Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8151) szumoo


szumoo
senior tag

Sziasztok!

Most kaptam kézhez az automaxtól rendelt Fulda EcoControl (165/70r14) gumikat, dot szám alapján 2015. 05.hetiek (0515). :C
Ha vki ilyenben gondolkozik, érdemes rendelni most, mert úgy tűnik friss gumikat kaphat az ember, meg ápr.30-ig ingyen házhoz is szállítják dpd-vel. :)

Sz.

A nyúlon túl?

(#8152) HussarF válasza szumoo (#8151) üzenetére

És milyen jó áraik vannak... Csak nem volt benne az árukeresőben...

(#8153) Prodidzsáj válasza szumoo (#8151) üzenetére


Prodidzsáj
tag

Szia! Mennyi idő alatt jött meg, a rendeléstől számítva?

(#8154) szumoo válasza HussarF (#8152) üzenetére


szumoo
senior tag

Szia.

Itt linkelték páran, gondoltam megnézem, aztán itt volt a legolcsóbb. :)

Prodidzsáj: múlt hét pénteken délelőtt adtam le a rendelést, ma meg már meg is kaptam. :)

Sz.

A nyúlon túl?

(#8155) Prodidzsáj válasza szumoo (#8154) üzenetére


Prodidzsáj
tag

Köszi! Akkor ez bizony gyors volt! :)

(#8156) HussarF válasza szumoo (#8154) üzenetére

Most az egyedüli problémám, hogy nem készpénzzel akarok fizetni, mert már kilőttem a havi 150 ezres készpénzfelvételi limitet. Csak kérdés, hogy tudok-e nekik előre utalni, vagy rendeljem meg 30-án és akkor úgyis csak májusban jön meg, amikor már érdemes lesz kp-t felvennem. Mindjárt felhívom őket.

(#8157) szumoo válasza HussarF (#8156) üzenetére


szumoo
senior tag

Nem tudom, legegyszerűbb ha felhívod őket. :)

Sz.

A nyúlon túl?

(#8158) tboy93 válasza Deathunter79 (#8145) üzenetére


tboy93
nagyúr

:R

(#8159) HussarF válasza szumoo (#8157) üzenetére

Felhívtam őket, de csak májusban tudnák szállítani előreutalással. Ami nekem nem lenne gond, csak aztán elolvastam újra az akciót és nem az ápr. 30-ig megrendelt gumikra jár az ingyenes szállítás, hanem az addig kiszállítottakra. Ezért inkább megrendeltem utánvéttel, a kp felvétel még így is olcsóbb, mint a szállítás. Most már csak az lesz szívás, ha mégsem ér ide csütörtökig.

(#8160) szumoo válasza HussarF (#8159) üzenetére


szumoo
senior tag

Mondjuk itt a napi akciós gumikra írja az ingyenes szállítást 04.30-ig leadott rendeléshez. :F [link]
"Vásároljon a napi akciós gumiabroncsok közül egy garnitúrát (4 db) és mi a szerelés árából 2.800 Ft kedvezményt biztosítunk vagy ingyen házhoz szállítjuk.
Az akció 2015. április 30-ig megrendelt termékekre vonatkozik."

Az a lényeg, h tudtál rendelni. :)

Sz.

A nyúlon túl?

(#8161) HussarF válasza szumoo (#8160) üzenetére

Nekem meg ezt írja...
[link]

(#8162) szumoo válasza HussarF (#8161) üzenetére


szumoo
senior tag

Most néztem meg, csak az akciósakra vonatkozik amit én linkeltem, amit meg Te, az a normál árasokra. :)

Sz.

A nyúlon túl?

(#8163) HussarF válasza szumoo (#8162) üzenetére

Na mindegy, ha ez normál áras volt így, még így is olcsóbb, mint máshol :D

(#8164) HussarF

Ez gyors volt, már hívtak is. De nem veszik fél vállról a dolgot, rákérdeztek, hogy milyen kocsira lesz. Mondom Alfa 147, de ezt le is írtam. Jó, ezért kérdezték, mert Alfa 146-ot írtam. Gondolom félrenyomhattam. De még külön azt is nézték, hogy olyan kocsit írtam be, amire nem lenne jó a gumi. Nagy piros pont. Szerdára itt lesz :)

(#8165) HussarF

És meg is érkeztek a gumik, 1315-ös DOT számmal. Nagyon elégedett vagyok ezzel a webáruházzal, legközelebb is innen rendelek :C

(#8166) Deathunter79 válasza HussarF (#8165) üzenetére


Deathunter79
tag

Ja, elég korrekt cég.

