Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4651) Daweee válasza Eastman (#4650) üzenetére


Daweee
őstag

Kösz, majd rámozdítom anyát (gyógyszerész) remélem segít.

Joe bácsi meg igazán visszajöhetett volna egy Alient lenyomni gyorsan ha már ennyire jól érezte magát ;]

(#4652) Gyick válasza Daweee (#4651) üzenetére


Gyick
őstag

Sietett hozzám leckét venni :D

(#4653) Itome válasza Isee (#4647) üzenetére


Itome
tag

Mit szólnál egy ilyen megoldáshoz? Nem túl drága, és a célnak megfelel, mert szerintem nem a géppel kell összekötni elsősorban. :) Nem tudom mi a célja, felvenni viszonylag jó minőséget lehet vele.
Én anno ebayen szereztem egyet 4000 Ft körül.

(#4654) Eastman válasza Gyick (#4652) üzenetére


Eastman
őstag

...és, vett?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#4655) Gyick válasza Eastman (#4654) üzenetére


Gyick
őstag

Elhajtottam a pics*ba ilyen bénákhoz nincs türelmem :D

[ Szerkesztve ]

(#4656) Eastman válasza Gyick (#4655) üzenetére


Eastman
őstag

De gyík vagy. :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#4657) mrst3ph3n


mrst3ph3n
csendes tag

Sziasztok!

Lesz egy balos Cort z42-m. Az lenne a kérdésem, hogy az baj-e, hogy a híd úgy van belefúrva, mintha jobbkezes lenne. [link] itt jól látszik. Gondolom nagyon nem lehet gond, de azért mégis kiváncsi lennék a véleményetekre.

(#4658) Gyick


Gyick
őstag

Itt van egy videó-élménybeszámoló a satriani a koncertről [link]

(#4659) bosston


bosston
tag

Sziasztok!
Már régóta tervezem elkezdeni a gitározást, de csak mostanra gyűlt össze elég pénzem, hogy vegyek is egy gitárt. Végül erre esett a választásom: V50NJP-BK. Szerintetek jó-e ez a darab egy olyan kezdőnek, mint én?
Más: kérlek ajánljatok nekem egy olyan, széles körben használt (a tutorialok miatt) programot, amivel ilyen-olyan dobalapokat tudok létrehozni, kezdetben nyilván csak egyszerűbbeket, aztán a fejlődésemmel párhuzamosan már cifrábbakat is.
Mindenképp szóljatok, ha valamelyik elképzelésem marhaság, és kösz a választ előre is!

(#4660) Psychonaut válasza bosston (#4659) üzenetére


Psychonaut
addikt

Hali!

Én nem vennék ilyen gitárpackot, inkább külön egy normális gitárt, leginkább valami Cortot, például ezt. Nekem ilyenem van, csak balosban, nagyon szépen szól.

Program: Guitar Pro 5.2/6

(#4661) Gyick válasza bosston (#4659) üzenetére


Gyick
őstag

Szerintem meg kezdésnek tökéletes ez,bár én se vennék gitárpackot sok minden felesleges bent,pl a hangológép.Be tudod hangolni számitógéppel is.Én inkább simán csak egy gitárt vennék valami nem drágát akár használtat is.

(#4662) Eastman válasza bosston (#4659) üzenetére


Eastman
őstag

Packot ne vegyél! (...bár ez az Iba-szett nem néz ki rosszul...)

Milyen zenét / előadókat hallgatsz?

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#4663) bosston válasza Eastman (#4662) üzenetére


bosston
tag

Ezt a packot azért néztem ki, mert a környezetemben már ketten vettek ilyet, és egyelőre nem volt panaszuk rá, ráadásul a márkanév is jól cseng, márkakereskedésből, tehát megbízható boltból szerezhető be, az ára pedig nem túl borsos.
Műfajok terén abszolút mindenevő vagyok, mindent meghallgatok, legyen az jazz, blues, metal, rock vagy épp alter. Gitártudás terén példaképek egyértelműen a candyrates előadók (Don Ross, Andy McKee, Antoine Dufour), itt a kedvenc akusztikus számom ettől a csapattól.
Egyébként miért kérded?

