Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48551) Qru válasza MC Pite (#48539) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Na-na, a Falken FK510 kimondottan jó gumi. [link]

#nincsbennetarcsi

(#48552) Qru válasza tasiadam (#48549) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

16"-os CC2 mehet rá simán. :K

#nincsbennetarcsi

(#48553) Qru válasza Tsebacsi (#48542) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Drága méret és a defekttűrő gumik eleve jó kis felárasok. Télinek nézz rá a Hankook W320B XL HRS-re, nem egy nagy eresztés a gumi de átlagos közlekedésre bőven oké (ilyen van a Skordén csak nem defekttűrőben).

#nincsbennetarcsi

(#48554) Tsebacsi válasza Qru (#48553) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Bálint szerint szidtad. A Blizzak ennyire nemajánlott?

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#48555) MC Pite válasza focvis (#48546) üzenetére


MC Pite
veterán

Az biztos, hogy F30 nagyon nem birkózik meg a RFT abroncsokkal, ráz mint az ekhós szekér. Mint egy átlag kompakt autó(ra mikor runflat gumit raknak), kb úgy.

tasiadam: Akkor 1 szett 16os prémium évszakos rá való méretben.
Ha a hótól félsz, akkor GY. Ha felétek 1 napot ha van hó, akkor Quatrac.
A Pro kevéséb lett jól sikerült mint a sima; a nagyobb méretűek a Pro-k.

Qru: Ok, nagy számok törvénye :DDD . De azok is nagyon gyorsan revülnek, legalábbis amikkel találkoztam, 3 évesen csikorogtak (és sosem tapadtak jól, ez 6-8 éve volt, kis méretben meg kompakt méretben).

Tsebacsi: https://www.continental.hu/car/technology/extended-mobility-main/contiseal
https://www.pirelli.com/tyres/en-ww/car/tech-and-knowledge/seal-inside
https://www.michelinman.com/auto/why-michelin/technological-innovations/michelin-selfseal-technology
Hankook Sealguard

https://www.autotrader.ca/newsfeatures/20171024/run-flats-vs-self-sealing-tires/
Elvileg több gyártónak is van, gyakorlatilag az én méretemben nem találtam semmiben.
Montin tizenéve használt technika a gyári/utólagos tej/defektmentesítő. Kátyú ellen nem véd, szúrásos defekt ellen jó (de kompi kell mellé, főleg télen). Inkább Puncture proof mint self sealing.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#48556) Tsebacsi válasza MC Pite (#48555) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Köszönöm ettől hogy leszek előrébb gumivásárlás terén? :F :U

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#48557) Qru válasza Tsebacsi (#48554) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A Continental TS860 után érezhető visszalépés de ár/tudás viszonylatban sztem amúgy oké. A 190 ló és 400 Nm-el nehezen küzd meg vízen/havon de hát a fizika az fizika.

BS-al nincs tapasztalatom, általában gyorsan öregszenek.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#48558) Qru válasza MC Pite (#48555) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

18-as méretben próbáltam, tényleg jó gumi az FK510. A tartósság meg majd kiderül, mert még friss fejlesztés de 2 évesen még nagyon ott van a szeren. :K

#nincsbennetarcsi

(#48559) Tsebacsi válasza Qru (#48558) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ezt azért elrakom magamnak :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#48560) MC Pite válasza Tsebacsi (#48556) üzenetére


MC Pite
veterán

Úgy, hogy az adott *seal* jelzésű gumikat megnézed a fenti gyártóknál. Innentől google a barátod. Nekem segítene :)
Pl Winter Sottozero3 Sealinside, [https://www.maxigumi.hu/auto-gumi/continental/contiwintercontact-ts850p/245-45-r18-96v-1270797]WC TS850P Contiseal; T005 B-Seal, F1 Asy Sealtech, SC5 Contiseal, stb.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#48561) Puma K


Puma K
veterán

Tavaly kerültek az E39-es 520i-re akkor még új nyárigumik:

Falken ZIEX ZE310 ECORUN 235/45R17

Olyan ~22.000 km ment bele a nyári szettbe. Állapotukat tekintve hibátlanok és laikusként-felhasználóként nézve szépen kopnak még annak ellenére is, hogy az autó gyárilag hátul terpeszt.

