Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25651) Qru válasza Pörp (#25650) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Milyen méretben? R16-ban kb egyformán kopnak. A Conti kiegyensúlyozottabb a Hankook szárazon jobb, vízen gyengébb nála.

#nincsbennetarcsi

(#25652) Mi5u válasza Pörp (#25650) üzenetére


Mi5u
tag

Conti PC5 nekem lekopott 2mm-re 50e alatt.Szintén pálya és főút.

(#25653) Kornel válasza Pörp (#25650) üzenetére


Kornel
veterán

PC5 ki se bír annyit.

(#25654) Motion_Blur válasza Pörp (#25650) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Kb. mindkét guminak ennyi a futása.

Vegyél Michelint.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#25655) svedmalac válasza Mi5u (#25592) üzenetére


svedmalac
tag

Köszi, megnézem! :R

HP ProDesk 600 G6, Dell E5450, Panasonic 50GT50, Nokia 930, Xiaomi Mi9 Lite, Citroen 2CV és C5 X7

(#25656) 1stVikman


1stVikman
senior tag

Sziasztok!
Nyárigumi vásárlásban kérnék segítség, több autóra:
1. Skoda Fabia 2, 2011-es, 77kW, 1.2tsi
195/55/r15 méretben kellene valami olcsó, de megbízható gumi, kevés éves futás, javarészt városi használat mellett, 60+ szülők a sofőrök. Valószínűleg előbb öregszik meg a gumi, mint lekopna a minta. "Rotalla"-t nézegették, meg szabad venni? :)

2. Skoda Fabia 1, 2003, 74kW, 1.4 16v
195/50/r15 méretben keresnék, fenti paraméterek nagyjából ugyanazok. Barum bravuris 2 volt fent utoljára, minta még jó, de a kora miatt már nem tenném fel.

3. VW Golf 7, 2014, 110kW 2.0 CRTDi
225/45/17 lenne a méret, itt viszont több éves futás, inkább országúti használat, tempósabb vezetés jellemző.
Falken Fk510-et nézegettem, de őrülnék, ha lenne olcsóbb alternatíva. :D

A fabiakra a legolcsóbb vállalható gumi lenne a cél, a golfra meg valami megbízható erős középkategóriás. Persze az ár azért fontos mindegyik autónál.

Segítséget előre is köszönöm, üdv: Vikman :R

(#25657) rbalint88 válasza 1stVikman (#25656) üzenetére


rbalint88
addikt

Ket fabiara negyevszakos apollo, mert igy talan van esely elkoptatni a gumit. Ezeket a filleres fosokat nem ajanlom. Gyengen tapad es sokkal hamarabb oregszik el, mint egy rendes gumi. Evi 5-6ezerre ket garnitura netto penzkidobas, meg a negyevszakos is 5mm korul lesz, mire eloregszik.
Golfra nexen, hankook, kumho, matador, apollo, barum, semperit kozul valami. Bar a golfnal az auto erteke miatt se sporolnek a gumin, minimum egy hankook, de nem vetnek el egy jo aras premiumot sem. Azert 100k/garniturabol lehet mar elegge top termeket venni ra.

(#25658) 1stVikman válasza rbalint88 (#25657) üzenetére


1stVikman
senior tag

Mindkét fabiara van felnire szerelt téligumi, valamiért nem is gondoltunk négy évszakosra. :)
Golfra tudnál esetleg konkrét típusokat írni, pl.matador hectorra 3 vagy barum bravuris 3, hankook k125 stb.?

(#25659) molnarpeter válasza 1stVikman (#25658) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

K125 legalább :K
Az adott téli szettek milyen állapotban vannak? Nyárra vennék 4 évszakosat, aztán ha selejtezésre kerül a téli, felnivel együtt eladnám.

[ Szerkesztve ]

(#25660) Qru válasza 1stVikman (#25656) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Fabiakra Barum Bravuris 3HM vagy Firestone RoadHawk. A Golfra meg Hankook K125.

mod:

Illetve a 4évszakosra váltást is megfontolnám a helyedben a Fabiak esetében.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#25661) Kornel válasza Qru (#25660) üzenetére


Kornel
veterán

És a téli felniket + gumikat eladva még közel nullára hozható a beruházás.

