Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56701) szabonagyur válasza gxcman (#56699) üzenetére


szabonagyur
félisten

Jó hamar megadta magát az akksid. Nekem sem megy normál esetben nagy távokat csak ritkábban és mégis jóval többet bír az akksi (ugyanúgy City).

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#56702) gxcman válasza szabonagyur (#56701) üzenetére


gxcman
tag

Meg nem ment tönkre :)

Viszont nem tudom mennyi élettartamot vesz ki az aksiból, ha 4 hónapig egy hibásan működő generátor tölti???

zolynet köszi az ajánlást, jó hogy írtad, a Yuasa-ra nem gondoltam pedig ismere jó akksi csak későn jutott eszembe...

Holnap ha lesz időm kikapom az akksit meglesem melyik cég terméke...hátha segítség lesz a többi fórumlakónak.....hogy ilyet ne...

[ Szerkesztve ]

(#56703) Graphics válasza gxcman (#56699) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én ezt vettem a Jazz-be, ami ugye a City testvére.

Bosch Silver S4 akkumulátor, 12V 40Ah 330A japán J+, 0092S40180

Tanulóautónak használom, 1 éve van benne, viszont 50 ezer km óta... Szóval bírja.

Netről megrendeltem, és kész. Csere otthon kb 5 perc.

Két Jazz van, a másikba majd Electric Power-t veszek, az kb 10 ezerbe kerül... Jó a Yuasa is, csak rettentő drága :D Találtam olcsón is Yuasa-t.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#56704) lazac_ válasza Graphics (#56703) üzenetére


lazac_
tag

Visszakeresve itt a fórumban a Bosch-t senki sem ajánlja, mégis ugyanilyen S4-et vettem a City-mbe 2 éve (mert akkor épp olcsó volt), eddig hibátlan.

(#56705) Graphics válasza lazac_ (#56704) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Bosch és Varta pl ugyanaz, én úgy voltam vele, ha elmegy 2 évet, akkor már oké.

Elég olcsó ársávban mozog ez a kis aksi. De pl. az Electric Power ( Jász-akku) is tökéletes két autónkban is az van.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#56706) honda23 válasza szabonagyur (#56701) üzenetére


honda23
aktív tag

1 év alatt 3 Bosch lett cellazárlatos.
Soha többet.
Azóta csak exide.

Akinek bosch van, az imádkozzon.
Hirtelen halál cellazárlat miatt.
2012 óta gagyi minősíthetetlen termék.

[ Szerkesztve ]

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#56707) tboldi válasza gxcman (#56702) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem Yuasa YBX3054 van most a Jazz-ben picivel több, mint másfél éve. Egyelőre még rátöltögetéssel elmegy, de szerintem hamarosan jöhet az új aksi. Sajnos a sok hidegindítás és a rövid távok kinyírják. A következő szerintem Rocket lesz, amilyet Qru is használ.

(#56708) Qru válasza tboldi (#56707) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

2 éves Rocket, semmi baja. Maradok náluk, neked is jó lesz.

Most már a VW-nek is ők a beszállítói.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#56709) sugarforce válasza Qru (#56708) üzenetére


sugarforce
őstag

Valsz a civicben cserelnem kellene a kozeljovoben, akkor ezek a rocketek jok?

(#56710) Qru válasza sugarforce (#56709) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nalunk 2 autoban is az van 2 eve, semmi gond veluk.
Kia, Hyundai, VW beszallitok. :K

Cegesben Exide van az is kibirt 3 evet. Pedig az kap hideget-meleget...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#56711) dugynok válasza sugarforce (#56709) üzenetére


dugynok
senior tag

Én Jàsz Akku-t vettem most a Hondàba, a régi skodàmba 4,5 évet bírt, pedig gyötőrve volt, így oda is olyan került.

[ Szerkesztve ]

(#56712) i-sti válasza Qru (#56708) üzenetére


i-sti
senior tag

2014 januári Caddyben (CAYD) eredeti Exide akksi muzsikál.
2011-es szarfosdízel B8-ban pedig még mindig eredeti akksi van.