(#4664) Eastman válasza bosston (#4663) üzenetére


Eastman
őstag

...csak mert tanácsos olyasmi gitárt venni, mint amilyenen a kedvenceid muzsikálnak. Kb akkor válik élvezetessé a tanulás. :K

...ennek ellentmond, hogy szinte csak Les Paul-os zenéket hallgatok és Stratóm van. :B

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#4665) Szten Márs válasza Gyick (#4661) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Mondjuk a hangológép pont nem felesleges, hanem maximálisan ajánlott, szinte kötelező annak, akinek nincs abszolút hallása. Egy sima akusztikus hogy hangolható számítógéppel? Esetleg, ha van mikrofonja, akkor el tudom képzelni, hogy van olyan program, amivel hangológépként tudja a számítógép/mikrofon kombót működtetni (bár gyors googlezással nem találtam most így hirtelen ilyet), de amúgy igen-igen jó hallás kell hozzá. De se abszolút hallása se mikrofonja nincs mindenkinek.

bosston:
Ez egy kellemes kezdőgitár. Full laminált, szóval túlzottan gazdag hangra ne számíts, szépen csilingel, de ennyi. Akkordozgatásra, sikálásra teljesen jó, ha fingerstyle akarsz játszani, akkor kevésbé eszményi, de ennyi pénzért nem is kapsz sokkal jobbat. Szóval összességében szerintem bevállalható :K
Annyit tudok tanácsolni, hogy ha minden részében laminált, olcsó kezdőgitárt veszel is, a full hársfa testűeket kerüld, kellemetlen dobozhangjuk tud lenni. Plusz arra számíts, hogy az ujjbegyeidnek kellemetlen élmény lesz a gitártanulás :)

[ Szerkesztve ]

(#4666) Daweee válasza mrst3ph3n (#4657) üzenetére


Daweee
őstag

Helo

Hát, az oktávtisztaságnak nem tesz túl jót ha a másik irányba dől a húrláb, de csak be lehet állítani jóra, másképp nem gyártanának ilyet gondolom :F

Más: végül is meguntam várni a csodára, fogtam és áthúroztam az akusztikust jobbkezesre, a szemöldöknél jó magasan állnak a vastagabb húrok, de nem ugrott még ki a helyéről, plusz elég hamis a felsőbb régiókban, főleg a vékonyabb húrok, de a célnak megfelel, jobbkezesen az alapokat megtanulni míg le vagyok sérülve szóval marad egy darabig :D
Egyébként érdekes ez a fordított-tanulás, részben olyan mintha az elejétől tanulnám az egészet, másrészt viszont egyszerűbb, mert az elvi alapok megvannak, szóval sokkal gördülékenyebb mint először volt, plusz a fogásoknál/tartásnál is sokat segít a kontroll, hogy átveszem bal kézbe megnéznem hogy hogy is van. Lényegében csak a kezemet kell hozzáedzeni az egészhez, az akkordokat pl szinte azonnal le tudtam fogni, és nem sokkal később már a húrok is alig zörögtek, mondjuk a barré pl még nem megy, plusz a kisujjam is elég gyenge, meg az akkordváltások is lassúak, de gyorsan fejlődök, meglátjuk mi fog kisülni belőle. Az érdekel majd elsősorban, hogy a jobb kézzel pengetés mennyire állít majd korlátokat elém magasabb szinteken, eddig egész jól megy.

Eastman: Milyen stratód van?

A hangológép témára pedig, ajánlott, abszolút, én speciel utálok gépről hangolni, hiába megy szinte mindig, nem szeretek ugrálni a szoba egyik feléből a másikba.

[ Szerkesztve ]

(#4667) Gyick válasza Szten Márs (#4665) üzenetére


Gyick
őstag

Ap tuner pl,sok ilyen program van egy mikrofon meg kb 500ft.Én pl fémhúros akusztikuson tanultam,na ha azon letudod fogni az akkordokat(kezdőknél főleg a barre-k okoznak gondot) akkor mindenen.

(#4668) bosston


bosston
tag

Mondja meg valaki, mert már rég nem értem: aki tud ilyet, az mi a fenének csinál ilyen szörnyedelmet?

