Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57101) NoLF válasza Imilenni (#57100) üzenetére


NoLF
addikt

2800ig gyenge keverék (kvázi 3 szelep, kevesebb benya több levegő), onnan normál 16 szelepes mód, ~5000től vtec vroom vroom

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#57102) Imilenni válasza NoLF (#57101) üzenetére


Imilenni
addikt

köszi :)
Szóval 5000 felett csak a hang változik, a teljesítmény pedig mindössze azért mert ott adja le a motor a teljesítményét?

Bocsi ha hülyeséget beszélek, fél év múlva szeretnék majd vásárolni egy ilyen 1.5i LS-t :B

Press "F" to pay respects.

(#57103) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Heti kérdés.

Pótkerék, mankókerék nyomását szoktátok ellenőrizni? Most nyáron jutott eszembe. Tegnap ránéztem és nullát mutatott. Tehát egy métert se tudtam volna menni vele, és így voltunk kint Szlovákiában is. :Y A kerék még szűz, egy éve van nálam a Jazz. Kikaptam és motorpumpával lazán felfújtam. Ha nem tartja a nyomást, irány a gumis. Ezek után még a pumpát is viszem hosszabb útra. :R

Pixel 8 Hazel

(#57104) Qru válasza TaylorPro (#57103) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hosszabb út előtt mindig csekkolom. :K

#nincsbennetarcsi

(#57105) tboldi válasza TaylorPro (#57103) üzenetére


tboldi
nagyúr

A WagonR-ben ~14 év után csekkoltuk kb. először. :DDD

Ha a Jazz-nél is ezt akarnám tartani, akkor még ráérek további 2 évig. :P

[ Szerkesztve ]

(#57106) dugynok


dugynok
senior tag

Az érzés,amikor reggel munkába menet fél 6-kor esőben, autópályán 90-nél eldurran a 2 hónapos - Magyarországon csak 3-4 hetes rendelési idővel kapható - hátsó gumi, megfizethetetlen, minden másra ott a MasterCard...

[ Szerkesztve ]

(#57107) Qru válasza dugynok (#57106) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csúnya. :( A pórkereked remélem legalább nem vt lapos...

#nincsbennetarcsi

(#57108) dugynok válasza Qru (#57107) üzenetére


dugynok
senior tag

Nem, a mankókerék hazahozott.

(#57109) Czimby válasza TaylorPro (#57103) üzenetére


Czimby
addikt

Én amikor téli nyári váltás van mindkétt szettet + a pótkereket is felfujtatom.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#57110) yodamester10 válasza dugynok (#57106) üzenetére


yodamester10
őstag

Gondolom nem egy komoly márka ;)

(#57111) tboldi válasza yodamester10 (#57110) üzenetére


tboldi
nagyúr

Goodyear Vector 4seasons Gen-2, annyira azért nem szar.

[ Szerkesztve ]

(#57112) yodamester10 válasza tboldi (#57111) üzenetére


yodamester10
őstag

Erre gondolsz ?Nem esek hasra tőle ;) Conti ts860,Michelin alpin 6.

(#57113) Qru válasza yodamester10 (#57112) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen ez az. A 4évszakosok között kimondottan jónak/prémiumnak számít.

#nincsbennetarcsi

(#57114) tboldi válasza yodamester10 (#57112) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nyilvánvaló, hogy egy 4 évszakos gumi kisebb-nagyobb kompromisszumot jelent bármilyen csúcs télihez képest. :U
Tudod, almát almával, körtét körtével...

[ Szerkesztve ]

(#57115) dugynok válasza yodamester10 (#57110) üzenetére


dugynok
senior tag

Ahogy elöttem írtàk, nem egy szar màrka. Csak ebbe a hülye, 185/70 r14 méretben nem tartjàk, csak külföldről rendelve, hiàba írja sok weboldal, hogy készleten meg 3 napos szàllítàs, semmi nem igaz...

(#57116) Winner_hun válasza TaylorPro (#57103) üzenetére


Winner_hun
félisten

Valamikor ellenőriztem, akkor lapos volt, fújtam bele. 1 hónapja kellett is, a padka erősebb volt... 1 éves pirelli cinturato kuka. 1 db-ot kell majd szerezni.. már nem foglalkoztam a nyárival, kapott a kocsi ts860-akat, eddig meg vagyok vele elégedve.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#57117) tboy93 válasza dugynok (#57106) üzenetére


tboy93
nagyúr

Iden 4 defektem volt a 2 kocsinkon, plusz a babakocsi is kapott egyet, szoval ne sirankozz! :DDD

(#57118) hdanesz


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok,

Muteromék kocsit vennének. Kisebb méretűt, természetesen a Jazz is szóba jött.
Találtunk is egy 2004-es évjáratút, ami szinte mindenben megfelel az igényeknek. 1.4-es motorral. Egyetlen bibi van. Két illatosító is van a kocsiban. Elől és hátul is. Mint ha el szeretnének fedni valamit. Ezek hajlamosak beázni, nem?!

