Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6601) doc válasza mzso (#6600) üzenetére


doc
nagyúr

ne veszekedjetek mar :D
nyilvan ha megszerzik a paypal adataidat, akkor tudnak vasarolni a kartyadrol
a valosagban nem nagyon tudok ilyen visszaelesrol, raadasul a 'fura' kartyahasznalatot a bank is konnyen letiltja (jartam mar ugy nagy filleres akciok idejen hogy 10-20 tranzakcio utan letiltottak a kartyat aztan felhivtak a bankbol hogy ilyet latnak, tenyleg en voltam-e)

(#6602) axioma válasza mzso (#6600) üzenetére


axioma
veterán

Osszefoglalom
- te allitod, hogy a kartya hozzarendeles az egy ordas biztonsagi lyuk
- mi, akik evek ota paypalt hasznalunk, tapasztalatbol tudjuk, hogy a legjobb mod a kartyas (pl. jobb valtas, alt. nincs tr.ado, nincs problema ha elirod vagy elfelejted a kododat, nem maradsz le vismajor jovairasi csuszas miatt; en konkretan me'g visszateritest is kapok utana)
- mondtam a webkartyat, ami ugyanugy csak kisebb osszeghez fer hozza [van ismeros, akinek ugy is kifizettek, hogy minuszba vitte egy beragadt pp allando megbizas!], de sajat szamlara, nulla atfutasi idovel (jobb helyeken), a pp-n tartott penz hatranya nelkul
- te allitod be kotozkodesnek, hogy nem a betu szerinti kerdesre valaszoltunk, hanem a valodi problemara megoldast javasoltunk
Szerintem ez igy nem annyira jon ki jol...

bocs, Doc, keresztposzt, ha gondolod torold.

[ Szerkesztve ]

(#6603) nzozz


nzozz
aktív tag

Sziasztok!
Tényleg nincs Magyarországon a Google Play - nél más fizetési mód, minthogy csatolom a Google fiókomhoz a bankkártyámat? Mert nagyon nem tetszik ez a verzió....

Köszönöm

(#6604) mzso válasza axioma (#6602) üzenetére


mzso
veterán

Azért szavakat nem kéne a számba adni. Csak kifejtettem, hogy kevésbé biztonságos miután egyből le lettem ökrözve...

Most, hogy így említetted az még hasznos/produktív is lett volna ha valaki kifejti miben és mennyivel járok jobban kártya használattal.

Viszont ettől még így sem fogom jobban tudni melyik bannál érdemes számlát nyitni.
:)

(#6605) mzso válasza Melack (#6588) üzenetére


mzso
veterán

Jut eszembe: melyiket gondoltad milyen összeghez?

(#6606) randras


randras
veterán

Gránit Bankos számlára lehet másik bankfiókban KP-ban befizetni?

(#6607) Viszlát válasza mzso (#6600) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem kotekedesbol, csak hatha megjon a bizalmad. A Paypal europai fiokjait egy angliai bazisu ceg kezeli (veletlenul epp ennel a cegnel dolgozom ;) ), ami azt jelenti, hogy minden kartyaadatot, szemelyes informaciot ez a ceg tarol. Tulajdonkeppen maga a Paypal sem fer hozza ezekhez az adatokhoz, tehat ha az o rendszeruket esetleg meg is sikerul torni, semmilyen hasznalhato informaciohoz nem fernek hozza a rosszfiuk. Ami pedig minket illet, ha ide sikerulne valaki bejutni, akkor valoszinuleg nem a Paypallal vacakolna, hanem mondjuk a majd 40 kozul valamelyik retail ugyfelunk (pl Tesco) debit szamlajat celozna meg, ahol annyi penz fordul meg naponta amit nagyon el se tudsz kepzelni.

Magyaran ha nem tarolod el a bongeszodben a kartyad adatait, vagy mented el a jelszavadat, akkor eselytelen hozzaferni. A legnagyobb biztonsagi res mindig a user. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#6608) Hintalow válasza nzozz (#6603) üzenetére


Hintalow
senior tag

Bizonyos előfizetéseknél lehet szolgáltatói számlázással is fizetni.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#6609) nzozz válasza Hintalow (#6608) üzenetére


nzozz
aktív tag

T-mobile -nál meg Telenornál, nekem meg Vodafone van. Nem tudok csak bankkártyaszámmal kifizetni egy 700Ft -os alkalmazást.... :W

(#6610) Kbali válasza randras (#6606) üzenetére


Kbali
nagyúr

Mármint másik Gránit fiókban?...

