Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56751) yodamester10


yodamester10
őstag

Tegnap esti extra eco vezetés :DD minden sebességhatár betartva.

(#56752) Graphics válasza Qru (#56750) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

4-5 év múlva be is ruházok egyre

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#56753) Petie


Petie
veterán

Még egy pár kép FB-n :)

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#56754) BigBlackDog válasza Petie (#56753) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szép gép! Milyen motorral?

A link nálam nem teljesen jó, a képek nem látszanak. :(

[ Szerkesztve ]

(#56755) Petie válasza BigBlackDog (#56754) üzenetére


Petie
veterán

Köszönöm :) 2.4 6MT :)

Link akkor így? megtaláltam a külső megosztásos linket. jól eldugták :D

[ Szerkesztve ]

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#56756) Tom1939 válasza Graphics (#56752) üzenetére


Tom1939
őstag

Lehet hogy kb akkor el is adom :) Olyan jó az értéktartás + akkor lesznek 18 évesek a gyerekek, nem biztos hogy kell akkor már 2 autó.

(#56757) BigBlackDog válasza Petie (#56755) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Jaja, így már látszanak! :R

Milyen a 2.4-es? Nem fogyasztja az olajat? Nézegettem én is, de elég sok rosszat olvastam róla (bár a későbbi évjáratoknál mintha javítottak volna valamit), így egyelőre kiesett a 8gen Accord nálam. :(

(#56758) Peter.70 válasza BigBlackDog (#56757) üzenetére


Peter.70
őstag

Cserélni akarod a Volvot?

(#56759) BigBlackDog válasza Peter.70 (#56758) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Most épp nem (annyira), de mindig keresem az utódot. :D Viszont a 2.4-es 8gen még a Volvo megvétele előtt jött rövid ideig képbe, aztán ki is szórtam. De még ott lebeg, hogy hátha egyszer, csak egyik motorral sem akarnám bevállalni (kétliteres kicsit kevés a tömeghez, 2.4-essel kapcsolatban drasztikus olajfogyasztásra panaszkodnak elég sokan, 2.2 dízel meg azért nem egy egyszerű szerkezet).

[ Szerkesztve ]

(#56760) Czimby válasza Qru (#55970) üzenetére


Czimby
addikt

Pont aksit vadászok és lenne egy Exide Premium 4hónaposan féláron, mi volt vele nálad a gond?
Meddig bírta?

Mert ha gyengusz akkor veszek inkább új Rocketet.

Vagy Jászplasztikot :-D :DDD

[ Szerkesztve ]

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#56761) Petie válasza BigBlackDog (#56757) üzenetére


Petie
veterán

Egyelőre úgy veszem észre hogy nem eszi. igaz még csak 3000 km-t mentem vele :) de beszéltem a Honda szervízzel ahol volt szervízelve és nem jelentettek olajfogyást.
Remélem így is marad :)

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#56762) Qru válasza Czimby (#56760) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

72 Ah-s Exide Premium. Élt 3 évet, ami elég sovány szvsz...

#nincsbennetarcsi

(#56763) Czimby válasza Qru (#56762) üzenetére


Czimby
addikt

Az nagyon karcsú :Y
Köszi az infót, akkor marad a Rocket. :R

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#56764) honda23 válasza BigBlackDog (#56757) üzenetére


honda23
aktív tag

Fb accord csopiban sokan benyalták. Motorfelújítás...

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#56765) hülyegyerek válasza BigBlackDog (#56759) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Gyere el, próbáld ki a varrógépet, aztán tuti nem akarsz majd mást ;)

A kis kék led amúgy az új Civicben is benne van, csak itt a váltógomb tetején tükröződik vissza.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#56766) Czimby


Czimby
addikt

Ilyen kábeles olvasót vett már valaki?
Működik 7gen Accorddal vagy fiatalabb Hondákkal?:

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#56767) Davetim


Davetim
tag

Sziaszok! Van egy gen6 accordom, legutóbbi javítgatás során a szervízben lehúzták az aksiről, ezért a rádió kódot kér. Kis guglizással találtam, hogy amcsiban a 2001 és utáni Hondáknak meg lehet tudni a kódját erről a weblapról:

https://radio-navicode.honda.com/

Csak itt amcsi irányítószámot kér, az meg nekem ugye nincs. Van ennek európai változata? Vagy muszáj szervízbe/szakihoz vinni?

Az 1+6+power gombok lenyomásával már ki tudtam szedni a rádió sorszámát, 2-szer 5 karakter.

(#56768) Qru válasza Davetim (#56767) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Üss be egy amerikai irányító számot. Az nem jó?

#nincsbennetarcsi

(#56769) Davetim válasza Qru (#56768) üzenetére


Davetim
tag

hmm, ahhoz túl szabálykövető vagyok, hogy ez eszembe jusson :D
Most kipróbáltam, nem fogadta el az alvázszámot. Nyilván kiderül belőle, hogy nem amcsi az autó.

(#56770) yodamester10 válasza Davetim (#56769) üzenetére


yodamester10
őstag

Ha igaz akkor a teljesen lenyitott kesztyűtartó oldalán van a matrica.