Különösen akkor lett ez érdekes amikor a fűtést bekapcsolva érdekes 'vizelet' szag jött be a szellőzőkön keresztül.
A klímát utána kapcsoltam be, akkor nem volt ilyen szag.

Volt már valakinek hasonló tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#57119) szabonagyur válasza hdanesz (#57118) üzenetére


szabonagyur
félisten

Az illatosító dolog szerintem nem mond semmit, ismerek olyat akinek tömve a kocsi.

A szag meg simán lehet ezer éves levegőszűrőtől stb.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#57120) tboldi válasza hdanesz (#57118) üzenetére


tboldi
nagyúr

Pont a napokban csinált a Becsületesnepper egy videót a beázásról.
[link]

A szag meg bármi lehet, nálam pl. a sima papír pollenszűrők elég hamar (= pár hónap után) büdösödni kezdtek, és amint elindult a levegő áramlása, lehetett is érezni az “áldást”. :)
Ezt megelégelve vettem Mann FP1827-et. :D

(#57121) TaylorPro válasza tboldi (#57120) üzenetére


TaylorPro
addikt

Veszek is szürkébe mert a szürke alvázvédő kirepedt és újra beázik.

Pixel 8 Hazel

(#57122) TaylorPro válasza TaylorPro (#57121) üzenetére


TaylorPro
addikt

Ettől nagyobb baja ne is legyen. Egy év alatt a bal tompított kiégésen kívül semmi baja nem volt.

Pixel 8 Hazel

(#57123) zolee3000


zolee3000
tag

Sziasztok!

Jól tudom, hogy az aktuális Civic 1,5 l-es turbós benzines motorja (a kódja: L15B7 :F ) négyhengeres és láncos vezérlésű (szemben az 1 literessel, ami 3 hengeres és szíjas)?
Az érdekelne még nagyon, de nem találtam a neten róla infót, hogy az Euro 6d-temp miatt kaptak-e részecskeszűrőt ezek a motorok?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#57124) tboldi válasza zolee3000 (#57123) üzenetére


tboldi
nagyúr

A legjobb tudomásom szerint mindkét kérdésre igen a válasz.

(#57125) hülyegyerek válasza zolee3000 (#57123) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Igen, jól tudod. Az 1.0-nál 100k-nál cserés lesz a vezérlés.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#57126) tboy93 válasza hdanesz (#57118) üzenetére


tboy93
nagyúr

Fater kocsijaban 3db illatosító van, 2 elol, 1 hatul. Muter faszsaga... :U

(#57127) (jan)


(jan)
őstag

Sziasztok! 01-05 kozott gyartott benzines civicet tervezek vasarolni. Mik a tipushibak mire erdemes kulonosen figyelni vasarlaskor?

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#57128) tboy93 válasza (jan) (#57127) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szia, valto nyelestengely csapagy! Meg kell kerdezni, hogy milyen olajat hasznaltak, ha 10 vagy 15w, akkor ott kell hagyni, 0w20-5w30 valo bele. Kuplung nyuszoghet, de nem okoz problemat, csak idegesito. Vezeto ules szokott lotyogni, illetve a kp. zarak szoktak tonkremenni, meg a futes allito mechanika eshet szet, ilyenkor hiaba allitod a hideget-meleget, nem kapcsol at. Feltengely torhet el, ha rajtahagytak a gumicsöcst, sajna elrohadhat alatta. Ja, meg a 2. lambda szonda szokott megnyekkenni.

(#57129) zolee3000 válasza hülyegyerek (#57125) üzenetére


zolee3000
tag

@és tboldi: Köszönöm. A GPF igen sajnálatos, pedig reméltem, hogy a japánok anélkül is teljesíteni tudják a normát. Új autót tervezek venni jövőre, és úgy látszik, nemcsak a turbót, de a r.szűrőt sem tudom megúszni. :(

[ Szerkesztve ]

(#57130) nandow


nandow
aktív tag

Sziasztok!

