Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6651) cocka válasza mzso (#6649) üzenetére


cocka
veterán

Na most a cib bank netbankjával az a helyzet, hogy java JRE kell hozzá, de ezt leszámítva szerintem sok más bank megirigyelné a funkcionalitását. Szerintem most így hirtelen nem is tudnék olyat, amit ne tudnál elintézni a cib netbankján keresztül.

(#6652) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Szeretnék e bankos szolgáltatást. 0 a tapasztalatom. Amit a K&H ezen a linken ír az elég? Elég ennyit tudni?

Van torrent kliens és néha ritka filmeket töltök le file hosting oldalakról, amiknek a linkjeit fórumokon, vagy metakeresőkön találok, mint pl. FileDive. Ez már komoly rizikó? Abba kell hagyni?

Ha az e bankos műveleteket úgy csinálom, hogy az operációs rendszeren erre egy külön felhasználói fiók van, akkor az véd?

Legális ESET Smart Security és Marwarebytes Anti-Malware Home (Premium) fut.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#6653) KergeK@csa válasza mzso (#6648) üzenetére


KergeK@csa
tag

"Ez mit jelent, hogy "chrome-ban már le kell tölteni"? Nem bírom értelmezni."

Azt, hogy ugye a Java beépített támogatása megszűnt (mintegy fél éve) Chrome-ban, de ezt a hirtelen váltást (amit több, mint egy éve jelentettek be) nem tudta lekövetni a CIB bank, innentől kezdve "letöltöd az applikációt, elindítod az applikációt" módon működik.

"Ezt speciel tudom, hogy nem. Péntek délutántól hétfő reggelik. Se saját számlák között, se bankon belül nem lehet utalni semmit..."
Ez tényleg azt jelenti, hogy OTP-nél ha munkaidőben nem raktál pénzt a netkártyádra, akkor nem tudsz vele vásárolni hétvégén?? Ennyire nem lehetnek balfaszok :(

(#6654) cocka válasza KergeK@csa (#6653) üzenetére


cocka
veterán

Nyilván kártyás vásárlásra ez nem vonatkozik. És azt is kétlem, hogy saját számlák közt vagy bankon belül ne lehet utalgatni. De ha sikerül előbányásznom a teljesítési rendet otpéknél, akkor megmondom, hogy pontosan hogy van.

(#6655) cocka válasza cocka (#6654) üzenetére


cocka
veterán

Hát jóváírásokról nem találtam infót, csak a megbízások befogadásáról. Vagy csak nem kerestem eléggé. Na mindegy.

(#6656) mzso válasza cocka (#6654) üzenetére


mzso
veterán

A múlt hét végén akartam a netes számlára rakni pénzt, csak hétfőn csinálták meg.
Így csak akkor tudtam kifizetni webkártyával az aliexpressen a vásárlást...

Bankon belül másnak sem lehet utalni. Amikor paypal topup-oztam is mindig várni kellett...

(#6657) mzso válasza KergeK@csa (#6653) üzenetére


mzso
veterán

Pedig ez a helyzet. Hányszor beszoptam már...
Mindig hétvégén utalgatnék vásárolnék. Aztán látom, hogy hopp már elmúlt 17 óra, várhatok hétfőig...

(#6658) cocka válasza mzso (#6657) üzenetére


cocka
veterán

Kétlem, hogy egy kártyás vásárlást nem tudsz lebonyolítani mondjuk vasárnap. Ha így működne a rendszerük, senki nem vásárolhatna semmit, se pénteken 7 után, se szombaton, se vasárnap. Következésképp amit te itt magyarázol az egy ostobaság. Ha átutalásról van szó, az persze más tészta.

De azért halkan hozzáteszem, hogy pl. netbankban a cibes bankon belüli átutalások 24/7-ben jóváíródnak. Kétlem hogy az otpnél ez nem így van. De ha mégis, akkor esetleg valaki megírhatná, hogy mi a jóváírások teljesítésének rendje.

