Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48901) odrif válasza Qru (#48900) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

50K/db körül gondoltam a gumira.
A TMPS szenzor az biztos van benne, mert vadi új a kocsi.
A szenzorból honnan milyet érdemes keresni?

20 éve a Prohardveren

(#48902) tboldi válasza Qru (#48900) üzenetére


tboldi
nagyúr

Teljesen új RAV4-hez nem biztos, hogy van használt gyári felni még. :D

(#48903) Qru válasza odrif (#48901) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szűkös, mert ez egy nagyon drága méret. Hankook W330A ami szóba jöhet egyedül.

TPMS: vehetsz márkakerből gyárit vagy vannak univerzális utángyártottak. Abból a Continental/VDO ami egy közepesen jó minőség.

#nincsbennetarcsi

(#48904) Qru válasza tboldi (#48902) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A méret sztem nem változott a korábbiakhoz képest ezért érdemes ránézni. Akár kisebb méretben (olcsóbb) R17/R18...

#nincsbennetarcsi

(#48905) atenza


atenza
senior tag

Megjött a CC2, kemény 4 héttel ezelőtti gyártásúak :)
Fel is szereltettem
[kép]
[kép]

(#48906) f4lcon


f4lcon
őstag

már akartam kérdezni, ezek a V minták, mint a CC2 is, nem fognak fűrészfogasra (és hangosra) kopni?

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#48907) TFSi válasza atenza (#48905) üzenetére


TFSi
őstag

Használd megelégedéssel! Azért bizonyos időközönként jöhet némi tapasztalat. :K

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#48908) Qru válasza atenza (#48905) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Patent! Bekoptatás után jöhetnek a tapasztalatok vele. :K

#nincsbennetarcsi

(#48909) Qru válasza f4lcon (#48906) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Picit túl kell fújni illetve az is segít ha időnként cserélgeted a tengelyek között a gumikat. Akkor nem lesz fűrészfogas (persze a jól beállított futómű az alap).
A hangosodást passzolom mert eleve hangos az autóm, így nem a gördülési zaj a mérvadó nálam.

#nincsbennetarcsi

(#48910) tboldi válasza atenza (#48905) üzenetére


tboldi
nagyúr

Az első kísérleti nyúl. ;]

Várjuk a tapasztalatokat! :R

(#48911) hemaka válasza atenza (#48905) üzenetére


hemaka
nagyúr

De fura ez a minta, elso ranezesre olyan, mintha nyomnek egy koveret es leszakadnana rola par db. :)

(#48912) TFSi válasza hemaka (#48911) üzenetére


TFSi
őstag

Valóban, de a CC2 esetében vissza is nő. Mit tesz a modern keverék..;]:DDD

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#48913) odrif válasza Qru (#48903) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Köszi, akkor elkezdem keresni.

20 éve a Prohardveren

(#48914) Qru válasza odrif (#48913) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Itt meg tudod nézni a pontos méreteket, az segít a választásban: [link]

#nincsbennetarcsi

(#48915) Drughi


Drughi
addikt

Üdv,
Az alábbi listából melyiket választanátok? Esetleg olcsóbban lenne hasonlóan jó? A 23e Ft/db ár már a plafon, főleg ha rájön még 10e ft szállítás is a szettre. Van olyan ajánlott webshop ahol ingyenes a szállítás?

[ Szerkesztve ]

(#48916) f4lcon válasza Drughi (#48915) üzenetére


f4lcon
őstag

ezekből céges Focus-on meg céges i30 kombin volt a Hankook meg fater A3-asán volt a Nokian D4 és mindkettő jó volt, a Nokian jobb hóban, de egyébként kb egyforma szint szerintem

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#48917) Drughi válasza f4lcon (#48916) üzenetére


Drughi
addikt

:R
A Hankookkal van saját tapasztalatom, más méretben. Még a Kleber Krisalp HP3 jött számításba, mint olcsóbb megoldás.

(#48918) Elemental válasza atenza (#48905) üzenetére


Elemental
addikt

Én is döntésre jutottam, faternak ilyen gumit veszek.

(#48919) Ulenspiegel válasza Drughi (#48915) üzenetére


Ulenspiegel
tag

A Nokian kiváló téli gumi. Itt 23.000 Ft alatt van és ingyenes a szállítás.

(#48920) Qru válasza Drughi (#48915) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hankook teljesen jó, itt 24,5k de ingyenes a szállítás: [link]

#nincsbennetarcsi

(#48921) Puma K


Puma K
veterán

Akkor hát eljött az idő, hogy az ember jó áron lévő nyári gumikat nézegessen és esetleg vegyen is amit jövőre fog használni...? ;]

Reggel beültem az autóba Bp-n 10,5°C-ot mutatott az autó hőmérője. Fent az erkélyen meg 8-cat láttam :DDD

Ti mikor mentek felrakatni a téli gumit?

