Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6801) Nordik válasza Met (#6800) üzenetére


Nordik
őstag

CIB Classic Magánszámla és Visa Inspire kártya.

(#6802) Met válasza Nordik (#6801) üzenetére


Met
nagyúr

A Classic-nál nincs feltételnek megadva havi jövedelemátutalás, ez igaz?
A kártya Elektronikus vagy dombornyomott? Neten tudsz vele vásárolni?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6803) Nordik válasza Met (#6802) üzenetére


Nordik
őstag

Így van.

Elektronikus és tudok vele vásárolni.

(#6804) Met válasza Nordik (#6803) üzenetére


Met
nagyúr

Köszi, akkor szerintem átmegyek a CIB-hez.
A többi banknál van valami megkötés.

A Bbank-nál most 7k a kártya éves díja, 600 forint számlavezetési díj, plusz a levonások 1200-1400 forint (sms díj, jutalékok stb.)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6805) Nordik válasza Met (#6804) üzenetére


Nordik
őstag

Nekem azthiszem 460Ft a havi számlavezetési díjam. Ezen felül le van mondva mindenféle SMS értesítés.

Az éves kártyadíjam 2500Ft körül van ha jól emlékszem. :U

(#6806) FollowTheORI válasza Nordik (#6799) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ez OTP ATM limit... Nem a bankod miatt van.

Más ATMnél kell próbálkozni ha nagyobb összeg kell.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#6807) Met válasza Nordik (#6805) üzenetére


Met
nagyúr

Igen, 460 a számlavezetési díj, 2900 a kártya éves díja a lista szerint.
Hát nem tudom, azért az sms küldés nem árt.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6808) Nordik válasza FollowTheORI (#6806) üzenetére


Nordik
őstag

Ha OTP limit akkor mennyi az az összeg amit engednek?

(#6809) FollowTheORI válasza Nordik (#6808) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Általában idegen kártyáknál 100 ezer a limit. :)

Átmész egy erste vagy másik automatához, ahol magasabb vagy nincs limit és megis oldódik.

OTP csak saját kártyára enged többet általában.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#6810) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Sziasztok!

A Cib banknál van számlám és utalnom kellene ,de nem fér ki a név nincs elég karakter hozzá. A házban akiknek más banknál van a számlájuk senkinek nincs ilyen gondja . Egy helyre kell utalnunk ,de ilyenkor mi a teendő? :

[ Szerkesztve ]

(#6811) Met válasza Gedeon31 (#6810) üzenetére


Met
nagyúr

Hány karakter fér ki? :Y
Rövidíteni és a megjegyzésbe a teljes név? Feltéve ha kifér :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6812) g@bo válasza Gedeon31 (#6810) üzenetére


g@bo
nagyúr

tökmindegy, ott a nagyja beazonosítható.

(#6813) Gedeon31 válasza Met (#6811) üzenetére


Gedeon31
addikt

11 karakter nem fér ki .

(#6814) Gedeon31 válasza g@bo (#6812) üzenetére


Gedeon31
addikt

Érdekes szinte minden banknál kifér csak a Cib banknál nem.

(#6815) cocka válasza Gedeon31 (#6814) üzenetére


cocka
veterán

32 karakteres lehet az átutalási név. A tied meg akkor ezek szerint 43? Az durva. Ja 60 karakter jobb lenne, abba talán már minden beleférne. Pedig 1 bájt 255 karakteres nevet is lehetővé tenne.

LOL, a Budapest bank is csak 32 karakteres neveket enged.

[ Szerkesztve ]

(#6816) Gedeon31 válasza cocka (#6815) üzenetére


Gedeon31
addikt

Az enyém is 32, de válaszoltak a Cib banktól.

(#6817) stairmaster


stairmaster
tag

Sziasztok!

Mit ajánlotok, hol érdemes nyitni diákszámla (26 év+) után bankszámlát? Jövedelem egyelőre nem jönne rá, internetbankot használom. Sajnos, ahogy elnézem mindenhol nagyon drága a számlavezetési díj :( 600 Forint felett szinte mindenhol.

