Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53201) szabonagyur válasza tboldi (#53200) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hát nem az tény :D Nekem inkább az a fura, hogy hirtelen mindkettő elvált...és csak elől.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#53202) tdna


tdna
csendes tag

Valakinek van 2012es 9gen magyar kézikönyve PDF-ben? A honda.hu oldalon persze pontosan ez az egy hiányzik.

(#53203) tboldi


tboldi
nagyúr

Qru!

Lennél szíves kicserélni az összefoglalóban a képemet erre?

Köszi! :R

(#53204) Qru válasza tboldi (#53203) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kész.

#nincsbennetarcsi

(#53205) tboldi válasza Qru (#53204) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szuper! :R

(#53206) tboldi


tboldi
nagyúr

TaylorPro!

Ilyet kellett volna venned. :))

Lehet, hogy rendelek egyet a poén kedvéért. :D

(#53207) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Van még mit takarítani rajta, de ennyire volt erőm :)

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#53208) TaylorPro válasza tboldi (#53206) üzenetére


TaylorPro
addikt

Csakis gyárit! Na ma felment a nyári kerék. Felnikupak felújítás alatt.

Pixel 8 Hazel

(#53209) lazac_ válasza szabonagyur (#53207) üzenetére


lazac_
tag

Mintha új lenne! Ahol lakom, áll egy fekete City, ma láttam először napsütésben, hát... Mint amit szándékosan csiszoltak körkörösen homokkal. :O Az első képen a szélvédőn ott a rendszám. :P Fel is merül a kérdés részemről, hogyhogy a központi nyilvántartás szerint Honda GE4 a típus, míg nálam Honda City?

(#53210) tboldi válasza lazac_ (#53209) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ahogy éppen sikerült Mancikának bevinnie a rendszerbe. :D

(#53211) szabonagyur válasza lazac_ (#53209) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hopp egy helyen maradt, na mindegy :D

Nekem össze-vissza vannak amúgy ezek felvéve. Gyárilag automata, erre manuálisnak van felvéve... :D

BTW: melyik város vagy? Felénk van amúgy City: fehér, barna, vörös, ezüst, fekete :D Múltkor Spar-nál volt minitali is véletlenül barna, ezüst és fekete kiadásban.

Mondjuk 98.000 km-nél nem csoda, hogy szinte új :D

[ Szerkesztve ]

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#53212) Qru válasza szabonagyur (#53207) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szép és nem is karcos. Pedig a feketén jól látszódnak a karcok.

Haverom adott el most egy autót ott is manuális váltó volt a forgalmiban az automata helyett és az új tulajnak nem írták át amíg nem javítattják ki a forgalmiban...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#53213) lazac_ válasza szabonagyur (#53211) üzenetére


lazac_
tag

Szigetszentmiklósi vagyok. Elég jól tolhatta a reklámot 10-12 évvel ezelőtt a csepeli Honda kereskedés (ami már nem is Honda...), mert itt a Csepel-szigeten általában többet látok City-ből, mint másfelé.
Amúgy tegnap került vissza a nyári szettem a gyári acélfelnikkel, meglepődve vettem tudomásul, hogy a wheel-size.com tévedésben van az ET55-jével kapcsolatban, szóval ha 6G VTI felnire adom a fejem, nem lesz szélesebb nyomtávom, csak amennyivel a szélesebb felniből adódik (uszkve kettő):

Az autóm, párásan-álmosan (egy éjszakai 12 órás műszak után még megálltam fényképezkedni):

(#53214) gerner1 válasza lazac_ (#53213) üzenetére


gerner1
veterán

Tetszik a napfelkeltés kép, amit az Mi A1 -gyel készítettél. 👍

(#53215) fityesz9


fityesz9
tag

Sziasztok,

Múltkori kérdésemre köszönöm a válaszokat.
Ismét kérdéssel fordulok hozzátok. Már nézegetek konkrét autókat (Civic Mk8 benzines, 1.8, 2009-2011)
Magánszemélytől is nézek, tudtok adni hasznos tanácsokat mire figyeljek a kocsival kapcsolatban?
Illetve az alvázszámot hol találom? Ha jól olvastam a vezető oldali ajtót, ha kinyitom azon lesz, illetve a szélvédő aljánál. Sokat utána olvastam a témának, de ettől még laikus vagyok a témában. :B

Előre is köszönök minden segítséget, mert hozzájárultok vele, hogy meglegyen az álomautóm. :)

Garrus, am I your dirty little secret?

