2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Amazfit BIP watchface módosítása

Írta: | Kulcsszavak: amazfit . bip . watchface . számlap . módosítás . szerkesztés

[ ÚJ BEJEGYZÉS ]

Ha találtunk valami jó számlapot az órához a neten, de lenne 1-2 apróság amit meg kellene változtatni rajta, esetleg a feliratokat magyarítani, akkor könnyen megcsinálhatjuk saját kézzel, szinte pár kattintással.

Példa legyen ez a számlap, itt fogom a hőmérséklet számait átszínezni pirosra.

A módosításhoz a segédprogramon kívül elég egy jegyzettömb és a paint. Igény szerint persze kiváltható mással is, kinek mi jön be (én pl. notepad++ és paint.net programokat használok hozzá).

A segédprogram pedig az AmazfitBipTools, innen tölthető le: [link] Az AmazfitBipTools.7z mindig az aktuális verziót tartalmazza.
Tehát töltsük le a segédprogramot, és tömörítsük ki egy könyvtárba.
Nyissuk meg ezt a könyvtárat az intézőben, egy másik ablakban pedig azt a mappát, amiben a számlap bin fájlja van.

Ezután fogjuk meg egérrel a bin fájlt és húzzuk rá a WatchFace.exe programra, ekkor kicsomagolja a számlapot egy fájl névvel egyező könyvtárba.

A könyvtárba lépve láthatjuk a számlapot alkotó képeket, a program által generált előnézeti képeket png és animált gif formátumban, valamint a konfigurációs json fájlt.

A json fájlt nyissuk meg jegyzettömbbel. Mivel a hőfokot írom át, ki kell keresni a megfelelő részt, jelen esetben a "Weather" alatt a "Number" rész. Ami nekünk érdekes, az az ImageIndex (21) és ImagesCount (10) sorok. Ebből derül ki, hogy a 21-estől kezdődően 10 kép az, ami ezeket a számokat adja. Illetve van "MinusImageIndex" és "DegreesImageIndex" bejegyzés is, amiből tudjuk hogy negatív jel és fok jel is van, a 38 és 39-es képeken.

Gyorsan áttekintve a json fájlt, látszik, hogy a "MonthAndDay" szekcióban a "Day" is a 21-től kezdődő képeket használja, mivel az ImageIndex itt is 21. Ez a dátum nap részét jelenti. Azaz ez is ugyanazokat a számjegyeket használja, mint a hőfok kiírás.

Ha megfelel hogy az is az új színben virítson, akkor lehet kezdeni a színezést, ugorjuk át a leírásban a következő rész.

Mi viszont ezt nem szeretnénk, ezért valamit ki kell találni. A megoldás, hogy ebből a 10 számjegyből másolatot készítünk új index alatt, és ezeket fogjuk átszínezve felhasználni a hőmérséklethez.
Mivel az utolsó képünk a 41-es, ezért a 42-től tudunk dolgozni. Másoljuk át a tíz számjegyet 042.png ... 051.png nevekkel.

Ezután ezeket a számokat megnyitjuk képszerkesztőben. Figyeljünk, hogy a szerkesztőben az élsimítás ne legyen engedélyezve, illetve az óra 8 alapszínéből válasszunk, ha nem akarjuk hogy a végén egy ditherelt színt kapjon a kép, ami közelről nézve pixeles képet mutathat. Persze ha ez a cél akkor hajrá!
Ha viszont az óra natív színeivel dolgoznánk, akkor vagy szedjük fel szemcseppentővel a számlap másik képéről a színt, vagy a szín beállításoknál olyan kombinációkat keverjünk, hogy az R, G, B színkomponensek vagy 0-n vagy 255-ön álljanak.



stb..

Színezzük át a számokat, ne felejtsük el az esetleges egyéb jeleket amire szükség van, jelen esetben a - jelet és a °-ot.

Ha elkészültek a műalkotások akkor mentsük, és ellenőrizzük hogy jó helyre lettek mentve.

Befejezésül a json fájlban állítsuk át az ImageIndex paramétert a megfelelő számjegyekre, jelen esetben a 21-et 42-re kell módosítani, hogy az új számjegyek megjelenjenek. Mentsük is el a módosított json fájlt.

Elkészültünk a módosítással, már csak az új számlapot kell generálni.
Fogjuk meg az egérrel a json fájlt, húzzuk rá a WatchFace.exe programra.
Ekkor elkészíti az új bin fájlt az alkönyvtáron belül. Ami fájlok ilyenkor képződnek, annak mind _packed a fájlnév vége. Készül új png és animált gif (ezt lehet feltölteni az amazfitwatchfaces-re), maga a számlap bin fájl, valamint egy új log fájl a folyamatról.

Ha valami gond vagy figyelmeztetés volt, akkor a log fájlból vissza lehet nézni hogy mi a baja. Lehet gond a képfájllal, lehet hogy valamit elgépeltünk, vagy véletlen kitöröltünk egy kapcsos zárójelet vagy vesszőt.
Ha készítés közben a fekete ablakban valami színes írást látunk elsuhanni, akkor mindenképp érdemes ránézni a log fájlra. Pirossal írja ki a hibákat, és a figyelmeztetéseket valami más színnel (nem emlékszem), ami például lehet olyan, hogy nem gyári színeket talált a képekben, és megpróbálta visszakonvertálni az eredeti 8 színre.

Mindenkinek kellemes alkotói órákat! :C

Utóirat:
Léteznek számlap szerkesztők, amivel komolyabban bele lehet nyúlni a számlapokba. Ezeknek is a kicsomagolt fájlokat kell megmutatni.
Van webes változat: [link]
És van windows alatt futó is: [link]

  • Nem lehet hozzászólni
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.