Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57601) tboy93 válasza BlacKSouL (#57600) üzenetére


tboy93
nagyúr

B modell, opciós cd váltó volt hozzá a kezelési alapján.

(#57602) nbl2


nbl2
senior tag

Nem tudom volt-e már de most kaptam ezt a linket, ahol ingyenesen lekérdezhető a gépjűrművek adatai.
Ügyfélkapu kell hozzá, de ingyenes.

https://szuf.magyarorszag.hu/jszp_szuf

Never give up!

(#57603) Micsurin válasza nbl2 (#57602) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Jaja köszi! :)

Vannak még érdekes kiadott adataik btw... Még beta a cucc erősen. :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#57604) Petie válasza Micsurin (#57603) üzenetére


Petie
veterán

csak kár hogy kár előzményt nem mutat 2019 01 01 előttről :(

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#57605) Milli82


Milli82
tag

Sziasztok

Accord 1996 1,8iLS ABS bal hátsó jeladót keresek. Hol érdemes bontott, után gyártott alkatrész után keresnem?

Előre is kösz

Asus AC85P - DS118

(#57606) Qru válasza Milli82 (#57605) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az összefoglalóban ott vannak a bontók de csepelihondabontó vagy hondabazár pl.

#nincsbennetarcsi

(#57607) Jaffa75 válasza Milli82 (#57605) üzenetére


Jaffa75
őstag

Kabai utcai bontó is szóba jöhet - korrektek! :K

(#57608) yodamester10


yodamester10
őstag

Na megjött a gyári első tárcsa+betét,majd írok tapasztalatot ha lecserélésre kerül.
Amúgy meglepődtem,hogy a 2,2 accordon 300mm volt az első az 1,6 civic-en meg 293mm.


(#57609) zolynet válasza yodamester10 (#57608) üzenetére


zolynet
addikt

Mennyibe került a gyári féktárcsa szett?

Life is too short to stay stock!

(#57610) yodamester10 válasza zolynet (#57609) üzenetére


yodamester10
őstag

60

(#57611) Wiktor89


Wiktor89
csendes tag

Sziasztok!
Következő kérdesem lenne, 8gen. Accord 2.0 indulásnál (kuplung csúsztatásnál) nyikorog kuplung mivel orvosolható? Szett cserével megoldóthat a probléma? Érdemesebb gyári szettet venni?
Köszi a választ!

(#57612) tboy93 válasza Wiktor89 (#57611) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hehe, ez evtizedes honda hagyomany ugy latszik :D szerintem nem kell csere, csak meg kell olajozni/zsirozni valahogy.

(#57613) flegga92 válasza Wiktor89 (#57611) üzenetére


flegga92
senior tag

Bent vagy kint nyikorog?
Civicnél nekem mindkettő szokott néha. Bent a munkahengernél szokott, én fecskendővel fékfolyadékot szoktam adni neki 4-5 hónapra elhallgat. Ha kintről hallod az pedig a kinyomóvilla lesz, Civicnél egy gumiharang van rajta azt lehúzom és zsírzom, ezt még csak 1x kellett.

(#57614) Wiktor89 válasza flegga92 (#57613) üzenetére


Wiktor89
csendes tag

Kintről hallom, altalában 1bol indulva, emelkedorol indulva szinte mindig vagy rükvercbe indulasnal visito hang mintha a tarcsa csuszna el, amugy meg nem erzem, hogy csuszna a kuplung.

(#57615) i-sti válasza yodamester10 (#57608) üzenetére


i-sti
senior tag

Van valami utalás, hogy ki gyártja?
ATE?

Novum Forum Siculorum

(#57616) zolynet válasza yodamester10 (#57610) üzenetére


zolynet
addikt

Rengeteg :Y ... annál még a Zimm fúrtmart is olcsóbb teli áron.
Miért ezt vetted? :F

Life is too short to stay stock!

(#57617) sugarforce


sugarforce
őstag

Valakinek van valami tuti minőségi (akár gyári? ) megoldása 2008as sedan civic-be VSA kapcsoló melleti vaklap helyére usb töltő témakörben? Ebay-en nézegettem, vannak alternatívák, csak egynémelyeik olyan vásári gagyin néz ki.