[ Szerkesztve ]

Novum Forum Siculorum

(#56713) JoolsNOS válasza tboldi (#56707) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Azért a két év még a leggagyibb aksitól is elég gyenge, nemhogy Yuasa... Nekem sima Banner van kb 2 éve. Tél elején töltés (lassan kapja idén is) aztán én legalább 5 évet elvárok tőle.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#56714) dgyuri0123 válasza Qru (#56710) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Érdekes amit írtok. Nekem Jazz II-ben 5 évig üzemelt a gyári "zsebtelep" és szerintem alkalmankénti töltögetéssel még legalább 1-2 évet kibírt volna. Csak amiatt cseréltem, mert februári -20 fokban már nehezére esett dolgozni 1 hét állást követően. Beindult, de kissé lassan tekerte az indítómotort és féltem, hogy egyik reggel nyekk lesz. Szóval, 5-6 évig el kellene mennie egy aksinak szerintem. 2-3 év nem lehetne perspektíva.. még Orosz akkunál sem. Vagy ennyire rosszak a mai akkuk?

"csak a zene van"

(#56715) sugarforce


sugarforce
őstag

Koszi az infokat.

(#56716) Qru válasza i-sti (#56712) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A Jazz-ben nekem is kibirt 9 evet a gyari. A 10. telnek mar nem mertem nekivagni de a gyari akksi meg mukodott akkor is (osszel csereltem).

A masikban azert csereltem mert noname volt amiben nem biztam. Az uj 2 eve van meg, min meg 3 evet birnia kell(ene). Meglatjuk.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#56717) ddsteel


ddsteel
aktív tag

Hali, egy akku kérdés, ha már erről megy a duma: Civic Gen9-em van, 2014-es, még a gyári EFB akkuval. Egyszer majd - remélem azért, nem mostanában - nyilván le fog térdelni. A start-stopot nem használom, mindig kikapcsolom (főleg,mert butának tartom,pl nem figyel arra,hogy hosszú autópálya után), szóval, ha egy mód van rá, majd normál akkut vennék bele, nem kell sokat indítania. Ám: van egy feszültségmutatós kis USB kütyüm beépítve, ami érdekes dolgokat mutat: menet közben simán elveszi a töltést, az akku saját terhelés alatt lévő feszültségét mutava, ami 11.9-12V. Néha aztán tölti ezerrel, akár 15V-tal is. Jól gondolom, hogy ez a fajta töltés nem egészséges egy normál akkunak? Az előző kocsimban, ami egy Opel volt, standard 14,2Vátal töltött a generátor. Ez már fejlettebb kocsi,akár környezetvédelmi okokból is tölthet így, de kérdés, ezt bírja-e egy normál akku? Az akku topikban is kérdezem, de hátha tudja itt vki a választ...

(#56718) gxcman


gxcman
tag

No kikaptam az akksit mit[/L] találtam. Kicsit nevettem magamba a nevén :)....név alapján úgy gondolom elég alsó polcos termék..... Indításkor a töltés 14.7V-ról indul..tippem szerint az indítózás az átlagosnál nagyon töltésmennyiséget igényel vagyis 100% helyett pld :70%-lehet..., ha kiváló állapotban lenne az akku nem menne ennyire fel a töltő fesz...de ahogy tölti folyamatosan, visszaáll 14.5V-ra világítással 14.4V-ra vagy picit alá is. Nekem ebből nagyon akkugond a diagnózis.

[ Szerkesztve ]

(#56719) gxcman


gxcman
tag

Kicsit nevettem magamba a nevén :)....név alapján úgy gondolom elég alsó polcos termék.....

Indításkor a töltés 14.7V-ról indul..tippem szerint az indítózás az átlagosnál nagyon töltésmennyiséget igényel vagyis 100% helyett pld :70%-lehet..., ha kiváló állapotban lenne az akku nem menne ennyire fel a töltő fesz...de ahogy tölti folyamatosan, visszaáll 14.5V-ra világítással 14.4V-ra vagy picit alá is.

Nekem ebből nagyon akkugond a dignózis.

Quru linkelnéd, vagy elküldenéd privát melyik Rocket akkut használod...ha mát tboldi említette.

[ Szerkesztve ]

(#56720) Qru válasza ddsteel (#56717) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csak AGM akksi mehet bele a normal kipurcan ilyen hasznalat mellett eleg hamar.

