Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6901) axioma válasza dipeti (#6897) üzenetére


axioma
veterán

Elveszni elvben nem veszhet el, ellenben nemtrivialis, hogy hol kell keresned.
Ad.1. visszafordult, akkor az isk.szovetkezetne'l (annal is inkabb a konyvelonel, atlagos ugyfelesnek goze se lesz errol)
Ad.2. a volt bankodnal valami atmeneti szamlan varja, hogy valaki kezzel kibogozza, hogy kihez tartozik...
Jo esellyel egyik esetben se lesz direktben a nevedhez kotve, hanem valahol az adatok legmelyen lesz csak meg ez az adat.
Sztem egy regi kivonatoddal vagy plane a megszunteteskor kapott papirral a volt bankodnal kezdd. Meg persze nem art ha tudod a _pontos_ elkuldott osszeget, foleg ha az nem egy tul kerek.

(#6902) dipeti válasza axioma (#6901) üzenetére


dipeti
senior tag

Szia!

Szerencsére ma reggel hívtak, hogy az utalás nem ment végbe, mert hibás volt a számlaszám amit megadtam. (Azaz a régi számlaszámomat teljesen törölték a banknál és emiatt el lett utasítva a tranzakció nem létező sz.szám miatt.)

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#6903) axioma válasza dipeti (#6902) üzenetére


axioma
veterán

Na akkor jo a vege. Csak azt hittem abbol, hogy mar tudtad hogy a rossz szamra kuldtek, hogy az isk.szov. mar szettarta a karjat, hogy nem tudnak rola semmit, ok utaltak.

(#6904) dipeti válasza axioma (#6903) üzenetére


dipeti
senior tag

Nagyon rendesek voltak! Hálás vagyok nekik! :R :K

Some say I'm condescending. That means I talk down to people.

(#6905) Met válasza Armahun (#6895) üzenetére


Met
nagyúr

A rendes kártya tegnap jött meg. Ma rendeltem internetkártyát. Kíváncsi leszek mikorra ér ide:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6906) Armahun válasza Met (#6905) üzenetére


Armahun
addikt

Csütörtökön voltam a bankban, ott volt.
Viszont az ingyenes kártyáért levontak több mint 2000 forint átvételi díjat.

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#6907) Met válasza Armahun (#6906) üzenetére


Met
nagyúr

Igen, ha kiküldik az ingyen van, a személyes átvétel meg fizetős.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6908) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Kezdek belegabalyodni a témába, 30 perce keresem az információt de nem találom.
OTp alap számlánál, kártya kibocsátási díj mikor kerül felszámításra, és évente adnak új kártyát?

(#6909) lilp


lilp
tag

keresovel nem talalok ilyesmit.

szoval: letezik olyan opcio, hogy csak webkartyam legyen?

nincsen semmifele bankkartyam/szamlam.

(#6910) szabogabor10 válasza lilp (#6909) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nincs. Kell hozzá bankszámla meg főkártya mindenképp.
Miért akarsz csak webkártyát?

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#6911) Armahun válasza szabogabor10 (#6910) üzenetére


Armahun
addikt

Csak számla kell, másik kártya nem.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#6912) szabogabor10 válasza Armahun (#6911) üzenetére


szabogabor10
veterán

De az OTP-nél kötelező a főkártya, ha jól tudom.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#6913) cocka válasza szabogabor10 (#6912) üzenetére


cocka
veterán

CIB-nél nem kötelező. Az OTP egy rugalmatlan bank.

(#6914) Met


Met
nagyúr

Filmekbe szokott lenni hogy x dollár feletti utalásokat bejelentenek az adóhivatalnak.
Itthon van ilyen, ha igen milyen összegtől?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6915) Hintalow válasza Met (#6914) üzenetére


Hintalow
senior tag

Nincsen ilyen, ha a nav akar valamit, kikéri az adatokat.
Ezzel kapcsolatban valami 6-7 millió forintos utalás szokott keringeni a köztudatban.
Ekkora vagy efölötti utalásból egy bankban van 800-1000 darab közötti NAPONTA, ergó bankrendszer szinten 10 és 20 ezer közötti per nap.
Kb belefulladna a nav, ha át akarna rágni ennyit csak úgy naponta.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#6916) Champ1on


Champ1on
tag

Sziasztok!
Új vagyok a bankszámlák világában, és szeretném tudni hogy milyen banszámlát nyissak.
Takarékban szeretném nyitni, legfőképp netes(PayPal,eBay,Steam,G2A stb) vásárlásokra szeretném használni.
Milyent nyissak? [link]
Bankkártya milyen legyen? Ezekből lehet választani Ezekre melyiket?
Köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#6917) fezsoo


fezsoo
aktív tag

Sziasztok.