(#57618) yodamester10 válasza zolynet (#57616) üzenetére


yodamester10
őstag

Mert gyári ;)

i-sti igen

[ Szerkesztve ]

(#57619) zolynet válasza yodamester10 (#57618) üzenetére


zolynet
addikt

Tudom hogy a gyári ate különbözhet ettől az ate féktárcsától, de azért dupla áron venni tárcsát, hááát szerintem "kidobott pénz". Csak nem Imi beszélt rá? :D

Life is too short to stay stock!

(#57620) sugarforce válasza zolynet (#57619) üzenetére


sugarforce
őstag

Leirtad a lenyeget: "szerintem"

(#57621) zolynet válasza sugarforce (#57620) üzenetére


zolynet
addikt

Megfogtad a hasznos információt.

Life is too short to stay stock!

(#57622) yodamester10 válasza zolynet (#57619) üzenetére


yodamester10
őstag

Gondolom nem véletlenül kerül ennyibe,a másik,hogy te a tiédhez nézted ;)Imit nem ismerem személyesen mert több mint 200km-re lakom tőle,ez a 2014-es civic megérdemli a gyári dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#57623) zolynet válasza yodamester10 (#57622) üzenetére


zolynet
addikt

Mindenki azt vesz amit akar, csak leírtam a nézőpontomat.
Sokáig elleszel azzal a gyári fékkel, az nem is kérdés. :K

Life is too short to stay stock!

(#57624) dgyuri0123 válasza zolynet (#57623) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

+1

Az én Honda (márkaszervizes 30 éve) szerelőm is azt mondta, hogy ATE is gyári beszállítója pl. Honda Jazz-nek. Ha arra kerül a sor, biztosan azt fogom választani. Ha nem mondott igazat, akkor most én is hazudtam.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#57625) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok!
Egy kis segitseget kernek a Jazz tulajoktol, leginkabb azoktol ahol tobb gyerek van. Mennyire eleg acsomagtarto ket gyerkocre mondjuk egy hosszabb nyaralas eseten? Tervezunk venni iden egy csalad8 autot, nekem tobbek kozt ez is tetszene, de asszony szerint nem eleg a csomagtarto, ha nyaralni megyunk hosszabb idore es sok csomagot raknank bele. Ha jol tudom ennek is varialgato a hatso ulese, elore lehet tolni, ezaltal megno a csomagter, viszont a hatul uloknek ugye ekkor kevesebb lesz a hely. Mekkora mereture lehet novelni a csomagteret, hogy hatul azert meg ne nyomorogjanak?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#57626) szabonagyur válasza Nerazim (#57625) üzenetére


szabonagyur
félisten

Melyik Jazz-t nézitek? Amúgy bármelyik autót agyon lehet pakolni, mindegy mekkora a csomagtartója... :U

Azt kell eldönteni mennyire akartok bepakolni egy házat és vinni mindent magatokkal?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#57627) dgyuri0123 válasza Nerazim (#57625) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Két gyerek mellé nem létezik elegendően nagy csomagtartó. :)

Amit tudok, 3 felnőtt simán elfér összes limlommal együtt, de nem kempinghez.

"csak a zene van"

(#57628) i-sti válasza i-sti (#57552) üzenetére


i-sti
senior tag

Jelentés a Night Breaker Unlimited 110% H4 izzóról:
Teljes mértékben elégedett vagyok vele. Laser tudom hogy erősebb ennél de akkor nem vettem meg a kisebb élettartam miatt, de így látva nem is bánom, az Unlimited is bőven elég, főleg ha többet is bír mint a Laser, ami ugyebár drágább is.

Más: nem úgy volt hogy az eco-vtec 3500-ig aktív?
Nem tudom hogy ez bug vagy feature de nekem harmadikban, 4500, konstans 100-as tempónál világít és nem azért mert épp motorfékezik, normál haladásnál. Akkor most mégsem 3500 RPM a limit?

Novum Forum Siculorum

(#57629) Bibby válasza Nerazim (#57625) üzenetére


Bibby
addikt

Nem is olyan rég valaki az egész kompakt kategóriát szenvedésnek írta le, egyetlen gyerekkel, pedig az legalább fél kategóriával nagyobb. :)
Két gyerekkel, hosszú nyaralásra (ami nyilván az egyik legdurvább példa) biztos hogy a jazz egy tetris/mit hagyjunk otthon játékká fog válni.

