Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57351) tboldi válasza Matt-OPT (#57350) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szerintem azért kérdezte, mert ugyanazt töltené vissza. (Én nem tenném.)

(#57352) szabonagyur válasza Qru (#57348) üzenetére


szabonagyur
félisten

Automata bezzeg elsore 60k majd 40k 😄

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#57353) Matt-OPT válasza tboldi (#57351) üzenetére


Matt-OPT
aktív tag

Igen, ezért kérdezte. Veszek újat (Honda MTF3).
Közben kiderült, hogy nem jó az Exedy kuplungkészlet amit vettem a Cromax-nál. Más, kisebb az átmérője, mint ami benne volt gyárilag. Pedig még az alvázszámot is megadtam rendeléskor, hogy tuti jó legyen. Ki érti ezt...
Ez az amit a Cromax-nál vettem 47-ért.
És ez az ami ki lett szerelve (jobb oldalon a régi, bal oldalon az új Exedy):

(Honda Jazz 2009 1.2 benzin)
Remélem lesz a boltban olyan ami stimmel.

(#57354) tboldi válasza Matt-OPT (#57353) üzenetére


tboldi
nagyúr

Az Exedy online katalógusában keresd ki az autódhoz passzoló cikkszámot, és vesd össze a meglévővel. Ha nem egyezik, akkor kérj cserét a megfelelő cikkszámúra. Ha meg mégis egyezik, akkor nem tudom. :D

szerk.: Mindenhol HCK2059-et látok. :F

----------------------------------------
Más: Jut eszembe, nem is mutattam a becsomagolt aksimat. :D

[kép1], [kép2]

[ Szerkesztve ]

(#57355) Qru válasza tboldi (#57354) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó lett! Nehéz volt befaragni?

#nincsbennetarcsi

(#57356) tboldi válasza Qru (#57355) üzenetére


tboldi
nagyúr

Dehogy is, 10-15 perc alatt megvolt az egész a rádió újra beállításával együtt.
Ugye 2 db-ot vettem a bárdisból, az egyiket szorosan körbetekertem vízszintesen az aksin 1 és 3/4-szer (ennyit adott ki), majd a másikat elvagdostam úgy, hogy lett egy "L" alakú darab a hiányzó 1/4-re és az aljára, meg alulra lett még egy rétegnyi téglalap, plusz a tetejére is vágtam egy "T" alakút. Fölülre csak egy réteg került, mert különben túl magas lett volna már, és nem tudtam volna rászorítani rendesen a sarukat. A rögzítést kétoldalú ragasztószalaggal oldottam meg, közvetlenül az aksira tapasztottam. A tetején lévő "T" viszont nem került leragasztásra, hogy ha kell, akkor az aksi fogantyúja és varázsszeme szabad legyen, így ezt csak a műanyag doboz fogja le.

szerk.: Végül is ezért vetettem el a kaufferest és maradtam a bárdisnál, mert ezt könnyebbnek láttam befaragni a gyári dobozkába. Nem mellesleg negyedannyiba került (a szállítást és a kedvezményt is beleértve).

------------------------------------
Más: Achievement unlocked. :))

[ Szerkesztve ]

(#57357) Qru válasza tboldi (#57356) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Cool. Szabadalmaztasd az eljárást. :K

#nincsbennetarcsi

(#57358) BB555BBB


BB555BBB
tag

Sziasztok,

Hétfő óta tulajdonosa vagyok egy Civic 8gen 1.8 Sport-nak. Szeretném minél előbb elvinni egy szerelőhöz és mindent amit kötelező/illetve ami kopott lecseréltetni rajta. Ehhez tudtok ajánlani egy jó szerelőt Budapesten? Illetve szerintetek mi az amit minden körülmény közözz ki kell cserélni az autón?

(#57359) i-sti válasza BB555BBB (#57358) üzenetére


i-sti
senior tag

Ha jó szerelőhöz viszed akkor ő helyben megtudja mondani, hogy mit kell cserélni.

Novum Forum Siculorum

(#57360) BB555BBB válasza i-sti (#57359) üzenetére


BB555BBB
tag

És tudsz mondani/ajánlani valakit?