(#4669) Szten Márs válasza Gyick (#4667) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Én nem mondtam, hogy ne tanuljon valaki fémhúroson :) Nyugodtan, ha az tetszik. Azt szokták felhozni, hogy jajj, hát az mennyire nyomja az ujjat, kezdjünk nylonhúrossal, mert az puhább. Ez magában igaz, na de könyörgöm, ennyi fájdalmat egy felnőtt (vagy felnőttséghez közelítő) férfinak el kell viselnie. Ez alap. Gyerekeknek lehet hátrány, és nem tetszik nekik meg inkább abbahagyják, ha fáj minden perc, de az más téma. (Lányokról nem nyilatkozom, nem kérdeztem még gitározni tanuló lányt :) )

Amúgy a mikrofont meg a számítógépet nem tudod berakni a gitár táskájába, és vinni akárhova. Talán ha netbookot alkalmazunk ehhez, akkor kellemesen mobil a téma, de még akkor sem annyira. Mindenesetre az a lényeg, hogy legyen egy, a hallástól független hangolóalkalmatasságunk, főleg a kezdetkor. Ha később azt vesszük észre, hogy nagyon profin hangolunk hallás alapján is, akkor persze hajrá :)

(#4670) Eastman válasza Daweee (#4666) üzenetére


Eastman
őstag

pm ment.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#4671) Psychonaut válasza Eastman (#4670) üzenetére


Psychonaut
addikt

Nekem is, nekem is! :)

(#4672) Eastman


Eastman
őstag

Itt a hangzás amit keresek: [link] :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#4673) magno


magno
csendes tag

üdv

Érdekesség képpen csak mert amúgy is jót röhögtünk a dolgon az egyik számunk szóló felvételnénél elszakadt a húr de tök jól hallatszik is a végén :D.

[link]

[ Szerkesztve ]

forever hardcore

(#4674) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Ezt nézzétek, ezen én besz.rok :DDD pengetőkészítőgép

(#4675) Itome válasza Szten Márs (#4674) üzenetére


Itome
tag

tényleg kemény :D

(#4676) nap válasza Szten Márs (#4669) üzenetére


nap
addikt

Hangvilla? ;)

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#4677) Szten Márs válasza nap (#4676) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az a legjobb: az egyik kezemmel megrezgetem a hangvillát, a másikkal pengetem a húrokat, a harmadikkal meg tekerem a hangolókulcsokat :DDD

Amúgy nyilván a hangvillás állítgatáshoz is elég jó hallás kell. Ami persze lehet van sokaknak, meg lehet olyat játszani, hogy hangolósíppal, hangvillával valahogy beállítjuk a húrokat és hangológéppel leellenőrizzük milyen lett, aztán ha 10-ből 10-szer remek, akkor azt mondhatjuk, hogy kihajíthatjuk a hangológépet, de addig legyen csak ott az a hangológép.

(#4678) alienpapa


alienpapa
senior tag

Sziasztok! Van egy low end kategóriás klasszikus gitárom. Nagyon zavar benne h a húrok iszonyatosan magasan vannak a nyakhoz képest. Arra gondoltam h a húrlábakból csiszolnék le egy keveset, hátha jobb lenne. Szerintetek?

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#4679) X2N válasza alienpapa (#4678) üzenetére


X2N
senior tag

Ha nem görbe a nyak, akkor lehet reszelgetni de csak módjával.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#4680) Szten Márs válasza alienpapa (#4678) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen, eléggé csak módjával mert fennáll a veszélye, hogy utána meg zörögni fog az egész. Amúgy szokás reszelgetni.

(#4681) alienpapa


alienpapa
senior tag

Szten, X2N: Köszi! :)

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#4682) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Na, Daweee, megjavult a kezed?

(#4683) Daweee válasza Psychonaut (#4682) üzenetére


Daweee
őstag

5-10 perc után még mindig érzem hogy nem jó, de jobb kézzel már egyre tűrhetőbben pötyögök :D
...viszont tegnap a Vintage újrahúrozása közben megszúrtam a húr végével a bal mutatóujjamat, szóval most jobbkezesen is fáj :D

[ Szerkesztve ]

(#4684) alienpapa válasza Szten Márs (#4680) üzenetére


alienpapa
senior tag

Sajnos bejött amit írtál. :( Egy keveset reszeltem a hátsó húrlábból és az 5. bundnál az összes húr rezeg egy kicsit, de csak az 5. bundnál. Mikor lefogom a húrokat hozzáérnek a 6.-hoz. Úgy néz ki h vennem kell egy új cuccot hozzá, mert ez így nem jó. Az a gond h a nevét sem tudom ennek a műanyag akárminek. Kicsit keresgéltem neten és talán "csont"-nak hívják. Vagy nem?

