Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56251) Qru válasza tboy93 (#56250) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez volt a bajom nekem is a B járgánynál, hogy már gyújtásra felkapcsolja a DRL-t, így indítózáskor kap az izzó rendesen. Aztán rájöttem, hogy a kisjapók még sem olyan hülyék. Ha behúzom a kézit lekapcsolja a DRL-t...

#nincsbennetarcsi

(#56252) flegga92 válasza tboy93 (#56250) üzenetére


flegga92
senior tag

Hondánál tényleg problémás így leállítani. Amikor mentem kipróbálni a jelenlegi kocsit, világítással állítottam le, az ex tulaj majdnem agyvérzést kapott, majd 5 mp alatt lehiggadt és mondta, hogy SOHA ne állítsam így le a kocsit ha megveszem, mert cserélhetem az izzót. Megvétel után persze leállítottam vagy 2x úgy, hogy ment a villany, ki is ment az egyik. Azóta nagyon odafigyelek, sőt indítás után várok picit, helyzetjelző kapcsol, majd 5 mp után a tompított. 1,5 éve nem ment ki egy sem.

F Astránál sem volt ilyen gondom soha, a cégnél van vagy 6 db Peugeot Boxer, aminek mindig be van kapcsolva a világítása, csak a kulcs kivétele után alszik el, illetve már gyújtásra kapcsolja fel, indítózás közben is világít, évente 1x kell cserélni. Napi 4-5 órát simán világít, napi 10-15 indítással.

[ Szerkesztve ]

(#56253) czuli


czuli
újonc

Sziasztok! 1 éve vettem egy UFO Honda Civic-et és egyelőre teljesen meg vagyok vele elégedve, viszont a szerelő kitalálta, hogy ideje lengéscsillapítót cserélni, de hiába Honda márkaszervíz, nem vagyok velük megelégedve. Elfelejtik, amit megbeszélünk stb...
A forumon viszont csupa jót ítatok Tóth Imiről, esetleg megtudná valaki adni az elérhetőségét privátban?
Köszi!

(#56254) tboy93 válasza czuli (#56253) üzenetére


tboy93
nagyúr

Meg, mindjárt küldök egy privátot.

(#56255) JoolsNOS válasza Qru (#56245) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Mondjuk megnézném, hogy a kocsik hány százalékában cserélik a fékfolyadékot 3-4 évente. Szerintem 80%ban sose cserélik, hacsak nincs valamiért megbontva a rendszer.

yodamester10: "A zene a sebesség növekedésével automatikusan hangosodik,persze állítható" Az de idegesítő egy fícsör :N

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#56256) Qru válasza JoolsNOS (#56255) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sajnos igen, nem foglalkoznak ezzel. A legtöbbön csak fékcserekor cserélik (akkor is csak azért mert muszáj).

#nincsbennetarcsi

(#56257) honda23 válasza Qru (#56256) üzenetére


honda23
aktív tag

Akkor sem. 10. 15 éves használt autók 90 %-a az eredeti gariban egyszer kötelezően 2 vagy 3 éves korában cserélt fékfolyadékkal fut sajnos.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#56258) Qru válasza honda23 (#56257) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sajnos a szerelői oldalról is tojnak rá. Macera a csere/légtelenítés és sokat nem is kérhet érte. :( Engem több szerelő is lepattintott mikor fékolajcserét kértem azzal, hogy fékcserekor elég.
Lol.

#nincsbennetarcsi

(#56259) dugynok válasza Qru (#56258) üzenetére


dugynok
senior tag

Nem is értem a hozzààllàsukat... Fizető ember vagy, te megrendeled a munkàt, ő elvégzi - àltalàban ugye órabér van - te fizetsz. Kb. 1 óra a csere. Amelyik szerelő nem csinàlja meg, pattintanod kéne.

