Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26951) papadzso1


papadzso1
tag

Csak azért aggódok mert még nincs is nyár. És akkor mi lesz 110 fok?

(#26952) Dönc válasza papadzso1 (#26951) üzenetére


Dönc
tag

Látom beraktad a 12/13 gen. topikjába is a kérdésed. Írok oda. :)

[ Szerkesztve ]

(#26953) Istvan2020


Istvan2020
aktív tag

Sziasztok
kérdésem az lenne érdemes még i5 9600k ba fektetni pénzt 2023 ban, játék full hd, kártya 1080, alaplap Tuf Z390.

(#26954) Csabis válasza Istvan2020 (#26953) üzenetére


Csabis
aktív tag

1~1.5 éve tettem a z370 hez 3080Ti előtte i9 9900KF.
De most azon törhetem a buksimat hogy
Találok rendes z390 12 Vrm alaplapot. 3~4 azután hogy kb a 3 3.5év után csak úgy eltűntek a boltokbol.
És csak 310, 610 van dogivel. igaz 1 akadt csak foglalat cserét kell eszközölni, vagy szerzek másikat.
Avagy hagyom, és lépek a 1200 vagy 1700 cucra.. csak 2-4x árra sacperkb

(#26955) Istvan2020 válasza Csabis (#26954) üzenetére


Istvan2020
aktív tag

Akkor annyira a már nem jó befektetés!!!

(#26956) Cyberboy42 válasza Istvan2020 (#26955) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

sokban függ attól, mire kell, mit jétszol, miből lépnél 9600k-ra. Én 9700k-t használok, és azt kell mondjam bőven megfelel.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#26957) Daffchy


Daffchy
őstag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy a "non K" 9700-as mellett lévő 2x16GB 3200Mhz CL16 RAM-ok nagyon alacsony értékeket adnak az Aida64 memory benchmark alatt.
Amiket találok eredmény ugyan ilyen vagy más márka, de szintén ez a Mhz és időzítés, mind jóval magasabbak.

Ez a 37540 MB/s nagyon kevés. A Latency akkor sem jobb, ha CL15-ön mennek a RAM-ok, sőt 56-os eredményt kaptam, többi érték kb változatlan maradt.

(#26958) LLKobe válasza Daffchy (#26957) üzenetére


LLKobe
veterán

Egy eredmény összehasonlításképp.
Egyetlen különbség, hogy nekem CR1-el mennek a ramok. Esetleg próbáld meg azt átállítani.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#26959) Daffchy válasza LLKobe (#26958) üzenetére


Daffchy
őstag

Nagyon köszi, pont kaptam a tippet RAM topicban kollégától, hogy eddig nem vette észre CR2 mennek. Nemsokára gép előtt leszek és ki is próbálom. :R
Szerk.: Meg is tudtam gyorsan csinálni, kb semmi sem változott még úgy sem, hogy CL16 helyett CL15-ön megy... :(

[ Szerkesztve ]

(#26960) Daffchy


Daffchy
őstag

Bocs, lejárt a szerkesztés.

A BIOS ezt leszámítva teljesen alap beállításon van.
Egy Gigabyte Z390 UD V1 lap egyébként.

Lehet valami a proci beállításainál ami befolyásolhatja esetleg? :F

(#26961) LLKobe válasza Daffchy (#26960) üzenetére


LLKobe
veterán

Amire még gondolni tudok, hogy én direkt egy régi BIOS-on maradtam, nem tettem fel az újabbakat amik a sebezhetőségek miatt jöttek ki, mert ugye tudvalevő volt hogy lassítják a procit. De ez csak egy kósza ötlet.

Ja, még valami?: neked OC-zva van a north bridge? Mert nekem 200 Mhz-el alacsonyabb órajelen megy. Ha igen, talán az is okozhat anomáliát.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#26962) zebra_hun válasza Daffchy (#26959) üzenetére


zebra_hun
addikt

Az Asrock Timing Configurator nevű ingyenes progival lehetne igazán látni a dolgokat.
Érdemes lenne letölteni, az többet mond.