Erről a gránitbankról illetve magnetbankról mi a vélemény? Érdemes ezekkel foglalkozni, nem tudom a pénzbefizetés náluk, hogy működik. (vidéki fiókot nem láttam)

Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#6818) cocka válasza stairmaster (#6817) üzenetére


cocka
veterán

Ha pesti vagy, akkor opció, ha nem, akkor nem sűrűn. Pláne készpénzbefizetés esélytelen.

Gránitbank: 1 fiók asszem a Lechner Ödön fasoron.

Magnetbank: Több fiók, de a nagyja budapesti, a többi meg az agglomerációból van, mivel ez anno egy Pest megyei takarékszövetkezetből (tán HWB Expressz) nőtte ki magát közösségi bankká.

(#6819) stairmaster válasza cocka (#6818) üzenetére


stairmaster
tag

Köszi, nem tudom elgondolkodtam ezen a gránitbankon, ez a digitális vagy sztár csomagja nagyon jó, talán a befizetést meglehetne úgy oldani, hogy ismerős számlájáról ráutalok. :R

Mondjuk a magnetbanknál is szinte mindegyik 0ft vagy becsuletkasszás. Te melyiket ajánlanád a kettő közül, vagy esetleg valami "igazi" bankot?

(#6820) cocka válasza stairmaster (#6819) üzenetére


cocka
veterán

Hát nekem van egy CIB online-om, ez 715 Ft/hó meg 2900 Ft/év a bankkártya, de cserében az összes netbankos átutalás 0 Ft. Azaz se utalási díj, se tranzakciós díj nincs.

Ha teljesíted a feltételeket, asszem havi 50k egy összegű bármilyen jóváírás plusz két utalás, akkor "csak" 315 Ft.

Ezt használom.

Meg van egy BB számla, ami nem igényelhetősége okán már neked nem opció. Ott nem ingyenes az átutalás meg a kártyás fizetés sem.

(#6821) Met válasza cocka (#6820) üzenetére


Met
nagyúr

Ha a Cib online-nál nem teljesül a feltétel, az 50k-s fizetés utalás. Akkor mi van? Csak annyi hogy drágább a havi díj?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6822) cocka válasza Met (#6821) üzenetére


cocka
veterán

Igen. 715 Ft

(#6823) Gedeon31 válasza cocka (#6820) üzenetére


Gedeon31
addikt

Egy utalás kell 1000 Ft minimum és még egy csoportos beszédesi megbízás, meg ahogy írtad az 50000Ft jóváírás.

(#6824) stairmaster válasza cocka (#6820) üzenetére


stairmaster
tag

Köszi a segítséget! :R

(#6825) cocka válasza Gedeon31 (#6823) üzenetére


cocka
veterán

Akkor pontosítsunk:

és legalább 2 db megbízás tetszőlegesen kombinálva az alábbiak közül

És igen, ez azt jelenti, hogy nem kötelező különböző típusú megbízásokat adni, lehet kettő ugyanabból is. Ahogy nálam is volt rá példa, hogy elfogadtak 2 db 1000 Ft-on felüli eseti átutalást is.

(#6826) Gedeon31 válasza cocka (#6825) üzenetére


Gedeon31
addikt

Tényleg így van írva, akkor változott amikor nyitottam a számlát jó pár éve még úgy volt, ahogy írtam.

(#6827) cocka válasza Gedeon31 (#6826) üzenetére


cocka
veterán

Lassan 10 éve vagyok náluk, nem emlékszem, hogy változott volna.

Küldök egy 2008-ast, nézd meg, már itt is ugyanez van (akkor még a díjnet nem létezett, szóval az hiányzik a felsorolásból).

[link]

(#6828) Met


Met
nagyúr

Hülye kérdés, Cib-nél rögtön nyitás után lehet menni számlát nyitni?
8.30-tól vannak nyitva, néztem időpontfoglalást 9.00-10.00-re lehet csak.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6829) cocka válasza Met (#6828) üzenetére


cocka
veterán

Nem tudom, de a CIB24-en talán meg tudják mondani, hogy konkrét fióknál mikortól lehet menni. De szerintem igen, mivel ugye ha jól tudom, a teljes bank üzemképes, amikor már kinyit.

