Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6551) randras válasza doc (#6550) üzenetére


randras
veterán

Köszönöm, igazából elcsesztem a táblázatot. :D Illetve a napiárfolyam pont a gránitnál naponta többször is visszaadja ugyanazt az értéket is, ami átlagolásnál kiszámíthatatlanul rángatja a végeredményt. De utánanéztem, és tényleg jó az árfolyam.

Meggyőződök róla, hogy a GRÁNIT MasterCard Standard PayPass nem dombornyomott biztosan jó internetes vásárlásokhoz, és belevágok.

Köszi mindenkinek! :R

(#6552) Hege1234


Hege1234
addikt

Sziasztok!

szeretnék egy olyan kártyát ami tartalmaz cvc kódot
legtöbbször eurót tennék rá de lenne rajta forint és dollár is
(másik számláról vennem le)
visa vagy mastercard lenne jobb nekem ?

mivel állandó fix pénz nem megy a számlára így nincsenek kedvezmények
melyik banknál a legolcsóbb egy ilyen kártya ?

köszi előre is!

helyileg ezek vannak nálunk
k&h, erste, otp

[ Szerkesztve ]

(#6553) doc válasza Hege1234 (#6552) üzenetére


doc
nagyúr

minden kartyan van CVC kod
az hogy milyen devizaszamla van mogotte, fuggetlen a kartyatol
nezd meg hogy melyik banknal a legolcsobb a devizaszamla

(#6554) Hege1234 válasza doc (#6553) üzenetére


Hege1234
addikt

köszi!
rákeresek

(#6555) g@bo válasza Hege1234 (#6554) üzenetére


g@bo
nagyúr

raiffeisen, dijmentes.

de 12 hónapon belüli felmondás esetén 5000 huf kerül felszámitásra.

deviza elszámolás is viszonylag korrekt, egyébb rabló pl. unicredit vagy cib / otp-hez képest.

melyik nem rabló? köszönjük a rezsicsökkentést...

(#6556) Hege1234 válasza g@bo (#6555) üzenetére


Hege1234
addikt

köszi!
valószínűleg a raiffeisen lesz

(#6557) mzso


mzso
veterán

Próbáltam kideríteni miért vontak le +285 forintot egy 708 Forintos webkártyás vásárlásnál az OTP-sek.
A netbankos üzenetekre nem válaszoltak. Cseten általában senki nincs de véletelenül most elkaptam egy ügyintézőt, ő meg annyit mondott, hogy díjtalan a vásárlás és hívjam a bankkártya helpdesk-et hogy milyen költség került levonásra a számláról.

Marha jó, telefonálgassak el még ugyanennyit, hogy kiderítsem. A webbankon természetesen sehol nem mutatja, hogy ez mire fel vonták le.

(#6558) doc válasza mzso (#6557) üzenetére


doc
nagyúr

akkor most mar erted, miert olyan "nepszeru" az OTP :D

(#6559) mzso válasza doc (#6558) üzenetére


mzso
veterán

Te mit ajánlasz?
Gondolkoztam már a váltáson, de nem sok mindent lehet kideríteni a neten, hogy milyen lesz másik banknál.

[ Szerkesztve ]

(#6560) Dr.Zoo válasza mzso (#6559) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Üdv a klubban... [link] [link]

Nekem a K&H-t ajánlották, de érdemes olvasgatni a kiszámoló blogot...

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#6561) Something_


Something_
őstag

Sziasztok!

Asszonyt anno az elozo munkaadoja sikeresen belevitte abba, hogy nyisson az mkb-nal szamlaszamot, mert az nekik kedvezmenyes.
Aztan megse utaltak a penzt, kp-ba fizettek, igy nem is volt hasznalva a szamlaszam. Tartozas volt rajta, de be lett fizetve (9000 ft..). Viszont a bankkartya nincs meg, asszem multkor szelektalasnal full megsemmisitettem es ki lett doba. Igy viszont, hogy nincs meg a bankkartya, 8000 ft-ot akarnak kerni azert, hogy megszuntessek a folyoszamlaszamot. Ilyen letezik?

(#6562) Melack válasza Dr.Zoo (#6560) üzenetére


Melack
veterán

Céges számlacsomagod nincsen? Nekem most a cégem a CIB-bel áll kapcsolatban, a Kártyázó fullos csomagja 0-Ft.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#6563) Kbali válasza Something_ (#6561) üzenetére


Kbali
nagyúr

A 8000 Ft nem a kártyaletiltás díja? Jó lenne tudni a díjcsomagod, mert akkor ahhoz kellene nézni a kondíciós listát és a vonatkozó szerződési feltételeket (ezt te is eléred az mkb honlapján, ha tudod a csomagot - meg kell keresni a számlamegszüntetésre vonatkozó részt).

