Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57251) tboldi válasza Micsurin (#57250) üzenetére


tboldi
nagyúr

Óra járásával ellentétesen tekerve lazít, megegyezően meg szorít. :)

(#57252) Micsurin válasza tboldi (#57251) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Köszi! :)
Nem akartam meggyüsztetni, túl finon szerkezet! Nagy a szerelem én is apum is nagyon hamar megszerettük. :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#57253) i-sti válasza Micsurin (#57252) üzenetére


i-sti
senior tag

#csakahondaváltó
#francessenbelehogyilyenrövidazötödik

[link] :K

Novum Forum Siculorum

(#57254) tboldi válasza i-sti (#57253) üzenetére


tboldi
nagyúr

Kevés tartalékhoz rövid váltó kell. :D

(#57255) i-sti válasza tboldi (#57254) üzenetére


i-sti
senior tag

190nél forog kb 5800 ha jól emlékszem.
Mágus Oktija 180nál 3000-ret. (vagy valami hasonló számra emlékszem, tévedés jogát fenntartom)

Az egy jó váltó :R

[ Szerkesztve ]

Novum Forum Siculorum

(#57256) tboldi válasza i-sti (#57255) üzenetére


tboldi
nagyúr

De az egy turbódízel, bakker! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#57257) i-sti válasza tboldi (#57256) üzenetére


i-sti
senior tag

Novum Forum Siculorum

(#57258) tboldi válasza i-sti (#57257) üzenetére


tboldi
nagyúr

CVT-t kellett volna venni, ha az autópályás alacsony fordulatszám a fontos, nem pedig rinyálni. ;]

(#57259) i-sti válasza tboldi (#57258) üzenetére


i-sti
senior tag

Ha ezzel lesz valami GTK közeli dolog akkor biztos, hogy CVT lesz a következő. Az már valamivel elviselhetőbb tartományokban forog.
Nem akarok szét koptatni a motor pályán, nem akarom hogy megégjen az olaj, hengerfejesre hajtani egy hosszabb pályázás után ;]

Novum Forum Siculorum

(#57260) Micsurin válasza tboldi (#57258) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Odaát nem arra jutottunk múltkor, hogy automatát aaa tudjuk kik vesznek? :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#57261) i-sti válasza Micsurin (#57260) üzenetére


i-sti
senior tag

A fék, az automata váltó, az 1.5 kisebb szívó motorok stb :C

Novum Forum Siculorum

(#57262) BlacKSouL válasza i-sti (#57259) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nos mit sikerült kibogozni az alacsony viszkozitású olajokkal kapcsolatos tanulmányból?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#57263) i-sti válasza BlacKSouL (#57262) üzenetére


i-sti
senior tag

Első két oldalt elolvastam. Értem az angolt de az összefüggéseket és a mondani valóját nem tudtam kihámozni.
Úgy érzem ennek újra neki kell fussak. :K

Viszont most azt sem értem amit Mágus írt, hogy AMTS 3 körüli 0W-20 ajánl.
Néztem a Mobil, Castrol, Motul, LM olajokat de vagy nincs is 0W-20 olajuk (lásd LM) és akiknek van azok mind 3 alatti értékeket képviselnek 2.6 - 2.8.

Novum Forum Siculorum

(#57264) Micsurin válasza i-sti (#57261) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Automata, miért?! Motorból is halálom a DCT, hiába gazdaságosabb a fogy stb, akkor is miért, egy alagútban nem lehet egészségesen visszarottyantani. :D

B kategória első részletei holnap meg belesznek tolva a Kalmárhoz Vácra. :
Remélem pont olyan hamar letudom zavarni mint az A1-et és az A2-öt a maguk 1-1,5 hónapjával. :)) 4 év mocizás után illendő lenne.... :D

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#57265) hans74


hans74
csendes újonc

Sziasztok,. Esetleg tudna valaki segíteni abban hogy,hogyan tudom összehangolni a telómat az aútóval?? internetes "online"rádió hallgatása ésdekében? a tel.kihangosítás működik bluetooth-on,de van még USB.,és HDMI.csati is..16-os civic.köszi szépen

(#57266) BlacKSouL válasza i-sti (#57263) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ezért nehéz jelenleg a 0W20 dolga az ACEA szabványokkal:
"ACEA A1/B1 Category is removed with the ACEA 2016 Oil Sequences. From ACEA 2012: Stable, stay-in-grade oil intended for use at extended drain intervals in gasoline engines and car & light van diesel engines specifically designed to be capable of using low friction low viscosity oils with a high temperature / high shear rate viscosity of 2.6 mPa*s for xW/20 and 2.9 to 3.5 mPa.s for all other viscosity grades. These oils are unsuitable for use in some engines. Consult owner manual or handbook if in doubt."

