Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82101) Vhiktor válasza Hancur (#82100) üzenetére


Vhiktor
veterán

Jól teszed!

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#82102) Sanci38 válasza Hancur (#82100) üzenetére


Sanci38
csendes tag

Akár AVX akár nem ilyen nincs hogy egy hétig várni kell a pénzére, még az MKB -nál is egy napon belül megkapja.. akkor meg minek az előreutalás?
Szerintem menj el tömegközlekedéssel hétvégén Kaposvárra, a helyszinre, nézd meg ás hallgasd meg, ott kp, helyben és intézd el mobilodon a GLS/ Foxpost/ DHL/ bármely megbízható futárt, egyeztetve az eladóval természetesen az átadás időpontját- Igy te se veszel zsákbamacskát, ő is hozzájut pénzéhez késedelem nélkül. Ha ebbe nem megy bele akkor susmus vagy pont feltörés van benne, állj el a vásárlástól és fogadd el csalónak és jelezd az AVX-nek is.

Eladó ha valakit érdekel: Onkyo sztereó: A9210

(#82103) tranceplanet válasza Hancur (#82097) üzenetére


tranceplanet
addikt

Szerintem ne hagyd veszni! Iszonyatosan jól sikerült az Evo széria, nem szerintem, hanem nagyon sokan elismerően nyilatkoztak róla tesztekben is. Nem tudom mi az oka, hogy kevés van belőle, senki nem akarja eladni és lehet valóban kifutó széria. Elég ránézni, látszik, hogy ez nem belépő cucc. Egy csomó jóságot megörökölt az Elysian szériától. Nagyon jó az ár/érték aránya. Én is akartam venni, de átálltam on wall cuccokra. Ne keverjük össze a régi Wharfedale kevésbé jó cuccaival! Már a Diamond cuccok is jók voltak, de ez az Evo nagyon adja nekem.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#82104) Hancur válasza Sanci38 (#82102) üzenetére


Hancur
junior tag

A futárszolgálatok visszatartják nemtom miért, de van egy pár napos csúszás. Lehet nem mindnél.
tranceplanet: a trance is tuti jól áll neki. Az előbbiekben linkelt youtube videoban is 7.30 percnél kezdődik az elektronikus zene és odaver rendesen. :DD és a trance nálam is alap főleg a psy.

[ Szerkesztve ]

(#82105) Sanci38 válasza Hancur (#82104) üzenetére


Sanci38
csendes tag

Mi egy ismerőssel offtopik terméket, butort vettünk, GLS-en keresztül, Aznap hozták pár óra különbséggel 60 km.

Eladó ha valakit érdekel: Onkyo sztereó: A9210

(#82106) tranceplanet válasza Hancur (#82104) üzenetére


tranceplanet
addikt

Igen láttam azt a videót is, jó lett! Iszonyat sok videót megnéztem az Evo szériáról, amikor szemeztem vele. [link] :DD

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#82107) Hancur


Hancur
junior tag

Hívtam a dpd t a legrosszabb esetben 1hét is lehet.
Most próbálom megbeszélni hogy lebeszéli a szállítást, odamegyek valahol megvárom, felhív mielőtt érkezik a futár, odamegyek, megnézem kifizetem és együtt feladjuk. Ha ezt sem fogadja el akkor kamu.

tranceplanet jó a muzsika :))

Legrosszabb esetben nézek valamit fél milláért akkora különbségek nem hinném hogy vannak ezen a szinten.

[ Szerkesztve ]

(#82108) Hancur válasza Hancur (#82107) üzenetére


Hancur
junior tag

Felidegesítem magam megveszem boltban aztán bekaphatja. Ennyi kb. Az plusz 118ezer de lejön a futárköltség ami tuti lenne kaposvárról 15ezer az 50 kilonak. Boltból meg kihozzák ingyen ,így akkor csak egy százas még és még szűz. Annyit meg lehet megér.
Esetleg valaki nem tud kölföldi boltot ahol éppen akciós vagy ahol érdemes körbenézni?
Már felidegesített a tag leszarom a szarát. Annyira nem vagyok csoró hogy 100ezerért itt lihegjek neki. Beveheti bőnyállal.
Ja igen, az utiköltségem lenne oda vissza egy huszas. Így már csak 80ért lihegek neki.
Meg a f@szom. Én hülye. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#82109) Hancur válasza Hancur (#82108) üzenetére


