Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4551) X2N válasza Daweee (#4550) üzenetére


X2N
senior tag

Most h így szóba jött egy moddolt erősítő, ha összejön egy kis pénz, nekiállok moddolni én is a Bugera V55-öt, megtoldom még 2db csővel, mert kellene egy kis plusz torzítás a szólókhoz, és zavar h közös EQ van minkét csatornára, ezen még gondolkozok h lehetne legjobban megoldani, múltkor lecseréltem egy kék ledet a lábkapcsolón mert nagyon vakítóan világított, a fejen is lefogom cserélni a lámpát egy izzós változatra úgy autentikusabb, megfordult a fejemben h veszek aranyszínű csirkefej potikat, és a Bugera logó helyett felteszek egy arany Marshall logót :DDD, érdekesen mutatna. Átlehetne építeni h a csövek ne fejjel lefelé nézzenek, csak akkor át kellene feliratoznom az előlapot de ez túl nagy munka lenne egyelőre. Csináltam most a hétvégén egy A/B pedált, ha lefújtam teszek fel képeket.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#4552) X2N válasza X2N (#4551) üzenetére


X2N
senior tag

Gyári:[link] Ilyen lenne: [link]

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#4553) Daweee


Daweee
őstag

[link]

Nagy hülyeség lenne megvenni? Olcsó. Csöves. Per pill ez a kettő a fő szempont. Vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#4554) Eastman válasza Daweee (#4553) üzenetére


Eastman
őstag

Volt Regentem anno 10-15 éve, baj nem volt vele. Most is egy német csöves fejem van KLEMT Echolette BS 40. Hibátlan.

Ki kell próbálni egy olyan gitárossal aki játszott már csövesen sokat. Nyilván nem 45-ért kell elhozni. Tudnod kell, hogy ha valamiért még sem felel meg neked, nem lesz könnyű eladni.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#4555) Eastman válasza Eastman (#4554) üzenetére


Eastman
őstag

Hívtam, Nyíregyháza mellett van a cucc.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#4556) Mathiask


Mathiask
senior tag

Sziasztok!
Az érdekelne, hogy a line6 féle POD-ok(x3, HD300, stb) hogy kapcsolhatóak egy gitárkombóhoz? A gitárbemenetre kell kötni, vagy inkább ha van az Aux in, cd/mp3 in-be?

(#4557) Mathiask


Mathiask
senior tag

Addig egy másik kérdést is felteszek, míg valaki erre jár.

Mi a különbség az EMG 60 és 60x között?

(#4558) Szten Márs válasza Mathiask (#4557) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Abban a 60X-ben az X mit takar? Mert sejtésem szerint a 60-7-re gondolsz, ami az EMG 60-asnak 7 húros gitárokhoz készült verziója. Esetleg egy A betűt tudok az x helyére behelyettesíteni, tehát EMG 60A, ez pedig, amiben különbözik a sima 60-astól:
"This model features close aperture coils loaded with alnico magnets instead of the ceramic of the regular 60, giving it a warmer, thicker sound and a full treble response" - a hivatalos EMG honlap szerint ;)

(#4559) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Na, milyen húrkészletet vegyek a Vintagemnek? Elszakadt a vékony e, és mivel darabra nem lehet húrt venni, kénytelen leszek beruházni...akkor meg már valami jó legyen.

(#4560) Szten Márs válasza Psychonaut (#4559) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Akusztikuson milyet használtál?

(#4561) Mathiask válasza Szten Márs (#4558) üzenetére


Mathiask
senior tag

Nem, nem. Van 60X külön.Külön X széria van. Van 60AX is.
http://www.emgpickups.com/products/category/236/1

(#4562) Szten Márs válasza Mathiask (#4561) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

És tényleg. Sorry, ezt nem ismertem, azt hittem az x az csak általános karakterként szerepel a hsz-edben :B

(#4563) Itome válasza Psychonaut (#4559) üzenetére


Itome
tag

Akkor sztem elixir :)

(#4564) Szten Márs válasza Itome (#4563) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Vagy D'Addario EXP, vagy Ernie Ball Coated - csak, hogy bővítsük a listát. (Már nem csak az Elixirnek vannak hiperszuper bevonatos húrjai.)

