Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57151) sugarforce válasza (jan) (#57148) üzenetére


sugarforce
őstag

Egy probat azert meger, ha nincs messze toled, de a jobb jazzek boven millio felett vannak.

(#57152) ddsteel válasza TaylorPro (#57149) üzenetére


ddsteel
aktív tag

Így már értem :)

(#57153) BlacKSouL válasza ddsteel (#57147) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ha egy kerék rendesen tisztességesen el van takarítva (lemosás, gumiápolózás, felniápolás), és megszárítva, akkor a zsák, ponyva, huzat pl. attól az ózontól tudja megvédeni, ami a gumit az ápolózás ellenére is a legjobban károsítja az UV fény mellett, amitől szintén jobban védi a huzat. Ha rendesen le van kezelve, nincs ami befülledjen. Persze egy levegőtől, fénytől zárt helységben ahol nincs légcsere, ez nem gond, és annak is igaza van, aki azt mondja, hogy az autón sincs leponyvázva, és mégis ott áll a napon, levegőn. De átlagos esetben azért 5-6 hónapot a semmivel tölti a lecserélt kerék, és az már talán nem mindegy, hogy abban az üresjárati időben 'konzerválva' van-e, vagy ugyanúgy éri az összes károsító hatás, mint az autón.
Persze ez csak a saját véleményem, nálunk állványon vannak a kerekek, de letakarva. Sose pállott még be. Viszont le van kezelve gumi is, felni is. Ismerősnek is állványon van, letakarva. Neki se pállott még be.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#57154) Hondacco válasza BlacKSouL (#57153) üzenetére


Hondacco
csendes újonc

Nálam is így van és mindig minden rendben volt.

(#57155) Micsurin


Micsurin
nagyúr

~150 ezret futott 2008-2009-es tehát EG (3. ?) szériás 1.2-es Jazz-en mik a buktató pontok amikre érdemes odafigyelni? Értem ez alatt lásd Hyundai i20 -> szilentek, kopig tekert kormány parkoló tempójú fordulás

Esetleges vétel után mi az első amire érdemes ránézni az alapvetőkön kívül?

@Qru Köszi amott is a helpet, valószínű a Jazz lesz... az érdeklődött szép kis fekete i20 2011-es és bizony kinti, a papírokon pedig a német tulaj adatai vannak... ez így nekem túl nagy felkiáltó jel. :U

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#57156) flegga92 válasza Aladdin (#57135) üzenetére


flegga92
senior tag

Hát van a városban 2 ismerős is akinek 5 ajtós 1.6 van, tükörindexesek. 2003 végén 2004 elején szerelték mindennel ami épp a kezükbe akadt. Lököst direkt nem írtam, elég soknak cserélve van. Amit először néztem vásárlás előtt arra is azt hittem, hogy FL, 2004 eleji volt, eladó azt mondta, hogy nem volt minden tükörindex, de lebukott a 4x100-as osztókörrel, végül bevallotta, hogy rommá volt törve az egész, FL donorból újraépítve, kocsi meg beragadt készlet volt valószínűleg.
Sport változat több ismerősnek van, ott kivétel nélkül mindegyiken tükörindex van, nekem is az 1.6-on.

(#57157) JoolsNOS válasza Qru (#57139) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Fura én meg valahol azt olvastam, hogy fújjuk 3 barra a kerekeket. :F

(#57136) TaylorPro:
Én magam csináltam állványt.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#57158) i-sti


i-sti
senior tag

Jelentés a 0W-20 ACEA 1-ről, a 0W-30 ACEA 3-hoz képest.

Lehet, hogy Placebo:
- Hidegindításkor, finomabb a motorhang, nem annyira fémes.
- Meleg motornál is nagyon kicsivel mintha csendesebb lenne.

Nyers adatok:
- Ugyan azon a távon, ugyan azon a felhasználás mellett, hamarabb kialszik az 53*C led.
- Ugyan azon a távon, ugyan azon a felhasználás mellett, többet aktív az ECO led.

Eddig, közel 2 hét alatt még nincs olajfogyasztás.

