Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6051) ludsimon válasza pdw_ph (#6050) üzenetére


ludsimon
veterán

Figy, ma elmentem, megnyitottam, első év full ingyenes, 0 Ft minden amire én használom! (Sztár csomag)
iSMS ingyen, mindenről kértem értesítést, ingyen netbank, videobank, stb. Semmi havidíj. 2 db ingyen kp felvét bármely atm-ből havi 2x. 2. évtől csak 3390ft / év a főkártya ára.
Ja és nem mellesleg azonnal kézhezkaptam a MasterCard bankkártyámat! (Gránit MOST bankkártya)

undefined

(#6052) doc válasza ludsimon (#6051) üzenetére


doc
nagyúr

az SMS-nek biztosan nincs dija? ugy emlekszem a Granitnal fizetni kell darabonkent (hacsak nem hasznalod a mobilos appjukat)

(#6053) mukibuci válasza doc (#6052) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

[link] - Új GRÁNIT mobilalkalmazás a számlaköltségek drasztikus csökkentésére

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#6054) ludsimon válasza doc (#6052) üzenetére


ludsimon
veterán

(#6055) doc


doc
nagyúr

jahogy azt hivjak isms-nek :D

(#6056) ludsimon válasza doc (#6055) üzenetére


ludsimon
veterán

Ennél olcsóbb bankot nehezen találtam volna arra amire használom. :)
PayPal-ra is használható, most confirmáltam. :D

undefined

(#6057) doc válasza ludsimon (#6056) üzenetére


doc
nagyúr

persze hogy hasznalhato, sot, nagyon jok az arfolyamaik

(#6058) ludsimon válasza doc (#6057) üzenetére


ludsimon
veterán

Én is meglepődtem egy ilyen kis költségvetésű bank milyen jó árfolyamokon dolgozik! (Ez is szempont volt, tegnap -2,5 forint/1 eur áron olcsóbban lehetett venni, mint az MKB-nál. :Y

MKB Banktól (Student szcs.) azért jobbat vártam volna:

undefined

(#6059) .tnm válasza mukibuci (#6053) üzenetére


.tnm
addikt

jah, csak sajnos root-olt telefonon nem megy, teljesen érthetetlen okokból... play store-on is az 6 vélemény fele ez a panasz. (persze erre is van megoldás...)

gránittal egyébként én is megvagyok elégedve többnyire, csak ugye nem szabad elfelejteni, hogy állami hátszele van, nem feltétlenül a "piacról él". jelentsen ez jót, vagy rosszat.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#6060) ludsimon válasza .tnm (#6059) üzenetére


ludsimon
veterán

én is megtaláltam az index granitos cikket.
megmondom őszintén vegyes érzelmek voltak bennem.
:)
de pl MKB is már állami kézbe került.

az app kegyetlen gagyi!!
3x indítottam újra a telefont mert állandóan kifagyott mire végre negyedszer engedett regisztrálni.
illetve most este 9 kor nem is működött, sima SMS-t kaptam isms helyett....
jöhetne egy frissítés mert ez így használhatatlan jelen pillanatban hol működik hol nem.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#6061) doc válasza .tnm (#6059) üzenetére


doc
nagyúr

ez igy nem TELJESEN igaz
a Granit maganbank, tavaly vasarolta be magat az allam hozzajuk
ennek van jo es rossz oldala is, szerintem inkabb pozitiv az ugyfelre nezve, a felig sajat bankukat csak nem dontik be :)

(#6062) .tnm válasza doc (#6061) üzenetére


.tnm
addikt

szerintem teljesen igaz, amit írtam, hiszen nem azt állítottam, hogy teljesen állami tulajdon lenne.

és persze egyelőre jó az ügyfélnek, hiszen csak nem döntik be, de pont ezért rossz is a piaci versenynek, ami hosszútávon rossz lesz az összes hazai bankolónak

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#6063) doc válasza .tnm (#6062) üzenetére


doc
nagyúr

a versenybe szerintem nem nagyon szol bele, ahhoz kicsi bank a Granit
nekunk meg mint ugyfelnek nagyon jo hogy vannak :)

amugy most nyitottam a Raiffeisennel egy Premium Gold szamlat, jo lesz proxynak a Granit fele, onnan ingyen tudok utalni :D

raadasul most van ez a telefonos akciojuk is...