Psychonaut:
Amúgy is, Les Paul, ha valami bevállalós, zúzós kell, ami kihozza a böhöm test hangját, akkor hajrá: [link] De gondolom inkább 0.10-est akarsz rátenni - ugye jól sejtem?

[ Szerkesztve ]

(#4565) Daweee válasza Eastman (#4554) üzenetére


Daweee
őstag

Aludtam rá párat, meg kicsit utánaolvastam, elvileg nem is kifejezett gitárerősítő, meg torzító sincs benne (pedál kéne hozzá) szóval inkább hagyom, most a Peavey Valvekingeket nézegettem, gitarshopon van több is fent, majd valamelyiket megpróbálom pofátlanul lealkudni :) - (persze ha egyszer meglesz a rávaló)

Psychonaut: Sztem Ernie Ball, most vetten egy 11-es készletet kipróbálni, várom hogy szakadjon el a jelenlegi :D

(#4566) Eastman


Eastman
őstag

Időnként kell húrt cserélni srácok, attól függetlenül, hogy szakad-e vagy sem... :)

Ja és a felső nyereg (szemöldök) nem biztos, hogy 0,11-nek is jó. Ha gyárilag 0,10-es húrkészlet van a gityón, hangszerész dolga, hogy finoman kireszelje 0,11-re és a menzúrát pontosan beállítsa.

Nagyobb átmérőjű húrra "reszelt" gitárra vissza tudod később dobni a 0,10-est, fordítva nem működik.

Húr (11-es): [link]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#4567) R1200GS válasza Djuree (#4531) üzenetére


R1200GS
aktív tag

Ha még jársz erre itt van néhány link ami esetleg hasznos lehet:

Tanuláshoz:
Pénzes-féle Gitáriskola
Kabóca zenefüzetek
Gitártanfolyam

Hangszer fórum
Piköp

Tesztek, vélemények:
Gitártechnika
Harmony Central
Ultimate-guitar

Az Andrásik Remo Gitár kézikönyvből tanulgatok, szerintem nem rossz, de amit tartalmaz tananyag, az megtalálható a neten is.
Phil Capone Gitáriskola kezdőknek nem érdemes megvenni, legalábbis 4000 Ft-ot nem ér.
Muszty-Dobay gitáriskola, nem rossz könyv, de nem igazán használom.
Azért ezeket soroltam fel mert nekem ezek vannak.

Nemrég megvettem A Gitár című könyvet. Eredetileg 7999 Ft lenne, de az ipon-nál egész olcsó. Szerettem volna többet megtudni az elektromos gitárokról, de nem lettem tőle sokkal okosabb, szóval 7999 Ft-ott egyáltalán nem ér(más boltokban is 50%-os kedvezménnyel adják, lehet nem véletlen). A 320 oldalból 10-41szól a gitárokról :W , 44-59 erősítők, effektek, 63-115 karbantartás(ez a rész egész jó), 116-295 10 féle stílusról írnak(de nem erről kellene szólni :( ). Összességében nem rossz könyv, végül is nem bántam hogy megvettem.

(#4568) Itome


Itome
tag

Daweee, hogy áll a Kurt Cobain strat projekt? :))
Rég volt róla szó, és kicsit kíváncsi vagyok már rá, mert én is hozzájárultam valamelyest :)

(#4569) Psychonaut válasza Szten Márs (#4560) üzenetére


Psychonaut
addikt

Ernie Ball-t.

Itome: na az egy sz*r. Volt itthon egy készletem, ahogy felhúztam az e-t, és egyszer(!) körbetekertem a hangolókulcsot, kezemben volt a húr fele. Elpattant. Oké, lehet, csak egy selejtes darabot fogtam ki, de akkor sem növeli a bizalmamat.

