Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6251) Kbali válasza Oliverda (#6250) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ezen a szinten nem volt teljesen egyértelmű, de akár ez is megoldódhat - próba cseresznye alapon. Nekem csak paypass van, a Visa-m csak sima classic.

[ Szerkesztve ]

(#6252) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Sziasztok!

Ha bemegyek egy bankba és készpénzes befizetést csinálok, a befizetett összegen kívül kezelési költséget kell fizetnem? ( FHB Bankba akarok befizetni )

(#6253) KMT válasza SG3rg0 (#6252) üzenetére


KMT
addikt

Nézd meg a vonatkozó hirdetményt...

(#6254) doc válasza SG3rg0 (#6252) üzenetére


doc
nagyúr

FHB-t nem ismerem, de jellemzoen nem szoktak penzt kerni befizetesert

(#6255) szabogabor10 válasza SG3rg0 (#6252) üzenetére


szabogabor10
veterán

Szerintem sehol nem kell érte fizetni.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#6256) Hintalow


Hintalow
senior tag

Céges számláknál azért van ilyen, de ott sem a befizetőnek kell külön fizetnie, hanem vagy levonják a betett összegből, vagy külön díjjként terhelik a számlán.
Lakosssági számlánál nincs ilyen, az tuti díjmentes bárhol.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#6257) cocka válasza Hintalow (#6256) üzenetére


cocka
veterán

Vagy esetleg x millió Ft feletti befizetésnél. :D

(#6258) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Ma próbáltam pénzt felvenni a bankkártyámról de nem tudtam. Nem tudjátok véletlen hogy milyen okai lehetnek ennek?

Van rajta elegendő összeg és mindég volt rajta minimum 20 ezer forint.
2 ATM-ből is próbáltam de nem engedte. A tranzakció sikertelen azt írta az automata.
250Ft körüli zárolt összeg van rajta de azt csak maga a bank vonta le a kártya díjra vagy nem is tudom mire.
A kártya nincs lejárva.
Próbáltam neten is vásárolni vele de azt sem engedte.
Hívtam a 24 órás ingyenes számot de nem vették fel. Gondolom mert vasárnap van.
Majd holnap megpróbálom.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#6259) ludsimon válasza Directors (#6258) üzenetére


ludsimon
veterán

Nem lehet, hogy letiltották? Junior kártya? Szülő nem lehet, hogy letiltatta?
A Te neveden van?

undefined

(#6260) Directors válasza ludsimon (#6259) üzenetére


Directors
senior tag

Nem tudom hogy letiltották-e. De miért tiltották volna le? Én nem kértem.
Igen az én nevemen van és nem Junior kártya. VISA Inspire.

[ Szerkesztve ]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#6261) Kbali válasza Directors (#6260) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha jól gondolom, akkor CIB-es kártyád van. A hétvégén volt előre bejelentett kiesés a szolgáltatásban, ez lehetett a gond. Az internetbankon volt erre vonatkozó hír kint.

(#6262) Directors válasza Kbali (#6261) üzenetére


Directors
senior tag

Igen CIB-es vagyok. Hát ezt nem tudtam. Nem is figyeltem. Így már világos. Köszi szépen. :)

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#6263) Oliverda


Oliverda
félisten

Vajon ha az OTP-s kártyámmal OTP-s ATM-ből EUR-t veszek ki, akkor azért mennyit kell fizetnem? Erre is vonatkozik havi x ingyenes kp felvét, vagy ez már egy más kategória?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6264) doc válasza Oliverda (#6263) üzenetére


doc
nagyúr

Hol veszel ki belole EUR-t? Kulfoldon? Mert arra tuti nem ervenyes.
De gondolom belfoldi EUR-felvetre sem.
Es az szinte teljesen biztos, hogy nagyon sokba fog kerulni :)

(#6265) polonic válasza doc (#6264) üzenetére


polonic
félisten

Van valahol az 5. kerületben egy eurós otp automata. Gondolom arra gondolt.

(#6266) Oliverda válasza polonic (#6265) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, arra gondoltam. Amúgy BP-n összesen két ilyen automata van a térképük szerint.

