Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6451) SzGee válasza .tnm (#6450) üzenetére


SzGee
aktív tag

a csoportos beszedést 6 nappal előre kell a szolgáltatódnak jelezni a bankod felé, van olyan bank, aki ezt az infót továbbadja, és akkor látod a netbankban, hogy lesz beszedésed, van olyan bank aki nem adja tovább és ekkor természetesen te sem látod
a bankodnál meg tudod érdeklődni hogy felépült-e a csoportos és minden rendben van-e vele, és akkor elsején beszedik
ha még nem látnak semmit, akkor gyaníthatóan a felhatalmazó levéllel volt valami probléma

[ Szerkesztve ]

If you leave me, can I come, too?

(#6452) .tnm válasza SzGee (#6451) üzenetére


.tnm
addikt

én nem látok semmit. nem ők. a csop. beszedést pedig az online felületen vettem fel, a listában már előre szerepelt a K&H Biztosító nem életbizt. üzletága a megfelelő számmal. az ügyfélazonosító is jól szerepel.

magát a felhatalmazást látom az online felületen.

köszönöm a válaszod, de szerintem nem a kérdésemre adtál választ. :)

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#6453) SzGee válasza .tnm (#6452) üzenetére


SzGee
aktív tag

úgy értettem, hogyha 1-ével le akarják szedni a pénzed, akkor 6 nappal előtte be kell hozzá nyújtani a terhelést
tehát a bankod már tudja, hogy lesz-e elsejével levonás vagy sem
attól, mert te vetted fel a csop. beszedést, az még nem biztos hogy él is, alap esetben ha jók az azonosítók akkor igen
na mindegy 1-én ki fog derülni

egyébkén ha az a kérdésed, hogy 1-én fognak-e terhelni, akkor azt mondtom, hogy hívd fel a bankod és ők már látják ha igen, és azt is ha nem

[ Szerkesztve ]

If you leave me, can I come, too?

(#6454) .tnm válasza SzGee (#6453) üzenetére


.tnm
addikt

értem, akkor valszeg probléma van, mert a "függő tételek" között a többi csop. beszedés épp esedékes tételét szoktam látni, mielőtt a számlán is megjelenne.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#6455) Dinter


Dinter
addikt

Olyan létezhet, hogy én elutaltam az otp-ből a pénzt, de azért nem érkezett meg 4 órán belül, mert egy kisebb takarékszövetkezethez ment az utalás?

(#6456) Hintalow válasza Dinter (#6455) üzenetére


Hintalow
senior tag

Nem.
Az elektronikus utalásnál ugyanazok a szabályok vonatkoznak a takszövökre is, ugyanazokhoz a rendszerekhez csatlakoznak ők is.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#6457) Dinter válasza Hintalow (#6456) üzenetére


Dinter
addikt

Most írt, hogy csak most kapta meg a pénzt.

(#6458) Kbali válasza Hintalow (#6456) üzenetére


Kbali
nagyúr

Simán lehet, hogyha nincs közvetlen giro kapcsolatuk

(#6459) .tnm válasza SzGee (#6453) üzenetére


.tnm
addikt

mint kiderült, miután ma felhívtam őket, hogy 6-i terhelésnapra vették fel. csak akkor nem tudom miért 1-i fizetési határidőt írnak a "számlára", jah meg, hogy miért csak a telefonban mond el olyanokat, hogy a késésért csak a 80. nap után kezdhetnek díjat felszámolni és addig még kétszer meg kell próbálniuk leszedni a számláról és utána is még értesítenének.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#6460) A texasi


A texasi
aktív tag

AliExpress illetve AliPay
milyen MCC kóddal bír;
ezt tudja esetleg valaki?

:R

(#6461) Hintalow válasza A texasi (#6460) üzenetére


Hintalow
senior tag

Az Aliexpresszé 5964 (catalog merchant) az alipayé passz.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#6462) polonic válasza Hintalow (#6461) üzenetére


polonic
félisten

ezeket honnan lehet kideríteni?

(#6463) dave93


dave93
őstag

Sziasztok!