Novum Forum Siculorum

(#57159) Qru válasza JoolsNOS (#57157) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csak akkor kell alacsony nyomás bele, ha fektetve tárolod a kereket. Azzal érvelnek mellette, hogy így a felnik lesznek a teherviselők nem maga az abroncs.

#nincsbennetarcsi

(#57160) tboy93


tboy93
nagyúr

A CM1/2 automatája milyen? Nagyon lomha vele a vas? Gondolom az olaj a kényes pont...

[ Szerkesztve ]

(#57161) Qru válasza Micsurin (#57155) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Rozsdásodásra érdemes ránézni, ez sem jellemző csak a kintről behozottak sokat mennek télen sós körülmények között. Ezen kívül a szokásos kopók (fék, futómű), motor ne füstöljön. De olyan nagyon kiemlekedő hibáról nem tudok. Vannak is GE tulajok majd ők talán tudnak vmit.

3 helyen gyártották őket, Japán, Kína és Anglia. Értelemszerűen a Japó a legjobb de a másik kettő sem rosszabb érdemben összeszerelési minőség terén. Ha megnézed az alvázszámot akkor a J-s a japó, az L-s az kínai és az S-es kezdésű angliai összeszerelésű.

Vétel után összes folyadék csere (fék, olaj). 0W20 a gyári olaja azt szeretik elspórolni és az olcsóbb 5W30 vagy még vastagabb "vackokat" önteni bele. Üzemanyagszűrőre is érdemes ránézni meg a gyertyákat is cserélném mert az nem tétel. A vezérlés láncos azzal nem kell foglalkozni, nagyon tartós.

#nincsbennetarcsi

(#57162) tamas.varga5


tamas.varga5
tag

Sziasztok! 2011-es Civic /ufo/ új téli gumikat kapott,majd kb 70-80 km.megtétele után kijelzőn megjelent a nyomás csökkenésre figyelmeztető jel,de a nyomás tökéletes,nem vesztett semmit. Hibakódot nem hoz az olvasó,hogyan tudom eltüntetni a figyelmeztetést? Eddig azt sem tudtam,hogy van benne guminyomást figyelő rendszer.Egyáltalán hogyan működik ez? Köszi

Honor 90 12/512 giga, Lenovo Legion Y520 Intel Core i7-7700HQ NVIDIA GeForce GTX 1050 16 GB RAM 1000 GB 5400RPM SATA -, 128 GB PCI EXPRESS - SSD -

(#57163) Quqesz válasza tamas.varga5 (#57162) üzenetére


Quqesz
nagyúr

A nyomás változását figyeli a felniben lévő szenzor, és ha változik jelez(asszem 0.3bar változás után). Minden egyes gumicsere után kalibrálni kell. Ez vagy egy gomb a műszerfalon(gumiabroncs kinézete benne felkiáltó jellel), vagy menüben kell(TPMS kell keresni). Ha van használati kézikönyved ott megtalálod a választ, hogyan kell kalibrálni.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#57164) Aladdin válasza flegga92 (#57156) üzenetére


Aladdin
senior tag

Jajaja, most mar emlekszem, h igy irtad, igen, a Sport felszereltseghez jart.
Nekem sima FL dizelem volt, 2005-ben vettem ujonnan, szerettem volna tukorindexet es mondtak, h csak a Sporthoz jar.

(#57165) flegga92 válasza Aladdin (#57164) üzenetére


flegga92
senior tag

Országonként is simán eltérő, mit raktak bele. Gondolom volt egy adag sima tükör meg "lyukas" sárvédő, el kellett sózni. Valószínű a Sport jobban fogyott, nem hiába kapott más futóművet is FL után.
Pl itthon az FL Sport felszereltséghez járt az autómata klíma (valahol van egy árlistám), németeknél meg manuális volt az alap, főleg az 1.4-eket vették. Benne vagyok FB-on angol csoportban is, ott nagyon ritka a manuál klíma és 1.4 motor, a dízelről ne is beszéljünk.

(#57166) hans74


hans74
csendes újonc

Sziasztok! Önkiszolgáló mosóban ..van ilyen hogy "viaszos kezelés" és utána a fénysítő öblítés..na most mi lenne ha én még utána nyomnék viszos kezelést,és nem öblíteném le..?? gondolok itt erre a taknyos esős időszakra..mert elvileg nyáron a tűző napon ez nem fasza...szerintetek??

