Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56201) tboldi válasza tboy93 (#56200) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ez már egy másik szint. :D

(#56202) tboy93 válasza tboldi (#56201) üzenetére


tboy93
nagyúr

Egy ACDC Thunderstruck-nál letettem a hajam kb, régi szép idők.

Mire megtaláltam a megfelelő erősítőt ami elbírt a kickel... megfordult nálam pár.

[ Szerkesztve ]

(#56203) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Ismételten csak javasolni tudom a féltank Vpower Racing 100 + fél tank Lukoil Top Extra használatát legalább 1 tank erejéig. Fura módon a kettő keveréke nekem szubjektíven jobbnak tűnik, mint külön-külön a teli tank.
Aki nem folyamatosan prémiumot tankol valamiből, időnként érdemes letolnia egy adagot belőlük.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#56204) tboldi válasza BlacKSouL (#56203) üzenetére


tboldi
nagyúr

Hozzám legközelebb csak ~30 km-re van Lukoil. De amúgy is mindig 100-as V-Powert tankolok. :D

(#56205) TaylorPro válasza tboy93 (#56195) üzenetére


TaylorPro
addikt

Mindenképpen! A Jazz amit kér szabványokat ugye megfelel neki?

Üzemanyag: Én itthon helyben áttértem a Shellre, valahogy a Mol nem szimpi. Sima 95, de toltam már bele 100-as V powert is. Igazából szerintem érezhető teljesítmény különbség nincs.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#56206) tboldi válasza TaylorPro (#56205) üzenetére


tboldi
nagyúr

Teljes mértékben megfelel. :K

És nem a teljesítménytöbblet miatt célszerű prémium nyálat tankolni, hanem azért, mert nem rakódik le annyi dzsuva az EGR-ben. A kormolós Jazz-nél ez kifejezetten előnyös. :D

[ Szerkesztve ]

(#56207) TaylorPro válasza tboldi (#56206) üzenetére


TaylorPro
addikt

Okés, köszönöm!

Viszont nekem az előző tulaj azt ajánlotta hogy nem szereti a mindenféle adalékanyagos benzint a Jazz mert dugul, koszolódik.

Pixel 8 Hazel

(#56208) nbl2


nbl2
senior tag

Az ójal témához szeretnék hozzászólni.
Én is olaj csere elött állok és kerestem a neten olaj teszteket. Találtam a youtube-on egy nagyon szimpatikus és sokat mondó tesztsorozatot. Itt tesztelik egy kis fémdarabon az olajat szobahőmérsékleten és 100°C-ra melegítés után, (üzemi hőfok felé). https://www.youtube.com/watch?v=VyTksPzDEzQ

De ami a legjobb, hogy a videó alatt van egy link, ahol elérhető az eddig tesztelt olajok eredmény, összegyűjtve egy táblázatban. Nekem nagyon tanulságos volt pl: a nagyon híres Eneos Sustina eredménye.
Sokkal többet vártam tőle.

Persze ebből nem vonok le semmilyen messzemenő következtetést, de kiindulásnak nekem elég.

Üdv,

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#56209) yodamester10 válasza maximuss (#56196) üzenetére


yodamester10
őstag

Nagyon szívesen lefotózom ha átraktam a refibe.Manapság már olyan lámpák vannak,hogy a jó isten a megmondhatója mi a gyári és mi nem,én rendőrrel kpm-el nem foglalkozok,vizsgán nem nézik világít-e a lámpád,pláne,hogy egyből a led menetfény világít ha gyújtásra teszed,ez gyári.A wish-ről rendeltem.

(#56210) TaylorPro válasza yodamester10 (#56209) üzenetére


TaylorPro
addikt

Nekem vizsgán minden lámpának működnie kellett. Kültérben led nem lehetett. Fotóztak és kameráztak.

