Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48151) belaazallat


belaazallat
addikt

Üdv!

Megérheti ez a kompresszor az árát, hogy még pluszba 6000Ft hozzá egy aksi?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#48152) blakey válasza belaazallat (#48151) üzenetére


blakey
titán

Nem tudom, 11e körül megvan a kis Xiaomi kompresszor, ami jó, 20e körül meg van elfogadható, elektromos hálózatról működő táska-kompresszor, a Lidl-ben is szokott lenni. Én nem biztos, hogy ezért adnék 16e-t.

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#48153) Qru válasza belaazallat (#48151) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Parkside cuccok nem rosszak de ennyit nem ér szvsz.

#nincsbennetarcsi

(#48154) 2ozzmexy válasza belaazallat (#48151) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

X 20 V akku 10 rongy töltő nélkül, nem éri meg, bocsesz, inkább vennék egy szivargyújtósat ennyiért, arra az évi 6-8 alkalomra pont elég. :R
Töltőt még külön kellene venned. Nem tudom miért van rá szükséged, de ha megosztod velünk akkor talán tudunk egy jobb alternatívát mondani.

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#48155) MasterMark válasza belaazallat (#48151) üzenetére


MasterMark
titán

Amiből ez érdekes lehet, hogy van rajta ez a légpumpa mód a nagy légmennyiséghez. Nem láttam még ilyet.

Switch Tax

(#48156) belaazallat válasza 2ozzmexy (#48154) üzenetére


belaazallat
addikt

5999Ft X20 2AH ugyanabban az akcióban [link] . Aksis fúróm van, töltőm van. Max plusz1 aksi.

2 kerékpár + egy kocsi. Van bringához műhely pumpám, 7 és 5 bárra fújom őket(outi + trekking), autóhoz a műhelypumpa viszont karcsú, autó keréknek sokkal nagyobb a térfogata, illetve a műhelypumpán nem elég nagy az osztás, igy nem lehet vele pontosan fújni.

A korábban linkelt kompresszornak van egy olyan kiegészítője, hogy "1 db fúvókás tömlő kb. 75 cm" ezzel lehetne a pc-t takarítani.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#48157) 2ozzmexy válasza belaazallat (#48156) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Jogos, a nagyobbik akkut adta be. Ha van töltőd meg akku otthon akkor az más. Egy sima szivargyujtos is ennyi. Nekem lábpumpa volt a kocsiban, amikor a magukat viccesnek képzelő szomszédok az albinál úgy privatizaltak helyet hogy leengedtek felnire a kerekeit annak aki a vélt helyükre parkolt.
A defektjavitohoz adtak, én azt használom. A parkside akkus magasnyomásúját ha látnád valahol majd szólj. ;)
Amire kell neked arra elég ha van mindened hozzá, mert egy normális dunlop lábpumpa is 6rongy a tacskoban...

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#48158) alphaville


alphaville
aktív tag

Sziasztok!
Téli gumit kell vásárolnom, e két márka között "ingázom". Ti melyiket ajánlanátok? (215/60 r16)
Uniroyal MS Plus 77
Nexen Snow g3
Köszönöm a válaszokat!

(#48159) hhenry


hhenry
őstag

Sziasztok!
Négyévszakos gumit szeretnék venni.
2013 Lexus IS300H 220ló

Ötletek? :)

(#48160) sepsi0


sepsi0
őstag

Sziasztok!

Most érkezett a családba egy Suzuki Swift 1.5 VVT. Gyári alufelnivel vettük nyári gumival.
Van egy SX4-ünk is, azon Nexen négyévszakos gumi van (205/60 R16).

Négyévszakost szeretnék a Swiftre is. Gondoltam legyen Michelin CrossClimate, de a teszteket átpörgetve elbizonytalanodtam, sőt az SX4-re is ezt akartam venni, most 3 éves rajta a Nexen. Igaz semmi bajom vele, még nem csereérett, csak gondoltam frissítek.

A kérdésem az, hogy maradjak a bevált Nexennél, vagy ajánlotok jobbat mind a két autóra. Ha marad a Nexen, akkor csak a Swiftre veszek (185/60 R15).

