Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73151) Graphics válasza Qru (#73150) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

425 ezernél a gyárit vettük ki és a csillapítása rendben volt.

DE, a teleszkóp szárat tartó persely ( nevezzük ígY), na az már kotyogott.

Műszakin nem bukott ki, mert mérésügyileg rendben volt.

@szabonagyur: Lengéscsillapító a JAzz-City párosnál nagyon sokat elmegy, én oktatóautóként használom a Jazz-t és a futóművel van a legkisebb bajom.

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#73152) szabonagyur válasza Qru (#73150) üzenetére


szabonagyur
félisten

Sajnos ő is enyhült már az elmúlt időben az alaposságot tekintve :(

#73151Graphics

Kérdés milyen utakon jársz :DDD

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#73153) Graphics válasza szabonagyur (#73152) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kecskemét... Elég szar a körút része.

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#73154) szabonagyur válasza Graphics (#73153) üzenetére


szabonagyur
félisten

Relatív sokszor járok Kecskeméten, álom ahhoz képest amik itt vannak. :(

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#73155) Qru válasza Graphics (#73151) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nálunk rendben van de ugye garázsos autó és nem jár(t)unk nagyon rossz utakon. Bár a sózás itt is probléma, mert az tolják ha kell ha nem. :(

#nincsbennetarcsi

(#73156) lazac_ válasza szabonagyur (#73136) üzenetére


lazac_
tag

Érdekességképpen: 4 évvel ezelőtt így nézett ki az én első futóművem (70k km), ezt speciel pont az említett nyíri szerelő fotózta.

Elmentünk pár napra állatkertezni, és megkértem, hogy keresse meg a középállásban jelentkező, kis mozdulatra érzéketlen szervo működésének lehetséges okát. Sajnos március 15-e is azon a héten volt, így bár láthatóan át lett nézve, és futómű is lett állítva, diagra is lett téve, de a mai napig tré ebből a szempontból a Citym. Előtte bp-i szerelőnél volt toronycsapágy cserélve, azzal ~1 hónapra mintha megjavult volna, de aztán visszajötta "probléma", amivel azóta is együtt élek...

Szerk.: vettem magamnak toronycsapágy készletet, hogy egyszer majd magamnak kicserélem megint, és jól megszakértem, és hát az a csapágynak nevezett valami... a biciklimben komolyabb dolgok vannak, mint amit oda kreáltak. :(

[ Szerkesztve ]

(#73157) Graphics válasza lazac_ (#73156) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ritka eset , hogy kormánymű.

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#73158) Micsurin válasza Graphics (#73157) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Annyira azért nem, gondolom nem 1:1 GD Jazz. Kortárs EP Civicben pl mind előbb utóbb kormányművesek lesznek és recseg ropog nyikorog. :DDD
Szóval lazán lehet szórás a szériákban, egyik céges ex pull car Accord is te jó isten... néhány géppuskafészek megirigyli azt a ropogást. :DDD

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#73159) lazac_ válasza Micsurin (#73158) üzenetére


lazac_
tag

Amikor még valamennyire érdekelt a dolog (és meg volt az esetleges javításra szánt pénzmag is :B ), a találatok között olvastam sokat az EP Civic kormányműjéről is, ott legtöbbször a holtjátékot minimalizálni szolgáló "csúszkát" hibáztatták a fórumozók, ami elkopik, és zörög utána az egész, de nem szorul tőle jobban. Csak hát a City-hez nincsen fórum... Vagyis van, pakisztáni meg filippínó, jobbkormányos, automataváltós 1,5L-es vtec motoros bőrüléses City verziókkal. Persze a City-ben is van hasonló alkatrész, csak teljesen más kialakítású, teflonszerű bevonatos, rugós előfeszítésű izé. Még egy szerelőt sem láttam, aki ezt vasvillára felszúrva körbehordozta volna, hogy "na látjátok, ezért szar a kormányművetek" :DDD , szóval ja, lehet a kormányművem a rossz, csak hát annyira meg nem rossz, hogy az autó felét-negyedét rálocsoljam egy hátha jó lesz-re.