[ Szerkesztve ]

(#6064) polonic válasza doc (#6061) üzenetére


polonic
félisten

nagyon nem jó az állami tulajdonú bank
az állam rossz gazda, főleg itt, ezt már nem egyszer bizonyitották

ha megint jön egy gazdasági válság, akkor majd az állam, azaz a mi pénzünkből kell megtenni a tökeemeléseket, külföldi tulajdonosnál ő tolja bele a pénzt a bankba

(#6065) doc válasza polonic (#6064) üzenetére


doc
nagyúr

ugyfelkent ezt nem erzed, es ahogy lejjebb irtam a Granit olyan kicsi bank, hogy "baj" eseten nem lesz erezheto hatasa az allami koltsegvetesre akkor sem ha akar teljesen megveszik es talpraallitjak
raadasul a Granit eleg jol all anyagilag, jo minosegu a hitelportfoliojuk, nincs veluk gond (remeljuk ugy is marad)

amugy en sem vagyok oda az allami resztulajdonert, de megprobalom a jo oldalat nezni :D

[ Szerkesztve ]

(#6066) polonic válasza doc (#6065) üzenetére


polonic
félisten

Nem rájuk értettem. Úgy általánosságban.

A rafi premium jó választás szerintem. Kaptál is okostelót?

(#6067) doc válasza polonic (#6066) üzenetére


doc
nagyúr

meg nem, azt majd adjak akkor HA lesz eleg keszleten, meglatjuk... :U
regebben is akartam hozzajuk menni, de lusta voltam, ez adta meg a vegso lokest :D

(#6068) axioma


axioma
veterán

Jonak tunik a telefonos meg ingyenes ajanlat. Me'g nem olvastam vegig, de hatha valaki emlekszik ra: valtassal is meg lehet kapni, vagy csak ha me'g nem vagy Raiff ugyfel? Mert en vagyok mar most, fszla-val is.
Bar lehet hogy nem kene beleugrani, mert a szamlafelteteleket jo esellyel nem fogom egy evig tartani (kulfoldre koltozes), de ez mar csak a lelepesi penzen mulik, hogy megeri-e.

szerk. a kommenteket olvasva kiderult, hogy valoszinu ugyis ki vagyok zarva, problem solved, nem kell szamolgatni

[ Szerkesztve ]

(#6069) Kbali válasza doc (#6065) üzenetére


Kbali
nagyúr

Lesz hatása a költségvetésre (mivel nincs tartalék gyakorlatilag) és mivel nem ez az egyedüli állami bank, ezért mindenki érezni fogja, ha menteni kell ezeket...
Anno volt hörgés, most is hallani, hogy "bezzeg amikor állami pénzből kellett megmenteni a bankokat" - egyetlen Magyarországon működő bankot sem kellett menteni, állami pénzből kisegíteni, hanem pusztán piaci védelemből tettek az OTP és az FHB mögé állami garanciát, de nem kellett beváltani. Azaz egy forintjukba nem került az adófizetőknek, nem úgy, mint pl. Németországban (lásd a BLB ezért volt kénytelen túladni az MKB-n).

(#6070) pdw_ph válasza ludsimon (#6051) üzenetére


pdw_ph
tag

Irtam hogy ettol fuggetlenul lehet jo az. Csak figyelj hogy ezeknel a keresos oldalaknal az elso x talalat mindig hirdetes, igy nem biztos hogy a legjobb neked. Ha most kene uj bankot keresnem enis valszeg a Granit/Magnetnel nezelodnek amugy.

(#6071) doc


doc
nagyúr

Raiffeisenesek:
hogyan tudok egy jovobeni idopontra megadott utalast torolni?
latom a szamlatortenetben "konyvelesre varo tetel"-kent, de itt nem talalok lehetoseget arra hogy toroljem...

(#6072) Hintalow válasza doc (#6071) üzenetére


Hintalow
senior tag

Online sehogy, telebank tudja törölni.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#6073) doc válasza Hintalow (#6072) üzenetére


doc
nagyúr

pfff...
pedig amugy tetszik a netbankjuk, de ez a feature meg a Granit amugy eleg buta netbankjaban is konnyeden elerheto

akkor marad, legfeljebb egyszerre ket szamlat utalok el, kovetkezo honapban meg egyet sem :D