(#6611) cocka válasza randras (#6606) üzenetére


cocka
veterán

Nyilván gránitos számlára csak abban az egy szem gránitos fiókban lehet befizetni (vagy postán, de azt nem ajánlom), szóval az nem játszik, hogy egy totál más bankba mész, hogy te gránitos számlára szeretnél fizetni, ami az adott bank hálózatában nincs is nyilvántartva.

A fiók címe pedig ugye ez: 1095 Budapest, Lechner Ödön fasor 8.

(#6612) amdk7


amdk7
aktív tag

Ma telefonon megkeresett a Citibank, hogy "nem rendeltetésszerüen" használom a Citi Life hitelkártyámat! Több rajta a lóvé, mint a hitelkeret és ezt át kell utalják egy általam megadott számlaszámra.

Mást zaklattak már ilyennel?
Nem találtam sehol, ahol le lenne írva, hogy nekem a hitelkeretemet kell "felélnem", de mondtam, az ügyfelesnek, hogy holnap hívjon vissza. Majd akkor rákérdezek, hol találom ezt meg írásos formában. :)

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#6613) mzso válasza mzso (#6557) üzenetére


mzso
veterán

Úgy látom közben 442 lett a pénz rajta. Akkor úgy néz ki hogy tényleg levontak 1 dollárt, eurót vagy tudom is én mit ideiglenesen ahogy valaki említette.

[ Szerkesztve ]

(#6614) mzso


mzso
veterán

Más bankoknál is úgy van, hogy este meg hétvégén nem lehet webbankkon utalni, vagy csak az otp-nél?
Marha idegesítő, hogy amikor ráérek akkor sosem utalja egyből, csak másnap, vagy két nap múlva...

(#6615) szabogabor10 válasza mzso (#6614) üzenetére


szabogabor10
veterán

Minden banknak van egy nyitvatartási ideje, amikor mennek az utalások. Este, éjjel meg hétvégén sehol se mennek át az utalások. Nekem az esti / hétvégi utalások mindig átértek másnap / hétfő reggel (OTP).

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#6616) g@bo válasza amdk7 (#6612) üzenetére


g@bo
nagyúr

citibank is eltávozott, lesz helyette erste-life... :D

amúgy elképesztő... 5000 huf egy maestro kártya éves díja, a kibocsátói díj az meg mi?

pü rezsicsökkentés parasztvakítás rablás.. :(

manapság melyik az ajánlott bank? unicredit elmegy, de külföldi vásárlásnál a konverziós ktg kasza.

(#6617) axioma válasza mzso (#6614) üzenetére


axioma
veterán

Sajna a KH is meglepte, mar tobb mint egy eve. Sajat szamlak kozott is talan, de bankon belul masnak biztos. [Valahol a Giro 4 orasitasnal huztak meg ezt az "egysegesitest" ha jol emlekszem. Marmint hogy bankon belul is csak a giro-ra inditasi idoben ertekelnek ki.] Muszakilag persze semmi akadalya nem lenne az atkonyvelesnek, mivel nem a munkatarsak csinaljak, hanem program...
Szerintem nem sok mindent tudsz tenni, legfeljebb hogy korbekerdezel, mas banknal ez hgoyan van. Es ha talalsz olyat, ami utal bankon belul hivatali idon kivul is, akkor atmesz hozzajuk...

(#6618) axioma válasza amdk7 (#6612) üzenetére


axioma
veterán

Ezt en se ertettem, hogy mi bajuk vele, nalunk 10e alatti tulfizetes azert nem ritkan elofordul (kerekitve utaljuk at), azert nem szoltak. De hallottam mar en is hasonlot.
Talan ott keresendo az ok, hogy nekik a hitelkartyara felelosseget kell vallalniuk. Ez a keretosszeg erejeig bele van kalkulalva a dijakba. Ha egy 200e-es kartyan a kereten felul van 500e, akkor rogton nem a 200-at hanem a 700-at kockaztatod. Azt se tartom kizartnak, hogy volt mar precedens ezzel trukkozni, de azt megse mondhatjak, hogy hatha te is be akarod oket huzni a csobe. Persze tevedhetek, ez csak a max. amit en el tudok kepzelni.