Szerk.:

Ha màr szerelő... Imi ennyire elfoglalt? Szeptember 6.-àn felhívtam, lebeszéltem vele, hogy mailba küldjem az adatokat és küld àrajànlatot és időpontot. Aznap írtam neki, de azóta nem kereset... :(
Most ràírtam, kivi vagyok vàlaszol-e.

[ Szerkesztve ]

(#56260) Qru válasza dugynok (#56259) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pattintva is lettek. :K

#nincsbennetarcsi

(#56261) tboldi válasza honda23 (#56257) üzenetére


tboldi
nagyúr

Apum WagonR-ében 12 évesen lett először cserélve, pedig végig márkaszervizbe lett hordva új kora óta. :U

[ Szerkesztve ]

(#56262) tboy93 válasza dugynok (#56259) üzenetére


tboy93
nagyúr

Tele van. Csak én vagy 50 embernek adtam már meg itt a fórumon az elérhetőségét az évek alatt, crx-en, facebookon, minden Hondás közegben őt ajánlják, véges a kapacitása.

(#56263) i-sti válasza tboy93 (#56262) üzenetére


i-sti
senior tag

Kell bővíteni a céget. Szervizt nyitni, sok embert alkalmazni :K

Novum Forum Siculorum

(#56264) JoolsNOS válasza tboldi (#56261) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Amúgy mi az érezhető hatása az extra öreg oljanak? Most nem arról beszélek, hogy 4 helyett 5 évre cserélik, hanem pl az ilyen 10-12 évesnek.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#56265) Qru válasza JoolsNOS (#56264) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sokkal alacsonyabb lesz a forráspontja (a belekerülő víz/pára okán). Így huzamosabb fékhasználatkor felforr a fékolaj és nem fog fogni a fék vagy csak nagyon gyengén (a folyadék nem összenyomható, míg a gáz/vízgőz az igen).

A másik hátránya, hogy a víz oxidál, az öreg vizes fékolajtól el tud rohadni pl az ABS kocka aminek a cseréje elég drága móka.

#nincsbennetarcsi

(#56266) tboldi válasza JoolsNOS (#56264) üzenetére


tboldi
nagyúr

Olyan lesz a pedál, mint a szivacs, nem lesz rendesen adagolható a fék - legalábbis a WagonR ilyen volt a csere előtt, utána megjavult.

A többit leírta Qru.

[ Szerkesztve ]

(#56267) dugynok válasza tboy93 (#56262) üzenetére


dugynok
senior tag

Persze megértem, meg kivàrom a jó szerelőt, csak szeretem, ha komunikàlnak felém... Októberre ígérte telefonon a szervízt és nem szeretem azt, hogy szól, hogy 2 nap mulva vigyem, mert egyéb dolgok is vannak...
Szóval ott tartok, hogy kértem egy időpontot szeptember elején, de azóta nem vàlaszolt... Na ezt nem szeretem, mert mi van, ha októberben benyögi, hogy majd csak novemberben és így tovàbb? Közben meg le kéne szervizelni (vàsàrlàs utàn), mert azért hasznàljuk is...

(#56268) nandow válasza dugynok (#56267) üzenetére


nandow
aktív tag

Nálam is nehézkes kicsit a dolog...
Kb. harmadjára hívtam, legutoljára két hete, hogy egyeztessünk időpontot egy nagyobb szervizre. Legelőször azt hiszem júliusban kerestem, hogy majd valamikor ősszel ejtsük meg a dolgot. De nem jutottunk előre időpont tekintetében...
Mostanában viszont szabin lesz, vagy már lehet azon is van.
Egyébként én is kivárom, mert a munkája megbízható, és ez a mai világban sokat ér...

(#56269) jackjack válasza tboy93 (#56254) üzenetére


jackjack
csendes tag

Nekem is meg tudnád adni légyszives?

(#56270) dugynok válasza nandow (#56268) üzenetére


dugynok
senior tag

Na hàt ezaz... Közben meg ugye fontos lenne, mert ugye most vettük az autót és hàt ugye az előélete bàrmilyen lehet (bàr làtszik, hogy tényleg vigyàzva volt rà)...