[Példakép]

[ Szerkesztve ]

(#26963) Baryka007 válasza zebra_hun (#26962) üzenetére


Baryka007
őstag

Az a 9900k, hogy tudja a 4600mhz et 1,28v sa val... Ez lehetetlen! :Y

(#26964) Daffchy válasza LLKobe (#26961) üzenetére


Daffchy
őstag

Áhh nincs, full alapon megy minden ezt az XMP-t, meg CL15-öt leszámítva.

A CPU-nál majd kérnék is segítséget, olvastam lehet Non K tuningot elvileg, de előtte eut a RAM lroblémát göngyölném fel. :R

zebra_hun: Köszi, letöltöm, ha gép elé keveredek és beszúrom ide a képet. :R

(#26965) Daffchy


Daffchy
őstag

Na megcsináltam az Asrock képet.

A North Bridge mi a manótól mehet 200 Mhz-el magasabban mint nálad Baryka007?
BIOS-ban nem találtam semmit ahol állítani tudnám (nem értek hozzá, anno régen 3770k idejében OC-zgattam, de nem vágom már ezt :) )

(#26966) Daffchy válasza Daffchy (#26965) üzenetére


Daffchy
őstag

Futtam most 3x Aida memory benchamarkot és most meg mindnél 4200 a North Bridge Clock... :F

(#26967) kicsipapucs válasza Daffchy (#26966) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Nem mérvadó az AIDA memory benchmark CPU és Cache sebesség kijelzése, faszságokat ír. Nézd a CPU-Z mit ír a memory fülön cache-nek, terhelés alatt (vagy hwinfo megfelelő sora, szintén terhelve).

[ Szerkesztve ]

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#26968) Daffchy válasza kicsipapucs (#26967) üzenetére


Daffchy
őstag

CPU-Z is ugyan annyit ír. :F

(#26969) zebra_hun válasza Daffchy (#26968) üzenetére


zebra_hun
addikt

Gigabyte lapon (és máshol is) az Uncore freki a Ring, Cache.
Lassú a sávszél az látszik. Ez egy érintetlen xmp profil?
A CR1 nem hinném, mert a 2x16-nál sosem teszi a lap erre, auto-n hagyva CR2.
Próbáld ki az xmp 1 és 2-t is ha van. 45BG/s körül illene lennie.
Az uncore freki minél magasabb, annál jobb. Egy szint után viszont nem bírja, instabil lesz.

(#26970) Daffchy válasza zebra_hun (#26969) üzenetére


Daffchy
őstag

Teljesen alap BIOS-al indulca, csak a gyári XMP-t beállítva, 3200 Mhz CL16 CR2 is ez az eredmény kb, a CR1 hoz egy minimálisat (ezt már RAM topicban és itt is ajánlották állítsam át). CL15-re belőve egy picit jobb latency, de azokat a képeket be is szúrtam.
Minden más érintetlen, semmi sincs babrálva, és igen, ezt a 45-öt kellene kb hoznia sajnos. :(
Igen megtaláltam, az UNCORE freki most ugyan úgy 4200 CPU-Z-ben is. :R
A 4300-ról teljesen magától ment lentebb, de ez terhelés alatt is ennyi.
Ez a full gyári minden, csak egy XMP és kész.

[ Szerkesztve ]

(#26971) zebra_hun válasza Daffchy (#26970) üzenetére


zebra_hun
addikt

Mekkora VCCIO és SA (System Agent) feszültségek vannak?

Saját felelősségre ha gondolod piszkálhatod a ram időzítéseket. Én fixálnám őket 1,20V-on, aztán próba. Ha belekavarodik az alaplap, hagyni kell, ~3 perc múlva visszaállítja magát alapra ha nem tud bootolni.
Ez nem rábeszélés, lehetőség.
Mindenesetre megnézném egyesével őket, és tesztelném is valamelyik ram stresszelővel.
IO és SA feszültségeket ellenőrizném.
Aztán próba.
Hirtelen a képedről ezeket próbálnám meg, semmi garancia a működésre, hiszen nem egy tuning példányok.

Persze ettől bonyolultabb egy memória piszka, de ez adna hozzá egy keveset. Direkt nem erőset írtam.
Tudj mindig visszaállítani egy működő bioszt. Ez fontos, más nem.

(#26972) Daffchy válasza zebra_hun (#26971) üzenetére


Daffchy
őstag

Az feszek:

VCCIO: 0.960V
System Agent: 1.060V

Ezeket raknád fix 1.2V-re?