(#6619) Kbali válasza amdk7 (#6612) üzenetére


Kbali
nagyúr

Biztosan túltöltötted, nem pedig azt ajánlották fel, hogy a fel nem használt összeg egy részét személyi kölcsönként, a hitelkártya kamat feléért odaadják?

(#6620) cocka válasza szabogabor10 (#6615) üzenetére


cocka
veterán

Ez nem teljesen igaz, mert cibnél a bankon belüli átutalások azonnal átmennek, este is, hétvégén is, mindig.

Az viszont igaz, hogy a bankon kívüli átutalások nem mennek sem este, sem hétvégén.

[ Szerkesztve ]

(#6621) szabogabor10 válasza cocka (#6620) üzenetére


szabogabor10
veterán

Igen, arra gondoltam. Voltam CIB-es régen, náluk valóban így megy. De a legtöbb banknál nem annyira jellemző.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#6622) mzso válasza cocka (#6620) üzenetére


mzso
veterán

Akkor az már egy. :)

(#6623) Kbali válasza cocka (#6620) üzenetére


Kbali
nagyúr

MKB detto működik a házon belüli azonnali, ill. OTP-nél kártyák között tudsz így pénzt mozgatni.
Mivel a bnakközi giro sem működik hétvégén, ill. éjszaka is csak az esti elszámolást futtatják, így értelemszerűen a bankok közötti forgalom nem működik ebben az időszakban sehol.

(#6624) mzso válasza Kbali (#6623) üzenetére


mzso
veterán

Mondjuk az ért az már sokkal jobb ha legalább bankkon belül (webszámla, paypal topup) tudsz utalni. Az OTP-nél ez sincs.

(#6625) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

Sziasztok!

Kicsit nehezen igazodtam el az online kalkulátorban (bankráció), és nem világos, hogy az ott kalkulált éves díjban benne van a bankkártya díja vagy azt még külön hozzá kell adni?

Ami nekem fontos, az az, hogy dombornyomott mastercard legyen, lehetőleg paypassal (de az utóbbi nem feltétel). Havi két pénzfelvétel, 1 állandó utalás, és 10-15 vásárlás (online és helyi terminálos vegyesen) lenne.

A legolcsóbb opció érdekelne, de lehetőleg vmelyik gyakoribb banknál.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#6626) Kbali válasza mzso (#6624) üzenetére


Kbali
nagyúr

Mint ahogy írtam: "... OTP-nél kártyák között tudsz így pénzt mozgatni." azaz, ha a másik félnek van bankkártyája, akkor tudsz neki pénzt mozgatni.

(#6627) cocka válasza Kbali (#6626) üzenetére


cocka
veterán

Az nem az a 7×24 órás biszbasz, aminek a díja alsó hangon egy tizes? :D Csak pusztán azért, mert azonnali? :DD

(#6628) Kbali válasza cocka (#6627) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szerintem te a viber-re gondolsz, de az sem 24 órás

(#6629) headhunter


headhunter
addikt

16.30-kor utaltam és ez a szöveg "fogad" :

Megbízását az OTP Bank fogadta. Feldolgozása a számlavezető rendszer legközelebbi nyitását követően történik meg.

Kérjük, hogy a megbízás feldolgozásának eredményét a Tranzakciók ellenőrzése menüpontban feltétlenül ellenőrizze!

Pénteken, 17 óra előtt már nem írják jóvá a másik számlán az utalást?

Eddig 18-19 óra után is volt jóváírás vagy ez H-Cs-ig érvényes?

(#6630) cocka válasza headhunter (#6629) üzenetére


cocka
veterán

[link]

Kiemelem a lényeget:

A bankok az elszámolásforgalmi rendszerbe naponta ötször, kétóránként küldenek be átutalásokat: 8:30, 10:30, 12:30, 14:30 és 16:30 időpontokban.

Eddig 18-19 óra után is volt jóváírás vagy ez H-Cs-ig érvényes?