(#25662) Qru válasza Kornel (#25661) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gondolkozunk mi is amúgy, hogy átváltunk 4 évszakosra a Jazz-en... Bubin bevált nagyon. :K

#nincsbennetarcsi

(#25663) focvis válasza 1stVikman (#25658) üzenetére


focvis
veterán

A G7-re a Matador legyen a "legminimum"; érdemes lenne a Hankookig elmenned - csatlakozom az előttem szólókhoz.
Ez aránylag olcsó méret, az igen-igen frankó Conti PC6 is csak 26 500 Ft/db, postával.

(#25664) Kornel válasza Qru (#25662) üzenetére


Kornel
veterán

Jazzre még egy Apollo is bőven elég.

(#25665) tboldi válasza Kornel (#25664) üzenetére


tboldi
nagyúr

Főleg, hogy Qrué csak small block-os. ;]

Amúgy eddig tökre meg vagyok elégedve a CC+-okkal. Sokkal jobban tapadnak és csendesebbek, mint az előző Hankook K425-ök. Nagyobb sebességgel merek belemenni a kanyarokba, körforgalmakba. :K
Amikor cseréltem a téli W452-ket 3-4 héttel ezelőtt, akkor már kissé meleg volt nekik, plusz havas/jeges úton még nem próbáltam a Michelineket, úgyhogy erről majd később.

[ Szerkesztve ]

(#25666) Qru válasza Kornel (#25664) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Még van téli így végül K425 lett de ha elkopik a WinterHawk akkor már 4évszakos kerül rá. :K

#nincsbennetarcsi

(#25667) Fandango


Fandango
veterán

Sziasztok!

Adott 4 db használt 15" Opel acélfelni, illetve 4 db hozzá való dísztárcsa. Mennyit lehetne ezekért kérni?
Az esetleges válaszokat privátba kérném.

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#25668) MPowerPH válasza focvis (#25145) üzenetére


MPowerPH
félisten

No, egyenlore nagyon elegedett vagyok a PS4 -ekkel. Bar meg csak 80km -et mentem veluk, meg boven bejaratosak. Gondolom az elejen meg hangosabbak is annal, mint az uzemi zajszintjuk, de mar igy is joval csondesebbek, mint az Excellencek. Komfort meg eg es fold, de ugye ez az RSC -rol torteno valtas miatt van. Bar megjegyzem, nem tudom, hogy talalkoztam e meg ennyire massziv oldalfalu mezei XL -es gumival. A tobbi meg kesobb, meg a legnyomast sem ellenoriztem bennuk, mert tuti, hogy a gumisnal kevesebb levego ment bele, mint amennyi valojaban kell. Bejaratas utan majd mondok velemenyt tapadasrol.

Jah, es egy erdekes dolog. Hiaba ugyan az a meret, mintha a PS4 -eknek magasabb lenne az oldalfaluk, mint az Excellenceknek, teljesen mashogy is allnak az auton. Bar ugye a felni is mas...

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#25669) Qru válasza MPowerPH (#25668) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Lassan bekopik az, kb 100 km elég hogy lekopjon a formaleválasztó anyag a futófelületről.

#nincsbennetarcsi

(#25670) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
A héten cseréltem le a kerekeimet, pontosabban vettem egy garnitura felnit, és ráment a meglévő nyári gumi készlet.
Elől Uniroyalok vannak. Most fotóztam a kocsi alját, más miatt, és utána nézve a fotót, feltűnt, hogy a minta asszimetrikus. Pontosabban a ferde bordák más irányba állnak.
Az autót decemberben vettem ezekkel a gumikkal, rögtön lecseréltem télire, nem emlékszem, hogy hogy volt rajta.
A két abroncs külső oldalán ott vigyorog az OUTSIDE felirat. Eszerint helyesen van felrakva.
Véleményetek?