(#53216) tucsok.


tucsok.
senior tag

Sziasztok! Van itt köztetek Honda CRV tulaj? Lenne pár kérdésem.

"So say we all"

(#53217) BigBlackDog válasza fityesz9 (#53215) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Alvázszám több helyen is van (ahogy írtad a szélvédő aljában, illetve a vezető oldali B oszlopon), de a szélvédő alatt, az esőcsatornánál van beütve. A motorháztető felnyitva, egy kis ablakot kipattintva tudod meglesni. Az alábbi képen látható, hogy hol is van ez a kis "ajtócska".

Korábban itt írtam össze a tapasztalataimat, talán hasznos lehet Neked is. :)

[ Szerkesztve ]

(#53218) fityesz9 válasza BigBlackDog (#53217) üzenetére


fityesz9
tag

Köszi szépen, kimerítő és hasznos válasz! :R

Garrus, am I your dirty little secret?

(#53219) szabonagyur válasza Qru (#53212) üzenetére


szabonagyur
félisten

Pedig sajna van rajta apró karc... korábbi tulaj mosóba hordta :(
Nekem átírták, hogy majd vigyek egy helyesbítő papírt egy vizsga helyről és akkor ingyen kicserélik a forgalmi.

@(#53213) lazac_: nagyon szép a tied is, ez a másik szín ami nagyon bejön belőle. A fehér nagyon nagyon fura, de a szürke sem adja ki.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#53220) nbl2 válasza tucsok. (#53216) üzenetére


nbl2
senior tag

Nekem van 2.0 benzines.

Ha tudok segitek.

Never give up!

(#53221) ati888 válasza nbl2 (#53220) üzenetére


ati888
senior tag

Mennyit fogyaszt? Mennyire vállalható a benzines?

Ati

(#53222) Andre90


Andre90
tag

Sziasztok!
Autóvásárlás (remélhetőleg Honda) előtt állok. Jelenleg egy régi Nissan Almerat hajtok, nagyon megbízható kis kocsi, de elhaladt felette az idő. A családban mindig is Honda Civic-ek (na meg ez a kis Nissan újkora óta) voltak, nagyon meg voltunk velük elégedve. Már egy ideje figyelem a használtautó kínálatot, de még nem találtam meg a tökéletes gépet :)
Elsősorban Civic 8gen facelift (2009 - 2011) modelleket nézek, abból is 5 ajtós 1.8-as változatokat. Tetszene nagyon a Civic 9gen illetve az Accord 8gen Tourer is, viszont ezekből kicsi a merítés ami az összeghatárba is beleférne (~3.2m Ft). 8gen Civic esetén ennyit nem áldoznék az autóra.
A kérdésem az lenne, hogy nincs közületek valaki, akinek tudomása van egy a tavasz folyamán eladóvá váló Hondáról a fenti típusok közül? Szuper lenne ha találnék egy ápolt és óvott autót, akit szeretettel kezelt a gazdája, és ismert az előélete.
Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget.

Üdv:
András

(#53223) Qru válasza szabonagyur (#53219) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elég nagy a szórás a okmányirodák között rugalmasságban. Havernak pl nem írták át a kocsit biztosítási kötvény nélkül, nekem meg simán elfogadták az alkuszi megbízást is...