(#6659) Kbali válasza KergeK@csa (#6653) üzenetére


Kbali
nagyúr

Kb. egy hete írtam le, hogy az OTP munkaidőn kívül és hétvégén csak bankkártyák között tud pénzt mozgatni. Azaz ha nem számla és számla között mozgatod, akkor működik (asszem még atm-en is).
Cocks: természetesen lehet vásárolni hétvégén is, de ha nincs lóvé a netkártyád mögötti számlán, akkor nehéz.

[ Szerkesztve ]

(#6660) KergeK@csa válasza Kbali (#6659) üzenetére


KergeK@csa
tag

Hogy kéne ezt a bankkártyák között mozgatást elképzelni?
Mert ugye egy kártya mögött egy számla van.
Előfordulhat, hogy két kártya között ua. számla van, ilyenkor nem is kell mozgatni.
De ha a webkártyához külön számla van (ez a lényege), akkor az már számlák közötti mozgatás.

Szóval mi az a "bankkártyák közötti mozgatás"?

Szerk: Á, ez lenne az? https://www.otpbank.hu/direktdemo/hu/kartyafedezet-biztositas
Ilyenkor van amúgy tranzakciós adó?

[ Szerkesztve ]

(#6661) headhunter válasza mzso (#6656) üzenetére


headhunter
addikt

Ezt használtad?

DÍJNET-en a számlafizetést, szerencsejatek.hu oldalon az egyenleg feltöltést is így intézem...

[ Szerkesztve ]

(#6662) lacy86


lacy86
addikt

Hello!

Nem talaltam kulon topikot.
SberBank-nal van valaki?!
Szeretnek kerni 1-2 infot. ( mennyire rugalmasak , stb ... )

Koszonom!

(#6663) KergeK@csa


KergeK@csa
tag

Tényleg elképzelhető, hogy csomó banknál nincs semmilyen webkártya/netkártya 2015-ben?
OTP, Erste, MKB és CIB-nél van, de a többinél tényleg nincs ilyesmi?

Gránitbank tetszene, de náluk sem, enélkül meg azért felemásnak érzem a szolgáltatásokat. :(

(#6664) cocka válasza KergeK@csa (#6663) üzenetére


cocka
veterán

Szóval mi az a "bankkártyák közötti mozgatás"?

Az OTP speciális hülyesége, amit csak ők értenek.

Tényleg elképzelhető, hogy csomó banknál nincs semmilyen webkártya/netkártya 2015-ben?

Hát ha esetleg azért aggódsz, hogy a netkártyát nem adó bankok elektronikus kártyáit nem fogadják el, akkor nem nagyon van okod az aggodalomra. Visa Electronokat meg Mastercard unembossedokat simán be lehet regelni paypalra is minden gond nélkül.

Azt meg meg kell nézni, hogy ha mondjuk egy meglévő bankkártya mellé új bankkártyát rendelsz, akkor biztosít-e a bank ahhoz külön folyószámlát vagy sem. Mert ha igen, akkor az hasonló megoldás, mint a netkártyás.

Ja és ha jól tudom az Erste kártyája egy rakat fos, mert idézem:

a virtuális kártyához alapbeállításként 1 Ft napi vásárlási limit kapcsolódik, amelyet vásárlás előtt, TeleBankon és NetBankon keresztül, időzáras limitállítás keretében lehet módosítani.

Azaz gondolom pont azért van megoldva így, mert nem jár hozzá külön számla. Ha esetleg mégis járna, akkor ez meg már szimplán paranoia.

(#6665) szabogabor10 válasza cocka (#6664) üzenetére


szabogabor10
veterán

Igen, az Erste nem ad külön számlát hozzá. Ezért (és az ócska netbankjuk) miatt is hagytam ott őket.
Pl. többszörös kérésemre sem tudták (inkább akarták) megoldani azt, hogy át lehessen állítani a már egyszer beállított limitet az időzár lejárta előtt. Mindig meg kellett várnom a 48 órát. Nevetséges az egész megoldás. Meg az egész netbank olyan buta és összevissza volt (legalábbis nekem) Az OTP netbankja (meg okostelós appja) ehhez képest mennyország, pedig az se a legjobb.