Hancur
junior tag

És a szüzike csak az enyém. Nem taperolta más. :DDD

(#82110) Hancur


Hancur
junior tag

Na meg is van a megoldás. A gyerekeim megveszik koppenhágában, ott csak 390ezerbe kerül. Egy magyar csávó meg elhozza 30ezerért. 420ezerben meg is állt a sztori. :DD

(#82111) BBéci válasza Hancur (#82108) üzenetére


BBéci
titán

Ember! Ez a stílus itt nem kívánatos, fogalmazz szalonképesebben! :(((

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#82112) Hancur válasza BBéci (#82111) üzenetére


Hancur
junior tag

Bocsánat. Kicsit elragadtattam magam. És már le is nyugodtam.
Meg is vettem a gyerekek se kellettek hozzá. 40ezerért kiszállítják dániából így 430ezerböl megúsztam.
Bocs mégegyszer a kocsmastílust.
Ezekre a dánokra ebben is lehet számítani. Sokszor voltam már kint teljesen más világ.

[ Szerkesztve ]

(#82113) Sanci38 válasza Hancur (#82112) üzenetére


Sanci38
csendes tag

Ez már jobb. Mondjuk kár ennyire felhúznod magad, de fátylat rá.
Én dánoktól Taga vagy Dali árakra lettem volna kiváncsi, de már nem ott gyártják egyiket sem a budget szériából, így kiváncsiságom lelohadt, ennyi volt.:Rubikon -vagy Rubikore- érhetné még onnan, ha ott Dániában állítanák elő valamelyiket, Helicon meg már ott is drága lehet.Ezek esetleges lehetnének az EVO versenytársai..de még nem hallottam csak a Rubicont az Ikon MK II felett, leszámítva a csúcsmodellt.

Eladó ha valakit érdekel: Onkyo sztereó: A9210

(#82114) Hancur válasza Sanci38 (#82113) üzenetére


Hancur
junior tag

Közben végre válaszoltak hollandiából is. Csak benelux államokba szállítanak, de ha ledumáljuk hogy mi kell ugyan olyan áron megkapom. Beviszik az irodába vagy hova nekem meg meg kell rendelnem a szállítást.
Dániából még megrendeltem az evo4c centert is nagyon jó áron van 140ezer forint. A kettőt 80ezer posával kiszállítják.
610ezerért. Itthon meg majd egy milla a kettő.
A hivatalos forgalmazótól 568ezer+ szállítás.
De ez csak feketében van és kicsit macera ez a megrendelési menet.
A dán meg a vágyott dió színben de még visszamondhatom, illetve az evo 4c nincs raktáron de ki tudtam fizetni így valszeg beszerzik csak kérdés mikor bár már így annyira nem sietős.
Fekete nekem annyira már nem bejövős így sztem marad a dán.

(#82115) Hancur válasza Hancur (#82114) üzenetére


Hancur
junior tag

Na benéztem, lehet holland ból is rendelni a diót. Az esetleges gariztatás talán könnyebb lenne a hivatalos forgalmazóval. Kérdés hogy mennyiért hozná el a dhl vagy dpd.

(#82116) proci985 válasza Hancur (#82114) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

nemet amazonra is raneztel, ugye?

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#82117) Hancur válasza proci985 (#82116) üzenetére


Hancur
junior tag

Nincs ott egy darab sem. Vagy nekem nem hozza fel.

(#82118) Hancur válasza Hancur (#82117) üzenetére


Hancur
junior tag

Meg már megrendeltem a dánoktól. Remélem minden simán megy mert olvastam a cégről pár elrettentő véleményt.

(#82119) gorgocska


gorgocska
tag

sziasztok szeretnék venni egy Dolby atmos házimozi erősitőt és az lenne a kérdésem a mennyezetre milyen hangfalat kellene vennem,a többi hangfal meg van a régi 5.1 erősitömből(gondolom azok jók lennének hozzá)yamaha hangfalak és mélyláda.
köszönöm a segitséget nem nagy a szoba kb
20nm

Tcl 55c835, xbox 360,xbox SS 512gb,,Ps5

(#82120) nemlehet


nemlehet
őstag

Egyik rokontól sikerült szereznem egy Denon AVR-X2800H erősítőt kvázi gombokért. Eddig egy régi Sony toronyhifi erősítőjét használtam sztereóban, de gondoltam hogy upgradelnék 5.1-re.

