Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46201) #09634560 válasza Gabesz87 (#46199) üzenetére


#09634560
törölt tag

szerintem azért mert az ARC-hez van kötve, nem lehet más bemenetet választani HDMI-n mint ahol ARC van -ami ugye az erősitőn a kimenet.

(#46202) hcs57 válasza szasanyi (#46196) üzenetére


hcs57
őstag

Amekkora változás lesz, azt szinte észre sem veszed.. szerintem. Nekem az 1300 és a 2300 között nem volt számottevő, inkább csak az ár volt más.
Itt van egy 2500, még garis is: [link]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#46203) exception válasza csizo (#46194) üzenetére


exception
aktív tag

Erre objektív válasz nem létezik, ez kb. olyan, mint a "van e értelme a fél milliós tápkábelnek". Ha szerinted azért kicsi a rendszeredben a tér, mert rossz hozzá a kábel, akkor kezd el cserélgetni bátran.

"Barátnő? Az mi? Valami ritka pokemon?"

(#46204) Gabesz87 válasza #09634560 (#46201) üzenetére


Gabesz87
veterán

Ahha. :O Akkor marad az optikai kábeles megoldás, vagy hallgatjuk simán csak a TV-ről azt jól van. De komolyan, aki használ Netflixet, vagy HBO GO-t, és erősítőn hallgatja, hogy csinálja? Nem igaz, hogy ez ennyire bonyolult :-(

(#46205) Morris: nincs optikai kabelem, majd szerzek egyet, és kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#46205) Morris válasza Gabesz87 (#46204) üzenetére


Morris
veterán

Mindent végig próbáltál?
Optika?

[ Szerkesztve ]

(#46206) bokarcsi71 válasza #09634560 (#46200) üzenetére


bokarcsi71
aktív tag

Ehhez a Yamaha RX-A 3030 ashoz milyen hangfalak passzólnának? (Használtban) . Focal chorus 726s, 706s, cc700shangfalszettem van, ez jó lehet hozzá?

(#46207) Beni2360 válasza Gabesz87 (#46199) üzenetére


Beni2360
félisten

Gondolom, hogy nem de leírtam biztos ami biztos.
Na akkor nem ott hanem a TV HDMI ARC beállítást kell választani és az avr vide/hdmi setup/hdmi control-on-TV audió sw-on és nálam is X teszi a 6.-t na valahol itt van elásva a bibi. Nálad ezek megvannak azért nem tudsz ott állítani semmit de nem is kell.arra fele lesz a megoldás. Multkor sikerült most megint nem megy a hdmi-n. Toslinkon minden ok.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#46208) Gijon válasza Gabesz87 (#46204) üzenetére


Gijon
senior tag

[link] Így.., :)

(#46209) Gabesz87 válasza Gijon (#46208) üzenetére


Gabesz87
veterán

Köszi, ez megvan. Kábel is jó, mindket oldal ARC-c HDMI-be van dugva.

(#46210) BBéci válasza bokarcsi71 (#46206) üzenetére


BBéci
titán

Jó lehet, legalább kihozná belőlük a maximumot.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#46211) Gabesz87


Gabesz87
veterán

Problem solved! Működik az arc, erősítőn is és a TV-n is bevolt jól állítva minden. A gyenge láncszem, ahogy én lentebb egyszer sejtettem is, a HDMI elosztó! Kivettem a láncbol és működik is! HBO Go-n amúgy ennyire szar a hang? Elinditottam példaként a bohém rapszódiát és csak PCM-et ír ki az erősítő.

(#46212) bokarcsi71 válasza BBéci (#46210) üzenetére


bokarcsi71
aktív tag

Köszi szépen, akkor maradnak a Focalok.

(#46213) Gombinyó válasza Gabesz87 (#46211) üzenetére


Gombinyó
őstag

Vagy csak a HDMI ARC ennyire korlátolt...
Nem írja a film infóban, hogy milyen hangsávok vannak rajta?