(#6074) Hintalow válasza doc (#6073) üzenetére


Hintalow
senior tag

Háát, nem lesz olyan bank ami mindenben egyformán jó, tuti a Gránit is le van maradva bizonyos dolgokban.
Rafinál most vezettték be, hogy netbankon tudd állítgatni a kártyalimiteket, eddig az sem volt.
Ami például a legtöbb helyen nincs meg, hogy náluk szabadon pakolgathatod a kártyákat a számlák között, akár forint akár deviza.
Mindenkinek igényei szerint :K
Az utalások valóban elég fapadosak a sárgáéknál.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#6075) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Most szüntettem meg egy mkb karrier csomagot. Nem tudom van-e itt olyan, aki ebben a csomagban van.
Előzetesen okt.-ben lemondtam a netbankba az ingyenes kp felvétet, mert úgyis 2 ingyenes van a csomagban.
Okt.-ben érkezett rá egy fizetés, és 2x vettem le pénzt, majd nov.-ben már másik számlára ment.
Volt egy 1000Ft-os limit a számlainfo-ra, és volt telebank meg netbank ingyen.
Okt. végén Nov. elején levont 165ft számlavezetést, és 23ft sms-t,
aztán nov.-ben levettem 81.000Ft-ot, feltöltöttem 3 telefont (2000+3000+2700) és befizettem kártyával egy csekket, és maradt 250Ft, mert mondom úgyis leveszi a megszüntetésnél a nov.-i 165Ft-ot.
Erre közölte a tag, hogy a Karrier megszűnt szeptembertől, kiküldték az értesítőt a netbankárba, és standard díjszabás van, ezért
fizessek 165ft-ot (pedig ez a karrier díja), és mutatta azt a pdf-et, amiben benne van, hogy 2014. feb-tól levon 150Ft-ot még pluszban, pedig ez egyszer vonta le, aztán vissza kellett adniuk. 3db sms-t, mert innentől a standard csomag van, és hogy újra van tranzakciós adó (ezt most sem értem, azt nekik kell fizetni), azt kiszámolta a 81.000Ft-ra, és a vége az lett, hogy még nekem kellett rádobni 425ft-ot a 250 mellé, hogy 0 legyen. Állítólag hónap végén már ezeket vonták volna tőlem.
Októberre viszont nekem az eredeti karrier dijakat szedte le, vagyis nem vont le sem a kártyás fizetésre, nem a kp felvétre, és kártyás fizetésre sms meg szerintem sosem volt.
A mostani kondiciós listában is benne van a karrier, nem írja, hogy megszűnt volna szeptembertől.

Lemaradtam erről az értesítőről, hogy átkerültünk standard díjszabásba egyoldalúan :F és jól számolt a tag, vagy behúzott :F
Innentől már nem tudom megnézi a netbankot, így nem tudom ellenőrizni, és a szeptemberi kondíciós listát sem találom.

(#6076) ludsimon válasza [CS]Blade2 (#6075) üzenetére


ludsimon
veterán

mkb student, majdnem ugyanaz! Még nem szüntettem meg, de már 1 hete kész az új számlám, Gránit Banknál.

A kérdésedre a válasz: Egyoldalúan nem rakhatnak át sehová!!
Az eladása szűnt meg, legalábbis én ezt tudom, de az nem azt jelenti, hogy a jelenlegi tagok átkerülnek standardba! Viszont hamarosan tényleg meg fog szűnni, ezt pontosan nem tudom mikor fog megtörténni.

De jobb gyorsan elhagyni a süllyedő hajót, én is így tettem, átmentem Gránit Bankba ahol az első év teljesen ingyenes! Még az SMS is, ha van mobilneted!

Második évtől csak az éves kártyadíjat kell fizetned!

Én azért nem szűntettem még meg, mert várok külföldről csomagokat és az MKB-s kártyával fizettem, úgyh meg kell várnom még azt az 1 hónapot amíg megjön és rendesen kipróbáltam mert utána már nem fogok tudni reklamálni. Dec végén én is kilépek az MKB ból.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#6077) [CS]Blade2 válasza ludsimon (#6076) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Most beszéltem bátyámmal, a barátnőjének is át kellett menni másik csomagba Karrierről. Állítólag hívták vagy írtak neki, hogy nem maradhat a Karrierbe.
Engem valszeg nem tudtak hívni, mert a telefonszámot is cseréltem, és az mkb-nál a régi volt megadva. A netbankos értesítőről meg valszeg lemaradtam valahogy, nekem csak annyi rémlett, hogy nyáron volt, hogy már nem igényelhető. Az októberi (1 vagy 31. aszem) kondíciós listába még néztem is, hogy nincs a 0,6%, hanem nyilatkozat nélkül 0Ft, át is raktam a nyilatkozatot a Rai-hoz, és úgy vettem le 2x kp-t, és azt még a Karrierbe számolta. A zárásnál viszont a számlavezetésből a Karriert, de a többi díjba az általános minden féle kedvezmény nélkülit számolta.

