgokon.

(#26181) gudpikcs válasza zebra_hun (#26180) üzenetére


gudpikcs
tag

Uhh
Köszi a segedelmeket
Este atnyalazom
Es tuti dobok egy friss wint

(#26182) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Kell CPU LoadLine Calibration (mode?) 8600K 4800 Mhz-hez
MSI Z370-A Pron?
Próbálkozzak 1.2V körül? Vagy egyből próbáljam 1.35Val, és onnan menjek lefelé?
Offsettel vagy fix-en próbáljam?
CPU SA Voltage, CPUIO Voltage, maradjon fix? Vagy Auto? 1.304V, 1,25V

[ Szerkesztve ]

(#26183) Dönc válasza zebra_hun (#26180) üzenetére


Dönc
tag

Ez nem is butaság, mivel nekem 7/24 megy a gépem, azért a minimális teljesítményt levettem 5%-ra a windowsban, pár wattot (14-15 helyett 10-11) jelent ez a Core Temp tanúsága alapján. Igaz nálam w11 pro fut. :R

(Nem is értettem miért nem megy 4,5 Ghz alá a proci szinte 0 terhelés mellett, csak lesz@rtam. :DDD Ennek ellenére mondjuk próbáltam picit alulfeszelni biosban, így egészen elfogadhatóan fogyaszt teljes terhelés mellett is az i7 9700.)

(#26184) Dönc válasza Dönc (#26183) üzenetére


Dönc
tag

Na, dobott is egy kékhalált a win erre a megmozdulásra, egyelőre visszaraktam 100%-ra a minimális teljesítményt is, aztán majd nekiállok a javasolt beállítással is csinálni egy stabil bios beállítást.

(#26185) zebra_hun válasza Dönc (#26184) üzenetére


zebra_hun
addikt

Több freki lépcső, hozzá ugyanannyi feszültség. Ki kell próbálni, kísérletezni. LLC,t is érdemes szépen belőni, lehet belőle profitálni, ahogy képekkel is mellékeltem. Időigényesebb mint egy allcore profilt létrehozni, ott ugye csak egy fix freki van, hozzá egy fix feszültséggel. Offsetekkel lehet külön szépen, gondolom a z370/90-en is. Azt tudd, hogy az az írás egy 10-es Comet-tel készült, picit eltérhet. Ezt majd itt a tooiklakók megírják, ha nagy eltérés lenne, de nem tartom valószínűnek.
Nekem tetszik mindegyik mód, a kiegyensúlyozott és az energiatakarékos is. Ugyanúgy megvan az allcore 5GHz ha kell, ha nem, akkor pihen 800MHz-en 0.7V VCore-ral.

Szerk:

Azt tudni kell, hogy az LLC-t és a VCore értéket egyszerűbb, és könnyebb kikísérletezni fix értékeken, majd ha ezeket tudod, akkor nekiállni a változósnak az offsetekkel.

[ Szerkesztve ]

(#26186) szika87


szika87
aktív tag

Sziasztok, a segítségeteket szeretném kérni. Az adatlapomon megtalálható Z390-es lapom, hozzá egy i7 8700K. Megtaláltam a tökéletes stbail feszültséget 4.8ghz-re (1.28v) beállítottam manual-ra, és azt vettem észre hogy így idle-be is, azaz ha csak netezek simán pörgeti a cpu-t 4.8ghz-en és fix 1.28v-on. Alapból nincs probléma mert a vízhűtés szépen tartja alacsony hőmérsékleten, de totál felesleges hogy netezés közben is ezen pörgesse. Beállítottam az adaptive feszültséget, mondván így hátha visszaveszi a feszültséget és a szorzókat ha nem dolgozik a gép, meglepődésemre, a turbo vcore-t hiába adtam meg az 1.28v-ot azaz hogy az legyen a legmagasabb fesz, a cpuz mutatta hogy idle-be 1.35v-on kapja a proci a kakaót nem értem miért, plusz ugyanúgy fix 4.8ghz-en van.