Erasmus ösztöndíjjal fogok szeptembertől Angliába menni fél évre, ehhez itthon augusztusra már kell lennie egy euro alapú devizaszámlának, amire el tudják utalni az ösztöndíjamat egy összegben.

A lényeg tehát, hogy csak egy komolyabb összeg fog rá érkezni egyszer, utána maximum egy-két havonta fizetnek be rá forintban a családból ha elfogy a lóvém. Kint gondolom érdemesebb lenne kártyával fizetni, ezért olyan csomag kellene, ahol a kártya éves díja nem brutális, és az forint-euro-font váltás nem a lehető legsz@rabb árfolyamon megy.

Jelenleg az OTP-nél van Junior számlám + kártyám ha ez esetleg számít. Ahogy néztem a Raiffeisen-nél nincs számlavezetési díj és számlanyitási díj, de figyelembe kell venni ugye a kártya éves díját is, illetve a váltási árfolyamokat is, így már nem igazán tudom eldönteni hol lenne érdemes nyitni számlát, nem tudom melyik bank milyen árfolyamon szokott váltani.

Van valakinek esetleg friss tapasztalata, hogy hol érdemes a fentieket figyelme véve devizaszámlát nyitni + kártyát igényelni?

Köszönöm :R

(#6464) gabormgp


gabormgp
senior tag

Nem tudom jó helyre írok-e,remélem igen.
No,az lenne a kérdésem,hogy a virtuális kártya után kell-e valamit fizetni? vagy van-e valami díja.
előre is köszönöm.

(#6465) Kbali válasza gabormgp (#6464) üzenetére


Kbali
nagyúr

Melyik banknál? Egyébként általában annak is szokott lenni díja (vagy számlacsomaghoz adják).

(#6466) Hintalow válasza polonic (#6462) üzenetére


Hintalow
senior tag

Legegyszerűbb, ha már vásároltál ott, akkor felhívod a bankod, és megkérdezed, hogy milyen kóddal szerepel.
Ilyeneket nem nagyon szokott tiltani a callcenterek policyja.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#6467) rocket


rocket
nagyúr

Szo volt rola, hogy a VISA kivonul Magyarorszagrol.

Annyi problemam van, hogy kaptam ertesitest, hogy gyartoi hiba miatt le kell csereljek a Visa Classic kartyamat (ami meg 1 evig ervenyes lenne), es ugyanazzal a szammal kuldenek egy masikat.
Direkt kihangsulyoztak a netbankon kuldott uzenetukben, hogy ugyanazzal a szammal fogom a cserekartyat megkapni.
Eddig nincs is semmi gond, teljesen erheto.

Erre kaptam postan egy Master Cardot teljesen mas szammal, az ugyfelszolgalaton meg 20 perc alatt se sikerult kideriteni, hogy most mivan. (Netbankjuk a meglevo VISA Classic kartyam szamaval MasterCard Alap kartyat ir, az uj kartyanak meg semmi nyoma egyelore a rendszerukben)
Megneztem a hatalyos hirdetmenyeket, sehol nem irjak, hogy a VISA kartyak ertekesitese megszunne, vagy cserelnek oket Master Card-ra.

Kartya eves dija, es a hasznalti feltetelek 1:1-ben megegyeznek a ket kartya kozott, tehat nagy gond nincs, csak erdekel mas tapasztalt-e mar hasonlot, vagy csak engem jutalmaztak meg azzal, hogy ok eldontik helyettem mindenfele ertesites nelkul, hogy milyen kartyat kapjak :)

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#6468) .tnm válasza rocket (#6467) üzenetére


.tnm
addikt

Master, vagy Maestro (tudom hülye kérdés, de ezt anno a Budapest Bank velem kétszer is megpróbálta megcsinálni, hogy Visa helyett Maestro-ra átterel, ami nemzetközi vásárlásnál --legalábbis akkor még-- sokkal rosszabb --volt-- ...)