[ Szerkesztve ]

(#57361) BigBlackDog válasza BB555BBB (#57358) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Használt autó vásárlásnál én mindenképpen cserélném a motorolajat, olajszűrőt, légszűrőt, pollenszűrőt. Amire ránézetnék a szerelővel (és ha nem ismert az utolsó csere ideje, akkor cseréltetném) az a hűtőfolyadék, fékfolyadék, szervófolyadék. Ezen kívül még szelephézag ellenőrzést is csináltatnék rajta. A többiről meg úgyis a szerelő majd nyilatkozik.

Tóth Imrét (Budapest XIV. kerület) szokták ajánlani, illetve én még ajánlanám Higanyt is Budaörsön, vele pozitív tapasztalatom volt (őt CRX fórumon találod meg, "Higany" nevű userként).

[ Szerkesztve ]

(#57362) i-sti válasza BB555BBB (#57360) üzenetére


i-sti
senior tag

Tóth Imi.
Nem tudom az elérhetőséget, de valaki majd el PM-ezi neked. :R

Novum Forum Siculorum

(#57363) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok!

Melyik benzines civic és accordban van kettőstömegű lendkerék?

(#57364) i-sti válasza diegho (#57363) üzenetére


i-sti
senior tag

Szerintem mindben

Novum Forum Siculorum

(#57365) nandow válasza diegho (#57363) üzenetére


nandow
aktív tag

Az én 2006-os 7gen 2.0 Accordomban nincs, ezt tudom. :-)

[ Szerkesztve ]

(#57366) Aladdin válasza diegho (#57363) üzenetére


Aladdin
senior tag

Talán az új turbóban, de sztem addig egyikben sem volt...

(#57367) BigBlackDog válasza i-sti (#57364) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerintem benzinesek közül nem sokban (kivéve talán a 10gent). :D Dízeleknél viszont tudomásom szerint mindegyiknél (az elmúlt ~10-15 évből).

[ Szerkesztve ]

(#57368) hülyegyerek válasza BigBlackDog (#57367) üzenetére


hülyegyerek
addikt

1.0-ban nincs, 1.5-ben van. Tudtommal.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#57369) yodamester10 válasza diegho (#57363) üzenetére


yodamester10
őstag

A nagy nyomaték miatt szinte csak dízelben.

(#57370) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Mindig rájövök mennyire nem szeretnék használtautót venni. Minden nap úja és újra csak azt látom, hogy beülnek az emberek -6 fokban a kocsiba, beteszik sebességbe, benyomott kuplunggal indítóznak, és még mielőtt az indítózás után elindulna lefelé a felugrott fordulatszámmérő mutató, már nyomják neki hogy 1 tizedmásodperc késés ne legyen. Mert mi megy rádióban tévében, hogy azonnal el kell indulni, az embrerek meg szószerint azonnal elindulnak. A technikai részletek nem érdeklik őket, ezt mondták, el kell indulni, meg sietnek is.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#57371) i-sti válasza BlacKSouL (#57370) üzenetére


i-sti
senior tag

Én is benyomott kuplunggal indítok :C

Üresben, majd kiszállok, vissza a konyhába, elveszem a táskám és lassan (egyesben megteszek kb 600 méter) ami alatt kialszik a kék led. ;]

Haza fele pedig mélygarázsból, +10 fokból. Itt csak 5 másodpercet várok indítás után, utána kezdem a kiforduló manővereket/köröket.

Novum Forum Siculorum

(#57372) yodamester10 válasza BlacKSouL (#57370) üzenetére


yodamester10
őstag

Nálam el sem indul ha nincs benyomva a kuplung ;)

(#57373) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Nem értitek: benyomja a kuplungot, beteszi egyesbe, utána indítózik, és mire az indítótekercs visszahúz, már nyomja neki a csúsztatott kuplungot egyesben. (fordulatszámmérő mutatója indítózáskor felugrik 2000-re mikor beindul, na ő akkor már csúsztatja is. Amúgy az alapjárati 1500-ra vissza se esik.
Ezt utálom mikor látom az utcán.

A benyomott kuplunggal indítás OK, ha utána 0,01 másodperc alatt nem kezdi el taposni neki. De elkezdik..