(#73160) Graphics válasza Micsurin (#73158) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát B oszlopig Jazz :DDD Elvileg, de majd utána kérdezek Pilisvörösváron.

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#73161) slett27 válasza Qru (#73146) üzenetére


slett27
addikt

Ohh nagyon köszönöm ! :R

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#73162) Micsurin válasza Graphics (#73160) üzenetére


Micsurin
nagyúr

...azért a kis japánok nem sokat tököltek hamar összefércelték a Cityt. "MI van még a polcon béla? [...] Jó lesz." :DDD

---
Most néztem... Rikárdóékat marhára nem érdekelte az óracsoport csere a Civicnél... Több van benne azért nem büntetnek szóval jó lesz. ~20k került bele rendszer szerint alig 3 hónap alatt. Azért érdekel fog-e kapni az a kocsi műszakit, én nem adtam volna meg már neki... :DDD

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#73163) Qru válasza Micsurin (#73162) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nyugi, ok elintezik. Anno a szitava rohadt Fiat-unkat meg 2x levizsgaztattak ugy, hogy velunk kozoltek hogy a kovetkezon nem megy at.

#nincsbennetarcsi

(#73164) Kicsipampam válasza lazac_ (#73156) üzenetére


Kicsipampam
tag

Kicsit ez nálam is probléma. Néha előjön. Azt az általános választ kaptam a szervíztől, hogy kormánymű vezérlő-motor, szenzor stb... Videóztam a problémát, még várjuk a Honda-Germany válaszát. Mivel jövőre cserélem az autót így nem annyira idegesít. Ha lesz válasz elküldöm neked. (Honda Civic 11 gen)

[ Szerkesztve ]

(#73165) Begbi


Begbi
csendes tag

Sziasztok. Feleségemnek szeretnénk felnit ill. nyári gumit a Jazz-re. 2011-es 1,2-es. Kicsit elvesztem a ET számok között és a méreteket tekintve mind a felni mind a gumi szempontjából. 5,5x15 vagy a 6,5x16 lenne a jó választás nyári szett szempontjából? Ezeket néztem eddig:

(#73166) Qru válasza Begbi (#73165) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Itt a pontos meret ami ravalo: [link]

#nincsbennetarcsi

(#73167) Begbi válasza Qru (#73166) üzenetére


Begbi
csendes tag

Köszönöm, e szerint akkor a 6,5x16 már nem is lehet jó hozzá?

(#73168) Qru válasza Begbi (#73167) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem sajnos.

#nincsbennetarcsi

(#73169) Graphics válasza Begbi (#73167) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

1,2-esre elég "overkill"...lenne, de nem lehet.

15" a gyári gondolat.

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#73170) szabonagyur válasza Graphics (#73169) üzenetére


szabonagyur
félisten

A fenti oldal szerint 16" is lehetne, csak nem 6,5 szélességben.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#73171) Graphics válasza szabonagyur (#73170) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igaz.

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#73172) Begbi válasza Qru (#73168) üzenetére


Begbi
csendes tag

Azt jól sejtem, hogy az esetemben akkor köztes megoldásként a 15x6os felni is szóba jöhet a 185/55ös gumival csak ez esetben az ET az 53 lesz 45 helyett?

(#73173) Qru válasza Begbi (#73172) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, 185/55R16 gumi méret és 6x16 ET53. :K

#nincsbennetarcsi

(#73174) tibor.sz


tibor.sz
tag

Sziasztok!

Lassan eladóvá válik a 7. genes Civicem. Tudtok ajánlani olyan helyet / oldalt a nyilvánvaló hasznaltauto.hu oldal mellett vagy helyet, ahol érdemes hirdetni és ahol esélyesebb, hogy továbbra is gondos gazdája lesz?

(#73175) Qru válasza tibor.sz (#73174) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

FB csoport, joautok.hu pl.

#nincsbennetarcsi

(#73176) Graphics válasza tibor.sz (#73174) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

FB csoportokkal óvatosan, Civicnek van egy alja szubkultúrája is ... Kemény feladat lesz, és inkább kapcsold ki a kommentelési lehetőséget.