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#4685) Psychonaut válasza Daweee (#4683) üzenetére


Psychonaut
addikt

Nem nagyon vagy formában mostanság... :D

(#4686) Szten Márs válasza alienpapa (#4684) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen, ez sajnos benne van a pakliban. Húrlábnak hívják. Pontosabban az egészet, a fával együtt. Ez meg a húrlábon a húrvezető :DDD Néha (igényesebb gitárokon) csontból készítik, ez lehet a kis kavarodás oka a csonttal :)

[ Szerkesztve ]

(#4687) magno


magno
csendes tag

Üdv.

Mivel már több mint 1 éve megvan az Epiphone les paul custom gitárom gondoltam leírom mit tapasztaltam eddig ezzel a kínai cuccal. Egy dolgot leszögezek ha nincs elrontva a bundozása akkor bitang jó gitár (és hála az égnek a kis kínaiak ezt a darabot nem rontották el) minden más tekintetben értem ezalatt a hardvereket az utolsó csavarig egy nagy fos. Első nekifutásra a bridge hangszedő csere alap dolog ilyen gitárnál. Dimarzio D-activator X mellett döntöttem és nem is bántam meg. (mielőtt kérdezné bárki nem szeretem az aktív hangszedőket habár lehet egyszer ráfanyalodok :D). Eddig meg is volt a dolog aztán nézegettem a hidat a pickup kereteket a stopbar-t és gondoltam kicserélem. Mert olyan volt ha hozzáértél letörölhetetlenül rajta maradt minden ujjlenyomat hát jó minőség na. Meg is rendeltem a cuccot japán Gotoh került rá sajna készletben csak whitworth menetes csavar volt a stopbar mellé így hát pluszba kapásból rendelnem kellett mellé metrikus stopbar csavarokat mondom sebaj. Akkor jöjjön a pickup keret csere megrendeltem szabványos usa gibson cucc csakhogy nem jó rá teljesen nem lehet kicserélni ugyanis az epi picit nagyobb kereteket rak a les paul-okra mint a szabvány méret és a keret tartó csavarokkal dettó ugyanez a helyzet. Egyszerűen beszerezhetetlen ilyen méretű fekete csavar a keretekhez ami jó lenne az epi gitárhoz. Sebaj marad a vékony szar a gitáron és megjegyzem az usa cucc kb 3x masszívabb anyagból van. Ezek után ki akartam cserélni fehérre switchcraft -on a kis kupakot. Rendeltem az allparts-tól oda volt írva jó az import epi-khez.
Nem volt jó :(( . M3-as volt a mérete de ezek a nyomorékok M3.5-ös switchcraft-ot raktak bele amihez menetfúrót kb olyan szerezni mintha tűt keresnénk tudjátok. Mindegy egyik ismerősömtől tudtam szerezni megcsináltam a kupakot. Mivel sokat használom a gitárt koncerteken meg itthon mindíg is zavart a két hangszedő hangerő potija. Konkrétan nem zárt rendesen és eleve szarul emelte a hangot. Vettem usa CTS potikat bele. Ami szabvány méret. Naná hogy a gyári potik valami szintén lehetetlen kínai M akárhányas már meg sem mondom fejből méretű volt megnéztem tolómérővel mindegy. A potik cseréjéhez meg kellett szépen fúrnom a gitárt hála istennek sokat nem kb 1mm-ert de azért óvatos procedúra volt :D. Ja és akkor még nem beszéltem arról hogy gyakorlatilag széthullott a jack dugó rajta ezt is cseréltem Kluson-ra mert a gyári egyszerűen hibás volt hiába húztam meg 180x mindíg szétesett. És pluszba nut csere el van rontva nem lehet miatta beállítani a hidat rendesen. A gyárba a rizszabáló túlságosan bereszelte az A húrnál. Ugyan ki lehetne tölteni műgyantával és újra reszelni de eleve szar anyagból van mindegy csere. Ja persze a gyári epi potméter kupakok nem jók erre a potikra mert ez szabvány Gibson méret majd veszek rá. Meg még egy első hangszedő csere lesz és 2db push-pull poti tónusra de azt majd később mert most hiánycikk hajrá hungarisztán :D. Mindezektől eltekintve maga a test és a hangja ultra jó de ezek miatt közel nem ér 160 ezret. Mezzo-ból van messziről kiszúrom a hamis epi-ket tele van velük a net mielőtt megkérdezné valaki ezt is hogy nem hamisat vettem-é. Jelentem nem :) . És még gondolkozok a switchcraft cseréjén mert ez sem valami aduász plusz satus vágós hangolókulcsokon. Mire meg lesz minden picivel több lesz mint 300 ezer. Most ugye felmerül a kérdés akkor miért nem vettem Gibson-t. Mert nemtudtam hogy ez ilyen. De tuti a következő gitárom Gibson lesz.

