Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6851) Armahun


Armahun
addikt

Most azért beletetted a bogarat a fülembe. Elméletileg jövő héten kész a enyém, a fiókba megyek érte. Szerintem kicsit kifaggatom az ügyintézőt.

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#6852) Gedeon31 válasza Armahun (#6851) üzenetére


Gedeon31
addikt

Ennél világosabban nem lehet leírni és értelmezni sem :D [link]

Vásárlás az interneten

Az interneten keresztüli vásárlás kezdeményezéséhez - az áru kiválasztása után - gyakran kártyája minden fenti adatát meg kell adnia. A kereskedő ezután már aznap, vagy a vásárlást követő egy-két napon belül elektronikus üzenetet küld a Banknak, melyben a fenti kártyaadatokkal kérni fogja a vásárlási összeg terhelését az Ön elkülönített kártyaszámláján.
Biztonságosan

A CIB Visa Internetkártyához tartozó elkülönített kártyaszámla segítségével pénzét biztonságban tudhatja, hiszen csak az az összeg érhető el róla, amit Ön egy adott vásárlásra elkülönített.

(#6853) Met válasza Armahun (#6847) üzenetére


Met
nagyúr

Ezt nem értem én sem :U

Gedeon31 Az olvasottak alapján úgy gondoltam hogy igaz amit linkeltél, de akkor miért mondta az ügyintéző hogy ha nincs elég pénz a virtuális kártyán akkor a rendes számláról veszik le.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6854) Gedeon31 válasza Met (#6853) üzenetére


Gedeon31
addikt

Szerinted csak a Cib banknál vannak olyan ügyintézők akik hülyeségeket beszélnek? Mindenhol sajnos csak Te kevesebbel találkozol úgy látszik :D

(#6855) Met válasza Gedeon31 (#6854) üzenetére


Met
nagyúr

Majdnem 20 év után váltottam BBank-ról, akkor szoktam csak bemenni ha lakcímet módosítottam :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6856) Gedeon31 válasza Met (#6855) üzenetére


Gedeon31
addikt

Az élet más területein is sűrűn előfordul nem csak bankban.

(#6857) axioma


axioma
veterán

CIB, most mindegy hogy virtualis kartya vagy hitelkartya-keret.
Az igaz, hogy ha nem fer bele a _foglalas_ az elerheto osszegbe, akkor azt elutasitja. [Igy kene lennie az automatikusan megujulo fizetesek eseten is, ezt is volt mar hogy benezte a CIB, de ott is visszaadtak az ismerosnek.]
De az is igaz, hogy ha a foglalas osszege masra szamitodik at, akkor beterhelik es minuszba is viszik. [Ahogy bankkoltseggel is siman lehet.] Volt benne reszem... es partiz/parszaz ft-ert beterheltek a kerettullepesit; becsuletukre legyen mondva kesobb visszaadtak, de csak mert volt egy beszelgetesem a vasarlas napjan a telebankkal, ahol azt allitottak, hogy az mar nem lesz tobb, nem baj ha epp belefert a keretbe.
Az lehet, hogy az ilyen kis minuszokat (esetleg dijakat) a foszamlarol levesz a netkartya, de egyaltalan nem biztos. A hitelkartyanal ertelemszeruen ez fel se merult, ott utolag fizettem ki a kerettel egyutt.

(#6858) Met


Met
nagyúr

A mobiltokent lehet valahogy backupolni?
Kéne egy gyári visszaállítás a telefonra de most megint baszkolódni az ügyfélszolgálattal :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6859) beers


beers
addikt

Sziasztok!

Megszünteti a k&h-s zero-s számlám a bank!(Most jött levélben, hogy válasszak mást, de egyiktől se estem hasra)
Melyik lakossági számla+kártya kombi mostanában a favorit?

M&N

(#6860) KMT válasza beers (#6859) üzenetére


KMT
addikt

Ajaj, remelem (bar ketlem), hogy ez egyedi eset. Semmi kedvem mas bankot keresni, de a zeronal jobb ugysem lesz...