(#56271) tboy93 válasza i-sti (#56263) üzenetére


tboy93
nagyúr

Onnantól hogy ha nem Ő csinálja, akkor b@szhatjuk :D

jackjack pill.

[ Szerkesztve ]

(#56272) pdavid6


pdavid6
újonc

Sziasztok!

Egy hónapja vásároltam egy 2008-as ufo civic és megbízható, Hondás szerelőt keresnék. Több helyen láttam Tóth Imre nevét felvillanni a témával kapcsolatban. Esetleg vki el tudná küldeni az elérhetőségét? Előre is köszönöm

(#56273) Jaffa75 válasza pdavid6 (#56272) üzenetére


Jaffa75
őstag

Az enyémet nem Imi szervizeli, viszont megbízható ő is... Neki is Hondája van, eddig egy 7 gennel járt, most egy 9-es Civicet hajt. Ha gondolod segítek telefonszámmal privátban, ha nem szeretnél annyit várni... ;)

(#56274) pdavid6 válasza Jaffa75 (#56273) üzenetére


pdavid6
újonc

Szia!

Szuper, szeretném kérni. köszi

(#56275) dugynok válasza Jaffa75 (#56273) üzenetére


dugynok
senior tag

Szia,

Ide is elküldenéd? Helyileg merre van?
Köszi

(#56276) yodamester10


yodamester10
őstag

Megjött a kínai led irányjelző,nemsokára bedobom,aztán jön a kép :DD

[ Szerkesztve ]

(#56277) Quqesz válasza tboldi (#56261) üzenetére


Quqesz
nagyúr

A mostani autóknál 2 évente írja a könyv......2-3 évente szoktam....

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#56278) tboldi válasza Quqesz (#56277) üzenetére


tboldi
nagyúr

A régebbieknél is 2 év van megadva általában. A WagonR-nél is, csak apum mindig hitt a szervizeseknek, hogy jóazmég. Most már megint időszerű lenne.

Én szigorúan betartom, januárban, műszaki előtt cserélem is a Jazz-ben.

[ Szerkesztve ]

(#56279) yodamester10


yodamester10
őstag

Na egy kép,a baloldali a hagyományos izzó,a jobb oldali a led.Nem volt egyszerű lekapni :D

(#56280) tboy93 válasza yodamester10 (#56279) üzenetére


tboy93
nagyúr

Na, nézd mán, épp hogy megvette az autót már mókol ... ;]

(#56281) Jaffa75 válasza tboy93 (#56280) üzenetére


Jaffa75
őstag

sufnituning... vagy csak boyracer? :P :DD

(#56282) BlacKSouL válasza yodamester10 (#56276) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nemtom, nekem ez a képrészlet röviden összefoglalja a kínai elektronikai technológia alsó szegmensét. ;]

Persze jót/jól/szépen is tudnak gyártani ha akarnak, de nekem ez kicsit olyan mint kishazánkban is sokminden, hogy szinte ugyanannyi energiával meg lehetne csinálni látszólag tökéletesre is, de valahogy nincs rá igény/pénz/idő/akarat/igény.

Amúgy azért nehéz ezt úgy fényképezni, ha nem egy ciklusnyi hosszúságú záridővel készül a kép, mert jellegéből adódóan a led úgy villog, hogy ég - nem ég - ég - nem ég. Az izzó viszont úgy hogy felgyullad - elalszik - felgyullad - elalszik. Vagyis mivel a led sokkal hamarabb kerül a teljes világítás fázisba, van olyan időpillanat, amikor a led már maxon világít, az izzó, meg még csak a felizzás közepénél tart. Értelemszerűen elalváskor is a led már sötét, az izzó pedig az elhalványulás folyamatánál tart.
De ettől függetlenül én elhiszem hogy erősebben világít a led. Mivel nekem is szar a hátsó index, én is gondolkodtam alternatívákon, de még nem tudtam magam meggyőzni a kínai ledek iránt. :)

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#56283) zolynet válasza yodamester10 (#56276) üzenetére


zolynet
addikt

Time millionaire! :))

Life is too short to stay stock!