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#6469) rocket válasza .tnm (#6468) üzenetére


rocket
nagyúr

Nekem eros a gyanum, hogy az esetemben nem veletlenrol van szo, hanem valami trukozzesel probaljak gyorsban megoldani a VISA kartyas atallast MasterCardra, es ebben a logika szerintem az, hogy ha aktivalom a kartyat azzal elfogadom a felteteleket.
Valoszinuleg nem csak engem erint ez a dolog, csak masok meg nem vettek eszre a dolgot, vagy nem erdekli oket. (csak ha tenyleg veletlen tortent, dehat nagy veletlen kell tortenjen, hogy a nevemmel Visa helyett MC-t kapjak, es a meglevo kartyamra a netbankban is MC-t irjon a regi kartyamra ami ugye meg Visa :) )

Engem csak azert zavar az egesz, mert nincs tejokoztatas, hogy most mivan, es nem azt irtak kuldenek egy uj MasterCardot, mert kivonul a Visa, hanem, hogy rajtuk kivul allo gyartasi hiba miatt, kuldenek egy ujat ugyanazzal a szammal.

Na mind1, majd szemelyesen kiderul, bar ha az ugyfelszolgalaton nem tudtak segiteni, nem tudom mivel tudnanak szemelyesen tobbet tenni :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#6470) axioma válasza rocket (#6469) üzenetére


axioma
veterán

Mivel a kartyaszamnak resze az, hogy melyik kartyatarsasaghoz tartozik, ezert kizart dolog, hogy a regi visa kartyad szama egy mastercard kartyan (vagy a netbankodon a kartyahoz) valosagos legyen. Vagy rosszul rogzitettek fel (es nincs erre ellenorzes, pedig logikus lenne), vagy az informatikai rendszer kutyulta ossze, az me'g nagyobb gaz.

(#6471) Ryder1


Ryder1
senior tag

Sziasztok!

Melyik banknál lenne érdemes számlát nyitni az alábbi feltételekkel?

- 51 éves férfinek
- havonta kb nettó 80 ezer forint érkezne rá
- paypasses, mastercard bankkártya kellene hozzá
- netbank kell
- külföldi fizetések, csoportos beszedés nem lenne
- alkalmankénti internetes fizetés és utalás
- havi 2-3 pénzfelvétel ATM-ből

Fontos lenne, hogy minél kisebb havi/éves költsége legyen.

Köszönöm!

(#6472) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Sziasztok!

OTP-s MasterCard-om van, és Ausztriában akarom használni. Van valami tapasztalatotok? Itt olvastam, hogy inkább a Maestro kártyát részesítik előnyben, szóval akkor egy ilyet kellene igényelnem?
Az osztrák ATM-ből csak 1-2szer vennék fel lóvét havonta, mert elég nagy költséggel járna a pénzfelvétel.
Érdekelnének az éttermek,szállások, és a supermarketek elfogadják ezt a fajta kártyát?
Válaszotokat előre is köszi.
üdv

(#6473) axioma válasza Kukcaman (#6472) üzenetére


axioma
veterán

Hat en a hatartol nem messze (Koszegnel valahol) lepattantam az egyik uzletrol, hogy nekik csak automatas kartya (beteti) jo. A masikban siman fizettem vele. Igaz, nekem dombor hitelkartyam volt (persze elektronikusan is lehet vele fizetni). Nem is ertettem, hogy az erosebb kartyat miert nem fogadjak el. Szoval keteselyes...
De ha sokaig kint vagy, szinte tuti hogy olcsobb kint fenntartani egy kartyat. Kerdes, kapsz-e, ha cimed es jovedelmed van akkor tuti.

[ Szerkesztve ]

(#6474) cocka válasza axioma (#6473) üzenetére


cocka
veterán

De egy bankkártyáról pusztán a kinézete alapján meg lehet állapítani, hogy credit vagy debit? Vagy a fizetésnél fogták arra, hogy márpedig lehet, hogy azért nem megy, mert hitelkártya?