#nincsbennetarcsi

(#56721) Qru válasza gxcman (#56719) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

#nincsbennetarcsi

(#56722) ddsteel válasza Qru (#56720) üzenetére


ddsteel
aktív tag

Vagy EFB gondolom.... Igen, akkor jól sejtettem, az lidlis töltő topikot régóta olvasom és ott is azt mondják, normál akku töltése ne menjen kb. 14,4V fölé. Oké, akkor EFB lesz, nincs is baj vele, ha az is elmegy majd 4-5 évet...

[ Szerkesztve ]

(#56723) ddsteel válasza Qru (#56721) üzenetére


ddsteel
aktív tag

Lesti akku teljesen OK, nekem az előző kocsimban 4,5 évig húzta és olcsóbb volt, mint a többi.

(#56724) Qru válasza ddsteel (#56723) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jaja és a régi akksim is bevették. A másik gépbe is tőlük vettem.

#nincsbennetarcsi

(#56725) ddsteel válasza Qru (#56724) üzenetére


ddsteel
aktív tag

Hogy vették be? Pénzért vagy csak nem kellett gondoskodnod a kidobásról? Az újpesti MÉH-telepen, asszem berni út, múltkor nekem 2000 Ft vagy a fölött adtak egy 72Ah-s akkuért. Próba szerencse alapon bevittem és láss csodát...

(#56726) BigBlackDog válasza ddsteel (#56725) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Pl. Kauffer. Asszem 2500-3000 Hufot kaptam a 90 Ah-s akkumulátorért.

(#56727) Qru válasza ddsteel (#56725) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

1k-ért beszámolta amit ott is hagytam a srácnak, mert ki is cserélte az akksit helyben. Pedig nem az ő dolga lett volna, mert ő csak egy eladó nem szerelő.

#nincsbennetarcsi

(#56728) ddsteel válasza Qru (#56727) üzenetére


ddsteel
aktív tag

Az ugy teljesen oké

(#56729) ddsteel válasza BigBlackDog (#56726) üzenetére


ddsteel
aktív tag

Ja, ez a reális ár ezek szerint.

(#56730) tboldi válasza JoolsNOS (#56713) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én is többre számítottam, de ez van.

Mondjuk el tudom képzelni, hogy sokat állt a polcon, hiszen nem egy gyakran keresett típus.

(#56731) Tom1939


Tom1939
őstag

Azt jól sejtem ugye hogy a mostani széria jazz guminyomás ellenőrzője egyszerűbb mint a mostani scrossé?
Most kapta meg a 4 évszakos gumit a feleségem jazze, hazafelé a Lurdy házból valahol a Stadionoknál bejelzett a nyomásmérő (tehát nem rögtön). A menüben nem láttam részletes kijelzést mint az scrossnál (az kijelzi minden gumi pontos nyomását), csak reset lehetőséget (ezt megtettem, plusz kútnál az egyik 2,2 volt a többi 2,4, még jó hogy kértem a gyári 2,3, 2,1-et... a 2,2-öt felfújattam 2,4-re, Örs és otthon között nem jelzett be 5 kilométeren).

Következőre ha van válasz hálás lenné:

1. Tényleg csak azt jelzi hogy valami gubanc van és kész, a menüben csak resetelni lehet?
2. Ha a gumis hazavágta szereléskor valamelyik szenzort azt azonnal, vagy legalábbis elég gyorsan nem 3 kilométer után jelzi nem?

Köszi!

Szerk: Beteszem a gumisba is, remélem nem gond.

[ Szerkesztve ]

(#56732) gerner1 válasza Tom1939 (#56731) üzenetére


gerner1
veterán

Abban nincsen valódi nyomásmérő a szelepeknél, mint például a defektűrő abronnccsal szerelt típusoknál.. Annak a TPMS rendszere, az ABS jeladóból vett adatokból számolja ki az eltérést [amit az eltérő nyomású abroncs okoz(hat)]. Sajnos elég sok a "panasz" a rendszerre, mert nagyon csekély mértékű a program ászerinti tűrés érték. Gyakran, ha például az autó egyik felét süti a nap parkoláskor, a másik oldalát pedig nem, akkor az így eltérően felemelegedett (és ez által megváltozott) gumikban, azt a csekély abroncsnyomás változást is már "hibának" érzékeli.
Az S-Cross rendszerét nem ismerem...

[ Szerkesztve ]

(#56733) Qru válasza Tom1939 (#56731) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem tudom a tiédben milyen van (nekem Denso), ami csak nyomásesésre jelezz elvileg, gyakorlatilag nekem volt már h falsan jelzett.

