Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53801) demars válasza tboldi (#53799) üzenetére


demars
addikt

Nálunk most ezer a dolog... Ráférne már a kocsira egy alapos tisztítás. Azon agyalok, elviszem szakihoz, 5 k -ért csinálják meg (alap dolgokat), a vége látványos. Profi cuccokkal dolgoznak.

Egyébként ma volt műszakin, meg klíma töltésen is.
Sajnos az ózonos tisztítás nem jött össze (öcsi rosszul állította be a gépet :P ) így azt holnap délelőtt megismételjük. Van új pollen szűrő, igaz sima papir nem aktív szenes, de jó lesz most az is.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#53802) tboy93


tboy93
nagyúr

Srácok! 7gen civicbol volt hidraulikus szervos? En ugy tudom mind EPS-es, de facen allitjak hogy nem :F

(#53803) tboldi


tboldi
nagyúr

Megjött a jövő hét hétfőre ígért tömítés. Ez gyors volt. :D

(#53804) flegga92 válasza tboy93 (#53802) üzenetére


flegga92
senior tag

Ha jól tudom a ferdehátú mind elektromos kormányműves (kivéve az amerikai SI de az itthon nem nagyon van), a kupé hidraulikus, sedanból mintha láttam volna mindkettőt. De ha küldesz privátban egy alvázszámot megnézem neked.

(#53805) Ispy válasza BigBlackDog (#53797) üzenetére


Ispy
veterán

Túl sokat még nem hajtottam, kb. 2 év alatt ment bele 40k kilométer, eddig nem volt vele baj.

Persze ez a váltó nem versenyzéshez van, én nem is taposom ki a belét neki, meg mondjuk nem is nagyon lehet. :D

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#53806) tboy93 válasza flegga92 (#53804) üzenetére


tboy93
nagyúr

Az enyémről tudom hogy elektromos, világít az EPS is a műszerfalon :D Az SI az nem 6gen?

(#53807) flegga92 válasza tboy93 (#53806) üzenetére


flegga92
senior tag

7 Gen Si alatt az az USDM EP3-at értettem, ezt is az angoloknál csinálták, kicsit másabb a lökös, meg a sárga "szélesség jelző" rajta van rajta, meg talán a motor is változtatáson esett át.
A szedánt is Si-nek jelölik, ott viszont tuti, hogy hidraulikus szervó van, legalábbis youtube videók alapján.

(#53808) tboy93 válasza flegga92 (#53807) üzenetére


tboy93
nagyúr

Mármint az USA sedan hidraulikus szervós? Van egyáltalán USDM sedan?

(#53809) tboldi válasza tboldi (#53803) üzenetére


tboldi
nagyúr

Meg is van! :))

Még holnap jön egy csomag a Kauffertől (Mannol féktisztító, tömítőpaszta, stb.), és végre neki is tudok állni a szerelésnek.

(#53810) flegga92 válasza tboy93 (#53808) üzenetére


flegga92
senior tag

Wikipedia szerint van

USDM (United States and Canada)

Sedan: Trims available in the sedan body style were the DX, VP, EX, GX, LX, LX Special Edition, EX Special Edition, Hybrid (ES1, ES2, EN2, ES1, ES1, respectively), and Si (EP2). EX trim includes sunroof. The LX or EX or RAJ Special Edition included a six-disc changer and rear spoiler, ABS, larger 15-inch wheels, and a more powerful engine (see below). There was also the EX Special Edition which added a sunroof and rear single cup holder. The Hybrid was the only trim available for the sedan style in Europe.