(#46214) #09634560 válasza Gombinyó (#46213) üzenetére


#09634560
törölt tag

ARC-ben átmegy a DD és DTS is. És kiírná ha pl Dolby Digital 2.0 lenne... itt jobban az a kérdés hogy analóg vagy digitális kábel vagy mobil készülék a forrás.. tehát lényeg nem az ARC butiitja le

(#46215) Flowtation válasza balazska92 (#46184) üzenetére


Flowtation
őstag

Szia!
Nekem egy ilyen volt használatban egy ideig:
[link]
Nekem nem búgott, nem tapasztaltam vele hibát. Nyilván a minőség az más kérdés.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#46216) Gabesz87


Gabesz87
veterán

Van olyan HDMI elosztó, ami ARC-t is tud? Ha már a rendszeremben ez a gyenge láncszem, akkor lehet, hogy lecserélném. Kár, mert amúgy jól működött, 4K-t is, meg szinte minden hangformátumot átenged. EZ esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#46217) fehér_ember


fehér_ember
addikt

Srácok.
Mekkora vétel
Újonnan csak az a Dali Opticon 2 hangsugárzópár többe kerül mint itt az egész szett.

[ Szerkesztve ]

(#46218) szasanyi


szasanyi
félisten

Köszönöm a válaszokat! Időközben megnéztem az AV Online és WhatHiFi tesztjeit az Denon AVR-X2500H-ról, és a Sony STR-DN1080-ról. Igazából utóbbi tűnik úgy, hogy komoly változást hozna, de a Denon is jól sikerült. Meglátom milyen akciók lesznek és milyen árakkal, és annak függvénye a csere. Sajnos a SONY aligha lesz akkora akcióban (ha lesz egyáltalán) ami árban nekem is megfelelne...

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#46219) csizo válasza exception (#46203) üzenetére


csizo
tag

Ok,értem.Igazából arra lettem volna kíváncsi,hogy a két kábel közül melyik lehet jobb felbontásban,melyik adhat nagyobb teret.Talán van itt a fórumon aki már használt ilyen kábeleket.

(#46220) dukola


dukola
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsot, segítséget szeretnék kérni.
Van egy Tannoy Mercury MX3 hangfalpárom, és az egyik oldal magas hangszórója gyengébben szól, mint a másik. Szól, de tompábban. Hiába tekergetem a balanszot, akkor is zavaró.

Mit lehet ezzel kezdeni, azonkívül, hogy a másikat hozzábutítom? Lehet javítani rajta valamit? Vagy ki kell cserélni? Akkor mind a kettőt kell egyszerre? Valami költséghatékony (olcsó, de jó) megoldást szeretnék, ha lehet.

Köszönettel:
dukola

[ Szerkesztve ]

(#46221) BBéci válasza csizo (#46219) üzenetére


BBéci
titán

Kizárólag a saját rendszeredben történő kipróbálás után szabad dönteni. Tök mindegy, hogy másoknál, másféle készülékek között, másmilyen akusztika mellett mit produkál egy kábel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#46222) exception válasza csizo (#46219) üzenetére


exception
aktív tag

Mindenkinek az a legjobb, ami neki van, tesztek meg javarészt burkolt reklámok.

"Barátnő? Az mi? Valami ritka pokemon?"

(#46223) arcitec válasza csizo (#46194) üzenetére


arcitec
addikt

Hogy mikor járnál jobban? Ha nem csinálsz semmit... ;) Teresebbet jobb szettel és akusztikával érhetsz el... De persze , ha van kidobandó pénzed .. ;]

[ Szerkesztve ]

(#46224) BBéci válasza arcitec (#46223) üzenetére


BBéci
titán

A térábrázolás, színpadkép jelentős mértékben függhet a kábelezéstől is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#46225) arcitec válasza BBéci (#46224) üzenetére


arcitec
addikt

No igen, ahhoz a szetthez gyárilag igazi tyúkbél járhat,vagy inkább cérna ... ;]

[ Szerkesztve ]

(#46226) Dorian válasza BBéci (#46224) üzenetére


Dorian
félisten

Vannak prioritások. Az akusztika rendbehozása az első. Anélkül kábelezgethet az ember, hall is különbségecskéket aminek örül. Aztán ha a sok kábelezés után helyrehozza az akusztikát, akkor döbben rá, hogy mennyire felesleges volt az addigi vergődés. Az is valószínű, hogy utána tök más kábel lesz a legjobb.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#46227) BBéci válasza Dorian (#46226) üzenetére


BBéci
titán

Rendben, de a kábelek jelentőségét akkor sem kellene lebecsülni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#46228) exception válasza BBéci (#46227) üzenetére


exception
aktív tag

Nem lebecsülve van, csak túl van misztifikálva.