De most ne keverjük már a jóváírást a terheléssel. Nem mindegy, hogy te utalsz vagy neked utalnak. :D

Egyébként ha pontban 16:30-kor utalsz, akkor azt aznapra már buktad. Ha azt akarod, hogy még 5 előtt tutira odaérjen, akkor legkésőbb 14:29-ig utalnod kell.

Amúgy meg az otpnél is kell lenni olyan doksinak, hogy megbízások teljesítésének rendje. Egyébként meg pont pár hsz.-szel feljebb volt szó arról, hogy nem mindegy, hogy bankon belüli vagy bankon kívüli az átutalás.

(#6631) headhunter válasza cocka (#6630) üzenetére


headhunter
addikt

:R

Ez akkor ...

Vásárlás (Külföldi webshop) ellenértékét utaltam, de így csak hétfőn reggel írják jóvá, így csúszik a vásárlás vagy lemaradok a termékről...

(#6632) cocka válasza headhunter (#6631) üzenetére


cocka
veterán

És miféle külföldi webshop az, ahol nem lehet kártyával vagy paypallal vagy más hasonló kártyás megoldással fizetni?

(#6633) Kbali válasza headhunter (#6631) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ja, hogy deviza átutalás? Az lesz egy pár nap, mire odaér

(#6634) headhunter válasza cocka (#6632) üzenetére


headhunter
addikt

"közvetett" vásárlás...

Prohardveres fórumtársnak utaltam és ő vásárol külföldi webshopban. (OTP > CIB)

(#6635) Kbali válasza headhunter (#6634) üzenetére


Kbali
nagyúr

Na ilyet biztosan nem csinalnék...

(#6636) MCGaiwer válasza MCGaiwer (#6625) üzenetére


MCGaiwer
addikt

úgy néz ki, hogy a budapest bank lesz a nyerő (és még a dombtornyomot paypass mastercard jól is néz ki /fontos szempont ;] /). van itt vki akinek az utóbbi, azaz mnb-s beolvasztás utáni időből van tapasztalata a bankkal?

Évi 12-ezerre jött ki a számlavezetés+bankkártya díja, és csak a jövedelem utalása a feltétel.
Ennél olcsóbb lenne a MKB-s, de ott meg nyugdíjpénztárat kellene vezetni.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#6637) g@bo


g@bo
nagyúr

rezsicsökkentés szellemében

kártyatranzakció
ATM kifizetés Card: xxxxxxxxxxxxx UNICREDIT BANK
3.000,00 HUF -210,0

+CMS FEE-1520174068 Költség PIN módosítás
-200,00 HUF

SpectraNet Light havi szolgáltatás
-150,00 HUF

Mobil Bank Light havi szolgáltatás
-150,00 HUF

Havi zárlati díj
-499,00 HUF ;] és a többi....

(#6638) mzso


mzso
veterán

Én most úgy jártam, hogy bankkártyás (webkártya) fizetésnél írt a bolt, hogy náluk sikertelennek jelenik meg a vásárlás és hogy majd csak holnap tudják biztosan, hogy tényleg sikertelen-e a fizetés. Nálam természetesen egyből le lett vonva.

Másnap érkezett az üzenet, hogy sikeresen fizettem.

Gyakori az ilyen szerencsétlenkedés a bankok/bankkártyások részéről?

(#6639) cocka válasza g@bo (#6637) üzenetére


cocka
veterán

Az unicredit sose volt szimpi. Elég volt csak a díjszabásukat átnézni. Agyrém.

(#6640) KergeK@csa


KergeK@csa
tag

Sziasztok!

CIB-ról váltanék, mert kiakasztottak, hogy netbank-jukat képtelenek voltak fejleszteni, így most chrome-ban már le kell tölteni, hogy használhasd. Ja és nincs paypass-os kártyájuk. :(

Raifeissen Premium 2.0 számláját néztem, de mégis OTP felé hajlanék, méghozzá a Tempó számlacsomag felé. (Rai netbankjában nincs sok bizaoalmam, eléggé butának tűnik.:( )
Ehhez kérnék OTP-sektől pár infót:
- Okostelefonos app-juk milyen? Képes megjegyezni pár adatomat, vagy minden indításkor be kell írni a 3 belépési adatot, hogy beengedjen? App-váltáskor kiléptet? (pl. máshonnan akarsz kimásolni adatokat, akkor idegesítő lehet.)
- magányszemélyként maximum mennyi időre lehet visszanézni a számlatörténetet/kivonatokat?
- netszámlára bármikor lehet utalni, azonnal teljesül?