(#6564) Dr.Zoo válasza Melack (#6562) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Céges áramdíj kedvezményem van... :D
Meg céges kedvezményes pannonos telefonom. Oszt' ennyi. :U

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#6565) Something_ válasza Kbali (#6563) üzenetére


Something_
őstag

Nekem nem kell letiltani, maradhat, csak a folyoszamlat toroljek a fenebe..
Ha meg van a kartya es leadom, akkor is a folyoszamlat torlik ami mogotte van.
Ha nem adom le, akkor is a folyoszamlaz torlik, hiaba van a forgalombab a kartya, nem lehet hasznalni..
Nem ertem en ezt az unszimpatikus lehuzasi rendszert..

Valami olyasmit mondtak, hogy a kovetkezo evi bakkartyahasznalati dijat kell befizetni ha nincs meg a kartya.

(#6566) Kbali válasza Something_ (#6565) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ezért kérdeztem, hogy milyen csomag, mert akkor pontosabban lehet megmondani a feltételeket, Így nehéz lesz segíteni.

(#6567) axioma válasza mzso (#6557) üzenetére


axioma
veterán

Nem egy paypal vasarlas volt, vagy valami mas, 1 dollar probaterheleses kartyateszteles? Az csak atmenetileg vonodik le, nem jon ra megerosites, es vissza fog kerulni a szamladra. [SMS ertesites nelkul.]

(#6568) szabogabor10 válasza mzso (#6557) üzenetére


szabogabor10
veterán

Az OTP nem von le soha semmit kártyás vásárláskor. Legalábbis nálam soha nem vont le, pedig rengeteg kártyatranzakcióm volt / van, webkártyával is.
Axiomanak lehet talán igaza.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#6569) mzso válasza axioma (#6567) üzenetére


mzso
veterán

Webkártyás vásárlás volt aliexpress-en. A tranzakcióknál rendesen annyi jelent meg amennyinek kellene de viszont a pénz kevesebb lett annál, és ezt semmivel nincs indokolva a tranzakcióknál. Könnyű volt kiszúrni mert csak annyit utaltam ami két vásárlásra lett volna elég de a második már sikertelen volt. Ilyen próbaterhelősdit nem tudom hogy kell csinálni.

(#6570) mzso válasza szabogabor10 (#6568) üzenetére


mzso
veterán

Csak a tranzakciókat figyelted vagy a tényleges pénzmennyiséget?

(#6572) szabogabor10 válasza mzso (#6570) üzenetére


szabogabor10
veterán

A tényleges pénzmennyiséget. Viszont a kettős váltás (USD --> EUR, EUR --> HUF) miatt szerintem lehetséges ez az eltérés. De ezt nem tudom, mostanában nem volt USD tranzakcióm.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#6573) mzso válasza szabogabor10 (#6572) üzenetére


mzso
veterán

Szerintem az átváltásból csak annyi lett hogy 697Ft helyett 708 lett a tranzakció. Ahhoz képest amit lenyúltak elenyésző.

(#6574) axioma


axioma
veterán

Azert en visszakerdeznek: a +majdnem 300 Ft kulon tranzakcio volt-e? Es ha igen, mi volt, terheles ugyanattol, vagy dij, vagy mi?
Egyebkent meg a probaterheles az "van", nem pedig "csinalni kell". Egyes esetekben a kartyas fizetesnel a szolgaltato valamilyen okbol - velhetoen mert nagyobb osszeg sikertelensege neki penzbe kerul - azzal ellenorzi a kartyaszam valodisagat, hogy ugy csinal, mintha 1 dollarert vasarolna. De mivel emogott nincs valodi tranzakcio, amikor megkapja a banktol azt, hogy letezik, foglalva van, akkor megszakitja, es nem kuldi el terhelesnek (nincs is jogalapja). Ezert egy timeout utan az osszeg kikerul a foglalasbol, es ujra elerheto az egyenlegen. Szoval ha nem konyvelodik az a resze, foleg nem addig amikor a valos vasarlasi osszeg viszont igen, akkor inkabb errol lehet szo. Es igen, ez technikailag azt jelenti, hogy vasarlasonkent 1 dolcsit erdemes pluszban rajta tartani.