"Barátnő? Az mi? Valami ritka pokemon?"

(#46229) #09634560 válasza exception (#46228) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igazából rendszerfüggő: Denon 2xxx/Onkyo 6xx -ig vagy akusztikailag ramaty, visszhangos szobában/helyiségben nem várható el észlelhető javulás, változás (sztereó itt offtopik).

(#46230) Real_Necro válasza BBéci (#46227) üzenetére


Real_Necro
veterán

Tartom magam ahhoz, hogy addig, amíg fizikai úton bizonyítható, de lehet rákérdeztek suliban, éppen újra anyagismeretet tanulok.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#46231) exception válasza #09634560 (#46229) üzenetére


exception
aktív tag

Hatalmas biznisz és iszonyat piaci szegmens a házimozin belül. Kérdezték régen a Delikát gyárának vezérét, hogy:
-Titeket nem érint a válság?
-Hát ameddig 2200-ért kilónként el tudjuk adni a sót, addig nem.

Nem szeretnék vitát ebből, megtették ezt már annyiszor előttem, ez csak pusztán az én egyéni véleményem.

"Barátnő? Az mi? Valami ritka pokemon?"

(#46232) #09634560 válasza exception (#46231) üzenetére


#09634560
törölt tag

pedig itt mindenkinek azt a tanácsot adjuk (és az 1 s hsz.-ban is szerepel(t) ) hogy ha nem hallassz/látsz különbséget akkor a legolcsóbbat kell venni.

(#46233) exception válasza #09634560 (#46232) üzenetére


exception
aktív tag

Nyilván, csak itt akkora sznobhatás érvényesül, hogy legtöbben azért veszik, mert máshol azt írták, hogy jó és mellette még drága is.

"Barátnő? Az mi? Valami ritka pokemon?"

(#46234) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló Mindenki!

Valaki aki Cambridge házimozi erősítőt használ, találkozott-e következővel: CXR 200 bekapcsolás után mute-t ír ki a kijelzőn, de mute gombra, illetve a hangerő fel-le gombokra nem reagál. Ezt követően egy ki-be kapcsolás után minden megy tökéletesen. Az erősítő nem tilt le semmilyen terhelés mellett, minden kifogástalanul megy és működik rajta. A fura hogy nem minden bekapcsoláskór csinálja ezt, néha-néha.... Arra is gondoltam, hogy nem mindegy milyen sorban kapcsolom be a tv- lejátszó-erősítő láncot? Valaki esetleg találkozott már ilyen jelenséggel?

Köszönöm!!

(#46235) BBéci válasza exception (#46228) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem ez egyáltalán nem igaz, mert a döntő többség nincs tisztában a kábelek fontosságával, úgy gondolják, hogy a legegyszerűbb drót is vezeti az áramot és kész. Ez belépő szinten sem elfogadható álláspont. A kábelek ugyanolyan fontos - bár passzív - részei, alkotóelemei egy rendszernek, mint bármelyik másik.
Bitangul el lehet rontani a hangzást egy nem megfelelő, nem odaillő kábellel, míg egy valóban jó szinte csodát képes tenni. Ez saját tapasztalatom.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#46236) BBéci válasza Real_Necro (#46230) üzenetére