Eastman, Szten: na ez tetszik. :K

(#4570) Szten Márs válasza Psychonaut (#4569) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Valszeg csak azzal az eggyel volt gond, mert az Elixir húroknak azért finoman szólva is jó hírük van :)

(#4571) Psychonaut válasza Szten Márs (#4570) üzenetére


Psychonaut
addikt

Igen, azért vagyok morcos mert így vehetek egy komplett húrkészletet, pedig abból az Elixirből meg csak az az egy hiányzik... :(((

(#4572) Eastman válasza R1200GS (#4567) üzenetére


Eastman
őstag

Tony Bacon írta "A GITÁRban" a hangszerekről szóló részt. Ha kevésnek érzed, ezt a részletesebb könyvét ajánlom: [link] ;)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#4573) Szten Márs válasza Psychonaut (#4571) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen, átérzem, hogy szívás. Amúgy amit én mutattam Ernie Ball, az bevonatos, tudod, az extrasokáig tartó típus, mint alapból az Elixirek, vagy a D'Addario EXP sorozata - ezekkel ritkábban kell a húrcserével foglalkozni, mert amúgy, ahogy Eastman mondta, nem csak akkor kell cserélni, ha szakad a húr, mert azért idővel romlanak rendesen.

(#4574) R1200GS válasza Eastman (#4572) üzenetére


R1200GS
aktív tag

Köszönöm, lehet majd megveszem. :R

(#4575) Eastman válasza Eastman (#4566) üzenetére


Eastman
őstag

Nikkel bevonatos a cucc (E.B. R&R), nem nikkelezett. Lágyabb, melegebb a hangja...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#4576) Psychonaut válasza Szten Márs (#4573) üzenetére


Psychonaut
addikt

Amúgy az akusztikuson már lett egyszer cserélve, meg majd december/január körül tervezem, hogy cserélem, szerintem fél évnél gyakrabban csak nem kell (azon nem is játszom annyit).
Ezen(a Vintagen) meg most akartam, hogy elszakadt az e, és nem is tudom...3 hónapos kb? Szerintem időben vagyok. :K

(#4577) Szten Márs válasza Psychonaut (#4576) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Én nem szoktam időhöz kötni, hallani, hogy mikor kell cserélni. Eddig a hagyományos húrokat olyan szűk 3 havonta cseréltem (elég sokat nyúzom őket - szerencsére :) Na meg saját gitárt nem olyan régen szereztem, szóval pont két csereperióduson van túl, a kölcsöngitáron meg, amin tanultam, nem voltam annyira motivált, bár ott is lett azért cserélve), jelenleg egy D'Addario EXP-t használok, kíváncsi leszek, hogy mennyivel lesz tartósabb.

(#4578) sti10p


sti10p
senior tag

Szaisztok!

Én most tervezek venni egy normális akusztikus gitárt, már volt 2 de azokkal nem volt szerencsém... Mindeggyiknek túl magas bunt-jai voltak, a húrokat lefogni kissebb erőművészet volt, olyat akarok amin csak úgy siklik a kezem. Ezt nézem ki : Cort Grand OP, ami nem western stílusu hanem inkább classikus és világos színe van ami szintén feltétel nálam. Kipróbálni még nem tudtam. Szerintetek?

XY

(#4579) X2N válasza sti10p (#4578) üzenetére


X2N
senior tag

Ha magas a bund azt belehet csiszoltatni, ha a nyereg túl magas abból is lelehet reszelni, a húrlábat is lejjebb lehet tenni. Húrokat idővel simán lefogod tudni szorítani, csak idő kérdése.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#4580) Szten Márs válasza sti10p (#4578) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az előző két gitárodnak mi volt a márkája/típusa?

Amúgy a Cort Grand OP teljesen western stílusú. Mondjuk a western gitár csak annyit jelent, hogy fémhúros akusztikus, de ha nem jönnek be a szokásos fémhúros formák, mint a dreadnought, a jumbo és hasonlók, akkor egy OM, vagy parlor formájú fémhúros talán neked való - ezek inkább hasonlítanak a klasszikus gitárokra, főleg a parlor. A Cort Grand OP konkrétan egy dreadnought gitár, azaz pont olyan formájú, mint az összes belépőszintű fémhúros gitár. De legalább tömör tetős és aligha lesz gondod a kidolgozás minőségével.