Szóval az A1 szabvány szerint lenne megfelelő a 0W20-as olajok többségére jellemző 2,6-2,9. Most viszont hogy átmenetileg nincs A1, az A5-be nem sorolhatók be, mivel azok 2,9 fölött kell hogy legyenek, ezért küzdeni kellene, hogy 0W20-ként a viszkozitások is megfelelők legyenek, de HTHS-ben meg ne túl alacsony. A kettő viszont nehéz, vagyis vagy feladják hogy 0W20 legyen az olaj, 2,9 fölé megy a HTHS, és akkor befér A5-be, vagy megtartják a 0w20-at, megtartják a 2,6-2,9 közötti HTHS-t, és nem kapnak ACEA besorolást.
Ha megnézed a Castrol 0W20 Honda olajat, a VI nagyon magas, a 40 fokon mért viszkozitás a 0w20-ak közt nagyon alacsony, a 100 fokon mérhető átlagos, vagy kicsit afölötti érték, ebből kifolyólag a HTHS is biztos, hogy inkább 2,8-2,9, mint 2,6. Bár a Castrol nem adja meg. És nincs ACEA minősítése.
De érdemes megnézni a többi 0w20 értékeit is hozzá. És különösen az 5w20-ét. Ott ahhoz hogy alacsony legyen a hideg viszkozitás, a melegoldalt is alacsonyan kellett tartani, szar is a viszkozitás indexe, ebből kifolyólag a HTHS is valószínűleg nagyon alacsony, és mivel van A1-e, én kb. max 2,6-ra tippelek. És akkor az A1 mellett mi van még? GF3 meg SL. Miközben GF5-nél és SN-nél tartunk. Persze egész más szerint minősítenek, de a teljesítményét, vagy a korszerűségét némileg jellemzi.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#57267) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Ha már olaj... Az a 0W20 hol 0W20?

Magyar kéziben, amit a Honda oldaláról szedtem ez van:

0W20 nagyon vékony nem? Abból indulok ki, hogy melegen a 10W40-es olaj a mocimba is szinte mint valami szörp.

Apám tette a bogarat a fülembe és tényleg nagyon kicsinek hangzik a melegoldal.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#57268) tboldi válasza Micsurin (#57267) üzenetére


tboldi
nagyúr

Hidd el, a 0W20 a belevaló. Ezt az oldalt is megtalálod, ha továbblapozol, a Shelles meg csak egyfajta reklám. :K Váltóolajnak is ajánl valami 80W90-et, pedig csak a gyári MTF-3 jó bele. :D
Egy léghűtéses motorkerékpárt meg ne keverjünk ide. :N

szerk.: De ha nagyon vékonynak találod (még egyszer hangsúlyozom, nem az), akkor 0W30-at tegyél bele. Én is azt öntöttem bele (Motul 8100 Eco-nergy), mondjuk nem pont emiatt. :D

[ Szerkesztve ]

(#57269) Micsurin válasza tboldi (#57268) üzenetére


Micsurin
nagyúr

:R :R :R

Bakker a gané, ez nem volt benne csak képpel... :(

Köszi, akkor is egy picit szokatlan de ha ez van ez van.
Eddig úgy tudtam a start stop rendszer tudja indokolja ezt a vékonyságott, itt ennyire alacsonyak a motor illesztési hézagjai? :Y

A szerk részre, akkor mi miatt?

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#57270) Qru válasza Micsurin (#57269) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, ilyen alacsonyak az illesztési hézagok illetve a kenését is ehhez a híg olajhoz tervezték. Tehető bele magasabb viszkozitású de azzal csak hamarabb elkopik a motor. Szóval 5W30 nagyon max amit érdemes beletenni de inkább 0W20 vagy 0W30 (felhasználástól is függ).