Pixel 8 Hazel

(#56211) yodamester10 válasza TaylorPro (#56210) üzenetére


yodamester10
őstag

Nem tudsz vele mit csinálni mert gyárilag így világít ;) Bejáratott vizsgahelyem van, de amúgy sem kellett soha nekem egy autómon felkapcsolnom semmilyen fényt.

[ Szerkesztve ]

(#56212) yodamester10 válasza maximuss (#56196) üzenetére


yodamester10
őstag

Pár kép



(#56213) Qru válasza TaylorPro (#56184) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Első körben megnéznék bele egy 0W30-at, ha nagyon eszi akkor visszatérnék 5W30-ra,.

#nincsbennetarcsi

(#56214) TaylorPro válasza Qru (#56213) üzenetére


TaylorPro
addikt

:R

Pixel 8 Hazel

(#56215) BlacKSouL válasza TaylorPro (#56207) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nem az üzemanyag adalékaitól fog koszolódni a motor, hanem a nem megfelelő használattól. Lásd városi üzem, rövid távok. A prémium üzemanyagok is akkor működnek jól, ha meg van hajtva a motor, pl. pályán, hosszabb utakon. De akkor hatékonyabban tisztít mint a normál.
Üzemanyag adalékon itt az üzemanyag gyártó által "gyárilag" belekevertet értem. Az utólagosan benzinbe öntött spuri és társai már viszont okozhatnak problémákat.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#56216) tboldi válasza BlacKSouL (#56215) üzenetére


tboldi
nagyúr

+1 :K

(#56217) TaylorPro válasza BlacKSouL (#56215) üzenetére


TaylorPro
addikt

Értem. Heti egyszer minimum megyek pályán kb 50Km-ert és ott lövöm neki nem kímélem. Ez akkor jótékony hatással van valóban a motornak? A többi itt helyben kis rövid távok. De nyáron azért sokat kirándultunk is. Meg ha lehet pörgetem, tököm spórol a benzinnel.

Pixel 8 Hazel

(#56218) maximuss válasza yodamester10 (#56212) üzenetére

Köszönöm :R

(#56219) ati888


ati888
senior tag

Sziasztok!

Lassan le kell majd cserélni a nyári gumit, de csak egy garnitúra felnim van, gondoltam veszek lemezfelnit a télihez, de alig olcsóbb, mint az alu. Legjobb lenne gyári Honda felnit venni, de nem tudom hol érdemes rá vadászni. Ötlet valakinek? CR-V, 17", 5x114,3.

Üdv

Ati

(#56220) ati888 válasza ati888 (#56219) üzenetére


ati888
senior tag

Ezek vajon valódi gyári felnik?

Ati

(#56221) MikaVejneGI


MikaVejneGI
aktív tag

Sziasztok.
Nemrég vásárolt használt Honda Jazz 1.4i LS GD1 / L13A1 tipushoz milyen motor olajat javasoltok őszre-télre?
Nagyon sok szervizpapírt kaptunk a kocsihoz, azokon mindig 10W40-es olajak lettek cserélve , márka jelzés nélkül.
Maradhatok a 10W40 -es olajon? Esetleg tudtok ajánlani konkrét gyártót is?
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#56222) tboldi válasza MikaVejneGI (#56221) üzenetére


tboldi
nagyúr

Jujj... :(

A 10W40 marhára nem való bele, 0W20 a gyári ajánlás. Gyanítom, hogy bármit, ami közelebb áll a 0W20-hoz, nagyon hamar el fog fogyasztani.

Amúgy nekem a Motul 8100 Eco-nergy 0W30 vált be ugyanennél a típusnál és motornál.

(#56223) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Múltkor láttam az alábbi Jazzt. Itt ébredtem rá, hogy létezik -5 lóerős matrica is.

;]

Egyébként egész aranyos volt az összkép, csajos autónak nem rossz. :)

[ Szerkesztve ]

(#56224) tboldi válasza BigBlackDog (#56223) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én egy Smartot szoktam látni hasonló mintával. Meg egy Daewoo Matizt is hosszú szempillákkal. :D

(#56225) TaylorPro válasza MikaVejneGI (#56221) üzenetére


TaylorPro
addikt

Üdv!