Már most nem vagyok otthon, de marad egy harmadik lehetőség az offset, akkor gondolom itt lehet majd beállítani azt amit szeretnék, vagy mit rontok el és hol?
A steppingen és egyéb energia gazdaálkodási lehetőségeken nem állítottam a bioson belül. LLC 5 vagy 6-oson van.

Köszi

[ Szerkesztve ]

We are here for a good time, not a long time.

(#26187) palfitom válasza szika87 (#26186) üzenetére


palfitom
félisten

Win energiagazdálkodásban a proci beállításai milyenek?

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#26188) szika87 válasza palfitom (#26187) üzenetére


szika87
aktív tag

Na ez viszont jó kérdés és jó észrevétel, lehet hogy ott teljesítményre van állítva, meg fogom nézni ha hazaértem. Az okozhat ilyet hogy kvázi felülírja a bios-ban lévő beállításokat?

We are here for a good time, not a long time.

(#26189) palfitom válasza szika87 (#26188) üzenetére


palfitom
félisten

Persze.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#26190) szika87 válasza palfitom (#26189) üzenetére


szika87
aktív tag

És tényleg ez volt a probléma köszönöm :R eszembe nem jutott volna....

We are here for a good time, not a long time.

(#26191) Dönc válasza zebra_hun (#26185) üzenetére


Dönc
tag

Nekiállok majd a fentiek alapján, csak most teljesen más dolgokkal foglalkozom, sajnos így se lett bombabiztos a beállítás biosban, mert terheletlenül így is hajlamos összeomlani néha. Terhelés alatt semmi gond vele, ebbe beletoltam pár órát, valószínűleg ez okozza, hogy ott semmi gond.

Ha oda jutok lehet lesznek majd hülye kérdéseim. :R

(#26192) palfitom válasza szika87 (#26190) üzenetére


palfitom
félisten

:C

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#26193) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Namármost nem tudtam hogy a enhanced turbót be kell kapcsolni, függetlenül hogy 4800ra raktam az órajeleket, 3600on fut, alapórajelen.
Mondjuk jól hozza. azt max 40 wattból 0.84V meleltt hihi.

(#26194) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Lehetne segíteni srácok. Nem ment 1.28 mellett a 4800 Mhz, kék halálozott a windows.
[link]
Ez van most beállítva, de nem merem feljebb tornászni.
A hűtésem se valami acélos, tx3 evo van rajta.

(#26195) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

[kép][kép]

Ez van most, csökkentsem a feszt, vagy mást csinaljak? 49 meg 48 nem volt stabil 1.35 mellett se, ez még most avx et leszámítva jó. avx 95fok.

Enhanced turbo kell nekem?

[ Szerkesztve ]

(#26196) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Override mód stabilabbnak bizonyult mint az offset.

Na mindegy is kernel security check failure bsod lett avxel

[ Szerkesztve ]

(#26197) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nem szólt senki, megoldottam.
SA meg IO is csökkentve lett 1.05re és igy stabilabb is
megy a 4.7Ghz 1.24V mellett és 77 fok a max avx mellett.
Megérte rááldozni fél délutánt, mert most boldog vagyok vele.

(#26198) bobalazs válasza bobalazs (#26197) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Mi lehet annak a magyarázata hogy 4800 Mhz még 1, 3V mellett sem megy, a 4700 meg 1.24 mellett is stabil.
Könyveljem el pechnek?

(#26199) Hellwhatever válasza bobalazs (#26198) üzenetére


Hellwhatever
aktív tag

Uncore Frequency szorzóját próbáltad emelni? Elvileg 2-3-mal a Core Clock szorzója alatt kellene lennie.

(#26200) Puma K válasza Hellwhatever (#26199) üzenetére


Puma K
veterán

A Ring/LLC órajelre gondolsz?

Mert a Ring/LLC órajele 4GHz-cen is bőven jó. Attól magasabb órajel a Ring/LLC esetén csak a ponthajhászáskor jön jól és hoz némi további pontot a végeredményben.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.