Van 4 elfogadható minőségű hangfalam, pénz korlátossága miatt azokat nem cserélném egyelőre, de egy centert és mélynyomót be kéne szerezni. Kb 200k-t tudok erre dedikálni összesen.

Egy kb 25 nm-es nappaliba van a TV és csak film-sorozat nézésre használjuk az erősítőt.

Nézegettem a topikban az ajánlásokat, de a többségük nem igazán kapható vagy nincs készleten sehol. Az is jó, ha adtok pár irányelvet hogy egyáltalán mit keressek, mert esküszöm simán a webshopos adatlapokat összenézve kb minden egyforma.

[ Szerkesztve ]

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#82121) b. válasza nemlehet (#82120) üzenetére


b.
félisten

Milyen márka /típus a meglévó hangfal?

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#82122) krx21 válasza nemlehet (#82120) üzenetére


krx21
nagyúr

Most milyen hangdobozaid vannak?

(#82123) nemlehet válasza b. (#82121) üzenetére


nemlehet
őstag

Van 2 Technics SB-CS120A (ezek lennének a Front Left-Right) és 2 Sony SS-RXD3E (ezek lennének a Rear Left-Right).
Gondolkodtam 2.1-ben is, de úgy nézem ezt az erősítő nem támogatja, legalábbis a kézikönyv alapján nincs ilyen mód rajta.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#82124) SPEA válasza nemlehet (#82123) üzenetére


SPEA
aktív tag

Szia,

Szerintem egyelőre használd így, beméred "fantom centerrel", örülsz az új erősítőnek. Aztán mellette egy kis spórolás és apránként újítsd a teljes szettet. A lényeg hogy legalább egy szériából legyen és legalább a front - center trió. Aztán jöhet egy sub, végül a hátsók.

(#82125) b. válasza nemlehet (#82123) üzenetére


b.
félisten

De ,támogatja,be tudsz állitani rajt szinte minden konfigurációt,a bemérést is lefuttatja,ha jól emlékszem,de így nagyon vegyes a rendszer,nem fogsz jó végeredményt kapni.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#82126) zeee


zeee
senior tag

Sziasztok! Már próbáltam kérdezni, de most újra megpróbálom. :)

A teufel m 2200 sw sub-on ezek a potik állíthatók. Kalibrálás előtt a 50%-ra ajánlott állítani a hangerőt, ezt tudom. De a többivel mi a helyzet? Azokat hova állítsam? Ez amúgy egy elég durva mélyláda, igazi mellkasrengető, ez van a bal felső sarokban. Ezen felül van egy Magnat motion sub 130 is. Nem igazán tudom hogyan kellene két mélyet jól beállítani, illetve csak így tudom elhelyezni a mélyeket balfelső és jobbalsó pozicióban. Tudtok valami irányt adni amin érdemes elindulni? Illetve az audyssey multieq appot érdemes megvenni?

[ Szerkesztve ]

(#82127) BBéci válasza zeee (#82126) üzenetére


BBéci
titán

Szubládát szekrényre tenni, finoman szólva furcsa ötlet. Tuti, hogy a szekrény is rezeg, tehát hangot ad. :((
Ez érvényes az állódobozokra is.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#82128) Mankó


Mankó
veterán

Sziasztok!
Meglévő hangfalrendszeremet szeretném bővíteni hátsó surroundokkal.
Monitor Audio Silver 200 6g, c250 7g, xtz 10.17 (1-2 héten belül ideér az Arendal 1961 1s helyette), a surround funkciót jelenleg 2x Boston A23 látja el. Az egészet egy Arcam AVR390 hajtja egy 5 x 3.5 x 2.5 (magas) szobában, ahol az 5 m-es falon van a tv.
A Bostonokat szeretném cserélni a közel jövőben MA dobozokra. Silver 50 volt az elsődleges kinézett, de tekintve, hogy egy 3 méteres kanapéról fekve mozizunk és a kanapé a falra van tolva, elbizonytalanodtam. Nagyon el kellene forgatnia a Silver 50-eket, a dobozok nagyok, közel a falhoz nem a legideálisabb felállás. 7g Silver Fx-eket is lehet még kapni, lehet az jobb lenne/lehetne? Nem tervezek a későbbiekben se Atmos felállást, már nem furkálnám szét az álmennyezetet.

