Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53301) gerner1 válasza tboldi (#53297) üzenetére


gerner1
veterán

Jó lett. 👍 Ahogy látom, picit vastagabb is lett így a kormány, tehát javult a fogása is.

(#53302) tboldi válasza tboy93 (#53299) üzenetére


tboldi
nagyúr

és gerner1!

:R

(#53303) tboldi válasza BigBlackDog (#53298) üzenetére


tboldi
nagyúr

Most vettem észre, hogy szerkesztettél. :B

Nem tudom, hogy azt a vastagabb részt hogy csinálják, de szerintem nem akadály. Ha meg gyárilag ilyen a kormány, akkor még egyszerűbb, gondolom én.

[ Szerkesztve ]

(#53304) Qru válasza BigBlackDog (#53298) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Attól függ, ha bőrös eleve a kormány akkor nem fog vastagodni (kivéve ha külön kéred), mert lefejtik a gyári bőrözést úgy kap új huzatot. Ha van gyárilag ujjtámaszték akkor bőrözés után is lesz.

#nincsbennetarcsi

(#53305) tboldi


tboldi
nagyúr

TaylorPro!

Meg tudnád osztani a kormány H-emblémájának linkjét? Igény lenne rá a FB csoportban. :R

Megvan!

[ Szerkesztve ]

(#53306) zolynet válasza tboldi (#53297) üzenetére


zolynet
addikt

Klassz lett, én még egy kis carbon fóliát el tudnék képzeni 1-2 helyre ízlésesen, nem túl küldve. ;)

Life is too short to stay stock!

(#53307) tboldi válasza zolynet (#53306) üzenetére


tboldi
nagyúr

Jazz-ben inkább vicces lenne még az a kevés is, mintsem "sportos". :N Elég csak a felnikupakon. :D

[ Szerkesztve ]

(#53308) tboldi


tboldi
nagyúr

Megnéztem jobban a lökhárítót, nem látok rajtra sérülést szerencsére. Viszont egy csomó rovart kinyírtam. :D

(#53309) TaylorPro válasza paolinho (#53225) üzenetére


TaylorPro
addikt

Köszi az infót. Rendeltem én is.

tboldi: Jó lett a kormány!

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#53310) tboldi válasza TaylorPro (#53309) üzenetére


tboldi
nagyúr

:R

(#53311) i-sti válasza Qru (#53295) üzenetére


i-sti
senior tag

Tegnap bele tekertem kb 50 km a Jazz-be, havernél nézegettük, járó motorral és többször is bekapcsolt a hűtőventilátor. Ez rendeben lenne? Ennyire fűt ez a kis varrógép?

Hátsó dobbetétek hiányoznának vagy alapból nem kapot a Jazz?
Fékpofa ellenőrzése van? Fog csipogni mikor már nincs pofa?

Kormányt ha egyenesre rakom húz balra, lehet hogy a nyomás nem egyenlő a 2 kerékben, ezt ma leellenőrzőm. Mást mit nézhetünk meg?

Novum Forum Siculorum

(#53312) i-sti válasza i-sti (#53311) üzenetére


i-sti
senior tag

ebay/amazon hasonló helyek, ahol eredeti Honda gumi lábtörlőket és csomagtartó izét lehet vásárolni?

etka-hoz hasonló oldal is érdekelne.

Novum Forum Siculorum

(#53313) tboy93 válasza i-sti (#53311) üzenetére


tboy93
nagyúr

Tegnap bele tekertem kb 50 km a Jazz-be, havernél nézegettük, járó motorral és többször is bekapcsolt a hűtőventilátor. Ez rendeben lenne?

Simán, meleg van.

Hátsó dobbetétek hiányoznának vagy alapból nem kapot a Jazz?

:F

Kormányt ha egyenesre rakom húz balra, lehet hogy a nyomás nem egyenlő a 2 kerékben, ezt ma leellenőrzőm. Mást mit nézhetünk meg?

Vidd el futómű állításra.

ebay/amazon hasonló helyek, ahol eredeti Honda gumi lábtörlőket és csomagtartó izét lehet vásárolni?

Zsemito vagy [TypeV] Laci crxforum-ról.