En mar reg nem neztem korul, de a granit valoszinuleg meg mindig eleg jo, ha nem gond a keves fiok.

(#6861) Met válasza beers (#6859) üzenetére


Met
nagyúr

A főnökasszonyonomat évek óta zaklatják mert már megszűnt az a csomag ami volt neki, de lerázza őket hogy neki nem kell másik :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6862) axioma válasza beers (#6859) üzenetére


axioma
veterán

Hat remelem, hogy nem kotelezore teszik, mert nalunk is a csaladban tobb Zero van.
Szerintem en nem fogom megkapni a levelet, es felszolitom erre a csaladtagokat is...
Amugy az Axa eljatszotta ezt, vegul csak arra tekintettel, hogy egy ismerosemmel voltam ugyintezni, megszuntettem azt a szamlat, addigra 7e Ft-ot gomboltak le a visszajaro 8e kartyadijbol (en azt hittem, eleve nullan hagytam ott, hat sajna nem, mert a nullasoknak felajanlottak a tartozas torleset es nullaval kiszallast).
De az tuti, hogy a Zero-nal ket okbol se fogom hagyni, hogy egyoldalu modositassal atrakjanak: egyreszt azert, mert hiteltorlesztesi szamla, es a THM-ben a szamlavez. dij nullaval van; masreszt mert itt azert nagy a tet, havi tobbmilla atforgatas volt azon a szamlan ami ingyen ment. Szoval itt kuzdeni fogok.
Most derul ki, milyen kar volt hagyni az Axa-t, mert felbatorodott a tobbi bank, hogy me'gis lehet egyoldaluan modositani.
(Bar tegyuk hozza, szerzodest bontani talan van joguk, masik csomagba automatikusan - ahol a nem valaszolas mar automatikus - atrakni tuti nem kene joga legyen a jogszabalyoknak legalabb a szelleme szerint.)

[ Szerkesztve ]

(#6863) dahaka1 válasza axioma (#6862) üzenetére


dahaka1
csendes tag

Nekem ma jött meg a levél, nem ajánlva jön, simán bedobja a postás. Április 1-től szünik meg a zero számla. Ha nem választasz semmit helyette, simán megszünik.

(#6864) axioma válasza dahaka1 (#6863) üzenetére


axioma
veterán

Az vicces, hogy megszunik. Egy hiteltorlesztesi szamla? Vagy lehet hogy akkor mi ezzel megusszuk?
De egyebkent ide ma se jott.

[ Szerkesztve ]

(#6865) beers


beers
addikt

Szétnéztem, talán a Privilégium L felelne meg legjobban, ha muszáj váltani.......

M&N

(#6866) dahaka1 válasza beers (#6865) üzenetére


dahaka1
csendes tag

Csak ezzel az a baj:
2016. január 4-től nyílt bankszámlák esetében a számlacsomaghoz kapcsolódó kondíciókat 2019. március 1-ig biztosítja a bank. 2019. március 2-től a bankszámlára az Erste Standard Lakossági bankszámla és ahhoz kapcsolódó szolgáltatások kondíciói érvényesek.

(#6867) KMT válasza dahaka1 (#6866) üzenetére


KMT
addikt

Harom ev... Az elmult 3 evben nem is tudom hany szamlat nyitottam es szuntettem meg. Szoval akar jo is lehetne. De... amit az Erste csinalt az ertekpapirszamlaknal dijemeleskent, az felhuzott annyira, hogy en toluk ne akarjak tobbe semmit.

Akkor mar inkabb granitbank.

(#6868) dahaka1 válasza KMT (#6867) üzenetére


dahaka1
csendes tag

Ebben egyetértünk.
Ma voltam a Budapest Banknál. Ezt ajánlották, nem rossz, azt hiszem náluk lesz a számlám.