Van valakinek tapasztalata a Silver 50 vs Silver Fx dobozokkal? Melyikre lenne érdemesebb szemetvetni a fentieket figyelembe véve? A kanapé két szélétól 70 és 30 cm távolságok vannak, ha ez számít valamit.

Köszi

(#82129) Hancur


Hancur
junior tag

Nemtom lehetett e hallani egy nagy dörrenést.
Nagy kő esett le.
DHL Express nél van a Wharfedale evo 4.4 és a 4C.
Közel 300ezer forintot spóroltam, még úgy is, hogy 80ezer volt a fuvarköltség.
Ha valakit nem zavar a külföldi rendelés érdemes körbenézni mert minden nagyon olcsó. A C4 konkrétan fél áron van. Saját szervizük van, ha beütne a gebasz, de hangfalnál ez elég ritka.
Az előbb csevegőben felajánlották, hogy tudnak még kedvezményt adni esetleg kérdezzek bátran. :))
[Hifi freaks dk]

[ Szerkesztve ]

(#82130) zeee válasza BBéci (#82127) üzenetére


zeee
senior tag

Meg tudod mutatni honnan vegyek helyet? Vagy ha nincs hely és csak így tudom megoldani akkor hagyjam az egészet?! Tudod nem azt kérdeztem miért szar így, hanem azt hogy hogyan lehet két mélyet ilyen potikkal nagyjából jól beállítani. Óhhh és képzeld óhh bölcs nagy leereszkedő mester, van az a hangerő ahol tényleg hallani hogy kicsit berezonál a mély alatt a szekrény ajtaja, de én olyan hangerőn soha nem fogom hallgatni mert fontosabb a fülem egészsége és nem is igazán tetszik. Mégis hogyan jöttél erre rá hogy be tud rezonálni a szekrény? Te annyira okos vagy és én olyan hülye vagyok hogy ezzel nem voltam tisztában. Csak azért vagyok ilyen irritálóan cinikus, mert teljesen érthetően leírtam hogy sajnos nem tudom máshová tenni. Ha nem lenne szar az angolom külföldi fórumokon írkálnék, és ott tenném fel a kérdéseimet, mert ott valahogy mindig azt látom hogy ott igazán segítőkészek egymással az emberek. Itt azt látom, de sajnos tényleg így is néz ki, hogy itt sok a pöcsméregető sekély és sivár lelkületű sznob, aki szerint csak az használjon házimozi rendszert akinek legalább (hasra ütve) 500Eft-os hangfalrendszere és ugyanilyen értékű erősítője és dedikált moziszobája van.

[ Szerkesztve ]

(#82131) Vhiktor válasza zeee (#82130) üzenetére


Vhiktor
veterán

kanapé mögé nem fér el az egyik ?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#82132) zeee válasza Vhiktor (#82131) üzenetére


zeee
senior tag

Sajnos nem, és úgy ahogy én hallgatom nem rezonál a szekrény. Az a mély olyan mélyre le tud menni, hogy be tölti az egész teret, de még más helyiségekben hallani hogy inkább ott rezget ezt-azt ha megkínálom. Sajnos tényleg csak ide tudom tenni. A kanapé mögött lenne egy sarok, de ott nagy küzdés lenne az asszonnyal, hogy megszüntessem a hasonló szekrényt mint amin a mély most van. Eddig akárki volt nálam és mutattam neki mit tud a rendszer, csak leesett állakat láttam és bevallom erre büszke voltam. Nekem is tetszik. Csak érzem hogy nincs jól beállítva. A Magnat inkább zavaróan morog köhög azt próbáltam lejjebb venni és amint lehet lecserélem, de a másikon a sok potmétert nem tudom hogy állitsam, mert azért nem csak az érdekel hogy nekem hogy tetszik, hanem az is hogy helyesen legyen nagyjából beállítva.

[ Szerkesztve ]

(#82133) MrZenan válasza zeee (#82132) üzenetére


MrZenan
junior tag

Szia

Lehetséges hogy nem a beállítások, hanem az elhelyezés miatt hallod a Magnat "köhögését"!

2db szubot általában PC-s EQ-val szoktak beállítani!

