Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#15851) tyrent


tyrent
csendes tag

Sziasztok!

Van a gépemben két HDD. Az egyik 40Gb, ezen van az op. rendszer. A másik 320Gb, ezen van az összes többi adat.

Az egyik napról a másikra a 320 Gb-os vinyó megadta magát. Sem a BIOS, sem a Windows nem ismeri fel.

Utánanéztem a dolognak, és úgy néz ki, hogy az elektronikája adta meg magát.

A problémás HDD az alábbi:
Western Digital
WD3200AAKB
WD Caviar SE16
MDL: WD3200AAKB-00UAA0
DCM: HARCHV2CAN

Magán a nyák-on a következő felíratok vannak:
PWB
2060-701494-002

REV B
E222034

Szóval, ha valakinek volna otthon ebből a HDD-ből, és segíteni szeretne, küldjön egy elektronikát.
Mivel én csak az adatokat szeretném kinyerni a vinyóból, ezért utána visszaküldeném azt a tulajdonosnak.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#15852) kerxy válasza kerxy (#15850) üzenetére


kerxy
senior tag

Mármint ebbe, amiről most vagyok, egy másik gépbe:) Tehát eddig nem sikerült összehozni h bent legyek a windowsba és lássam is a vinyót.

(#15853) liksoft válasza kerxy (#15845) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Másik gépben. Talán. Ha felülethibás, akkor folyamatosan romló állapotban. Bármikor végleg megállhat.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#15854) kerxy válasza liksoft (#15853) üzenetére


kerxy
senior tag

De másik gépbe ha berakom mellé, akkor tölt-tölt a windows (7) de nem megy tovább:S

(#15855) peti_s


peti_s
addikt

Logikai bad szektoros HDD-vel mit csinál a HDD Regenerator? :) A logikai bad szektort újra jóvá teszi, vagy letiltja és nyit egy másik szektort a tartalék területen?

(#15856) liksoft válasza kerxy (#15854) üzenetére


liksoft
nagyúr

Akkor tedd USB-n. Ha már a rendszer felállt.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#15857) Jarod1 válasza tyrent (#15851) üzenetére


Jarod1
addikt

van égésnyom az elektronikán?

(#15858) Erdei88


Erdei88
veterán

Sziasztok!
Kis problémám lenne. Beköttetük a digi 80/25ös netét. Elkezdtem tegnap tölteni, Steamről és 2-3megával jött is az adat amikor egyszer csak teljesen belassult az egész gép. Először nem tudtam mi lehet a baj, de felraktam 1-2 monitorozó programot és amikor belassaul, vagy inkább használhatattlan, a net megáll és a lemez egyfolytában ír/darál. Ilyet még nem láttam.
Egy WD5000AAKS van a gépben 4giga ram X6os AMD.
Van ötletetek mi lehet baja? Napokkal ezelőt 50megával másoltam róla és kb 20-30al írtam rá adatot. A 2-3 megás letöltés pedig megölné?
A HDD 100% kondícióju és semmi hibát nem láttam.

(#15859) kerxy válasza liksoft (#15856) üzenetére


kerxy
senior tag

Nagyon köszi. Iszonyat jó ötlet volt, nem jutott eszembe. Mentem a többi adatot. Kondíció 2 % :))))

(#15860) liksoft válasza kerxy (#15859) üzenetére


liksoft
nagyúr

:B Van pár év tapasztalatom ilyen téren....... :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#15861) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Sziasztok!

Olyan problémával találkoztatok már, hogy egy vinyó seek hangja hangosodik?
Pár napja figyeltem fel rá, hogy sokkal hangosabban, kaparósabban seekel.
Sentinel semmilyen hibát nem mutat... kiszereltem beszereltem, de így is hangosabb röcög mint pár hete.

Samu F3 1TB SJ-ről van szó.

Mi lehet a baja? Seek-rekedése van? :O

[ Szerkesztve ]

(#15862) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Sziasztok!