Igazából semmi bajom a Nexennel.
Vidéki város, városok és települések között használjuk az autót, évi 5-7ekm a futás.
Eddig talán csak azt vettem észre, hogy a Nexen gumival majd 1 literrel több lett az átlagfogyasztásom, előtte Conti nyári/téli volt.
Nem akarok forintoskodni, csak nem tudom, hogy pl Swiftre megéri e a plusz 10eft/db guminként. Ezért is kérdezek. A linkelt 2020as tesztben nem látom, hogy nagyon rossz lenne a Nexen, max nekem fogyasztásban. Bár gyertyacsere előtt vagyok.

Tanácsokat előre is köszönöm! :R

(#48161) TFSi válasza alphaville (#48158) üzenetére


TFSi
őstag

Nexen vagy a Semperit Speed Grip 5.

hhenry: Vredestein Quatrac ( szám nélkül) vagy Goodyear Vector 4Seasons Gen3.

sepsi0: ha bevált a Nexen, maradhatsz, vagy Vredestein Quatrac.

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#48162) sepsi0 válasza TFSi (#48161) üzenetére


sepsi0
őstag

Igazából azért gondokodtam a váltáson, hogy legyen "nevesebb" gyártótól, mert szerettem én a Contit meg a Michelint, de nem vagyok a pénzem ellensége sem.
Miután megnéztem a teszteket, láttam, hogy nem nagy az eltérés, de hátha van itt valaki aki cserélt Nexent Michelinre és meg tudja mondani van e értelme. Ha nincs, a különbséget ráköltöm az autókra. :)
Köszönöm! :R

(#48163) TFSi válasza sepsi0 (#48162) üzenetére


TFSi
őstag

A Michelin esetében érdemes megvárni a CC2-t, a jelenleg piacon lévő CC+ télen, főleg jégbordás felületen gyenge, ezért is írtam más alternatívákat.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#48164) sepsi0 válasza TFSi (#48163) üzenetére


sepsi0
őstag

Köszönöm, ahogy nézem tökéletes lesz az általad aljánlott gumiabroncs ár/érték arányban, 2. helyezett a tesztben.
Nem volt még a márkától abroncsom, most legalább kipróbálom. :R

(#48165) OPiiPO válasza OPiiPO (#44068) üzenetére


OPiiPO
addikt

Kleber Quadraxer 2 XL - nyári tapasztalatok: jól tapad, nem nyiszog, továbbra is halk. Esőben próbáltam pár erősebb fékezést/kigyorsítást amikor egyedül voltam az úton, számomra megfelelő, mondjuk egy 1.4T Astra azért nem versenyautó :D

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#48166) Lauda válasza sepsi0 (#48160) üzenetére


Lauda
félisten

Érdemes számolni, mert a sok kicsi sokra megy. Évi 6 ezer kilóméterrel és 400 forintos benzinnel számolva is 24 ezer forinttal többet költesz benzinre. Tegyük fel 10 évig fut a gumi, ez így 240 ezer forint plusz költség. A 4*10 ezer forint pedig 40 ezer forint plusz, tehát a drágább gumival jössz ki jobban. Nem véletlen kerülnek többe a prémium gumik.

[ Szerkesztve ]

(#48167) avl válasza sepsi0 (#48160) üzenetére


avl
aktív tag

"a Nexen gumival majd 1 literrel több lett az átlagfogyasztásom, előtte Conti nyári/téli volt"

más is tapasztalt ilyet ?
illetve Nálad: mennyire biztos, hogy a gumi miatt ? mert az nekem meglepö lenne (nem valtozott utvonal, vezetesi stilus, egyeb)

(#48168) focvis válasza avl (#48167) üzenetére


focvis
veterán

Nálam kb. +0,5 literrel kért többet [link]. Mindeközben 1 centivel keskenyebb volt a nyárinál, ami jót tesz a fogyasztásnak, és a BC is lefelé csal vele.

(#48169) sepsi0 válasza avl (#48167) üzenetére


sepsi0
őstag

3 éve van fent a Nexen, előtte 6,5-8 liter volt a fogyasztás (nyári/téli), most minimum 7/8,5 de néha 9 liter. Először nem is vettem észre, aztán kezdtem gyanakodni. Nexen előtt téli/nyári szett volt. Mondom, lehet most a gyertyacsere is beleszól egy kicsit és ahogy látod nincs teljesen 1 liter.
Ugyan az az útvonal, körülmények.
Félre ne érts, egyáltalán nem bánom a Nexent, sőt akinek lehet ajánlom is. Csak gondoltam megnézem milyen a "prémium".
De jó lesz nekem az ár/érték győztes is. :D

Azért én nem hinnék ennyire a gyári cimkéknek, besorolásoknak, mert tudtommal nem ellenőrzi senki, a gyártó sorolja be a gimijait. Javítsatok ki, ha tévedek.