"Ha belekavarodik az alaplap, hagyni kell, ~3 perc múlva visszaállítja magát alapra ha nem tud bootolni."

3 perc bootolás után vagy kikapcsolom, várok 3 percet és úgy?
Eddig a RAM tuningnál, csomószor kellett kivennem az elemet, ami elég macera.

RAM tuningon vígig mentünk RAM Topic-os kollégával, az ennyi tud jelen állás szerint, 3200 CL15 és semmi több, kérdés bekavar e neki valami más érték és azért ilyen gyenguszok.

[ Szerkesztve ]

(#26973) zebra_hun válasza Daffchy (#26972) üzenetére


zebra_hun
addikt

Xmp-nél io 1.05V, sa 1.15V.
Először én kitesztelném őket.
Majd emelt feszültségen az xmp-t.
1.25V-ig minden probléma nélkül mehet, de nagyon sokan, többek közt én is, jóval többet adunk.
Dram (Vdimm) is emelhető picit, gondolom az a kit 1.35V-os, rápróbálnék az 1.38V-ra is.
Amúgy mielőtt bármit csinálsz, futtass rajta bitte egy TM5-öt
(Testmem5)
Ingyenes ram ellenőrző. Azt jó lenne tudni, hogy valóban jó e a ram kit.
A "Load and Exit"-nél töltsd be az Usmust.

Szerk.:

Akkor csak teszteld le a kit állapotát.
Nem kell kivenni az elemet, ki kell várni. ~3 perc és visszaáll.

[ Szerkesztve ]

(#26974) Daffchy válasza zebra_hun (#26973) üzenetére


Daffchy
őstag

Testmem5 6 perce fut, elvileg minden teszt lement, eddig nincs hiba.

IO és SA értéket nem is állíttattak velem RAM topicba... pedig elmondtam ott is nem értek hozzá ezért kérem a segítséget.

DRAM volt 1.38-as is próbálva, de már a 3400 sem ment neki sajnos. Csak ez a CL15 semmi más eredmény eddig vele.

De az alap problémám még mindig az, hogy miért nem hozza az elvárt sebességet... :(

Szerk.: Nem találom sem ezt az io sem az sa értéket... :W
Az sa az a CPU System Agent? Megzavart, hogy XMP-t írtál

[ Szerkesztve ]

(#26975) Daffchy válasza Daffchy (#26974) üzenetére


Daffchy
őstag

Lejárt a szerkesztés.

Jó értem... az XMP megzavart bocs, a már beszélt CPU vccio és system agent... :R
Átállítottam, fut a teszt, eddig minden jó.

Következő lépés, ha nincs hiba most sem?

[ Szerkesztve ]

(#26976) zebra_hun válasza Daffchy (#26974) üzenetére


zebra_hun
addikt

Ez érdekel engem is. Fudi kezében voltál, ő tudja mit, merre, hogyan.
Aegis vagy mi a neve kit nem egy fényes, sosem láttam az eredményeit.
Visszatenném alapra, hogy 2133CL15, alap jedec-en mennyi.
Itt más hiba lesz, olyan, mintha csak kiírná, hogy 3200mhz cl16.
Azt a 2 feszt emeld meg, csak tedd vissza cr2-re, meg cl16-ra.
Ettől nem fog romlani.
A legjobb az lenne, ha a szomszédtól, vagy akárhonnan tudnál kölcsönkérni egy kitet próbára.
Sok hiba lehet, egy régi rossz biosz is. Ezért most ne frissíts. Ha haveri körből megoldható, szerezz be.
Amiket írtam számok, azok annyira lazák, hogy sztem beadhatod nagyon körültekintően. Bele lehet zavarodni, Giga lapokon meg eszement sorrend is van ha jól emlékszem.
Van egy memory interleaving, azt tedd enabled-re a Rank interleaving-gel együtt. Alatta van egy "high frequency" lehetőség is, azt is. Rég nem láttam Giga bioszt, de ezek megmaradtak bennem.

(#26977) zebra_hun válasza zebra_hun (#26976) üzenetére


zebra_hun
addikt

Csak a képeket nézd.
Ez volt a régi Giga BIOS-om, igaz z490, de az ugyanaz.