#nincsbennetarcsi

(#57271) tboldi válasza Micsurin (#57269) üzenetére


tboldi
nagyúr

Igen, ilyen alacsonyak a hézagok. :K

2 oka van:
- Magasabb a viszkozitási indexe, ergo "stabilabb" olaj.
- Motulbuzi vagyok. :DDD

--------------------------------
Más: Becsomagoltam két rétegben az aksit ilyennel, hátha tovább húzza. :))

[ Szerkesztve ]

(#57272) hans74 válasza Micsurin (#57267) üzenetére


hans74
csendes újonc

szia! Igen 0w20 at ír a könyv...itt van a kezemben,de nem tudom feltölteni,mert vagy régi a programom,vagy béna vagyok hozzá...ráadásul nem is shell-t ír már egy idelye hanem castrolt...2016 os a civicem..

(#57273) i-sti válasza tboldi (#57271) üzenetére


i-sti
senior tag

Nem teljesen jó a link

Engedelmeddel, pedig ez lenne a jó link: [link]

[ Szerkesztve ]

Novum Forum Siculorum

(#57274) tboldi válasza i-sti (#57273) üzenetére


tboldi
nagyúr

Miért ne lenne jó? Be kell ütni azt a 4 számot és máris láthatóvá válik. :D

(#57275) Micsurin válasza Qru (#57270) üzenetére


Micsurin
nagyúr

+boldi: Köszi, akkor a kettő közül mégis, hogy döntsek? :F *

@hans74: Neked is köszi, a viszkozitás a kérdés a fejemben az több min valószínű, hogy Motul* lesz. :)

*Ha motul adott a 30 ha nem akkor borulunk, Motulhoz meg beakarom burni haverom 20%-os Bárdi kedvezményét. :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#57276) Qru válasza Micsurin (#57275) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha tatásan vezetsz 0W20 ha néha azért tartósan magas fordulaton is mennél vele akkor 0W30.

#nincsbennetarcsi

(#57277) i-sti válasza tboldi (#57274) üzenetére


i-sti
senior tag

Nálam nem kérte, simán vissza dobot a fő oldalra.

Novum Forum Siculorum

(#57278) Qru válasza i-sti (#57277) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Engem is. :K

#nincsbennetarcsi

(#57279) hans74 válasza Micsurin (#57275) üzenetére


hans74
csendes újonc

motult használok én is..,még sosem kellett utántölteni,tehát fasza és alapjáraton csendes is...

(#57280) tboldi válasza i-sti (#57277) üzenetére


tboldi
nagyúr

és Qru:

Inkognitó módban valóban. :R

(#57281) Qru válasza tboldi (#57280) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Már megint a poresz mi?! ;] :DDD

#nincsbennetarcsi

(#57282) tboldi válasza Qru (#57281) üzenetére


tboldi
nagyúr

(#57283) Micsurin válasza Qru (#57276) üzenetére


Micsurin
nagyúr

:R Köszönöm nincs több kérdésem mára.

Talán egy. :DDD

A hátsó ajtóból, hogy bányászom ki a hangszóró rácsokat?
Nincs bennük semmi, ez sürgősen pótolandó. :DDD

A másik, sikerült eltapintani egy bolhát ma mosás közben (ajtó zsanér mögött / alatt), és érdekelne amúgy milyen takarónak volt az a rögzítése, és innen lehetne e csak hozzá férni:
[kép]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#57284) tboldi válasza Micsurin (#57283) üzenetére


tboldi
nagyúr

Egybe van öntve, le kell szerelni a komplett ajtópanelt. [link]

És biztos, hogy ott kell lennie valaminek? Mert szerintem nekem sincs. :D

[ Szerkesztve ]

(#57285) Micsurin válasza tboldi (#57284) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Köszi! :R Hétvégén megyünk rokonhoz.. azt hiszem két autóval megyünk és én az udvarban fogok kepeszteni a + két JVC hangszóróval és a mély ládával. Kell az a B mert megfognak b...ni : :DDD

...most néztem a linket. Nem vagyok boldog, 16-osat akartunk/tam tenni hátra. :W :D

Az egészen biztosan gyári felfogatás. Mindkét oldalt van, nem tudom, hogy írjam le de az tuti gyári rész ott.