(#53314) tboldi válasza i-sti (#53311) üzenetére


tboldi
nagyúr

Vettél Jazz-t? 40 HD képet kérünk! :D

(#53315) BlacKSouL válasza i-sti (#53311) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ha üzemmeleg, álló helyzetben 20 fok körüli levegő hőmérsékletnél vagy afölött már kapcsolgatni fog a ventilátor, ez normális.

Kormány nagyon érzékeny a kerekek dőlésére, ha az út lejt oldalra, akkor azt azonnal jelzi elhúzással. A Civic is ilyen egyébként. De még a 2 tonnás mikrobuszunk is. De természetesen jelezhet eltérő nyomást. Mindazonáltal kb. 0,2-0,3 nyomáskülönbséget még nem nagyon érezni. Érdemes ránézni. Ha egyforma, akkor az út lejt. De legrosszabb esetben el is lehet állítva a futómű, nagyobb baloldali kerékdőlés (kifelé) vagy kisebb értékű összetartás is okozhatja.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#53316) i-sti válasza tboldi (#53314) üzenetére


i-sti
senior tag

Lesz ;) Több is. Csak érjek el mosodába.

Elviszem futóműveshez.

Novum Forum Siculorum

(#53317) tboldi válasza i-sti (#53316) üzenetére


tboldi
nagyúr

Amúgy tippem szerint az újabbakon már nincs dobbetét, nekem is feltűnt korábban. De nem tudom biztosan, az enyémen még van.

(#53318) Qru válasza i-sti (#53311) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kicsi a radiátor benne, illetve a jó aerodinamika miatt kicsik a szellőzőnyílások is, így városban gyakran bekapcsol nyáron. Normális jelenség. Cserébe gyorsan be is melegszik a motor.

Nincs, szokni kell annak akinek az igényes német minőség az alap.
Előnye, hogy nem szorul alá a dzsuva cserébe minden egyes kavicsot hallasz amit a kerék kilök magából. :D

Akusztikus jeladós, hallani fogod ha már kopott a betét.

Vagy a guminyomás nem egyforma vagy maga a futómű sz@r. Nézzél rá, ez így nem ok.

Rozsdát duplán ellenőrizd illetve, hogy volt-e törve.

#nincsbennetarcsi

(#53319) i-sti válasza Qru (#53318) üzenetére


i-sti
senior tag

Nincs szenzor a pofán? :Y Szarjapán :(((
Akkor jobban rá kell nézzek, mert tegnap hallottam valamit ami annak tűnik.
Rozsdát hol kell ellenőrizni és mivel lehet védekezni ellene?

Nepperem mondta, hogy a hátsó dobbetét helyére fújjak vastagot folyékony spray viaszt. Ez ér valamit?

Novum Forum Siculorum

(#53320) Qru válasza i-sti (#53319) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nincs, csak egy fém szál van benne ha az hozzáér a pofához olyan hangja lesz hogy... azt észre fogod venni.
Nem egyenletesen kopik szóval eleinte halkabb aztán erősebb lesz.

Küszöb, ajtók alja és a sárvédőívek.

Háát az félmegoldás, de ideiglenesen ok.

#nincsbennetarcsi

(#53321) tboldi válasza i-sti (#53319) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nincs szenzor a pofán? :Y Szarjapán :(((

Ez az általános, csak egy lemezke van. A jót (Audi) könnyű megszokni, mi? :))
------------------------
Ma tűnt fel, hogy egy ricnivel arrébb rakták vissza a kormányt. Ha egyenesen tartom, jobbra húz. :D
Nem, nem a futóművel van gond, mielőtt bárki feltételezné. :P

[ Szerkesztve ]

(#53322) Peethy


Peethy
őstag

Sziasztok! Van valami infó 2. generációs (2007) Honda Civic hibridek akkujáról? Milyen gyakran kell cserélni, mennyibe kerül, stb.? Láttam a logoutos cikket, de ha van más / több tapasztalat is, akkor örömmel hallanám.

Elég sokat írtátok, hogy inkább a sima benzinest érdemes venni. Szól valami a hibrid mellett? Köszi!

(#53323) tboldi


tboldi
nagyúr

A nem túl távoli jövőben szeretném magam ellenőrizni és/vagy állítani a szelephézagot, illetve egy EGR-pucolás is tervben van. Milyen szelepfedél-, illetve szívósortömítést vegyek? Egyik ismerősöm a Victor Reinz-re esküszik.