Ma meg megyek a Conti TS860-akért :K

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#48562) d.tiborz válasza focvis (#48544) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Csak kérdem, hogy ez a Wheel-size oldal mennyire hiteles?
Az autómat (VW Polo Mk6 1.0TSI) 185/65R15 88H gumikkal kaptam. Akkor nem rendeltem rá nagyobb kerekeket.
Most 205/45R17-es gumi van rajta, az közel azonos átmérővel rendelkezik (-6mm, -0.8% a különbség).
Az oldal szerint 215/45 lenne a 17-es méret, az viszont picit nagyobb.
Hol van az igazság? (tudom, odaát)
:F

(#48563) kenguru99 válasza d.tiborz (#48562) üzenetére


kenguru99
aktív tag

'Hol van az igazság?'
Kinyitod az ajtót és leolvasod a b oszlopi matricát vagy a tanksapkafedelet. Esetleg fellapozod a használati útmutatót. Ott lesz. Biztos lehetsz benne.

(#48564) Qru válasza d.tiborz (#48562) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem tevedhetetlen az oldal, nezd meg a kocsin levo matrica mit ir.

#nincsbennetarcsi

(#48565) hemaka válasza d.tiborz (#48562) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nem ír hülyeséget, mert a polo 185/65 R15, 195/55 R16, 215/45 R17-es alufelnivel és gumimérettel rendelhető. Gondolom ez szerepel a tanksapka fedélen is, de nézd meg, az a biztos.

(#48566) belaazallat


belaazallat
addikt

Üdv!

26980Ft-nál olcsóbban lát valaki Vredestein Quatrac-ot 195/55 R15-ös méretben? Árgép, áru kereső szerint nincs. De legalább ingyenes a szállítás 4db esetén. Köszi! Hétvégén megrendelném az új garnitúrát. Köszi!

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#48567) Balcsix


Balcsix
senior tag

Sziasztok!

Gumiabroncs vásárlással kapcsolatban kérném a segítségeteket!

Hamarosan esedékes lesz egy új felni szett beszerzése, ezért új nyári gumikra is szükségem lesz. 7,5 széles felnikről lenne szó. Először 205/35 R18-as méretű gumikat szerettem volna, de a kínálatot látva (3 féle elérhető itthon), illetve jobban átgondolva a méreteket inkább a 215/35 R18 melett döntöttem. Ebből már itthon is elég nagy a választék.
Évi 1-2 ezer km-t van használva az autó azt is főleg száraz időben, tehát nem látom értelmét a prémium gumiknak ebben az esetben. :)
Jelenlegi kiszemelt a Nankang NS-20 szériája. Van valakinek ezzel a típussal tapasztalata?
Vagy ezt inkább felejtsem el?

[ Szerkesztve ]

(#48568) TFSi válasza Balcsix (#48567) üzenetére


TFSi
őstag

A Nankang legfeljebb semi slick esetében használható, utcai változatban egyelőre gyenge. Egy Falken FK510 az egyik legjobb ár-érték arányt tekintve, ha nem a legjobb.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#48569) Drughi


Drughi
addikt

Üdv,

Ma reggel a párás nedves aszfalton ~ 7 fokban igencsak csúszkált a kocsi. Kopott utolsó szezonos nyári van rajta, így "belefér"
Szerintetek nagy kárt okoznék az új téli szettel, ha idő előtt rakatnám fel?
Még várom a friss teszteket, de szerintetek mikor kerülnek a boltok polcaira az idei gyártású téliek?
Ha megvan a kiválasztott típus, megkeresem a legolcsóbbat érdemes megkérdezni a boltot, hogy idei gyártású, vagy ez magától értendően alap, hogy ne 2-3 éves gumit adjanak el?

(#48570) Lauda válasza Drughi (#48569) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

A magánvéleményem és tapasztalatom, hogy nyugodtan felrakhatod a télieket.

(#48571) d.tiborz válasza kenguru99 (#48563) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

És Qru, hemaka:
A B oszlopon csak ez a két matrica van:

a tankajtó belső felén pedig ez:
Kezelési könyvben csak általános tudnivalók vannak a kerekekről.