Egy elég elképesztő probléma jelentkezett a gépemnél. Egyik merevlemezemet se bírom maximumon járatni, mindkettő olyan 40-50 MB/s-nál húz egy egyenest HD Tune-ban, miközben a System folyamatot 60-70%-os processzor használattal sújtja. A képen is látszik, hogy gyakorlatilag minden fölösleges folyamatot kilőttem, hogy ne zavarjon a tesztbe.
Mi okozhat ilyet?

Mind a PATA-s Samsung SP1654N-nél, mind a SATA-s Samsung HD502HJ-nél pontosan ugyanezek a tünetek jelentkeztek.
Van valakinek valami jó ötlete, hogy mi okozhatja a problémát és hogyan lehetne megszüntetni?

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#15863) Imco válasza Badman 4ever (#15862) üzenetére


Imco
őstag

Lehet, nem vágom annyira a témát, de 50Mb/sec irási sebesség az szép egy PATA vinyótól.
A sentinellel kiegészitő adatok tömegéhez juthatsz. Esetleg ugy sikerül teljesebb képet kapni. A konfigba nem látom a tápod. Az szokot még mystic dolgokat okozni a HDD-nek.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#15864) Badman 4ever válasza Imco (#15863) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Ott a táp is, 300W-os Q-Technology (nem keverendő a gagyi Q-Tec-el). nem azért, de előtte ez a winyó több, mint egy évig 60 MB/s-ról kezdte a görbét és úgy ment le 35 MB/s-ra és mint minden más winyó, kirajzolta a csökkenő görbét, proci használat meg 0% volt (max. 5%). A HD502HJ-nél ugyanez a helyzet, az simán megy 100 MB/s-ot (150 MB/s-ot is, de a PCI-os SATA vezérlő lekorlátoz), és a minimuma 70 MB/s, most meg 50 MB/s a maximum (!). A processzort meg tépi a merevlemez használata, pedig nem szabadna. Szoftveres hiba van, csak nem tudom, hogy mi okozta ezt és hogy lehetne megszüntetni. A hardveres háttérrel semmi gond.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#15865) Badman 4ever válasza Badman 4ever (#15864) üzenetére


Badman 4ever
őstag

A probléma bonyolultabb, mint gondoltam, a megoldáshoz kellene tudnom a Windows XP merevlemez kezelésének működését, kellenének regisztrációs adatbázis bejegyzések, beépülő modulok, amiket használ, a Windowsos merevlemez- és IDE/SATA-vezérlő meghajtójának működését, hogy mikhez nyúl hozzá, stb...

Ahogy olvasgatok hazai és külföldi fórumokon mindenhol csak a vírusok és a meghajtó hiba jött szóba ilyen hibánál. Az előbbi jelen esetben kizárva, az utóbbi meg nem tudom, hogy lenne lehetséges.

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#15866) punk17


punk17
aktív tag

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem. Adott egy Samsung HD160JJ vinyó és egy MSI 915P Neo2 V2.0 alaplap. 3 éve mentek már együtt mikor az egyik nap nem akart elindulni a gép. Ha lehúztam a Samsung vinyót a gépről hibátlanul üzemelt, de mikor rajta volt akkor a bios megakadt miután kilistázta a Samsung vinyót. Megnéztem másik 2 gépben, de ott hibátlanul ment, mind HD sentinel, mind a saját progija szerint. Az eredeti gépen csináltam cmos resetet, bios updatet, az összes portot kipróbáltam, ACHI-IDE módot, kábelcserét, Sata2 helyet lekorlátoztam a vinyót sata1-re, de semmi nem működött. Másik 2 vinyóval viszont hibátlanul ment a lap. Az eredeti "tápot" is kicseréltük(codegen) egy Hipro 400W tápra de a hiba továbbra is fenn áll. Esetleg valaki találkozott már ilyennel? Minden ötletet szivesen fogadok.
Előre is köszönöm a segítségeteket.

