Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52801) honda23 válasza tboldi (#52798) üzenetére


honda23
aktív tag

Évekig nyúzták ezeket a gumikat ismerőseim több márkából is. Se téli, se nyári gumi.
Nagy kompromisszum. Fizetett teszteken jól szerepelnek.
Soha sem használnék 4 évszakos gumit.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#52802) yodamester10 válasza BlacKSouL (#52800) üzenetére


yodamester10
őstag

Lehet,hogy ami gyárilag a tárcsán volt szürke alap festék rátapadt volna a betétre?Azt olvastam,hogy nem kell leszedni róla majd a betét leszedi.Hétvégén szétkapom.

(#52803) BlacKSouL válasza yodamester10 (#52802) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nekem is ezt mondták, és én is szét akartam szedni, leszedni, mert összegyűrődött a festék a betét ferde lapjainál, de végül nem szedtem. Idő után kikopott a nagyja, de mondjuk nekem a tárcsa mart, így az a marások éleivel mindig lekapja a betétről ami fölösleges.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#52804) honda23 válasza yodamester10 (#52799) üzenetére


honda23
aktív tag

Ezért veszek ebct vagy stoptechet.
Nekem az új ferodo premierek lettek hátul ilyenek új nyereggel. Érthetetlen. Teljesen új nyereggel. Mondjuk a betétek hátul nincs 45 fokban bevágva, a törmelék pedig a tárcsát eszi. Elől ok. Nekem már csak csíkos. Kapott esőt a tárcsa és vetemedett...

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#52805) tboldi válasza honda23 (#52801) üzenetére


tboldi
nagyúr

Sajnálom, de ezt nem nagyon tudom elfogadni ellenérvnek.
Egy nyamvadt 83 lovas Jazz-re kell, ami az esetek 70-80%-ában városon belül mozog és évente 6-7k km-t fut. Erre bőven jónak érzem a 4 évszakost.

(#52799) yodamester10: Hirtelen ezt a képet találtam tavaly novemberből. De pont ez a bal hátsó volt az, ahol beragadt a féknyereg, ennek van egy kis nyoma.

szerk.: Itt meg pont a féknyerget javították: [link]

[ Szerkesztve ]

(#52806) Aladdin válasza BlacKSouL (#52788) üzenetére


Aladdin
senior tag

Nincs koktakthiba az izzonal? Ledet felejtsd el, en probaltam az Accord elso indexeben, Osramot, tettem bele ellenallast is, de nem er fel a fenye az izzoeval.
Attol, h egy izzo ugyanugy 21wattos, meg lehet tobb a fenyarama.

(#52807) BlacKSouL válasza Aladdin (#52806) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nincs, gyárilag ilyen, mondhatni konkstrukciós hiba. Ha megnézed azzal hogy belelóg a kerek rész az indexbe, pont az izzóra takar rá, és ami "mellette" kétoldalra eljön, az összességében hiába nagy felület, valójában már kevés fényt ad. Túrom egy ideje a netet, hogy legyen indexelős videó, de nincs. Majd csinálok.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#52808) Aladdin válasza BlacKSouL (#52807) üzenetére


Aladdin
senior tag

Ha tudsz, csinalj videot, kivancsi vagyok ra.
En egyebkent nem foglalkoznek vele, megkapta gyarilag az engedelyt, biztosan szabalyos, es elegseges a fenyereje.
De nezd meg az ujabb VW konszern egyes ledes jatsolampas autoit, a feklampa fenye mellett egyszeruen nem latszodik az index.
A BMW-ken meg nincs is, megis elvannak a forgalomban :D :D

(#52809) frankie! válasza Kobe (#42530) üzenetére


frankie!
őstag

Szia! Sikerült megtalalnod a ferodolszag okát? Én ugyanebben a cipőben járok. Új a kuplung es jön a szag, hogyha odalepek neki.

(#52810) Qru válasza honda23 (#52801) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez a kedvencem, mikor olyan valaki mond értékítéletet aki soha nem próbálta. Mert a Jóska azt mondta, hogy szar. Jaa, akkor biztos az. :N

tboldi: Kíváncsi leszek a tapasztalatokra, nekem a sima CC van nem a CC+ pedig már ez a régebbi is bőven jó. Hóban azért óvatosan, hajlamos oldalra kitörni a kocsi erőltetésre, szárazon jó vízen meg nagyon jó.