Nekem azért reális ez a fogyasztás növekedés, hiszen téli nyári egyben van.... A téli gumival mindig többet evett a kocsi.
Ezért nem ülnék fel a cimkék által jósólt fogyasztás csökkenésnek....

10 évig biztos nem marad fent a gumi, legjobb esetben 5 vagy 6 évet tervezek vele, nem hiszem tovább lenne jó, elöregszik az hamarabb, meg gondolom felkeményedik. Most 3 éves.

[ Szerkesztve ]

(#48170) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Vettem énis egy ilyen Xiaomi Mi Portable Air Pump akkus pupát, itteni tapasztalatok/ajánlások miatt... hát ez tényleg szuper kis kütyü. Énis csak ajánlani tudom. +1 neki. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#48171) t1 válasza avl (#48167) üzenetére


t1
addikt

Igen én is 0.5-1l fogyasztás növekedést tapasztaltam.

(#48172) Lauda válasza t1 (#48171) üzenetére


Lauda
félisten

Ha ezt a négyévszakos gumi okozza, akkor el is jutottunk oda, hogy abszolute nem éri meg a használata.

(#48173) blakey válasza avl (#48167) üzenetére


blakey
titán

Attól függ milyen nyomáson használod, 4 éve van négyévszakos gumim, kezdetektől fogva (szalonból kijövet) vezetem a fogyasztást és nem tapasztalok semmilyen extra nagy különbséget, 1l már annak számítana, ugyanúgy tartom a 6,4 és 7,4l/100km fogyasztást télen-nyáron. Mindenféle beírások miatt az emberek kétségbe vonnak dolgokat, főleg a szkeptikusok ilyenkor mantrázzák a téli/nyári szettet. Bátran ajánlom a négyévszakos gumikat, persze a jó minőségűeket.

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#48174) t1 válasza Lauda (#48172) üzenetére


t1
addikt

Téli után raktam fel , a felhasználás módja nem változott az idő is melegebb lett szóval egyértelműen...

(#48175) szimi57 válasza FollowTheORI (#48170) üzenetére


szimi57
őstag

Én most ezt várom. Tölteni sem kell.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#48176) szimi57 válasza t1 (#48174) üzenetére


szimi57
őstag

A viszonylag új gumik puhábbak, nagyobb a gördülési ellenállásuk. 1-2 tized bár plusz jól jöhet.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#48177) sepsi0 válasza Lauda (#48172) üzenetére


sepsi0
őstag

Olvastam egy jó példát az áruketesőn...
Ugye nem mindenki tud fentartani 8db kereket, nincs garázs, hely,...
Szezononként kb 8k egy 16" szett átszerelése, évente 16k.
6 év alatt 96k... Tehát ha 4 évszakost használsz, 6 év alatt kb ingyen volt az abroncs pl az én esetemben 205/60 R16.
Minusz a centírozás, ha elviszed.
Mondjuk az én esetemben ez nem igaz, mert nekem előtte felnin volt a téli/nyári szett és magamnak cseréltem otthon.
2 garnitúra gumi=nagyobb környezet terhelés.
Fogyasztás.... Hát érdekel, de letojom.
Szóval megérheti az allseason :)

(#48173) blakey
2,5 bar van mindig az abroncsokban, 2,4-2,5 kellene esetemben.
Erre is mindig figyelek, ez sem lehet ok nálam. Sőt én nem taposom a pedált, feleségem inkább. Majd most kiderül mennyi lesz az SX4 fogyasztása, mert többet fogom vezetni.
Ami lemaradt, 13 éves az SX4, szóval nem rossz az a fogyasztás, igaz műszakilag teljesen rendben van, karbantartjuk.
Ha jók az értesüléseim, a 4 évszakose a jövő, minden nevesebb gyártó rengeteg pénzt ől a fejlesztésekbe. Sok ember az ismeretségemben már "megtért".