Nem gond, eleve egy JVC van bent, előző tulaj hagyatéka. meg kell nézem milyen de tuti jó, magával a fejjel nem lesznek gondjaink. :))

Btw a csomagtartón nem kéne lennie valamilyen rollónak vagy kalaptartónak? Nem mintha az üvegen átlátna az ember hátul vagy oldalt csak olyan szokatlan. Használt autó, nem sírok semmitől félre ne értsetek, remek vétel volt, alábújtunk és mintha új lenne... a 2,5 éves céges Opelnek nem volt ennyire szép az alváz védelme....

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#57286) tboldi válasza Micsurin (#57285) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ez esetben fejet is kell cserélni, a gyárira nem tudsz bármit rákötni csak úgy.

(#57287) tboldi válasza Micsurin (#57285) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ja, hogy a fejegység már ki lett cserélve! Akkor kein Problem.

De, kellene lenni egy rolónak. Írj a FB-csoportba, hátha akad valakinek elfekvőben.

[ Szerkesztve ]

(#57288) Micsurin válasza tboldi (#57287) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Köszi!

A hétre ígérem elfogytak a kérdéseim! :R :)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#57289) Qru válasza Micsurin (#57285) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De, ilyen kihúzható van gyárilag hozzá: [link]

#nincsbennetarcsi

(#57290) (jan)


(jan)
őstag

Én akkor most nemtudom mivanakkor

jazz gépkönyv idézet:

Mindegyik modellhez

MOTOR
Shell Helix Plus 10W–40 SJ/CF
Shell Helix Ultra 5W–40 SJ/CF

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#57291) Micsurin válasza (jan) (#57290) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Az, hogy tényleg igaz a boldizsárnak igaza van... 278. oldal ha jól emlékszem.

@Qru: Köszi neked is, nézek egyet! :R

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#57292) i-sti válasza Micsurin (#57291) üzenetére


i-sti
senior tag

#boldizsárnakmindigisigazavan

[ Szerkesztve ]

Novum Forum Siculorum

(#57293) tboldi válasza i-sti (#57292) üzenetére


tboldi
nagyúr

🤷‍♂️

(#57294) tboy93


tboy93
nagyúr

Ma reggel a honda b@szott ki velem. Indulnek dolgozni erre nincs tompitott. Motorhazteto fel, egyik izzot kicsereltem, semmi. Biztik jok. Tavolsagi van, kodlampa van, minden van, csak tompított nem. WTF.

(#57295) nandow válasza tboy93 (#57294) üzenetére


nandow
aktív tag

Így vág vissza, hogy mostanában megcsaltad a corsával. :DDD ;] (autós topikban olvastam, hogy azzal jársz mostanában, de az is szívat)

(#57296) tboy93 válasza nandow (#57295) üzenetére


tboy93
nagyúr

Egy hét alatt 3 copás 2 autóra :((( csak remélni tudom, hogy ma kész lesz a Corsa, mert ezzel így sötétben nem akarok járni :U

[ Szerkesztve ]

(#57297) tboldi válasza tboy93 (#57294) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én a kapcsolóra, pontosabban a tompított állására tippelnék, ha minden más oké. Ki kellene mérni multiméterrel.

[ Szerkesztve ]

(#57298) orbano


orbano
félisten

Sziasztok!

D15Z6 motorfelújítás/felmérés kapcsán kit ajánlanátok szakit? Sajnos elérkezett az idő, és jó lenne még pár évig ezzel a kocsival járni, túlzottan szeretem :)

Köszi

A vér nem válik VAZZE!™

(#57299) tboy93 válasza tboldi (#57297) üzenetére


tboy93
nagyúr

Mit-merre mérjek? Relé ki és mérjem ott hogy kap-e a relé kakaót ha fel van kapcsolva?

(#57300) tboldi válasza tboy93 (#57299) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én közvetlenül a kapcsolónál méricskélnék, de a villamossághoz nemigen értek, az egy másik szakma. :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.