Ja és egy kérdés: valaki nem tudja esetleg, még mindig nem lehet módosítani a bankkártya PIN kódját az Erste-nél?

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#6666) mzso válasza cocka (#6658) üzenetére


mzso
veterán

Azt nem állította senki. De nem tudsz utalni a webkártyára. A webes számlán folyamatosan pénzt tárolni meg az egész lényegét semmisíti meg.

"amit te itt magyarázol az egy ostobaság"
Az ostobaság az amit te félreolvasol, nem bírsz értelmezni.

"Kétlem hogy az otpnél"
Ha kétled, ha nem így van.

(#6667) mzso válasza KergeK@csa (#6663) üzenetére


mzso
veterán

Kell, hogy legyen a K&H-nál is nem arra ajánlották és említenek is e-bankot. Bár meg nem mondom milyen minőségű.

Webkártyára egyelőre nem találtam semmilyen említést, úgyhogy abban nem vagyok biztos.

Szerk.:
Hopp ez benéztem. Azt hittem a netbankot emlegetted nem a netkártyát. Azt mint ahogy említettem még nem sikerült kideríteni.

[ Szerkesztve ]

(#6668) mzso válasza headhunter (#6661) üzenetére


mzso
veterán

És ez mit is jelent? Nem csak KergeK@csa nem bírja értelmezni.

Azzal a móddal utalhatok a netes számlámra? (Gondolom plusz pénzt gombolnak le)

(#6669) szabogabor10 válasza mzso (#6666) üzenetére


szabogabor10
veterán

"De nem tudsz utalni a webkártyára."

De bizony tudsz, mégpedig a már említett webkártyára történő közvetlen utalással. Az bármikor azonnal jóváíródik.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#6670) mzso válasza szabogabor10 (#6669) üzenetére


mzso
veterán

Ez plusz díjas? Egyébként nem értem minek van.

(#6671) KergeK@csa válasza cocka (#6664) üzenetére


KergeK@csa
tag

Nem a netes elfogadásra gondoltam, hanem a külön számlán vezetett netes egyenleghez, amihez csak a netkártya fér hozzá.

"Azt meg meg kell nézni, hogy ha mondjuk egy meglévő bankkártya mellé új bankkártyát rendelsz, akkor biztosít-e a bank ahhoz külön folyószámlát vagy sem. Mert ha igen, akkor az hasonló megoldás, mint a netkártyás."

Ha ebben az esetben ingyenes a számlavezetés ÉS az új bankkártya díja is., akkor igen.
Na ez az, ami nem szokott az lenni (pláne utóbbi), évi 5000-ért meg már jobban jársz, ha olyan bankhoz mész, akinek alapból van ilyen megoldása. :(

[ Szerkesztve ]

(#6672) cocka válasza mzso (#6670) üzenetére


cocka
veterán

Az OTP speciális hülyesége, amit csak ők értenek.

Jobb helyeken a számlákhoz kapcsolódik az átutalás és az átvezetés (saját számlák közti pénzmozgatás), a kártyákhoz pedig a kártyás vásárlások.

Ezt a szart meg gondolom azért hozták létre, hogy még inkább belezavarodjon a kedves ügyfél, hogy ez tulajdonképpen mire is való.

(#6673) cocka válasza KergeK@csa (#6671) üzenetére


cocka
veterán

A számlavezetés jobbára ingyenes a 2. számlánál (ha forint), de a bankkártya tuti fizetős.

már jobban jársz, ha olyan bankhoz mész, akinek alapból van ilyen megoldása.

Na igen, viszont ha megfigyeled már a cib is meg az mkb is izomból emelte a netkártyadíjakat.