(#6869) KMT válasza dahaka1 (#6868) üzenetére


KMT
addikt

Csoda, hogy nem egy masik banket ajanlottak! :)

Erdekes! Eleve tragedia megtalalni a kondiciokat az oldalon. De a hirdetmeny elso oldala is felvet mar kerdeseket/problemakat:
- 3 eves ervenyessegi ido? (visszatertunk a problemadhoz)
- miert nem lehet igenyelni a mastercard-ot a PP csomagban?
- a tobbi kartya veszettul draga
- (nekem a kartyas vasarlashoz kotott szlavezetesi dij sem szimpatikus)

En kihagynam.

(#6870) cocka válasza KMT (#6869) üzenetére


cocka
veterán

Ja meg ha jól tudom fizetni kell a kártyás vásárlásért egyes csomagjaikban.

A másik vicc, amikor a BB-nél nyitottam számlát, akkor kértem hozzá bankkártyát is, de a nő egy szóval sem mondta, hogy a számla amit nyitottam nemsoká megszűnik, azt meg pláne nem, hogy a számlához igényelt bankkártya is megszűnik. Így a számla létrejött ugyan, de hónapokig nem is tudtam róla, hogy kivezetik, DE nem tesznek át másik csomagba, hanem maradhatok a jelenlegiben. Bankkártyát meg az igénylés ellenére nem küldtek. Aztán megrendeltem a netbankból egy olyat, ami elvileg már nem is igényelhető a díjszabásuk szerint. Kíváncsi vagyok, hogy ha lejár a kártya, mit küldenek majd helyette, ami hasonló áron van.

[ Szerkesztve ]

(#6871) dahaka1 válasza KMT (#6869) üzenetére


dahaka1
csendes tag

Az oldal alján van a kondíciók leírása.
A prémium számlacsomagban nincs érvényességi idő.
Én visa kártyát használok.
Én hitelkártyát használok elsősorban ennek a kondícióit néztem és számomra ez megfelelő.

(#6872) KMT válasza dahaka1 (#6871) üzenetére


KMT
addikt

Nem azt mondtam, hogy nem talaltam meg. De az ott nem igazi hirdetmeny...
Ez az inkabb: [link]
Ez alapjan van ervenyessegi ido.

(#6873) dahaka1 válasza KMT (#6872) üzenetére


dahaka1
csendes tag

Ok, igazad van.

(#6874) syl5 válasza axioma (#6862) üzenetére


syl5
őstag

Mi a tratégiád?
Hogy-hogy nem fogod megkapni a levelet, tértis levelet küldenek, nem veszed át?

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#6875) dahaka1 válasza syl5 (#6874) üzenetére


dahaka1
csendes tag

Nem tértis levelet küldenek, hanem simát.

(#6876) axioma válasza syl5 (#6874) üzenetére


axioma
veterán

Tertiset se vennem at. De szerintem mi a hiteltorlesztesi szamla miatt lehet, hogy kimaradunk, mert mostanaig se jott level. Azt megcsinalja a pomazi posta, hogy 1-1 nap kimarad a levelkihordasban, de egy fel hetet mar nem, raadasul tobb level megjott tegnap.

(#6877) Met


Met
nagyúr

Cib-nél ha csak a számlához kérek értesítő sms-t (a kártyás vásárlásokhoz nem) akkor küldenek ha pénz érkezik a számlára, vagy utalás teljesül, nem?
Mert tegnap kaptam fizetést, sms nem jött, este néztem hogy a számlán a pénz. Állítottam be utalást mára, a pénz elment de nem kaptam sms-t.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6878) Black&White


Black&White
addikt

Én is megkaptam a K&H Zero-s levelet... :(
Azért, ha találtok valami jó alternatívát osszátok meg légyszíves. :))

(#6879) gallja válasza Black&White (#6878) üzenetére


gallja
újonc

Leginkább az Erste "Privilégium L" csomagot tartják a legjobbnak, ami leginkább hasonlít a zéróra.