(#57167) tamas.varga5 válasza Quqesz (#57163) üzenetére


tamas.varga5
tag

Köszi a gyors választ,ha jól értem,az abroncs felnijében van a jeladó? Az előző garnitúra azért lett lecserélve,mert 2-3 hét alatt 2,4 barról akár 1,4-re is leengedett és egyszer sem jelzett be a kijelző. Azóta kiderült,hogy a felni pereme belül már korrodálódni kezdett,ott szökött a levegő.Van kézikönyv,csak sajnos német nyelvű,meg a menü is. Ez is nagy segítség,köszi!

[ Szerkesztve ]

Honor 90 12/512 giga, Lenovo Legion Y520 Intel Core i7-7700HQ NVIDIA GeForce GTX 1050 16 GB RAM 1000 GB 5400RPM SATA -, 128 GB PCI EXPRESS - SSD -

(#57168) Micsurin válasza Qru (#57161) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Oksa köszi azt biztosan tudom, hogy L-es, és Ausztriai elvileg az autó.

Kinti futott Km-et letudom kérdezni valahonnan? Telefon és angol is tökéletesen játszik német nem.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#57169) Qru válasza Micsurin (#57168) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó a kínai sem gáz, egy fokkal jobb mint az Angol (azokkal van a legtöbb gond). Ha Osztrák akkor nézzetek alá. Ott is előszeretettel sóznak. Meg a küszöböt és kerékjárati íveket is érdemes megnézni.

Vannak lekérdezős oldalak esetleg érdemes lenne ott ránézni.

AutoDNA

VINinfo

#nincsbennetarcsi

(#57170) yodamester10 válasza tamas.varga5 (#57162) üzenetére


yodamester10
őstag

Hali.
Nálam így működött pumpálás után.
[link]

(#57171) djcsabii


djcsabii
csendes újonc

Sziasztok!

Adott egy 2006-os Honda City L13A8 motorkóddal, és hűtőfolyadékot és váltóolajat kellene cserélnem.
Érdeklődni szeretnék, hogy ki milyen és mennyi hűtőfolyadékot illetve váltóolajat tett/tesz az autójába?

(#57172) tboldi válasza djcsabii (#57171) üzenetére


tboldi
nagyúr

Hűtőfolyadék: 3,6-3,9 liter (egyik helyen ezt írják, másikon azt), célszerű a gyárit választani, azt nem kell olyan sűrűn cserélni.
Váltóolaj: gondolom, manuális - 1,6 liter, kötelező a gyárit választani, különben olcsóbb lesz egy bontott váltót szerezni és felszerelni, mint a meglévőben szinkrongyűrűket cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#57173) djcsabii válasza tboldi (#57172) üzenetére


djcsabii
csendes újonc

Szia!
Köszi a gyors választ, azt meg tudnád esetleg mondani, hogy melyik a gyári olaja?

(#57174) BlacKSouL válasza djcsabii (#57173) üzenetére


BlacKSouL
addikt

[link]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#57175) tamas.varga5 válasza yodamester10 (#57170) üzenetére


tamas.varga5
tag

Hatalmas köszi neked is!

Honor 90 12/512 giga, Lenovo Legion Y520 Intel Core i7-7700HQ NVIDIA GeForce GTX 1050 16 GB RAM 1000 GB 5400RPM SATA -, 128 GB PCI EXPRESS - SSD -

(#57176) djcsabii válasza BlacKSouL (#57174) üzenetére


djcsabii
csendes újonc

Köszi szépen! :)

(#57177) kozlo válasza djcsabii (#57171) üzenetére


kozlo
tag

Hűtőfolyadék cserénél nézd meg,hogy a motorblokkon van e leeresztő csavar (Civic ,Jazz "vonalon" van!) mert a teljes csere esetén itt is le kell engedni,nem elég csak a hűtő alján megnyitni a kis csapot...
(ha már úgy is ott jársz a váltó környékén).

Üdv.