#nincsbennetarcsi

(#53224) nbl2 válasza ati888 (#53221) üzenetére


nbl2
senior tag

SZia,

Nekem városban kerek 10L a fogyasztása. Országútón 8.5L alá még nem ment le. Autópályán 11L 130-140-es tempónál. (2004-es modell)
Mindig elsőre indul csak hidegben 8-at teker az indítómotor mire elindul. (Nem tudom miért, talán gyertya)
A futóműve tökéletes a magyar utakhoz. A real time awd nagyon jó télen, havas csúszós emelkedőkön simán felmegy ahol az elsőkekékhajtásúak meg sem próbálnak felmenni.
Nagyon jó vezetni, nagyon finom percíz gép, és méretéhez képest nagyon könnyű vele parkolni és hatalmas a csomagtartója.

Üdv,

Never give up!

(#53225) paolinho


paolinho
őstag

Rendeltünk az asszonykám Jazz-éhez egy ilyen bicskakulcsot a gyári helyett. Az elektronika hibátlanul illeszkedik benne, a gombok nyitnak, zárnak, amit csak kell csinálnia, viszont a tollat le kellene másolni az eredetiére. Erre tudtok Pesten valahol megbízható szakembert? Mi egyébként felhívtunk egyet Zuglóban, de szerintem egy kicsit túlzott árat (10e) mondott az elvégzendő munkára.

(#53226) Qru válasza paolinho (#53225) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Őt hívd fel, nekem elég olcsón megcsinálta anno.

#nincsbennetarcsi

(#53227) paolinho válasza Qru (#53226) üzenetére


paolinho
őstag

Hálás köszönet, már hívom is! :R

(#53228) paolinho válasza Qru (#53226) üzenetére


paolinho
őstag

Na beszéltem a taggal, és igazán bizalomgerjesző volt, amit mondott. Nála ez 3,5e és 5 perces munka, még a kocsi sem kell. A zuglói kulcsos 10e és 1 órai munkájához képest ez igazán korrekt ajánlat. Holnap meg is oldjuk. Még egyszer köszi! :)

(#53229) Qru válasza paolinho (#53228) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szívesen, korrekt srác nagyon és jó szaki.

#nincsbennetarcsi

(#53230) tboldi


tboldi
nagyúr

(#53231) martillo


martillo
tag

Sziasztok,

4-5 nap allas utan (miota megvan a kocsi ennyit nem allt egyhuzamban) ugy indult a kocsi, mintha oda lett volna szogelve, ugy beallt a fek. Ha jol emlekszem mar irtatok korabban hasonlo tapasztalatokat, de most nem talaltam azokat a hozzaszolasokat...

Jelentkezett nekem is utana az a femes hang, viszont nem mult el a hang durvan 30km utan sem, ha fekeztem. Sot, ha olyan helyen mentem, hogy pl szalagkorlat vagy hanggatlo fal visszaverte a hangot, akkor femes ciripeles hallatszott.

Normalis ez ennyi allas utan, vagy nezessem meg?
Ha nezessem, akkor mit, a fekeket? Fekero vesztest nem tapasztaltam.

Koszi

(#53232) zolynet válasza martillo (#53231) üzenetére


zolynet
addikt

1-1 nagyobbat is fékeztél, ha nem rajta hát. ;)

Life is too short to stay stock!

(#53233) Qru válasza martillo (#53231) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Fékezz pár nagyobbat és helyre jön. :K

#nincsbennetarcsi

(#53234) martillo válasza Qru (#53233) üzenetére


martillo
tag

Koszi mindkettotoknek, este ralepek a fekre rendesen is akkor.
Amugy ez mennyire kezelheto dolog? Uj fek szettel elmulik a dolog egy adott markanal vagy teljesen mindegy, ez ilyen marad? Csak mert par ezer km es cserelni terveztem.

(#53235) Qru válasza martillo (#53234) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Zimmermann gyárt korrózióvédő bevonattal rendelkező tárcsákat arra ránézhetsz esetleg.