Van itt valakinek tapasztalata, infója 4. generációs CR-V-ről?
Szüleimnek próbálok segíteni autóvásárlásban, és szóba került ez a típus is, benzines változatban.
Tudtok valami típushibáról, nyűgről az autóval kapcsolatban?

[ Szerkesztve ]

(#57131) (jan) válasza tboy93 (#57128) üzenetére


(jan)
őstag

Köszi!

Ajánlották még a jazz-t is, annál mire érdemes figyelni? Valamint mennyivel kisebb mint a civic ?

Igazándiból egy skoda feliciát akarok lecserélni, mert egyre jobban frusztrál az ABS és a légzsák hiánya, és néha már nem szívesen indulok útnak. Igazándiból tökmindegy milyen autót veszek csak ezek legyenek benne, meg ha már lúd akkor klíma :)

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#57132) dugynok válasza (jan) (#57131) üzenetére


dugynok
senior tag

Szia,

Én is egy Felicia- cseréltem le (megmarad) egy 7.gen 2001 sedan civic-re :)

(#57133) flegga92 válasza (jan) (#57131) üzenetére


flegga92
senior tag

Szerintem ha ketten utaztok jellemzően inkább a Jazz, sokkal jobban pakolható. Méretben nem sok különbség van véleményem szerint, Jazzbe nem sokat ültem.
A Civic hátul is baromi kényelmes, rengeteg hely van. Hatalmas forduló köre van, de megszokható.
Szerintem érdemesebb facelifteset venni. Nem csak a külső módosult, pár dolgon javítottak, ráadásul inkább ezeket keresi mindenki, később jobban eladható.
Gondolom 5 ajtósat szeretnél, ott kicsit azt hiszem hátul is tárcsafék lett. Sokan kicserélik projektorosra a lámpát ez ne tévesszen meg. 5 ajtósnál legkönnyebben úgy tudod kiszűrni, hogy a FL tükör indexes illetve az óra csoport egy modernebbre lett cserélve. A sport változatnál más is változott.

tboy93 hibalistáját kiegészítem még azzal, hogy a kormánymű szeret kopogni lassú sebességnél rossz úton. Vagy lehet javítani vagy kuka az egész, de a működését nem befolyásolja ha csak kopog, nem lesz vele semmi gond. Hátsó fék szeret beragadni, érdemes megnézetni.
Ha német/osztrák az autó nézzétek át mennyire rozsdás. Ilyen idős korban már előfordulhat. Nekem itthoni van, semmi rozsda nincs rajta. Ha FL utáni, hátsó dobbetét egy filc szerű anyag, a küszöbnél nyúlj be alá, ott szeret még rozsdásodni.

(#57134) tboldi válasza (jan) (#57131) üzenetére


tboldi
nagyúr

Láttam a másik topikban, hogy 700k a keret, annyiért nem fogsz jó Jazz-t találni. :)

(#57135) Aladdin válasza flegga92 (#57133) üzenetére


Aladdin
senior tag

Pont nem a tukrot hoznam fel, mert az csak az 1.4-es egyik valtozatan volt indexes, minden mason oldalt volt az index.
Muszercsoport, ulesek, kormany, elso-hatso lampa, lokharitok, szoval nagyon mas :)

(#57136) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Következő heti kérdés.

Ki hogyan tárolja a leszerelt téli gumikat amik felnin vannak? Én garázsban szőnyegre egyesével egymás mellé raktam neki döntve a falnak. Érdemes lefújni a gumit valami ápoló sprayel vagy fölösleges? A Jazz beázást újra megszüntettem, most neutrális szilóval. Majd ha jobb idő lesz meg több idő akkor lehet vele majd jobban foglalkozni. Addig kibírja.

Pixel 8 Hazel

(#57137) Winner_hun válasza TaylorPro (#57136) üzenetére


Winner_hun
félisten

Glicerinnel átkenheted.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#57138) ddsteel válasza TaylorPro (#57136) üzenetére


ddsteel
aktív tag

Ha így tárolod, bizonyos időnként forgasd el, hogy ne nyomódjon meg, ezt ajánlják.
Sztem kb. ez a legolcsóbb és a legkímélőbb megoldás, én is így tárolom: [link]
Mivel
- kis helyet foglalnak a kerekek
- nem érnek össze,tud szellőzni (némelyikhez adnak ponyvát, de ezt nem ajánlják, mert befülled alá a levegő)
- nem a gumi, hanem a felni veszi fel a terhelést

[ Szerkesztve ]

(#57139) Qru válasza TaylorPro (#57136) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