BBéci
titán

Az anyagismeretnek mi köze ahhoz, amit otthon hall az ember egy kábel kicserélésekor?
Pár éve hatalmas vitánk volt a régi, akkor egyetlen házimozi erősítős topikban a tápkábelekről. A fő ellenlábas megkérdezte az egyetemen egy oktatótól, milyen különbségek lehetnek. A válasz a semmilyen szó volt, persze az illető soha életében nem szerzett ez ügyben semmiféle tapasztalatot. Később a srác saját füleivel hallotta a különbségeket, leesett az álla és volt annyira korrekt, hogy azt itt nyilvánosan bevallotta.
A házimozi rendszer feladata, hogy szórakoztasson minket. Ha egy kábel kicserélése növeli az élményfaktort, akkor k.rvára lényegtelen annak fizikai magyarázata.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#46237) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Korábban már érdeklődtem itt, mivel lenne érdemes lecserélni a Pioneer BCS-222 cuccomnak a mélynyomóját. (az a gond vele, hogy zenénél már fél hangerőn elkezd pufogni)
Tudom, nem számít igazi házimozinak a szett, de nem is szándékozom nagyobb összegeket áldozni erre. Most csak úgy kíváncsiságból nézelődtem, és ráakadtam [erre] . Ez kiválthatná a gyári mélynyomót, meg tudná hajtani a rendszer? A kinézete olyan, amilyen, ha jól szól,nem számít.

(#46238) Gtaati válasza Gtaati (#46234) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Úgy néz ki megvan a probléma, a tv-m utolsó firmware frissítése óta változhatott a hang beállítások és hdmi ARC kezelése és ez változtatta meg a dolgot.....

(#46239) Gombinyó válasza BBéci (#46236) üzenetére


Gombinyó
őstag

Engem azért érdekelne mi okozhatja a különbséget, ha tényleg van. Vakteszten annó még jobban rá voltunk izgulva a témára nem hallottunk változást a tápkábel csereberével, de lehet csak a lánc nem volt elég komoly hozzá, hogy befolyásoló tényező legyen.

Nem azért érdekelne, mert nem hiszem el, hogy más hallja vagy placebónak tartanám hanem, mert szakmai topikban vagyunk és mérnökként érdekel mik a befolyásoló tényezők gyártásnál. Van esetleg érdekes cikk a témában, ahol mérnöki szemmel is boncolgatják a témát, hogy mi mire miért van hatással?

(#46240) Real_Necro válasza BBéci (#46236) üzenetére


Real_Necro
veterán

Érdemes lenne kicsit lefelé menni és egy szakoktatót megkérdezni (aki nem csak tanítja), aki alaposan ismeri, mi milyen technológiával készül és van gyártási ismerete is. Nagyon sok jó dolgot meg lehet tanulni anyagismereten, többek között hogy hogyan készül a réz huzal, milyen feszültségek alakulnak ki benne stb... Hangfalkábelek esetén egész jó magyarázat van a különbségre, amit fizikailag is alá lehet támasztani, de ez tápkábelnél a hálózati 50Hz miatt nem ugyan az. De ha van fizikai magyarázat, elfogadom.

Szerk.:
Egyébként ha egyszer valaki rászánná magát és akkukról hajtaná meg a felszerelését, tuti csodálkozna, de ahhoz már elég jó műszerészi ismeretek kellenek és pénzben sem lenne kevés.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#46241) #09634560 válasza Real_Necro (#46240) üzenetére


#09634560
törölt tag

2 is:
egyrészt a hálózatból ami tüskék zavaró kiugrások vannak, ha jó a vezető akkor lecsillapulnak, kisimulnak, tehát minél alacsonyabb ellenállású legyen az a másfél méteres szakasz, minél kisebb mágneseződés legyen benne.
másrészt ugye csatlakozók vannak, azoknak nem szabad lényegesen nagyobb ellenállást kifejteni, nem szabad felmágneseződniük (akkor ugye egyenáram-forrásokká válnak) viszont: szigeteléseknek abban a frekvencia-és feszültségszinten megközelítőleg tökéletesnek kell lennie (ugye tudod teljesen tökéletes szigetelő nincs) tehát még szálask közötti áthallásnak seszabad lennie , mert ugye a vezető optimáslis esetben a keresztmetszet külső szélein viszi az áramot, míg a középpontban kb 0 V (magas áramnál változik, pl hagyományos égő esetén).