Dimarzio d-activator-x bridge
Gotoh (japan) Tailpiece (gold)
Gotoh (japan) Bridge (gold)
Kluson 6.3 Deluxe Mono Output Jack
(Német gyártású extra erős ezüstözött érintkezőjű csatlakozó, vékony fekete bakelit elválasztó)
CTS (usa) hangerő potméterek - amúgy sokkal jobban szól vele a gitár mint a gyári szarral
Dunlop (usa) hevederzár
Gyári epiphone les paul keménytok
Planet Waves (usa) bőr heveder

és ami még hátravan

Dimarzio d-activator neck
Graptech Tusq nut
Planet Waves Satus vágós hangolókulcsok (gold)
CTS (usa) hangszín potméterek (PUSH-PULL) felezhető - hiánycikk
Gibson (usa) potméter sapkák (fémbetétes)

Jó gitárolást ;)

[ Szerkesztve ]

forever hardcore

(#4688) Eastman válasza Szten Márs (#4677) üzenetére


Eastman
őstag

Anno akusztikust úgy hangoltam A-ra, hogy a rezgő hangvilla szárát a húrláb azon részéhez illesztettem ami oda van ragasztva a gitár doboz testéhez. Tehát az A húr megpenget, hangvilla térdhez csap, gitártestre illeszt (gitár A hangot átvesz), majd kulccsal hangol. :D
Kb. 1/4 sec. a mozdulatsor aztán fülelés. Persze tudni kell, hogy fülre (üveghangokkal) csak akkor lehet utána a a többi húrt is behangolni, ha a nyak, oktáv korrekt. Ha nem, sz#psz vele egy fél órát aztán meg megunod. Abból sosem lesz lelkes és élvezetes gitártanulás. :N

Tök jó mikor hallod a hangok hullámzását és egymáshoz igazítod őket. Nem kell hozzá nagy tudomány, mindenki hallhatja aki nem süket. De ha kicsit is szar a gitárnyak, öregek a húrok kizárt, hogy rendesen be lehessen hangolni. Lehetsz a legtehetségesebb, akkor sem hangzanak jól az akkordok bármilyen f@szán lefogod őket. Ha gitárnyak, oktáv, húrozás hangolás OK, bármilyen ügyetlen is vagy, hallod majd ahogyan összecsengenek a hangok és tök jó kedvvel veszed az öledbe a hangszert mindig.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#4689) Szten Márs válasza Eastman (#4688) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Lehet mindenki hallhatja őket, aki nem süket, de nagyon sokaknak azért szép eltérések lesznek a jó beállításhoz képest, főleg kezdő korában, ebben egészen biztos vagyok. Ezért mondtam, hogy ha majd úgy látja a hangológépen hogy 10-ből 10-szer sikerül, akkor lehet ezt a módszert alkalmazni :K
A többi elég egyértelmű, bár azért jó leírni valóban :)

(#4690) Szten Márs válasza magno (#4687) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Wow, köszönjük a kimerítő "élmény"beszámolót. Érdekes tapasztalatok ezek, de nagyon jó, hogy idekerültek :K
Azért is kemény ez az egész, mert az Epi Les Paul Custom azért az Epiphone csúcsmodelljei közül való elég rendesen... nem egy Epi Les Paul Studio de még csak nem is Standard, hanem egy Custom, amiről én azt gondolnám, hogy azért rendesen össze van rakva minden téren.

[ Szerkesztve ]

(#4691) Eastman válasza Szten Márs (#4689) üzenetére


Eastman
őstag

OK, nem is elsősorban Neked írtam, hanem csak úgy, hogy itt legyen. :)

Köszi magno. Miért arany kulcsokat teszel rá? Ezüst a többi fém cucc rajta...