(#8167) Traxx válasza Traxx (#8134) üzenetére


Traxx
őstag

Végül a Pirelli Cinturato P1 Verde mellett döntöttem, nem utolsósorban ennek a tesztnek a hatására. A kopásállóság is szimpatikus volt, és a többi mért paramétert tekintve is egész jól szerepelt. Tegnap kaptam meg az Automax-tól, 0415-ös DOT volt rajtuk, ami egész jó :) Remélem sokáig hű társak lesznek, köszönöm a segítséget :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#8168) Deathunter79 válasza Traxx (#8167) üzenetére


Deathunter79
tag

"A prémiummárkák szárazon és nedvesen is jól szerepeltek, a kínai (de nem sokadvonalas) Infinity szárazon meglepően jó volt, ugyanott az itthon kedvelt Barum Brillantis 2 viszont nagyon nem, s utóbbi vizes úton sem remekelt."
Hmm...

(#8169) DeFranco válasza Deathunter79 (#8168) üzenetére


DeFranco
nagyúr

adacnál meg pont az volt jó. sok múlik ám a tesztelési metóduson...

(#8170) AMD Power válasza Traxx (#8167) üzenetére


AMD Power
titán

Kumho szinte minden teszten elvérzik. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8171) tboy93


tboy93
nagyúr

Mik az osztókör módosítás hátrányai? Mekkora nyomtávszélesítőt használhat az ember "büntetlenül"?

(#8172) Ivan15 válasza AMD Power (#8170) üzenetére


Ivan15
senior tag

a Michelin energy saver+ pedig vizes uton jol szerepelt, pedig ha tenyleg energy saver akkor kisebb a gördülesi ellenallasa mint a többi normal guminak, akkor miert tapad jobban pl vizen is? Sajat tapasztalat szerint teherautot esöben veszelyes volt elözni vele, mert könnyen megcsuszott a vizen - de a satufek tesztben jo eredmenyt ad

[ Szerkesztve ]

(#8173) DeFranco válasza Ivan15 (#8172) üzenetére


DeFranco
nagyúr

mondhatni érdekes eredmények születtek :)

(#8174) Traxx válasza DeFranco (#8169) üzenetére


Traxx
őstag

Sok, ebben igazad van, nem is csak erre az egy tesztre hagyatkoztam, viszont az adac-nál is voltak a közelmúltban érdekes dolgok. Ugyan állítólag ez a gumiteszteket nem érintette, na de na. Náluk ez a Pirelli jól szerepelt, bár 2012-es a teszt: [link] És a teljes cikk: [link]

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#8175) DeFranco válasza Traxx (#8174) üzenetére


DeFranco
nagyúr

az adacos balhé fel van fújva, de pont azért, hogy ilyenből ne legyen gond, több tesztet néztem annak idején, adac, autozeitung, autobild, ace (ezek közül azt hiszem egy megegyezik az adac-cal a másik három saját teszt)

egy szempont volt kiemelten fontos, az pedig a vizes stabilitás, a többivel csak kisebb mértékben foglalkoztam, és a barum brillantis 2 ebben jól szerepelt, megközelítette a prémium gumikat minden esetben (vizes úton). amiben rosszabb volt az a zaj, kopás, fogyasztás, ezek nem érdekeltek.

(#8176) HussarF válasza tboy93 (#8171) üzenetére

Ha veszel másik felnit, amelyiknek az ET-je olyan, hogy pont ugyanazt a terhelést fogja a nyomtávszélesítővel is kapni az agy meg a csapágy, akkor nincs gond tudtommal. Egyébként nem tesz jót a csapágynak. Sokkal többet én sem tudok a témáról pedig érdekes. Nekem is aktuális volt, mert kiderült miután megvettem a kocsit, hogy 5x100-as felnik vannak fent az 5x98-ason. Végül mozgókúpos csavarokat vettem inkább, kevesebb lehet a galiba. Ma fogják felrakni, kívnácsi leszek, hogy szépen beleül-e így a kúp a foglalatba. Elég keveset mozdult el oldalra. Igaz, csak 1 mm-t kell neki.

[ Szerkesztve ]

(#8177) tboy93 válasza HussarF (#8176) üzenetére


tboy93
nagyúr

Sajna ennyit tudok csak én is :( Kíváncsi lennék, hogy mondjuk 4x100-ról 5x130-ra váltás esetén milyen negatívumokkal kell számolni :)

(#8178) AMD Power


AMD Power
titán

Ezek az árak szerintetek... sok vagy kevés?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#8179) HussarF válasza tboy93 (#8177) üzenetére

Tuningos fórumokon kérdezz utána :)

(#8180) DeFranco válasza AMD Power (#8178) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Igaz kecskemét, de egynek jó: én most felniről le, felnire fel cserével, szelepekkel, centrírozással, súlyokkal, stb. fizettem kompletten 4500 Ft-ot egy eléggé jól menő, felszerelt helyen (béresgumi)

Pesten a lurdy is olcsóbb [link] mire felrakják a súlyokat, meg cserélik a szelepet.

más: profilmélység mérőt honnan tudnék szerezni? gumistól próbáltam kuncsorogni, de nem volt épp neki a repifiókban.

[ Szerkesztve ]

(#8181) Deathunter79 válasza DeFranco (#8180) üzenetére


Deathunter79
tag

Nekem is kéne profilmélység mérő. Conrad-nál láttam pl.