(#56284) yodamester10 válasza BlacKSouL (#56282) üzenetére


yodamester10
őstag

Munkatársam mondta,hogy napsütésben alig látszik az irányjelző/mögöttem jött/,így inkább beruháztam a led-re,nekem ennyit megér mintsem,hogy valaki ezért jöjjön belém.Nem nagy összeg,a led csámpásságot én is láttam,de 3500ft volt,meg amúgy sem látszik :DDD ha jössz Lacházára meg nézheted közelről is ;)

tboy93 Remélem ezen kívül nem nagyon kell rá mást költeni mostanában :DDD
zolynet Munka idő után volt a tuning ;)

[ Szerkesztve ]

(#56285) cobranco


cobranco
csendes tag

Üdv a Guruknak!

Egy 2010-es benzines Civicem van,80 ezer km,8 éves.A szervízkönyv, az évek alapján üzemanyagszűrő cserét ír,km alapján csak 120-nál.Érdemes-e cserélni,kinek,mi a véleménye,tapasztalata?
Benzinből nem válogatok,mindenféle volt már benne,ami szembe jött.Amúgy simán megy az ufó,nem rángat,minden OK.

Előre is kösz!

Túráim,videók itt: http://cobranco.hu/

(#56286) yodamester10 válasza cobranco (#56285) üzenetére


yodamester10
őstag

Én egy Hondába csak minőségi üzemanyagot tankolnék,ahogy teszem most is a max motion dízellel.Szerintem ezen ne spórolj ;)

(#56287) Czimby válasza cobranco (#56285) üzenetére


Czimby
addikt

Benzinesnél elég az előírt időben cserélni, dízelek érzékenyek ilyenre ott lehet gyakrabban.

Persze ártani nem ártasz vele.

Tök mindegy hol tankolsz a 95-ös benzin mindenhol az országban a MOL benzinje csak hozzáteszik a saját adalékukat.

A Shell V-Pover Racing meg az OMV csúcsbenzinje jön kintről tartálykocsiban a többi mind MOL..

[ Szerkesztve ]

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#56288) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Jövőhéten szerdán ott alvós buliba megy a kis City.. Végre sor kerül a szelephézag állításra, EGR tisztításra, gyertya cserére, mellé motorolaj és automata váltó olaj cserére is, összes szűrővel természetesen.

Kíváncsi vagyok az EGR állapotára, stb.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#56289) Quqesz válasza yodamester10 (#56286) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Csak ha van benne DPF, akkor pont ezzel a lenyával fogod kinyírni......ha nincs, akkor no problem.
Amúgy én is omw-t tankoltam, de nem fogok. Régóta tapasztalom azt, hogy az omw üzemanyagtól az alapjárat nem stabil. És nem csak itt, hanem minden autónál ezt tapasztaltam eddig, sőt párom is(és új autóknál).

Czimby jól írja, mol mind, bár én már hallottam azt is, hogy az omw prémium is az....

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#56290) yodamester10 válasza Quqesz (#56289) üzenetére


yodamester10
őstag

2014-es persze hogy van benne dpf,de nem hinném,hogy a legjobb minőségű prémium üzemanyag nyírná ki ;)

(#56291) tboldi válasza JoolsNOS (#56130) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ígértél nekem valamit, nem? ;]

(#56292) flegga92 válasza Quqesz (#56289) üzenetére


flegga92
senior tag

Az olcsóbbik OMW 95-ös benyáról én is leszoktam, legutóbbi 2 tanknál 2000-es fordulatnál terhelésnél csörög a motor. Míg olcsóbb volt a benzin MaxMotion 95-öt kapott azzal nem volt gond. Most kíváncsiságból Mobil Petrolnál kapott egy tank "Prémium" adalékolt 95-öst ezzel nem csörög. Árban pedig annyi mint az olcsóbik OMW 95.