#nincsbennetarcsi

(#52811) tboldi válasza Qru (#52810) üzenetére


tboldi
nagyúr

:K

Oké, bár havat egyre kevesebbet látni. :D

(#52812) Qru válasza tboldi (#52811) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A másik gépen a nyári Conti PC5 a téli TS850. Vízen jobb a CC mind a kettőnél. Szárazon a PC5 jobban tapad melegben (hidegben nem) de gyorsabban is kopik. A TS850 havon jobb (fékútban is és tapadásban is), cserébe ebben a mostani hőmérséklet tartományban már nyúlik tehát szárazon sem jobb mint a CC.
Egyedül jeges tapasztalatom nincs mert itt mindent felsóznak tökig ha kell ha nem, így jeget nem láttam vagy 10 éve közúton.

Ha nem jársz az alpokba síelni meg nem őrültködésre kell akkor bőven elég a CC. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#52813) tboldi válasza Qru (#52812) üzenetére


tboldi
nagyúr

:R

Én is erre jutottam. Teljesen megfelelő lesz a Jazz-re szerintem.
Persze egy S2000-re már nem vennék 4 évszakost. :D

[ Szerkesztve ]

(#52814) Qru válasza tboldi (#52813) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mondjuk nagyobb méretek mint a tiéd lesz (PC5: 215/55R16; TS850: 205/55R16; CC: 205/55R16) de azért nagyságrendi különbség nem lesz köztük.

A Jazz-re csak azért nem vettem CC-t, mert van hozzá jó állapotú téli, a nyári viszont már cserés volt... így árban jobban jártam, hogy csak nyárit vetem rá (Hankook K425).

#nincsbennetarcsi

(#52815) tboldi válasza Qru (#52814) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én meg úgy voltam vele, hogy kell még egy szett felni, de akkor már legyen inkább 15-ös, de akkor ahhoz új gumi is kell, de akkor legyen 4 évszakos, ha már a külön téli/nyári előbb öregszik el, minthogy elkopna. :D

Apum a WagonR-rel 20-25k km-t megy egy évben, ott már nem érdemes a 4 évszakossal foglalkozni, mert tulajdonképpen ugyanazért a pénzért (1 db 4 évszakos = 1 db tél + 1 db nyári) kb. duplaannyit futhat.

[ Szerkesztve ]

(#52816) Qru válasza tboldi (#52815) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nálam fordítva van mert nekem most lett meg a második szett felnim (olcsón találtam gyárit) de ugye keveset megyek így marad a CC. :K

mod:

Igen, akkora távra már megéri a 2 külön szett.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#52817) tboldi válasza Qru (#52816) üzenetére


tboldi
nagyúr

A jelenlegi Hankook K425-öket és W452-ket, valamint Momo Reds Dark Blade felniket meg elpasszolom, számításaim szerint az egész projekt árának kb. harmada visszajön.

(#52818) demars


demars
addikt

Az ötajtós Honda Civic.

:C

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#52819) tboldi válasza demars (#52818) üzenetére


tboldi
nagyúr

Mi van vele? Eddig is létezett az oldal. :D

(#52820) Dan-szan válasza demars (#52818) üzenetére


Dan-szan
senior tag

És itt a tesztje is.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#52821) honda23 válasza Qru (#52810) üzenetére


honda23
aktív tag

Mert egy szar.
Télen csúszik, mint egy nyári, nyáron meg nyúlik, mint egy téli.

Az, hogy vki még használ ilyen gumikat...

Pont városba ez miatt volt rotty télen.

Gyerekeim nem ülhetnek olyan autóba, ahol a gumi több, mint 7 éves, nyáron téli, télen nyári vagy 4 évszakos.

Az, hogy kinek mire van pénze és mit csinál, az ő dolga.

Gumi fék a legfontosabb. Ezen nem spórolok.

Volt szerencsém a 4 évszakos csodákhoz...

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#52822) BigBlackDog válasza honda23 (#52821) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ezt így kicsit pontatlannak érzem. Nálam is négyévszakos van fent és a téli tapasztalataim alapján teljesen valótlannak érezném azt állítani róluk, amit Te írtál. Valószínűsítem, hogy nem ugyanarról a mintáról, típusról beszélünk. :)

"Volt szerencsém a 4 évszakos csodákhoz..."