[ Szerkesztve ]

(#8182) Qru válasza Ivan15 (#8172) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ott inkább a vízelvezető képesség a fontos. Múltkor vezettem egy Braum Bril. 2-vel szerelet Astrát autópályán vizes burkolaton és nagyon meg voltam elégedve vele. Pedig egy Conti PremiumContact 5-el szerelt autóból ültem át. Vészfékezés ugyan nem volt de erős fékezés és sok sávváltás erős tempónál az igen és nagyon magabiztosan viselkedett az autó. Igaz vadi új volt rajta a gumi...

#nincsbennetarcsi

(#8183) HussarF válasza DeFranco (#8180) üzenetére

Nekem ugyanígy 6000 cserélik le. Plusz kértem még futómű beállítást is, nehogy az legyen, hogy felrakom a zsír új gumit, aztán fél év alatt lenyalja. Arra mondott még egyszer 6 ezret.

(#8184) DeFranco válasza Deathunter79 (#8181) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ebayen 350-ből megvan, most néztem, szerintem innen rendelek egyet.

(#8185) Deathunter79 válasza DeFranco (#8184) üzenetére


Deathunter79
tag

Hogy a francba jön ki 125Ft-ból a szállítás Hong-Kong-ból? Még MO-n belül is drágább... :)

(#8186) DeFranco válasza Deathunter79 (#8185) üzenetére


DeFranco
nagyúr

támogatja zállam for piacszerzés reasons. így fojtják meg a nyugati piacokat.

(#8187) Deathunter79 válasza DeFranco (#8186) üzenetére


Deathunter79
tag

Aha így már érthető.

(#8188) TaaT válasza tboy93 (#8171) üzenetére


TaaT
veterán

Ahogy korábban írták, egyik a felni et, a másik a 4 és 5 furat problémája. [link]

Persze mind2ből ki lehet fogni problémamenteset, 4x100 és 5x130 pl teljesen jól elfér egymás mellett. [link] És a porke felnik is rendesen pogácsázhatók a nagy et szám miatt. [link]

Én mondjuk felhoznám a hátrányok közé a plusz felárat (a jó módosító nem olcsó) és a plusz súlyt is.

Give them hell Ukraine!

(#8189) tboy93 válasza TaaT (#8188) üzenetére


tboy93
nagyúr

Igen, 20 es 40 kozott lattam, jo aruk van. Mindegy is, most csak tajekozodok, iden mar ugy sem fer bele a felni a budzsebe, van ezer mas tennivalo :)

(#8190) tibee77


tibee77
őstag

Az ugye nem nagy problema, ha nem egyformäk a gumik elöl hätul?Märmint meretre ugyanazok de mäs märkäjuak.

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#8191) Qru válasza tibee77 (#8190) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem szabálytalan (legalábbis itthon) de nem a legjobb megoldás mert máshol lesz a kocsi első és hátsó tengelyének tapadási határa. Ha nem egy állandó összkerekes autód van akkor nem okoz mechanikai gondot minden esetre.

Arra érdemes figyelned, hogy a jobban tapadót érdemes hátra tenned (mert a sofőrök többsége jobban kezeli az alulkormányzott viselkedést mint a túlkormányzottat).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#8192) Deathunter79 válasza Qru (#8191) üzenetére


Deathunter79
tag

Ez egy tökéletes válasz:)

(#8193) Qru válasza Deathunter79 (#8192) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:R

To all: Na a B járgányra berendeltem én is a gumit ma, meglátjuk mit villant...

#nincsbennetarcsi

(#8194) tibee77 válasza Qru (#8191) üzenetére


tibee77
őstag

Pont ez lett volna a következö kerdesem, hogy a jobban tapadot hova tegyem. :) Köszi a välaszt! :D

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#8195) t1 válasza Qru (#8193) üzenetére


t1
addikt

Mit választottál?

(#8196) Qru válasza t1 (#8195) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bizalmat szavaztam a Michelin CC guminak. Meglátjuk mit mutat a valóságban. Második autóra lesz, ha nagy a hó úgy sem indulok vele útnak, a másik járgányon meg ott a WinterHawk télen.

#nincsbennetarcsi

(#8197) szőröscica válasza Qru (#8196) üzenetére


szőröscica
addikt

Majd a zajszintről számolj be. :)

(#8198) focvis válasza Qru (#8196) üzenetére


focvis
veterán

Nagyon kiváncsi vagyok a tapasztalataidra, remélem beválik!

(#8199) Qru válasza szőröscica (#8197) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mindeféle képpen! :K

focvis: Reményeim szerint jövő héten felkerül (ha időben kiszállítják), aztán megírom az első tapasztalatokat.

#nincsbennetarcsi

(#8200) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Friss-ropogós (DOT 1515) Hankook K115-ök fent :) Bujáki gumitól jött, ez is korrekt cég. A téli után határozottan halkabb és kényelmesebb (puhábban nyeli az utat-úthiányt).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.