#nincsbennetarcsi

(#53236) tboldi válasza Qru (#53235) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ahol érintkezik a betéttel, ott az első néhány km-en lekopik, szóval a problémát nem igazán oldja meg. :)

Viszont a többi helyen még mindig megvan a bevonat egy év után is. :K

[ Szerkesztve ]

(#53237) BlacKSouL válasza martillo (#53231) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Én két éve vettem EBC tárcsákat, festett volt, de idővel ahogy illik a fékező felületetkről szépen fémtisztára tisztult. Tavalyi évben nem vettem észre ilyesmit, viszont idén télen, 1-1 sósabb-latyakosabb idő után ha beálltam garázsba, pár nap után már összerozsdált a betéttel, méghozzá kéziféket NEM behúzva is.
Első évben mintha egyáltalán nem is rozsdált volna, talán maximum a 2 napos állandó felverődő eső kapta meg a tárcsát, de azt is csak vékonyan. Beragadni sosem. Na idén nekem is már állóra ragadt, kitolatáskor nem is engedett. Úgyhogy idén rendszeresen meglökdöstem a kocsit, és a lökdösés hatására kipattantak a fékek, de igen, durva, hogy kiengedett kézifékkel is össze tud rozsdálni.

Amit érdemes megtenni, hogy a kerék levétele után a féknyerget lebontani, kivenni a betéteket, a sarkait lepucolni drótkefével, a vezetősínt szintén, hőálló zsírral megzsírozni vékonyan és úgy összerakni. Az a legkritikusabb pontja ennek a féknek, eléggé hajlamos a korrózióra, és esős-havas időben éri is a sós lé. A hátsók ragadnak be, az elsők szinte sosem.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#53238) pandor


pandor
tag

Sziasztok,

egy 2005. decemberében vásárolt Civic 1.4 Sport elégedett tulaja vagyok. Eddig szinte semmi nyűgje/baja nem volt, de most már jelentkeznek a javítanivalók. Egy elromlott központi zár motor, nyikorgó kuplungpedál, stb.
Tudnátok ajánlani egy lelkiismeres mestert Bp-en, aki a fenti tipust ismeri mint a tenyerét és a jövőben az autó teljeskörű szervizelését rábízhatnám?
(A nagyobb, sokalkalmazottas (márka)szervizeket kerülném, mert - korábbi tapasztalat alapján - a gatyám is rámegy ;-)

Köszönöm a segítséget

(#53239) flegga92 válasza pandor (#53238) üzenetére


flegga92
senior tag

Szia!

Nekem is ilyen kocsim van, csak 1.6-os, mindkettő típushiba.
Központi zár van eBay/Aliexpressen is, sokan azt tetetik bele nagy megelégedéssel. De itthon is van utángyártott is. Gyári ha jól tudom 30k körül van. Szerintem bontottat nem érdemes beszerezni ebből.

Kuplungpedál nyikorgása nálam is meg van, de ahogy olvastam nem nagyon tudsz vele mit kezdeni. Kompletten cserélheted a pedált munkahengerrel, ideig óráig jó lesz, és úgyis nyikorogni fog. Próbáld meg jól bezsírozni, lassan én is meg fogom csinálni az enyémen.

Szervizt nem tudok neked ajánlani, vidéken lakom.

[ Szerkesztve ]

(#53241) pandor válasza flegga92 (#53239) üzenetére


pandor
tag

Szia,

köszönöm a linkeket, beszerzek én bármit csak találjak egy megbízható szakembert, aki tud is mit kezdeni vele (és nem 10x 20x áron számlázza ki a 2e Ft-os alkatrészt + munkadíj).

(#53242) flegga92 válasza pandor (#53241) üzenetére


flegga92
senior tag

Nem nagy meló a csere, ajtókárpitot kell levenni. Annyi trükk van benne amit jó ha mondasz majd a szerelőnek, ha soha nem szedett még le ilyen kocsiról, hogy az ajtó behúzó mögött van egy kis lyuk, pici csavarhúzóval kell benyúlni és akkor a szürke rész kipattan, alatta vannak a csavarok, utána egyértelmű. Sokan a másik oldalról feszegetik le és gyönyörűen összebarmolják.