Ha írnál pontos típust és megközelítőleg egy évet, amikor próbáltad, az szerintem bőven használhatóbbá tenné a leírt tapasztalatokat. :K

(#52823) tboldi válasza honda23 (#52821) üzenetére


tboldi
nagyúr

Még mindig nem írtál semmilyen konkrétumot. Meggyőzhető vagyok, de ez így nem elég. :N

(#52824) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Pennyben 2990 4 db dísztárcsa. Szerintem elég normálisan néz ki.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, GTX1060 6GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#52825) tboldi válasza JoolsNOS (#52824) üzenetére


tboldi
nagyúr

A "dísztárcsa" és a "normálisan néz ki" kifejezések egy hozzászólásban? ;]

(#52826) szabonagyur válasza JoolsNOS (#52824) üzenetére


szabonagyur
félisten

Egészen vállalható :) Lökösön alul az mi? Van riasztó?

(#52827) JoolsNOS válasza szabonagyur (#52826) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Hűtőtakaró. Hosszú hétvégén tervezem a termosztátcserét, bár megint hideget mond. Akkor nem állok neki :(

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, GTX1060 6GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#52828) Qru válasza honda23 (#52821) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem nem ez a tapasztalatom a Michelin CC-vel. Engem is kiröhögtek a vezetési tréningen, mikor meglátta az instruktor mivel megyek pályára. Ehhez képest vízen fékútban levertem a Conti SC5-ös sporttársat és a vizes köridőben is ott voltam pariban vele. Szárazon persze jobb volt a SC5 de pl a vizes műgyantán megint körbeautóztam. Szóval nem mindenható de normális közlekedéshez bőven elég.

A baj/baleset sztem inkább azokkal van akik ilyen 10 éves szarrá keményedett nyárival mennek.

mod:

Amúgy a végén azt mondta, Székely Gyula hogy ha kopásban is ok ő is bevállalná.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#52829) BlacKSouL válasza Aladdin (#52808) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nappal akarnám valahol, de mostanában mindig sötétben érek haza, és sötétben minden fényesnek látszik.
Nappali fényben viszont - a legtöbb autóéval összehasonlítva - szerintem kevésbé látható. Na majd a szünetben remélem lesz alkalmas idő.

Attól hogy engedélyezték, még nem biztos hogy jó. Egyébként azt is utálom, azt már más autóknál, amikor közvetlenül a fényszóró(tompított) mellett van az index, így pl. este szemből féloldalról marha nehéz érzékelni, ha még szarul is van a magasság beállítva, mint az autók 70%-ának, akkor meg pláne. Nyilván ezen segít egy tükörindex, az jól elkülönítve szemből is látható, míg a kerékjáratira téve a kis villogót nem mindig. De pl. azt a Civic búrájánál figyeltem meg, hogy egyes gyártók az ellentétes oldalra is megpróbálják átvinni az index fényét, azaz szemből nézve a bal oldali index villogását, az autóhoz képest 45 fokban jobb felől nézve is látni. Kis tört háromszögekkel "prizmázzák" át. Egész jól. Az elsőkkel tehát nincs baj.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#52830) szabonagyur válasza JoolsNOS (#52827) üzenetére


szabonagyur
félisten

Jajj értem, ennyire számít neki most így?

(#52831) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Ma vettem észre:

A többi felnin nincs megrepedve a szinterezett lakk. Ez normális hogy ilyen lett, várható hogy a többi felnin is ilyen lesz?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#52832) Jaffa75 válasza honda23 (#52821) üzenetére


Jaffa75
őstag

ez elég erős kritika részedről, pláne ha nem használtad. Nem muszáj szeretni :N , az biztos, hogy az eddigi 5000km alatt a CC+ rendre jól vizsgázott! :K Volt jócskán víz, hideg száraz aszfalt, pár centis hó. Lehet hogy velem van a baj, de ha leesik pár centi, akkor már nem nyomom - elég ha más tolja akinek nyári van fent... :W

(#52833) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok! Vennék egy 2012- Honda Civic-et, 1.8-as, automata váltós benzineset. A kérdésem, hogy az automata váltó esetén lehet manuálisan is pöccinteni, váltani pl kormányról, vagy hogy van ennél a kocsinál?