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#57374) yodamester10 válasza BlacKSouL (#57373) üzenetére


yodamester10
őstag

Úgy már világos,nálam dízelnél ilyen hidegbe szóba se jöhet az azonnali indulás.

(#57375) Jaffa75 válasza yodamester10 (#57374) üzenetére


Jaffa75
őstag

Sokat nem szoktam várni vele, kigurulok a kapun, kiszállok, bezárom, telefon izzít - kb 30-40 másodperc és indulok. Nem kell több, inkább a hidegen járatás amire ügyelni kell (fordszám a kettőstömegű óvása érdekben 1500 felett)... :K

(#57376) yodamester10 válasza Jaffa75 (#57375) üzenetére


yodamester10
őstag

Azért azt még hozzá tenném,hogy én csillag garázsban parkolok,nálam kb 4-5 perc a melegítés.

(#57377) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Persze minden szép és jó és a jelenlevők még a bolt előtt is várnak kis táv után és adnak időt a turbónak, hogy ne felezzék az élettartamot... ;] :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#57378) yodamester10 válasza Micsurin (#57377) üzenetére


yodamester10
őstag

Ezt nekem szántad?

(#57379) Micsurin válasza yodamester10 (#57378) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Nem csak a sok olvasott csoda tipp alapján ki kívánkozott.

Ez az a téma szint mint a mocis csoportban, ki, hogy tárol a telen, mi a szakszerű ki mit hallott.
Indítja melegíti, leereszti az úszóházat stb.... 2/3-ad fordulaton közlekedik hidegen stb mindig torok vágás a vége... :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#57380) yodamester10 válasza Micsurin (#57379) üzenetére


yodamester10
őstag

Én nem foglalkozok mással,44 évesen már el tudom dönteni mi a jó vagy sem ;) A turbó hűtésről csak annyit,hogy sima városi 1,2,3,4-es sebességnél max 1500-as fordulatnál simán le állíthatod,sőt az enyémben még start/stop is van,csak nem hülyék ezek a Japánok ;)

[ Szerkesztve ]

(#57381) Micsurin válasza yodamester10 (#57380) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Az i30 is start stop de az bő két óra autópálya után is leáll. A koreai a hülye... :D
Nem tudom azért az 5kmes etápon a madaras tescoig mi inkább hagyjuk járni. Pedig céges le is lehetne tojni... De mégis. :)

Amúgy érdekes de a kis Jazzt élvezetesebb vinni sokkal mint a közel maxos i30-at abban annyira buta minden semmi visszajelzés csak úszik mint valami cápa... :D

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#57382) i-sti válasza yodamester10 (#57380) üzenetére


i-sti
senior tag

Modern dízelek pályázás után is leállítja a Start-Stop.
Mert van másodlagos víz/olaj pumpa (elektronyos) és az még álló motornál is forgatja a cuccot ha az elektronika úgy látja szűkségesnek.
Amivel meglehet kerülni a Start-Stop dolgot, hogy elhiteted a kocsival hogy vontatsz. Ha van hátul dugasz utánfutónak. Úgy olvastam, hogy vontatásnál soha nem állítja le a motort.

Novum Forum Siculorum

(#57383) Micsurin válasza i-sti (#57382) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Van amin nem kikapcsolható? :Y

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#57384) i-sti válasza Micsurin (#57383) üzenetére


i-sti
senior tag

Láttam olyat is igen. Vagy ha elfelejted kikapcsolni. Néha én elfelejtem és nagyon zavar mikor első táblánál lekapcsolja

Novum Forum Siculorum

(#57385) Jaffa75 válasza Micsurin (#57377) üzenetére


Jaffa75
őstag

a városban történő normál használatkor nem muszáj várni. A pályánál erősen ajánlott, de természetesen semmi sem kötelező.... a vízhűtéses turbósok kevésbé érzékenyek a visszahűtésre, de mind ez egyedi preferencia. :P ;)

Ahogy a kolléga is írta (Ő egy évvel idősebb nálam :DD ), csak van annyi rutin már a hátunk mögött, hogy eldönthessük. Itt a legtöbb tag nem boyracer... :N :DDD

(#57386) hans74


hans74
csendes újonc

Én mindig ki kapcsolom induláskor ,azt modják hosszú távon kinyírja a kuplungot...