Visszanézve a vásárlás előtt készült fotókat, akkor is így volt felszerelve. :U

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#25671) Qru válasza embe (#25670) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez asszimetrikus gumi, jól van felszerelve. A széles vízelvezető ároknak kell belül lennie.

#nincsbennetarcsi

(#25672) embe válasza Qru (#25671) üzenetére


embe
nagyúr

Az rendben, az jó. Én a keresztbe futó bordák irányát mondom, hogy az nem egy irányú.

Igaz itt is így van egymás mellett:

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#25673) blakey válasza embe (#25672) üzenetére


blakey
titán

Úgy tűnik, hogy két azonos oldalra szánt került az első kerekekre. :F

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25674) Kornel


Kornel
veterán

Ez mindig így van asszimetrikus gumiknsl szerintem.
Egyszer én is elcsodálkoztam rajta.

(#25675) molnarpeter válasza blakey (#25673) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nagy általánosságban kétféle gumit lehet kapni kereskedelmi forgalomban. Az egyik az aszimmetrikus (outside felirat kívül), a másik a forgásirányos (amiből sületenek az eladó Rotation gumi posztok :DDD). Polgári autóra külön jobbos-balos gumit nem fogsz kapni, ez bizony ilyen :)

[ Szerkesztve ]

(#25676) Jörmungandr


Jörmungandr
csendes újonc

Sziasztok!
Nyári gumit szeretnék vásárolni, de nem tudok dűlőre jutni. (225/45 R17)
Az első kiszemeltem a Hankook K120 Ventus V12 Evo2 gumija volt, aminek nagyon tetszett a mintázata. Kicsit jobban utána olvastam és többen panaszkodtak, hogy a guminak pár 1000km-es futás után már érezhetően romlik a minősége, szeret felúszni a vizes aszfalton + kopik is rendesen. Ezt meg tudja valaki erősíteni, vagy cáfolni?
Utána barátom ajánlotta a Vredesteint. Ebből én csak ultrac satin-t nézegettem, de a teszteken nem szerepelt valami jól.
Rengeteg tesztet elolvastam, de nem lettem okosabb. Sőt, inkább jobban összezavartak. (Volt olyan teszt ahol ugyan annak a guminak (ugyan azon az autón) 2017-ben 8 méterrel hosszabb volt a féktávja, mint a 2016-os teszten…)
Tudnátok ajánlani pár típust, ami már bizonyított nálatok?
Mivel az autót, amire a gumi lesz, 85-90%-ban autópályán használom fontos lenne, hogy intenzív fékezésre is jól reagáljon és vizes aszfalton is jól viselkedjen. (Ha még mellette halk is, akkor nagyon boldog lennék. :) )
A 4db új gumira nem szeretnék 100e Ft-nál többet költeni. Természetesen minél több pénz marad a zsebemben, annál jobb. ;)
Köszi.

(#25677) forceberg válasza Kornel (#25674) üzenetére


forceberg
veterán

Mivel fordítva futnak a minták a két oldalon, hogy a viharban vezetik pont ugyanúgy a vizet a két oldalon?
Úgy látszik a mintának mindegy, hogy előre vagy hátrafele tolja ki a gumi alól a vizet.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#25678) Kornel válasza forceberg (#25677) üzenetére


Kornel
veterán

Én is gondolkoztam ezen, de ezek mind ilyenek.

(#25679) embe válasza molnarpeter (#25675) üzenetére


embe
nagyúr

Az "alábakolós" fotót nézegettem, azon tűnt ez fel. :D
De a Te fotóidon is így van felszerelve. Meg más fotókon is így van. Csak nekem így megtörik a szimmetria. :DDD

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#25680) focvis válasza embe (#25670) üzenetére


focvis
veterán

Így van jól felrakva.

@BMW001: Kíváncsi vagyok, hogy tapad nálad. Nekem ugye volt közben egy téli gumis 3-4 hónap. Továbbra sem bántam meg. A minap erősen belefékeztem egy kátyúba - muszáj volt megállni és nem láttam a kátyút - qrva nagyot felütött, komolyan megijedtem, simán benne volt, hogy a gumi tuti kuka, a felni ovál... de semmi baja.