Ezekeben nem is az itthoni D14Z6 és D16V1 motorokkal volt, hanem a D17A 1/2/6 és ezeket a tengerentúl gyártották. Az ottani Type-R ben pedig K20A3 (160hp) volt a K20A2 (200 hp) helyett

(#53811) i-sti


i-sti
senior tag

Erről kérném az itt jelenlevők véleményét: :R

[honda_civic_1_6_ctdi_comfort]

Novum Forum Siculorum

(#53812) tboldi válasza i-sti (#53811) üzenetére


tboldi
nagyúr

(#53813) BigBlackDog válasza i-sti (#53811) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerintem a Honda dízeleivel (meg a pl. a svéd öthengeres dízelekkel ;] ) nincs sok gond, én bevállalnám, ha igazoltan rendben van az előélete. Persze, én ebben tulajdonképpen "csak" egy erősen facelifttel UFO Civicet látok, ennek megfelelően kezelem. Mondjuk a világos belső tetszik. :)

[ Szerkesztve ]

(#53814) i-sti válasza BigBlackDog (#53813) üzenetére


i-sti
senior tag

Valamiből ki kell spórolni a ház árát :C

Novum Forum Siculorum

(#53815) demars válasza demars (#53801) üzenetére


demars
addikt

Megvolt a tisztítás is. Fél órás program futott le, a végén még nyomott be illatosított fertőtlenítő szert is.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#53816) demars válasza i-sti (#53811) üzenetére


demars
addikt

Szép, jó, van benne minden, ami kell... Illetve nem!!!
Ennyi mindent belepakoltak, miért nem futotta ülésfűtésre?? :O

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#53817) tboldi


tboldi
nagyúr

Hosszbordás szíjból mi az ajánlott márka? Gates?

Ahhoz, hogy le lehessen szerelni az EGR csonkját, le kell lazítani a generátort, mert útban van, és értelemszerűen ehhez le kell venni a szíjat is. Én meg vagyok olyan hülye, hogy szívesebben teszek vissza új alkatrészt a régi helyére (kopó/fogyókból, nyilván a szelepfedelet pl. nem fogom újra cserélni).
Kezd egy kicsit sok lenni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#53818) i-sti válasza tboldi (#53817) üzenetére


i-sti
senior tag

Talán egyszer Mágus említette, hogy USA-ban a VAG-okat Gates vezérszíjjal szerelik.
EU-ban pedig Conti, ezért én Contit rakattam az Audiba.
Kérdésedre igen, SZERINTEM mehet a Gates.

Novum Forum Siculorum

(#53819) 8


8
senior tag

Tudnátok olyan szervízt ajánlani Budapesten (vagy környékén), ahova be mernétek adni egy 7gen accordot első féktárcsa- és fékbetét cserére?

(Arra gondolok, hogy szakszerűen szereli fel, megtisztítva a felületeket és így nem lesz vele hullámzás probléma pár ezer km után. Nem baj ha akár sufniszerű, csak jól, lelkiismeretesen megcsinálja.)

[ Szerkesztve ]

50.000Ft jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. Raiffeisen 55-60.000Ft, Curve €5 ajánlókód elérhető. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Privát üzenetben küldöm

(#53820) .LnB válasza demars (#33650) üzenetére


.LnB
titán

Na ez kellett nekem. (Esetleg ha Gábor olvassa akkor Köszi. :)

Srácok, fater azt mondja, hogy vörös rézből meg tudja csinálni. Szerintetek az jó lehet? Vagy csak a bronz jó?
Informatikus vagyok, szóval ezekhez hót hülye vagyok, azért kérdezem meg inkább. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#53821) martillo


martillo
tag

8. generacios UFO Civic csaladi autonak mennyire bakloves?
4 fo, 2 felnott+ 2 kisgyerek, az egyik meg babakocsival kivitelezheto vajon vagy erre mar nagyobb auto kell?
Vki hasonlo felellasban? Sajnos a Sedan egyertelmuen 1 gyerekes utazasra eleg csak a csomagtarto miatt...

(#53822) flegga92 válasza tboldi (#53817) üzenetére


flegga92
senior tag

Én eddig minden autómba az összes szíjat Contira cseréltem, nem volt soha vele gond. Gates sem rossz, sokan használják azt is.