(#56771) Jaffa75 válasza BigBlackDog (#56736) üzenetére


Jaffa75
őstag

Így-így, ha normális állapotú tárcsa és betét van, akkor már nem jó... (így az UFÓ Type-S felni nem megy fel a 8g4d-re)

A kék lednek nincs bt-hez köze, nekem is volt a 8g4d-ben, de van a mostani CRV-ben is! Reagálva a jó fogyira, az elmúlt 700 km-t BC szerint 6.3-mal abszolváltam vele. (ez valójában kb 6,7). Ebből város kb 80km; pálya 200km tempomat 130, a maradék főút 90-110. Ami biztos 110-es tempóig eszik jól, felette a cw érték győz! :DDD

(#56772) Qru válasza Jaffa75 (#56771) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez mindegyiknél így van (nálad nyilván hatványozottan a nagy homlokfelület miatt). Sok helyen nyugaton ezért van 110-120-as limit a pályákon. :K

#nincsbennetarcsi

(#56773) i-sti válasza Jaffa75 (#56771) üzenetére


i-sti
senior tag

Jazz sem egy cw bajnok :C

Novum Forum Siculorum

(#56774) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

na

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#56775) i-sti válasza BlacKSouL (#56774) üzenetére


i-sti
senior tag

Miért hajtod úgy, hogy ennyit igyon? ;] :C

Novum Forum Siculorum

(#56776) yodamester10 válasza BlacKSouL (#56774) üzenetére


yodamester10
őstag

Ez elég sok ;)

(#56777) BlacKSouL válasza i-sti (#56775) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Kitaposom a belét. Rövid az élet, igyekezni kell ;]
Nem, egyébként szerintem nagyjából ez az alsó korlátja ennek az autónak, legalábbis hosszabb távon (5000+ km) alacsonyabb átlagot szerintem már csak kompromisszumokkal lehet elérni. Ezt egyébként 50-nél 50-58, 90-nél 90-100 és 130-nál 110-125 km/h-s átlagokkal lehet hozni, (időnként belefutva 140-150-be pár perc erejéig) vagyis a korábbiakhoz hozzátéve, a pályatempónál eszik a legrosszabbul, kb. 120-ig mondható ideálisnak, nem hiszem hogy véletlen a japánoknál is a 120-as korlát. Afölött már iszákossá válik. Nyilván, hiszen emlékeim szerint fordulatban kb. ott van az i-VTEC határa (3500), afölött már mindig teljesítményoptimalizált módban megy, tehát nem megy a csökkentett szelepnyitás. Rengeteg múlik a vezetési stíluson is egyébként, gyorsítások módján, motorfék használatán, nem véletlen az sem, hogy az F1-ben is az egyik leghatékonyabb fogyasztáscsökkentő módszer a vitorlázás. Persze az átlagautós érteni sem érti a kifejezést, nemhogy használná, meg minek is használná. :) Nyomja és tankol. A miértekre meg ugye keresse a válaszokat akinek van rá ideje meg energiája.
(Ja, legyen mondjuk 5,9 a valós, csaljon fél litert a BC.)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#56778) i-sti válasza BlacKSouL (#56777) üzenetére


i-sti
senior tag

VTEC nem 4000 fölött kapcsol át?
Jazznél 4200.
3500 kimegy az ECO módból, ami ha jól tudom azt jelenti, hogy az a kerék amit a lánc hajt van eltolva.
Javítsatok ki ha tévedek.

Novum Forum Siculorum

(#56779) BlacKSouL válasza i-sti (#56778) üzenetére


BlacKSouL
addikt

R18A i-VTEC 3500-ig tud takarékos módot [link]
[kép]

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#56780) i-sti válasza BlacKSouL (#56779) üzenetére


i-sti
senior tag

Igen, valami ilyesmi.
Nem nagyon tudom mi, csak olvastam róla, hogy van külön az "eco" mód 3500-ig onnan normál MPi motor és 4200nál rákapcsol a turbó.
Király kis gép ez a Jazz, csak lenne kicsit minőségibb.
Ez nagyon fáj benne, hogy szar, olcsó, kopogós műanyag az egész. :(

Novum Forum Siculorum

(#56781) tboldi válasza i-sti (#56780) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ez nagyon fáj benne, hogy szar, olcsó, kopogós műanyag az egész.

Ez relatív, nekem a WagonR-hez képest nagyon is prémium hatást kelt a Honda. :DDD

(#56782) Aladdin válasza i-sti (#56778) üzenetére


Aladdin
senior tag

Itt mar nincs VTEC atkapcsolas X ezer folott.
Van teljes fordulatszam tartomanyban egy normal butyok, es van az emlitett 1000-3500 kozott a takarekos (Atkinson rendszeru vezerles) butyke. Erre akkor kapcsol at, ha bizonyos feltetelek teljesulnek. Egyebkent egy butykot hasznal vegig. Csak a hengerenkent 4 szelepes motor karakterisztikajat erzed olyannak, mint ami atkapcsolna 4000 korul.