(#6575) mzso válasza axioma (#6574) üzenetére


mzso
veterán

Hát nekem eltűnt az a plusz pénz és úgy is maradt. Mint már említettem nem jelenik meg a tranzakcióknál semmilyen módon ez a levonás. Egyszerűen csak eltűnt.

(#6576) axioma válasza mzso (#6575) üzenetére


axioma
veterán

Kivonat (konyvelt idoszakrol) meg ke'ne mondja. Meg a netbank a konyvelt teteleknel. Ha nem tudod megnezni (hajra otp...), akkor terjunk vissza ha lesz honapzarasod, mert ez igy egyreszt jo esellyel hamis infot hordoz, masreszt meg nem eleg alap ahhoz, hogy donteni tudj, hogy hasznalod-e ezt a format.
[Egyebkent ne'mely webshop penzt ker azert, hogy paypalrol fizetsz, vagy kartyarol, nem atutalassal, bar azt egy osszegben magahoz a levonashoz szoktak hozzacsapni, es %-osan, nem valoszinu az altalad irt osszegeknel.]

(#6577) Robyka


Robyka
aktív tag

Sziasztok!

Át szeretnék menni másik bankhoz. A gránit sztár számlacsomag lenne az ideális,mivel csak netbankot és nem dombornyomott MasterCardot használok. 1 folyószámla kellene amire menne a havi utalás, és egy változó kamatos lekötés. Ez ugyan úgy díjmentes? Csak a kártya kibocsájtási és az éves díját kell gondolom fizetni.
Másik az hogy az évek alatt összekuporgatott pénzem ha egybe átutalnám a gránitos számlára az jó sokba kerülne ahogy néztem...
Ötlet?:)
:R

(#6578) mzso válasza axioma (#6576) üzenetére


mzso
veterán

Kivonatot levélben nem kapok. A netbankban konkrétan melyik szekcióban nézelődjek?

(#6579) lancellott


lancellott
tag

Sziasztok! Online szeretnék vásárolni, vagy internetes letöltő oldalakra szeretnék regisztrálni, és pár napra prémium tagságot vásárolni. Nincs sajnos bankszámlám illetve nem sajnos, szándékosan nincsen. Viszont ez némileg megnehezíti az online vásárlást. Viszont hallottam különböző feltöltős rendszerekről, amire mondjuk befizetek csekken egy bizonyos összeget, és mint egy bankszámla működik. Létezik olyan is, ami nem kér számlaszámot?n?

Ne higgy olyan élőlénynek, amelyik 5 napig vérzik, de nem döglik meg!!!

(#6580) axioma válasza Robyka (#6577) üzenetére


axioma
veterán

Uj bankba utalas a regi szamlacsomag kondiciojaval megy. Az mennyi lenne, tobbtizezer?
Az altalam ismert legolcsobb megoldas akkor, ha legalabb a kartyas vasarlas dijmentes: MAK, 2 hetre DKJ vasarlasa, majd 3 ezrelek max. 6e-ert oda utalod, ahova akarod. Mondjuk regebben dkj kamat egy reszet fedezte, de mostansag nagyon nulla korul van.

(#6581) Robyka válasza axioma (#6580) üzenetére


Robyka
aktív tag

Kondíciókban ezt írja a jelenlegi bankom: 0,1% min.102,-Ft max3.000,-Ft/tétel + 0,3% max.6.000,-Ft
Vagyis 6K-ba kerülne max ha átutalnám a gránitos számlára?

[ Szerkesztve ]

(#6582) axioma válasza Robyka (#6581) üzenetére


axioma
veterán

Nem, ez alapjan 4 ezrelek de max. 9e-be (a maximumok is osszeadodnak).

(#6583) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

Ez a helye hogy osztrák bankokkal kapcsolatban érdeklődjek? ( Számlavezetés, tranzakciós adó, jutalékok )

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#6584) mzso


mzso
veterán

Hát én ezekkel a kalkulátorokkal nem jutok semmire.
Van akinek bejött valamelyik bank/számlacsomag, kevés pénzmozgással és rendszeres jövedelem/rá-utalás nélkül, plusz netbankkal és webszámlával/webkártyával.

Az OTP egyre többet gombol le a nagy semmiért.

(#6585) mukibuci válasza mzso (#6584) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

ha lemondasz a webkártyáról, akkor gránit bank

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#6586) mzso válasza mukibuci (#6585) üzenetére


mzso
veterán

Kösz a tippet. Egy pár utaláson kívül a webkártya lenne leginkább amit használnék néha. Úgyhogy csak legvégső esetben mondanék le róla.