(#57178) kozlo válasza tamas.varga5 (#57162) üzenetére


kozlo
tag

TPMS keréknyomás felügyelő rendszer esetén a kerékben (felni) van egy elemmel működő jeladó (ami 4-5 év és lemerül),viszont van egy másik gumiabroncsnyomás ellenőrző rendszer is.
Nincs jeladó a felniben,a keréknyomás felügyelet az ABS rendszer kerékfordulatszám érzékelői útján működik,ha pl csökken a guminyomás (defekt,stb) kerék gördülési sugara kisebb lesz.
Állandó (változatlan) sebesség mellett ez a kerék a többihez képest gyorsabban fog forogni és jön a hibajelzés.
Hibajelzés akkor is előfordulhat ha átcsapatsz egy úthibán....sárga figyelmeztető jelzést a menüből tudod törölni.

(#57179) Davetim


Davetim
tag

Sziasztok! Egy 2001-es accord 2.3-ra akarok venni tél gumit felnistül. Egyrészt most szembesültem azzal a wheel-size.com alapján, hogy type-r felnikkel kaptam a kocsit ( :DD ), ami ugye

215/45ZR17 7Jx17 ET55

Elveleg a 2.3-asra ezek mennek

205/50ZR16 6Jx16 ET60
195/70R14 5.5JJx14 ET60
205/50R16 6.5Jx16 ET50

Első kérdésem, hogy jól van ez így? Szóval nem lehet gáz a más méretből? A másik, hogy jó lenne rá egy

215/65R16 6,5x16 ET48

??

Konkrétan ez
Előre is köszi, és bocsi ha hülye kérdés.

szerk: téli gumi esetében alapvetően az ET érték miatt aggódok.

[ Szerkesztve ]

(#57180) tboy93 válasza Davetim (#57179) üzenetére


tboy93
nagyúr

A most rajta lévő 215/45r17 váltóméret, szóval jó. Ha 6.5Jx16 ET50 a gyári, akkor az ET48-al sem hiszem hogy baj lenne, 2 azaz kettő mm-el lesz kijjebb a kerék. A 215/65R16 gumi viszont nem jó, nagyon nem váltóméret :N Majdnem 4cm-el magasabb az oldalfala...

[ Szerkesztve ]

(#57181) Davetim válasza tboy93 (#57180) üzenetére


Davetim
tag

Tényleg, az egy jóval nagyobb kerék, mert a felni sugara csak fél inchel kisebb.

(#57182) tamas.varga5 válasza kozlo (#57178) üzenetére


tamas.varga5
tag

Köszi a szakértő hozzászólást,sikerült a menüből törölni,illetve újra inicializálni. Ebben nagy segítségemre volt yodamester10 által linkelt videó is!

[ Szerkesztve ]

Honor 90 12/512 giga, Lenovo Legion Y520 Intel Core i7-7700HQ NVIDIA GeForce GTX 1050 16 GB RAM 1000 GB 5400RPM SATA -, 128 GB PCI EXPRESS - SSD -

(#57183) yodamester10


yodamester10
őstag

Ezt véletlenül találtam.
Honda Jazz csomagtér beázás - Becsületesnepper.hu

[ Szerkesztve ]

(#57184) JoolsNOS válasza yodamester10 (#57183) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Minap valaki már linkelte.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#57185) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Srácok létezik, hogy az 1.2-es 2007-es Jazz nem éri el 2km en keresztül a 100-110-et 4 személlyel? (60-70kg/f)
Nagyon kopottnak érződött a motor. Vagy ennyire harmatos az autó mint az eladó állította...? :U

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#57186) tboldi válasza Micsurin (#57185) üzenetére


tboldi
nagyúr

Vagy tele van az EGR korommal. Meg lehet, hogy a gyertyák is csereérettek erősen.

Majd válaszolok a privire is, csak mindig kimegy a fejemből. :B

[ Szerkesztve ]

(#57187) Qru válasza Micsurin (#57185) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor az nagyon lekotlott darab lehetett, az enyém is 2007-es 1.2-es de ettől potensebb sokkal.