Ελευθερια η θανατος

(#57630) yodamester10 válasza Nerazim (#57625) üzenetére


yodamester10
őstag

Igaz nincs gyerekem,de az anyós a volt accord kombi csomagtartóját is úgy telepakoltatta velem,hogy négy felnőttel épphogy befért,csak a balcsiig mentünk a rokonokhoz :DDD
Itt egy kép üresen,hogy tudj viszonyítani :D

(#57631) Micsurin válasza yodamester10 (#57630) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Háromfő a család de nálunk néha még a kombi i30 is szinte kicsinek érződik nyaralás esetén pedig az cirka 602 liter. :DDD

Na is ide jött másod harcosnak a Jazz. :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#57632) Qru válasza i-sti (#57628) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

"nem úgy volt hogy az eco-vtec 3500-ig aktív"

Az nem csak a G8 Civic-nél van úgy?

#nincsbennetarcsi

(#57633) Manitou


Manitou
addikt

Üdv!
A gép Honda Civic 1.6 iLS szedán (2002-es de 2003 januári forgalomba helyezésű.)

Egy olyan problémám lenne, hogy műszakiztatni kellett az autót most pár napja, de előtte elvittem egy szerelőhöz pár nappal ( egy ismeretlenhez) a műszaki előtt , mert a bal első lengéscsillapítóból már elfolyt az olaj és érződött is, hogy semmi csillapítása nincs. Szóval amiatt vittem, hogy azt cserélje ki ( de persze ezeket párban szokás, így is lett megbeszélve) . Egyéb problémám nem volt az autóvall. Szóval el is kezdődött a csere, aztán kiderült toronycsapágyat+szilentet is cserélni kell. Amúgy gyári gátló +toronycsapágy+szilent volt benne (valós 256e van a gépben).
A lényeg, hogy most csere után érződik, hogy sokkal keményebb az első futómű, kanyarban is stabil nagyon, viszont ! !! Az úthibákon elölről, főleg jobboldlaról, de balról is, csak onnan halkabb kopogás hallatszik.
Kicsit értetlenül állok a dolog előtt, mivel ezek a tünetek eddig nem voltak.
Az új lengéscsillapítók Nipparts márkájúak, Kayabát akartam bele, de olyan drágán tudta volna nekem a szerelő hozni, hogy inkább letettem róla.

Szóval azt nem tudom, hogy létezhet olyan, hogy új lengéscsillapítóval meg toronycsapággyal előjöhetnek olyan kopogások, amik korábban a régi cuccokkal nem voltak meg ?? Minél nagyobb a kátyú annál nagyobb a koppanás hangja, kicsit fémes talán.

Közben persze felmerült , hogy a kormánymű kopog, de amúgy a kocsi nem mászik semerre, jó az egynesfutása, stabil, kanyarokban is, csak ez a fránya kopogás.....
Lehet az összes szilentet cserélni kell, ami elöl van? Szerintem az is mind gyári lehet benne.
Csak akkor nem értem ezeket a szerelő miért nem mondta, ha így lenne. A műszakira felkészítés is meg volt vele beszélve, csak végignézte, hogy kotyog e valami.

Amúgy stab pálcák 2000km-rel ezelőtt voltak cserélve elöl és hátul is párban, de akkor még a bal első futómű is jobb bőrben volt.

Most pénteken volt műszakin, amin hiba nélkül átment, nem mondtak semmit, hogy gond lenne.
Viszont holnap visszamegyek a szerelőhöz, hogy ez így nem oké...

[ Szerkesztve ]

(#57634) Czimby válasza Manitou (#57633) üzenetére


Czimby
addikt

Havernak a 2002-es ötajtósba a párban cserélt toronycsapágyból egyik kuka volt újonnan, ment vissza a gyári.
Az is kopogot halkan.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#57635) Manitou válasza Czimby (#57634) üzenetére


Manitou
addikt

Az frankó, szép kilátások ..... :((

(#57636) Czimby válasza Manitou (#57635) üzenetére


Czimby
addikt

Meg a kormányműben van egy kis műanyag bizbasz amit Zsemitónál lehet venni a cseréje sem nagy szám, az is cserélve lett mert lógott kicsit.

De a nagy kopogás a toronycsapágytól jött.