(#6674) SzGee válasza cocka (#6673) üzenetére


SzGee
aktív tag

(#6675) Kbali válasza cocka (#6672) üzenetére


Kbali
nagyúr

Mivel nem 7*24-es a számlavezető rendszer, mint a kártyás, így adnak némi extra lehetőséget, nyitáskor meg lejátsza a két rendszer.

(#6676) headhunter válasza mzso (#6668) üzenetére


headhunter
addikt

7-24-ben a "webkártyádra" utalhatsz.

Neked is kettő számlaszámod van? ("fő" számlaszám és a webkártya számlaszáma.)

Ide mindig csak annyit utalok, amennyi a számla kifizetésére kell (díjnet) vagy szrt.hu (lottó, stb...), egyenleg feltöltés.

Itt nincs utalási díj, mert olyan mintha kártyával vásárolnál.

pl.: Többet utalsz rá, mint amennyi a vásárlás összege, utána a maradékot simán visszautalod a "fő" számlaszámodra.

Évekkel ezelőtt így vásároltam meg egy programot. [link]

(#6677) tepenzed


tepenzed
őstag

Sziasztok!

Még sohasem csináltam ilyet, úgyhogy megkérdezném:

MKB bankból szeretnék átmenni OTP-be, abból az egyszerű okból, hogy még Pesten is szánalmasan kevés MKB ATM van.

Viszont olvastam olyat, hogy van ilyen bankváltási szerződés stb, hogy zajlik ez? Nem lehet úgy, hogy simán leveszem minden pénzem és egyszerűen bemegyek a bankba,hogy szüntessék meg a számlát?(kell ezért fizetni?)

Mert a másik módszer, hogy az OTP-nél intéztetem a bankváltást, elvileg hónapokig zajló procedúra, mert elkezdenek egymással levelezni, engedélyeket megadni stb és gondolom fizetnem is kell a dologért.

Tudna valaki tanácsot adni?

(#6678) KMT válasza tepenzed (#6677) üzenetére


KMT
addikt

Dehogynem lehet (csak ha sok minden kapcsolodik hozza, akkor gondolom egyszerubb lehet, ha ok intezik). A szamlazarasi dij benne kell, hogy legyen a kondicios listaban.

De az ne legyen erv egy draga bank mellett, hogy sok az ATM-juk. Akkor mar inkabb egy olyan szamlat nyitnek, ahol a nem sajat ATM felvet is olcso. Lehet, hogy osszessegeben igy lesz az olcsobb. Foleg, hogy ha kered a havi ket ingyenes felvetelt, az bankfuggetlen az ATM-ek szempontjabol.

(#6679) Bicskás


Bicskás
tag

Szervusztok, segítséget szeretnék kérni azügyben, hogy melyik banknál a legolcsóbb a számlanyitás és a számlavezetés nevetséges pénzmozgás mellett ( A suli miatt kell nyitnom, csupán havonta párezer forint pénzmozgás lesz rajta. ) ?
Kitétel csak az az egy dolog lenne, hogy annak a banknak legyen Kaposvári bankfiókja mert ide járok suliba is és itt intézném az ilyen jellegű ügyeket is és mivel 18 elmúltam ezért az otp junior számla sem jó már nekem.
A segítséget előre is köszönöm.
Üdv: Oreyus

(#6680) cocka válasza Bicskás (#6679) üzenetére


cocka
veterán

OTP Juniort 24 felett nem lehet igényelni. Már 24 is elmúltál?

(#6681) Bicskás válasza cocka (#6680) üzenetére


Bicskás
tag

Igen, úgy értettem azt hogy már öreg vagyok hozzá, mert ezt a hozzászólást egy másik topikba írtam ( ahol ezt már egyszer megkérdezte egy topiklakó) csak időközben útbaigazított egy kddves ember, mondta hogy kérdésem inkább ebbe a topikba való. :)

(#6682) cocka válasza Bicskás (#6681) üzenetére


cocka
veterán

Nem vagyok az otp nagykövete, de már 28 is elmúltál? :)