Oneplus 3T | Apple iPad Air

(#15867) liksoft válasza punk17 (#15866) üzenetére


liksoft
nagyúr

Esetleg controller? Másik csatornán is ugyanezt csinálja?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#15868) djculture válasza punk17 (#15866) üzenetére


djculture
félisten

Akkor szokott ilyen lenni mikor a smart visszajelzés szerint hibás a vinyó.Egyik alaplap ilyenkor továbbengedi a másik meg nem.Lehet trükközni hogy még a rádugás előtt a smart figyelést letiltja az ember a biosba.Amúgy hdsentinellel érdemes megnézni azt a vinyót.

(#15869) liksoft válasza djculture (#15868) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ezt viszont kiírja. Vagy nem olvassa a Tulaj? :F

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#15870) djculture válasza liksoft (#15869) üzenetére


djculture
félisten

Attól függ melyiknél, nekem egy asus p4 800sx nél csak simán bevágta az asus logót és setovább..

[ Szerkesztve ]

(#15871) punk17 válasza liksoft (#15867) üzenetére


punk17
aktív tag

Igen, végig próbáltam mind a 4 csatornán, de ugyan az a hiba.

djculture: Semmit nem ír ki a lap, csak bejön a kép és megáll, de ha gyorsan nyomok egy tabot akkor viszont látom h kilistázza az IDE-s eszközöket, utána a Samsung és megáll. Nem megy tovább. Igen, a hd sentinel szerint is hibátlan, 100% a vinyó.

[ Szerkesztve ]

Oneplus 3T | Apple iPad Air

(#15872) sheep


sheep
addikt

sziasztok, lenne egy kis problémám:
a gépemben 3 vinyó van (1*160gb SATA elsődleges, win7-tel, 1/750gb SATA másodlagos, 1*250 IDE másodlagos), plusz egy SATA dvd író
a 750-es vinyót pár napja vettem, de amióta beraktam, a 250-es ide vinyó nem működik
volt egy cmos reset, de utána sem jó
kipróbáltam mindenféle jumper beállítást, de semmi
a vinyó maga jó, mert direktbe kötve felpörög, de ha berakom a gépbe akkor nem indul és a bios sem ismeri fel
giga p35 ds3-l alaplapom van
van esetleg valami tippetek hogy mit kéne csinálni vele? sajnos annyira nem vágom ezt a témát..
köszi előre is

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#15873) Imco válasza sheep (#15872) üzenetére


Imco
őstag

Táp. Táp?

Szerintem...

Üdv! Imco

(#15874) sheep válasza Imco (#15873) üzenetére


sheep
addikt

a táp corsair vx 450
annak ez meg sem kottyan
elméletileg...:)

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#15875) kerxy


kerxy
senior tag

Üdv újra:)

Már csak annyi lenne a feladat, hogy az adatok lementése után, ami hál Istennek sikerült, leformázzam a vinyót. De ha USB-ről dugom rá, akkor pár perc után felismeri a partíciót, de miután "bele" akarok menni, azután lefagy a sajátgép, vagy a total commander, amivel csinálnám. Hogy tudnám formázni?

Köszi:)

(#15876) bandit_a


bandit_a
csendes tag

üdv!
Nekem olyan problémám van, hogy a lemezkezelésnél nem llátja a rendszer a a 250-es WD-t, ez az egy HDD-m van. Érdekes módon a két optikai meghajtóm az megvan, korábban nem volt ilyen gondom csak most, hogy haveromnak kellene egy vinyót formázni kicsit meglepődtem(érdekes módon az Everest sem látja pedig eddig az is jelezte a hőfokát), ettől eltekintve a sajátgépben látszik a három partícióm.
Valahogy lehetne ezt orvosolni? Mi lehet a gond, valami beállítási dolog?