(#6830) Armahun


Armahun
addikt

Nem tudjátok véletlenül, hogy az igényléstől számítva kb mennyi idő alatt készül el a Cib-nél egy internet kártya?

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#6831) cocka válasza Armahun (#6830) üzenetére


cocka
veterán

max. 1 hét

(#6832) Armahun válasza cocka (#6831) üzenetére


Armahun
addikt

Köszi

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#6833) Met


Met
nagyúr

Nagyon jó, cib online és classic csak meglévő ügyfeleknek van :W

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6834) cocka válasza Met (#6833) üzenetére


cocka
veterán

Hogy mi? És ez hova van leírva? Mert a január 1-ei díjszabásban nincs ilyesmi, legalábbis én nem találtam.

Ügyintéző mondta? Mutassa meg, hogy ez hol van leírva.

(#6835) Met válasza cocka (#6834) üzenetére


Met
nagyúr

Bementem, mondtam hogy számlát szeretnék nyitni.
Mondta az ügyintéző hogy meséljem el mik az igényeim és akkor megmondja mi a legjobb nekem.
Elmeséltem és hogy a classic vagy online-ra gondoltam, ááá azt nem lehet már, kártyázó csomagok vannak. [link]

Én sem értem mert nincs az oldalon írva hogy meglévő ügyfeleknek van

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6836) cocka válasza Met (#6835) üzenetére


cocka
veterán

Menj be egy másik bankba, ha van több a környéken. Hmm. ha nincs, akkor kérdezd meg a CIB24-en, hogy mi van.

(#6837) Met válasza cocka (#6836) üzenetére


Met
nagyúr

Írtam nekik az előbb, ez nekem furcsa :((

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6838) mzso


mzso
veterán

Ha bankot váltok annak kb milyen a költsége lesz, ha van pénz is a számlán?
Érdemesebb kivenni a pénzt vagy inkább utalni? (Nyilván a rablótámadás veszélyét leszámítva)

(Mintha említettek volna havi egyszeri ingyenes készpénz felvételt valamilyen összegig)

(#6839) cocka válasza mzso (#6838) üzenetére


cocka
veterán

Hát én honnan tudjam, hogy melyik banknál milyen számlacsomagban vagy? Ettől függ, hogy átutalás vagy kp. kivét-befizetés kombó éri-e meg jobban.

Számlazárás a gyakorlatban mindenhol ingyenes kéne legyen.

ha van pénz is a számlán

Hát attól függ mennyi, mert nyilván több százezret vagy milliókat felvenni elég bitang áron lehet csak. Plusz ha jól tudom x millió forint befizetés felett is van valami idióta költség. Szóval érdemesebb utalni.

Az havi kettő ingyenes max. 150 ezer Ftig/hó.

(#6840) Met válasza Met (#6837) üzenetére


Met
nagyúr

Na, válaszoltak.

Köszönjük, hogy hozzánk fordult kérdésével, mert így lehetővé tette, hogy teljes körű tájékoztatást nyújtsunk Önnek.

Elnézését kérem a téves tájékoztatásért, és tájékoztatni szeretném, hogy Online és Classic számlacsomag nyitására is van lehetőség új lakkossági ügyfelek esetében is.

Kérem, további kérdéseivel is forduljon hozzánk bizalommal!

Már alig várom hogy hívjon jövőhéten a nő, hogy mit döntöttem :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6841) cocka válasza Met (#6840) üzenetére


cocka
veterán

Látod, nem hazudtam. Sejtettem, hogy a díjszabásban, ha nem írják, hogy megszűnt, akkor lehet igényelni.