Biztos hallottátok hogy kivonul az AXA Bank, és az OTP veszi át az ügyfeleket!

AXA-s voltam, de én nem szeretnék OTP-s lenni.
Keresgélek a számlák között. De nem tudok mindenben eligazodni.
Ha van itt olyan aki otthon van az ilyen témában, adhatna tanácsot!

Minél olcsóbb havidíj.
Pár utalás és kártyás vásárlás a havi történés.
Illetve ha még a kis megtakarításra azért adnának valamicske kamatot. Az se lenne rossz.

Tudnátok valami értelmes lehetőséget mondani?
Vagy legalább hogy merre nézelődjek :F

Előre is köszönöm. :R

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#6918) apuc válasza fezsoo (#6917) üzenetére


apuc
őstag

Sziasztok, segítséget kérnék.

Ha a K&H Netbankjában a bankkártyáimnál beállítottam a virtuális tranzakciós CNP limit -et 1 forintra
( eddig nem állítottam be ott semmit) akkor ugye kizárt dolog, hogy neten bármilyen vásárlásra használhatóak legyenek a bankkártyáim?
Eddig tudtam velük vásárolni, ezek után csak akkor szeretnék, ha előtte én a netbankon (vagy telebankon) felemelve az adott összegre a limitet ezt jóváhagyom.

Nem szeretném, ha bárki vissza tudna élni a neten a kártyákkal, ezért állítottam be 1 Ft-ra, és érdekelne, ez valóban a megfelelő megoldás arra, hogy neten ne lehessen velük semmit venni, fizetni a tudtomon kívül.

Előre is köszi a választ! :)

[ Szerkesztve ]

(#6919) syl5 válasza apuc (#6918) üzenetére


syl5
őstag

Be tudsz állítani sms azonosítást online vásárlásnál az humánusabb megoldás sztem.

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#6920) apuc válasza syl5 (#6919) üzenetére


apuc
őstag

Köszi, igen, jó pár oldalon, de sajnos még több az, ahol ilyen megoldást a webáruház nem ajánl fel, nem tud sajnos..
Viszont a nem annyira humánus megoldással, amit leírtam meg tudom előzni az esetleges visszaéléseket?

(#6921) fezsoo válasza fezsoo (#6917) üzenetére


fezsoo
aktív tag

Senkinek semmi ötlet. Ajànlàs. Jó tapasztalat?

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#6922) cocka válasza fezsoo (#6921) üzenetére


cocka
veterán

CIB, de úgy is lehurrognak, már alig várom, hogy jöjjenek az ügyeletes hőzöngők, hogy bármit csak a CIBet ne. LOL

(#6923) Met válasza cocka (#6922) üzenetére


Met
nagyúr

Mi a baj velük?

Amúgy az internet kártya is kb. 2 hét mire elkészül?
Majd úgy fog működni hogy kapok egy számlaszámot hozzá, kapok egy kártyát és ha rá akarok tenni a pénzt akkor arra a számlaszámra átutalom?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6924) Gedeon31 válasza Met (#6923) üzenetére


Gedeon31
addikt

Nem utalni kell van olyan átvezetés azt használd majd.

(#6925) Gedeon31 válasza cocka (#6922) üzenetére


Gedeon31
addikt

Semmi baj a CIB bankkal . Akinek fontos sűrűn oda járjon ,akkor ne azt a bankot válasza. Igen sok bankfiókot bezártak az utóbbi években,de telefonon és az internet bankban mindent eltudok intézni.