[link]

(#26978) Daffchy válasza zebra_hun (#26976) üzenetére


Daffchy
őstag

Gyári BIOS, IO és SA beállítva:



Szer.: Most ismét 4300 a North Bridge Clock...

[ Szerkesztve ]

(#26979) zebra_hun válasza Daffchy (#26978) üzenetére


zebra_hun
addikt

99%-ra merem mondani, hogy ez az Aegis ennyit tud.
Próbálj beszerezni egyet kölcsönbe.
Az időzítései bitang lazák.
Amit csináltam tábla próbáld meg, azok is nagyon lazák, tehát nem mondható oc-nak.
Ha elindul és mérhető, lehet vmi siker. Nem gondolnám, hogy lap vagy proci lenne.
Vesztenivalód nincs, ha nem bootol akkor csak ki kell várni a safe boot-ot.
Bár olyan lazák, hogy elképzelhetetlen a boot hiba.
Én sokkal dúrvábbakat csinálok, és mennek is hiba nélkül.

[link]

Itt csere bere a következő lépcső sajnos.
Ezért ne vegyél semmit, nem rábeszélés, csak kérj kölcsön valakitől egy másikat.

(#26980) Daffchy válasza zebra_hun (#26979) üzenetére


Daffchy
őstag

Rendben, megpróbálom azt a táblát! :R

Az a baj, hogy ez az Aegis mindenkinél többet tud a RAM topicban és a NET-en fellelhető eredmények is sima XMP-vel mind jóval magasabb értékeket mutatnak...

Az OC-t elfogadom, hogy nem megy, de a 3200 CL16-nak minden esetben gyorsabbnak kellene lenni. :(

(#26981) Milka 78 válasza Daffchy (#26974) üzenetére


Milka 78
nagyúr

De volt mondva hogy mindkettőnek kell plusz fesz, majd utána azt is mondta, hogy gyere ide amit azért mondott, mert ha jól rémlik neki ez a platform kimaradt (am4 vonalon mozgott). ;)

(#26982) zebra_hun válasza Daffchy (#26980) üzenetére


zebra_hun
addikt

Közben találtam egy képet az én 3200-as xmp profilomról, klasszisokkal erősebb időket állít be.
Próbaképpen ezeket is bepötyögheted, csak maradjon cl 16 18 18 38, mert a 14 14 14 nem fog menni.

[link]

Ez érintetlen BIOS, csak xmp1 vagy 2 már nem emlékszem, kiválasztva.

Ezen az oldalon kell még azt a pár dolgot bekapcsolni, amit lejjebb mondtam. Azokon kívül lehet próbálkozni a Memory Multiplier Tweaker Mode 1 és 2-vel. Az xmp 1 és 2-vel is.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#26983) Daffchy válasza zebra_hun (#26979) üzenetére


Daffchy
őstag

Végre, el sem hiszem... nagyon szépen köszönöm a belefeccölt energiádat!:R :R :R

Szerk.: Közben látom még írtál ötleteket, már ezzel is nagyon elégedett vagyok, hozza a gyári végre! :R :C

Milka 78: Távól áll tőlem, hogy most emiatt vitába kerüljek, de ha végigolvastad a hozzászólásokat mind a két topicban, akkor láthatod, hogy csak a RAM beállításait/értékeit érintő segítség hol volt meg ténylegesen... a fenti kép mindent el is mond nem beszélve zebra_hun kolléga hozzáállásáról. :R

[ Szerkesztve ]

(#26984) zebra_hun válasza Daffchy (#26983) üzenetére


zebra_hun
addikt

Az időzítések nagyon fontosak, de ezt most le is kell stresszelni.
Az felforralja a ramokat, mivel 98-99%-ban leterheli.
Nem árt szellőztetni a gépházat.
TM5 usmus fusson le, mert nem biztos hogy stabil.
Elolvastam a ram topikot részedre, Fudi jól mondta, de ez Intel, ő meg másba van otthon.
Az io és sa feszeket is tesztelheted, lehet auto-n is jók.
Ezek a nagyon laza idők miatt volt lassú.
Akár kísérletezhetsz vele tovább, és pikk pakk a ram oc világában ébredsz :))
Ez olyan mint a cigi meg a pia. Ráérzel, és nem lehet letenni ;)
Szóval teszteld ki, hogy stabil legyen, mert lehet kékhalál, befagyás, meg minden más.
Ez még nem oc, de elérhető vele a ~53GB/s és ~45ns latency is. Az is vmi.