(#6880) Met


Met
nagyúr

Tegnapelőtt hívott a cib-es hölgyike, kérdezte mit döntöttem. Mondtam neki hogy arra jutottam, hogy mégis az online csomag kell nekem, elmentem a westendbe ahol szó nélkül megkötötték.
Jaj hát milyen kár mert már a múlt héten is hívott hogy utánakérdezett mégis lehet új ügyfeleknek is. Pedig nekik az év elején mondták hogy már nem lehet.
Persze nem volt nem fogadott hívásom...

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6881) Ayg0


Ayg0
senior tag

Sziasztok!

0Ft, vagy minimális számlavezetési díj mellett, közüzemi netes befizetésekhez, és fehérholló gyakoriságú netes vásárlásokhoz keresek banki szolgáltatást. Az átnézettek közül eddig a CIB Online számlacsomagja best. Ezzel kapcsolatban pozitív/negatív tapasztalat valakinek? Tudtok esetleg jobbat? (olcsóbbat)

Előre is köszönöm!

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#6882) cocka válasza Ayg0 (#6881) üzenetére


cocka
veterán

Mondjuk ami esetleg hátrány lehet az a netbankhoz kellő java. Mert ugye most már exception listbe kell tenni a java beállításoknál plusz engedélyezni még ezután is vagy 25-ször mire hajlandó megérteni, hogy ez egy BIZTONSÁGOS java applet.

Egyébként szerintem funkcionalitásában ötös.

(#6883) syl5 válasza cocka (#6882) üzenetére


syl5
őstag

Ez nem hangzik valami bíztatónak.

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#6884) Met válasza cocka (#6882) üzenetére


Met
nagyúr

Vagy letöltesz egy jnlp file-t és azt futtatod, böngésző nélkül.
Persze előbb kell a Java.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6885) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Lakástakarékot hol érdemes kötni?

Van egy fundamentám ahol én vagyok a kedvezményezett, ezért úgy tudom hogy még egy nem lehet, de az csak 5ezres havonta, szeretnék kötni egy nagyobbat is

Olyan kéne, ahol nem kell megvárni a lejáratát, mint a fundamentánál, hanem közben is felvehetem, és igényelhetek hitelt, pl 2 év múlva

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#6886) axioma válasza enginev3.0 (#6885) üzenetére


axioma
veterán

Miota megy a regi? Miert nem arra fizetsz te magad +15e-et? (Jo, azert jogilag nem ugyanaz, de 2200 Ft-ert, ha a jelenlegi tulaj is benne van, a szerzodes atirhato rad attol me'g utalhatja o az 5e-et :) , es nyitasi-kulonbozetert valamennyire a szerz.osszeg is megemelheto - btw nem feltetlen az ltp kolcsone a legjobb valasztas manapsag.)

Felvenni mindenhol 48 honap utan lehet legkorabban (ha szo szerint felvetelrol beszelunk), es ha hosszabbra van kotve a regi, azt is lehet modositani, bar nem feltetlen muszaj, felhasznalasi modtol fugg.
Ha viszont athidalo kolcsonre gondolsz, akkor azt meg kell nezni hol mukodik, en mar par eve nem vagyok naprakesz, akkor az otp nem adott, funda igen, a masik ketto meg nem letezett...

[ Szerkesztve ]

(#6887) RootRulez


RootRulez
félisten

Hát srácok engem is szívat a K&H a zéró kivezetésével. :( Első körbe néztem bankon belül, de nem igazán találtam megnyerőt...

Amit nézegettem az

ERSTE Privilégium "L" Bankszámla és az
OTP Simple Kártya Szolgáltatáscsomag

De még jobban bele kell magam ásni a dolgokba...

esetleg valakinek vmi jó ötlet? ;)

Köszi: RR

═════════════════════════════════════════

(#6888) tahepa


tahepa
senior tag

ERSTE Privilégium "M" Bankszámlát hogyan tudnék kötni Debrecenben?
A Bankmonitor ebben nem jó mert kizárólag személyesen Budapesten lehet intézni.