(#53823) BigBlackDog válasza martillo (#53821) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Kategóriáján belül tudomásom szerint kifejezetten nagy az UFO Civic (elől, hátul és csomagtartóban is). Viszont próba nélkül, szerintem nem fogsz pontos képet kapni. Szerintem nézz meg egyet. Ha nincs sok csomag, akkor még elképzelhetőnek tartom, hogy elegendő.

(#53824) paolinho


paolinho
őstag

Tudnátok nekem segíteni abban, hogy találok Zugló - Kőbánya tengelyen vonóhorog szerelés kapcsán megbízható szervízt?
Köszi!

(#53825) i-sti


i-sti
senior tag

[YT]

Novum Forum Siculorum

(#53826) Qru válasza 8 (#53819) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vidd el a Pátkai Mikiékhez ([link]), ők jók. Én is náluk voltam. :K

#nincsbennetarcsi

(#53827) i-sti


i-sti
senior tag

Tegnap gyurmáztam a Jazz 2 bal oldali ajtaját.
Szeretnék véleményt kérni, hogy jól csináltam e?

[YT]

Novum Forum Siculorum

(#53828) Ispy válasza martillo (#53821) üzenetére


Ispy
veterán

Nos, lehet sedant is használni két kisgyerekkel, nekem legalább is sikerült, azt nem állítom, hogy kényelmes vagy könnyű.

Meg persze az is kérdés, hogy mit értünk babakocsi alatt? Egy ilyen kis pilincka tologatóst, vagy egy bazi nagy anyahajót?

A 9. gennel, amikor nyaralni megyünk azért ki van tömve rendesen a csomagatartó, kalaptartó nélkül plafontól padlóig, szintén 2+2 felállásban.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#53829) hülyegyerek válasza martillo (#53821) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Szerintem kifejezetten ajánlott, ha kompaktokat nézel. Kategórián belül ebben van a legtágasabb utas- és csomagtér. Napi 260 km-t ingázok vele 3 kollegámmal együtt. Mindenki 185cm+, de eddig még csak ebben nem volt panasz a helykínálatra, és a felhajtható hátsó ülés is nagyon jól jön, ha kell.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#53830) demars válasza Ispy (#53828) üzenetére


demars
addikt

Babakocsi...
:)

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#53831) i-sti válasza hülyegyerek (#53829) üzenetére


i-sti
senior tag

Milyen motor?
Mekkora a fogyasztás?

[ Szerkesztve ]

Novum Forum Siculorum

(#53832) tboldi válasza flegga92 (#53822) üzenetére


tboldi
nagyúr

és i-sti!

:R

(#53833) hülyegyerek válasza i-sti (#53831) üzenetére


hülyegyerek
addikt

1.8, általában óra szerint 152-vel közlekedek (ott még nem jön a fotó), így eszik tankolás utáni méréssel 8-8,2-őt. Óra szerint 130-nál beéri 7-7,5-el.

[ Szerkesztve ]

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#53834) i-sti válasza hülyegyerek (#53833) üzenetére


i-sti
senior tag

130nál mennyit forog? 5 v 6 sebességes?

Novum Forum Siculorum

(#53835) BigBlackDog válasza i-sti (#53834) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Sokat és hangos! ;]

Emlékeim szerint 6-osban 3500 körül volt 130-as tempó mellett.

(#53836) Qru: Leellenőriztem. :K

[ Szerkesztve ]

(#53836) Qru válasza i-sti (#53834) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

6 gangos és 3500-at.

BBD: Ejj, lusta vagy a saját táblázatod megnézni?! :N

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#53837) i-sti válasza BigBlackDog (#53835) üzenetére


i-sti
senior tag

Helyes válasz az összeset! ;]

Egyébként neked és Qrunak köszi a választ.