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#48922) Reggie0 válasza Puma K (#48921) üzenetére


Reggie0
félisten

Majd telen.

(#48923) FollowTheORI válasza Puma K (#48921) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

~November szoktam cserélni.

Szerintem kb akkor érdemes, amikor a minimum tartósan 7 alatt van/lesz már. Pl időkép előrejelzésben. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#48924) Ulenspiegel válasza Puma K (#48921) üzenetére


Ulenspiegel
tag

Soha. ;]
Négyévszakosat használok huszonhat éve kisebb-nagyobb szünetekkel.

(#48925) tboldi válasza Puma K (#48921) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem megyek sehova, az egyiken 4S van, a másikon meg otthon átcseréljük apumnal. :))

Amúgy október végén, november elején szokott lenni a csere, apum szentírásnak tekinti az osztrákok szabályát, én meg nem vitatkozom vele. :D

(#48926) OPiiPO válasza FollowTheORI (#48923) üzenetére


OPiiPO
addikt

Olyan már évek óta nincs, mármint tartósan 7 fok alatt legyen az átlag/napi közép, (nem a minimum persze). Olyan van hogy pár hétig alatta van, aztán jön egy-két hét amikor 10+ körül van és esik folyamatosan, aztán megint le. Tavaly meg volt vagy nagyon max. 2-3 hét ami tényleg mínuszos volt, ha jól emlékszem.

#48927: jóvanna, még a délutáni KV elött vok :D

Mondjuk most így rákeresve a legtöbb helyen ha a napi közép lesüllyed 7fok alá, akkor ajánlott a téli.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#48927) FollowTheORI válasza OPiiPO (#48926) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

A minimum? Azért ott még nem tartunk... :D Nem az átlagról/napi középről beszélek.

Ez kb most még november-március időszak.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#48928) focvis válasza Reggie0 (#48922) üzenetére


focvis
veterán

+1 (majd télen :D )
Vagy ha jön a havazás.

Magam rakom fel otthon, kb. 1 óra pöcsölve. És még 1 óra alaposan megtisztítani, esetleg ápolni a nyárit.

Apám autóján október vége és november közepe között szoktam átszerelni, hogy ne aggódjon (76 éves).

(#48929) FollowTheORI válasza focvis (#48928) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

És ki szokta ilyenkor a kerékjárati íveket is takarítani + leszedni a burkolatot (ha van) és mögötte is?

Az még + 1-2 óra :D

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#48930) Reggie0 válasza focvis (#48928) üzenetére


Reggie0
félisten

Van centirgeped?

(#48931) menpee


menpee
aktív tag

Sziasztok!

Abszolút noob vagyok a gumi témakörben, aki éppen téli gumi vétel előtt áll.
Opel Astra GCC 2002 1,4i. Évente kevesebb, mint 5000 km faluban, havonta egy-két út 30km-en belül. A felnin 6Jx15H2 ET49 jelölést találtam, rajtuk Michelin Energy Saver 195/65R15 DOT 2016 abroncsok. A téli gumik 2013-asak voltak, profilmélységben még bőven elegek lettek volna a gumis szerint viszont a repedezés miatt már csereérettnek minősítette őket.
Kérdések:
- Ahogy olvasgattam a fórumot, a jelenlegi abroncsok mérete nem is szabványos. Ezekkel szerelve vettem 2018-ban, fel sem merült bennem, hogy probléma lenne velük. A felni méret adatbázist nézve 185/65R15 irányba kellene mennem, ugye?
- Ilyen kis futásteljesítménnyel és nem extrém felhasználással a négy évszakos gumik is bejönnek a képbe akár hosszabb távra is? Egy adag felnim van jelenleg, erre volt cserélgetve a téli-nyári gumi évente, a négy évszakossal ez kiesne.
- Mi az az árszint, ami alá nem érdemes menni? Esetleg ha lenne optimális javaslat, annak örülnék. A kocsi értékéből is látszik, hogy nem egy luxus hintó, viszont néhány ezer forint még belefér legalja és egy vállalható gumi között.

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#48932) focvis válasza FollowTheORI (#48929) üzenetére


focvis
veterán

Persze, de nem ilyenkor, nem kell hozzá leszedni a kereket - van dedikált lyuk a slagnak, ill. hogy ne álljon meg benne retek. Simán feltolom a slagot a dobbetét mögé.

Tavaly a dobbetét kiszereléses módszert alkalmaztam elől-hátul, az tényleg 2+ óra volt, biztosra akartam menni.

(#48933) focvis válasza Reggie0 (#48930) üzenetére


focvis
veterán

3 komplett szett kerekem van. Ha nem ráz, nem kell centrír. 🤷

(#48934) Qru válasza menpee (#48931) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen azok a gumik már nagyon öregek, valóban cserések. Bőven elég lesz egy 4 évszakos gumi ilyen használatra. Apollo, Nexen alá ne add.