(#6889) Met


Met
nagyúr

Most hívtak a CIB-től hogy mennyire vagyok elégedett. A számlanyitásnál volt e valami gond.
Mondtam neki hogy második alkalommal minden rendben volt, elmeséltem hogy mi történt.

Viszont, nem volt beállítva a számlafigyelő pedig kértem.

Megkérdeztem ezt a virtuális kártyát, nem tudok velem mínuszba menni, annyit költhetek amennyi rajta van.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6890) Huroq válasza Met (#6889) üzenetére


Huroq
senior tag

Természetes, hogy annyit költhetsz róla amennyi rajta van, de hogyha nem saját devizában vásárolsz, akkor az árfolyam változásból eredő különbözetet simán be fogják terhelni a számlára.
Vásárláskor, mondjuk az euró 300 Ft és az termék ára így 10000 Ft, de mikor valójában beterheli a bank a számlát, akkor az árfolyam már 305 Ft a termék pedig 10200 Ft. A 200 Ft-os különbség pedig negatív egyenleget fog eredményezni.

(#6891) Met válasza Huroq (#6890) üzenetére


Met
nagyúr

Itt korábban volt vita, hogy ez most hogy működik.
Inkább az volt a lényeg, hogy ha adatlopás van akkor arról a "kártyáról" mennyit tudnak lelopni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6892) Armahun válasza Met (#6889) üzenetére


Armahun
addikt

Engem is hivhatnanak, 24.-én igényelte egy kártyát, de még mindig semmi.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#6893) Met válasza Armahun (#6892) üzenetére


Met
nagyúr

Nekem azt mondták hogy 1 hét a pinkód és +1 hét a kártya.
A kártya az tegnap vagy tegnap jött meg (29.-én nyitottam a számlát).

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6894) KisBundi


KisBundi
őstag

Sziasztok! Csak egy kérdesem volna. Az edigitalnál vásároltam egy terméket és most szeretnék elállni a vásárlástól, de az elállási nyilatkozat nem tiszta számomra. Az egyik bekezdésben látható "vállalkozás adatai, név, székhely, levelezési cím stb" alatt az én elérhetőségeimre kíváncsi vagy miért ilyen formában íródott ez? Köszönöm a válaszotokat.

(#6895) Armahun válasza Met (#6893) üzenetére


Armahun
addikt

Nekem már volt számlám, netbankból igényeltem egy internet kártyát vasárnap este.
Hétfő délelőtt felhívtak, hogy adózom-e az usa-ában, majd másnap már megvolt az új számlaszám.
Következő kedden megjött a nyilatkozatról a papír, csak a kártya nem akar elkészülni.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#6896) G@ben


G@ben
addikt

Nem tudom, mennyire OFF itt, de az online vásárlásról lenne kérdésem.
Netes rendelésnél még mindig él a 8 napos "meggondoltam magam" garancia, hogy visszaküldhetem, mert valamiért nem tetszik? Ha igen, akkor mi a helyzet a netes rendeléssel, de személyes átvétellel? Akkor is él?

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#6897) dipeti


dipeti
senior tag

Sziasztok! Bankot váltottam decemberben. Januárban pedig egy olyan iskolaszövetkezetnél dolgoztam, amelyiknek még a régi bankszámlám volt regisztrálva. El is utalták a pénzt a már megszüntetett volt folyószámlámra.
Van esély arra, hogy megkapjam a fizetésemet, vagy ez a pénz már elveszett? :(

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#6898) Met válasza dipeti (#6897) üzenetére


Met
nagyúr

Kérdezd meg a régi bankod ilyenkor mi van, szerintem vissza dobta a bank az utalást mert nem létezik a számla.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6899) szabogabor10 válasza G@ben (#6896) üzenetére


szabogabor10
veterán

Pár éve már 14 napig lehet elállni a vásárlástól. Ez általában személyes átvételre is vonatkozik, de csak akkor, ha neten rendeltél.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#6900) G@ben válasza szabogabor10 (#6899) üzenetére


G@ben
addikt

Köszönöm! :R

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.