(#48572) Qru válasza d.tiborz (#48571) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Óóó, akkor esetleg a márkakernek írj egy mailt/hívd fel őket. Ők tudnak hivatalos adatot mondani. Vagy megnézed a kocsi forgalombahozatali engedélyét (COC).

#nincsbennetarcsi

(#48573) Puma K válasza Drughi (#48569) üzenetére


Puma K
veterán

A héten voltam a megrendelt Continental WinterContact TS860-ok fizetését-időpontfoglalást-felrakását intézni.

Kicsit nem örülök mert azt gondoltam frissebbek lesznek a gumik. DOT szerint 2020 37. hetiek. Ha ránézek a naptárra akkor most vagyunk a 36. hét vége felé.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#48574) kenguru99 válasza d.tiborz (#48571) üzenetére


kenguru99
aktív tag

A használatiban benne kell lennie pedig. Milyen évjáratú az autó?

(#48575) Qru válasza Puma K (#48573) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Éven belüli bőven jó. Ha szakszerűen volt tárolva akkor 5 évig nem romlik az állaga egyáltalán.

#nincsbennetarcsi

(#48576) Lauda válasza Puma K (#48573) üzenetére


Lauda
félisten

Nincs semmi gond a gumikkal. :)

(#48577) tboldi válasza Qru (#48572) üzenetére


tboldi
nagyúr

Erről jut eszembe, múltkor megtaláltam az én autóm COC papírját, jött vele Dajcslandból, és az első magyar tulaj tovább is adta nekem. Abban is csak a 175/65R14 szerepel, úgyhogy műszakin a kezelésire hivatkozok inkább, abban benne van a 185/55R15. :D

(#48578) Qru válasza tboldi (#48577) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Felszereltseg fuggo, Bubinak is csak 205/55R16 a hivatalosan felteheto meret, pedig a WRX-en meg az Sti-n picit nagyobb papucs van. :D

#nincsbennetarcsi

(#48579) tboldi válasza Qru (#48578) üzenetére


tboldi
nagyúr

Igen, tudom, hogy más felszereltséghez járt a nagyobb méret, de én azt hittem, ez a papír általánosabb, és az összes kivitel szerepel rajta, de nem. :D

(#48580) Mr.QwErT


Mr.QwErT
csendes tag

Hello Mindenki DaciaDuster-re kellene 4 évszakos gumi 215/65 R16 ha tudnátok ajánlani valamit ami jót átlagos felhasználásra alföldi kisváros-kevés km havi 1000-1200 km-kevés autópálya - hegy szinte 0- extra talán annyi hogy van néha földút de az elenyésző évente 300km amit néztem ill láttam Dusteron
Falken EuroALL Season AS210
Barum Quartaris 5
Continental AllSeasonContact
az ár olyan 120-130 eFt amit rászánok a conti az fölötte van tudom

(#48581) Qru válasza Mr.QwErT (#48580) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nexen ha van a meretedben. Az olcso es jo, mivel telies folduton is jol fog boldogulni.

#nincsbennetarcsi

(#48582) rbalint88 válasza Mr.QwErT (#48580) üzenetére


rbalint88
addikt

Vredestein Quatrac is jo es jo aron is van, 29-30/db.
Nincs erdemi felara egy Barumhoz-Nexenhez kepest.

(#48583) Saccco válasza tboldi (#48577) üzenetére


Saccco
nagyúr

Mehet rá a 225/25R19 is. ;]
Most nézem a 355/13,5R19 is jó. :DDD

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#48584) tboldi válasza Saccco (#48583) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nincs is ilyen széles a kerékjárat. :D

Igazából a 185/55R15 is szürkezóna erre a konkrét autóra, de ezt még ki tudom magyarázni, mert szereltek GD Jazz-t ekkorával gyárilag*, nagyobbat nem szívesen raknék rá. Pedig a 195/45R16-ot még bevállalnám. :)

* Az ES-t és ES Sportot, de igazából nem különböznek műszakilag az én LS-mtől, ugyanaz minden cikkszám a futóműben és a fékben az EPC szerint.

[ Szerkesztve ]

(#48585) Ulenspiegel válasza Mr.QwErT (#48580) üzenetére


Ulenspiegel
tag

Csatlakozva Bálint véleményéhez:
Vredestein Quatrac (29.037 Ft)

Van egyébként Nexen az adott méretben.