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#4692) magno válasza Szten Márs (#4690) üzenetére


magno
csendes tag

Nos igen azért érdekes a dolog mert ugye a koreai szériák még 2004 előttről állítólag hardveresen jobb minőségűek voltak, és mióta kínában készülnek elég nagy a minőségi szórás. Van egy 2007-es Epi les paul studióm is. Azon pl a hardverek teljesen jók krómozott és nem kopik nem marad rajta ujjlenyomat (mondjuk a potik ugyanolyan rosszak :D). A nut is jó a jack soha nem esett szét viszont cserébe a 14-15-ös bund rossz síkba kéne csiszolni de végül is ez orvosolható probléma. Tehát itt is az jön be hogy minőségi szórás. Valamiért az aranyozott szerelékekkel gondban vannak :D az Epi-nél. Mondjuk a Gotoh cuccok amiket felraktam az minőség a köbön. Ennél feljebb már csak a Graphtech resomax meg stringsaver hídjai vannak. De megéri cserélni a gyári cuccokat mert könnyebben is lehet intonációt állítani és nem akasztja meg a húrt a saddle mert olyan kiképzése van hogy éppen hogy csak beleül a húr és ez jót tett a hangkitartásnak is.

Eastman kérdésére válaszolva: minden arany rajta persze kivéve a potik meg a jack de a gyári poti se volt arany színű viszont a jack az igen de nem izgat hogy az nem arany nem látszik igazán. Azt hiszem 2db custom széria volt amin ezüst színűek a hardverek az egyik a limitált custom chrome a másik a szintén limitált silverburst az összes többi custom amit gyártanak csak arany a hardverrel készül ugyanúgy ahogy a Gibson-nál.

Volt nálam Epi standard is egy vintage sunburst és ott pl szépen belereszeltek a 21-es bundba de ez csak esztétikai hiba volt minden más jó volt rajta. Egyszerűen ki kell fogni egy jó darabot. Ezzel viszont csak egy a gond hogy amennyibe kerül mondjuk egy Custom azért már elvárható lenne hogy ne kelljen a szerencsére bízni hogy jó darabot hoznak-e vagy sem mert készleten meg nem nagyon tart senki. Tehát nem tudod megnézni csak mikor már megrendelted és elmész érte a boltba. Ha kiszámolom hogy mennyibe került a gitár plusz amit még ráköltöttem meg amit fogok akkor azért már bőven kaptam volna egy LTD Ec1000-est amin eleve Graphtech hardverek vannak Earvana nut és satus kulcsok. Tehát a formát fizetjük meg és nem a minőséget az Epi-nél és ki is használják. Lehet hogy ez a feeling nincs meg egy LTD-ben (még nem próbáltam) pl mert vékonyabb a nyaka nem 1960 slim taper más a teste vékonyabb sokkal stb stb...de lehet hogy megvan. Nem mondom hogy megbántam mert nagyon jó gitár minden más téren igazi les paul feeling és szerencsére hasonlítási alapom volt mert járt nálam 2 db Gibson les paul is pár éve. Jó gitárok voltak :D

Jó gitárolást ;)

forever hardcore

(#4693) X2N válasza magno (#4692) üzenetére


X2N
senior tag

Ez van akkor ha a kínai munkás rakja össze egy marék rizsért, nem pedig egy szakember. Nekem egy Epiphone Sg Red Special-om volt annál a húrlábat fúrták el, más baja nem volt, már megszabadultam tőle. Az Ibanez SAS36FM gitáromra (made in china) már azt lehet mondani h ez jól megvan csinálva, 1-2 kis esztétikai hiba van rajta, a tremolója nem tartja olyan jól a hangolást ezért lefixáltam, a hangszedőket kicseréltem benne Seymour Duncan Duncan Distortion, Cool Rails-re, most már sokkal jobban szól, ez most a fő gitárom. Van még egy ibanez GRX170-em amit még használtan vettem, 5 éve, akkor egy potmétert kellett benne cserélnem, Indonéziába csináltak, ez nagyon össze van rakva, hibát nem találtam rajta, a nyaka is marha jó, a tremolója ennek is levan fixálva, de a hangja nem olyan jó már mint a sas36-nak, hangszedőket kell majd benne cserélni.
Más: Múlthét elején tönkre ment a Bugerámban az egyik végfokcső, tegnap voltam szerelőnél, beletett egy Sovtek 6L6WXT+-t amitől sokkal jobb lett a hangja. Bias-olni nem lehet a fejen lévő mérőpontal mert az a rácsfeszültséget méri, ami bias állítás szempontból indifferens, a katódkörbe tett 1ohm-os ellenállással lehet rajta feszültségesést mérni és az alapján állítani. A stand by kapcsoló meg szemét módon nem az anódfeszültséget kapcsolja, és nem lehet rajta mérni nyugalmi áramot.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#4694) magno válasza X2N (#4693) üzenetére