A csuszkán meg látni és érezni is ha már kopott.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#57637) tboy93


tboy93
nagyúr

No,

accord cl7-be milyen

- motor olajat
- szűrőket (olaj, levegő, pollen, üzemanyag)
- hűtő folyadékot
- váltó olajat

érdemes?

(#57638) Qru válasza tboy93 (#57637) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ami szimpi és/vagy hajlandó vagy megfizetni. Például:

- Motul Eco-Nergy 0W30 vagy Shell Helix Ultra ECT 0W30

- Filtron, Mann-t szoktam.

- Motul Inugel Optimal

- Honda MTF3 (váltó olajból csak gyárit!!!)

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#57639) Czimby válasza tboy93 (#57637) üzenetére


Czimby
addikt

Utólsó kettőből csak gyárit(MTF3), a többit meg ami megfelel az előírásnak és szimpatikus.
Nekem Motul 5w-30 8100 X-Clean+ van benne pl.
De mehet 0w-30 is.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#57640) nandow válasza tboy93 (#57637) üzenetére


nandow
aktív tag

Nálam olaj és levegő szűrő gyári, pollenszűrő utangyartott, márkát nem tudok, Imi szokta adni.
Olajból most motul econergy 0w30 került bele, de nekem hidegen hangosabb lett tőle, szóval váltani fogok. Előtte castrol edge titanium fst 0w30 volt benne, azzal halk volt, szóval lehet visszatérek rá, hiába C3-as olaj.
Váltóolaj csak gyári!

(#57641) Qru válasza nandow (#57640) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A C3 jó benzinesbe is nyugodtan használhatod az is. Nekem a Motul X-Clean FE bevált nagyon (Eco-Nergy viszont nekem sem vált be annyira).

#nincsbennetarcsi

(#57642) tboy93 válasza Qru (#57638) üzenetére


tboy93
nagyúr

Miért jobb egy 0w30 mint egy 0w20?

(#57643) martillo


martillo
tag

Sziasztok,
8 gen Civic Sedanba milyen bevalt mobiltartot hasznalnak a tulajok? Megadta magat az eddigi es nem tudok szerezni belole... Amiket meg eddig probaltam, azok nem igazan valtak be.

Thx

(#57644) Qru válasza tboy93 (#57642) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A pontos összeméréshez kéne tudni az adott olajok értékeit de általánosságban a 0W30 vastagabb meleg oldali viszkozitása miatt jobb kenést biztosít a nyári 40 fokos melegben mint a 0W20. Van még 0W40 is de az polgári használatra szvsz felesleges.

mod:

De érdemes az olaj topikba benézni, van ott pár szaki aki tőlem sokkal jobban vágja a témát.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#57645) nandow válasza tboy93 (#57637) üzenetére


nandow
aktív tag

Eddig egyébként milyen olajat tettek bele, arról van infód?

(#57646) sugarforce válasza martillo (#57643) üzenetére


sugarforce
őstag

Nekem pl ilyen van, elégedetten használom egyik barátom ajánlására, aki már évek óta gyűri és nem esett még le róla a telefon.

(#57647) ddsteel


ddsteel
aktív tag

Sziasztok, ha már olaj, kérdeznék, elég általános, szóval szerintem tudtok rá válaszolni: 2014-es 9.gen Civic Tourerbe (1.6 dízel) milyen olaj kell, hány litert vegyek és milyen olajszűrőt? Nem baj, ha marad kis utántöltésre való, de a persze igazából nem eszi az olajat, csak biztonságnak jó, ha van. 60E km van a kocsiban, de az talán mindegy is. Tudtok normális áron dolgozó, jó beszerzési helyet? Köszi.

(#57648) tboy93 válasza nandow (#57645) üzenetére


tboy93
nagyúr

5w30 castrol volt benne a számlák és a tulaj elmondása alapján is, plusz az ajtónyílásban lévő plakett is erről árulkodik.

(#57649) Czimby válasza tboy93 (#57642) üzenetére


Czimby
addikt

A 0w-20 eco olaj az alacsony fogyasztásra törekedve van fejlesztve, a 0w-30 az esetek 90%-ban magasabb HTHS emiatt jobban véd a kopástól, minddnki eldönthetni neki és a vezetési stílusának melyik passzol.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#57650) BlacKSouL válasza ddsteel (#57647) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Aláírás (nem kötelező megadni)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.