[ Szerkesztve ]

(#6587) mzso


mzso
veterán

És ha leszűkítem a bankokat azokra amik a Paypal Topup-nál elérhetőek (amit viszonylag sűrűn használok) akkor van amelyikkel jobban járok?

UI:
Az OTP-vel már tudom, hogy nem járok jól. Ha nem érkezik jövedelem sokat levon havonta. A bankkártyáért is legombolt vagy 5000-et legutóbb. A webes számláról megmagyarázatlanul vont le pénzt. (A küldött üzenetekre magasról tettek.) Kis értékű utlásért (pl paypal topup) is levont jelentős pénzt.

(#6588) Melack válasza mzso (#6587) üzenetére


Melack
veterán

KH vagy Erste összegtől függően.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#6589) cocka válasza mzso (#6587) üzenetére


cocka
veterán

Ki az az ökör, aki még mindig paypal topupozik, amikor már a legótvarabb elektronikus bankkártyát (kivéve Maestro talán) is elfogadja a paypal? Ráadásul ha forintot utalsz a paypal számládra, akkor azt a paypal horror árfolyamán konvertálják, ami valahogy mindig nagyobb, mint a "magyar" bankok legrosszabb devizaárfolyama.

(#6590) mzso válasza cocka (#6589) üzenetére


mzso
veterán

Kösz, hogy a kédésre nem válaszoltál. :DDD

Szóval akkor adjam meg a kártya adataimat, hogy könnyebben lehessen lenyúlni a pénzem.
Gyakorlatilag a paypal előnye csökken így, kiveszem az egyik védelmet.

Kártyás vásárlásnál meg a bank váltogat és emellett nyúlja le a paypal is a sajátját, nem?

(#6591) mukibuci válasza mzso (#6590) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

ha a paypalhoz hozzárendeled a kártyád, akkor hogyan tudja és ki lenyulni a pénzed?

kártyás vásárlásnál pedig a paypal része számodra díjmentes, csak a bank vált (ha úgy állítod be)

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#6592) Melack válasza mukibuci (#6591) üzenetére


Melack
veterán

A PayPal mögött álló gonosz hatalmak

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#6593) cocka válasza mzso (#6590) üzenetére


cocka
veterán

Szóval akkor adjam meg a kártya adataimat, hogy könnyebben lehessen lenyúlni a pénzem.

Hogyne, a pénzhatalmi világelit kifejezetten a te bankkártyád adataira és az a mögötti számlán lévő pénzmennyiségre kíváncsi. Mi másra... :P

A paypalnak mellesleg pont az az egyik előnye, hogy a hitelesített kártya-hozzárendelés után nem kell a kártyaadatokat minden vásárláskor megadni, elég csak egyszer, amikor a paypalhoz hozzárendeled. A másik előnye pedig az, hogy így ebayen akár magánszemély eladók is elfogadhatnak bankkártyát.

(#6594) mzso válasza Melack (#6588) üzenetére


mzso
veterán

Kösz a tippet.

(#6595) mzso válasza mukibuci (#6591) üzenetére


mzso
veterán

Ha megadok bankkártyát akkor annyit vásárol le aki hozzáférést szerez amennyit a bankkártya limit enged. Amúgy meg csak annyit amennyit utaltam rá.

(#6596) axioma válasza mzso (#6595) üzenetére


axioma
veterán

Paranoia esetere me'g mindig ott a virtualis bankkartya...

(#6597) mukibuci válasza mzso (#6595) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

ha megszerzem a bankkártyád - vagy az adataid, annyit vásárolok, amennyit a limit enged...

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#6598) mzso válasza mukibuci (#6597) üzenetére


mzso
veterán

A paypalről volt szó nem a röhejes biztonságú bankkártyákról. (Ha van webes bankkártyám ami a paypalhez nem kötelező) De épp ez a lényeg, nem muszáj a bankkártyát bele vinni a képletbe a biztonság gyengítése végett. Arról nem is beszélve, hogy a kártya otthon elzárva biztonságban van, ahol meg szoftver van ott spyware is lehet.

(#6599) mukibuci válasza mzso (#6598) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

szerintem te irtad, hogy ha megszerzik a paypal loginod, akkor elvásárolhatják az összes pénzed :U

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#6600) mzso válasza mukibuci (#6599) üzenetére


mzso
veterán

Ilyet konkrétan senki nem írt. Ha megadsz bankkártyát akkor annyit vásárolnak amennyit az bír. Hogy lehet ennyit értetlenkedni?

Amúgy tök jó, hogy a kötözködés ennyire jól megy (olyanba amihez nincs is alap), de a kérdésre csak egy ember reagált.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.