(#26985) Dönc válasza Daffchy (#26983) üzenetére


Dönc
tag

Na ez így már korrekt, nekem is 45000 MB/s körül gurít a Crucial 3200MHz-en CL16 mellett xmp-vel. CPU viszont pöccre ugyan az mint nálad .:)

(#26986) cyber86


cyber86
őstag

Sziasztok. The Last Of Us alatt normális, hogy ennyire melegszik a proci? Mondjuk ahogy látom delidelni is kéne a nagy hőfok eltérések végett :( [kép] 9900K nincs tuning.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#26987) Dönc válasza cyber86 (#26986) üzenetére


Dönc
tag

Mostanság én is láttam elég furcsa értékeket proci hőfok szempontjából játék közben, bár nem a TLoU alatt és csak egy non k 9700-al BQ Pure Rock hűtővel. És még csak 21-23 fok van szobában.Szóval itt is inkább közelebb volt a 70, mint a 60 fokhoz, ami még nem gáz, de nyáron már bőven az lesz. Egyébként 50-60 között megállt eddig. Köszi, hogy feldobtad, a magokat külön nem néztem a továbbiakban, mert valami nem oké.

(#26988) LLKobe válasza cyber86 (#26986) üzenetére


LLKobe
veterán

Last of us alatt normális, konstans 100% közelébe terheli az összes magot. Sajnos nem a legjobb port finoman szólva sem. Még kell pár patch ami remélhetőleg rendbe teszi.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#26989) Lathronos válasza cyber86 (#26986) üzenetére


Lathronos
őstag

Én épp ezért várok a The Last Of Us vásárlásával még 5-6 hónapot. Mint a Cyberpink 2077 esetében is, itt is ennyi idő kell mire eléri azt az állapotot, hogy érdemes játszani vele.

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#26990) cyber86


cyber86
őstag

Szerintetek volna értelme delideltetni? Mert azért elég brutál, hogy egy noctua nh d15 mellett pár perc se kell azt hallom hogy ezerrel tekernek a ventik :(

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#26991) Benhill válasza cyber86 (#26990) üzenetére


Benhill
senior tag

Ha játék közben max 75-80 fok, mint ahogy a képen látszik és nem zavar a noctua ventik hangja, én nem delideltetném a helyedben.

75-80fok ennél a procinál, nem sok.

Amúgy gyári feszen használod vagy próbáltád csökkenteni?

(#26992) RM007 válasza LLKobe (#26988) üzenetére


RM007
addikt

Nálam az i9-9900k laptoppal jóval alap órajel alatt 70-80% a proci terhelés a vga miatt ha hagyom maxon járatni, persze ultra beállítással minden maxon egy asztali 3080Ti-vel. 80-120fps.

Aztán rájöttem minek fogyasszam tök feleslegesen az áramot. Vsync 60fps tökéletes lesz ide. Minek is több ha néha leesik 60 alá nagy ritkán, de attól még teljesen játszható.

A javított driver 531.58 -as hibátlanul viszi kilépések nélkül javított patch nélkül. Szóval nem kell vele várni teljesen rendben van. :R

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#26993) RM007 válasza Benhill (#26991) üzenetére


RM007
addikt

UV kell neki az leviszi a Watt fogyasztást és hűvösebb lesz. Nálam most 4.4Ghz -0,135V teljesen stabilan. Ha teljesen dolgozik a proci pl optimalizál 100% -on akkor sincs így gáz.....max 85C az pedig teljesen normális szerintem.

Lesz majd jobb hűtőm és ezen még javítani fogok. :)

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#26994) cyber86 válasza Benhill (#26991) üzenetére


cyber86
őstag

Gyári minden. Én nem szeretem piszkálni ezeket. XMP-t bekapcsolom azt minden auton. De akkor lehet érdemes lenne feszt csökkenteni?