(#6926) cocka válasza Gedeon31 (#6925) üzenetére


cocka
veterán

Hát egy időben nagy divat volt őket szidni, főleg amikor megszüntették a CIBEZZ-t meg még pár egyéb kedvezőbb csomagot és izomból árat emeltek amikor a kedves kormányunk bevezette a tranzakciós adót. Na akkor indult el a tömeges "otthagyom a cib bankot" mozgalom (mely többek közt az itteni hozzászólásokból derült ki), mert még a kártyás fizetés sem volt ingyenes. Aztán kb. másfél évig volt így, miután jelen állás szerint ott tartunk, hogy kb. ők az egyetlen bank, ahol van olyan számlacsomag, amiben hót ingyen lehet átutalásokat végezni, azaz ők fizetik a tranzakciós adót helyetted. Kp. felvét ATM-ből meg fix díjas, szal. nagyobb összegek felvételekor jobban megéri és ott sincs +0.6% szeretetjutalék!

Azt szokták még hátrányként emlegetni, hogy javás a netbank és hogy hú milyen nehéz ma java appokat engedélyezni stb.. Meg hogy ezáltal nem tudod gyorsan könnyen bárhonnan elérni. (mobil verzió mondjuk nem tudom milyen, de gondolom ott is minimum fel kell rakni egy cibes appot, hogy működjön)

Egyébként a funkcionalitására egy qrva zokszót nem tudok mondani. Tökéletes.

Divat még szidni a fizikailag létező tokent, ami nélkül belépni sem tudsz a netbankba (kivéve mobiltoken esetén), merhogy hú milyen jó lenne, ha mobilra jönne valami temp kód helyette.

De az az előnye biztosan megvan, hogy ha elhagyod a mobilodat, akkor nem kell a bankba rohangászni új regisztrációért. Meg elég kicsi ez a token, szóval bárhova magaddal viheted, ha tudod, hogy szükséged lesz a netbankra.

Meg azt szokták még ugatni, hogy jajj drága az sms értesítő. Ki mondta, hogy rendeld meg?! LOL

[ Szerkesztve ]

(#6927) cocka válasza Gedeon31 (#6924) üzenetére


cocka
veterán

Teljesen mindegy, mert a saját számlára történő utalás is bankon belüli utalásnak minősül, azokat pedig 0-24-ben azonnal teljesíti a cib bank. ;) Igen, akár vasárnap hajnali 2-kor is.

(#6928) Gedeon31 válasza cocka (#6926) üzenetére


Gedeon31
addikt

Mobilon is tökéletesen lehet netbankolni . Chrome böngészővel szoktam teljesen jól működik. Sajnos erre külön mobil alkalmazás nincsen.

(#6929) fezsoo válasza cocka (#6922) üzenetére


fezsoo
aktív tag

Köszönöm. Megnézem az oldalukat.
Azért ha van még alternatìva.... Tapasztalattal, akkor szìvesen fogadom.

Köszi mindenkinek az eddig vàlaszokat.

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#6930) KMT válasza fezsoo (#6929) üzenetére


KMT
addikt

Erste Privilégium.
Gránitbank. Főleg, ha több lenne a betét, mert jó kamataik vannak.

(#6931) fezsoo válasza KMT (#6930) üzenetére


fezsoo
aktív tag

Köszönöm. :R
A Gránit Bank-kal nagyon szemezek. Olcsó a számlavezetési dijjai is.

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#6932) beers


beers
addikt

Rákérdeztem a privilégium l-re!
Elvileg minden ok vele, én a k&h-s számlát megszüntetem és nyitok egy erste-st!

[ Szerkesztve ]

M&N

(#6933) axioma


axioma
veterán

Erdekes, nekunk me'g mindig nem jott level. Pedig egy masik, csaladban levo szamla miatt mar beszeltem egy KH-ssal, es azt mondta, hogy azt is (a mienkrol hiteltorlesztes megy) meg fogjak szuntetni. De egyelore nem ugralok, hogy ugyan mar kerem a felmondasom:)
Amugy a 40 alattiaknak 3M megtakaritastol, a felettieknek 5M megtakaritastol (plusz egyeb feltetelek lehetnek, ez a beugro) ajanlanak premium szamlat, ami "majdnem" ingyen, de a tr.adot azt mar ott sem nyelik be. Nekunk meg pont az kene, hogy penz atforgatasert ne kelljen fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#6934) beers válasza axioma (#6933) üzenetére


beers
addikt

2016.04.01-el módosítják a zero számlákat, várj türelemmel, biztos meg fog érkezni a papír!

M&N

(#6935) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Sziasztok!