(#53243) Kobe


Kobe
veterán

TypeV Lacitol rendelt valaki mostanaban? Vagy tudna kuldeni egy aktualis listat tole?
Az istennek sem talalom crx forumon

(#53244) Winner_hun válasza Kobe (#53243) üzenetére


Winner_hun
félisten

[TypeV]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#53245) runner 125


runner 125
nagyúr

Hali,

Rég jártam erre, HR-V még természetesen megvan, lassan 70.000km óta semmi hiba.

Viszont amiért jöttem, hát srácok becsületesen be kell valljam, h ma qrvára meglepődtem. Lecseréltem tavaly a 800-as VFR-em egy 1.2-esre, ma vizsgáztattam az NKH-nál.
Jöttem haza, kocsisornál elkentem még Győr után, egyszercsak látom a tükörben h egy új Civic frankón kapaszkodik utánam.
Már akkor beszartam h mennyire jön, azt hittem TypeR.

Nyilván 1-1 előzésnél közel sem tudta a motor tempóját, noh meg én is volt h visszavettem, de Győrtől Kapuvárig tartotta az iramot, pedig elég korrekt utazót jöttem, de végig láttam a tükörben. Kapuváron pont mellém gurult, majd ment a közös lájk mutogatás, lehúzta az ablakot, bekérdeztem h 1.5 turbo? - Jaja.

Szóval vegyétek, mert durván jól megy! :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#53246) Kobe válasza Winner_hun (#53244) üzenetére


Kobe
veterán

Nemmondod? ;]

Az aktualis legfrisebb listajat nem talalom, nem a usert....

(#53247) Winner_hun válasza Kobe (#53246) üzenetére


Winner_hun
félisten

Azt hittem őt nem találod, nem a listáját - van ilyene? Nem is tudtam.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#53248) tboldi válasza runner 125 (#53245) üzenetére


tboldi
nagyúr

Sajnos én nem léphettem oda neki nagyon, amikor tesztvezettem (mellettem ült az eladó), de nekem is fülig ért a szám, mikor kiszálltam. Qrva jó ez az 1.5T! :D

Egyetlen dolgon változtatnék amúgy a Civic-ben: azt az elavult és lassú fejegységet cserélném valami jobbra.

(#53249) Alex0124


Alex0124
csendes tag

Sziasztok.
Valaki tudna segíteni?
A gyárilag beépített USB csatlakozót (9. gen. CIVIC) szeretném megosztani ahhoz, hogy pendrive-on kívül egy időben mást is tudjak csatlakoztatni (pl. mobilt). Ennek érdekében vettem egy USB elosztót (2 portos HUB). De, ha ahhoz csatlakoztatom a pendrive-ot, azt a rendszer nem ismeri fel (azt írja ki, hogy nincs USB eszköz csatlakoztatva) még abban az esetben is, ha csak a pendrive-ot csatlakoztatom és második csatlakozóba nem dugok be mást.
Valakinek van ötlete az okra és a megoldásra?
Üdv.
alex

[ Szerkesztve ]

(#53250) .LnB


.LnB
titán

Sziasztok,

Tegnap vásároltam egy 2007-es 1,6-os Civic szedánt. Az autóban 200.000 km van. Szerelő azt mondta ennél a motornál ez nem vészes, nem kell tőle félni.
Én viszont gondolkodom egy vezérműlánc készlet cserén. Nem tudom kell e? Tudnátok esetleg nekem mondani valami árat, hogy ez mennyibe kerülhet? Mert én nem találtam semmit. Nem spórolni akarok rajta meg ilyenek, megvan a pénz az első javításokra, csak érdeklődésképp kérdezem.

A másik pedig, a váltógomb. Néztem ebay-t és pár oldalt, de ilyen gyári kinézetűt nem találok. Szerintetek merre keresgéljek?

Előre is köszi a válaszokat.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.