#nincsbennetarcsi

(#56734) Tom1939 válasza gerner1 (#56732) üzenetére


Tom1939
őstag

Köszönöm mindkettőtöknek. Nagyon úgy tűnik amit írtok az leírja a helyzetet.

Az scross ehhez képest csillagromboló, nyomástípusokat (eco, comfort meg még valami) lehet állítani, és századbarra megmondja mind a 4 kerék nyomását.

(#56735) rwu


rwu
tag

Sziasztok,
A segítségeteket szeretném kérni felni ügyben: adott egy 2007-es Civic sedan 1,6 (92kw) autó, jelenleg 205/55R16 6J*15 ET45 van alatta nyári gumival. Rakhatok alá 15" vagy 16"-ból ET50 vagy ET55-ös lemezfelnit/alufelnit? Nem találok emberi árban 16"ET45-ös felnit, használtat pedig sehogy, csak a fenti két ET számmal.
Előre is köszi!
rw

S22U*hondacivic*

(#56736) BigBlackDog válasza rwu (#56735) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Itt van Jaffa korábbi hozzászólása, elvileg ez alapján szedánra csak ET50 a max. Ha ET50 menne fel ET45 helyett, akkor 5 mm-rel lenne beljebb a felni külső síkja, ha jól tudom.

(#56737) Bpisti84


Bpisti84
tag

Sziasztok!

Tudja esetleg valaki, hogy mire jó ez a kis kék led?

(#56738) Aladdin válasza Bpisti84 (#56737) üzenetére


Aladdin
senior tag

Ad a középkonzolon a pohártartó környékére egy kis hangulatfényt...

(#56739) Bpisti84 válasza Aladdin (#56738) üzenetére


Bpisti84
tag

Nem hiszem, hogy csak ennyi funkciója lenne :)

Egyrészt ahhoz nagyon fent van és túl kicsi fényt ad, másrészt mintha láttam volna már villogni is.
Biztos jó valamire, de eddig nem találtam semmi infót róla.
Egyébként egy 2016-os CRV-ben van ez a csoda :D

(#56740) tboldi válasza Bpisti84 (#56739) üzenetére


tboldi
nagyúr

Kézikönyv nem ír semmit?

(#56741) yodamester10 válasza Bpisti84 (#56737) üzenetére


yodamester10
őstag

(#56742) BlacKSouL válasza Bpisti84 (#56739) üzenetére


BlacKSouL
addikt

De. Ennyi. A középkonzolt világítja meg vaksötétben. Vwkben ez két vörös lámpa ugyanitt kétoldalon.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#56743) BigBlackDog válasza BlacKSouL (#56742) üzenetére


BigBlackDog
veterán

+1, UFOban is van hasonló. Este a váltót szépen bevilágítja. Ha villogott, akkor meg tippre valahol érintkezési hiba van.

(#56744) Graphics válasza BigBlackDog (#56743) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Inkább a BT kihangosító lesz, szerintem

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#56745) BigBlackDog válasza Graphics (#56744) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nálam nem volt BT kihangosító az UFOban, csak a kék led fent. :B Ebből indultam ki.

(#56746) Graphics válasza BigBlackDog (#56745) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akkor lehet tényleg az lesz :D :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#56747) Qru válasza BigBlackDog (#56743) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kormiban meg piros ez a LED, kicsit olyan DasBoot felinget ad. Nekem a kék jobban tetszik (Bubiban is kék van).

#nincsbennetarcsi

(#56748) Bpisti84 válasza tboldi (#56740) üzenetére


Bpisti84
tag

A kézkönyvben nem találtam semmit róla.

A Bluetooth-hoz esetleg lehet köze, mert ha jól tudom az ott mellette a mikrofon.

(#56749) yodamester10 válasza Bpisti84 (#56748) üzenetére


yodamester10
őstag

Ma reggel ránéztem és csak akkor világít ha fel van kapcsolva a minimum a helyzetjelző.Megnézem én is a kézikönyvet aztán majd kiderül.Én a kihangosítóra gondoltam de lehet nem az.

(#56750) Qru válasza Tom1939 (#56731) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Típus szinten elég jól szerepel az új Jazz: [link]

Jól választottál. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.