De ettől függetlenül lehet ott is hirdetni, lehet hamarabb lesz értelmes vevő is.

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#73177) slett27


slett27
addikt

1.4 90LE 2001-es Honda Civic. Valami visszafogta a kocsit. Nem gyorsul úgy ahogy kellene. EGR, fojtószelep tisztítva, gyertyák, szűrők (üzemanyag szűrő is) cserélve. Felemelve első kerék megforgatva nem forog megáll pillanatok alatt. Azt mondta szerelő befog a fék. Nem lehet ez még kerékagy csapágy esetleg ? Nem hallom fékezésnél hogy nyikorogna vagy ilyesmi. Hibakód nincs az ECU-ban.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#73178) Graphics válasza slett27 (#73177) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Fékcső, munkahenger.

Ha kerékcsapágy lenne, akkor zugna,zajos lenne.

Munkahenger, csúszkákat átnézni, fékcső pedig belülrol szét tud mállni, és nem engedi vissza a fekfolyadekot , ezért befog.

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#73179) slett27 válasza Graphics (#73178) üzenetére


slett27
addikt

Köszönöm, a szerelő már megkérte a féknyereg felújító készletet. :K

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#73180) szabonagyur válasza slett27 (#73177) üzenetére


szabonagyur
félisten

Azért nem jó jel ha a szerelőt Te látod el tanáccsal. :U

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#73181) Saccco válasza szabonagyur (#73180) üzenetére


Saccco
nagyúr

Húzd meg jobban, menjen a munka! ;] :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#73182) Graphics válasza szabonagyur (#73180) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szerintem a kerékcsapágy nála merult fel, nem a szerelőnél.
A fórumtársunk mindössze rákérdezett még egy plusz dologra, de a szerelő már megrendelte az alkatrészeket, mivel:

"Azt mondta szerelő befog a fék"

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#73183) slett27 válasza szabonagyur (#73180) üzenetére


slett27
addikt

Igazából ismerős nem "hivatalos" szerelő. :)

Honnan szoktatok rendelni futóműhöz alkatrészt ? Tudnátok tanácsot adni esetleg linket ?

Ami kellene :

- féknyereg felújító készlet
- két első féktárcsa
- négy darab első fékpofa
- két első spirálrugó
- hátsó lengőkar (szilnettel ?)

:R

[ Szerkesztve ]

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#73184) szabonagyur válasza Graphics (#73182) üzenetére


szabonagyur
félisten

Lásd következő hozzászólás.

Én saját magamat tekintve vagy csinálom magamnak és elfogadom, hogy lehet tippelgetek, vagy keresek olyat aki ért hozzá.

A másik fél tippel nekem szerintem olyan nyeh.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#73185) Graphics válasza szabonagyur (#73184) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Sok varia nincs, ha szorul a kerék.

Egy féknyereg felújító készlet meg nem egy horror összeg.

Szerintem nem a szerelőnek kérte a tanácsot. :DDD én legalábbis erre utaló jelet nem olvastam ki, szerintem saját megnyugtatása miatt kérdezett a forumtárs.

De az írásban való kommunikáció átka, hogy félre lehet érteni. :R

Megoldódik a gondja.

( Nekem is van nem hivatalos szerelő ismerősöm, ettől még jó szakember, de biztos van kontár is, meg ugye mit értünk hivatalos alatt.. van aki főállásban mást csinál, de ettől még szerel otthon.)

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#73186) slett27 válasza Graphics (#73185) üzenetére


slett27
addikt

Én úgy gondoltam eddig ha befog a fék és már a végét járja "válla" van a tárcsának is akkor nyikorog. :) De itt megkérdeztem a fékmunkahenger nem húzza vissza teljesen a fékpofákat vagy hogy és az fogja be ezért kell a felújító készlet.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#73187) Qru válasza slett27 (#73183) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kauffer az olcsóbb webshopok között van, ha kimondottan fék a téma akkor a fékmesterre is ránézhetsz.