Ja igen, az olcsó gitároknak sokszor baromi magasan fekszenek a húrjaik, ezért is nehéz lefogni őket, ezen kívül 11-es, néha 12-es húrokat raknak fel gyárilag. A Corton 11-es D'Addario-ok lesznek, ezeket cseréld 10-esre, ha gondolod, érezhetően könnyebb lesz utána lefogni őket. (Bár személy szerint azt mondanám, hogy amint hozzászokik a húrokhoz a kezed, válts vastagabbra, mert csak-csak jobban átadják a rezgést a testnek és jobb hangja lesz a gitárnak - de ez csak személyes vélemény)

(#4581) sti10p válasza Szten Márs (#4580) üzenetére


sti10p
senior tag

Nem tudom a márkájukat, nem volt rajtuk feltüntetve, de mind 2-őt ajándékba kaptam, úgyhogy valami nagyon olcsók lehettek.
De van egy Hohner Rockwood Pro elektromos is, na annak is nagyon magasan fekszenek a húrjai, de ez is a legolcsóbb kategória.

A Cort-nál én arra értettem hogy classikus, hogy nincs rajta picup védő mint a westerneknél, ezért tetszik jobban. Kacsingatok egyébként egy western Fender felé is ebben az árban, aminek lehet a hangja jobb lenne egy picit, de külsőre nem tetszik a védő miatt.

[ Szerkesztve ]

XY

(#4582) Eastman válasza sti10p (#4581) üzenetére


Eastman
őstag

Szerintem a koptatóra gondolsz...

A felsőn (klasszikus gitár) nincs, az alsón ("western" gitár) van koptató. Ez pusztán kényelmi szempont. Pengetővel nem karcolod meg a második összeállításban a gitár-testet, ennyi.

A "pick-up védő" ált. elektromos gitáron a hangszedők műanyag vagy fém "tokja", a testen a húrok alatt helyezkedik el.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#4583) Szten Márs válasza sti10p (#4581) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen, szerintem is a koptatóra gondolhatsz - mondjuk nekem sem tetszenek, ráadásul döntően ujjal pengetek, így funkcionálisan is feleslegesek, de a legtöbb gitáron ott vannak. Amúgy western gitár minden akusztikus fémhúros, szóval ez a Cort is, akkor is, ha nincs rajta koptató.

Ja igen, írtam, hogy 10-es húrok feltevésével teheted könnyebben játszhatóvá a gitárt, de van egy másik mód is: felteszel egy kápót az első bundra, és úgy engeded le a húrokat, hogy ugyanúgy a standard E-a-d-g-h-e' hangokat adják az üresen, lefogás nélkül pengetett húrok. Ekkor rövidül a rezgésbe hozandó húrhossz, ez csökkenti a húrfeszültséget, könnyebben lenyomhatóak lesznek a húrok. Persze ez egy relative nyakatekert megoldás, meg minden pozíciójelző mást fog így jelenteni, mint alapból (mondjuk gondolatban mindössze egyet kell őket csúsztatni), szóval csak akkor ajánlatos, ha még mindig túl keménynek tartod a húrokat.

Amúgy, ahogy írták előttem, meg fogja szokni az ujjad a húrokat. Én 11-es húrokkal tanultam, olyan húrmagasság mellett, ami a Mount Everesttel vetekedett, fájt is piszkosul, de hozzászokott az ujjam, most 12-es húrokat használok (normákisabb gitáron) és abszolút kényelmes.