#nincsbennetarcsi

(#57188) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Köszi pedig 1,4 milla lett volna, dobok be majd linket! Külsőre patent volt korához mérten de fuu...
Most jöhet a következő :DDD Ha már a dízel kincstári, lesz ma vagy 3 jazz megnézve. :))

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#57189) i-sti válasza Micsurin (#57185) üzenetére


i-sti
senior tag

+1 az EGR dugulásra.
#boldizsárnakmindigisigazavan :R

Novum Forum Siculorum

(#57190) tboldi válasza i-sti (#57189) üzenetére


tboldi
nagyúr

Inkább csak gyakran ráhibázok. :DDD

(#57191) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Forgalmiba BEJEGYZETT ültetéssel, klíma stb 950-re lealkudva leelőlegezve.
15 colos alufelni... sötétített hátsó és hátsó oldal ablakok.
Pár apró karc van rajta meg egy pici horpadás.

Megy mint a mérgezett egér, a harmadik... Nwm érte jöttünk a fehér 2009-es puffos volt, ő egy L-es alvázú 2005-ös 137 ezret futott német jószág, szerelő sráctól. :))

Családi második autónak és nekem tanuló szerkezetnek. :DD

Holnap irány le érte a teljes árral.

Ez amolyan első lábnyom, hogy visszataláljak. :) :R

Köszi a sok segítséget!


Boldi, én ezt nem merem leírni odaát. :DDD

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#57192) Qru válasza Micsurin (#57191) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gratula! :C

#nincsbennetarcsi

(#57193) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Eneos 0W20 mehet bele?
Gyertya márka stb ami előnyösebb? Alapesetben Densot tennénk bele apummal, motoroknál jó a tapasztalat a márkával.

Egyéb instant cserés dolog?
Meglepett btw, hogy egy egy csavart leszámítva rozsda mentes, kerékjárartok is stb. :)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#57194) i-sti válasza Micsurin (#57193) üzenetére


i-sti
senior tag

NGK iridiumos.
Váltóolaj, fék folyadék, úgy összességében minden.
Klíma töltet csere hogy kiméld a kompit.
Chip, sport légszűrő, airride rendszer, valami márkásabb titán kipufogó rendszer alá, kerámia tárcsák, elsőre ennyi a kötelezően elvégzendő dolgok rövid listája

Novum Forum Siculorum

(#57195) Czimby válasza i-sti (#57194) üzenetére


Czimby
addikt

Ezt a klíma töltet cserét kifejtenéd bővebben?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#57196) i-sti válasza Czimby (#57195) üzenetére


i-sti
senior tag

"Utóbbi meghatározó, nem csak azt kell tudni, hogy milyen mennyiségű hűtőközegre van szükség, hanem azt is, hogy milyen mennyiségű kenőanyagra. A légkondicionálóban ugyanis az olajat a hűtőközeg tartalmazza és szállítja, s ha az a lefejtés után nem kerül vissza, a klímakompresszor előbb-utóbb le fog égni - következhet majd a rendszer tisztítása és a kompresszor felújítása vagy cseréje."

[Évente ajánlott a klíma gondozása! De miért is? És miként?]

Ha nem is fogy el, idővel az olaj elhasználódik. Elveszíti a kenőképességét. Nem lesz mi kenje bentről a kompit. Vagyis ott lesz de nem lesz kenőképessége.
3 évente lelehet cserélni.

[ Szerkesztve ]

Novum Forum Siculorum

(#57197) kr:sz


kr:sz
tag

Sziasztok!

Nos szeretném a segítségéteket/tanácsotokat kérni autó vásárlásban. Friss jogsim van, és szeretnék első autót venni. Kb. másfél millió körüli összegre gondoltam. Budapesten lenne velem a kis verda, de a városban ritkábban használnám, inkább haza járás miatt (Szfvár) valamint barátnőmmel nagy külföldi/belföldi kirándulások céljából venném. (később nem lenne gond, ha gyerek is jönne megállná a helyét.)