(#6078) ludsimon válasza [CS]Blade2 (#6077) üzenetére


ludsimon
veterán

Studentben vagyok még mindig. Engem is hívtak, pontosabban én beszéltem velük mert lefejeltettem a netbank jelszavát.

Nekem is mondta, hogy hamarosan meg fog szűnni, elkezdte sorolni hogy ezt és ezt ajánlja, én meg mondtam neki köszönöm szépen, de találtam jobb bankot. Aztán kedvesen elköszöntem. :) Nem mondta, hogy azonnal meg kell(ene) szüntetni!
Bár lehet a karrier csomagra más vonatkozik.

undefined

(#6079) kew


kew
senior tag

Aki használ Gránit Üzenőt, minden esetben arra kapja az értesítéseket?
Nálam már nem egyszer fordult elő, hogy sima sms jött az Üzenő helyett, pedig a telefon folyamatosan online.

Ez így nem az igazi, direkt azért kértem mindenről értesítést, mert ingyen van, erre dobálják a fizetős smseket..:) Nem azért a pár forintért, csak bassza a csőröm.

(#6080) ludsimon válasza kew (#6079) üzenetére


ludsimon
veterán

Nekem is előferdült ilyen!
Bugos a progi, ráférne egy update!

undefined

(#6081) doc válasza kew (#6079) üzenetére


doc
nagyúr

biztos hogy olyankor online van a telefon?
gondolom az app nem hagy tul sok idot, ha nem jelez azonnal hogy "itt vagyok" akkor repul az sms.

esetleg az Android kilovi a hatterben futo appot?

(#6082) kew válasza doc (#6081) üzenetére


kew
senior tag

Legutóbb épp neteztem, mikor jött az sms :) No meg folyamatosan vagy wifin lóg vagy mobilneten.
Elvileg nem kéne kilőnie az olyan progikat, mint a viber, messenger, üzenő, stb, ezek folyamatosan futnak a háttérben, legalább is egy szervizük biztos, ami figyel és értesít.

Kellene olyan opció, hogy ha valamiért nem tudja az Üzenőre küldeni, vagy próbálja meg még néhányszor kis idő múlva, vagy be lehessen állítani, hogy _csak_ üzenő _csak_ sms vagy HA nem megy az üzenő, akkor sms. No mindegy, megírtam nekik, hogy wtf :)

[ Szerkesztve ]

(#6083) doc válasza kew (#6082) üzenetére


doc
nagyúr

kivancsi vagyok mit reagalnak, kommunikacioban eddig nagyon jeleskedett a Granit :)

(#6084) kew válasza doc (#6083) üzenetére


kew
senior tag

Egyszer már írtam nekik ezért (mikor elsőként jelentkezett a hiba), akkor azt mondták, a telóm nem volt online a küldés pillanatában. Bár kételkedtem, de elfogadtam, viszont tegnap és ma is sima sms jött, a telefon pedig tényleg folyamatosan online :) Meglátjuk, most mit írnak :U

(#6085) ludsimon válasza kew (#6084) üzenetére


ludsimon
veterán

írd meg ide is, mert kíváncsi lettem.

undefined

(#6086) #81999360


#81999360
törölt tag

Sziasztok!

Bankszámlát nyitottam a Takarékszövetkezetnél, direkt kiemeltem hogy online használnám, külföldi pénznemmel is utalnék ide-oda, stb. Azt mondák hogy jó, van ez a kártya és az jó lesz. Mivel annyira nem értek hozzá, rábólintottam és vártam hogy kész legyen.

El is küldték egy pár hét múlva, utaltam 30.000 Forintot x helyre. Aztán meg akartam venni egy játékot. (Ez már egy online webshop volt.)
Itt kezdődik a gond. Maestro kártyám van. Holott a legtöbb helyen MasterCardot fogadnak el és Maestro-t nem.

Az lenne a kérdésem, hogy ha bemegyek és szólok hogy nekem erre lenne szükségem, lehetséges lenne?
Mármint gondolom igen, de újra kell cisnálni mindent, kivárni a 3 hetet stb.? Vagy csak kapok egy másik kártyát és kész?

Előre is köszönöm. :R

(#6087) Kbali válasza #81999360 (#6086) üzenetére


Kbali
nagyúr

1. most akkor kipróbáltad az adott helyen, hogy tudsz-e vele fizetni?
2. ha cserélsz, újra fizetned és várnod kell - a takszöv nem gyárt kártyát, Takarékbankon keresztül rendezik a gyártást asszem, de ott sem a bank készíti, hanem gyártatja...