(#57387) i-sti válasza hans74 (#57386) üzenetére


i-sti
senior tag

Szerintem a kettős-tömegűre gondolsz.

Novum Forum Siculorum

(#57388) i-sti


i-sti
senior tag

Kolléga érdeklődik, hogy 191cm magassággal mennyire férne el egy 9es Civicben (2012+ MY)

Novum Forum Siculorum

(#57389) hülyegyerek válasza i-sti (#57388) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Simán - lazán. A fejtér hatalmas benne, max. a mögötte ülőnek nem lesz olyan kellemes. Amúgy miért nem ül be egybe ?

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#57390) Quqesz válasza hülyegyerek (#57368) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Én úgy tudom a 10gen benzinesben egyikben sincs kettős tömegű.....

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#57391) Quqesz válasza Quqesz (#57390) üzenetére


Quqesz
nagyúr

kettős tömegű lendkerék infó is benne van...

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#57392) diegho válasza Quqesz (#57391) üzenetére


diegho
nagyúr

Köszönöm! Tehát akkor egyikben sincs, pedig kolléga látta, hogy van...

(#57393) yodamester10 válasza diegho (#57392) üzenetére


yodamester10
őstag

Pedig van,linkelem a teljes cikket is.
" Új, hatfokozatú manuális váltó
A továbbfejlesztett, hatfokozatú kéziváltót úgy tervezték, hogy a lehető leghatékonyabban továbbítsa az új, sportos VTEC TURBO motorok kimagasló erejét a kerekekre. Ennek érdekében új, erősebb vázban kapott helyet az egység,

és módosították a szinkrongyűrűket is. A módosítások hatására a sebességváltó surlódása 40 százalékkal csökkent a kifutó modellhez viszonyítva, így a Civic ezen a téren is a kategória legjobbjai között van.

Az előtéttengelyes, ferde fogazású fogaskerékkel felszerelt tolatófokozat elképesztően csendes, miként a kettős tömegű lendkerék is jó hatással van az NVH-értékekre. "
A cikk

(#57394) Quqesz válasza BlacKSouL (#57370) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ez azért lehet, mert rengeteg a cégautó, ahol szó szerint leszarják. Párom is ahogy beindul a fosvagen td már gurul is ki és megy. Aztán 4 év(vagy annyi sem) és max 160e km és kapják az új verdát. Ennyi, nem bajlódnak ezzel. Ha gond van, a cég javíttat. Volt olyan, aki a 0km-es cégautóval lement a balcsira 195-el...
Amúgy meg nem kell pár percnél tovább álva melegíteni, mert hamarabb bemelegszik ha mész, de max 2000 fordulaton.

Yoda
Akkor nem tudom, de a vezess cikke fiatalabb(van már tapasztalat) és nem ilyen kamuzós oldal. Ettől még lehet tévedtek....

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#57395) szabonagyur válasza Quqesz (#57394) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mondjuk nekem D-be rakva varoson belul gurulva 1500 korulvan indulaskor is, S-be kell rakni ha melegebbet akarok hamarabb :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#57396) Jaffa75 válasza Quqesz (#57394) üzenetére


Jaffa75
őstag

az újabb motorok padon járatva vannak, az a 195-ös laza tempó :DDD még nem is annyira biztos hogy árt.

Mondjuk ez nem a user-en múlik... :U :(

(#57397) yodamester10


yodamester10
őstag

Egy kis esti havas kép :D

(#57398) szabonagyur válasza yodamester10 (#57397) üzenetére


szabonagyur
félisten

Esett itt is :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#57399) Quqesz válasza Jaffa75 (#57396) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Régi sztori, kb 10 éve volt egy új ford focus esete a barommal.....

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#57400) BB555BBB


BB555BBB
tag

Sziasztok,

A következő alkatrészeket tervezem cserélni a Civic-ben (1,8 automata). Mi a véleményetek a kiválasztott Márkákról? illetve motorolaj és komplett fékek esetében szeretném a segítségeteket kérni, hogy mi a legjobb választás.

Gyújtógyerta: DENSO
Váltóolaj: Castrol 75W-90
Levegőszűrő: Mann-Filter
Olajszűrő: K&N
Pollenszűrő: Mann-Filter

A válaszokat köszönöm előre is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.