Így jutottam el a 7genes Civivekhez (sport meg az öt ajtós változathoz). Ezért az összegért szerintetek milyen állapotúak vannak a piacon? A sport nagyon szép, de tartok tőle, hogy szét vannak hajtva... Mire kell figyelni a vásárlásnál? Milyen rákfenéi lehetnek? Kicsit tartok tőle, hogy egy több mint 10 éves autó nagyon pénztemető lesz... :/ A másik ami mozgatja a fantáziámat a Jazz, viszont itt az árak talán magasabbak és nem tudom, hogy itt mi azaz ársáv amivel már nem lehet mellé lőni.

Minél inkább belevetettem magam a használautó keresgélésbe, annál inkább elkedvtelendtem az egész helyzettől. (elgondolkdotam, hogy új autó részletre, de ne mtudom mennyire jók a Honda részletfizetős lehetőségei, egyelőre bíznék abban, hogy a tárcámnak megfelelő jó használtat kifoghatok)

Előre is köszi ha válaszoltok :) :R

Üdv,
Krisz

(#57198) Czimby válasza i-sti (#57196) üzenetére


Czimby
addikt

Köszi szépen!

Azért kérdeztem mert amikor én töltettem a klímát akkor ugye lefejtették a gázt, megszűrték a kocsi 2órát nyomáspróbán volt majd vissza a gáz és a végén nyomott bele olajat a gép.

Ilyen kijelzős masina volt kiválasztották a típust és az alapján töltötte be a kellő gramm gázt és olajat.

HA jól emlékszem 550g/7g. :F

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#57199) Czimby válasza kr:sz (#57197) üzenetére


Czimby
addikt

1.5M-ért már jó autót lehet venni. Nálad a pénz ne kapkodj, ne ess szerelmbe, válogass!

Azért az 1.6 csak nevében Sport nem attól függ, hogy szét van-e hajtva szerintem.
A régi Vti-nek nagyobb esélye volt a széthajtásra elég jól szedték a pacskert.

Igen minnél öregebb annál nagyobb az esély a problémákra.
De a legtöbb a tulajon múlik nem a Km és az évjáraton.

Itt OFF, de a szomszéd csajnak vettünk 1hónapja 2006-os Yarist, 58eKm végig egy Toyota szalonban szervizelve, első nyugdíjas tulajoktól. Szegény bácsi szélütést kapott így ő már többet nem fog vezetni.
A kocsi állt kb fél évet az akkut cserélni kellett de egyébként patika 1-2 kisebb karctól eltekintve.

JA és amit manapság nem látsz, új korában kapott alváz és üregvédelmet a gyárin felül!!!

Azt viszont tudni kell, hogy a jó vétel 1nap alatt elkel használtautóról.

Mi is este 8 után mentünk megnézni és éjfél után értünk haza, így előztük meg a neppereket kb...

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#57200) sugarforce válasza kr:sz (#57197) üzenetére


sugarforce
őstag

:K Mintha saját magam olvasnám pár hónappal ezelőtt.
Ugyanilyen igényekkel (több városozást és Pestet kivéve) kerestem autót pár hónapja, átnyálaztam az összes hirdetést, 1.5 millió körül. ON márkából szóbajött a Jazz és a Civic is. Off márkákból meg 307, Yaris, Auris, Corolla, Golfok, stb stb. Igazából elég sok ízben körbejártam a dolgot.
Végül egy 8gen, 2008-as 1.8-as FD7 5AT-s sedan civic lett a végeredmény. Eleinte kicsit ódzkodtam az automatától, de ez a kocsi annyira jó állapotúnak tűnt a hirdetésből, hogy meg kellett nézni. Aztán láss csodát, tényleg olyan állapotban volt, ami le volt firkantva és a képek is sugalltak. Azóta meg a legnagyobb megelégedéssel használom.
Vásárlásnál beázás, rohadásra mindenképp figyelj, kopogások, zörgések a kerék, kormány felől, meg a többi szokásos. Önmagában attól, hogy 10 éves az autó nem feltétlen pénztemető; ha rendesen karban volt tartva (mindig ez a lutri), akkor azért olyan sok meglepetés nem érhet. Ha egy 4-5 éves autót nézel, ami nem volt karban tartva, akkor az nagyobb pénztemető lehet, mint egy 10 éves, de karbantartott. Nagyon sok múlik ezen.

A "kilátástalanság" meg csak egy állapot, ezen túl fogsz lendülni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.