(#6088) #81999360 válasza Kbali (#6087) üzenetére


#81999360
törölt tag

1. Nem tudok fizetni vele, mert a listában nem szerepel a Maestro. (egy legördülő ilsta amiből kiválasztom a típust)
2. Hát akkor ez így nem fog menni.

Mellesleg van még PayPal lehetőség is, de ott meg már harmadik napja nem kapom meg a kódot amivel aktiválnom kellene a fiókot...

(#6089) .tnm válasza #81999360 (#6088) üzenetére


.tnm
addikt

Pedig a PayPal már elfogadja a magyar Maestro-t egy ideje. sajnos egyébként a Maestro elég nagy f*s (sokkal kevesebb helyen fogadják el), viszont olcsó a (banknak), ezért előszeretettel adják azt.

a BB-nél anno külön köröket kellett futnom, hogy hirdetmény szerint választható Visa Electron-t kapjam a Maestro helyett, aztán egy év múlva újra elkezdtek átkényszeríteni a Maestro-ra. (Igaz az is necces volt, hogy 2012-ben chip nélküli Visa Electron-t kaptam, de mivel csak a bankfióki ATM-es pénzfelvételre és netes vásárlásra kellett, nem zavart a chip hiánya)

[ Szerkesztve ]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#6090) [CS]Blade2 válasza #81999360 (#6088) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Nem lehet, hogy van a listán olyan, hogy egyéb, és azzal menne? CVC2 kód van az aláírásnál, vagy külön adtak hozzá?

(#6091) #81999360 válasza [CS]Blade2 (#6090) üzenetére


#81999360
törölt tag

battle.net oldalról van szó. Ugye a Blizzard játékai.

Ezekből lehet választani. PayPal kódot még mindig nem kaptam meg, bár már kezdem azt gondolni hogy valamit nem jól csináltam... :U

CVC2 kód nem tudom hogy mi.

(#6092) cocka válasza #81999360 (#6091) üzenetére


cocka
veterán

CVC2 kód nem tudom hogy mi.

Elvileg a bankkártyád hátlapján van az aláírás sáv mellett egy 3 jegyű szám. Az.

(#6093) #81999360 válasza cocka (#6092) üzenetére


#81999360
törölt tag

Olyanom van, mire jó az? :K

(#6094) cocka válasza #81999360 (#6093) üzenetére


cocka
veterán

Pl. card not present (Such as paying by credit card online :D) tranzakcióknál pin kód helyett azt adod meg.

(#6095) kew válasza ludsimon (#6085) üzenetére


kew
senior tag

Még nem válaszoltak, de ma újra írtam nekik..:) Most kártyás fizetés után direkt el is indítottam az üzenő progit, de még így is smst kaptam :U
Most már kértem ezeknek az smseknek a jóváírását is, így kicsit vicces ez a szolgáltatás :)

(#6096) SzGee válasza kew (#6095) üzenetére


SzGee
aktív tag

én is kapom az sms-eket, pedig regisztrálva van a szolgáltatás

megreklamálom majd én is ha kiszámlázzák

If you leave me, can I come, too?

(#6097) ludsimon válasza kew (#6095) üzenetére


ludsimon
veterán

Jaja. Írd majd meg mi lett a végeredmény! :)

undefined

(#6098) .tnm válasza kew (#6095) üzenetére


.tnm
addikt

ma először nekem is sms jött. igaz a netem kerete elfogyott és be vagyok lassítva, de azért direkt megnyitottam az app-ot is, hátha az kapja el (ATM felvétel volt, így tudtam, hogy jönni fog)

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#6099) amdk7


amdk7
aktív tag

Nah, Én bementem a Rafiba és nyitottam egy ilyen 0ft-os számlát.
Elég jónak tűnik, azt mondták, ha az első fizujóváírás megtörténik a számlán, küldik a telót. :D

Nem tudom, de már 3 banknál vagyok.
Axa - 0Ft (bankkártyám nincs)
Citi - 0Ft volt, de felmondták, most szűnt meg. Viszont a Life él és virul, szóval ezt használom vásárlásra. Csak annyi, hogy külső számláról utalok rá.
Rafi - 0Ft ezt most nyitottam

Egyébként az Axa küldött egy levelet, hogy jan.1-jétől a Rafi váltja náluk a devizát. :)

[ Szerkesztve ]

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#6100) ludsimon


ludsimon
veterán

Sziasztok!

Létezik olyan POS terminál valahol ahol készpénzt lehet befizetni Gránit Bankkártyára?
Postát egyszerűen nem érem utol telefonon, emailre nem válaszolnak, OTP pedig idegen bankból nem tud ilyet csinálni.

undefined

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.