[ Szerkesztve ]

(#48178) Kornel válasza Lauda (#48172) üzenetére


Kornel
veterán

Nálam a Kleber Quadraxer2-nek nem volt mérhető fogyasztás növekedése a nyárihoz képest sem.

(#48179) blakey válasza sepsi0 (#48177) üzenetére


blakey
titán

Mivel semmit nem változtattam a vezetési stílusomon azért, mert 4 évszakosom van így látom, hogy elenyésző a különbség, de inkább ua. a fogyasztásom. Pontosan ua. az intervallumban mozog, semmi kirívót nem látok, 0,1-0,2l-el nem foglalkozom, az a környezettől, a vezetési stílusból is adódhat. Utóbbi fogyasztásom 6,6l, ez 2 tízeddel marad el a 6,4l-től ami az eddigi legjobb átlagfogyasztásom volt és azt is 4 évszakossal értem el. :)

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#48180) Qru válasza hhenry (#48159) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Goodyear Vector 4S Gen3. Az nagyon jo. Esetleg ha olcsobb kellene akkor Vredestein Quatrac.

#nincsbennetarcsi

(#48181) Qru válasza sepsi0 (#48177) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nexen 4S kimondottan lagy keverek, nekem a CC-vel nem volt kimutathato fogyi novekedes.

#nincsbennetarcsi

(#48182) tasiadam


tasiadam
veterán

Udv

Kumho ecsta HM az melyik lehet? Kh31?

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#48183) Qru válasza tasiadam (#48182) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, KH31.

#nincsbennetarcsi

(#48184) tasiadam válasza Qru (#48183) üzenetére


tasiadam
veterán

Mennyire csoda ez? Irtak egyik oldalon h elegge budget de legalabb levendulas :D :D

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#48185) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Fiat Brava 1,2 16V 80le 2000-es kocsi alá szeretnék venni felnit+gumit.
De egyelőre elakadtam felninél :D

Felniben mennyire lehet eltérni az ET számtól?

Leírásban gyári felni méret:

5,5Jx14 ET37
6Jx15 ET40

14 colos van most is, olyat is szeretnék.

Az 5,5 és 4x98 egyértelmű (olvastam azt is, hogy 58-asnál kisebb középfuratú keréktárcsa egyáltalán nem használható, nagyobb középfurattal rendelkező felnihez pedig központosító/tehermentesítő gyűrűt kell alkalmazni), de az ET eltérhet minimálisan a 37-től?
Ha igen mennyivel? + - 2-3?

Pl találtam ilyet: 4X98 5.5X14X58 ET35

Ez jó lehet?

Még esetleg, ha nem tilos ebbe a topikban ajánlott oldal ahonnan tudnék felnit venni? (akár jó állapotú használt is lehet)

Köszi

(#48186) TFSi válasza tasiadam (#48184) üzenetére


TFSi
őstag

Pedig az idei Autobild nyári gumi tesztjét egy Kumho Ecsta HS51 nyerte. Érdemes lesz rá odafigyelni, úgy mint a Hankookra a 2000-es években.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#48187) tasiadam válasza TFSi (#48186) üzenetére


tasiadam
veterán

Nem maga a marka a budget, hanem ez a gumi. A marka az kozepkategoria, es asszem foleg a versenygumikrol ismert.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#48188) Qru válasza kory24 (#48185) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Fb-on van felni adok-veszek csoport , esetleg jofogason erdemes meg korulnezned.

ET-bol a +/- 2 bele szokott ferni de van ra kalkulator a neten (wheel-size.com). Kerdes hogy a nagyobb/kisebb ET elfer-e rendesen illetve nem er-e bele sehova a kerek kanyarodaskor pl.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#48189) kory24 válasza Qru (#48188) üzenetére


kory24
őstag

Köszönöm!

Közben sikerült találnom egy teljesen megegyezőt.
Elég korrektnek tűnik: [link]

4 évszakos gumit szeretnék rá.
Főleg munkába járásra és bevásárolni menni van használva a kocsi, a 12km-re levő városba.

Lehetőleg ne legyen túl drága, de azért a legolcsóbb gagyi se amivel kicsúszok első kanyar... :D
Gumiból csakis újat akarok, van valami ajánlott legjobb ár/értékarányú 4évszakos 175/65 R14 méretben?