(#4584) Szten Márs válasza sti10p (#4581) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nabasszus, most látom az utolsó mondatodat. Nem, a Fender akusztikusoknak nem, hogy jobb hangja nem lesz ebben az árkategóriában, de rosszabb lesz. A húrok rezgéseit a tetőnek át kell vennie, a gitár tetejének rezegnie kell, ez döntő fontosságú a hang szempontjából. A Fender ebben az árkategóriában csak rétegelt tetejű gitárokat gyárt, a Cort pedig tömör tetejű, ami sokkal kedvezőbb a rezgések átvétele szempontjából, szabadabban tud rezegni stb stb, és ahogy mondtam ez igencsak meghatározza a gitárok hangját.

Alapvető követelmény(nek kéne lennie) egy akusztikus gitárnál, hogy a fedlap legalább tömör fából legyen, de sajnos igen sok rétegelt tetejű gitár kapható mindenfelé - sőt, a nagyobb neveknél - pl. Ibanez, Fender - még olyan árkategóriában is sokszor rétegelt az akusztikus gitárok fedlapja, ahol már más, kevésbé neves, de egyébként teljesen korrekt gyártók tömör fából csinálják.

(#4585) Daweee válasza Itome (#4568) üzenetére


Daweee
őstag

Ööö... :D
Halad lassan de biztosan, le van festve, összerakva, összeforrasztva, csak most derült ki hogy valamit szarul forrasztottam és nem szól, most épp gyűjtöm az elhatározást a folytatáshoz :D Ha kész lesz mindenképp írok róla :D

[ Szerkesztve ]

(#4586) X2N válasza Daweee (#4585) üzenetére


X2N
senior tag

Tudok segíteni ha kell, az a legbiztosabb módszer ha a minimumról kezded. Kösd be az összes földvezetéket, de ne alakuljon ki hurok, menjen az összes földvezeték 1 pontra, a potméter házára, aztán kösd be a hangerő poti középső lábát a jack csatlakozóra, utána mehet a jelvezeték a potiról az 5 állású kapcsolóra, 5 állású kapcsoló az trükkös, de ha van multimétered akkor szakadásvizsgálóval megtudod nézni hogy kapcsol és akkor már gyerekjáték lesz bekötni, egyszerre max 2 hangszedőt köss be és utána nézd meg h fázisban vannak-e egymással, ha nem, akkor halkan és furán fog szólni mert a 2 hangszedőről érkező jelek kioltják egymást, ilyenkor meg kell cserélni az egyik hangszedő kábelét. Ha akarsz bele tenni hangszedő felezést vagy fázisfordítást, akkor azt is meglehet oldani.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#4587) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Na, húrkérdés megoldva, az Oroszlánbarlangban tudtam venni ugyanilyen Elixir e húrt (tehát csak 1 darab húrt) 400 forintért (ha figyelembe veszem a teljes hat húros készlet 4000 forintos árát, akkor pofátlanul olcsón). Ez nem szakadt el, és nagyon durván szól a gitár.

Ha valakinek kellene póthúr, még van nekik vagy 100-150 ilyen Elixirjük legalább, különböző méretekben (de nem hinném, hogy megvan mondjuk egy 9-es készlet, szóval tényleg póthúrnak jók, nem új készletnek). XIII. kerület, Pozsonyi út.

(#4588) Eastman válasza Psychonaut (#4587) üzenetére


Eastman
őstag

:)

Én az Ernie Rock 'n' Rollért járok oda. Vintage '52-ben nem voltál (a szomszéd üzlet)? Ott pöngettem meg múltkor egy Les Paul Gold Toppot... :))

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#4589) Daweee válasza X2N (#4586) üzenetére


Daweee
őstag

Kösz, a hétvégén megpróbálkozok vele a leírásod alapján, hátha jobban sikerül. Amúgy szerintem ez az egymás kioltása dolog lehet, mert szól, csak nagyon halkan. Ha minden kötél szakad, akkor meg beviszem valami hangszerboltba hogy oldják meg. Te sajnos messze vagy :U

(#4590) Psychonaut válasza Eastman (#4588) üzenetére


Psychonaut
addikt

Azt is láttam ám. :K
Nem, nem mentem be a Vintagebe, szerintem ha végre összegyűlik a pénz egy straplockra, akkor fogok oda menni (gitáros barátom ott rakatott straplockot, 5000 forint volt, és jó).