(#82134) jambiyya válasza zeee (#82126) üzenetére


jambiyya
őstag

Multieq app: megvettem, de nem érzek különbséget a tört verzióhoz képest.
Potik: crossovert legmagasabbra, phase nullára, a boostot jó lenne kikapcsolni (vagy megmérni, hol van rá szükség a hallgató pozícióban és oda állítani).
Multieq bemérésnél majd szól, ha a hangerőn állítanod kell, elsőre jó az 50%.
Szerintem a két sub még egymás tetején is jobb lenne, mint így.
Ha van időd olvassad el ezt.

[ Szerkesztve ]

(#82135) Ger_man válasza zeee (#82130) üzenetére


Ger_man
senior tag

Arról már ne is beszéljünk, még ha a földre is tudnád rakni, és brutális hangerőn hallgatnád, akkor ugyanúgy remegne minden, nem csak nálad, a szomszédnál is. :B

Nekem sajnos ezért nincs is mélyládám, nem viselnék el a szomszédok. BBéci szerint az már nem is házimozi, amit egyrészről elfogadok, van is hiányérzetem, de attól még mosolyogva hallgatom a tartalmakat rajta. Kompromisszum a szó amit keresünk. :D

(#82136) zeee válasza MrZenan (#82133) üzenetére


zeee
senior tag

Köszi! Megpróbálok kitalálni valamit. Házilag esztergált tüskéken van (mikkel vettem), lehet az (sem) nem tetszik neki. Ezt is megnézem majd.

[ Szerkesztve ]

(#82137) Joe123 válasza zeee (#82132) üzenetére


Joe123
aktív tag

Mosógép alá való gumilappal valamennyire lehet el tudod szigetelni a subot a szekrénytől, ha már ilyen kényszerhelyzetben vagy, hogy csak oda lehet rakni. Pár ezer Ft-ból megvan.

(#82138) zeee válasza jambiyya (#82134) üzenetére


zeee
senior tag

Köszönöm! Át fogom olvasni. Multieq app-nál ugyanúgy az erősítőhöz mellékelt gyári mikrofonnal történik a kalibrálás?

(#82139) zeee válasza Joe123 (#82137) üzenetére


zeee
senior tag

Jelenleg nem ér össze, én a tüskékre gyanakszom inkább, az is olyan szerencsétlen helyzetben van, hogy az két láb laminálton van, 2 meg járólapon. Még arra gondolok most, hogy mi van ha a kezemben megtartom, vagy a combomra teszem, most tökmindegy és megnézem úgy hogy akkor is morog/köhög, azzal viszont már kiderülhet hogy a hangszóróval lesz valami probléma?!

(#82140) zeee válasza Ger_man (#82135) üzenetére


zeee
senior tag

Óhhhh... Hát nem irigyellek! Én is laktam panelban, társasházban is, ott sajnos tényleg muszáj kompromisszumot kötni. Most hál' Istennek kertes ház lett az úgy néz ki végleges állapot! De egyébként tudom miről beszélsz, én is használtam mély nélkül is a rendszert large front beállításokkal és jó frontokkal igenis tényleg jó hangzást lehet produkálni.

(#82141) BBéci válasza zeee (#82130) üzenetére


BBéci
titán

Annyit írtam, hogy "furcsa ötlet". Ettől kiakadni szintén furcsa dolog. Pláne ez a reakció: "pöcsméregető sekély és sivár lelkületű sznob". :(((
A helyedben megelégednék egy darab szubládával, ami a padlón áll. Álló frontsugárzók helyett falra szerelhetőket választanék.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#82142) BBéci válasza Mankó (#82128) üzenetére


BBéci
titán

Jól értelmeztem, hogy 7.1-re szeretnél bővíteni?
Tapasztalatom szerint annak semmi értelme, ha nincs megfelelő hely a hallgatói pozíció mögött, ami falra tolt kanapé esetén nullához közelít.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#82143) Mankó válasza BBéci (#82142) üzenetére


Mankó
veterán

Nem lesz 7.1 Nincs hely a 2 oldalsónak. A Boston helyére menne a Monitor Audio megoldás. Mivel a kanapé a falon van, nem látom értelmét a Bostonnál jóval terjedelmesebb Silver 50-nek. Lehet az FX megoldás lehetne, de ez is csak egy tétova elgondolás egyenlőre.