(#6842) Met válasza cocka (#6841) üzenetére


Met
nagyúr

Egy percig nem gondoltam hogy hazudsz :U

Én sem értettem mert előtte néztem a kondíciós listát meg a feltételeket erre meg azt mondja hogy már nem lehet. Gondolom ki volt nekik adva hogy most azt kell nyomatni vagy ez után több jutalékot kap.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6843) Met válasza Met (#6842) üzenetére


Met
nagyúr

Na megvan a számla, itt nem akartak rám tukmálni semmit :D

Online-t kötöttem, van hozzá az internet kártya, az nem úgy működik mint egy feltöltő kártya? Átrakok rá x összeget és azt tudom levásárolni. Ha nem elég a pénz akkor nem terhel rá a nem virtuális számlára?
Kérdeztem az ügyintézőt azt mondta hogy de, ha nincs elég az internet kártyán akkor a rendes számláról veszi le a maradékot.

Lehet hülyén kérdeztem :B

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6844) cocka válasza Met (#6843) üzenetére


cocka
veterán

Lehet, hogy most már így van, de amúgy limittől függetlenül simán előfordulhat, hogy a netkártyás számla mínuszba megy, ha még a Visa konverziója alapján zárolható az összeg, de a könyvelés napján már mondjuk nő az árfolyam. Ja és szerintem NEM egyenlíti ki automatikusan a rendes számláról, hanem neked kell a negatív egyenleget átvezetéssel kinullázni, hogy ne ketyegjen a kamat!

Mert ha jól tudom mihelyst mínuszba kerül a számla rábasznak 28%-os éves kamatot, napi kamatozással. Az azért elég combos összeg tud lenni, ha hónapokig nincs fizetve.

(#6845) Gedeon31 válasza Met (#6843) üzenetére


Gedeon31
addikt

Nagy baromságot mondott neked :D Pont ez a lényege az internet kártyának csak annyit tudjál költeni amennyi pénz van rajta. Nem terheli a folyószámládat csak ,akkor ,ha átvezetéssel teszel rá még pénzt az internet kártyára.

(#6846) cocka válasza Gedeon31 (#6845) üzenetére


cocka
veterán

Mint említettem simán mínuszba vihetik. Függetlenül a limittől, nem árt odafigyelni, hogy mizujs, különben érhetnek kellemetlen meglepetések.

(#6847) Armahun válasza cocka (#6846) üzenetére


Armahun
addikt

Akkor mi a fene értelem lenne a külön számlának, ha mínuszba mehetne.
Pont az lenne a lényege, hogy egyik bolt se tudjon tőled önhatalmúlag több pénzt levonni, mint amennyit te a vásárlás előtt ráteszel a számlára.
Ezzel védenék ki a kártyaadatok lopását.
Ha igaz amit írsz, akkor az a szarnak egy pofon.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#6848) cocka válasza Armahun (#6847) üzenetére


cocka
veterán

Mint említettem, ez főleg a kártyatársaság és a bank árfolyama közti különbségből adódik. De simán mehet emiatt mínuszba, ahogy nekem már ment is.

Sokakban él az a tévhit is, hogy a natúr folyószámla sem mehet mínuszba, ha 0 Ft van rajta. Hát hogyne, csak éppen beterhelik a számlavezetési díjakat és máris negatívban van az egyenleg.

Sehol nincs kőbe vésve, hogy ha egy folyószámla egyenlege 0, akkor nem terhelhető.

(#6849) Armahun válasza cocka (#6848) üzenetére


Armahun
addikt

Pedig az lenne normális, hogy visszadobnák fedezethiánnyal.
Pl most pont azért kellett bemennem januárban a bankba, mert 100 forint híján nem tudták vonni a kocsira a kötelezőt és visszadobta fedezethiánnyal.
A számlavezetési díj szerintem picit másabb kategória.

Az internet számla is folyószámla? Nem a folyószámla mellett egy elkülönített számlaszám?

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#6850) Gedeon31 válasza cocka (#6846) üzenetére


Gedeon31
addikt

Nem lehet mínuszba vinni pont ez a lényege annyit költesz róla amennyi pénz van rajta.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.