Külföldön mér vettem fel róla pénzt. 37 651 forintnyi valutáért 1794 forintos díjat számolt fel. Arra mondjuk máig nem jöttem rá, hogy végül melyik árfolyam alapján vonta le, mivel semelyikkel nem passzolt a szám, de alapvetően nem volt olyan rossz a ráta.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6267) Kbali válasza Oliverda (#6263) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nem, mert 150e ft-ra vonatkozik, nem annak ellenértékére. Kondíciós listában szerepelnie kell az arfolyamnak. Vagy hívd fel a call centert

(#6268) Oliverda válasza Kbali (#6267) üzenetére


Oliverda
félisten

A tranzakciós adó érdekel legkevésbé. Az fontosabb kérdés, hogy ez beleszámít-e a csomag által kínált 2 ingyenes felvétbe, illetve hogy végül milyen árfolyamon könyvelik el az összeget.

A vége valszeg ügyfélszolgálat lesz.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6269) Directors válasza Kbali (#6261) üzenetére


Directors
senior tag

Sziasztok!

Ma se tudtam a neten vásárolni aztán most felhívtam a bankot.
Mondta a hölgy hogy ők tiltották le a kártyát mert leterhelte valami cég a számlámat euróban.(Kártyás vásárlás) Egy csomó betű meg szám volt a cég neve. Amúgy nem egy nagy összegről volt szó 219Ft talán.
A vicces az egészben hogy én nem is vásároltam idén a kártyámmal semmit.2.15-én tiltották ha jól emlékszem. 2200Ft-ba került most ez a dolog. :/

A hölgy küldött most nekem egy "Bankkártya Reklamációs adatlap"-ot hogy töltsem ki.
Valaki töltött már ki ilyen lapot? Esetleg tudna nekem segíteni?[link]
Szerintem elég kicsi a valószínűsége hogy jóváírnának nekem bármit is.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#6270) Kbali válasza Directors (#6269) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szia! Ha biztos vagy benne, hogy nem te végezted a tranzakciót, akkor szépen írd le a tranzakció adatait a az első blokkba.
Nézd meg azt is a tranzakciós listádban, hogy a bank milyen költségeket számított neked, azokat jelöld be, hogy kéred vissza (pl.: tiltási díj (100%), kártyapótlási díj).
Jelöld be ezt: "A vitatott tranzakciót nem végeztem el, nem írtam alá és nem engedélyeztem/nem járultam hozzá. Sem telefonon, sem Interneten, sem postai úton nem rendeltem árut/szolgáltatást és természetesen nem is vettem át. "
Esetleg még ezt: "A kártyámat nem vesztettem el és nem lopták el tőlem és a tranzakció idején a kártya mindvégig az én birtokomban volt."

(#6271) Kbali válasza Oliverda (#6268) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nem is a tranzakciós illetékre gondoltam. Persze, ha elárulnád, milyen csomagod van, akkor könnyebb lenne segíteni, de egyszerűbb az ügyfélszolgálat.

(#6272) Directors válasza Kbali (#6270) üzenetére


Directors
senior tag

Hát a számlatörténetben nincs benne. Vagy is én nem látom hogy elment volna az összeg.
A számlatekintőben van az hogy zárolt összeg.

[ Szerkesztve ]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#6273) Hintalow válasza Directors (#6269) üzenetére


Hintalow
senior tag

Az mondjuk érdekes folyamat, hogy gyanús tranzakció esetén csak úgy letiltják a kártyát...
Jobb helyeken max blokkolják, amíg nem egyeztetnek az ügyféllel.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#6274) szabogabor10 válasza Hintalow (#6273) üzenetére


szabogabor10
veterán

Igen. De a CIB-nek ez kitűnő plusz pénz...