:R

szerk.: Az EGR-szelepet pasztáznám, ahhoz nem találtam aftermarket tömítést. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#53324) honda23 válasza tboldi (#53323) üzenetére


honda23
aktív tag

Gyári vagy victor reinz.

Elring plusz a többit kerüld el.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#53325) tboldi válasza honda23 (#53324) üzenetére


tboldi
nagyúr

Köszi! :R

(#53326) nandow


nandow
aktív tag

Felkerült a nyári szett. A felnik frissen lettek felújítva. :)

(#53327) demars válasza nandow (#53326) üzenetére


demars
addikt

Szép. :K
Remélem hétvégén lesz időm átkerekezni.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#53328) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Hátsó kerékjáratí íveket rendberakatni rozsda ügyileg mennyire macerás, és kb milyen ára lehet? Felületinek tűnik, nem akarom elhanyagolni. Jazz 2006.

Pixel 8 Hazel

(#53329) tboldi válasza TaylorPro (#53328) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem 90k volt komplett polírozással együtt, nem tudom, ebből mennyi volt csak az ívek javítása. Hétfőn vittem és pénteken hoztam.

(#53330) tboldi


tboldi
nagyúr

Múltkor említettem, hogy kissé zörög a nyelestengely csapágya. Meg akarom csináltatni majd valamikor, és arra gondoltam, hogy annak ellenére, hogy tulajdonképpen nincs baja, cserélném a kuplungot is, ha már így is, úgy is lekerül a váltó.

Kérdés: Exedy jó lesz nekem, ugye?

(#53331) demars válasza tboldi (#53330) üzenetére


demars
addikt

Teljesen jó. Én is azt tettem fel nemrég.
Az is volt rajta, de valamiért kissé kemény volt már. Az újjal jóval puhább, könnyebben kezelhető.
50k volt a komplett szett, ami érdekes, hogy gyári szett kb 76k -ra jött volna ki, szerintem nem vészes.
Csak azért nem azt rendeltem, mert ha valami miatt még sem passzolt volna ( benézek valamit rendeléskor, ilyesmi) a gyári cuccokat nem veszik vissza. Utángyártottnál meg simán kicserélik másra.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#53332) tboldi válasza demars (#53331) üzenetére


tboldi
nagyúr

:R

(#53333) Qru válasza Peethy (#53322) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szvsz engedd el. Nem eszik kevesebbet mint az 1.8 benzin, mert nehéz mint a sár és egy akkora kasztniba elég hurka a Jazz motor amit beletettek. Az akksik elég tartósak de nem örök életűek (lsd logout-os cikk) és nem teljes értékű hibrid mert tisztán villannyal nem képes menni. A hátsó üléssor pont az akksi pakk miatt nem dönthető így nagyon cuccolni se lehet vele.
Nem véletlenül nem kapott utódot...

Anno a Jazz után én is szemeztem vele mikor egy nagyobb autót kerestem de hamar elengedtem.

#nincsbennetarcsi

(#53334) i-sti


i-sti
senior tag

Minden elismerésem a Honda mérnőkeinek. Tegnap felkerültek a nyári alu felnik gumikkal és megnéztem a fékrendszert is. Most már értem azt a "hangjelzést". Nagyon jó kis ötletnek tartóm.
Egyelőre nagyon megvagyok elégedve a Jazzel. A VTEC az mindent visz. Imádom a hangját. Váltója csillagos 5ös. :R
Este megrendeltem az szűrőket hozzá, maradt a Motul 0W-30. Majd adom a képeket.

Novum Forum Siculorum

(#53335) Qru válasza i-sti (#53334) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gratula! Jó választás! Olajból pontosan melyik Motult kapja?