Pro és kontra is érdekel, Raifeissen és OTP ügyben is. :)

Előre is köszönet! :)

(#6641) g@bo válasza KergeK@csa (#6640) üzenetére


g@bo
nagyúr

otp netbanka köröket ver a rafiéra, utobbi arra jó, hogy alapfunkciókat ellásson.
de legalább az otp rohadt drága.
lehet dönteni. :D

nekem régen elég volt a rafi netbankja, utalgatni, devizát váltani, de pl kártyát letiltani nem lehet.
fhb netbanjka viszont egész jó volt.

(#6642) KergeK@csa válasza g@bo (#6641) üzenetére


KergeK@csa
tag

Raifeissen kb. tizedébe kerülne, de ha csak egyetlen fizu kimarad (vagy éppen megkapom a decemberit még karácsony előtt, és így ugye januárban nem jön), akkor máris a 10k-t rám vernek. Ha legalább átlagot néznének vagy valami. :(

Na mindegy, a lényeg, hogy a fenti otp-s kérdéseimre keresek megnyugtató választ, aki használja, tudna segíteni? :)

[ Szerkesztve ]

(#6643) MCGaiwer válasza KergeK@csa (#6642) üzenetére


MCGaiwer
addikt

igazából ez áthidalható úgy, hogy kiveszed a pénzt, és befizeted a számlára amikor kell.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#6644) Hintalow válasza KergeK@csa (#6642) üzenetére


Hintalow
senior tag

A decemberi fizus parára ott a megoldás a kondilista 20-ik oldalán a lábjegyzetekben: a bejövő összeg beérkezését nem naptári hónap szerint nézik, hanem tárgyhónapot
megelőző hónap 21. napjától a tárgyhónap 24. napjáig terjedő időszakban, pont az ilyenek miatt.
A fizu kimaradás ellen semmi nem véd, az szívás minden jövedelemutalás alapú számlánál :N

MCGaiwer:

az említett kondilista 20-ik oldalán szintén ott van az, hogy kp befizetéssel nem teljesíthető :N

[ Szerkesztve ]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#6645) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Sziasztok

Szeretnék pénzt gyűjteni, de ha nálam van elköltöm, és ha kártyámon van elköltöm

Erste bankos vagyok, és valami olyan megoldás kellene, hogy el tudom tenni a pénzem, és pl felvenni csak akkor tudom ha bemegyek a bankba, viszont olyan se nagyon legyen hogy nem nyúlhatok hozzá a pénzemhez, mert az enyém

Van valami ötlet? :)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#6646) MCGaiwer válasza enginev3.0 (#6645) üzenetére


MCGaiwer
addikt

folyószámla és nem kérsz hozzá bankkártyát.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#6647) enginev3.0 válasza MCGaiwer (#6646) üzenetére


enginev3.0
félisten

Akkor be kell menni nyitni egy újat?!

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#6648) mzso válasza KergeK@csa (#6640) üzenetére


mzso
veterán

Ez mit jelent, hogy "chrome-ban már le kell tölteni"? Nem bírom értelmezni.

"netszámlára bármikor lehet utalni, azonnal teljesül?"

Ezt speciel tudom, hogy nem. Péntek délutántól hétfő reggelik. Se saját számlák között, se bankon belül nem lehet utalni semmit...

(#6649) mzso válasza mzso (#6648) üzenetére


mzso
veterán

Erről jut eszembe. Arra nem is gondoltam, hogy vajon milyen lehet a netbank.

Az említetteken kívül, tapasztalat alapján melyik bankoknak van jó/kerülendő netbankjuk.

Nekem leginkább a CIB-et és a K&H-t ajánlották. Pl előbbié KergeK@csa szerint gagyi, milyen a K&H-é?

(#6650) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Erste célbetétnél, bármikor felvehetem a pénzem? És ha jól olvasom bármikor rakhatok is be (minim 5k)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.