(#25681) molnarpeter válasza embe (#25679) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Mikor először láttam ilyet, nekem is szúrta a szemem :D Vízen úgyis lassabban kell menni, úgy tud jól dolgozni a belső egyenes árok.

(#25682) kisza25 válasza molnarpeter (#25681) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

én mióta rendes gumikat használok sose szoktam lassabban menni amikor esik :B
még kopott gumis koromban megtanultam vezetni aquaplaning-el:P
mikor az A vectram volt, az már 70-nél felúszott, ha esett az eső :B

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#25683) molnarpeter válasza kisza25 (#25682) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Én sem feltétlenül lassítok sokat, ha nincs átfolyás, de ez az alapelv pl ha megnézel egy négyévszakos gumit is, hogy lassabb haladásnál érvényesül a belső fele :) Kétévszakosnál kevésbé kritikus :D

[ Szerkesztve ]

(#25684) kisza25 válasza molnarpeter (#25683) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

persze, ha özönvízszerű eső van lassítok, de az miatt, mert nem látok semmit.
Autópályán azért itthon megvan csinálva elég jól a vízelvezetés, 130-140-el lehet haladni, pláne, ha van forgalom lehordják róla a vizet az autók is. Országúton a 90-et meg bírja a gumi,
Boglár-Lelle elkerülőn ott megáll a víz a széleken elég durván, abba nem megyek bele, de látom muszáj lesz akkor lelassítok, mert az lehúzza az autót jobbra az útról.
Anno Sopron -Blelle jártam sokat a 84-es nyomvályús volt a sok kamiontól, ott a vectra rendszerint felúszott a gatya gumik miatt (csóró voltam 2k tankoltam akkoriban, persze autó kellett a 21 éves suttyónak), el kell venni a gázt, de nem szabad fékezni, és egyenesben kell tartani, legalább addig, míg újra betapad.
Mondjuk ez csak akkor működik, ha elérted a gumi kiszorító képességét, ha hirtelen mész bele mély vízben akkor nem biztos, hogy segít, de nekem eddig működött

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#25685) 1stVikman válasza Qru (#25660) üzenetére


1stVikman
senior tag

+rbalint88
+molnarpeter
+focvis
Urak, köszönöm a tanácsokat. :R
Szülőknek továbbítom a dolgot, én meg kispekulálom mi legyen. :)
Hankook k125 ventus prime 3
Continental premiumcontact 6
Falken fk510 - erről az autóápolás topikban mondtak jókat
Ezek között gondolkozok. :)
Árban 62-80 € körül mozognak a fenti gumik a legolcsóbb árakat nézve a heureka.sk-n.

Sógor T5 multivanra rakott tavaly Matador hectorra 3-t, ő nagyon meg van elegedve vele, emiatt került képbe ez is, no meg az ára miatt. :D

(#25686) Qru válasza embe (#25679) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mivel asszimetrikus gumi nem csoda, hogy megtörik. :D

#nincsbennetarcsi

(#25687) embe válasza Qru (#25686) üzenetére


embe
nagyúr

Jól van na!
Nem akarod megérteni, hogy mit mondok. :((

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#25688) rbalint88 válasza Jörmungandr (#25676) üzenetére


rbalint88
addikt

Tavaly vettunk volvo v60-ra ilyen v12evo2-t, eddig jok a tapasztalatok kb 7000km alatt. A kereted tetejebe ami meg beleferhet, az a pirelli pzero nero gt, nekem regen meg volt a gt jelzes nelkuli, szarazon parade, vizen kuka volt, elvileg azota fejlesztettek rajta, de en azert nem varnek csodat. Elvileg kevesbe is kopik, mint a regi keverek.
Hankookbol az s1evo2 es a venturs prime 3 is letezik ebben a meretben, ha sportosan es nem tul sokat mesz, akkor az elobbit, ha gyujtod a metert iparilag, akkor az utobbit valaszd. Sajnos a mindenhol jol tapado es soha el nem fogyo gumit meg nem talaltak fel, valamiben kompromisszumot kell majd kotnod, foleg, hogy azert a top gumik 30 korul-folott vannak, itt meg nagyonmax 25-ig nezegetunk :)