#nincsbennetarcsi

(#53336) i-sti válasza Qru (#53335) üzenetére


i-sti
senior tag

Köszi! :R
[8100 ECO-NERGY 0W-30]

Novum Forum Siculorum

(#53337) gerner1 válasza Peethy (#53322) üzenetére


gerner1
veterán

Nekem volt 8.gen Civic Hybridem. Én elégedett voltam vele (majdnem ~70e km -t raktam bele). Nálam különbség volt fogyasztásban is az 1.8 FN -emhez képest, főleg városban. Nem pálya autó, mert ~115 felett -vagy ha sokat előz az ember főúton- akkor elveszti az előnyt. Egyébként jól megy (kb azanosan egy 1.6 -ossal). Az akku-csomaggal sem volt gondom, de ha hybrid, akkor inkább Prius -t néznék (ebből is olyan generációt, amelynél már nem problémás a power-mód kapcsoló reléje), mert annak a javításárára/felújítására (akku-csomag) már régebb óta van kiépülve lehetőség + szakértelem, szóval használtan/hosszútávra biztosabbnak gondolnám a háttér miatt.

(#53338) Qru válasza i-sti (#53336) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez jó cucc. Ugyanilyet vettem én is csak 5W30-asban.

#nincsbennetarcsi

(#53339) ithomas válasza Peethy (#53322) üzenetére


ithomas
őstag

Felejtsd el.
Én is majdnem vettem, de megkérdeztem a cégünknél lévő flottásokat, és azt mondták hogy átlag 5 évente kell nagyakksit cserélni benne, mert felgyullad a rettegett IMA engine lámpa.
A Toyotánál cellánként van monitorozva az akksi, és cellánként cserélhető, ha mégis elszállna, potom összegért.
Itt ha meghal, akkor teljes akksi csere (500-700k), és a konstrukció miatt biztos lehetsz benne, hogy a cserélt is el fog romlani.
Ha ez nem elég meggyőző, menj fel a hybridcars.com oldalra, és nézd meg hány akksi panasz van ezekre, majd nézd meg a priust is, meg fogsz lepődni :)

Real eyes realize real lies!

(#53340) martillo válasza i-sti (#53336) üzenetére


martillo
tag

Az olajat honnnan sikerult rendelni?
En het elejen probaltam rendelni egy helyrol es most kaptam a visszajelzest, hogy jelenleg nem elerheto az importornel. Most hivtak fel oraja.

(#53341) i-sti válasza martillo (#53340) üzenetére


i-sti
senior tag

Erdélyben élek. Innen rendeltem.
Már fel is hívtak hogy a Mahle olajszűrőn kívül minden meg van

Novum Forum Siculorum

(#53342) martillo válasza i-sti (#53341) üzenetére


martillo
tag

Nekem meg a Mahle szuro van meg ;) [

(#53343) tboldi válasza tboldi (#53321) üzenetére


tboldi
nagyúr

Gondoltam, kijavítom a kormányt, de elakadtam, sőt, el sem tudtam kezdeni. A légzsákot/dudát T30-as torx csavarok tartják, ehhez való szerszámom meg nincs. :D

Mindegy, veszek egyet, nem nagy tétel.

[ Szerkesztve ]

(#53344) i-sti válasza i-sti (#53341) üzenetére


i-sti
senior tag

Az olaj csak szerdán jön meg.
50nél volt olajcsere.
Most van 63.
Jövő hétig még lehetne használni a vadállatot vagy vétek lenne és inkább hanyagoljam?

Novum Forum Siculorum

(#53345) tboy93 válasza i-sti (#53344) üzenetére


tboy93
nagyúr

Semmi baja nem lesz, használd nyugodtan. Utána viszont szvsz érdemes beállni a 10k km / 1év-es periódusra.

[ Szerkesztve ]

(#53346) Qru válasza i-sti (#53344) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ááá, semmi baja nem lesz ennyitől, nyugodtan kitolhatod akár 65-ig is.

#nincsbennetarcsi

(#53347) i-sti válasza tboy93 (#53345) üzenetére


i-sti
senior tag

Természetesen fogom tartani :B
Ez önhibámon kívül történt. :(

Novum Forum Siculorum

(#53348) ati888


ati888
senior tag

Sziasztok!

Lecseréltem a régi Civicet végül. Accordot akartam először, de annyira szűk volt hátul, hogy végül ez lett:

1.6D, meglepően jól mozgatja és 6-ot fogyaszt :)

Ati

(#53349) Qru válasza ati888 (#53348) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Grat! Jó áll neki ez a szín. Évjárat?

mod:

2wd? Felszereltség?

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#53350) nandow válasza ati888 (#53348) üzenetére


nandow
aktív tag

Szép autó, gratulálok! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.