(#6683) Bicskás válasza cocka (#6682) üzenetére


Bicskás
tag

Nem, még nem. :D
Milyen javaslatod van a számomra ügynök úr ? :P
( Vicc )

(#6691) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

1-486-5111 a Rai lehet? Állítólag a rai porszívóügynökei hivnak ezen a számon, de lehet voip-es átverés is. Próbálnak hívni, de én még csaladtagnak is csak 10-ből 2x veszem fel a mobilt, mert sosincs a zsebemben, mindig lerakom valahova, aztán tök máshol vagyok, porszívóügynököt vagy ismeretlen meg alapból nem veszek fel, hogy nehogy felirják, hogy ez a marha múltkor felvette, és akkor még több számon még többet b.gatnak.
Na nem is ez a lényeg, hanem az előbb mobilfeltöltést fizettem RAI kártyámmal, és rá pár másodpercre csörgött erről a számról.
Elképzelhető, hogy van egy voip-es rendszerük, ami figyelte, hogy mikor fizetek a kártyával, és ezzel életjelet adok, és auto tárcsozott, hogy adhassanak egy hihetetlen ajánlatot?

Igazából várom, hogy b.gatni fognak, mert márt küldtek postán egy papírt, hogy vegyek fel hitelt hitelkártyával, meg szerintem lassan b.a a csörüket, hogy a Bázis 1.0-ban vagyok, és 129Ft-ot tudnak csak leszedni havonta, és 2680Ft-ot éves kártyadíjra. ;]

(#6695) raziel01


raziel01
veterán

Sziasztok

Vett már fel valaki közületek áruhitelt Budapest Banknál?
3 hete vettem egy TV-t Tescoban 0% THM-re. Aláírtuk a szerződést. Megbeszéltük, hogy majd utalással fogom fizetni a törlesztőt.
Azt mondta a csaj, hogy majd jön levél.

Azóta még semmi nem jött. Ez így bevett szokás? Mert még sose volt áruhitelem nem akarom beszopni azzal hogy esetleg már törleszteni kéne. De így nem is tudom hova kéne utalni.

(#6696) cocka válasza [CS]Blade2 (#6691) üzenetére


cocka
veterán

nehogy felirják, hogy ez a marha múltkor felvette, és akkor még több számon még többet b.gatnak.

Két dolgot is megtehetsz ezügyben egyébként hőzöngés helyett.

1. Titkosíttatod a létező összes platformon a számodat.

2. [link]

Elvégzed ezt az adatszolgáltatási tiltást. Na innentől kezdve nyugtod is lesz.

lehet voip-es átverés is.

Ez egy Magyar Telekomos szám. Vagy voipnál lehetőség van arra is, hogy bekamuzz akármilyen telefonszámot? Pl. az általad említettet?

(#6697) Hintalow válasza [CS]Blade2 (#6691) üzenetére


Hintalow
senior tag

nem nagyon hívogatnak kártyahasználat alapján, ahhoz kicsit túl sok a kártyatranzakció (napi párszázezer) és túl kicsit egy banki telesales csoport (15-30 fő)

[ Szerkesztve ]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#6698) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Üdv Srácok!

Hol érdemes számlát nyitni?
Amire szükségem lenne:

Néha jönne rá átutalás.
Kártya sem szükséges. Akkor csak ha olcsó :)
Fizetés meg hasonlók nem jönnek majd rá. Mivel kézbe kapom és csak én teszek rá majd néha egy kis pénzösszeget.

thx

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#6699) viega1 válasza Vangelis (#6698) üzenetére


viega1
csendes tag

Erste Egyszámla ha tolsz havonta 3 kártyás fizetést akkor csak 199 Huf a számlavezetés havonta. Első kártyára van kedvezmény is . Néha a boltban azzal fizetsz és megvan oldva akár 200 forintot is :)

[ Szerkesztve ]

Apple termékek a legjobb áron garanciával :)

(#6700) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Erste banknál meg tudom változtatni a PIN kódom arra amire én akarom?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.