(#48586) Mr.QwErT


Mr.QwErT
csendes tag

köszönöm a gyors válaszokat :C

(#48587) Balcsix válasza TFSi (#48568) üzenetére


Balcsix
senior tag

Tesztek alapján tényleg elég jónak tűnik az FK510, és a vélemények is kimagaslóan pozitívak.
Azt hiszem meggyőztél. :)
Köszönöm a segítséget!

Illetve nem tudod véletlenül, hogy mennyire "valós" az FK510-nél a 215-ös szélesség? Tehát az ugyanolyan széles gumiknál az átlagtól keskenyebb vagy vastagabb?
Például a Nankangok általában véknyabbak mint az átlag.

[ Szerkesztve ]

(#48588) TFSi


TFSi
őstag

Újabb négyévszakos teszt az Autozeitung jóvoltából. A Conti AllseasonContact és a Vredestein Quatrac győzelmével, szorosan követi őket a Goodyear Vector 4Seasons Gen-3.
[link]

Balcsix: van itt pár guru, aki válaszolni fog a kérdésedre, ebben sajnos nem vagyok otthon. :)

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#48589) Kornel válasza TFSi (#48588) üzenetére


Kornel
veterán

Egyre szimpatikusabb a Vredestein Quatrac.

[link]

(#48590) Saccco válasza Kornel (#48589) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ráadásul a Conti árában kapsz 5db-ot belőle.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#48591) Kornel


Kornel
veterán

Így van, és 99 százalék, hogy jóval magasbb a futásteljesítménye, mint a Continak.

(#48592) gg72 válasza Kornel (#48589) üzenetére


gg72
veterán

+1 :K

(#48593) Qru válasza Kornel (#48589) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Patent! Be is tettem a tesztet az összefoglalóba. Bubira Vredi lesz, engem is meggyőzött. Bár a kopás nekem pont nem szempont egyelőre.
A Jazz-re viszont még nem tudom mit vegyek. Arra vmi télies 4S kéne olcsón, az se baj ha gyorsan kopik mert az se megy sokat.

#nincsbennetarcsi

(#48594) Saccco válasza Qru (#48593) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nexen nekünk bevált.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#48595) Qru válasza Saccco (#48594) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen az van első helyen jelenleg, vagy picit többért a Vredi Quatrac 5.

#nincsbennetarcsi

(#48596) TFSi válasza Qru (#48595) üzenetére


TFSi
őstag

A Quatrac 5 inkább nyárias minta, abban a méretben meg egy GY is igen jó lehetne.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#48597) maglew


maglew
aktív tag

Sziasztok!

Jelenleg 6 éves Michelin nyári gumik vannak a kocsimon.
Van valami szabály, hogy ha én 2 db 4 évszakost vennék, akkor lehet-e vegyesen használni?
Azt tudom hogy tengelyenként egyformának kell lennie a mintázatnak, de olyan lehet hogy előre-4 évszakos, hátra meg nyári?

Télen általában nem használom az autót, idén 2 db olyan nap volt amikor hóban vezettem, így a téli gumit elengedtem.

Van esetleg olyan nyári gumi ami télen is jobban/jól tapad?
Vagy létezik olyan spray vagy csodahólánc amit egy 5-10 centis hónap tudnék használni a nyári gumihoz?

(#48598) Saccco válasza maglew (#48597) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nem szerencsés dolog a fajtát keverni. Nyári vagy téli tengelyenként más más mintával rendben van.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#48599) kenguru99 válasza maglew (#48597) üzenetére


kenguru99
aktív tag

"de olyan lehet hogy előre-4 évszakos, hátra meg nyári"
Szabályos, de nem javasolt.

"Van esetleg olyan nyári gumi ami télen is jobban/jól tapad?"
Michelin Crossclimate(+) tudomásom szerint az egyetlen ami a gyártó ajánlása szerint egy téli használatra is alkalmas nyári gumi.

[ Szerkesztve ]

(#48600) focvis válasza kenguru99 (#48599) üzenetére


focvis
veterán

Meg az Y mintás Stomil, már nem gyártják. 🤗

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.