(#56783) i-sti válasza Aladdin (#56782) üzenetére


i-sti
senior tag

Tudnál erről részletesebben írni? Esetleg be is lehetne tenni az összefoglalóba.

Novum Forum Siculorum

(#56784) dgyuri0123 válasza tboldi (#56781) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Wagon R-hez képest? :) Jazz 2-m volt és ahhoz képest is pozitív a "mérleg". Van egy két apró kritikus részlet, de alapvetően sokkal minőségibb érzetet kelt a 3-as. Engem igazán az ajtókárpit kemény könyöklője zavar egyedül. Ránézésre olyan mintha puha lenne, de közben kőkemény és ronda. Ha ki lehetne cserélni valami "normálisra", biztosan megtenném.

"csak a zene van"

(#56785) ---Lasali--- válasza honda23 (#56764) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Mi miatt fogyasztják az olajat?

(#56786) Aladdin válasza i-sti (#56783) üzenetére


Aladdin
senior tag

Itt írtam hosszabban, de szerintem ez összefoglalónak kevés...

https://prohardver.hu/tema/honda_civic_klub/hsz_55983-55983.html

(#56787) rwu


rwu
tag

2007 Honda Civic Sedan ES-ben használ valaki usb-t? Van lehetőség beszerelni? A cd már őskövület :D

S22U*hondacivic*

(#56788) tboldi válasza rwu (#56787) üzenetére


tboldi
nagyúr

Van AUX-csati? Ha igen, közel van hozzá a szivargyújtó? Ha ez is igen, akkor egy Tunai Firefly kell neked. ;)

[kép1], [kép2]

-------------------------------------
Egyébként Apple Watchcsal összekötve nagyon fasza. Rátöltöttem a kedvenc zenéimet, így nem is kell a telefon, és a lejátszást is nagyon könnyű kezelni akár menet közben is. :K

[ Szerkesztve ]

(#56789) sugarforce válasza rwu (#56787) üzenetére


sugarforce
őstag

En a 2008 sedan esben gondolkozom a dension gateway-en. Nem veszes az ara.

(#56790) ddsteel


ddsteel
aktív tag

Sziasztok,kérdeznék: a 4 éves gyári akkum úgy tűnik, halódik. A Start Stopot sosem használom és azt olvasom, hogy sokan nem. Használja valaki a start stopos kocsit sima akkuval? Úgy tudom,más a töltési karakterisztikája az autónak egy simához képest, azt hallottam, ez nem tesz jót egy sima akkunak, attól függetlenül, hogy mindig kikapcsolja valaki esetleg a startstopot. Másrészt viszont más kocsimba mindig Lesti akkut veszek, ami ugyanúgy bírja 4 évig és kb 17E Ft, nem 40. Szóval a tapasztalatok alapján, mehet-e bele sima akku és meddig fut el vele? Ha 3 évig bírja, akkor már előnyben vagyok a 2x annyiba kerülő EFB akkuhoz képest

(#56791) spawn21


spawn21
veterán

Követtem a topikot, de most elbúcsúzom a márkától egy ideig. Valami megdobbantotta a szívem :)

, Ha nem gond attól még olvasom :))

iPhone 13p

(#56792) tboldi válasza spawn21 (#56791) üzenetére


tboldi
nagyúr

What is it? :B

[ Szerkesztve ]

(#56793) spawn21 válasza tboldi (#56792) üzenetére


spawn21
veterán

:B

iPhone 13p

(#56794) tboldi válasza spawn21 (#56793) üzenetére


tboldi
nagyúr

👍

(#56795) martillo válasza rwu (#56787) üzenetére


martillo
tag

En Xiaomi Roidmi 3 Bluetooth car charger-t hasznalok. Fm transmitterkent mukodik, gyujtas utan csatlakozik a telo automatikusan es arrol megy spotify, youtube, vagy mp3, mikor hogy. Kb 3000 ft, nekem megfelel.

(#56796) Quqesz válasza spawn21 (#56793) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Megértem! A 3,3l-es? Grat hozzá!

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#56797) honda23 válasza ---Lasali--- (#56785) üzenetére


honda23
aktív tag

0w20 helyett más olajat használtak előző tulajok.
Letapadt gyűrű... Motorfelújítás.
2.4 motor

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#56798) spawn21 válasza Quqesz (#56796) üzenetére


spawn21
veterán

Köszi, áh a kisebb.
Mivel itthon az csak awd-ben kapható. Mindenképp egy rwd autót szerettem volna, így a 2 literes lett. Nagyon állat :))

iPhone 13p

(#56799) rwu válasza martillo (#56795) üzenetére


rwu
tag

Én valami ilyesmire gondoltam.
@tboldi: aux nincs sajnos.
@spawn21: szép jószág, gratula.

[ Szerkesztve ]

S22U*hondacivic*

(#56800) Hondacco


Hondacco
csendes újonc

Sziasztok!
Nekem egy 7.gen. 2003-as Honda Accord Tourer 2.0 benzines autóm van. A fényszóró magasság állító és az elakadásjelző nálam nincs megvilágítva,ha bekapcsolom a lámpát akkor sem világít.Szerintetek ez így jó? Köszi szépen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.