#nincsbennetarcsi

(#57140) TaylorPro válasza Qru (#57139) üzenetére


TaylorPro
addikt

Köszi mindenkinek! :R

Ez a kép alapján most fordítva csináltam. A téli kerekeket amikor elraktam felnivel, egy hokedlire rápakoltam és egymásra tettem a kerekeket ahogy itt a képen is ajánlják. A nyomást is lentebb engedtem. Amikor lepakoltam a legalsó gumi picit ráragadt a hokedlire, de semmi baja nem lett. Na mondom ez így nem oké mert nagyon nyomódik a legalsó gumi. Ezért most a falnak támasztgattam a nyáriakat szépen egymás mellé, még szőnyeg is van alattuk. De akkor pont így nem szabad és jobb a hokedlis módszer, max időnként átpakolgatom őket. Veszek akkor glicerint. Az előző gazdája is lekente és berakta egyesével zsákba őket. Viszont én zsák nélkül tárolom hogy a fólia nehogy reakcióba lépjen a gumival.

Pixel 8 Hazel

(#57141) tboldi válasza TaylorPro (#57140) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nálunk a WagonR kerekei (felni+gumi) nagy Jyskös táskákban vannak és így vannak egymásra fektetve, alattuk egy nagyobb hungarocelltábla, közöttük meg S-alakban hajtogatva egy pléd. A nyomást nem csökkentettük, maradt 2,5 bar. Már 14-15 éve így csináljuk, soha nem volt még gond.

szerk.: Gumiápolót sem szoktunk használni, csak alaposan lemossuk őket elrakás előtt.

Amúgy meg négy évszakos kell, és problem solved. :P

[ Szerkesztve ]

(#57142) Qru válasza tboldi (#57141) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha van közte pléd az jó, akkor nem kell nyomást csökkenteni. Azt csak akkor kell ha közvetlenül egymáson vannak, hogy ne a gumi felületén támaszkodjanak egymásnak a kerekek.
Zsákolást nem erőltetném, jobb ha tud szellőzni a gumi, ha bezsákolod a párát is bezárod a kerék/gumi mellé. Ha egy nem zárt szatyorba teszed az teljesen oké, a lényeg, hogy tudjon járni a levegő picit.

#nincsbennetarcsi

(#57143) TaylorPro válasza tboldi (#57141) üzenetére


TaylorPro
addikt

Értem, köszi. Tiszták a gumijaim. A gumik közzé jó ötlet a pléd mert nehogy összetapadjanak. Valaki mondta vagy írta hogy hiába glicerinezte, semmit nem ért.

Egy ismerősöm bezsákolva tette el az acélfelniket, koszosan. Most elővette és a zsákban szarrá rohadtak a felnik. :)

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#57144) tboldi válasza Qru (#57142) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem zárt, elölről nézve szabadon vannak a szatyrok nyílásai. Gyorsan skicceltem egyet, hogy is néz ki. :D

szerk.: Pontosan ilyen táskáink vannak. A Jazz valamivel nagyobb kerekei is simán beleférnek. :D

[ Szerkesztve ]

(#57145) Qru válasza tboldi (#57144) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez így szakszerű. :K

#nincsbennetarcsi

(#57146) ddsteel válasza TaylorPro (#57143) üzenetére


ddsteel
aktív tag

De most komolyan, ha egymáson tárolod őket, akkor nem ér meg 4-5 ezer Ft-ot egy ilyen állvány, amit linkeltem, hogy ne kelljen pakolgatni? Én biztos jól elfelejteném pakolgatni....

(#57147) ddsteel válasza TaylorPro (#57143) üzenetére


ddsteel
aktív tag

Na ezért irtam, hogy a zsákolás is felesleges, többet árt,mint használ. Ugyanúgy, ahogy a kocsira sem tennék ponyvát, ott a szél még össze is karcolja a kis koszokkal a lakkot.

(#57148) (jan) válasza tboldi (#57134) üzenetére


(jan)
őstag

Akkor ez felejtős ?

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#57149) TaylorPro válasza ddsteel (#57146) üzenetére


TaylorPro
addikt

Dehogy nem! Fogok is venni. A zsákolás és ponyvázásban is igazad van. Nekem ez még első kocsim. Nem sok tapasztalatom van, ezért jó a fórum.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#57150) tboldi válasza (jan) (#57148) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ha van kedved, megnézheted, de én sok jóra nem számítanék. :N

A szép Jazzek bőven millió felett vannak.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.