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#6275) Oliverda válasza Oliverda (#6268) üzenetére


Oliverda
félisten

OTP chat: a készpénzfelvétel díja ebben az esetben 62 Ft + 1,23%. Deviza eladási árfolyamon történik az átváltása.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6276) Directors válasza Hintalow (#6273) üzenetére


Directors
senior tag

Rákérdezett a hölgy hogy tiltsuk-e véglegesen. Én pedig mondtam hogy inkább tiltsuk mint hogy lehappolják a pénzem csak úgy.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#6277) Directors válasza Kbali (#6271) üzenetére


Directors
senior tag

Hopp ez lemaradt.

Cib online számlacsomagom van.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#6278) Kbali válasza szabogabor10 (#6274) üzenetére


Kbali
nagyúr

Miért is lenne plusz pénz, ha reklamációban meg visszakérheted?

(#6279) Kbali válasza Directors (#6277) üzenetére


Kbali
nagyúr

Azt nem tőled kérdeztem :)

(#6280) Kbali válasza Hintalow (#6273) üzenetére


Kbali
nagyúr

Inkább simán tiltsák, mint a pénzt vigyék, főleg, hogy észre sem vettem a gyanús tranzakciókat. Anno az UniCreditnél is volt valami korrumpálódott kártyaszámlista, automatice küldték ingyen az új kártyát.

(#6281) Directors válasza Kbali (#6279) üzenetére


Directors
senior tag

Igen, ma már beugrott. :DDD Tegnap kicsit fáradt voltam már. Ma viszont kértem internet kártyát is. Azzal biztonságosabb lesz a vásárlás.
Viszont a tranzakciót nem találtam sehol sem. Szerintem az csak nekik van nyilván tartva.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#6282) Hintalow válasza Directors (#6281) üzenetére


Hintalow
senior tag

Szerintem ott félre lett értve a dolog.
Jellemzően kétfajta tiltás van a bankoknál:
- lost/stolen: magukért beszélnek a nevek, a tiltás fizetős.
- fraud: visszaélés miatt, vagy a banki veszi észre, vagy az ügyfél jelzi, de egyértelműen bebizonyosodik, hogy illetéktelen használat történt. ez a tiltás díjmentes.

nálad az lehetett, hogy még nem igazán volt letisztázva, hogy mi is a helyzet, így egyszerűen amikor mondtad, hogy tiltsák le, akkor letiltották, mivel nem volt bizonyított, hogy visszaélés, ezért szépen fizetős tiltásba tolták (ilyenkor ez a folyamat)
Remélem nem lesz igazam, de ilyenkor nem merném 100%-ra mondani, hogy jóváírják a tiltási díjjat.

Ha a tranzakciót nem látod sem a zárolt tételek között, sem a számlatörténetben, akkor az lehetett, hogy megtörtént, lezárolódott, de nem vonták le, igy idővel szépen feloldódott a zárolás, és az összege visszament az egyenlegbe.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#6283) cocka válasza Hintalow (#6282) üzenetére


cocka
veterán

Igen, ez szokott lenni, csak a cib ezt minimum a kártyatörténetben terheletlen tranzakcióként a listában hagyhatná.

(#6284) Directors válasza Hintalow (#6282) üzenetére


Directors
senior tag

Nem tudom mi is volt. De ez többet nem fog előfordulni mert megigényeltem az internetkártyát amit nem fogok letiltani így.A sima bankkártyát meg csak készpénzfelvételre meg boltban személyesen történő vásárlásra fogom használni.
Megvolt a tanuló pénz.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#6285) Hintalow válasza cocka (#6283) üzenetére


Hintalow
senior tag

Ezt így egyik bank sem tudja megcsinálni, mert sehová nem illik bele. :N

a tényleges kártyatörténetbe nem kerül be, mert nem könyvelték, soha nem hagyta el a pénz az ügyfél számláját (gyak. meg sem történt)
könyvelésre váró előjegyzett tételek között sem marad, mert már nem vár könyvelésre, nincs előjegyezve, sem zárolva stb.
Attól függetlenül a bank szükség esetén látja utólag, de az ügyfélszolgálat is csak a kártya authorizációkból.
Jobb is, hogy az ilyen téves kártyatranzakciók, próbaterhelések stb. (amiknek semmi kihatásuk az ügyfélre) nem látszódnak netbankban, egész nap égnének a vonalak, mert senki nem értené, hogy miért, meg holapénzem, meg hogyhagyhatjaaköcsögbank. :D
(nem rosszindulat, csak tapasztalat, jó 5-6 év között húztam le banki ügyfélszolgálaton, sokkal egyszerűbb dolgokat sem értenek az emberek)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#6286) cocka válasza Hintalow (#6285) üzenetére