(#15877) Maksifül


Maksifül
senior tag

Van a gépben egy IDE DVD író, meg egy IDE HDD, előbbi a master, utóbbi a slave.
Lehúztam a mastert, és kötöttem a helyére egy másik IDE vinyót tesztelésre, amit nem bírt érzékelni úgy, hogy használni is lehessen. HD Sentinel látta, meg a Lemezkezelő is, csak éppen betűjelen nem volt, és nem tudta inicializálni sem a rendszer. /Win7/ Most látom, hogy a feldugott HDD slave-ben volt, így megértem, hogy nem tudta használni. De ez érdekel a legkevésbé.
Visszadugtam eredeti felállásban a DVD-t masternek, a vinyó meg slave-ben, ahogy volt, mielőtt hozzányúltam.
Azóta ugyanúgy kezeli a HDD-t, mint azt, amit rákötöttem teszteni /master kábelre véletlenül slave módban/, és hiába csinálok vele akármit, nem tudok a rajta lévő adatokhoz hozzáférni, Áttettem masternek jumperelve, nincs is slave rajta. Kicseréltem az IDE kábelt, az sem segített. Most már kezdek tanácstalan lenni.
Az eszközkezelő is látja, felismeri, kifogástalannak titulálja, ugyanakkor azt írja, hogy egy byte-nyi foglalt hely sincs rajta, holott csurig van. HD Sentinel meg ezt mutatja:

Formatálni sem lehet, de nem is szeretném.
Van valakinek javaslata, mitől mehetett el? BIOS-ban is minden változatlan a korábbiakhoz képest.

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#15878) Maksifül válasza Maksifül (#15877) üzenetére


Maksifül
senior tag

Itt van még egy kép arról, mit mutat a Lemezkezelés. Frankón úgy látszik, mintha semmi nem lenne a HDD-n, pedig fullra tele van. És ezeket a lehetőségeket engedélyezi, miután nem tudta inicializálni a lemezt.

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#15879) embe


embe
nagyúr

Üdv! A kérdésem a következő: vettem kéztől egy 500-as WD vinyot. A Hd sentinel szerint minden 100 %-os. De kiír egy olyat, hogy 4717 adatkapcsolati hiba. Vagy valami hasonlót. Majd holnap teszek be egy képet róla. Ez mi a túró lehet?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#15880) Imco válasza Maksifül (#15878) üzenetére


Imco
őstag

Első körben. Utána gépészkedhetsz. Sok minden lehet az ok. Táp, megrángattad még mozgásban, vagy valami ráfirkantott a vinyóra.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#15881) embe


embe
nagyúr

Erről van szó:

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#15882) Maksifül válasza Imco (#15880) üzenetére


Maksifül
senior tag

Nem akarok még nekiesni GTB-el. Mivel a kábeleket jumpereket cserélgettem eleget, úgy döntöttem, hogy egy másik gépben is kipróbálom a kérdéses vinyót. A táp sztem nem lehet rossz, hisz a gép vígan megy vele,minden vinyó kifogástalanul üzemel, ahogy ez is hibátlanul ment eddig, s látszólag most is, csak nem tudok hozzáférni az adatokhoz. :U
Megrángatni sem tudtam, hiszen le sem húztam a tesztnél, ami után már nem működött.

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#15883) HolyFire


HolyFire
aktív tag

Szevasztok!

Van egy kis problémám. Van két WD vinyóm. Egy 1,5 terrás és egy 1 terrás Caviar Black. Egyik napról a másikra az 1,5 terráson lett 2 bad sector...ő itt meg is állt, semmi változás több mint 1 hónapja. DE viszont a Caviar Black olyanokat csinál: HD Sentinel szerint egyik nap 100 %-os semmi hiba, másnak 2 gyenge szektor 99%, utána újra 100% pár napig...majd megint 3-4-7 gyenge szektor 96-97 % 1-2 napig....majd újra 100 % gyenge szektor nélkül. pár napig, 1 hétig 100%-os majd újra előkerül 1-2 gyenge szektor.