(#48190) kory24 válasza kory24 (#48189) üzenetére


kory24
őstag

Sajnos szerkeszteni már nemtudom..

Ezt a 3-at találtam:

Barum Quartaris 5
Apollo Alnac 4G All Season
Vredestein QuaTrac 5

Gondolom a drágább, azaz a vredestein a jobb közülük?

Azért használható első 2 is?

(#48191) rbalint88 válasza kory24 (#48190) üzenetére


rbalint88
addikt

Hasznalhato mind3. A sharenow-os miniken es 1-es bmwken a barum van, amennyit probaltam teljesen jo volt. Apollom volt, akkor meg sokkal olcsobb volt aranyaiban, de nem volt rossz, abszolut hasznalhato gumi. Most asszony autojan van a vredestein, az is teljesen jo, de szerintem normal korulmenyek kozott nem fogod erezni a kulonbseget. Egyedul esoben ugyesebb, de az is csak joval a megengedett tempo felett jon ki.

(#48192) Qru válasza kory24 (#48190) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Apollo teljesen jo. Nexen is jo. Barum az erosen beleposzint azt nem eroltetnem. A Vredestein meg mar eros kozepmezonyos.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#48193) kenguru99


kenguru99
aktív tag

Crossclimate+ 3.5év használat, 45.000km, garázsos autó. Profilmélység középen 5mm felett egy kicsit, a széleken 0.5-1 milliméterrel kevesebb. A belső szélek fűrészfogasodnak enyhén, hangja szerencsére még nincs. A kavicsokat továbbra is nagyon gyűjti.

u.i Semmilyen fogyasztásnövekedés nincs a korábbi nyárihoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#48194) TFSi válasza kory24 (#48190) üzenetére


TFSi
őstag

Ha négyévszakos, akkor érdemes törekedni a jobb minőségre, megtartva a jó ár-érték arányt. Érdemes megnézni ezek mellett a Nexen N'Blue 4Seasons és a Firestone Multiseason 2 abroncsokat is. A Vredestein egyébként jó megoldás, az Apollo/Barum belépő, még elfogadható szint.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#48195) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok,

Kis autó (Jazz) nyárigumiból van esetleg valami best buy a piacon? 175/60R16 méretben.

Köszi!

mod. Bridgestone Ecopia EP150?

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#48196) Qru válasza runner 125 (#48195) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Picit gyorsan oregszik, ha garazsos auto akkor nem szamit.

#nincsbennetarcsi

(#48197) focvis válasza runner 125 (#48195) üzenetére


focvis
veterán

Apámnak van tök ugyanez (típus és méret is stimmel, Ignis 1.2, 2017-es gyártás, első szerelésű, japán gyártmány), garázsban tartja. Most csekkoltam: nincs kirepedezve, még puha. Nem versenyautóra való, 2-ben meg lehet nyikkantani. Viccesen könnyű a felnivel együtt - ez előnyös.
Hülye méret sajnos.

(#48198) runner 125 válasza Qru (#48196) üzenetére


runner 125
nagyúr

Értem köszi, garázsos persze. Rákeresve azért a vizes tapadást többen kérdőjelezik.. de gondolom az összes ECO gumi ilyen..

focvis

Köszi neked is! Igen, gondolom a lehető legvékonyabb a gumiköpeny, nyilván ettől is lesz ECO, 1-1 dl-t biztos számíthat 100-on. Csak azért kérdeztem rá tényszerűen erre a típusra, mert ebből nagyon sokat árulnak "bemutató autóról lekerült" kb új állapotában a bolti újhoz képest jóval olcsóbban. Nyilván mindenki pénzből él, így gondolkodtam h akkor bevállalunk egy ilyen szettet.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#48199) focvis válasza runner 125 (#48198) üzenetére


focvis
veterán

Igen, rákerestem én is, látom a demókat. 1x mellényúltam ilyennel, azóta fenntartásokkal élek.

A Maxxis tűnt még szimpatikusnak, árban hasonló a demó Bridgestone-hoz.

(#48200) Qru válasza runner 125 (#48198) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Yokohama van meg de vizen az is gyenge (ha jol tudom az vt a gyari gumi is a Jazz-en).

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.