(#4591) Daweee


Daweee
őstag


:)

(#4592) Psychonaut válasza Daweee (#4591) üzenetére


Psychonaut
addikt

:C

(#4593) sti10p válasza Eastman (#4582) üzenetére


sti10p
senior tag

Igen, nem is tudom hogy jutott eszembe hogy picup védő egy akusztikus gitárnál :U, heh régen pedig vágtam az ilyesmit ...

Sten Marsh: jó hogy szolsz, akkor erre is odafigyelek a választáskor.

XY

(#4594) Psychonaut válasza sti10p (#4593) üzenetére


Psychonaut
addikt

pickup

(#4595) gatyi


gatyi
újonc

Sziasztok!

Gitár multieffektben gondolkodok...Régebben volt egy Boss ME6os pedálom, így az első körben a Bossok közöt válogatva akadtam a GT-8ra. Azt már használtan megengedhetem magamnak. Viszont ajánlották a VOX Tonelab LE-t, hogy az jobb, a beépített csöves előfoka miatt. A két pedál bonyolúltsága (tudás, beállítás...) miatt az első próbák során úgy is csak egy kis részét fogom megtudni az adott pedál hangjáról. Amit elsőre jónak találok, lehet, hogy
később nem fogom tudni jobban belőni, míg a másik meg lehet, hogy a későbbi állítgatások során jobb lenne...
Szubjektív véleményeteket kérném, hogy szerintetek melyik és miért jobb. Aztán majd én leszűröm az infókat, de ezzel is segíthetnétek a döntésemet.

Ha valakinek van a két pedál közül egy, és másra sem vágyik, mint, hogy kipróbálhassam, akkor szóljon! :DD

Előre is köszi a segítségeteket!
:))

[ Szerkesztve ]

(#4596) sti10p válasza Psychonaut (#4594) üzenetére


sti10p
senior tag

Tudom, az csak elírás.

XY

(#4597) Szten Márs válasza sti10p (#4596) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Csak szerintem gyanússá tette, hogy eddig mindenhol úgy írtad ;)

Amúgy ha világos színű gitárt szeretnél a sitka fenyő tető nem biztos, hogy a legjobb választás, mert bár relative elég világos, nem a legvilágosabb fenyőfajta, amiből gitártetőt készítenek, plusz idővel, ahogy érik, szépen elkezd sárgulni.

Ha javasolhatok még egy gitárt megfontolásra, és ha eddig felmennél árban: Ashton OM-35. Engelmann fenyő teteje van, ami a legvilágosabb fájú fenyőféle, ráadásul ez nem is egy dreadnought gitár, hanem egy OM formájú - ami közelebb áll a klasszikus gitárok kinézetéhez, valamint ezen sincs koptató. A fogólap nem rózsafa, hanem ébenfa, ami sötétebb, mint a rózsafa fogólap a Corton. A hát és oldal pedig indiai rózsafa, ami kissé szintén sötétebb, mint a mahagóni, amiből a Cort háta és oldala készül. Szóval csak a tető lesz világosabb, hogy ez mennyire tetszik, ízlés kérdése. Úgy összességében a forma és a felhasznált fafajták miatt ujjal pengetésre jobb gitár, mint a Cort, sikálásra meg talán a Cortot javasolnám inkább.
Én meggondolnám, mert ez egy remek gitár, ami tuti megéri az árát - bár gyárilag 12-es húrok vannak rajta, de azt hiszem az a legkevesebb.

[ Szerkesztve ]

(#4598) Eastman


Eastman
őstag

Ki a miskolci itt srácok?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#4599) Szten Márs válasza Eastman (#4598) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Én ott születtem, de szerintem ez most nem érvényes válasz :DDD

(#4600) Psychonaut válasza Eastman (#4598) üzenetére


Psychonaut
addikt

Daweee

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.