[ Szerkesztve ]

(#6475) axioma válasza cocka (#6474) üzenetére


axioma
veterán

Lehuztam (nekem kellett), nem fogadta el. Probaltam mashogy, az sem. (Jo, lehet hogy kartyas vagy paypass volt, mar nem tudom, szoval fizetni akartam vele). Csippant es semmi. Rakerdeztem, erre mondta, hogy nem jo, neki automatas.

(#6476) szabogabor10 válasza Kukcaman (#6472) üzenetére


szabogabor10
veterán

Szia!

Ausztria elég fura olyan szempontból, hogy sok helyen valóban kizárólag (helyi) Maestro-t fogadnak el, és MC-ből csak hitelkártyát bocsátanak ki a bankok, amit sok bolt nem fogad el. Egyszerűen nem is értem, miért van ez. Kártyaelfogadás / kibocsátás szempontjából egyértelműen jobban állunk náluk, beleértve a PayPass-elfogadást is. Náluk szinte lehetetlen betéti MC-t igényelni a bankoktól, ezért szívnak is az osztrákok az ócska Maestro-val, amikor neten akarnak vásárolni. Szóval szerintem vigyél magaddal kp-t is mindenképp.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#6477) Kukcaman válasza szabogabor10 (#6476) üzenetére


Kukcaman
senior tag

axioma: szvl akkor vagy bejön vagy nem :D Nézegettem külföldi bankokat, de egyelőre nem nyitok ott kint.

Igen, kp-t mindenképpen vinnék, pont ez okból kifolyólag :) . Jó megoldás lenne, ha kérnék társkártyát ami Maestro-s vagy Visa-s? Az én kártyám eléggé kopott amúgy, véletlenül nem köthetnek bele a svábok? :D:D

(#6478) szabogabor10 válasza Kukcaman (#6477) üzenetére


szabogabor10
veterán

Azt nem tudom sajnos, hogy általában elfogadják-e a külföldi Maestro-t is. De tehetsz egy próbát. :)

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#6479) Kukcaman válasza szabogabor10 (#6478) üzenetére


Kukcaman
senior tag

OTP ügyfélszolgálatot is megkérdeztem mi a helyzet :D:D
Ez a válasz:

Köszönettel vettük bankunkhoz küldött levelét.

E-mail üzenet alpaján általános tájékoztatás nyújtására van lehetőségünk.

OTP bankszámlájához tartozó lakossági kártyáját minden további nélkül tudja használni azokon az elfogadó helyeken, ahol a bankkártyán feltüntetett logó szerepel a készpénzfelvevő automatán, vagy a kereskedői elfogadó listában, ha vásárolni szeretne.

Általában készpénzfelvételre minden OTP által kibocsátott, úgymond kisebb tudású bankkártya is megfelel (Maestro, Visa Electron, Visa Electron Junior), míg a vásárláshoz, inkább az úgynevezett dombornyomott (MasterCard, Visa Classic) kártyákat fogadják el inkább.

Az OTP Bank Nyrt. szolgáltatásaival a továbbiakban is állunk az Ön szíves rendelkezésére.

(#6480) Viszlát válasza Kukcaman (#6472) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem ilyen egyszerű a kérdés, mert az osztrákoknál/németeknél nem sima Maestro kártyát használnak, hanem EC Maestro-t, ami két szolgáltó összevont terméke (ún. branded card, a Mastercard a kibocsátó, de limitált a felhasználása). Ez az EC Maestro éppen ezért egy teljesen más kártya, mint amit a magyarországi bankok bármelyike készíteni tud neked, mert nálunk (és sok más országban) a Maestro tulajdonképpen a Mastercard debit (folyószámlához kapcsolódó) megoldásaként indult, mostanra némileg átformálódott jelentéstartalommal, felhasználásuk némileg korlátozott és másképp működik a tranzakciós jóváhagyásuk.