(#25689) Qru válasza embe (#25687) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Értem én, nekem is asszimetrikus gumim van. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#25690) MPowerPH válasza focvis (#25680) üzenetére


MPowerPH
félisten

"Kíváncsi vagyok, hogy tapad nálad"

Ma odaleptem neki, korforgoba is szepen beraktam. Brutalis. :Y Pedig meg reggel volt, 9 fok. Mar nem kapar el 3. -ban. :(

Don't Tread On Me

(#25691) rbalint88 válasza MPowerPH (#25690) üzenetére


rbalint88
addikt

Kell meg irni a csipszre ;]

(#25692) focvis válasza MPowerPH (#25690) üzenetére


focvis
veterán

Jól hangzik; a következő kérdés az élettartam lesz. Az enyémben kb. 2000 km van, szezon közepén megcserelem a tengelyek között, 7,5 mm volt újonnan.

A csipsz jó kérdés. 🤣

(#25693) MPowerPH válasza rbalint88 (#25691) üzenetére


MPowerPH
félisten

Tudom, hogy furcsan fog hangzani, de vissza van fojtva benne a nagy turbo. :B (a nyomatek meg mestersegesen korlatozva is vagyon) Ki lett cserelve egy hybridre, es tobb mint 1bar nyomas benne maradt, ami annak a tubonak a defaultja is lehetne. Valto megovasa, DPF megtartasa miatt maradtam ennel a megoldasnal.

focvis: Elegedett vagyok, ez a lenyeg. Nekem is 7,5mm volt. Nem vagyok az a "piroslampanallegyorsulokmindenkit" tipus, de korforgalmakba szeretek bemenni, meg kijonni, if you know what i mean. ;] Hatsokat az is eszi sajna.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#25694) domojko


domojko
senior tag

Üdv újra!

Még mindig nem tudtam dönteni milyen nyári gumit vegyek.
Alapvetően ami fontos lenne, a száraz és nedves úton való tapadás, és a megbízhatóság.
185/60 R15 méretben.
Amiket eddig néztem: Uniroyal rainexpert3, vredestein sportrac 5, hankook k125 ventus prime3.

Ki melyiket venné? Esetleg gyakorlati tapasztalat?

(#25695) HussarF válasza Qru (#25689) üzenetére


HussarF
addikt

*aszimmetrikus

(#25696) lsc válasza domojko (#25694) üzenetére


lsc
nagyúr

Én most rendeltem nagyobb mértben k125-öt, tesztekben jól szerepelt.

Az élet kegyetlen .

(#25697) alienpapa


alienpapa
senior tag

Sziasztok!
Melyik az az oldal, ahol feltüntetik a DOT számot is a gumihoz? Nem találom...

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#25698) domojko válasza lsc (#25696) üzenetére


domojko
senior tag

Méretemben 185/60 R15 kétféle verzió is van ahogy látom. Van a sima, és az XL.
Az XL már 88H-t tud.
Kérdés hogy ezzel változtattak e az anyag összetételen ami esetleg negatívan befolyásolná a tapadást?
Árban ugyanannyi mind a kettő.

(#25699) Astery


Astery
senior tag

Sziasztok! Szeretném megkérdezni a véleményeteket a kerékőr használatáról. A kocsim utcán parkol ... most viszonylag drága gumik fognak rákerülni ...
Van vkinek tapasztalata? Érnek ezek a spéci csavarok vmit? Tényleg meg tudják akadályozni a kerék leszerelését vagy csak lassítják a dolgot?

(#25700) Kornel válasza Astery (#25699) üzenetére


Kornel
veterán

Meg nem tudja akadályozni, de egy elforgó fejű kerékőr már eléggé megnehezíti a dolgukat.
Én ilyet használok, kiegészítve az emelés érzékelős riasztóval, így szedjék le ha tudják ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.