magno
csendes tag

Annó nekem is volt ibanezem egy GAX70-es azt azért adtam el mert nehéz volt a nyaka a testhez képest és kényelmetlen volt rajta játszani. Meg volt egy tremolósom meg nem mondom már melyik széria német schaller tremoló volt rajta olyan 80-as évek közepe tájákén gyárthatták. Viszont annak a gitárnak a nyaka teljesen selejtes volt gyakorlatilag volt benne egy nagy kanyar. Úgyhogy azt cserélni kellett volna de inkább eladtam.

A rácselőfeszültség mérése pont hogy differens lenne munkapont beállítás szempontjából. Két féle módszert használnak beállításra. A fix rácselőfeszültségűt és a katód rácselőfeszültségűt. Katódosat csak régi 50W teljesítmény alatti erősítőknél alkalmaznak (pl:Vox AC30). Ezeken a moderneken már mindnek fixes van. Ennek az a lényege hogy egy külön tápról negatív előfeszültséget vezetnek a cső rácsára egy illesztő ellenálláson keresztűl (a negatív fesz. a katódhoz képest értendő tehát a rács feszültsége negatívabb lesz a katódénál). Szóval elvileg pont hogy azon a mérőponton kellene mérni ami szerinted felesleges. Mivel nem tudom hogy neked melyik Bugerád van ezért azt se tudom hogy van-e benne egyáltalán munkapont állító trimmer. Annak is csak akkor van értelme ha az összes végcsövedet külön tudod állítani. Mert ha nem akkor ha négy csöved van úgyis quad-ot kell venned,ha meg kettő akkor összeválogatott párt.

Most indulok ének meg gitársávot felvenni meg kicsit meghajtom az erőlködőmet meg kipróbálom azt mire eddig nem volt még alkalmam vagyis lett volna csak időm nem volt rá hogy a hangkártyán keresztül végfokkal meghajtom a ládámat Guitar rig-el :D.

Jó gitárolást ;)

forever hardcore

(#4695) X2N válasza magno (#4694) üzenetére


X2N
senior tag

Bugera V55HD-ről van szó. A katódkörbe tett ellenálláson mért feszültségesést a szerelő, előtte meg kiszámolta a nyugalmi áramot, aztán beállította a bias trimmerrel, a mérőpont amit kivezettek azon a negatív előfeszültsége volt kivezetve ami munkapont állításnál nem kell, ami szemét dolog benne hogy a stand by kapcsoló nem az anódfeszültséget kapcsolja hanem valami mást, direkt úgy csinálták meg hogy ha ezt látja szervizes és megcsinálta egyszer akkor utána egyet se akarjon megcsinálni. Most 2db Sovtek 6L6 WXT+ került bele és sokkal jobban szól mint a gyári Bugera csövek, amiket azt hiszem a TAD gyárt.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#4696) Morgal


Morgal
tag

Eladó egy újszerű állapotú ESP LTD MH-50 gitár:

- Konstrukció: csavarozott nyak
- Test: hárs
- Menzúra: 25.5" (648 mm)
- Nyak: jávor
- Fogólap: rózsalap
- Berakás: pont pozíciójelölők, modellnév a 12. bundnál
- Hangszedő: ESP LH-150 set
- Elektronika: 2 hangerő, hangszín, 3-állású pickup kapcsoló
- Hardver szín: króm
- Híd: Floyd Rose Special
- Kulcs: ESP
- Bund: 24 Medium Jumbo
- Szín fekete (BLK: black)

A gitárhoz jár tartóállvány, kábel és egy Korg GA-30 hangoló is.
Érdeklődni a morgal@citromail.hu címen és a 06-30-521-1544 telefonszámon.