Picit olvass visszább, pont ezt tárgyaltuk ki. Én most váltok Eneos sustina 5W40-ről Motul 0W30 Eco-Nergy-re.

Pixel 8 Hazel

(#56226) BigBlackDog válasza tboldi (#56224) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ezt péntekent, délután szoktam látni az egyetem előtti parkolóban.

[ Szerkesztve ]

(#56227) tboldi válasza BigBlackDog (#56226) üzenetére


tboldi
nagyúr

Még nem találkoztam vele. És a péntekem is rövid, egy elektrotechnikám van csak délelőtt. :D

[ Szerkesztve ]

(#56228) Qru válasza TaylorPro (#56217) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen az már jó, 50 km elég bőven a kikormoláshoz. Ha tartasz 3500-4000-es fordulatot kb 10 km hosszan az bőven elég.

#nincsbennetarcsi

(#56229) TaylorPro válasza Qru (#56228) üzenetére


TaylorPro
addikt

4000 körül forgatom. Heti egy alkalom a minimum. De van hogy 2-3 alkalom 50Km pályán kipörgetve. Szeretem taposni neki, főleg hogy még jót is tesz. :R

Pixel 8 Hazel

(#56230) Qru válasza TaylorPro (#56229) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó az, az bőven jó. Ez az előnye a kis motoroknak, hogy könnyen kiforogják magukat és a dzsuvát kiköpik még szabályos tempónál. Főleg a rövidváltós 1,4-es. Mondjuk az én 1.2-esemben sem sokkal hosszabb a váltó. :D

#nincsbennetarcsi

(#56231) MikaVejneGI


MikaVejneGI
aktív tag

Sziasztok.
Nem tudom , hogy ti hogy vagytok vele , de ma esti családi hazautazós menetben , észre vettem , pár dolog nem igazán akar világítani a konzolokon. Gondolok itt azon , hogy kellene világítani a tükör állító gombok,a hőmérséklet állító gomb, illetve a fűtés,hűtés gombok mögött , mert pl a ventilátor kapcsoló mögött világit a lámpácska.Ezeket lehet otthoni körülmények között cserélni , vagy vigyem szakemberhez, Mit tudtok javasolni?
Köszönöm.

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#56232) tucsok. válasza tboldi (#56197) üzenetére


tucsok.
senior tag

Szia! Honnan rendelted a cuccot?

"So say we all"

(#56233) Qru válasza MikaVejneGI (#56231) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Meg kell bontani hozzá a műszerfalat. Én nem cicóznék vele otthon.

#nincsbennetarcsi

(#56234) yodamester10


yodamester10
őstag

Bő egy hónap után egyre jobban megismerem a civicet,és kezdek rá jönni mit merre hogyan :DD
Megtaláltam az apró pénz tartót a könyöklő belsejében,aztán rájöttem azért nincs kilépőfény mert be lehet állítani meddig világítson a tompított a kulcs kihúzásától számítva.A zene a sebesség növekedésével automatikusan hangosodik,persze állítható.

(#56235) tboldi válasza MikaVejneGI (#56231) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ha érzel magadban affinitást, akkor nekiállhatsz otthon. Csak a rádiót kell kivenni (YouTube-on találsz videót, hogy hogyan kell), az izzók speciális bajonettzáras foglalatúak, de kis kézügyességgel le lehet hámozni a rizsszemizzókat a foglalatról és T4.2-esekkel pótolni. De gyárit is lehet rendelni jó drágán (1500/db), cikkszáma itt.

(#56232) tucsok.: Hangszóró, keret, adapter és zajcsillapító.