cocka
veterán

sokkal egyszerűbb dolgokat sem értenek az emberek

Most nem mintha támadni akarnálak, de sokszor a banki ügyintézők sem. 5 perces munkát röpke fél óra alatt csinált meg, mert saját bevallása szerint nem tudta hogy kell. És huszonötször kiment, bejött, telefonálgatott, majd a kolléganő mindjárt megcsinálja stb.. az idő meg közben telik és kvázi nem történik semmi.

(#6287) Hintalow válasza cocka (#6286) üzenetére


Hintalow
senior tag

Nem bántassz meg, tökéletesen tisztában vagyok ezzel :) (elnézést minden jelenlévő fióki ügyintézőtől)
Náluk a hangsúly az eladandó termékek oktatásán van, befektetések, hiteltermékek, biztosítások.
Több témakörben abszolút nincsenek képben (jellemzően bankártyák, elektronikus csatornák stb)
A szükséges információk ismerete pedig a nagy fluktuáció, a brutális tervszámok teljesítési kényszere, oktatások hiánya miatt sokszor igencsak kívánnivalót hagy maga után (ej de szép mondat lett :B )
Én callcenterben voltam, alapvetően ha kártyákkal, elektronikus csatornákkal, számlamozgásokkal kapcsolatban van valakinek kérdése, mindig azt tanácsolom, inkább telefonáljon, ott sokkal nagyobb esélyel kap olyan ügyintézőt, aki képben van.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#6288) Archanon


Archanon
őstag

Sziasztok!

MKB Student bankkártyám utolsó hónapjait járja, sőt, mivel már nincs is érvényes diákigazolványom gyakorlatilag már nincs is ilyenem (van, használom is). Mielőtt még gebasz lenne, szeretnék egy biztosat. :)

Mire használom? Érkezik rá a havi fizu, gyakran vásárolok ugye szupermarketekben (élelmiszer, kacatok), és szinte mindig bankkártyáról fizetek. Készpénzfelvétel csak ritka esetben, jobban szeretem "kredit" formájában látni a dolgokat. Havi szinten átutalok olyan 2-3x, emiatt egy értelmes netbank szolgáltatás is jó volna (MKB tökéletesnek bizonyult).

Namármost, nem feltétlen szeretnék szolgáltatót váltani, de annyi van már, hogy ihajj... nem is tudom hol érné meg a pénzemet tárolni, amit félreteszek. Ötletek?

mod.: természetesen a cél az, hogy továbbra is szinte full ingyen intézhessem banki ügyeimet, akár a student kártyánál. Nyilván lesz éves kártyakezelési költség, de nem szeretnék minden pénzmozgatásnál 2-300 Ft-okat fizetni, pláne fizetéskor nem.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#6289) Oliverda válasza Archanon (#6288) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem elektronikus banki ügyintézésben most az OTP elég erős, beleértve a mobil alkalmazásukat is. A Net számlacsomaggal az átutalások ingyenesek (csak tranzakciós illeték van), illetve 2 full ingyenes kp felvét is van. Új ügyfélként elvileg még ezt is meg tudod lovagolni. Egy másik opció lehet náluk a Simple, bár ott az utóbbi kedvezmény már bukik.

Amúgy ha leginkább csak kártyával fizetsz, akkor megérhetné egy hitelkártyát is fenntartani, feltéve ha úgy érzed, hogy képes vagy okosan használni. Azzal kártyától függően 1-4%-ot kaphatsz vissza a vásárlások után.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6290) Kbali válasza Archanon (#6288) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nézd meg a cib online szlacsomagot is. Van havidíj, de a számlahasználat gyakorlatilag nulla ft-ba kerül

(#6291) Archanon válasza Oliverda (#6289) üzenetére


Archanon
őstag

Munkáltatómhoz pont most érkezett ez a fajta ajánlat a Raiffeisen jóvoltából: [link] - én ebbe a rétegbe tartoznék... Jól hangzik.