(#4697) magno válasza X2N (#4695) üzenetére


magno
csendes tag

Ezt a stand by kapcsoló dolgot nem tudom mért nem értette a szerelő hogy mit kapcsol.
Általában ugye valóban anódfeszt kapcsol de vannak kivételek. Az én Peavey Vk 100-asomban sem a végcső anódját kapcsolja. Az előfokcsöveknek és a fázisfordítóknak az anódjától veszi el a feszt, plusz a végcsövek egyik segédrácsától is. Tehát a végcsöveimen még stand by-ban is rajta van az anódfesz. Szerintem a te erősítőben is ugyanez a megoldás van. Sajna sematikus rajzot nem találtam hozzá pedig kiváncsi lettem volna rá. Simán meg tudta volna mérni a szerelő az anódfeszt utána meg kiszámolja mennyi bias kell utána meg beállítja. A mérőpont is nagyon jó helyen van mert a Bugerád egy fix bias-os erősítő. Tehát beállításnál pont hogy a végcső rácselőfeszültségét kell mérni. Ezért is nem értem hogy a szerelő mit matatott a katódkörben mikor az a katódos munkapontbeállításnál fontos. Fölöslegesen szét kell hozzá bontani a cuccot. A Bugera ilyen hülye RCA csatlakozót használ de az nem érdekes mert bármilyen jó multiméterrel odaférsz csak meg kell kérni valakit hogy tartsa mérőcsúcsokat amíg te a trimmert tekergeted. Ha tudod mennyi az anódfesz (amit simán meg lehet mérni) akkor magadnak is be tudod állítani.

Kipróbáltam a Guitar rig-et végfokon keresztül a 1960-as ládával. Érdekes volt gyakorlatilag visszaadja az otthoni hangzást teljesen. Annyi van csak hogy eq-zni kell mert hát azért mégse hifi hangszórokon megy ugye nekem meg arra van minden hangzás belőle itthon. De komolyan van létjogosultsága a dolognak csak egy jó hangkártya egy végfok meg egy notebook-kell és lehet játszani :D. Aki meg ismeri a Guitar rig-et az tudja mennyi minden van benne és az egy aduász dolog mert ritka az olyan gitáros akinek akkora cájg-ja lenne mint ami a Guitar rig-ben benne van :D.

forever hardcore

(#4698) alienpapa


alienpapa
senior tag

Az egyik srác a kocsmában pengette a tankcsapdától az egyszerű dalt, és nem az e d c g akkordokat játszotta, hanem elvileg kvinteket. Az érdekelne h mik azok a kvintek és h lehet őket lefogni. :)

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#4699) Daweee válasza alienpapa (#4698) üzenetére


Daweee
őstag

kvintek abból állnak hogy fogod az alaphangot, rá egy kvintet, és opcionálisan egy oktávot az alaphangra, angolul power chordnak is hívják ezeket, tabban valahogy így néz ki:

e)-----------------------------
H)-----------------------------
G)-------------7-7-5--5-5-4
D)--2--5-5---7-7-5--5-5-4
A)--2--5-5---5-5-3--3-3-2
E)--0--3-3-------------------

ez volt az egyszerű dal (nekem csak Nirvana - Polly) a végletekig egyszerűsített tabulatúrája csak most csak itt csak neked :DDD

(#4700) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok.

Szeretnék gitározni tanulni, nagyjából soha nem volt még a kezemben hangszer...

Ehhez vásárolnék egy jó tanulóeszközt.

Találtam használtan egy akusztikus sx gitárt, új ára 30 körül van, ezt 18-ért tudnám megvenni, kitűnő állapotban. Ez tetszene.

Viszont láttam egy vorson elektromos gitárt, aminek új ára 40 körül mozog. Ezért a tulaja 20-at kérne, szintén kiváló állapotban. Ellenben kérdéses, hogy érdemes-e elektromossal kezdeni... Sok a pro és a kontra is.
Egyáltalán egy sima elektromos gitárt meg tudok szólaltatni egy 5.1-es kenwood házi-mozi erősítővel, vagy ehhez speciális eszköz szükséges? Ugyanis, ha még erre mindenféleképpen rájönne egy másik erősítő, akkor bőven kiszaladnék az előre meghatározott keretemből.

Előre is köszönöm a segítséget.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.