(#52834) JoolsNOS válasza szabonagyur (#52830) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Minap levettem mikor bejött a jóidő. Nem ment 70 fok fölé 20 km alatt, úgyhogy visszaraktam. (most amúgy keveset megy, mert kaptam cégest, de legalább akkor melegedjen rendesen ha megy hétvégente, meg mikor asszony használja)

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, GTX1060 6GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#52835) Aladdin válasza kalapacsolok (#52833) üzenetére


Aladdin
senior tag

Lehet.
Olvasgass, 285. oldal:

http://www.honda.hu/content/dam/local/hungary/cars/owners/OwnersManual/14YM%20Civic%205D%20(3VTV06200%20web).pdf

(#52836) kalapacsolok válasza Aladdin (#52835) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

köszi!

(#52837) i-sti válasza Aladdin (#52835) üzenetére


i-sti
senior tag

"HOPPÁ…
ÚGY TŰNIK, LEMENT A TÉRKÉPRŐL.

Nyomja meg a Vissza gombot és próbálja újra."

Ez a hibaüzenet jelenik meg

Novum Forum Siculorum

(#52838) demars válasza Winner_hun (#52831) üzenetére


demars
addikt

Ez nagyon gáz! :Y
Gyári a lakkozás vagy te csináltattad? Ez így nem normális szerintem.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#52839) Winner_hun válasza demars (#52838) üzenetére


Winner_hun
félisten

Tavaly nyáron lett homokfújva, majd szinterezve. A szinterre lakkot is kértem, az is rá van égetve.
Jövő héten bemegyek az üzletbe és rákérdezek hogy ez most miért lett ilyen, jobb ötletem nincs.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#52840) BlacKSouL válasza Aladdin (#52808) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nos, csináltam videót is meg képeket is. A képeket most idelököm, szerintem ezeken is látszik a problémám, a videókat meg majd feldobálom tecsőre és linkelem.
Egy, kettő, három.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#52841) tboldi válasza BlacKSouL (#52840) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ez most hagyományos izzó vagy LED?

(#52842) BlacKSouL válasza BlacKSouL (#52840) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ez meg a hosszabb videó. Pár rövidebbet még később, de a lényeg ezen látszik.

Ez a gyári izzója. Ez még az amit HakanSükürék beletettek. Gondoltam rá hogy öreg, csereérett, de az igazság az hogy új kora óta ilyen. Szerintem sima új izzóval ugyanilyen lenne.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#52843) honda23 válasza Winner_hun (#52831) üzenetére


honda23
aktív tag

Ez nagyon durva. Ez enyém hibátlan. Homokfújás is volt, mert téli felnim.

Remélem van még rá garancia.

[ Szerkesztve ]

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#52844) BlacKSouL válasza BlacKSouL (#52842) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Közelebbről

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#52845) Aladdin válasza i-sti (#52837) üzenetére


Aladdin
senior tag

hmmm, ipadon nekem sem jo a link, leharapta a veget. laptopon mukodott.
a honda.hu-n megtalalhato konnyen...

(#52846) Aladdin válasza BlacKSouL (#52842) üzenetére


Aladdin
senior tag

Ez basszus, ez tenyleg gyenge. Alig erosebb, mint a helyzetjelzo.
Nem ertem...

(#52847) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok, más márkáknál létezik hasonlóan praktikus megoldás, mint a Hondánál a Magic seats?

(#52848) tboldi válasza kalapacsolok (#52847) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én még nem találkoztam máshol ilyennel, de nem is zárnám ki.

(#52849) BlacKSouL válasza Aladdin (#52846) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Az izzó fénye többszörösen szóródik. Maga az izzó a kör alatt van, direktben a fénye sehol nem látszik, és mivel a foncsor is és a búra is hullámos, sok nagyon apró visszavert fénysugarunk lesz csak. És ugyan látszólag a teljes búrafelületet bevilágítja, a fényerő nem többszöröződik hanem elhal. Ha vagy csak a foncsor vagy csak a búra lenne hullámos, akkor működne, de nem lenne egyenletesen elosztva.
Gondolkodtam rajta, hogy vagy veszek egy újat, de csak az egyiket cserélem, látni e hogy jobb vagy kapásból berendelem a +30-as philipset. Ha nem jobb, akkor is jó lesz tartaléknak.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#52850) i-sti válasza kalapacsolok (#52847) üzenetére


i-sti
senior tag

Valahol ahol a Jazz 2 típusú autókat nem arany árban vesztegetik. :))
Erre az infóra én is kíváncsi vagyok!

Novum Forum Siculorum

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.