Van számlám, jár hozzá bankkártya, amivel tudok fizetni tök jó. De mire jó egy hitelkártya? Okosan használni... na ilyet még sosem használtam.

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#6292) Oliverda válasza Archanon (#6291) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha jól használod, akkor kedvezményeket lehet vele behúzni. A hitelkártyánál a bank pénzét használod, amit ha mindig határidőre visszafizetsz, akkor kamatmentes a "hitel".

Vannak mindenféle pontgyűjtős kártyák, illetve egy néhánynál visszakapod a költésed néhány százalékát. Utóbbi esetében jellemzően max. 1-2%-ról van szó, de van olyan is ahol bizonyos típusú vásárlások után 4% jár vissza. Ha sokat használod a kártyát, akkor ezzel éves szintén visszajöhet néhány 10 000 forint. Dióhéjban ennyi.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6293) Hintalow válasza Archanon (#6291) üzenetére


Hintalow
senior tag

Amúgy egy alapszabály: ha nem tudod miért lenne jó egy hitelkártya számodra, akkor nem kell hitelkártya :K

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#6294) gixxer-tomee


gixxer-tomee
aktív tag

Hali!

Lenne egy kérdésem. Milyen számlát ajánlanátok nekem? Hamarosan szükségem lesz rá, és kártyára is. Havi 3 és 400ezer között várható a rá érkező pénz. A havi 2 pénzfelvétel minimum meglesz. Ezenkívül lesz havi 1-2 utalás illetve kártyás fizetés is. Annyi fajta számla bank és kártya van, hogy nem igazodok ki rajtuk. Annyi, hogy ismeretlen bankot annyira nem szeretnék. Vannak olyanok, amikről pár éve nem is hallottam. Az ilyenben nem igazán bízom. Az OTP-t és a Raiffeisen-t néztem eddig. Az elsőnél a NET számlát, a másodiknál Díjnullázó 2.0-t.

Köszönöm előre is a tippeket! :)

Üdv.: Tomi

tacstacstacstacsveddveddveddveddbebebebe

(#6295) doc válasza gixxer-tomee (#6294) üzenetére


doc
nagyúr

Raiffeisen Premium Gold? tokingyen van minden, ennel olcsobban nehezen talalsz :)
a hatulutoje hogy a beteti kamataik nevetsegesen kicsik, ha az is szamit akkor Granit Bajnok

(#6296) gixxer-tomee válasza doc (#6295) üzenetére


gixxer-tomee
aktív tag

Úgy látom a Raiffeisen-nél minimum 400 és 500 ezer kell havonta, hogy teljesüljenek a feltételek. Nálam a 400 az, ami nem mindig biztosított.

tacstacstacstacsveddveddveddveddbebebebe

(#6297) gixxer-tomee


gixxer-tomee
aktív tag

Azt nem tettem hozzá, hogy külföldön leszek sokat. Nyugat-Európa. És valószínű ott is fogok alkalmanként kártyát használni. :)

tacstacstacstacsveddveddveddveddbebebebe

(#6298) doc válasza gixxer-tomee (#6296) üzenetére


doc
nagyúr

hm, ugy emlekszem amikor nyitottam meg kisebb volt a limit, bar fene tudja...
a kulfoldi kartyahasznalatnak a szamla szempontjabol nem igazan van jelentosege (legfeljebb az arfolyamot illetoen, ami a Granitnal peldaul zsenialisan jo)

(#6299) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Szeretnék új számlát nyitni, de még nem tudom melyik bankot válasszam. Gondolkodok az OTP, CIB és ERSTE-n, de nem igazán vagyok képbe e területen. Valaki tudna segíteni, hogy melyik lenne jó választás?

(#6300) polonic válasza gixxer-tomee (#6296) üzenetére


polonic
félisten

Az igen. Nagyon megemeltek a limitet. Elotte 280 ezer volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.