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#26995) Daffchy


Daffchy
őstag

Így, hogy a RAM probléma megoldódott, kicsit foglakoznéd a CPU-val is, már amennyit lehet egy non k i7 9700-al.

Olvastam uv-ról, Enhanced Turbo vagy Multicore Enhancement-ről és non k tuningról.

Mi az amiket egy i7 9700-nál lehet állítgatni, hogy a lehető legnagyobb teljesítményt kihozza belőle valaki (magadabb boost órajel vagy hasonlók)?

Köszönöm előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#26996) Dönc válasza Daffchy (#26995) üzenetére


Dönc
tag

Ez a lapodtól is nagyban függ, hogy mit lehet csinálni.

BLCK-t piszkálni botorság már ennél a szériánál is, nekem a 0.1 Mhz is ram gondokat okozott, így hagytam auto beállításokon. (Ezt nem is tuning céllal állítottam át fix 100,01-re, hanem mert így stabilan megvolt a 100MHz a 99, helyett. :DDD )

UV megérhet egy próbát, nálam nem igazán hozott eredményt, de ez a konkrét CPUtól is nagyban függ. A power limitek eleresztése jó dolog lehet, ha van normális hűtésed. Egyébként az általad melített funkciók is ezeket a limiteket kapcsolják le. Így a gyári 65W helyett simán meg tud zabálni egy non k 9700 is 120-150W-ot. (150W+ extrém AVX terhelés mellett fordulhat elő, ami nem túl gyakori normál használat mellett.)

Az UV-t és a limiteket is elengedve ezt hozza a CBr23:


Egy BQ Pure Rock van rajta, semmi extra.

(#26997) pucz


pucz
senior tag

Elég idős már az öreg 8700K, szóval gondolkodtam egy kis tuningon.

Múltkor újból padoztam a deszkán mindent (GB Z370 Aorus Gaming 7), full stockon nagyon jó hőfokokat produkált.

Ma rá ment egy jó napom, mire utána jártam a dolgoknak, és úgy néz ki stabilan megyen 5Ghz-en a proci.

Stresszeltem hoszabb időn keresztül, és a vége felé már picivel 90 fok felé is ment.
Játékban még nem próbáltam, de gondolom jóval alacsonyabb.

Kérdés: ezzel mennyire főzöm meg a gépet? Delidelni akarom majd a CPU-t, de addig így használnám, és jó lenne tudni, mennyire gáz ez így. Alapjáraton amúgy 28-32 fok között mozog. Elkezdek picit dolgozni, és akkor 36-42 között.

(#26998) zebra_hun válasza pucz (#26997) üzenetére


zebra_hun
addikt

Mi volt a stressz? Hwinfo kép sokat dobna.
Delid csodákra képes :K
Stressz alatti 90°C nem egy átlagos terhelés.
Bírjon ki 10-15 percet egy Cinebench R23 alatt. Ott megkeresed a legalacsonyabb feszt, amin nincs whea, majd hozzáadsz ~0.02V-ot.
Gigabyte vrvout mezőt figyeld, az a rendes Vcore elvileg.

(#26999) Baryka007 válasza pucz (#26997) üzenetére


Baryka007
őstag

Ez esetben ha saját magad delidelnél, ajánlom a saját videómat. Ahol aliexpresses delid toolal delid/relidelem az ex cpu -mat ( 8700k ) ... Kb 6000 Ft.- költségből van ott minden alkatrész, és ebbe a folyékonyfém is beletartozik. Ez már kb a 5-6.-ik CPU-amit annak idején delideltem, beleírtam minden tapasztalatomat!

Youtube
Illetve, ha szeretnél még jobb hűtést, én le szoktam csiszolni magamnak rézig a kupakot. Teljesen síkba... Ez már 8086k a képen, de 5,2ghz AC @ 1,31v on volt 49-61 fokos, egy Arctic Liquid Freezer II 280 assal :K

(#27000) Daffchy válasza Dönc (#26996) üzenetére


Daffchy
őstag

Egy Gigabyte Z390 UD v1 lapban van a proci.

Pontosan miket kell elereszteni? Melyek azok a limitek? :)
Mennyivel érdemes elsőre UV-t beállítani?

Bocs, muszáj szájbarágósan mert rég elszoktam a PC-től tuning szintjén. :D :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.