Unokatesómnak (17 éves, nyáron tölti a 18-at) kellene valami diákszámla. Nem nagy összegek mennének rá havonta (20-30, max 40k havonta, nyártól amgasabb). Netbankolni nem igazán fog. A lényeg, hogy minél olcsóbb legyen kp felvét ingyenes legyen lehetőleg, szóval a legolcsóbb csomag kellene. Utalás, netbank ilyenek nem szempont. Sajnos idő hiányában én nem tudom átnyálazni a kínálatot így ha valaki esetleg nézegette mostanában őket akkor kérem segítsen! :R

(#6936) Met válasza Met (#6905) üzenetére


Met
nagyúr

Meg is érkezett:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6937) beers válasza Tomi0703 (#6935) üzenetére


beers
addikt

Amíg ez leírtad, ez ki is dobta volna neked a lehetőségeket!

M&N

(#6938) Tomi0703 válasza beers (#6937) üzenetére


Tomi0703
őstag

Valóban, gugliban rá sem kerestem. :B Ezer hála. :R Nálam is anno az OTP volt a nyerő mert az Erste Diákszámla megszűnt.

(#6939) kiralyroli


kiralyroli
tag

Sziasztok!

Nem tudom hogy ismeritek e a Magnet bankot. Én már több mint 4 éve náluk vagyok, semmi problémám nem volt még eddig a bankkal, és nagyon olcsóak, csillag csomagban vagyok, becsületkasszás a díjcsomag, nincs semmi feltétele a nyitásnak, mint pl minimum havi utalás stb, nekem 200 Ft a számlavezetési díjam, de ha azt akarod hogy 0 Ft legyen akkor 0 Ft lesz. Kártya díj nincs, amikor nyitottam a számlát azt hiszem akkor kellett befizetnem 2.000 Ft-ot, de nem veszett el. Ingyenes netbank, kártyavezetési díj nincs. Gondoltam beírom hátha érdekel valakit.

Szerk:Rosszul tudtam 200 Ft a kártyavezetési díjam havonta, és a számlavezetés 0 Ft, tehát mégis van kártyavezetési díj, havi 200 Ft a havi költségem :D

[ Szerkesztve ]

(#6940) cocka válasza kiralyroli (#6939) üzenetére


cocka
veterán

Ismerem, és pont azért szar, mert egy pesti takarékszövetkezet alakult át bankká, következésképp nem sűrűn van Budapesten és agglomerációján kívül fiókja. Ez azoknak lehet hátrány, akik szeretnének a számlájukra kp.-t befizetni. Vagy mondjuk adott esetben bemenni a bankba valamit intézni (pl. csoportos beszedést), átszerződni, igazolást kérni stb.. franc se fog emiatt Pestre járogatni.

[ Szerkesztve ]

(#6941) kiralyroli válasza cocka (#6940) üzenetére


kiralyroli
tag

Értem, ha nem budapesti lennék valószínű én sem nyitottam volna számlát náluk még anno. Tőlem kb 5 percre van a bankfiók. Azoknak jó lehet akik Pestiek és van hozzájuk közel bankfiók. Illetve van 2db Pest megyei bankfiókjuk Solymáron meg Dunakeszin.

(#6942) axioma válasza beers (#6937) üzenetére


axioma
veterán

Csak ha fejbol tudod: ehhez hozza kell erteni mindenhol a tr.adot? [Engem pont olyan szla erdekelne, eleg magas jovedelematutalassal es magas utalasi forgalommal, de jelentos megtakaritas nelkul, ahol az utalasra nincs a tr.ado hozzaadva. Ha vna ilyen, akkor megeri valtani, egyebkent megszuntetjuk az utalasokat.]
Amit tudok, KH a legnagyobb csomagjaban se nyeli be a zero utan, es annak eleve 5M megtakaritasi minimumfeltetele van.

[ Szerkesztve ]

(#6943) doc válasza axioma (#6942) üzenetére


doc
nagyúr

nekem a Raiffeisennel ilyen van (Premium Gold), de nem biztos hogy meg mindig nyitnak ilyet
illetve ott a Granitos Bajnok, ott 1 ezrelek az utalas, minden mas ingyen van (kiveve a bankkartyat)

(#6944) axioma válasza doc (#6943) üzenetére


axioma
veterán

Kosz, megnezem. Van naluk onecard-om es azon megy at a havi kartyas koltes szoval me'g csak uj vagy ismeretlen profilu se leszek nekik.
1 ezrelek jo, a tobbihez kepest, de mar lehet hogy ugyanugy le kene legalabb a felet alllitani.