#nincsbennetarcsi

(#73188) slett27


slett27
addikt

Olyan problémám lenne, továbbra is Honda Civic 2001 1.4 90LE (298.000 km), hogy dinamikátlan az autó. Előzősnél izzadás, a vége 160km/h. Azért ez eléggé tré. Nem mintha versenyezni akarnék, de ki akartam próbálni. Fórumokon 180-200 km/h emlegetnek fórumtagok minden módosítás nélkül, videóval. 195/65 R15-ös tappancsok vannak az autón.

Amik eddig történtek az ügy érdekében :

- első fékek cseréje, féknyereg fejújítás, csúszkák illesztése.
- üzemanyag szűrő csere
- hátsó rugók cseréje (ez nem tartozik a dinamikához ugye, csak szükséges volt)
- olaj, olajszűrő, levegőszűrő, utastér szűrő
- gyertyák cseréje
- szelepfedél tömítés csere
- EGR ellenőrzés (tiszta volt)
- folytószelep (szintén patyolat)
- ECU hibakód olvasás : nincs hiba.

Mi lehet szerintetek még az oka hogy ilyen észrevehetően lomha ? Az 1.3-as Igniszem dinamikusabb volt, azzal a telefonfülke kasztnival.

A szívósor eltömődésére tippeltek. Lehet még más ok is ? Mert kezd az egész egy kicsit X-aktás lenni.

[ Szerkesztve ]

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#73189) tboy93 válasza slett27 (#73188) üzenetére


tboy93
nagyúr

Olajevessel hogy all a draga? 23 eves amugy, ne nyuzzad szegenyt 160-al :D

(#73190) Micsurin válasza tboy93 (#73189) üzenetére


Micsurin
nagyúr

...én nem szoktam erőltetni addig tartósan a kormost ha nem muszáj. Pedig az még csak csak elvitorlázik. :DDD :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#73191) slett27 válasza tboy93 (#73189) üzenetére


slett27
addikt

Ignis is 2003-as volt, 50e km-rel több volt benne. Sokkal jobban gyorsult. Itt nem is csak a végsebességen van a hangsúly, hanem kettesben megtorpan az autó. Enyhe emelkedőn majdnem vissza kell tenni egyesbe. :F Gondolom ez nem normális. Szomszéd 1.2 Opel Corsa Twinport körbe hu...ozza.

Olajcsere volt 1 hete. Még nem mentem annyit. :)

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#73192) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Ma 17 lett a City🥳🥳

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#73193) Graphics válasza slett27 (#73188) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A képen ez az EGR csatorna, legalábbis nekem ez a tippem, és bizony ez okozhat lomhaságot.

Az EGR átvezetőt is meg kéne nézni, habár azt a motort nem ismerem, mert szerintem az nem L-s motorkódú, hanem még D-s. D14Z6

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#73194) slett27 válasza Graphics (#73193) üzenetére


slett27
addikt

Pontosan az a motor. Előgyújtás 8° vagy mi. Kompresszió mind a négy hengerben 14 bar. Hibakód továbbra sincs. :F És nem húúúz ! Már lassan a 120km/h is kihívás.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#73195) Graphics válasza slett27 (#73194) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Üzemanyag szűrő, EGR csatorna és átvezető?

és szelephezag ennél milyen állítású?

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#73196) slett27 válasza Graphics (#73195) üzenetére


slett27
addikt

Üzemanyag szűrő cserélve. EGR csatorna tisztitás most jön. Szelephézag ennél már automatikus.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#73197) dgyuri0123 válasza slett27 (#73196) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem kap elég benzint szerintem.
Légtömegmérő jó?

"csak a zene van"

(#73198) slett27 válasza dgyuri0123 (#73197) üzenetére


slett27
addikt

Vagy üzemanyag szivattyú. Az sem jelzi semmi ha rossz(alkodik) igaz ?

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#73199) dgyuri0123 válasza slett27 (#73198) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Lehet, mindig rángatna, ha az lenne.

"csak a zene van"

(#73200) tboy93 válasza dgyuri0123 (#73199) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nekem volt rossz üa szovattyum, erőtlen lett tőle a motor. Nem remlik rangatas.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.