(#56293) Jaffa75 válasza yodamester10 (#56290) üzenetére


Jaffa75
őstag

A prémium üzemanyag "csak" annyival jobb, hogy tisztító hatása van... Amúgy én is azt öntöm a CRV-be, és előtte a Jettába is csak ez ment. Kinyírni ezzel aztán nem fogod... :N

(#56294) Quqesz válasza yodamester10 (#56290) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Pedig de, ok nem kinyírja, de sokkal többször kell majd tisztítani. És főleg az omw prémium. Van a raktárunkban egy részecskeszűrős srác, aki direkt szondázta a dolgot, és pont mindenki ezt mondja, hogy direkt prémiumot tankolnak(az egyik haverja a molnál vegyész). Mindég megkérdezte, aki hozta a kocsit, hogy mit tankolt. Volt aki 3x vitte vissza(évente 1x), hogy eldugult. Mondta neki a srác sima dízelt tankoljon. Azóta nem volt problémája. Nekem soha nem volt dpf bajom, csak sima dizelt tankoltam mindég.....pedig az udvarban van a segítség.....
De pl a sima benzint is ha kannában hagyod mondjuk télre(bár kb 2 hónap is elég neki), akkor tavasszal csak ilyen zselét fog tudni kikaparni a kannából. Ugyanis a belerakot etanol szó szerint megromlik. A srácok tavasszal kapargatták ki a motorjaik tankjából a trutyit, mert ez történt velük(Ducati,Yamaha,Suzuki motorokból).

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#56295) Qru válasza Quqesz (#56294) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pedig pont a prémium gázolaj ég korommentesebben (és jobban keni az injektort/CR rendszert). Inkább a nem megfelelő olaj vagy az elnyújtott cseréje lehet a ludas a dologban sztem mint sem az üzemanyag.
Nekem csak 230k km-t bírt a DPF pedig végig sima nonprémium gázolajat tankoltam bele (jó egyszer véletlenül ment bele prémium mert siettem és nem figyeltem melyik töltőpisztolyt emelem le a kútfejről. :D).

#nincsbennetarcsi

(#56296) Quqesz válasza Qru (#56295) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nézd, nem vagyok szerelő, de a telephelyünkön van 2 is és nem ma kezdték. Én csak az ő tapasztalataikra tudok támaszkodni. 😉
Amúgy sokszor a nem megfelelő olaj is szokot gondot okozni, de inkább az a baj, hogy hamar felhigul és a műszer olajcserét követel a talajtól.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#56297) xigris


xigris
őstag

Sziasztok! 2006 jazz digitklimás kapcsolókat milyen izzó világítja meg, Pl: temp vagy a mode vagy ablakfűtés,mert sajna ezek nem világítanak. :(

Más: utólagos androidos fejegység van benne esetleg egy ilyen jó lehet a kormányról vezérlésre? :R

[ Szerkesztve ]

(#56298) Qru válasza Quqesz (#56296) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én is csak a saját tapasztalatom írom, nem vagyok szakértő a témában. A dízeles kocsiktól amúgy is hányok... :D

#nincsbennetarcsi

(#56299) JoolsNOS válasza tboldi (#56291) üzenetére


JoolsNOS
veterán

:B :K
Kissé zsúfoltak a hétköznapjaim, meg cégessel járok, de hétvégén megejtem.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#56300) tboy93 válasza Qru (#56298) üzenetére


tboy93
nagyúr

Napokban fontolgattam megint a dízel accord kérdést, annyira vonzó áron vannak... 5-800e Ft különbség van a javára a benyásokkal szemben. Ha rá is veri az ember a dízel nyűgökre, akkor is ugyan ott van pénzben és nyomatékos keveset fogyasztó verda van alatt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.