(#56236) Quqesz válasza yodamester10 (#56234) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Én meg nyomtam egy gyári visszát a fejegységen...2 infarktust lábon kihordtam mire kész lett....😀

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#56237) maximuss

Használ(t) valaki Mobil1 ESP X2 0w20 olajat? Miben más ez, mint a Mobil1 Advanced fuel economy 0w20 ? R18Z4-be tenném...

[ Szerkesztve ]

(#56238) Qru válasza maximuss (#56237) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sok minden nem derül ki róluk az adatlapjuk alapján. 100 fokon hígabb az esp.

#nincsbennetarcsi

(#56239) maximuss válasza Qru (#56238) üzenetére

Azaz kisebb a nyírási stabilitása, igaz? Még ezt találtam...

http://lavina.hu/wp-content/uploads/2017/08/mobil-1-esp-x2-0w20-motorolaj-termekleiras_lavina_hu.pdf

[ Szerkesztve ]

(#56240) tucsok. válasza tboldi (#56235) üzenetére


tucsok.
senior tag

Köszi

"So say we all"

(#56241) BlacKSouL válasza maximuss (#56237) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Az advanced fuel economy nem kapott acea szabvány szerinti megfelőséget, annak csak ilsac gf-5-je van és api sn-je.
Ennek az esp-nek a1b1 van.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#56242) maximuss válasza BlacKSouL (#56241) üzenetére

Jogos! Ezt nem néztem.... akkor már csak egy kérdés. Többnyire rövid távokra városba, valamint kéthetenkénti autópályázásra Mobil1 ESP X2 0w20 vagy Motul econergy 0w30 (A1/B/-A5/B5)?

(#56243) Qru válasza maximuss (#56242) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mind a kettő jó, én a Motult venném, főleg ha nyáron is meg-meghajtod a gépet pályán.

#nincsbennetarcsi

(#56244) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

2016-ban vettem 2 flakon fél literes gyári fékfolyadékot. Az egyik nem kellett. '16 márciusi gyártású, bontatlan gyári flakon viszont kissé össze van zsugorodva a flakon. Bele merjem tenni a kisebbikbe? Nem dobnám ki csak úgy mégiscsak 4400 Ft volt, de nemtom gyári flakonban van e eltarthatósági ideje?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#56245) Qru válasza BlacKSouL (#56244) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elvileg 3-4 év ha bontatlan (ez igaz a motorolajokra is).

#nincsbennetarcsi

(#56246) jackjack


jackjack
csendes tag

Sziasztok! Bocsi, ha már volt a kérdés, még új vagyok.
Azt szeretném kérdezni, hogy tudtok e jó szerelőt és lakatost, főleg lakatost! A városban? XI. kerületben lakom, van egy 96'os Accordom és rá férne egy kis lakatolás a hátsó küszöbre (ujjal benyomtam) meg a fordulatszám mérő sem működik. Tél előtt a lakatolást szeretném megcsináltatni.
Előre is köszönöm a segítséget!

(#56247) -cobra- válasza maximuss (#56242) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Mindkettő jó, egyikkel sem nyúlsz mellé. Én még ezt is tudnám ajánlani: Castrol Edge Professional H 0W-20.

(#56248) martillo


martillo
tag

Lehet ostoba kerdes, de vajon megoldhato hogy sedan civic tetejere tetosint szereljenek utolag, szakszeruen?
Ha igen, akkor van erre ajanlott szakember?

(#56249) ---Lasali--- válasza BlacKSouL (#56244) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Állítólag műanyag dobozon keresztül is képes felvenni vizet, vegyél valami fém dobozost. Én gyári vw-t vettem, olcsón adták. Egyébként átöblíteni még elhasználnám.

(#56250) tboy93 válasza yodamester10 (#56234) üzenetére


tboy93
nagyúr

Mondjuk az nem annyira fun, hogy akkor minden alkalommal világít a lámpa amikor leállítod az autót. Nem tudom mennyire lesz így hosszú az élettartama az izzónak. Én mindig figyelek rá, hogy indításnál, leállításnál nem égjen világítson a lámpa.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.