(#46242) ctrlaltdel13 válasza #09634560 (#46241) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

"egyrészt a hálózatból ami tüskék zavaró kiugrások vannak, ha jó a vezető akkor lecsillapulnak, kisimulnak, tehát minél alacsonyabb ellenállású legyen az a másfél méteres szakasz, minél kisebb mágneseződés legyen benne."

Szóval akkor azt mondod: amit a szolgáltató belevisz tüskéket a hálózatba, netán egy nagy fogyasztó a közelbe, azok egy jó táp kábellell kisimulnak az utolsó másfél méteren? :F :F

(#46243) zsoika válasza ctrlaltdel13 (#46242) üzenetére


zsoika
addikt

Nem hinném ... Inkább az árnyékolás miatt nem szed össze többet, illetve a tápkábel mágneses tere nem hallik át a közvetlenül mellette futó hsz kábelekbe.

(#46244) ctrlaltdel13 válasza zsoika (#46243) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Horváth Csaba írásait végig olvasta már valaki?
[link]

Semmilyen vitát nem akarok generálni. Csak aki legalább annyira szakmai szemmel tud fogást találni rajta, az minősítse egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#46245) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

819 új hsz :D
nem fogom visszaolvasni ;]
új PH, alakul az élet ha nem vagyok itt :C
volt valami említésre méltó Uraim?

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#46246) ctrlaltdel13 válasza Lacielvtárs (#46245) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Minden a régi.
Mindenki a révbe érést keresi.
Látom te meg találtad, eladsz mindent :Y

(#46248) Dorian válasza #09634560 (#46241) üzenetére


Dorian
félisten

"a hálózatból ami tüskék zavaró kiugrások vannak, ha jó a vezető akkor lecsillapulnak, kisimulnak, tehát minél alacsonyabb ellenállású legyen az a másfél méteres szakasz"

Na álljunk meg egy szóra. A kettőnek semmi köze egymáshoz, ugyanis minél jobb ellenállású egy vezető, annál kevésbé csillapít. A különböző magasfrekvenciás rárakódott zavarokat kb. minden más (vezető felülete, sodrása, elrendezése, dielektrikum kialakítása, stb) szűri, de nem maga a vezető anyagminősége.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#46249) Dorian válasza #09634560 (#46229) üzenetére


Dorian
félisten

Hangfalkábel szempontjából annyit tennék hozzá, hogy igen, a nagyon belépő rendszereknél nem érzékelhető.
Az alsó és középkategóriában kábelez a legjobban az ember, hiszen tapasztalja, hogy ott már vannak különbségek. Viszont nem teljesen azért, amire az ember logikusan elsőre gondol. Ebben a kategóriában a kábelezéssel valójában a rendszer különböző hibáit, kiegyenlítetlenségeit próbálja az ember javítani, és több-kevesebb sikerrel tologatja ide-oda a hangi jellemzőket, ezzel jól el is lehet veszi a kábeldzsungelben és sokszor előfordul, hogy a végén rosszabb lesz, mint volt
Ahogy pedig az eszközök minősége egyre jobb lesz, a fenti hibajavításokra egyre kevesebb szüksége van, így itt elsőre furcsa módon a kábelezés egyre inkább veszít a jelentőségéből, egy jó minőségű, de semmi extra drága kábellel is jól fog szólni a rendszer. Persze a pszichológia dolgozik, aki a középkategóriában sok évig bőszen kábelezett és pofozgatta ide-oda a hangzást, az ezt nem mindig tudja elengedni, ilyenkor jönnek a "mert a rendszer megérdemli" és hasonló bullshitek.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#46250) exception válasza BBéci (#46235) üzenetére


exception
aktív tag

A keresztmetszet és anyagminőség nyilván fontos, hogy elég töltés tudjon egységnyi idő alatt áthaladni rajta. Ami ezen felül van, az egy marketing maszlag, amivel ezt a rengeteg legyártott kábelt méregdrágán el lehessen adni. Hagyjuk is ezt a témát, ha van valaki egy szakmai topikban, aki kábelt mer ajánlani, mert attól jön el a Megváltás, lelke rajta.

"Barátnő? Az mi? Valami ritka pokemon?"

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.