A lényeg annyi, hogy Ausztriában ahol csak az EC branded kártyáit fogadják el, ott teljesen mindegy, hogy milyen külföldi kártyával mész, ugyanúgy nem fogod tudni használni (a sima Maestro-t sem). Ilyen helyek egyébként jellemzően a kisebb boltok, vagy az Aldi/Lidl jellegű hálózatok, máshol nem lesz gondod. Benzinkutaton, éttermekben, szállodákban nem lesz ilyen problémád, de ha mindenképpen biztosra akarsz menni, akkor azt tudom tanácsolni, hogy legyen nálad mindkét nagy kártyakibocsátótól egy-egy kártya (VISA és Mastercard). Látom, hogy MC-d van jelenleg, emellé egy VISA classic és nem érhet meglepetés (a VISA egyébként is támogat több local scheme-t is). Készpénzfelvételnél szintén nem lehet gond, maximum ha valami eldugott kistérség takarékszövetkezet jellegű intézményénél próbálkozol, de a nagyobb bankok mind elfogadják a két nagy kártyakibocsátó kártyáit.

Plusz javaslat: ha többször is szeretnél pénzt kivenni, akkor alternatív megoldás lehet, hogy egy kinti bankszámlával rendelkező megbízható ismerősnek átutalni Transferwise-zal a kívánt összeget (reggel indított utalásnál már aznap ott lesz az összeg) és őt megkérni, hogy vegye ki neked. Az árfolyam és az átutalás költségei is drasztikusan kedvezőbbek, mint a magyar kártyával pénzt kivenni.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#6481) odrif


odrif
MODERÁTOR

Van- e most jobb ajánlat az FHB Prémium szamlajanal, havi 200 érkező jövedelem teljesulese esetén?
Ami kell: netbank, sms.
Ami jó lenne: paypass bankartya.

20 éve a Prohardveren

(#6482) Kukcaman válasza Viszlát (#6480) üzenetére


Kukcaman
senior tag

köszi :), és ha kopott a kártya? Nem köthetnek bele?

[ Szerkesztve ]

(#6483) Kukcaman válasza odrif (#6481) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Ez a paypass jó dolog meg minden, csak ne hagyja el az ember. 5000Ft alatt nem kell pin kód a boltokban(eltulajdonítás/elvesztés esete)

(#6484) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Találtam egy nagyon jó oldalt, pedig most nem is kerestem:)
http://www.mastercard.com/hu/consumer/travel/region_europe.html

Érdemes nézegetni.

(#6485) .tnm


.tnm
addikt

ugye gránitbank akkor is küldd sms-t (felár nélkül), ha külföldön van a telefonom, mikor vásárolok?

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#6486) axioma válasza .tnm (#6485) üzenetére


axioma
veterán

Ez nem bankkerdes, hanem mobilszolgaltatos. A bank kikuldi az sms-t a magyar szamodra. Fogalma sincs, hogy hol van a telod, ezt csak a szolgaltatod tudja, de igy fele' csak a magyar szamra kikuldest szamlazhatja, a bank se fog neked tobbet (effektive nem is tud a kulonbsegrol).
Konkretan az SMS-t jelenleg roamingban is ingyen fogadod, tehat plusz koltseged nem lesz vele. De a kulfoldi tartozkodas miatti - egyeb szolgaltatok kozvetitese szukseges - esetleges felarat azt mindenkepp neked terhelnek a telefonszamladra, ha lenne ilyen dij. Ahogy a hivasfogadast is.

[ Szerkesztve ]

(#6487) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

sziasztok

az mitől lehet, hogy Hollandiában nem tudtam a visa electron betéti-debit- kártyámmal vonatjegyet venni?
azért meglepő mert pl. pizzát a reptéren tudtam...

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#6488) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Sziasztok!

CIB-es hitelkártya-számlára utalhatok (fizethetek vissza) OTP-s bankszámláról?

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#6489) axioma válasza szabogabor10 (#6488) üzenetére


axioma
veterán

Persze, en mar vagy 3 kulonbozo bank szamlajarol toltottem ra penzt... mondjuk otp utalasi dija nem baba.

(#6490) szabogabor10 válasza axioma (#6489) üzenetére


szabogabor10
veterán

Köszi. Nekem belföldre fix 74 Ft, úgyhogy nem vészes.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#6491) odrif válasza odrif (#6481) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Erre valaki?