Ez mitől lehet? Jó lenne ha valaki tudna valamit. A táp mehet tönkre vagy az alaplap hibás?

Neeee!!! Csak a rumot ne!!!

(#15884) liksoft válasza kerxy (#15875) üzenetére


liksoft
nagyúr

OS lemezkezelőből, ugyanúgy USB csatolás mellett. Totál letörölsz minden partíciót, majd a gépben próbálod létrehozni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#15885) liksoft válasza Maksifül (#15882) üzenetére


liksoft
nagyúr

GDB (Get Data Back) és NEM GTB! :W :W :W

Az ötlet elvetése NEM jó ötlet! Szeretettel várlak munkahelyemen. :D :D :P

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#15886) liksoft válasza embe (#15881) üzenetére


liksoft
nagyúr

Amit ír. Adatátviteli hibái voltak. Okozhatja kábel, controller, drive hibája, vagy túlmelegedés, hibás tápellátás, tuning.

Ha Nálad nem változik, akkor még simán lehet hibátlan, hosszú életű Nálad.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#15887) liksoft válasza HolyFire (#15883) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

TERRA földet jelent! :W :W Amit Te szeretnél írni, az TERA!

Inkább táp. És/vagy hűtés.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#15888) bandit_a


bandit_a
csendes tag

Néhány hsz-el fentebb már leírtam a problémám, de az eszközkezelőben is körülnéztem és ott a lemezmeghajtó menüpont is hiányzik, ettől függetlenül nincs sárga kérdőjelem, a sajátgépben is látszik az összes partícóm és optikai meghajtóm.
Na nekem ez magas miért nem látja az eszközkezelő? :W

(#15889) liksoft válasza bandit_a (#15888) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nagy valószínűséggel a regisztrációs adatbázisod sérült. Valahol mintha már olvastam volna.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#15890) HolyFire válasza liksoft (#15887) üzenetére


HolyFire
aktív tag

Értem...Hűtés nem hiszem hogy gond lehet mert mindkét vinyón van venti...Sentinel szerint 30-37 fok között mozognak használattól függően. Akkor a táp lehet a gond? Hogy tudnám ezt kideríteni hogy van-e baja a tápnak? Antec Neo HE430-as tápm van. Mondjuk már kb 4 éves...

Neeee!!! Csak a rumot ne!!!

(#15891) liksoft válasza HolyFire (#15890) üzenetére


liksoft
nagyúr

Oszcilloszkóp.

Az összes csatlakozó tisztítása ajánlott. Ha nincs 30-40% tartalék a tápban a terhelést figyelembe véve, akkor 4 év alatt öregedhetett annyit, hogy zaj juthat a drive-hoz.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#15892) HolyFire válasza liksoft (#15891) üzenetére


HolyFire
aktív tag

Erről az oszcilloszkópról picit bővebben tudnál mondani valamit... hogy és miként lehet vele ellenőrizni hogy minden rendben van-e a táppal, vagy ki tudja ezt megtenni. Vagy ezt csak speciális szervizben tudják megmondani ahol esetleg foglalkoznak ilyennel? Nem egy rossz és olcsó tápról van szó és kidobni nem szeretném látatlanba.

A komplett gépem teljes fogyasztása monitorral együtt cakumm púder 250-270 watt volt mindig....szóval a 430-as táp nem hinném hogy "túl lett volna hajtva". A legbrutálabb videokari egy hd2900pro volt szénné tuningolva, kb 3 hónapig anno 2-2 és fél éve...utána egy 3870 majd 4850...

Neeee!!! Csak a rumot ne!!!

(#15893) liksoft válasza HolyFire (#15892) üzenetére


liksoft
nagyúr

A monitor nem érdekel, gondolom nem ez a táp látja el. Viszont tuning esetén meredeken tud emelkedni a fogyasztás.