Az de nem semmi, hogy havi netto 1millas szamlakondicio is van.. de ez a gold jonak tunik.

[ Szerkesztve ]

(#6945) beers válasza axioma (#6942) üzenetére


beers
addikt

Itt alul megnézheted, hogy pontosan mi mennyibe fáj!

M&N

(#6946) axioma válasza beers (#6945) üzenetére


axioma
veterán

Ja, hogy a netbankon nincs mashol van tr.ado. Fura, ilyen konstrukciot nem nagyon lattam me'g.
Ettol fuggetlenul akkor ez a szamolgato egy nagy NULLA. Ugyanis beirtam, hogy 10 db utalas szumma 5mill ertekben, es az utalasokra 0Ft-ot irt. Kozben az 10x180 Ft.
Szerk: Bocs, az a 2019-tol ervenyes. A francnak rakjak be "fobb dijtetelek" tablazat ala, mig a 0Ft csak folyoszovegben van folotte, ami amolyan aprobetunek tunik.
Megjegyzem, ettol me'g a multbeli resz fennall, a mostaniban akkor per pill en voltam a hulye, elnezest!

En anno (10 eve) a lakashitelekhez kicsit konyitottam, es akkor is baromi nagy f*szsagokat irt a bankmonitor a koltsegekrol, igaz ott 1x szar volt a kondicio is, masodszor meg szar volt (se a kondiciohoz, se a valosaghoz nem stimmelt) a szamolgato altal kiadott koltseg (a thm-szamitasuk botranyossagarol mar ne is szoljak).
Ettol fuggetlenul egy dologra jo lehet: megtudni, melyik bank kinal kimondottan magas jovedelemhez kulon szamlatipust. Ennyi...
[Felre ne ertsd, nem a te hibad, sot koszi a segitseget, de sajna valoban nem tudjak lekovetni normalisan a piacot, meg sztem programozoi oldalrol is vannak hianyossagok.]

[ Szerkesztve ]

(#6947) axioma válasza axioma (#6946) üzenetére


axioma
veterán

Megneztem masik reszletezest is, ott megint 160/180 ft bankon belul/kivul... na jo, inkabb nem mondok semmit, valamelyik a ket hsz. kozul igaz, a masikat keretik figyelmen kivul hagyni:)

(#6948) Met


Met
nagyúr

Voltam ma BBankba megszüntetni a számlám, legnagyobb meglepetésemre az éves kártya díjból fennmaradó összeget vissza adták, 30 napig még él a számla és ha pénz érkezik rá akkor értesítenek és valószínűleg van rajta 5k amit számlanyitáskor kellett fizetnem, az 30 nap múlva tudom felvenni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6949) beers válasza axioma (#6947) üzenetére


beers
addikt

Telefonon is rákérdeztem, azt mondták 0 Ft!
Ezen a számon:+36-1-7000-380 (bankmonitor, náluk lehet és csak személyesen megkötni)

M&N

(#6950) axioma válasza beers (#6949) üzenetére


axioma
veterán

Koszi az infot, de ha atkoltozik a Raiff az eurocenterbe, akkor bemegyek hozzajuk erdeklodni, aztan ha nem jo akkor marad az erste (volt veluk mar tobbszor kapcsolatom, hitelkartyam me'g mindig van naluk, de ami szamlavezetessel kapcsolatos eddig mindig csak szemetkedes lett reszukrol a vege... es soxor jobban ismerem egyes termekuket, mint ok maguk, hat nem tul szimpatikus banda).
Naluk tartanek attol, hogy most 0 Ft, es nem mondhatja meg direktben, de tudja, hogy 2 het mulva valtozik, annyira hogy hirdetmeny is van rola. Azt hogy lakashitellel kapcsolatban kivel hogyan szurtak ki, plane nem elemeznem... szoval az nagyobb kenyszer lenne, mint a raiff (ott legalabb volt egy otletuk, amit a szamlacsomagjuk valasztasaval dijaztam majdnem, az eredeti sokoldalu okoskartya koncepcio, de a kamatado-megsporolos hitelkonstrukciojuk is innovativ volt).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.