(#82144) BBéci válasza Mankó (#82143) üzenetére


BBéci
titán

Ne válassz di/bipólt, ahhoz az elhelyezéshez nem való és Atmoshoz különben sem ajánlott.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#82145) zeee válasza BBéci (#82141) üzenetére


zeee
senior tag

Én a kérdésre szerettem volna választ kapni, elmondtam hogy nem tudom másképp megoldani az elhelyezést és pont nem arra vagyok kíváncsi hogy miért szar az egész úgy ahogy van! Valójában nem húztam fel magam, csak egy nyers vélemény volt. Ha nem inged nem kell magadra venni, de ettől még van benne valami amit leírtam.

Ez a belépő szint csoport/topik és nem gondolom hogy a belépő szint ott kezdődik amit itt sokan gondolnak! Szerintem sokan azért nem írnak a csoportba vagy nem kérdeznek, mert eléggé olyan szagú itt a dolog mert egyesek azt prédikálják hogy ha valakinek nincs egy 150 ezres sourrond hangfal párja és csak a sourrund hangfalról beszélek, akkor azzal már nem lehet foglalkozni, beszélgetni róla! Hidd el nekem több ember nem engedheti meg magának hogy mondjuk egy klipsch hangrendszere legyen mert az ajánlott válasz mindig az hogy legyen egy márka/család hangfalszett és ez alatt nem létezik élet. Igenis sokan vannak itt akiknek akár satelit hangszórós rendszer van, vagy valami olcsóbb hangfalai mint pl az enyémek is, amikkel igenis lehet jó hangzást csinálni megfelelő beállítások mellett. A mély sem ott kezdődik hogy 150eft, hanem ott amit az ember meg tud venni. Én 20-ért vettem a Teufelt, 250/400w, kicseréltettem fillérekért a kondikat, mert volt egy alap búgás, lefóliáztam feketére, egész jól sikerült. Mondj egy olyan hangfalat és árat ami tudja ezt a teljesítmény/hangzást?! Csak költői kérdés! De nálad, aki állítólag egész sokat tudsz ebben a témákban, és valaki feltesz egy kérdést, akkor magadban "fhúúú ez egy ezer éves szar" ami nem felel meg a te minimális szintednek és ahelyett hogy segítenél hogy hogyan kellene szerinted beállítani azt a boost és frequency potmétert, te elmondod hogy miért szar az egész úgy ahogy van. Na most már talán érted miért kaptad a hangvételt!

Igenis bárki aki olvassa a fórumot, ez egy belépőszintű topik és nyugodtan merjen kérdezni bármilyen régi cucca is van, nem kell szégyellni azt sem ha csak olcsó vagy noname hangfalai vagy erősítője van, igenis azokból is lehet élhető kellemes hangzást kihozni és lesz aki segít a továbbiakban! Legalábbis bízom ebben!

[ Szerkesztve ]

(#82146) Mankó válasza BBéci (#82144) üzenetére


Mankó
veterán

Atmost nem akarok, de akkor megfogadom a tanácsod, egyenlőre jegelem ezt a hátsó dobozok cseréjét. A meglévőeket felrakom valami olcsó állványra, hogy legalább azt tudjam élvezni ami van.

(#82147) Hancur


Hancur
junior tag

Van esetleg valaki aki ért hangfal felújításhoz?
Szubládát kellene újra bevonni hangfalselyemmel.
Mivel lehet ragasztani ami gyorsan köt és bírja a feszítést?
Kétoldalú ragasztószalag ami elsőre eszembe jutott.

(#82148) tranceplanet válasza Hancur (#82147) üzenetére


tranceplanet
addikt

Kétoldalú ragasztó helyett én a ragasztó spray-t mondanám, azzal a legkönnyebb dolgozni. Szabadban csináld, ha lehet és ne tüdőzd le.
[link]

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#82149) Hancur válasza tranceplanet (#82148) üzenetére


Hancur
junior tag

Köszi. :R

(#82150) Hancur válasza tranceplanet (#82148) üzenetére


Hancur
junior tag

Na most a hangfal szövettel vagyok gondba. Minőségi enyhén fényes vékony anyagot szeretnék csak az a gond hogy a neten mind egyforma kinézetű. Kinéztem egy drágábbat, gondolván, hogy az tuti jó erre ez a kép fogad rákattintva. Nemtom nekem inkább tűnik ágykárpitnak mint hangfalselyemnek. :U

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.