Méretben meg 185/65R15 vagy 195/60R15 a gyári.

#nincsbennetarcsi

(#48935) Ulenspiegel válasza menpee (#48931) üzenetére


Ulenspiegel
tag

Ezek között nézzél szét:
1.
2.
3.
4.
5.

(#48936) Kornel válasza Puma K (#48921) üzenetére


Kornel
veterán

Itt 3 fok volt.
Nyárival, még szerintem egy hónapig.
Aztán Allseason :)

(#48937) Qru válasza Kornel (#48936) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mit veszel végül?

#nincsbennetarcsi

(#48938) menpee válasza Ulenspiegel (#48935) üzenetére


menpee
aktív tag

Köszönöm, rájuk nézek!

#48934 Qru: Köszönöm neked is!

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#48939) Kornel válasza Qru (#48937) üzenetére


Kornel
veterán

Jelen állás szerint a Pirelli a befutó, de megvárom az Autobild tesztet, abban még nem csalódtam.

(#48940) Qru válasza Kornel (#48939) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jazz-re az Apollon filozom. Bubira meg meg nem tudom de arra raer jovore a dolog.

#nincsbennetarcsi

(#48941) Kornel válasza Qru (#48940) üzenetére


Kornel
veterán

Apollo jó, de már elég régi fejlesztés.
185/55 R15?

(#48942) odrif válasza Qru (#48914) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Ez alapján egy 18-as méretű gumi is elég lenne nem igaz?

20 éve a Prohardveren

(#48943) erdey_a


erdey_a
őstag

a hétközepi padkázós defekt nyomán ma ejtem meg a gumicserét.
kérdésem, hogy hova tegyem az újabb gumikat? előre vagy hátra?
emlékeztetőül: a "régebbi" gumi is csak egy éves és 9000 körül futott
4 éveszakos nexen n blue 205/55, ford focus az alany

Vérboci

(#48944) Lauda válasza erdey_a (#48943) üzenetére


Lauda
félisten

Mivel szinte nem lesz tapadásbeli különbség közöttük, én az újat tenném előre, így idővel összekopik a hátsóval. Egyéb esetben csak nőne a különbség köztük kopottságban. Ilyen használat mellett ráérsz akkor 2-3 év múlva cserélni őket (elsőket hátra, hátsókat előre).

(#48945) erdey_a válasza Lauda (#48944) üzenetére


erdey_a
őstag

nos, ez elég logikusan hangzik :)
akkor nem bolygatom a hátsókat. köszi.

Vérboci

(#48946) Qru válasza Kornel (#48941) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem az alapkerék van rajta az csak 176/65R14. Helyi boltba járós, néha jó időben Pest környékére kiugrás. Tehát nem kell rá CC2.

#nincsbennetarcsi

(#48947) Qru válasza odrif (#48942) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bőven és olcsóbb is rá a gumi. Plusz ugye télen hóban/jégen/vízen a keskenyebb gumi a jobb nem a szélesebb.

#nincsbennetarcsi

(#48948) Biqci


Biqci
aktív tag

Szerintetek megéri a kb. 40%-os felárat a Michelin CC2 a Vredi Quatrack-al szemben? Kb. 100Euro vs. 7xEuro? Honda CRZ lenne az alany 195/55 16-os méretben. Ez a két versenyző van képben. Itt nem igazán van tél, bár a múlt télen volt -10 is és két napig hó is, de nem ez a jellemző. Ezt bizonyítják a banánfák, amik sok kertben megtalálhatók :)
Jó lenne minél csendesebb, már ha lehet ilyet kívánni. :D

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#48949) No.01 válasza Biqci (#48948) üzenetére


No.01
őstag

Hol az az itt ha nem indiszkret a kerdes?
Az en esetemben (igaz mas a meret) meg ennyi kulonbseg sincs a 2 kozott igy az ujabb fejlesztes vegett (foleg ha a hang is szamit) en a CC-t vennem a helyedben.

BTW a korabban linkelt friss teszt --> Negyevszakos gumik 2021

[ Szerkesztve ]

(#48950) MC Pite válasza Puma K (#48921) üzenetére


MC Pite
veterán

Télies 4S a téli, októberben mikor várható reggelente 4-5⁰, megy fel a téli kerék. Április végén, a havazás után meg le, és jöhet a nyári.
Mikor villog az autó (3⁰) már veszélyes, taknyos időben csúszkál a nyári mint állat(zuzmara/talajmenti fagy), ezt nem várom meg :( . Sima télivel ezután meg néztem a 25⁰ot októberben, hogy bassz, most meg a kenődik mint a ***a.

Biqci: Pirelli SF2 tesztre nem vársz még? Kettő között van.

Qru: Nexen bőven jobb az Apollonál, de SF2/4S² se olyan drága, de legalább jók.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.