Novum Forum Siculorum

(#53838) tboldi


tboldi
nagyúr

Na, mégsem kell levenni a szíjat, elég csak a generátort meglazítani, mivel ez feszíti meg, nem egy külön feszítő. :D

Megjöttek a Mannol cuccok is, úgyhogy végre neki lehet állni. Ha minden igaz, holnap z123456789 kolléga segítségével végre is hajtjuk a műtétet. :))

(#53839) i-sti válasza tboldi (#53838) üzenetére


i-sti
senior tag

Képeket vagy nem hisszük el ;]

Novum Forum Siculorum

(#53840) martillo válasza Ispy (#53828) üzenetére


martillo
tag

Koszi a valaszt mindenkinek!
Jelenleg egy gyerkoc van, a masodikat mar nem szeretnenk a sedan-nal egy idoben, mert most is meg vagyunk love hely ugyileg.

Milyen babakocsi?
Optimalis esetben az UFO-ba egy esernyo babakocsit es egy "anyahajot" kellene majd begyurni eleinte, aztan nyilvan csokkenne a merete a nagyobbnak.

De lenyeg a lenyeg, hogy nem elveszett otlet egy UFO-ba ket picivel beulni.
Ha eljon az ido, akkor nyilvan teszunk azert probakat vasarlas elott.

Koszonom mindenkinek!
:R

(#53841) tboldi válasza i-sti (#53839) üzenetére


tboldi
nagyúr

Mármint a Mannol termékekről vagy a holnapi szerelésről? :B

(#53842) i-sti válasza tboldi (#53841) üzenetére


i-sti
senior tag

Mindkettőről ;)

Mindenről IS ;]

[ Szerkesztve ]

Novum Forum Siculorum

(#53843) demars válasza tboldi (#53838) üzenetére


demars
addikt

Zsokszám helyében én félúton elmennék motorozni egyet! ;]

Jut eszembe, mi van az accordjával? Mostanában nem írt róla.
Ha belejössz a reszelésbe tedd rendbe az övét is! :K

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#53844) tboldi válasza i-sti (#53842) üzenetére


tboldi
nagyúr

Majd holnap kapsz képeket. :)

(#53843) demars: Azt hiszem, már egyben van az autója. Majd kifaggatom, ha jön. :D

[ Szerkesztve ]

(#53845) i-sti


i-sti
senior tag

Jó ez a kis Jazz.
Meg van az életem célja, benne lenni a TOP 3-ban. :D

Novum Forum Siculorum

(#53846) demars válasza tboldi (#53844) üzenetére


demars
addikt

Képek jöhetnek.
:R

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#53847) ryger


ryger
aktív tag

Sziasztok,

Van Gen 7-es Civic-em (2003, 1,6L, 3 ajto, elso kiadas) mar 2 eve, meg csak most lepte at a 150k km-t. Alapvetoen meg vagyok vele elegedve, sokminden lett cserelve benne de egy nagy problemam van vele, autopalyan nagyon hangos.
Mit lehetne tenni ez ellen? Szelzaj, menetzaj csokkentes valahogy. Arra gondoltam, hogy belulrol ragasztanek fel a tuzfalra valami Hi-Fi szigetelest vagy hasonlo. Valaki probalt mar ilyesmit vagy hallott ilyesmirol?
Barmilyen otletet szivesen fogadok ;)

Koszi elore is!

(#53848) demars válasza ryger (#53847) üzenetére


demars
addikt

Jó ötlet a szigetelés, csak baromi nagy meló. Tűzfalat, ajtókat érdemes szigetelni az sokat segít.
Jobb gumi is számít (db érték miatt).

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#53849) ryger válasza demars (#53848) üzenetére


ryger
aktív tag

Igen, gondolom, hogy nem egy 5 perces melo :( Gumibol 4 evszakosat hasznalok mert itt (Dania) nem sok ho szokott lenni, ami van egy par napig, azt ez is elbirja (Good Year Vector G2). Biztos halkabb lehetne egy nyarival de mar elegem volt cserelgetni, tarolni a szetteket, ennek meg a 110LE-je amugy is nokedli. Ahogy mondani szokas, a gazpedal csak a hangot noveli, gyorsabban nem igen mesz :D Foleg a regi Volvo S70 T5-osom utan :O

(#53850) Qru válasza ryger (#53849) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Autó HiFi-s topikban sztem tudnak segíteni, hogy pontosan mit vegyél.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.