20 éve a Prohardveren

(#6492) Hintalow válasza dellfanboy (#6487) üzenetére


Hintalow
senior tag

A Visa electron 'kicsiocsó' kártyatípus, jellemzően belföldi használatra.
A bankkártya elfogadás egy nagyonnagyon szerteágazó, és sokszor elég fregmentált dolog, gyakori és minél teljesebb körű nemzetközi használatra még mindig dombornyomott a nyerő, sokkal nagyobb arányban fogadják el.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#6493) Viszlát válasza Kukcaman (#6482) üzenetére


Viszlát
addikt

Ha olvashatóak rajta az adatok, akkor a kopottság nem gond. Kártyaszám, lejárati dátum és aláírás a fontosak, de kártyás fizetésnél egyébként sem nézi általában a kutya sem.

(#6487) dellfanboy: ez nem országtól, hanem a vásárlás helyétől függ, hogy adott helyen milyen kártyákat fogadnak el.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#6494) Kukcaman válasza Viszlát (#6493) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Értem, köszi ;)
A számok eléggé kopottak de a fény felé forgatva olvashatóak :D

[ Szerkesztve ]

(#6495) Kukcaman válasza Viszlát (#6493) üzenetére


Kukcaman
senior tag

Még valamit :D
Ez a VISA Classic igényelhető társkártyaként? És azt ugyanúgy forint alapúra kell igényelni?
Előre is köszi :))

(#6496) Viszlát válasza Kukcaman (#6495) üzenetére


Viszlát
addikt

Sosem voltam OTP-nél, de alapvetően nem látom okát miért ne lehetne.

Nézd, ha hosszabb távon van szükséged valamilyen megoldásra, akkor a legpraktikusabb megoldás az lehet, hogy nyitsz egy EUR alapú számlát a bankodnál és kérsz hozzá egy Visa Classicot. A kártyának egyébként alapvetően nincs pénzneme, a hozzátartozó számla határozza meg. A két számla között tudod mozgatni a pénzt (ha jól sejtem a forint számládra érkezik bevételed), vagy eleve átirányíthatod oda a fizetésed/bejövő pénzeket. Ennél általában kedvezőbb megoldás Transferwise-zal mozgatni a pénzt a számlák között, de ezt neked kell kiszámolni az átutalási költségeket és az árfolyamot figyelembe véve.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#6497) daninet


daninet
veterán

Sziasztok!
Külföldi bank, de ez az egész világon általános, úgyhogy megkérdezem itt.
Nyitottak nekem Savings account-ot és Current accountot. Mindkettőhöz kaptam egy betéti kártyát (tök ugyan az, csak a szám más rajta). Valaki el tudja magyarázni nem bank nyelven mire való az egyik account és mire a másik?
Fizetéshez a savings számlaszámát adtam meg, oda utalják. Az egyetlen különbség amit én látok, hogy a savings kamatozik. Miért tartanék pénzt a current accounton?

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6498) cocka válasza daninet (#6497) üzenetére


cocka
veterán

Gondolom savings = megtakarítási számla, current = sima folyószámla.

Általában az van, hogy ha savingsről költesz, akkor szar kamatot kapsz vagy nem kapsz. Más különbséget nem nagyon tudok.

(#6499) daninet válasza cocka (#6498) üzenetére


daninet
veterán

Én is erre tippelek, a bank oldalán csak a kamat a különbség a két számla leírásánál. Annyira elenyésző a kamat mennyisége, hogy nem fogok ezért két kártyával szívni. :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6500) mzso


mzso
veterán

Helló!
Milyen banknál milyen számlát érdemes nyitni hogyha nincs sok pénz vagy pénzmogzás (fizetés) a számlán? A minimális költségen kívül a netbank és webkártya ami fontos.

OTP Jump-on voltam korábban (előtte Junioron), de mivel kor révén az már nem elérhető át raktak Tempóra. Itt a Net számla lenne érdekes, de nagyon nem tetszik, hogy 1300 Huf-ot lehúznak az emberről a semmiért. (Ha nincs fizetés, vagy nem lép be az ember három hónapig. )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.