Először az összes csatlakozást tisztítsd meg, és biztosítsd a korrekt érintkezést. Ha utána is jelentkezik a gond, akkor lehet tovább keresni a hibát.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#15894) embe válasza liksoft (#15886) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi a választ! :R

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#15895) Imco válasza HolyFire (#15892) üzenetére


Imco
őstag

A 4850 tuninggal,és a nagy vinyókkal simán elmúlhat a táp.
Ha már 4 éves cseréld ki. Ha nem is rossz 100%, de mire kiméreted, haza viszed, és 1-2 hónap múlva pukkan el sokkal többe lesz. Ez egy ütemezett, tervezett csere. Igy fogd fel.
1x000 forintból meguszhatod. Ha még terheled és elszáll, akkor vinyó + adat a kár, ami jelentősen többe fáj, és ugye akkor még a tápot is cseréled..
A leirás alapján én is a tápra fogadnék.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#15896) HolyFire válasza Imco (#15895) üzenetére


HolyFire
aktív tag

Tuningolva evett 270 wattot maxon monitorral....azért monitorral együtt mondom mert úgy mértem le....a monitor kb 40-50 watt...szóval olyan 210-220 watt max a gép.....de ez terhelten...többnyire 100 watt körül ment....
Abból a szempontból lenne jó kideríteni hogy a táp hibás-e....mert 5 év gyártói garancia van rá...és így lehet megérné garanciáztatni...ami szerintem nem mind1 egy 24 ezres táp esetében...főleg hogy anyagilag se állok valami vitézül...

Neeee!!! Csak a rumot ne!!!

(#15897) Maksifül válasza liksoft (#15885) üzenetére


Maksifül
senior tag

Természetesen elírás volt Get Data Back. Köszönöm a korrekciót! :)
Másik gépben ugyanígy viselkedett a vinyó XP alatt. Bár ott Lehetett volna Particionálni, amit nem tettem meg, mert még mindig hiszem azt, hogy az adataim megvannak a merevlemezen.
De elképzelni nem tudom, hogy mitől válik egy kifogástalanul működő vinyó olyanná, mintha üres lenne. Nem formatáltam, nem töröltem a partíciót. Még csak le sem volt húzva. Egyszerűen csak nem látja a TC sem, Intéző sem... Csak az Eszközkezelő, meg a HDD-s diagnosztikai programok...

Luxusparfümök kis kiszerelésben. 1 vagy 2ml-es minták és 5, 10, 20ml-es fújósok. Az aktuális listáért látogass el az alábbi oldalra: https://goo.gl/B09F5U

(#15898) Imco válasza HolyFire (#15896) üzenetére


Imco
őstag

Megértelek. A problémád:
1. Nem biztos, hogy kiszürik a hibát és igy lehet, hogy 1-2-3 hét táptalanság után visszakapod teszt OKéval a tápot.
2. Vársz vele még hogy majd elromlik. Mivel instabil a táp, nyesegeti tovább a HDD-t és egyéb hardvert. Rosszabb esetben elöbb nyirja ki a vinyókat mint ahogy elmúlna ő maga.

Megjegyzem hogy azzal a méréssel valami nem stimmel mert csak a procid 65W-os.
És akkor még a 4850, a 4770 és a 2 db TB-s HDDről még szó sem esett.
Bár ez másodlagos az esetleges táphiba szempontjából.

Szerintem...

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#15899) kerxy válasza liksoft (#15884) üzenetére


kerxy
senior tag

Köszi, sikerült megoldani. :)

(#15900) Joe fiú


Joe fiú
senior tag

Üdv szakik!

Szóval adott egy Samsung SP2504C Sata2 winyó(2006-os).Elektronikája elfüstölt,ph-ról rendeltem egy ilyen elektronikát viszont nem történik semmi: Winyó látszólag müködik,de a BIOS nem látja.

ötlet?köszönöm

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.